Najlepšie online zálohovanie pre Kanadu v roku 2020

Ak žijete na Veľkom bielom severe a hľadáte najlepšiu zálohu pre Kanadu, máme zlé správy: napriek tomu, že máme veľké zákony na ochranu osobných údajov, v súčasnosti žiadny z našich najlepších poskytovateľov zálohovania online nemá servery v Kanade. To znamená, že kanadskí používatelia budú podliehať rovnakému dohľadu ako ich južní susedia vo forme Patriot Act, CLOUD a PRISM..


Aby sme to vykompenzovali, v tomto zozname sme kládli osobitný dôraz na bezpečnosť a súkromie vašich súborov a rýchlosť prenosu, ako aj na to, aby služby správne implementovali protokoly nulovej znalosti..

Vytvorenie zálohy je vo vašom najlepšom záujme, pretože si nemôžete byť istí, ako dlho vydrží váš pevný disk a vaše dáta sa môžu v dôsledku porúch alebo zlyhania stratiť. Môžete použiť softvér na obnovu dát, ale jeho úspech nie je istý. Jednotky SSD nie sú úplne spoľahlivé ani preto, že napriek nízkej miere zlyhania zaznamenávajú viac chýb údajov.

Ak hľadáte úložisko, prečítajte si článok o najlepšom úložisku cloud v Kanade. Predtým, ako budeme pokračovať v zozname, definujme kritériá, ktoré sme použili na jeho vytvorenie.

Najlepšie zálohovanie online pre Kanadu v roku 2007 2020

Čo robí najlepšie online zálohovanie pre Kanadu

Zálohovacie služby by mali poskytovať šifrovanie počas prepravy, v pokoji a súkromné ​​šifrovanie, čo znamená, že nikto okrem nich nedokáže prečítať vaše cloudové údaje. Táto služba by mala poskytovať dvojfaktorové overenie, ktoré chráni vaše heslo pred hackermi.

Počiatočná záloha môže trvať dlho. Ako dlho závisí od vášho poskytovateľa internetových služieb a ako blízko ste k serveru. Čím bližšie ste, tým silnejšie bude vaše spojenie. Najlepšie je, ak služba umožňuje vyladiť nastavenia prenosu, rýchlosť plynu a používa algoritmus prenosu na úrovni bloku, ktorý pomáha po počiatočnej zálohe.

Všetci chceme získať viac a platiť menej a to je to, čo sme od týchto služieb hľadali. Zobrali sme na vedomie a koľko plánov služba ponúka. Čím viac má plány, tým viac možností máte. Je skvelé, ak má aj bezplatný plán alebo skúšobnú verziu, takže si môžete službu pred odberom vyskúšať.

A konečne, dobrá používateľská skúsenosť vám umožní používať službu bez toho, aby vám bolesť hlavy. Aby sa zaistilo, že klient pre stolné počítače by mal pracovať na väčšine operačných systémov a ich rozhrania, spolu s rozhraniami webového klienta a mobilnej aplikácie, by mali byť príjemné a priame.

1. Najlepšie online zálohovanie pre Kanadu: IDrive

IDrive, veteránska spoločnosť založená v roku 1995, je na vrchole nášho najlepšieho porovnávacieho zoznamu pre cloudové zálohovanie. Používa 256-bitové šifrovanie AES na kódovanie súborov pri prenose a odpočinku. Pred použitím prvej zálohy však budete musieť povoliť súkromné ​​šifrovanie. Ak tak neurobíte, IDrive bude držať váš šifrovací kľúč. Neexistuje dvojfaktorové overenie, takže si zabezpečte silné heslo.

IDrive-Client-Backup-Slider1
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Obnovenie Slider2
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Scheduler-Slider3
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Sync-Slider4
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Disk-Image-Slider5
© Cloudwards.net

predchádzajúca

Ďalšie

Jeho dátové centrá v USA dokážu odolávať požiarom a prírodným katastrofám, pretože majú stojany, vyvýšené podlahy a chladiace zóny. Na ochranu pred vniknutím človeka používajú sledovacie, pohybové senzory a alarmy.

Pri našich testoch sme do 20 minút odovzdali priečinok s kapacitou 1 GB. Je to blízko teoretických 15 minút. Testy sa vykonávali prostredníctvom siete z Thajska, takže rozdiel možno pravdepodobne pripísať vzdialenosti od serverov.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia IDrive

V súčasnosti sú zľavnené dva ročné osobné plány: 2 TB za 52 dolárov a 5 TB za 75 dolárov. Získate 2TB alebo 5TB synchronizačného priestoru, čo celkovo predstavuje 4TB alebo 10TB. Navyše vám umožňujú zálohovať neobmedzené množstvo počítačov.

