Recenzia na pogoplug

V súčasnosti uchovávam väčšinu svojich údajov zálohovaných na 1TB externom pevnom disku a väčšina mojich pracovných údajov sa zálohuje. disk Google, pre ľahký prístup. Vo svojej snahe nájsť dokonalé riešenie online zálohovania, dnes preskúmam Pogoplug.


Disk Google je primárne nástroj na synchronizáciu súborov – po odstránení súboru z jedného počítača bude odstránený zo všetkých ostatných počítačov pripojených k vášmu účtu, aj keď externé pevné disky sa používajú na nepretržité zálohovanie, ktorý má čas na jeho zálohovanie?

V prípade, že čelíte rovnakej dileme, je čas nájsť dokonalé online riešenie zálohovania; možno Pogoplug môže byť odpoveďou?

Čo je potrebné zvážiť pred zakúpením online riešenia zálohovania

Namiesto toho, aby ste iba vykonávali jednorazové zálohovanie, online služby sa môžu nepretržite spúšťať na pozadí, čím sa zabezpečí zálohovanie všetkých nových súborov alebo úprav. S online zálohovacími službami sú dáta bezpečne zabezpečené vo vzdialenom dátovom centre, takže aj v prípade zlyhania pevného disku je možné k údajom stále pristupovať.

A aby sme nezabudli, online zálohy eliminujú potrebu prenášať pevný disk všade. Predtým, ako získate riešenie online zálohovania, prosím, uveďte nasledujúce požiadavky:

 • Koľko údajov chcete zálohovať?
 • Potrebujete silné šifrovanie?
 • Chceli by ste mobilný prístup??
 • Chcete tiež synchronizáciu súborov?
 • Koľko ste ochotní minúť?

Pri väčšine záloh v cloude existuje rozdávanie medzi cenou a vlastnosťami, ktoré poskytujú. Napríklad, CrashPlan ponúka neobmedzené zálohovanie v cloude za 59,99 dolárov ročne, na druhej strane, IDrive ponúka synchronizáciu 1 TB a záložný priestor za 52 dolárov ročne.

Pre koho je Pogoplug určený?

Pogoplug je určený pre domácich používateľov, ktorí chcú na zálohovanie svojich stolov a smartfónov použiť jednu aplikáciu. Je to najlepšie pre používateľov, ktorí nechcú veľa zložitých funkcií. Všetko, čo požadujú, je jednoduché zálohovacie riešenie.

A Pogoplug toto tvrdenie úplne uspokojí. Nie je však vhodný pre podnikových používateľov, hlavne preto, že neexistuje žiadne miestne šifrovanie, údaje sa zálohujú iba pri prenose pomocou 256-bitového protokolu SSL.

silné stránky & slabé stránky

O spoločnosti Pogoplug

Spoločnosť Pogoplug založili v marci 2007 Ted Putterman (CEO) a Gregory Smith (CFO). Doteraz spoločnosť získala finančné prostriedky vo výške 33,2 milióna dolárov.

Okrem zálohovacieho riešenia poskytujú aj softvér na synchronizáciu cloudov a Pogoplug Series 4, ktorý sa pripája k smerovaču a umožňuje používateľom hosťovať svoje súkromné ​​cloudové úložisko..

plány & stanovenie ceny

Keď som otvoril webovú stránku na registráciu a stiahol ich softvér pre stolné počítače, všimol som si oranžové tlačidlo s nápisom „Získajte Pogoplug zadarmo“, takže som predpokladal, že pravdepodobne dajú niekoľko Gigabajtov zadarmo..

Dobre, mýlil som sa. Neexistuje žiadny bezplatný plán, iba 15-denná skúšobná verzia a platené plány som mohol vidieť až po prihlásení sa do služby. Pogoplug poskytuje iba dva typy cenových plánov – mesačne a ročne. Každá z nich má neobmedzené úložisko v cloude.

Hodnotenie – 75%

Vlastnosti

Čo pre mňa vynikalo, bola jednoduchosť aplikácie pre stolné počítače a jej ľahko pochopiteľné rozhranie. Neexistuje príliš veľa mätúcich možností komplikujúcich dojem používateľa. Na druhej strane by jednoduchosť aplikácie pre počítače mohla byť pre niektorých frustrujúca.

Ďalšou funkciou, ktorá sa mi páčila, bola možnosť zdieľania webovej aplikácie; súbory je možné zdieľať priamo prostredníctvom odkazov alebo e-mailom, existuje tiež možnosť zakázať odkazy v prípade, že záznamy už nie je potrebné zdieľať. To by mohlo byť užitočné, keď je potrebné zdieľať súbory iba za dané obdobie.

Hodnotenia – 60%

rýchlosť & výkon

Predtým, ako budeme diskutovať o rýchlostných testoch, poďme hovoriť o probléme, na ktorý som narazil pri skúmaní Pogoplugu. Podľa článku Čas, rýchlosť Pogoplugu znižuje rýchlosť nahrávania po prvých 1 TB celkových zálohovaných údajov. Používatelia neustále hlásili nízke sadzby a kontaktovali podporu kvôli vysvetleniu.

