Disk Google a IDrive – koktail spolupráce v cloude na rok 2017

Pokiaľ ide o ukladanie vašich súborov v cloude, na súčasnom trhu neexistuje nič také ako bežné riešenie. Ak chcete mať to najlepšie zo všetkých svetov, vždy budete musieť používať viac ako jednu službu.


Príklad: Disk Google. Aj keď jeden z dvoch alebo troch najlepších nástrojov na spoluprácu v cloude, ktoré sa kedy vytvorili, má Disk Google veľa nedostatkov, pokiaľ ide o bezpečnosť a výkon, vďaka ktorým ho musíte spárovať s inou službou, ak nechcete nechať svoje údaje zraniteľné.

Jedným z najlepších spoločníkov na Disku Google, ktorý spoločnosť Cloudwards.net doteraz skontrolovala, je hybridná služba zálohovania IDrive. Počas tohto preskúmania vedľa seba vyhodnotíme obe služby z hľadiska množstva funkcií vrátane zálohovania, synchronizácie a zabezpečenia.

Cieľom je dokázať, že pokiaľ ide o bezpečné ukladanie súborov a celkovú ochranu pevného disku, IDrive ponecháva Disk Google v prachu..

Všeobecný prehľad služby Disk Google a IDrive

Vďaka svojej širokej škále integrovaných aplikácií umožňuje Disk Google ľahkú prácu. Väčšina z týchto aplikácií vás nestojí ani nič, čo v spojení so skutočnosťou, že získate 15 GB bezplatného úložiska v cloude iba vytvorením účtu Google, nie je ťažké pochopiť, prečo je Disk Google, pokiaľ ide o celkový počet registrovaných, spolu s Dropboxom. užívatelia.

Ďalším dôvodom, prečo sa služba Disk Google spustila, je to, že ukladanie údajov v cloude sa ukázalo ako skutočne dobrý nápad. Znamená to, že sa nemusíte báť straty súborov, ak dôjde k zlyhaniu počítača alebo k strate alebo krádeži zariadenia.

Problém s Diskom Google je v tom, že zálohovanie pevného disku nezaberá tak jednoduché, ako by to mohlo byť, pretože vás núti presunúť akýkoľvek obsah, ktorý chcete uložiť, do synchronizačného priečinka. Ďalej sa dozvieme viac o tom, ako fungujú synchronizované priečinky.

Tam prichádzajú do hry služby zálohovania v cloude – odlišné od úložiska v cloude. Tieto služby používajú nástroje na pracovnej ploche, aby čitateľom pomohli vybrať obsah, ktorý chcú chrániť, a zároveň vám umožnia zachovať štruktúru systému súborov. Pretože zachovávajú túto štruktúru, predstavujú menej rušivý spôsob obnovenia vašich údajov v prípade katastrofy.

Spoločnosť IDrive, založená v roku 2003, si získala svoje miesto ako jedna z obľúbených cloudových zálohovacích služieb cloudu vďaka niekoľkým funkciám, ktoré ju odlišujú od priamych konkurentov, ako je Backblaze, Carbonite a CrashPlan..

V hornej časti zoznamu je schopnosť spoločnosti IDrive synchronizovať obsah, čo je funkcia produktivity, ktorá je pre služby cloudového úložiska bežnejšia ako zálohovanie. Synchronizácia vám umožňuje presúvať sa z jedného zariadenia na druhé a pracovať na rovnakom obsahu bez toho, aby ste sa museli pohrávať s jednotkami USB.

V bojových kolách budeme hovoriť o synchronizácii a o mnohých ďalších funkciách Disku Google a IDrive..

Disk Google proti IDrive: The Battle Rounds

IDrive nemá integrované aplikácie na zvýšenie produktivity, vďaka svojej synchronizácii obsahu je však spolu s Diskom Google perfektným spoločníkom v cloude..

Využitie oboch služieb na maximum si vyžaduje hlbšie pochopenie toho, kde je každá služba vysoká a čo sa týka druhej služby nedosahuje. Počas štyroch kôl hĺbkovej analýzy vám pomôžeme dosiahnuť presne to.

