IDrive vs Backblaze: Dva rôzne prístupy k online zálohovaniu

IDrive a Backblaze. Môžu existovať ďalšie dva odlišné prístupy k online zálohovaniu? IDrive vám poskytuje terabajt na zálohovanie neobmedzených zariadení. Backblaze umožňuje zálohovať neobmedzené množstvo dát pre jedno zariadenie. Jeden je nabitý užívateľskými možnosťami, druhý vás vedie k tomu, že musíte veľa premýšľať.


V prípade, že to bude určite úchvatný priamy prístup, v tomto prehľade vás oboznámim so základmi oboch služieb, keď preskúmam, ako každý rieši úlohu ochrany vašich údajov v 21. storočí. Uvažuje sa o funkciách zálohovania, cenách, rýchlosti, bezpečnosti a podpore zákazníkov.

Nemôžete sa dočkať, až zistím, kto vyjde na vrchol? Obdivujem vašu trpezlivosť, takže tu je krátka verzia:

Je to backblaze. pravdepodobne; no, záleží to naozaj.

Poznaj svoje údaje

Dobre, tak tu je tá vec. Nájdenie správneho online riešenia zálohovania nie je také jednoduché, ako zvoliť riešenie s najvyšším hodnotením piatich hviezdičiek. Ide o nájdenie riešenia, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám konkrétnych údajov.

Väčšina služieb zálohovania vás nezaväzuje k dlhodobému záväzku. Ale v skutočnosti to nemusia. Počiatočný proces zálohovania je taká starostlivo pomalá záležitosť, že nikto naozaj nechce prejsť viackrát, ak nemusia.

Je preto rozumné to napraviť prvýkrát a urobiť to, musíte sa pozrieť na to, koľko údajov teraz balíte, a zvážiť, koľko budete potrebovať v najbližších rokoch..

Pokiaľ ide o mňa, nepotrebujem veľa priestoru. Väčšinou uchovávam súbory rôznych projektov, na ktorých som pracoval, pár filmov a zbierku fotografií z mojich ciest. Hovoríme o 100 GB, topy.

Iní používatelia, najmä tí z vás, ktorí majú video vo vysokom rozlíšení alebo prevádzkujú malú firmu, budú chcieť rozmýšľať. Možno oveľa väčšie.

Tu je stručný prehľad porovnania štyroch najlepších riešení zálohovania online.

službaMesačná cenaskladovanie
Carbonia$ 5neobmedzený
Backblaze$ 5neobmedzený
CrashPlan$ 6neobmedzený
Šoférujem$ 4,341TB

Jedna z týchto vecí nie je ako druhá. Ako však zistíme, pridelenie úložného priestoru a podpora viacerých zariadení nie sú jediné dôvody.

The Battle Rounds

IDrive alebo Backblaze. Spätná väzba alebo IDrive. Ktorá online služba je pre vás najvhodnejšia?

V priebehu štyroch kôl bodového a kontrapunktúrneho rozhovoru budem diskutovať o rôznych aspektoch a prvkoch spojených s niektorým z vyššie uvedených súvislostí, aby som vám pomohol pri výbere, s ktorým môžete nielen žiť, ale žiť šťastne. Nižšie nájdete tiež video recenzie oboch služieb.

Spätná kontrola

IDrive Review

1

Plány, ceny a platformy

Začnime s tým, čo je zrejmé: ktorý vám dá ten nepolapiteľný tresk za vaše peniaze?

Šoférujem

Pravdepodobne najpútavejším aspektom štruktúry cenového plánu spoločnosti IDrive je, že jeden účet môže byť použitý na neobmedzenom množstve zariadení, čo je pre službu zálohovania online zriedkavé..

To je obzvlášť skvelé, keď si uvedomíte, že IDrive funguje s počítačmi PC a Mac, ale aj s telefónom iPhone, iPad a systémom Android. IDrive môže byť tiež nastavený na zálohovanie vašich účtov sociálnych médií, vrátane Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Firemní používatelia dostanú podporu ešte viac platforiem, ku ktorým sa za chvíľu dostanem.