Generálny riaditeľ nakoniec poslal e-mail s priznaním, že v skutočnosti znižujú rýchlosť nahrávania. Najhoršie na tom je, že ani ich časté otázky, ani obchodné podmienky spoločnosti o nich nič neuviedli. Aj keď som nikdy nečítal ToS žiadnej webovej stránky, chcel by som, aby boli tieto podmienky uvedené jasnejšie a vopred. Napriek tomu boli rýchlostné testy na Pogoplug väčšinou dobré.

Moja internetová rýchlosť pri testovaní bola:

Stiahnuť ▼ – 3,7 Mb / s  Nahrať – 0,5 Mb / s

Test 1

Test 2

Max. Odovzdanie:

0.44mbps

0.39mbps

Stiahnuť Max:

3.9mbps

3.69mbps

priemerný

Celkový čas odovzdania:

5 minút

18s

5 min

4s

Celkový čas na stiahnutie::

25s

36s

Hodnotenia – 50% (na škrtenie)

Online zálohovanie

Získanie softvéru Pogoplug je neuveriteľne ľahké; v dolnej časti stránky sa nachádza karta Na stiahnutie, ktorá vás zavedie do hlavného strediska sťahovania webových stránok. Je smutné, že Pogoplug podporuje iba platformy Windows a Mac a niet lásky k Linuxu.

Hneď ako som sa prihlásil do aplikácie pre stolné počítače, uvidel som veľké tlačidlo „Štart“, ktoré mi popravde trochu zmätilo. Mal som okamžite začať proces zálohovania? Nie je možné vybrať, čo konkrétne chcem najprv zálohovať?

A potom som videl možnosť „Zobraziť podrobnosti“ napísanú malým písmom. Pogoplug vľavo od svojich vlastných zariadení začne priamo zálohovať priečinky Dokumenty, Obrázky, Hudba a Video. Používatelia však môžu vybrať konkrétny priečinok alebo súbor na zálohovanie pomocou možnosti „Pridať ďalšie“.

Cieľový priečinok môže byť hlavný priečinok alebo iný priečinok vytvorený v hlavnom priečinku. Prial by som si však, aby existovala možnosť vytvoriť nový priečinok, napríklad Disk Google, hneď v čase odovzdania.

Keď už hovoríme o tom, nahrávanie údajov bolo bezproblémovou záležitosťou a ja som mohol takmer okamžite okamžite vidieť zálohované údaje vo webovej aplikácii. Počas procesu som videl, ktoré súbory sa nahrávajú, ale nie ako rýchlo idú.

Pridal som nový súbor do jedného z nahraných priečinkov, aby som zistil, koľko času bude Pogoplugu potrebovať na to, aby rozpoznal zmenu a začal nahrávať, a začalo sa nové nahrávanie takmer okamžite..

Tiež som urobil zmeny v súbore, aby som zistil, ako rýchlo by inicioval prírastkové zálohovanie, a začalo zálohovanie zmien, keď som narazil na uloženie. Teraz si preberieme niekoľko negatívnych problémov, ktoré som si všimol:

 • V aplikácii pre počítač neexistuje žiadna karta nastavení; aplikácie pre systémy iOS a Android majú konfiguračnú kartu, ale v počítačovej verzii nie je nikde.
 • Nebolo k dispozícii ani plánovanie zálohovania, používateľ musí spustiť a zastaviť proces zálohovania manuálne.
 • Neexistuje spôsob, ako filtrovať súbory podľa ich typu, dátumu, veľkosti alebo podobne.
 • Na palube nie je ani verzovanie súborov, ani nemôže Pogoplug načítať zmazané súbory zo svojich serverov.

zabezpečenia

Pogoplug používa 256-bitové šifrovanie SSL, čo znamená, že súbory sú šifrované iba pri prenose. Na strane používateľa nie je k dispozícii žiadne šifrovanie, ale spoločnosť Pogoplug odporúča šifrovanie súborov pred ich odovzdaním.

Moja otázka je, prečo by mal samostatný softvér najprv šifrovať moje údaje a potom ich nahrať do Pogoplug, keď zálohovacie služby ako CrashPlan a Carbonite účtovať takmer to isté za neobmedzené ukladanie a šifrovať údaje pomocou kľúča definovaného používateľom.

Obnova súboru

Obnovenie súboru možno vykonať prostredníctvom;

 • Desktopová aplikácia
 • Webová aplikácia

Desktopová aplikácia má samostatnú kartu Obnovenie. Priečinky alebo jednotlivé súbory je možné obnoviť kliknutím na ne pravým tlačidlom myši a výberom možnosti Obnoviť alebo výberom viacerých súborov a výberom možnosti Obnoviť hore.

Webová aplikácia tiež umožňuje sťahovať súbory a priečinky, ale s touto možnosťou sa všetky priečinky sťahujú ako súbory ZIP, zatiaľ čo aplikácia pre počítače ich sťahuje priamo v pôvodnej štruktúre priečinkov..