1

Zálohovanie a správa verzií

Ak pracujete online, musíte mať možnosť zálohovať svoje súbory a načítať minulú verziu. Pozrime sa, ako sa naši dvaja uchádzači stohujú.

disk Google

Disk Google je nástroj produktivity založený na ukladaní súborov v cloude. Mnoho ľudí ich tiež používa na ochranu svojich najdôležitejších súborov. Na ukladanie súborov na Disk Google je však potrebné presunúť ich do synchronizovaného priečinka na pevnom disku. To znamená, že v cloudu nemôžete replikovať štruktúru súborov vášho zariadenia.

Vyhradené nástroje na zálohovanie v cloude zvyčajne obsahujú nástroj na pracovnej ploche, ktorý sa používa na označenie súborov a priečinkov, a nie na nútenie ich presunúť všetky do jednej zložky. Disk Google takýto nástroj nemá. Preto, ako budeme diskutovať v nasledujúcom kole, hodnota služby Disk Google je takmer výlučne v produktivite práce.

Na podporu tejto produktivity zahŕňa Disk Google jednu veľmi užitočnú funkciu zálohovania súborov: správu verzií. Kontrola verzií vám umožňuje vrátiť späť nechcené zmeny a poškodiť súbory.

V prípade natívnych typov súborov vytvorených v službe Dokumenty Google sa používatelia môžu vrátiť späť na predchádzajúce verzie na dobu neurčitú. Disk Google niekedy spája staršie verzie s cieľom šetriť miesto, inak neexistujú obmedzenia.

V prípade typov, ktoré nie sú natívnym súborom, služba Disk Google predvolene zachováva predchádzajúce verzie až 30 dní na revíziu. K predchádzajúcim verziám iných ako natívnych aplikácií sa dostanete výberom položky na Disku Google a kliknutím na tlačidlo Viac (tri zvislé bodky) v hornej časti webovej aplikácie..

Podľa predvolieb môžete tiež predĺžiť, ako dlho bude Disk Google udržiavať vybrané verzie súborov.

Vymazané súbory je možné obnoviť. Keď odstránite súbor, prejde do koša. Malo by tam zostať neurčito, kým ho neodstránite. Ak ho odstránite z koša, môžete sa obrátiť na špecialistu na Disk a skúsiť súbor obnoviť.

Poznámka: Existujú prehľady o tom, že spoločnosť Google automaticky odstráni odpadky po 30 dňoch. Vo svojom priečinku Kôš však mám položky, ktoré tu boli už viac ako dva roky. Je možné, že spoločnosť Google automaticky odstráni položky, ale nenašla som žiadnu dokumentáciu podporujúcu toto tvrdenie.

Pokiaľ ide o úložný priestor, Disk Google poskytuje všetkým držiteľom účtu Google 15 GB voľného úložného priestoru v cloude. Disk Google navyše ponúka viac platených úrovní.

Flexibilita cenového plánu je oblasťou, v ktorej Google naozaj svieti, najmä vďaka cenovo dostupnej možnosti 100 GB. Takéto plány robia oveľa nákladovo efektívnejšie spárovanie so službou zálohovania v cloude, ako je IDrive.

Šoférujem

Na rozdiel od služby Disk Google je IDrive postavený predovšetkým na zálohovanie pevného disku. Jednou z kľúčových výhod použitia IDrive na zálohovanie je to, že vám pomáha spravovať proces pomocou nástroja pre stolné počítače nabitého funkciami.

Na podokne „zálohy“ tohto nástroja môžete prechádzať štruktúrou súborov a označovať súbory a priečinky na zálohovanie.

Nástroj tiež obsahuje tablu „plánovač“ na nastavenie zálohovania tak, aby sa spúšťalo automaticky. Toto je obzvlášť dôležité pre používateľov, ktorí pracujú s veľkými súbormi, pretože spustenie zálohovania v reálnom čase môže vytlačiť prostriedky vášho počítača.

Ak uprednostňujete zálohovanie v reálnom čase, je to tiež možnosť. Táto funkcia sa nazýva nepretržitá ochrana údajov (CDP). Kým CDP sa vzťahuje iba na súbory s veľkosťou do 500 MB, ktoré by mali pokryť väčšinu vašej práce.