IDrive Business začína na 75 dolárov pre neobmedzený počet počítačov a používateľov a poskytuje 250 GB záložného priestoru. Priestor môžete zväčšiť až na 12,5 TB.

Pred rozhodnutím o dlhodobom prihlásení môžete použiť bezplatný program, ktorý poskytuje 5 GB úložného priestoru.

Súbory si budete musieť vybrať manuálne, pretože IDrive sa nezálohuje podľa typu súboru, napríklad neobmedzení poskytovatelia zálohy. To nevytvára jednoduchý dojem používateľa. Okrem toho je k dispozícii veľa možností, ktoré by mohli sťažiť bežným používateľom.

IDrive má konkurenčné ceny, vysoké rýchlosti pripojenia, súkromné ​​šifrovanie, ktoré zaisťuje ochranu vášho súkromia a umožňuje vám zálohovať neobmedzené množstvo počítačov. Nemá však dvojfaktorové overenie alebo jednoduché používateľské prostredie. Stále je to dosť, aby sa stal našim najlepším výberom pre Kanadu. Ak chcete získať podrobnosti, prečítajte si našu recenziu IDrive.

2. Acronis True Image

Acronis uvedený na trh pred 15 rokmi, čo je dlhá doba v softvérovom podnikaní, nie je divu, že True Image je jednou z najlepších zálohovacích služieb online.

Táto služba používa AES 256-bit na šifrovanie súborov pred prenosom a protokol TLS / SSL ich chráni pri prenose. Šifrovanie vyžaduje, aby ste použili heslo, ktoré poznáte iba vy, čo umožňuje kompatibilitu s Acronis s nulovými znalosťami. Z tohto dôvodu spoločnosť nebude schopná získať vaše heslo, takže nezabudnite na to. Neexistuje dvojfaktorové overenie.

Acronis True - Image-Backup-Setup-Slider1
© Cloudwards.net

Acronis True - Image-Destination-Slider2
© Cloudwards.net

Acronis True - Image-Active-Protect-Slider3
© Cloudwards.net

Acronis True - Image-Nastavenie-Slider4
© Cloudwards.net

Acronis-True-image-Tools-Slider5
© Cloudwards.net

predchádzajúca

Ďalšie

Acronis nás prekvapila svojou rýchlosťou. Zálohovanie a obnova 1 GB priečinka trvalo iba 15 minút. Na sťahovanie sme použili „optimálne“ nastavenie, ale existuje aj „maximálne“ nastavenie, ktoré je pravdepodobne ešte rýchlejšie.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Acronis True Image

Vyhnite sa celoživotnému plánu spoločnosti Acronis, pretože sa v ňom veľa vynecháva. Urobíte lepšie s jedným z dvoch ročných plánov: Advanced alebo Premium.

Advanced poskytuje 250 GB záložného priestoru za 49,99 dolárov alebo 500 GB za 69,99 dolárov. Prémia začína na 99,99 dolárov za 1 TB záložného priestoru a končí na 5 TB za 259,95 dolárov. Môžete zvýšiť počet počítačov na zálohovanie a množstvo záložného priestoru, ale to vás bude stáť navyše.

Používanie desktopového klienta je jednoduché a intuitívne. Na ľavej strane je ponuka na navigáciu v aplikácii. Môžete zálohovať podľa typu súboru namiesto výberu konkrétnych súborov, čo vyžaduje viac miesta, ale vytváranie plánu zálohovania je oveľa jednoduchšie. Ak potrebujete šetriť miesto, môžete vylúčiť súbory, ktoré nechcete zálohovať.

Acronis má vysoké rýchlosti zálohovania a súkromné ​​šifrovanie, chýba mu však dvojfaktorové overenie a jeho ceny nie sú také konkurencieschopné ako IDrive. Vďaka tomu je vhodný na druhé miesto. Ak chcete vidieť podrobnosti, rýchlosť a tabuľky cien, prečítajte si našu recenziu Acronis True Image.

3. BigMIND

BigMIND Home je nová služba online zálohovania od spoločnosti, ktorá vytvorila Zoolz Home Backup, ktorá prichádza s mnohými funkciami, ktoré staršia služba nemá..

Súbory na serveroch sú šifrované pomocou 256-bitového šifrovania AES. Aplikácia BigMIND však spravuje váš kľúč, ak sa pri nastavovaní plánu zálohovania neprihlásite k súkromnému šifrovaniu. Nesmiete to urobiť neskôr. Ak sa prihlásite, program BigMIND nebude môcť získať vaše heslo. Protokol SSL chráni súbory pri prenose, ale je zvláštne, že ich musíte zapnúť sami.