Potenciálni účastníci IDrive sa môžu dozvedieť o službe tak, že si vyskúšajú svoju bezplatnú verziu. Bezplatná verzia však na zálohovanie nie je skvelá, pretože je obmedzená na 5 GB a väčšina používateľov potrebuje na zobrazenie pevného disku oveľa viac miesta ako na zálohovanie..

Získate však ďalších 5 GB samostatného synchronizačného úložiska; to platí v skutočnosti o všetkých plánoch spoločnosti IDrive (t.j. plán zálohy 1 TB tiež poskytuje 1 TB synchronizovaného úložiska). To je niečo, čo jej skutočne pomáha vyčnievať zo súťaže.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú pokračovať v predplatnom, ponúka IDrive dva osobné plány, ako aj niektoré z nich zamerané na podniky.

Zľavu v prvom roku môžete predĺžiť registráciou na dva roky vopred.

Backblaze

Backblaze nemá bezplatnú verziu, ale ponúka 15-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.

Pokiaľ ide o predplatné, Backblaze ponúka užívateľské plány určené na osobné aj obchodné použitie, ale všeobecne sa zameriavajú na zálohovanie jedného zariadenia.

Môžete tiež nastaviť samostatný plán úložiska Cloud Cloud. Aby bola táto služba škálovateľná, je cena za gigabajt (v súčasnosti 0,005 USD / GB / mesiac). Aj keď ich môže ktokoľvek použiť na ukladanie cloudových údajov, zdá sa, že je viac zameraný na vývojárov, ktorí hľadajú lacnú cloudovú platformu, na ktorej môžu vytvárať aplikácie. Kurzy API sú zahrnuté.

Záverečná poznámka: Aj keď Backblaze v súčasnosti nepodporuje zálohovanie na mobilných zariadeniach, k obsahu, ktorý ste uložili v Backblaze cloud, môžete pristupovať (a zdieľať) zo svojho iOS alebo telefónu Android pomocou svojej mobilnej aplikácie.

Okolo jednej myšlienky

Navrhovanie cenovej štruktúry IDrive, ak je lepšia ako Backblaze, alebo naopak, je ťažké. Na jednej strane vám Backblaze poskytuje neobmedzený priestor na zálohovanie iba za 5 dolárov mesačne, zatiaľ čo IDrive vám dáva 1 TB alebo 5,79 dolárov mesačne.

Nie je to však také jednoduché, pretože účet Backblaze je obmedzený na jedno zariadenie, zatiaľ čo IDrive je možné používať s neobmedzeným počtom zariadení a podporuje viac platforiem vrátane mobilných zariadení a účtov sociálnych médií..

Pokiaľ ide o mňa, 1TB mi vyhovuje a rád zálohujem viac zariadení bez toho, aby som musel platiť za ďalšie licencie, takže vyberiem IDrive. Keby som však bol fotožurnalistom alebo senzáciou YouTube, pravdepodobne by som chcel Backblaze a jeho neobmedzené úložisko.

Medzitým, ak ste podnikový používateľ, ktorý chce zálohovať servery alebo databázy, pravdepodobne budete chcieť zvoliť obchodný plán IDrive, podľa možnosti drahý. Ak ste vývojár, ktorý chce zostaviť aplikáciu integrovanú do cloudu, potom je lepšou voľbou Backblaze.

Kolo: Plány, ceny a platformy Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo backblaze
Logo IDrive

2

Funkcie zálohovania

Aké možnosti sú k dispozícii pre používateľov týchto dvoch služieb a ako sa dajú na seba?

Šoférujem

Po úvodnej inštalácii aplikácie IDrive uvedie desktopová aplikácia niekoľko odporúčaní, čo sa má zálohovať. Z väčšej časti však musíte prejsť a vybrať priečinky a súbory, ktoré chcete uložiť.

Po spustení procesu zálohovania podporuje IDrive nepretržité aj plánované zálohovanie.

