Osvedčené postupy obnovy po havárii v podnikaní 2020

S priemernými nákladmi na jednu hodinu prestojov v rozmedzí od 8 000 dolárov pre malé podniky, 74 000 dolárov pre stredné podniky a 700 000 dolárov pre veľké podniky sa obnova po katastrofe postupne stáva neoddeliteľnou súčasťou mnohých obchodných stratégií. Bohužiaľ, hoci si uvedomujú dôležitosť stratégie obnovy po katastrofe, 36% podnikov si nemôže dovoliť uhradiť náklady s tým spojené.


[Video] Recovery Disaster Recovery & Správa katastrof: Ako používať cloudové zálohovanie na obnovenie kritických súborov 

A pre podniky, ktoré už implementovali rámce obnovy, 40% ich CIO nemá dôveru v ich schopnosť skočiť späť z katastrofy. Celkovo asi 75% podnikov, veľkých aj malých, nemá komplexný a spoľahlivý systém obnovy po katastrofe.

To znamená, že mnohé podniky sú vystavené veľkému riziku straty údajov. Napríklad Ransomware je rastúca a všadeprítomná hrozba. Podľa prieskumu spoločnosti Osterman Research za posledných 12 mesiacov viac ako 50% spoločností utrpelo útoky na ransomware. Tieto útoky škodlivého softvéru môžu uzamknúť systémy a súbory, až kým obete nezaplatia výkupné anonymným kyberciminalcom, ktorí ich distribuujú. Bez schopnosti obnoviť čisté kópie obchodných údajov je mnoho firiem nútených zaplatiť požadované výkupné, aby sa vrátili k podnikaniu.

Ako teda prežívajú podniky v tejto stále nepriateľskejšej atmosfére?

Pravdou je, že veľa z nich nie je. Výskum ukazuje, že 80% spoločností odchádza z podnikania do 36 mesiacov po významnej strate údajov. V skutočnosti to 40% z nich ani nedosiahne počas prvého roka.

Implementácia plánu obnovy po katastrofe

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia nie je komplexný plán riadenia katastrof v skutočnosti taký drahý. K dispozícii sú rôzne možnosti nasadenia, pričom niektoré stoja len pár dolárov každý mesiac.

Podniky všetkých veľkostí sa spoliehajú na zálohovanie v cloude ako cenovo dostupný a spoľahlivý spôsob zálohovania údajov bez toho, aby utratili ďalšie doláre za zdroje IT, ako sú personálne a dátové centrá..

Napríklad karbonit má flexibilný cenový plán, ktorý pohodlne vyhovuje jednotlivcom a podnikom s rôznymi rozpočtami. Osobne som ho použil už niekoľko rokov, aby som zálohoval súbory dôležité pre operáciu a následne som sa chránil v prípade útoku ransomware alebo akéhokoľvek iného typu dátovej katastrofy..


Karbonit ponúka flexibilné možnosti obnovy. Môžete obnoviť jednotlivé súbory alebo celý operačný systém.

Zálohovanie kritických súborov je však iba jednou časťou plánovania obnovy po katastrofe. Vaša špecifická štruktúra závisí nielen od vášho rozpočtu, ale aj od vášho celkového nastavenia údajov. Na efektívne plánovanie potrebujete komplexnú analýzu celej siete a dátového centra, ktoré chránite

Vytvorte zoznam všetkých komponentov vášho dátového centra a definujte údaje, ktoré sú pre vaše podnikanie najdôležitejšie. Ak sa vaša firma spolieha na relatívne malé dátové centrum, môžete zvážiť zálohovanie celého systému do cloudu a usporiadanie všetkých súborov podľa ich relevantnosti a dôležitosti. Pomôže vám to zistiť, čo sa má najprv obnoviť, aby vaše podnikanie zostalo v prevádzke, keď obnovujete ďalšie menej kritické súbory na pozadí.