BigMIND Desktop Dashboard

Možnosti pripojenia BigMIND

Inteligentný výber BigMIND

Rozvrh zálohovania BigMIND

BigMIND Preskúmať súbory online

predchádzajúca

Ďalšie

Mali by ste očakávať rýchle načítanie a pomalé rýchlosti sťahovania, pretože BigMIND používa na zálohovanie chladný úložný priestor Amazon Glacier, určený na dlhodobú archiváciu. Ak to znie ako šálka čaju, prečítajte si našu recenziu na ľadovci Amazonky. Priemerná doba nahrávania 1 GB údajov by mala byť asi 30 minút.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, BigMIND

Osobný plán BigMIND stojí 2,99 dolárov mesačne, ak sa platí ročne, a poskytuje vám iba 100 GB záložného priestoru pre jedného používateľa a až pre tri počítače. Rodinný plán stojí 6,99 dolárov mesačne a poskytuje o niečo lepšiu ponuku s 500 GB pre troch používateľov, deväť počítačov a šesť mobilných zariadení.

Správne množstvo priestoru, 1 TB, sa dodáva s plánom Family Plus, ktorý stojí 12,99 dolárov mesačne. Stále to nie je najlepšia ponuka množstva priestoru, ktoré ponúka, ale môžete ho zdieľať so štyrmi ďalšími používateľmi na 15 počítačoch a neobmedzených mobilných zariadeniach..

Desktopový klient pre Windows alebo MacOS je užitočný, pretože zobrazuje váš aktuálny stav zálohy, kedy bola posledná záloha, koľko súborov je zálohovaných a koľko čaká na vybavenie. Môžete si zvoliť zálohovanie podľa typu súboru alebo umiestnenia. Ponúkať výber je pekné, pretože iné služby používajú iba jednu metódu.

Webové rozhranie, ktoré vám poskytuje kategórie súborov a zariadenia, je farebnejšie a umožňuje vám jednoducho prehliadať váš obsah v cloude. Existuje informačný panel, ktorý ukazuje, koľko zariadení je pripojených k BigMIND a koľko sa zálohuje. Graf zobrazuje aj vašu zálohovaciu aktivitu v priebehu času a koláčový graf vám poskytuje prehľad o typoch súborov.

Ak nemáte počítač, na prístup k svojim súborom môžete použiť aplikáciu pre Android alebo iOS. Ak sa chcete podrobne pozrieť na funkcie BigMIND, prečítajte si našu recenziu BigMIND.

4. Spätná väzba

Backblaze je jednou z najpopulárnejších služieb a nachádza sa v hornej časti zoznamu online záložných recenzií.

Má veľa bezpečnostných funkcií vrátane súkromného šifrovania. Ak ho povolíte, šifrovací kľúč budete mať, inak ho Backblaze uchová. V oboch prípadoch musíte odoslať prístupovú frázu na spätné prepustenie, aby sa vaše súbory mohli obnoviť. Spoločnosť to údajne potom odstráni. Ak chcete chrániť svoj účet pred hackermi, môžete tiež povoliť dvojfaktorové overenie.

Backblaze-Slider1
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider2
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider3
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider4
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider5
© Cloudwards.net

predchádzajúca

Ďalšie

Na rozdiel od mnohých iných služieb Backblaze nezaberie veľa času na dokončenie pôvodných záloh. Je rýchly a neobmedzuje rýchlosť nahrávania alebo sťahovania. Navyše môžete zvýšiť počet zálohovacích vlákien, ktoré máte spustené, aby sa nahrávanie zrýchlilo rýchlejšie. Vaša vzdialenosť od serverov v Kalifornii však bude faktorom vašej najvyššej rýchlosti.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Backblaze má jednoduchú cenovú schému s iba jedným plánom. Za 5 dolárov mesačne získate neobmedzený priestor na zálohovanie pre jeden počítač. Keďže ide o mesačný plán, môžete ho kedykoľvek zrušiť, čo je výhodná možnosť, ktorú väčšina služieb neponúka. Ak platíte rok vopred, získate zľavu 10 dolárov, zatiaľ čo dva roky získate 25 USD. Službu môžete vyskúšať pomocou 15-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie.

Nastavenie zálohy je také jednoduché ako cenová schéma, pretože nevyžaduje správu toho, koľko alebo čo zálohujete. Dôvodom je, že Backblaze môže zálohovať podľa typu súboru, s výnimkou systémových a dočasných súborov. Takéto uľahčenie je však spojené s pomalším procesom zálohovania, takže v ponuke „Nastavenia“ musíte vylúčiť súbory, ktoré nepotrebujete..

