Zabezpečte svoj e-mail pomocou služieb zálohovania pošty

E-mail je živý a kopajúci a je najpoužívanejším komunikačným kanálom pre mnoho jednotlivcov a firmy. Čo sa však stane, ak stratíte prístup k e-mailu? K výpadkom e-mailu dochádza pravidelne (dokonca aj v prípade Gmailu) a môžu sa vyskytnúť aj prípady, keď sa presťahujete do nového počítačového systému – alebo zmeníte fyzické umiestnenie -, čo môže mať za následok stratu údajov.


Zatiaľ čo pre domácich používateľov môže byť strata prístupu k niektorým z najnovších vtipov a vtipných obrázkov nepríjemná, je to väčší problém, ak stratíte všetky e-maily týkajúce sa plánovania rodinnej svadby. A pre firmy, ktoré majú kontakty so zákazníkmi a podrobnosti o zmluve v e-maile, je to ešte viac katastrofa.

Je dôležité vedieť, že budete mať vždy prístup, bez ohľadu na to, čo sa deje. Našťastie existuje niekoľko webových a cloudových služieb, ktoré zahŕňajú zálohovanie e-mailov.

DropMyEmail

DropMyEmail je služba zálohovania e-mailov, ktorá funguje automaticky. Ak chcete začať, prihláste sa pomocou Facebooku, Twitteru alebo svojho účtu Google a za pár sekúnd sa môžete zálohovať. Funguje s viacerými e-mailovými účtami a po prvej zálohe bude aj naďalej udržiavať synchronizáciu zálohy e-mailov. Musíte iba zadať svoje e-mailové ID a heslo alebo názov poštového servera a protokol, aby sa mohli prihlásiť do niektorého z desiatok poskytovateľov e-mailov. Dokonca zálohuje e-mailové prílohy a umožňuje vám ich filtrovať podľa typu súboru pre ľahké vyhľadávanie a zdieľanie.

Táto služba podporuje migráciu e-mailov v prípade, že chcete presunúť náš e-mail do nového účtu alebo ho obnoviť na starý.

S 9,99 dolárov ročne na 5 GB úložného priestoru v základnom účte to nie je drahé, najmä preto, že tiež umožňuje zálohovanie súborov a bezpečné šifrovanie a prostredníctvom služby si tiež môžete prezerať svoje e-maily online. Pre podnikových používateľov chráni balík pred náhodným vymazaním, hackovaním a poskytuje funkcie prehľadov a správu e-mailov na podnikovej úrovni spolu s neobmedzeným ukladaním.

Mailkeepr

Mailkeepr je nová služba, ktorá tiež pomáha udržiavať organizáciu e-mailov. Poskytuje bezpečné šifrovanie SSL na šifrovanie e-mailov pred ich uložením. Táto služba zálohuje váš e-mail na viacerých serveroch, takže nikdy riskujete stratu prístupu k nemu.

.


 

A svoje prílohy (dokumenty a fotografie) môžete efektívne zálohovať ich odoslaním prostredníctvom svojho e-mailového účtu. Súčasná bezplatná služba je obmedzená na zálohovanie asi 700 e-mailov, ale je v pláne ju rozšíriť. Je to určite jeden sledovať, keď to začne

Backupify

Backupify nechráni e-mail; chráni tiež údaje v celom vašom účte Google Apps. Pridajte ju prostredníctvom trhu Google Apps a aplikácia skontroluje najnovšie údaje a skopíruje ich do cloudu. Tento proces opakuje údaje a v prípade potreby môžete svoj dátum obnoviť jediným kliknutím.

Táto služba obsahuje nástroje na správu a vyhľadávanie vašich údajov. Okrem práce so službou Google Apps sa služba Backupify integruje so službou Salesforce a má osobné riešenie na zálohovanie údajov účtu Google, Facebook a Twitter..

CloudAlly

CloudAlly poskytuje záložnú službu, ktorá pokrýva váš účet Google, poštu Yahoo, Office 365, Google Apps, Salesforce a AWS. Údaje je možné exportovať a ukladať lokálne alebo obnoviť do vášho účtu Google bez toho, aby došlo k prepísaniu toho, čo už existuje.

Podporovaná je aj migrácia údajov medzi účtami Gmail. Dáta sa zálohujú každý deň a sú šifrované. Táto služba je služba „nastavte ju a zabudnite“ s neobmedzeným ukladaním a uchovávaním údajov, pokiaľ máte účet vedený. Ceny sa pohybujú medzi 1,99 a 2,99 dolárov za každý zálohovaný účet.

Služby zálohovania MX

Ak váš hlavný poskytovateľ e-mailov zlyhá, možno budete potrebovať iné riešenie, napríklad sekundárneho poskytovateľa MX. Tento druh služby vám poskytuje prístup a celú poštu uchováva v bezpečí niekoľko dní, kým sa vaša hlavná služba vráti do svojho informačného kanála. Dve služby, ktoré ponúkajú Cudamail a DNS Made Easy.

Ten tvrdí, že je najsilnejšou sieťou DNS na svete a ponúka záložnú e-mailovú kvótu 100 000 správ alebo 1 GB úložiska e-mailov, plus 10 GB mesačného prenosu e-mailov pre základný účet..

GmVault

Všetky vyššie uvedené možnosti fungujú online, ale ak chcete niečo trochu iné, môžete zálohovať Gmail – a samotný Gmail – pomocou Gmvault. Je k dispozícii pre Windows, Mac, Linux a cez zdroj Python.

Zálohuje celý váš účet Gmail a dobre sa kopíruje s protokolom IMAP. Do ľubovoľného účtu Gmail môžete zahrnúť šifrovanie a obnovenie e-mailov. Toto je riešenie s otvoreným zdrojom.

záver

Ako vidíte, zálohovanie e-mailov sa stále vyvíja a mnoho riešení sa zameriava predovšetkým na podnikových používateľov.

Domáci používatelia by však mohli použiť riešenie, ako je Gmvault, a potom ho zálohovať pomocou svojho bežného cloudového zálohovacieho riešenia, aby sa zabezpečilo, že nikdy nestratia prístup k údajom. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map