Nepretržité zálohovanie nie je predvolené, takže ho musíte zapnúť tak, že prejdete na nastavenia v rozhraní pracovnej plochy. Odtiaľto môžete nastaviť nepretržité zálohovanie na:

 • Reálny čas
 • 10 minút
 • 30 minút
 • 60 minút

Program IDrive automaticky zálohuje iba súbory s veľkosťou do 500 MB, takže ak pracujete na veľkom dôležitom súbore (napríklad na videu), budete s ním musieť pracovať manuálne.

Medzitým sa počas naplánovaného obdobia zálohovania spustí úplná kontrola a zálohovanie. Čas začatia a ukončenia môžete nastaviť tak, že prejdete na kartu „plánovač“.

Jedným z najlepších aspektov nástroja IDrive je, že ho môžete použiť na simultánnu správu záloh na externú jednotku. To pomáha, pretože použitím toho istého nástroja pre online aj miestne úložisko nemusíte tráviť čas krížením informácií o tom, ktoré priečinky a súbory sú označené na zálohovanie..

Spolu s vašim bežným miestom na zálohovanie obsahuje IDrive samostatnú skupinu na synchronizáciu. Synchronizácia je vždy v reálnom čase (alebo čo najbližšie, ako je to možné v reálnom čase) a umožňuje vám zaistiť, aby bol rovnaký obsah k dispozícii na celom vašom zariadení (napríklad výskumná správa alebo obchodná prezentácia)..

Všetky súbory uložené v zálohe alebo synchronizácii je možné zdieľať aj na sociálnych médiách alebo e-mailom.

Pokiaľ ide o vytváranie verzií, IDrive si zachováva 10 najnovších verzií všetkých súborov uložených v zálohe alebo synchronizácii. Odstránené položky sa medzitým uchovávajú 30 dní.

Backblaze

Zálohovanie pomocou Backblaze je také jednoduché, ako sa dá – služba v skutočnosti z toho vyťaží väčšinu práce tým, že automaticky nájde a zálohuje tie súbory, o ktorých si myslí, že budete chcieť. Patria sem fotografie, videá, hudba, dokumenty a údaje.

Toto je výhoda, pretože spravidla musíte so zálohovacími službami spravovať tento proces výberom súborov a priečinkov, ktoré chcete zachovať. To sa môže vymknúť z rúk veľmi rýchlo, čo uľahčuje vynechanie dôležitého obsahu.

Aj keď s Backblaze získate neobmedzené úložisko, kvôli obmedzeniu šírky pásma sa niektoré typy súborov automaticky nezálohujú. Patria sem súbory operačného systému, dočasné internetové súbory a podobne.

Ak by ste však chceli, môžete zmeniť, ktoré typy súborov sú vylúčené z procesu zálohovania, kliknutím na tlačidlo Nastavenia a v okne, ktoré sa otvorí, prejdite na kartu Vylúčenia..

Pokiaľ ide o zálohovanie údajov, môžete sa rozhodnúť pre nepretržité zálohovanie, nastaviť denný rozvrh alebo zálohovať iba vtedy, keď chcete oznámiť službe (kliknutím na „zálohovať“).

Z tohto hľadiska je Backblaze niečo zvláštneho, pretože väčšina online služieb zálohovania vám umožňuje zapnúť nepretržité zálohovanie a súčasne nastaviť plánovanú zálohu. Väčšina služieb však zároveň obmedzuje veľkosť súborov, ktoré je možné priebežne aktualizovať (napríklad IDrive je obmedzený na 500 MB)..

Plánovač zálohovania je asi taký jednoduchý na používanie, ako sa dá. Stačí kliknúť na tlačidlo „Nastavenia“ a v zobrazenom okne prejsť na kartu „Plán“.

Okrem zálohovania jednotky počítača môžete zálohovať aj externé jednotky pripojené cez USB alebo FireWire. Je dôležité si uvedomiť, že ak tieto disky nepripojíte aspoň raz za 30 dní, uložené údaje sa automaticky odstránia.

Mnoho ďalších služieb vám tiež umožňuje používať rozhranie na správu externého úložiska; Spätná väzba nie.

Backblaze podporuje vytváranie verzií súborov, ale iba 30 dní (ďalšie neobmedzené služby zálohovania, napríklad CrashPlan, vám umožňujú neobmedzenú verziu uchovávať na neurčito). Odstránené súbory sa dajú obnoviť aj 30 dní.