Nástroj IDrive desktop je k dispozícii pre systémy Windows aj Mac. IDrive podporuje aj mobilné zálohovanie pre zariadenia iOS (iPhone a iPad), Android a Windows Phone. Väčšina ďalších obľúbených zálohovacích služieb má mobilné aplikácie na prístup k uloženému obsahu, ale neumožňuje vám zálohovať údaje telefónu.

Ďalšou trochu jedinečnou funkciou IDrive je to, že vám umožňuje zálohovať vaše účty Facebook a Instagram.

Rozsah možností zálohovania, ktoré ponúka IDrive, je posilnený skutočnosťou, že služba vám umožňuje zálohovať neobmedzené množstvo zariadení pod jedným účtom. Ostatné služby zálohovania cloudu vás obmedzujú iba na jedno zariadenie.

IDrive môžete používať zadarmo s 5 GB záložného priestoru, ale pravdepodobne to nebude stačiť na úplnú ochranu pevného disku. IDrive ponúka predplatné 1TB aj 10TB.

Na rozdiel od mnohých konkurenčných zálohovacích služieb IDrive neponúka neobmedzený plán zálohovania. Tieto služby však zvyčajne umožňujú aj zálohovanie iba jedného zariadenia. Väčšina používateľov vydrží spolu s 1TB dobre aj pre dve alebo tri zariadenia.

Ďalšou výhodou zálohovania pomocou IDrive je IDrive Express. Počiatočné zálohy počítača môžu trvať celé dni alebo dokonca týždne, ak sa uskutočnia cez internet. IDrive Express je bezplatná poštová služba, v ktorej vám spoločnosť pošle poštou externý disk 3TB. Vložte doň údaje svojho zariadenia, odošlite ich späť a IDrive ich za vás uloží do cloudu.

Okrem online zálohovania je možné nástroj Desktop IDrive použiť aj na nasmerovanie označeného obsahu na externú jednotku. Cloudwards.net odporúča zahrnúť do plánu zálohovania tak online, ako aj externé jednotky. Schopnosť riadiť oboje z toho istého nástroja je obrovský čas.

Pokiaľ ide o správu verzií, IDrive udržuje predchádzajúcich desať verzií každého súboru pomocou služby IDrive „prevíjania dozadu“..

Odstránené súbory sa odosielajú do koša rovnako ako na Disku Google. Po 30 dňoch sa však automaticky odstránia z koša a potom ich už nebude možné obnoviť.

Kolo jedna recenzia

Disk Google ponúka lepšie možnosti riadenia verzií ako IDrive. Verzia súborov v tomto rozsahu je však pre produktivitu práce lepšia ako zálohovanie. Je to perfektný spôsob, ako udržať kontrolu nad obsahom, na ktorom sa aktívne spolupracuje.

Zálohovanie verzie 10 spoločnosti IDrive zatiaľ funguje dobre ako ochrana pred poškodením súborov a zlyhaním počítača. Pokiaľ ide o dôkladnú ochranu pevného disku, v konečnom dôsledku nie je čo diskutovať. IDrive je vytvorený na zálohovanie. Disk Google nie je.

Kolo: Zálohovanie a kontrola verzií pre IDrive

Logo Disku Google
Logo IDrive

2

Produktivita a spolupráca

Práca online je pre mnohých ľudí novým štandardom: ako tu fungujú Disk Google a IDrive?

disk Google

Aj keď nemusí byť Disk Google navrhnutý na zálohovanie zariadenia, je jedným z najlepších cloudových nástrojov, pokiaľ ide o riešenie problémov.

Funkcie produktivity práce Disku Google sú založené na súbore natívnych aplikácií založených na prehliadači, ktoré sa spoločne nazývajú Dokumenty Google:

 • Dokumenty: na spracovanie textu
 • Listy: pre tabuľky
 • Prezentácie: na prezentácie
 • Formuláre: pre zisťovania a iné formy
 • Výkresy: na úpravu obrázkov

Ak ste oboznámení s Microsoft Office alebo iWork, nemali by ste mať problém s používaním týchto nástrojov.

Okrem natívnych aplikácií umožňuje spoločnosť Google integráciu aplikácií tretích strán do vášho cloudového úložného priestoru. K dispozícii sú stovky takýchto aplikácií, z ktorých každá môže byť ľahko pridaná z rozbaľovacej ponuky na paneli s nástrojmi Disku Google.

