Хмарне зберігання проти онлайн резервного копіювання: в чому різниця?

Є багато вагомих причин зберігати копії файлів вашого комп’ютера у хмарі. Існує також безліч відмінних програмних варіантів, які дозволять вам це зробити. Однак вибір неправильного інструменту для ваших потреб зазвичай закінчується трохи схожим на спробу помістити квадратний кілочок у круглий отвір.


Перший крок, щоб знайти підходящий для вас інструмент – це не помилка думки, що зберігання хмари робить те саме, що і резервне копіювання в Інтернеті, або навпаки. Це завдання стає дещо заплутанішим через те, що іноді хмарне сховище називається “резервне копіювання в Інтернеті”, а онлайн-резервне копіювання називається “хмарне резервне копіювання”.

Розуміння точної різниці між цими двома часто заплутаними технологіями та тим, що кожна може зробити для вас, є найважливішим першим кроком до пошуку найкращого хмарного сховища чи найкращого інструменту резервного копіювання в Інтернеті для ваших точних потреб..

У цій статті ми допоможемо вам зробити саме це. Маючи ці знання, ви зможете детальніше ознайомитись із службами, детальними у наших оглядах хмарних пам’яток та онлайнових резервних оглядах бібліотек, окрім того, щоб надати вашому бойовому авторитету приємний приріст..

Перш ніж ми зануримось у те, що відрізняється, поговоримо про те, що саме: хмара.  

Що таке Хмара, все одно?

Сам термін “хмара” є стільки маркетинговим словом, скільки значущим технічним жаргоном, придуманим в середині 90-х (можливо) керівниками Netscape мріють про безмежне майбутнє (пам’ятаєте Netscape?).

У цьому випадку хмара відноситься до програмного забезпечення, яке працює у віддаленій мережі серверів, на відміну від локалізованої на комп’ютері. Якщо це виглядає так, як Інтернет, ну, це тому, що це: хмара – це програмне забезпечення, яке працює в Інтернеті (і ще більше: ознайомтеся з нашою статтею про хмарну термінологію для деталей).

Існують приватні хмари, якими володіє та користується одна компанія чи домогосподарство (дізнайтеся, як налаштувати власне сховище хмари) та громадські хмари, які зазвичай продаються як послуга. Однак як приватні, так і загальнодоступні хмари дозволяють отримати доступ до одного і того ж програмного забезпечення та інформації з будь-якого комп’ютера, уповноваженого на це.

Щодо загальнодоступного хмарного програмного забезпечення, існує багато різних програм, які зараз працюють таким чином, від електронних додатків, таких як Gmail, до таких облікових записів, як QuickBooks Online (читайте наш огляд QuickBooks Online, якщо це спричинило ваш інтерес). Хмарне зберігання та резервне копіювання в Інтернеті – два таких види послуг.

І хмарне зберігання даних, і резервне копіювання в Інтернеті працюють за допомогою розміщення файлів у хмарі та дозволяють отримувати доступ до цих файлів з різних пристроїв, включаючи комп’ютери та смартфони, якщо ці пристрої підключені до Інтернету.

Хоча інфраструктура може бути схожа, однак загальна поведінка зберігання хмарних даних та резервного копіювання в Інтернеті розмежовує їх та дає їм дуже конкретні, різні цілі.  

Особливості хмарного зберігання

Ми, мабуть, не будемо думати вам, сказавши, що цільове хмарне сховище – або онлайн-сховище, якщо ви хочете, – це сховище.

У середині 90-х, коли купу скоро вимерлих керівників Netscape було винайдено слово, яке не було б популяризоване до 10 років пізніше, середній домашній жорсткий диск становив від 400 до 1000 мегабайт. Це сьогодні має тривати селфі на вихідні (або годину, якщо ви Кардашян).

Незважаючи на те, що розмір жорстких дисків збільшився, кількість даних, якими ми володіємо, перевищує темп. На додаток до цього, заміна вбудованих, механічних жорстких дисків (HDD) на твердотільні накопичувачі zippy (SSD) тимчасово підвищила ціну на зберігання.

Через це зниження цін не рідкість бачити ноутбуки із вбудованим 256 Гб пам’яті. Іноді ви навіть побачите ноутбуки високого класу, в яких є 128 ГБ пам’яті. Це все нормально, і хмарне зберігання є причиною того.

Давайте розглянемо Sync.com як приклад того, як працює хмарне сховище: це, мабуть, один із наших улюблених сервісів хмарного зберігання, про що ви можете прочитати в нашому огляді Sync.com. Частково, це тому, що воно забезпечує нульове шифрування знань та безліч інших чудових хмарних функцій безпеки.  

Це також тому, що Sync.com – одна з найкращих пропозицій у хмарному сховищі, що наразі коштує близько 8 доларів на місяць за 2 ТБ пам’яті.