Hodnotenie – 80%

Synchronizácia a zdieľanie súborov

Pogoplug je jednoduchá služba zálohovania, poskytuje však samostatný nástroj na synchronizáciu súborov Cloud; zdieľanie súborov je však k dispozícii na webe a mobilných aplikáciách.

Ako som uviedol vyššie, súbory je možné zdieľať prostredníctvom odkazov a tieto odkazy môžu byť odoslané e-mailom priamo príjemcom.

A áno, funkcia vypnúť odkaz je skvelým doplnkom, pretože zdieľanie súborov môžete kedykoľvek zastaviť. Bol by som však rád, keby boli používatelia pozvaní pomocou e-mailovej adresy namiesto verejného odkazu.

Pri prezeraní fotografií je možné ich zdieľať prostredníctvom odkazov na Facebook, Twitter a Google +. Lepšie by bolo zdieľanie skutočných obrázkov na sociálnych médiách (namiesto ich odkazov).

Mobilný prístup

Aplikácie sú k dispozícii pre systémy iOS aj Android, ale pre telefóny so systémom Windows bohužiaľ neexistuje podpora. Rozhodol som sa otestovať aplikácie proti sebe a zistiť, či došlo k nejakému rozdielu.

Keď sa prihlásite, obe aplikácie požiadajú o okamžité odovzdanie súboru kamery a ich rozhrania sú veľmi podobné.

Prvý rozdiel, ktorý som si všimol, bol súbor „Tímové priečinky“ v aplikácii pre Android. Tento priečinok som nenašiel v aplikáciách iOS, web alebo desktop. Hľadal som problém v databáze znalostí Pogoplug a zistil som, že pre aplikáciu Cloud Sync spoločnosti Pogoplug sa používajú „Tímové priečinky“..

Možno to bola len chyba, pretože Pogoplug používa rovnakú aplikáciu na zálohovanie a synchronizáciu v cloude a jediný spôsob, ako rozlíšiť, sú prihlasovacie údaje používateľa..

Súbory je možné prezerať, zdieľať s rôznymi aplikáciami a môže sa zobraziť aj prezentácia všetkých obrázkov. Obe aplikácie majú možnosť vytvoriť a obnoviť snímku, iniciovať telefónne prenosy a aplikácia pre Android má možnosť zálohovať správy do telefónu.

Celkovo ma mobilné aplikácie veľmi zapôsobili vďaka ich prirodzeným rozhraniam a bohatým funkciám.

Hodnotenie – 90%

Webový prístup

Pretože počítačová aplikácia je tak obmedzená, musel som skontrolovať webovú aplikáciu, aby som zistil, čo má v obchode. Webová aplikácia môže vysielať nahrané videá a zobrazovať prezentáciu všetkých obrázkov, ale nemohla som na nich zobraziť svoje dokumenty, čo bolo sklamaním..

(Mohol som vidieť prehľady o mobilných aplikáciách).

Ak chcete zobraziť dokument, musíte si ho najprv stiahnuť. Kliknutím na bočnú šípku na súbory a priečinky sa zobrazilo niekoľko možností:

 • Stiahnuť ▼
 • Copy / Move
 • delete
 • Dostať odkaz
 • Poslať odkaz

Možnosť zakázať odkaz prichádza až po vytvorení odkazu na daný súbor alebo priečinok, čo je možné vykonať aj tak, že prejdete do časti Nastavenia a vyberiete možnosť Spravovať odkazy..

V ponuke Nastavenia je možnosť e-mailovej prílohy, ktorá po aktivácii umožňuje používateľom nahrávať súbory tak, že im pošle e-mailom ako prílohy na preddefinovanú e-mailovú adresu Pogoplug..

Hodnotenie – 85%

podpora

Podľa stránky podpory môžu zákazníci kontaktovať zamestnancov tak, že zvýšia lístok alebo ich kontaktujú na Facebooku alebo Twitteri, aby našli riešenie v reálnom čase..

Profil služby Twitter sa od apríla 2015 neaktualizoval a keď som klikol na jeho stránku na Facebooku, neexistoval.

Takže som zdvihol lístok prostredníctvom podpory Zendeska, aby som skontroloval ich čas odozvy, ktorý sa ukázal byť deväť hodín, a myslím si, že to bolo celkom slušné.

Hodnotenie – 90%

V súhrne …

Celkovo som zistil, že Pogoplug je dosť priemerný. Páči sa mi webové rozhranie a mobilné aplikácie, ale pre stolnú aplikáciu chýbajú základné funkcie, ako napríklad plánovanie zálohovania a miestne šifrovanie. Poskytuje neobmedzené úložisko za rovnakú cenu ako: CrashPlan, Carbonite a Backblaze. 

Keďže však rýchlosť nahrávania Pogoplugu po prvom 1TB obmedzuje rýchlosť, nie je dôvod, aby som si vybral túto službu pred zavedenými a uznávanými zálohovacími službami. Napriek tomu by som Pogoplug znovu navštívil, ak sa rozhodnú pridať ďalšie funkcie do pracovnej plochy.

Máte nejaké názory alebo skúsenosti, ktoré by ste sa mohli o Pogoplugovi podeliť? Neváhajte ich nechať nižšie v sekcii komentárov.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map