Príručka pre začiatočníkov o tom, ako funguje zálohovanie v cloude pomocou aplikácie Microsoft Azure

Platforma cloud computingu spoločnosti Microsoft Azure ponúka širokú škálu nástrojov na nasadenie a správu aplikácií. Aj keď je určený predovšetkým na rozvoj firiem a aplikácií, dá sa použiť aj na zálohovanie pevného disku počítača.


Aj keď sme tu na stránkach Cloudwards.net, odporúčame používateľom domácich počítačov zálohovať svoje počítače jednoduchým riešením, ako je jedno z tých, ktoré sú vyzdvihnuté v našich najlepších službách cloudového zálohovania v roku 2017, ale tiež je možné zálohovanie pomocou Azure. Musíte len nájsť ten správny nástroj, ktorý vám tento proces uľahčí.

V tomto článku vám ukážeme, ako môžete postupovať pri zálohovaní až po Azure pomocou malej pomoci od priateľa s názvom CloudBerry Backup. Urobili sme podobný sprievodca pre Amazon S3, takže ak je táto služba viac štýlom, nezabudnite si to vyskúšať.

Poplatky a plány Azure Storage

Predtým, ako sa rozhodnete zálohovať do cloudu Azure, budete chcieť porozumieť nákladom spojeným s tým.

Spoločnosť Microsoft účtuje za ukladanie údajov v cloude Azure tak paušálnu sadzbu, ako aj poplatky za používanie. Noví používatelia však získajú kredit 200 dolárov na mesiac, s ktorým si môžu zahrať, čo pre niektorých môže ísť dlhú cestu.

Azure vám umožňuje ukladať vaše dáta v požadovanom dátovom centre. S 34 regiónmi po celom svete si môžete zvoliť polohu vo vašom okolí, aby ste optimalizovali rýchlosť prenosu údajov.

Ak sa rozhodnete ukladať svoj obsah iba v jednom dátovom centre, spoločnosť Microsoft vám naúčtuje paušálnu sadzbu LRS (flat local redundant storage). Ak pôjdete s dvoma, je tu drahšia miera geograficky redundantného úložiska (GRS). Možnosť GRS je zameraná na podniky a vývojárov s globálnou užívateľskou základňou.

Azure vám tiež ponúka možnosť voľby medzi „horúcim“ a „chladným“ úložiskom. Horúce úložisko je určené pre používateľov, ktorí potrebujú často pristupovať k svojim údajom, zatiaľ čo chladné úložisko je určené na archiváciu a obnovu po katastrofe.

Tu je prehľad sadzieb LRS a GRS „cool“ a „hot“:

LRS – CoolLRS – HorúceGRS – CoolGRS – Horúce
Prvých 50 TB za mesiac$ 0,0152$ 0,0208$ 0,0334$ 0,0458
Ďalších 450 TB mesačne$ 0,0152$ 0,0200$ 0,0334$ 0,0440
Viac ako 500 TB mesačne$ 0,0152$ 0,0192$ 0,0334$ 0,0422

Výhodou voľby hot over cool je, že získate nižšie miery využívania prístupu k svojim údajom. V skutočnosti, s horúcim úložiskom sú náklady na písanie aj vyberanie bezplatné.

Náklady na zápis a vyhľadávanie dát Azure

Horúce (LRS): Horúce (GRS): Chladné (LRS): Chladné (GRS): Archívne (LRS): Archívne (GRS):
Čítať:zadarmozadarmo$ Od 0,01$ Od 0,01$ 0,02$ 0,02
napísať:zadarmozadarmozadarmozadarmozadarmozadarmo

S používaním horúceho aj chladného úložiska sú spojené ďalšie poplatky, ale budú sa týkať najmä vývojárov. Ak zálohujete iba údaje, číslami v tabuľke vyššie sa musíte obávať.

Aby sme to zhrnuli, ak by ste chceli zálohovať 1 TB údajov pomocou horúceho úložiska LRS, účtovali by sme vám mesačne poplatok 20 dolárov bez poplatkov za nahrávanie a sťahovanie. Prvý mesiac, v ktorom sa zaregistrujete do služby Azure, získate kredit 200 dolárov na začatie činnosti, čím získate prvých 30 dní bezplatne.