Medzi príklady užitočných aplikácií tretích strán patria:

 • LucidCharts: pre makety
 • SmartSheets: pre riadenie projektov
 • DocuSign: pre elektronické podpisy
 • WeVideo: editor videa
 • Pixlr Editor: editor fotografií
 • CloudConvert: prevádza typy súborov

Ak dávate prednosť aplikácii Microsoft Office pred Dokumentmi, je možné nainštalovať doplnok služby Disk Google, ktorý umožňuje ukladanie súborov balíka Office priamo do úložiska Disku Google.

Vďaka službe Disk Google je obzvlášť výhodné, že jej integrácia aplikácií zlepšuje spoluprácu. Ľubovoľný typ súboru uložený na Disk je možné zdieľať s ostatnými. Po zdieľaní obsahu môžu spolupracovníci robiť úpravy, návrhy alebo zanechávať komentáre z integrovaných aplikácií.

Keď zdieľate obsah, Disk Google vygeneruje odkaz URL na tento obsah. K tomuto odkazu môžete pripojiť buď prístup iba na zobrazenie, alebo upraviť, aby ste uľahčili spoluprácu. Namiesto vytvorenia odkazu môžete pozvať aj iných používateľov, aby mali prístup k uloženému obsahu prostredníctvom e-mailu.

V súvislosti so spôsobom zdieľania služby Disk Google však existuje niekoľko do očí bijúcich bezpečnostných problémov. Nedostali ste možnosť odkazov na ochranu heslom ani na poskytnutie údajov o dátume vypršania platnosti.

Aj keď môžete sledovať revízie z jednotlivých súborov Dokumentov Google, Disk Google vám nedáva žiadny všeobecný spôsob, ako auditovať, ktoré položky zdieľate a aké kroky prijali pozvaní..

Šoférujem

Akýkoľvek obsah uložený v oblaku IDrive sa dá zdieľať s ostatnými vygenerovaním odkazu na URL. Tento odkaz je možné distribuovať prostredníctvom e-mailu, zverejniť priamo na Facebooku alebo Twitteri alebo zdieľať manuálne (kopírovať a vložiť).

Zdieľanému obsahu možno udeliť povolenia iba na zobrazenie alebo na úpravy.

IDrive v mnohých ohľadoch rieši zdieľanie súborov lepšie ako Disk Google. Napríklad IDrive umožňuje chrániť odkazy pomocou hesiel. Prostredníctvom webového rozhrania je k dispozícii aj „zdieľaná“ stránka, ktorá umožňuje rýchle auditovanie obsahu, ktorý zdieľate, aby ste o ňom nestratili prehľad..

IDrive vám neumožňuje nastaviť dátumy vypršania platnosti odkazov, ako sú niektoré iné cloudové služby, napríklad Sync.com alebo pCloud..

Väčší problém s IDrive spočíva v tom, že nemá žiadne integrované aplikácie, či už natívne alebo tretej strany. Preto je ťažké spolupracovať, pretože zdieľaný obsah bude potrebné stiahnuť a upraviť / zobraziť mimo ekosystému IDrive..

Druhé kolo preskúmania

IDrive mohol byť jasným víťazom v prvom kole, ale Disk Google vrátil túto výhodu v druhom kole.

IDrive rieši zdieľanie obsahu bezpečnejšie ako Disk Google. To však nestačí na to, aby vyvážila skutočnosť, že Disk Google uľahčuje spoluprácu s výberom integrovaných aplikácií, ktoré sa nedajú porovnať so žiadnou inou službou úložiska typu cloud..

Kolo: Miesto produktivity a spolupráca na Disku Google

Logo Disku Google
Logo IDrive

3

Synchronizujú sa súbory

Ak pracujete na mnohých zariadeniach, je dôležité, aby ste vždy pracovali na najnovšej verzii; ako to robia naše dve služby v tomto ohľade?

disk Google

Inštaláciou služby Disk Google na pracovnú plochu sa vytvorí špeciálny priečinok súborového systému s názvom „synchronizovaný priečinok“. Akýkoľvek obsah uložený v tomto priečinku sa uloží nielen na pevný disk zariadenia, ale aj v cloude.