Ak sa chcete dozvedieť viac o Backblaze, prečítajte si našu kontrolu Backblaze.

5. Uhličitan

Karbonit je jednou z najstarších zálohovacích služieb, ktorá funguje od roku 2005. Zameriava sa na domácich používateľov a malé podniky.

Táto služba používa 128-bitové šifrovanie AES na ochranu vašich súborov na serveroch, ale ak povolíte súkromné ​​šifrovanie, prepne sa na 256-bitový AES a umožní vám držať kľúč. Vďaka tomu je to bez vedomia, čo znamená, že nebude možné obnoviť vaše heslo. Karbonit vyžaduje, aby ste si urobili silné heslo a poskytli dvojfaktorové overenie v prípade, že ho niekto ukradne.

Počiatočný proces zálohovania spoločnosti Carbonite je pomalý a nepribližuje sa rýchlosti nahrávania jeho konkurentov. Odovzdávanie zmenených súborov je však oveľa rýchlejšie, a to vďaka prenosu na úrovni blokov.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči karbonit

Môžete si vybrať z troch neobmedzených plánov úložiska: Basic, Plus a Prime. Basic ponúka neobmedzené úložisko bez špeciálnych funkcií za 72 dolárov ročne. Plus pridáva externú jednotku a automatické zálohovanie videa za 112 dolárov ročne a spoločnosť Prime dodáva, že so službou obnovenia kuriérom za 150 dolárov ročne.

S Carbonite je ľahké pracovať, pretože jeho klienti pre stolné počítače sa jednoducho a ľahko inštalujú. Na spustenie zálohovania stačí vykonať iba jeden krok, pretože väčšina procesu je automatizovaná.

Farba služby kóduje vaše súbory, takže môžete okamžite skontrolovať ich stav. Vylučuje niektoré súbory a prípony a predvolene nezálohuje súbory väčšie ako 4 GB. Ak ich chcete zahrnúť, musíte ich označiť ručne.

K dispozícii je aj atraktívne webové rozhranie, ktoré vám umožňuje skontrolovať stav zálohy, pristupovať k súborom a spravovať svoj účet.

Mobilná aplikácia vám to tiež umožní. Má jasné, minimalistické rozhranie, takže vás nebude zamieňať. Okrem ukladania súborov môžete pomocou aplikácie automaticky zálohovať fotografie aj v telefóne. To nemôžete urobiť s inými typmi súborov, ale neobmedzené zálohovanie fotografií je stále veľa. Ak sa chcete dozvedieť viac o službe, prečítajte si našu recenziu s uhličitanom uhličitým.

Čestné uznanie: Bezpečné zálohovanie servera Carbonite

Spoločnosť Carbonite pridala umiestnenie zálohy v cloude v Kanade, ale iba pre zálohovanie servera Carbonite Safe Server. Je to príliš veľa pre individuálnych a malých podnikateľov, ale pre niektorých podnikových používateľov sa to hodí.

Služba môže obnoviť jeden súbor alebo celý server v niekoľkých krokoch. Navyše si môžete vybrať medzi zrnitým a úplným zálohovaním systému vrátane zálohovania obrazu. Hybridné zálohovanie vám umožňuje chrániť údaje lokálne aj v cloude.

AES-128 bit chráni vaše súbory, ale existuje možnosť prepnúť na AES-256 bit pomocou súkromného kľúča. Počas prenosu vaše dáta ochráni protokol TLS / SSL.

Ak chcete využívať tieto výhody, musíte si predplatiť plán napájania za 50 dolárov mesačne, ktorý sa účtuje ročne. Poskytuje 500 GB záložného priestoru a budete si môcť zálohovať jeden server a 25 počítačov. Plán Ultimate vám poskytuje rovnaké množstvo miesta, ale umožňuje vám zálohovať neobmedzené servery a 25 počítačov za 83 dolárov mesačne.

Záverečné myšlienky

Zálohovanie údajov v Kanade je dobrá taktika, ak chcete využiť svoje zákony na ochranu súkromia, ale je tu nedostatok poskytovateľov zálohovania v cloude. Boli sme nútení pozerať sa na služby v USA, ale ubezpečili sme sa, že poskytujú prísnu ochranu a ochranu súkromia.

IDrive je náš najlepší výber vďaka svojim konkurenčným cenám, súkromnému šifrovaniu a rýchlemu pripojeniu. Ak chcete službu, ktorá je rýchlejšia, ale nie tak lacná, vyberte Acronis True Image. Pre tých, ktorí potrebujú veľa záložného priestoru, sa zmestia posledné dve služby v zozname.

Čo si myslíte o našom zozname? Žijete v Kanade a používate inú službu zálohovania, ako sme uviedli? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me