Це сховище 2 Тб можна використовувати для доповнення вашого жорсткого диска. Це означає, що замість того, щоб зберігати на вашому ноутбуці всі зображення домашніх улюбленців та відеозаписи з НЛО, ви можете зберігати їх у хмарі.

Крім цього, ви можете отримати доступ до цього простору пам’яті практично з будь-якого веб-переглядача на будь-якому вашому пристрої. Більшість хмарних служб зберігання даних, включаючи Sync.com, також роблять мобільні додатки для Android та iOS для доступу та зберігання даних.

Розширення можливостей фізичного зберігання вашого пристрою чи пристроїв є визначальною і важливою особливістю будь-якого хмарного сховища. Сучасні рішення – ті, що піднялися над перемогою, – як правило, роблять трохи більше, хоча з двома властивостями, більш поширеними, ніж інші: синхронізація та обмін.

Синхронізація та спільне використання хмарного зберігання

Синхронізація, коротша для синхронізації пристрою, – це функція зберігання у хмарі, яка дозволяє редагувати файл на одному пристрої та відображати ці зміни на іншому пристрої майже в режимі реального часу. Ідею приписують Дрю Х’юстон, засновник Dropbox, який стверджує, що придумав це після того, як він зрозумів, що в автобусі між Нью-Йорком та Бостоном він залишив свій USB-накопичувач.

Основний механізм, що лежить в основі концепції Дрю Х’юстона, і основний механізм, який використовується більшістю хмарних служб зберігання даних, що пропонують синхронізацію до дня, – це “папка синхронізації”. Папка синхронізації – це папка, яка виглядає і веде себе так само, як і будь-яка інша папка на вашому жорсткому диску, за винятком того, що файли, розміщені в цій папці, зберігаються як на вашому диску, так і в хмарі.

На будь-якому пристрої з встановленим на ньому клієнтом хмарного зберігання також буде встановлена ​​ця папка, яка відображається на всіх пристроях, підключених до вашого хмарного простору зберігання. Хмара є посередником, передаючи оновлення, зроблені на комп’ютері іншим.  

Одна з проблем синхронізації полягає в тому, що він зберігає файли як у хмарі, так і на вашому жорсткому диску. Це, можливо, ви зрозуміли, здається, заперечує суттєву пропозицію хмарного сховища, яку ми виклали раніше (доповнення до пам’яті).

Щоб врахувати це, багато хмарних служб зберігання даних пропонують або окрему папку, яка не синхронізує вміст, або функцію під назвою “селективна синхронізація”, яка дозволяє вимкнути синхронізацію вмісту, якщо ви не хочете, щоб вони зберігалися як на жорсткому диску, так і в хмара. Деякі, включаючи Sync.com, мають і те, і інше.

Обмін файлами – це просто можливість дозволити іншим переглядати, редагувати або завантажувати файли, які ви завантажили у свій хмарний простір. Кілька хмарних служб зберігання даних також дозволяють іншим зберігати власні файли у вашому хмарному просторі.

Оскільки це сервіс на базі Інтернету, звичайним механізмом спільного використання файлів хмарного зберігання є створення URL-адреси, що вказує на файл – або навіть папку файлів -, яким ви хочете поділитися..

Ви можете скопіювати та вставити це посилання, щоб розповсюдити його вручну, наприклад, на каналі Slack, або іноді автоматично надіслати його електронною поштою або опублікувати в соціальних мережах. Деякі служби, як-от pCloud (так, ми маємо огляд pCloud), також дозволяють захистити паролем та додати дати закінчення терміну дії до цих URL-адрес – або навіть зробити їх нульовими знаннями.

Це все, що потрібно синхронізувати та ділитися, але, за винятком того, що сьогодні існує кілька служб хмарного зберігання даних, орієнтованих на бізнес, які більше побудовані на аспектах продуктивності та спільної роботи цих двох функцій, ніж вони доповнюють ваш простір на жорсткому диску. Їх називають послугами «синхронізація та обмін файлами підприємств», і ви можете прочитати про врожаї врожаю в нашому найкращому посібнику для покупців EFSS.

Перш ніж ми розпочнемо резервне копіювання в Інтернеті, також варто згадати, що деякі послуги хмарного зберігання інтегруються з такими інструментами програмного забезпечення, як Microsoft Word Online та Google Docs. Однак це в основному обмежено на більші назви на ринку, зокрема Dropbox, Google Drive та OneDrive. 

Особливості резервного копіювання в Інтернеті

Життєва мета зберігання хмари – доповнити ваш жорсткий диск; найважливішою метою онлайн-резервного копіювання є його копіювання.

Іншим способом, онлайн-резервне копіювання – це відновлення після аварій. Це так, що склянку пролитого молока – у цьому випадку зник між тріщинами клавіатури – справді не варто плакати.

Напої з наконечником – це лише один із способів привести хаос у файли, що зберігаються на жорсткому диску. Затоплення, пожежі, втрати, крадіжки – існує занадто багато способів підрахувати, що ви можете втратити свої дані до того, як ваш жорсткий диск неминуче добігає кінця терміну його служби..