Druhé myšlienky

Celkovo je proces zálohovania Backblaze spravovaný omnoho jednoduchšie ako s IDrive a je to hlavne vďaka neobmedzenému úložisku. Pretože sa nemusíte starať o nedostatok voľného miesta pomocou funkcie Backblaze, môžete si zálohovať všetko, čo chcete, a to znamená, že môžete nechať aplikáciu bežať voľne a automaticky zálohovať súbory podľa typu.

Na druhej strane, s reštriktívnejším 1 TB priestoru IDrive je omnoho rozumnejšie, aby si užívateľ vybral a vybral, ktoré priečinky chce uložiť.

Napriek tomu sa mi páči, že program IDrive vám umožňuje spravovať externý lokálny záložný disk z tej istej aplikácie. Keď sa nad tým zamyslíte, skutočnosť, že to nemôžete urobiť s Backblaze, to dáva zmysel. Miestne jednotky majú obmedzený priestor, a preto použitie rovnakej filozofie „chytiť všetko“, ktorú používa technológia Backblaze, by spôsobilo problémy veľmi rýchlo..

IDrive môže mať synchronizáciu, ale myslím si, že celkovo Backblaze robí celkom úžasnú prácu, keď využije svoje neobmedzené pridelenie na vytvorenie uspokojivého jednoduchého zálohovania..

Kolo: Zálohovacie funkcie slúžia na spätnú väzbu

Logo backblaze
Logo IDrive

3

Rýchlosť zálohovania

Ktorý z našich dvoch uchádzačov je najrýchlejší pri zálohovaní údajov?

Šoférujem

V rámci komunity zálohovania je IDrive uznávaný pre svoje rýchle časy nahrávania a sťahovania a moje vlastné skúsenosti potvrdzujú jeho reputáciu.

Pretože však počiatočné zálohy a obnovenie celého systému sú bolesťami bez ohľadu na to, ako rýchlo sú rýchlosti nahrávania a sťahovania, IDrive robí niečo jedinečné: ponúkajú službu s názvom IDrive Express.

Pomocou tejto služby vám IDrive pošle poštou pevný disk s veľkosťou až 3 TB vo vesmíre. Nahráte svoje údaje a pošlete ich späť poštou. IDrive potom prevedie na svoje úložné servery pod vaším účtom. Pošlú vám tiež disk s vašimi údajmi na obnovenie. Šetrí to veľa času (potenciálne týždňov). Ako bonus je IDrive Express úplne zadarmo.

IDrive implementuje aj prírastkové odovzdávanie súborov, odovzdáva iba tie časti súborov, ktoré boli zmenené, aby sa veci urýchlili.

Navyše, cez rozhranie IDrive, môžete ľahko znížiť rýchlosť nahrávania a sťahovania, ak zistíte, že vaše systémové prostriedky sú zviazané alebo ak chcete urýchliť proces zálohovania..

Škrtiaca klapka funguje ako posúvač a umožňuje vám nastaviť rýchlosť prenosu údajov odkiaľkoľvek od jedného do 100 percent.

Backblaze

Podobne ako v prípade akéhokoľvek procesu zálohovania, aj v prípade Backblaze bude nejaký čas trvať. Pretože Backblaze v skutočnosti vyberá všetky súbory na základe typu, na rozdiel od súborov vybratých používateľom, bude to pravdepodobne trvať dlhšie ako priemer (pretože ukladáte viac).

Backblaze neposkytuje službu zálohovania poštou, ktorá by urýchlila proces, ale umožňuje vám ju obnoviť poštou. Funguje to tak, že si od nich kúpite USB flash disk (99 dolárov) alebo pevný disk USB (až 4 TB za 189 dolárov) a pošlú vám ho spolu s vašimi údajmi. Ak ju potom pošlete späť do 30 dní, vrátia vám ju.