Jediným problémom by bolo získanie údajov, pretože, ako sa chystáme vidieť, portál Azure vám nedovolí nahrávať ani sťahovať samotný obsah..

Prvý krok: Nastavenie účtu

Ak už máte prihlasovacie údaje spoločnosti Microsoft pre Office Online alebo OneDrive, môžete ich použiť na prihlásenie do portálu Azure. Na portáli nájdete prístupové body k mnohým ďalším funkciám Azure okrem úložiska: aplikačné služby, dátové sklady SQL a virtuálne stroje..

Pre naše účely však práve teraz chceme vedieť, ako nastaviť účet úložiska.

Ak chcete začať, kliknite na ikonu „nová“ v pravom hornom rohu portálu. To vás presmeruje na Azure marketplace, kde môžete vyhľadávať a nastavovať najrôznejšie nástroje. Môžete vyhľadať výraz „storage“ alebo jednoducho kliknúť na kategóriu „storage“, ako sme to urobili.

Ak tak urobíte, vytiahne sa každá služba týkajúca sa úložiska, ktorá sa zobrazí v novo vyplnenom stĺpci „úložisko“.

V prípade základného úložiska budete chcieť zvoliť možnosť „účet úložiska“, ktorá by mala byť prvou položkou uvedenou v pravom stĺpci. Kliknutím na tento objekt sa presmerujete na tablu vytvorenia úložiska, kde budete musieť vyplniť niektoré polia a urobiť nejaké výbery.

Pole „meno“ musí byť jedinečné vo všetkých účtoch Azure. Išli sme s „cloudwardstest1“.

Pokiaľ ide o model nasadenia, ak je to váš prvý účet úložiska Azure, jednoducho ho nechajte ako „správcu prostriedkov“. Classic je určený pre staršie aplikácie.

Pole „Druh účtu“ sa pýta, či chcete nastaviť účet „všeobecného účelu“ alebo „blob“. Účty na všeobecné použitie vás obmedzujú na jednu triedu úložísk, zatiaľ čo účty blob možno použiť na správu životného cyklu (t. J. Prechod z horúceho na chladné úložisko). Išli sme s „všeobecným účelom“, aby sme veci udržali jednoduché. Ak však pracujete s terabajtmi údajov, pravdepodobne budete chcieť byť blob.

Môžete si tiež vybrať medzi štandardným alebo prémiovým výkonom. Prémia znamená nižšiu latenciu, takže je lepšia pre databázy a ďalšie aplikácie, v ktorých často pridávate a získavate údaje. Vybrali sme si štandard, pretože práve pripravujeme zálohu pre náš testovací laptop.

V časti „replikácia“ môžete zvoliť požadovanú úroveň redundancie, ktorá zahŕňa úložisko LRS alebo GRS.

Ďalším krokom je zvoliť, či Azure šifruje váš úložný server. Ak údaje sami nezašifrujete pred ich odovzdaním, mali by ste povoliť šifrovanie. V prípade porušenia servera to nestojí žiadne ďalšie poplatky a chráni vaše dáta.

Ďalej uveďte, ktoré predplatné chcete použiť. Máme iba bezplatné skúšobné nastavenie, takže sme s tým išli. Musíte si tiež vybrať región. Išli sme s „východným USA“

Pred kliknutím na tlačidlo „Vytvoriť“ máte tiež možnosť pripnúť úložisko na hlavný panel Azure. Odporúčame vám to, pretože to znamená rýchlejší prístup.

Krok 2: Pridajte súbory

Späť na hlavnom paneli je teraz viditeľný náš nový účet úložiska.

Kliknutím na ňu otvoríte ovládací panel, ktorý vám umožní upravovať nastavenia, prehľadávať súbory, zdieľať súbory.

Samozrejme zatiaľ nemáme žiadne súbory uložené. Ak ste zvyknutí pracovať s nástrojmi na ukladanie a zálohovanie v cloude spotrebiteľov, bude to trochu zložitejšie..

Na získanie súborov do Azure môžete vyvinúť vlastnú aplikáciu, použiť pomôcku príkazového riadku AZCopy od spoločnosti Microsoft alebo ísť s nástrojom tretej strany. Prvé dve možnosti sú komplikované a pravdepodobne nebudú apelovať na väčšinu používateľov, ktorí začínajú s Azure.