Plánovanie a nahrávanie súborov do cloudu je iba prvým krokom pri implementácii komplexného plánu obnovy po katastrofe. Druhý krok vyžaduje trvalé monitorovanie a hodnotenie záložných súborov. To znamená, že si aktualizujete svoje denníky, aby ste sa uistili, že všetky súbory sú aktuálne a relevantné pre váš systém v konkrétnom čase.

Aj keď by ste mohli zálohovať manuálne, služby zálohovania v cloude, ako je Carbonite, sú vybavené funkciami automatického zálohovania, ktoré je možné naplánovať podľa vašich systémových zmien..

Aj v prípade služby zálohovania v cloude, ktorá pravidelne aktualizuje zálohy súborov, stále musíte mať istotu o svojom pláne obnovy po katastrofe. A to znamená vykonanie testov na obnovu údajov. Štandardný test by mal nielen vyhodnotiť schopnosť cloudovej zálohy obnoviť všetky vaše súbory, ale aj rýchlosť obnovy a obnovenia služieb. Aj keď v tom zohráva úlohu rýchlosť sťahovania z cloudu, váš priemerný čas na zotavenie je viac závislý od vašej celkovej stratégie riadenia katastrof.

A to nás privádza k skutočnému procesu obnovy. Ako teda môžete efektívne obnoviť údaje z cloudu v prípade katastrofy?

Obnova dát zo cloudového zálohovania

Po katastrofe je prvým krokom samozrejme vyhodnotenie možných škôd skôr, ako určíte následné kroky na obnovenie. V prípade ransomware môže byť váš počítač zašifrovaný, ak sa malvér mohol preniknúť cez ľubovoľný účet s oprávneniami správcu. Najlepším spôsobom, ako sa z toho zotaviť, je formátovanie celého počítača na obnovenie súborov, od najdôležitejších po menej dôležité..

Po preinštalovaní operačného systému prejdite na svoj webový účet zálohovania cloudu. Ako som už spomenul, používam uhličitan, a preto je spravodlivé, že vás prevediem rovnakým procesom..

Krok 1

Prihláste sa, kliknite na počítač, ktorý chcete obnoviť, a pokračujte krokom „Získať súbory späť“.

predchádzajúca

Ďalšie

Krok 2

V zobrazenom dialógovom okne prejdite na „Complete Restore“ (Kompletné obnovenie), potom kliknutím na „Next“ (Ďalej) a „Install“ (Inštalácia) stiahnite a nastavte Carbonite do svojho počítača. Po prijatí zmluvných podmienok sa klient automaticky pripojí k záložným serverom a spustí správcu obnovenia.

predchádzajúca

Ďalšie

Krok 3

Ak sa Správca obnovenia nepodarí spustiť, môžete k nemu pristupovať priamo zo sekcie kariet naľavo od InfoCentra Carbonite.

Krok 4

V okne Správca obnovenia kliknite na tlačidlo „Obnoviť všetky svoje súbory“ a zadajte používateľský účet na obnovenie. Ak sa názov vášho používateľského účtu zhoduje so zálohovaným používateľom, nemusíte si robiť starosti s výberom miesta, pretože karbonit za vás automaticky urobí zhodu.

Krok 5 

Kliknutím na tlačidlo Ďalej určíte konkrétny priečinok zálohovania, z ktorého chcete obnoviť.

Krok 6

Kliknite na „Ďalej“ a vyberte poradie súborov na obnovenie. Aby sa minimalizovali straty po katastrofe, je vhodné obnoviť ich v konkrétnom poradí, pričom sa uprednostnia najdôležitejšie súbory.

Krok 7

Kliknite na „Ďalej“ a prečítajte si všetky svoje možnosti. Potom prejdite na „Spustiť obnovenie teraz“ a stiahnite všetky súbory podľa zadania.

Ak chcete proces obnovy skrátiť, nechajte počítač zapnutý a monitorujte proces obnovy súborov počas obnovy celého obchodného rámca z najdôležitejších súborov..

Po dokončení procesu sa môžete vyhlásiť za úplne uzdraveného a bez nebezpečenstva. Je to také jednoduché a priame.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me