Po počiatočnom zálohovaní budú nasledujúce zálohy fungovať celkom hladko, a to vďaka inkrementálnemu procesu zálohovania. Backblaze rozdeľuje súbory s veľkosťou nad 30 MB na 10 MB blokov, ktoré sa majú odovzdať. Je to zmena súboru, ktorá bola vykonaná uprostred, potom je časť obsahujúca tento kus a každý kus po jeho opätovnom odovzdaní..

Aby bolo možné spravovať systémové prostriedky, Backblaze vám umožňuje zrýchliť rýchlosť nahrávania a sťahovania.

Po výbere možnosti „manuálne“ môžete posúvač upraviť na „rýchlejšie siete“ alebo „rýchlejšie zálohy“. Posunutím úplne doprava sa mi v domácej sieti Wi-Fi podarilo zvýšiť rýchlosť zálohovania na 40 GB za deň (samozrejme sa bude líšiť v závislosti od rýchlosti internetu).

Okrúhle tri myšlienky

Obe služby odvádzajú veľmi peknú prácu s rýchlosťou, čo je veľká súčasť toho, prečo sú obe také populárne.

Najväčší rozdiel v každodenných procesoch zálohovania je prírastkové zálohovanie a schopnosť obmedzovania. Zahrnuté sú obidve služby. Vlastne si myslím, že Backblaze je o niečo rýchlejší, aj keď sa pýtam, či to tak nie je, pretože používa 128-bitové šifrovanie, zatiaľ čo IDrive používa 256-bitové (ďalšie kolo pozri ďalej).

V každom prípade nestačí postaviť Backblaze obrovskú výhodu, pretože to jednoducho nie je také, že by bolo zrejmé, že má dopad.

Podľa môjho názoru je oveľa účinnejšie, že IDrive pomáha pri počiatočnej zálohe a úplnom zotavení pomocou bezplatnej služby IDrive Express. IDrive Express vám môže doslova ušetriť týždne času na spracovanie údajov, a to je obrovská výhra.

Kolo: Záložný rýchlostný bod pre IDrive

Logo backblaze
Logo IDrive

4

zabezpečenia

V neposlednom rade, aké bezpečné sú tieto dve služby?

Šoférujem

IDrive používa 256-bitové šifrovanie údajov AES na ochranu vašich údajov v pokoji na svojich serveroch chránených RAID. Všetky prenášané údaje vrátane prihlasovacích údajov sú počas prenosu ďalej šifrované pomocou SSL.

Po nastavení účtu vám IDrive poskytne 2048-bitový šifrovací kľúč RSA, ktorý si ponechajú. Ak však uprednostňujete šifrovanie založené na miestnych / nulových znalostiach, môžete si nastaviť vlastný kľúč, ktorý poznáte iba vy.

Varovným slovom je jediný spôsob, ako zmeniť šifrovací kľúč s nulovými znalosťami, a to tak, že resetujete svoj účet, ktorý natrvalo odstráni všetky vaše súbory a priečinky, čo znamená, že budete musieť znova vykonať počiatočný proces zálohovania..

Funkcie zdieľania IDrive môžu používať iba používatelia, ktorí používajú predvolené šifrovanie.

Či už idete s predvoleným kľúčom alebo si nastavíte vlastný, všetky šifrovanie sa uskutoční pred prenosom v počítači.

Nemohol som nájsť žiadne informácie o tom, či je obnovený obsah dešifrovaný pred odoslaním späť. Predpokladám, že je to pre používateľov, ktorí používajú predvolený kľúč a pravdepodobne nie pre používateľov, ktorí si nastavujú svoj vlastný kľúč.

IDrive občas vyžaduje od svojich používateľov dvojfázové overenie, ale neexistuje spôsob, ako túto službu vynútiť, čo je zmeškanie.

Backblaze

Všeobecne povedané, dáta sú šifrované pomocou 2048-bitového RSA kľúča, ktorý si pre vás Backblaze uchová. Všetko, čo musíte urobiť, je poskytnúť vašu e-mailovú adresu a heslo.

Pretože však heslá môžu byť uhádnuté alebo odcudzené, pre tých, ktorí uprednostňujú dvojfaktorové overenie, ponúka Backblaze tiež dvojfaktorovú identifikáciu vo forme šesťmiestneho kódu, ktorý sa pri prihlásení do telefónu odosiela pri prihlásení.