Používanie softvéru tretích strán však môže byť jednoduchým, ale výkonným spôsobom, ako nahrať svoje súbory do cloudu Azure, ak vyberiete správny nástroj. Pokiaľ ide o bežnú ochranu vášho disku, pravdepodobne budete chcieť ísť so službou CloudBerry Backup.

O službe CloudBerry Backup

CloudBerry Backup, vyvinutý spoločnosťou CloudBerry Labs, sa môže pripojiť k platformám Azure, Amazon S3, Google Cloud a viac ako 20 iným platformám cloudového úložiska. Licencie sú k dispozícii pre zálohovanie na počítači aj na serveri, sú jednorazové poplatky pre jeden počítač.

Desktop zadarmoDesktop ProWindows Server
nákladyzadarmo$ 29,99$ 119,99
Zálohovanie súborového systému
Zálohovanie obrázkov
Šifrovanie a kompresia
Limit úložiska (rozšíriteľný)200GB1TB1TB

Ďalšie softvérové ​​licencie sú k dispozícii pre zálohovanie MS SQL a Exchange. Ak chcete získať úplný prehľad o službe CloudBerry Backup, nezabudnite sa pozrieť na našu recenziu služby CloudBerry Backup.

Ak chcete vykonať zálohovanie pevného disku na pracovnej ploche pomocou obrázkov, musíte si kúpiť vydanie Windows Server. Desktop Pro vám nedovoľuje robiť obrázky na pracovnej ploche, ale systém Windows Server to robí.

Integrácia CloudBerry Backup s Azure

Po nainštalovaní služby CloudBerry Backup si pripojenie k službe Azure vyžaduje získanie kľúča do vášho úložiska cloudových úložísk Azure. Ak ich chcete získať, kliknite na portáli na tlačidlo „Prístupové kľúče“.

Otvorte CloudBerry a kliknite na tlačidlo „súbory“.

Otvorí sa sprievodca, ktorý vás prevedie nastavením.

Na prvej table kliknite na tlačidlo Ďalej a na druhej na tlačidlo Pridať nový účet. Otvorí sa okno so všetkými možnosťami integrácie cloudového úložiska, ktoré služba CloudBerry Backup aktuálne podporuje.

Kliknite na ikonu Azure. Otvorí sa kontextové okno, ktoré vám umožní zadať Azureov kľúč a niektoré ďalšie informácie.

Pole zobrazovaného názvu môže byť ľubovoľné. Názov účtu by mal byť názov vášho účtu Azure storage a kľúč by mal byť jedným z dvoch kľúčových polí vygenerovaných predtým. V poli kontajner kliknite na položku „vytvoriť nový kontajner“ a vygenerujte vedro úložiska.

Kliknite na „ok“. Bude vytvorený nový účet úložiska.

Kliknite na tlačidlo „Ďalej“ a prejdete sa zvyškom procesu nastavenia. To zahŕňa vytvorenie názvu plánu, nastavenia šifrovania a prenosu súborov a výber obsahu, ktorý chcete zálohovať. Jednou z pekných vecí o zálohovaní CloudBerry je, že môžete vybrať konkrétne priečinky a súbory, ktoré chcete zálohovať, alebo ísť zálohovať podľa typu súboru.

Môžete tiež nastaviť plán zálohovania v sprievodcovi, ak chcete automatizovať rutinné zálohovanie.

Nebudeme vás tu sprevádzať celým procesom, pretože sa zameriavame na Azure, ale vďaka sprievodcovi CloudBerry Backup je všetko jednoduché. A ak sa niečo, čo chcete zmeniť, môžete kedykoľvek vrátiť a upraviť svoj plán zálohovania.

Záverečné myšlienky

Zálohovanie počítača pomocou programu Microsoft Azure sa môže javiť ako problém, ale keď sa k nemu dostanete, proces je celkom jednoduchý, ak máte správne nástroje. Naozaj je to len omotanie hlavy okolo poplatkov a pochopenie, že potrebujete doplnkový program, ako je napríklad CloudBerry Backup, aby ste rutinne dostali svoje údaje do cloudu..

Dúfajme, že vás tento sprievodca nastavil na správnu cestu. Ak máte akékoľvek otázky alebo pripomienky, radi by sme sa od vás dozvedeli v komentároch nižšie. A ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map