За даними дослідження, проведеного інтернет-виробником резервного копіювання Backblaze, ця тривалість життя становить приблизно 1,5 року для приблизно п’яти відсотків жорстких дисків. Ця початкова кількість загиблих в основному пов’язана з несправним будівництвом. Після цього рівень відмов знижується до одного відсотка на рік протягом наступних трьох.

Крім того, ваш жорсткий диск обертається на запозичений час: SSD-диски можуть значно продовжити цей термін служби, звичайно, можливо, навіть десятиліття. Однак це багато склянок молока (молоко – метафора для пива, правда?), Яке не розлилося.

Без резервного копіювання в Інтернеті, якщо припустити, що ваш жорсткий диск все ще є у вас, ви можете заплатити магазин ремонту комп’ютерів, можливо, сотні доларів, щоб спробувати відновити деякі дані. Ви також можете спробувати інструмент відновлення даних, як один із тих, що згадуються в наших найкращих оглядах програмного забезпечення для відновлення даних.    

Онлайн резервне копіювання – кращий варіант. Більшість таких інструментів працює постійно, щоб забезпечити реплікацію файлів у хмарі майже як тільки вони створені або змінені. Якщо ви віддаєте перевагу, більшість також дозволяє встановити заплановані резервні копії, щоб ваше резервне копіювання могло працювати вночі, коли процес менш сприятливий для свинячих системних ресурсів..

Carbonite Home – хороший приклад. З настільного клієнта ви можете повідомляти про це резервне копіювання постійно, раз на день або не робити резервну копію між певними годинами.

Хмарні рішення для зберігання даних не мають можливостей планування, але більша причина, що вони не дуже підходять для резервного копіювання на жорсткому диску, полягає в тому, що вони також не зберігають структуру вашої файлової системи, оскільки в кінцевому підсумку потрібно все помістити в папку синхронізації.

Служби резервного копіювання в Інтернеті зберігають структуру файлової системи і дозволяють вам відновити все так, як це було у випадку, якщо вам потрібно буде відновити жорсткий диск.

Крім цих функцій, існує ряд інших, які відрізняють одне резервне рішення від іншого.

Деякі, як Backblaze, користуються тим, що вони необмежені для простого резервного копіювання всіх поширених типів файлів (читайте про необмежену резервну копію в нашому огляді Backblaze). Вам не потрібно робити нічого, крім того, щоб встановити клієнт, щоб усі ваші попередні фотографії, відео, електронні листи та документи були включені у ваш резервний план.

Інші онлайн-сервіси резервного копіювання, як-от Carbonite, вимагають, щоб ви вручну тегували всі папки та файли, які ви хочете захистити, поза межами деяких папок, які автоматично пропонується програмним забезпеченням. 

Більш досконалим користувачам користувачів сподобається резервне копіювання CloudBerry (читайте наш огляд CloudBerry Backup), який включає в себе цілий ряд функцій, розроблених для збільшення можливостей для відновлення після аварій. Ці функції включають гібридне резервне копіювання, резервне копіювання NAS, зображення диска, версію файлів та збереження видалених файлів.

Однак, основна ідея однакова для всіх інструментів резервного копіювання в Інтернеті, і це вірний тираж вашого жорсткого диска.

Висновок – Cloud Storage vs Online Backup

Багато служб резервного копіювання в Інтернеті, включаючи Carbonite, дозволяють вам ділитися файлами. Однак зазвичай ці можливості не настільки відточені, як хороший хмарний сервіс зберігання даних.

Деякі хмарні сервіси йдуть трохи далі, розмиваючи лінії між сховищем та резервним копією. Служба резервного копіювання SpiderOak (читайте наш огляд SpiderOak ONE), наприклад, дозволяє синхронізувати будь-які файли, додані до плану резервного копіювання. Acronis True Image (читайте наш огляд Acronis True Image) та IDrive, ще дві служби резервного копіювання споживачів, дозволяють синхронізувати файли незалежно від того, вони є частиною вашого плану резервного копіювання чи ні.

Здебільшого, лінія між хмарним сховищем та онлайн-резервним копієм відповідає дійсності, і найкраще вибрати вибір служби хмарного зберігання, якщо ви хочете зберігати, та сервіс онлайн-резервного копіювання, якщо ви хочете створити резервне копіювання. Або виберіть обидва.

Наступні кроки? Ми рекомендуємо доповнити ваші нові знання, переглянувши нашу найкращу таблицю порівняння хмарного сховища. Обидві статті не лише детально описують основні функції, які потрібно шукати, але дають найкращі варіанти для кожної функції. Більшість сервісів, про які ми пишемо, дозволяють вам безкоштовно випробувати їх, будь то 5 Гб безкоштовного хмарного сховища з Sync.com або 30-денний пробний термін із Carbonite.  

Питання чи коментарі? Скористайтеся розділом коментарів нижче, щоб залишити нам рядок – і дякую за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me