Jedným z najlepších atribútov Backblaze je však to, že vám umožňuje pridať ďalšiu úroveň zabezpečenia tým, že váš šifrovací kľúč bude skutočne súkromný. Iba v tomto prípade poznáte kľúč, čo znamená, že nikto, dokonca ani pracovník Backblaze, nemôže čítať vaše údaje iné ako vy..

Vo všetkých prípadoch sa údaje odosielané do systému Backblaze najskôr kódujú v počítači pomocou 128-bitového šifrovania AES a potom sa odosielajú prostredníctvom pripojenia SSL do dátového centra Backblaze, kde zostávajú šifrované..

Pri obnove sú dáta dešifrované na zabezpečených serveroch Backblaze, zazipované a potom odoslané do vášho počítača cez SSL. Vykonaním dešifrovania na serveroch Backblaze budete môcť pristupovať k svojmu obsahu cez prehliadač bez nutnosti inštalácie aplikácie..

V prípade obnovenia pomocou kľúča nulovej znalosti sa údaje ešte pred odoslaním v cloude obnovia v cloude. Budete musieť zadať prístupové heslo na zabezpečenej stránke Backblaze, aby ste ju mohli použiť na dešifrovanie súkromného kľúča, ktorý sa potom použije na dešifrovanie vašich údajov. Backblaze hovorí, že táto prístupová fráza nie je uložená, ale treba si ju uvedomiť.

Bočný bonus, Backblaze pomáha používateľom chrániť ich osobný počítač pomocou možnosti „vyhľadať môj počítač“. Medzi vlastnosti patrí:

 • kontrola obsahu nahraného za posledných 24 hodín
 • kontrola, ktorý ISP sa používa
 • schopnosť mapovať umiestnenie počítača

Mapovanie polohy bolo pekné miesto.

Štvrté kolo Recenzie

Obe služby odvádzajú peknú prácu pri ochrane používateľských údajov a sú väčšinou spôsobené skutočnosťou, že obe ponúkajú výber nastavenia vlastného šifrovacieho kľúča. Väčšina služieb zálohovania online túto možnosť neponúka.

Pravdepodobne najzreteľnejším rozdielom medzi nimi je to, že IDrive šifruje svoje dáta pomocou 256-bit AES, zatiaľ čo Backblaze používa 128-bit AES. Je však potrebné poznamenať, že najrýchlejšímu superpočítaču na svete by mohlo trvať niekoľko miliárd rokov, aby rozbilo 128-bitové šifrovanie, takže … vaše údaje budú pravdepodobne v každom prípade v poriadku.

Pre mňa je skutočným nástrojom tie-breaker to, že používatelia Backblaze sa môžu rozhodnúť pre dvojfaktorové overenie, zatiaľ čo IDrive to vyžaduje iba v určitých prípadoch.

Kolo: Bezpečnostný bod pre backblaze

Logo backblaze
Logo IDrive

5

Verdikt

Ako záložnú službu používam IDrive. Je to hlavne preto, že ma okamžite zaujala skutočnosť, že ponúka zálohu pre toľko zariadení, koľko chcem. Okrem online zálohovania používam aj externú zálohovaciu jednotku a príjemná je aj schopnosť spravovať obidva v tandeme z rozhrania IDrive. Ak by však život ponúkal verzie, veľmi dobre by som sa mohol vrátiť späť a zvoliť si Backblaze.

Jednoduchosť, ktorú Backblaze prináša do procesu, je prakticky umeleckým dielom. Nemusíte sa starať o to, ktoré priečinky a súbory sú určené na zálohovanie, alebo nikdy premýšľať o spravovaní priestoru. Pre mňa to stojí za to platiť za dva alebo tri predplatné mesačne 5 dolárov.

Určite môžete vidieť hlavolam. Ale po tom, čo som o tom veľa premýšľal, mám pocit, že väčšina používateľov považuje backblaze za vhodnejšiu pre ich pokoj. Ktoré uprednostňuješ? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie, ďakujeme za prečítanie.

Výherca: Backblaze. zvyčajne.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map