Keďže tento proces prebieha v takmer reálnom čase, môžete preskakovať zo zariadenia na zariadenie a pracovať na rovnakom obsahu bez toho, aby ste pri tom na každom zariadení nainštalovali aplikáciu Disk Google. K svojmu obsahu môžete pristupovať aj prostredníctvom webového rozhrania Disku Google.

Pokiaľ ide o rýchlosť synchronizácie, Disk Google je priaznivý v porovnaní s jeho najväčšími konkurentmi Dropbox a OneDrive. Aby som to preveril, načasoval som rýchlosť nahrávania a sťahovania komprimovaného priečinka 258 MB zloženého z viacerých typov súborov.

Čas odovzdaniaČas sťahovania
disk Google03:0700:21
Šoférujem04:1100:28
Dropbox04:3200:20
onedrive03:4500:15

Tieto testy sa uskutočňovali prostredníctvom širokopásmového pripojenia s rýchlosťou sťahovania a nahrávania 160 Mbps a 12 Mbps podľa speedtest.net.

Tieto testy sa však týkali iba počiatočného pohybu súboru. Mnoho cloudových služieb zefektívňuje prebiehajúci proces prenosu pomocou niečoho, čo sa nazýva „prírastkové prenosy súborov“. Tento spôsob prenosu súborov znamená, že po vykonaní zmien sa synchronizujú iba zmenené časti súborov, a nie celý súbor.

Kým prírastkové prenosy súborov sú čoraz bežnejšie, z nejakého dôvodu ich spoločnosť Google do svojej architektúry ešte musí implementovať. To znamená, že ak náhodou pracujete na väčších súboroch, synchronizácia s Diskom Google bude pomalšia ako pri službách ako Dropbox, Sync.com alebo pCloud..

Disk Google vám umožňuje znižovať rýchlosti synchronizácie priamo z vášho zariadenia.

Je to užitočné, ak pracujete s veľkými súbormi a chcete spravovať dopady na šírku pásma, ktoré by mohli brániť iným činnostiam.

Šoférujem

Väčšina služieb zálohovania v cloude sa drží na zálohovaní. IDrive je jeden z mála, ktorý obsahuje aj synchronizáciu zariadení.

Mimoriadne atraktívne je pre spoločnosť IDrive to, že získate pridelenie cloudového úložiska na synchronizáciu, ktoré je oddelené od záložného pridelenia. To znamená, že predplatné 1TB IDrive obsahuje 1 TB záložného priestoru aj 1 TB synchronizovaného priestoru. Ponúka samostatné pridelenia úložiska, čo vám ušetrí, aby ste museli vyskúšať priority žonglovania.

Synchronizácia IDrive funguje rovnako ako Disk Google a ďalšie služby ukladania v cloude tým, že na vašom zariadení vytvára špeciálny priečinok, ktorý je pripojený k cloudu. Aby som zistil, ako dobre sa porovnáva, vykonal som rovnaké testy, aké som urobil s Diskom Google, s použitím môjho testovacieho súboru s veľkosťou 258 MB:

Čas odovzdaniaČas sťahovania
disk Google03:0700:21
Šoférujem04:1100:28
Dropbox04:3200:20
onedrive03:4500:15

Časy prenosu súborov sú trochu pomalšie, ale nie toľko, že by ste si ich pravdepodobne všimli, pokiaľ nebudete pracovať so skutočne veľkými súbormi.

Väčší rozdiel spočíva v tom, že IDrive zahŕňa prírastkové prenosy súborov do svojej synchronizačnej (a záložnej) architektúry. Teoreticky by to malo znamenať, že následné synchronizácie tohto súboru s veľkosťou 258 MB by mali byť rýchlejšie.

Na otestovanie tejto teórie som urobil malú zmenu komprimovaného priečinka, ktorý som použil pri testovaní: odstránil som jeden zo súborov v ňom. Zmenené zmeny sa prejavili v cloude iba 1:34 sekundy.

Aj keď je potrebné postupnú výuku architektúry postupného prenosu, môžete pomocou zariadenia IDrive z vášho zariadenia znížiť rýchlosť odovzdávania a sťahovania..

Revízia kola tri

Aj keď synchronizácia zariadenia nie je hlavným cieľom IDrive, zvláda to veľmi dobre. Podpora viacerých operačných systémov, skutočnosť, že môžete nainštalovať IDrive na neobmedzené zariadenia a jeho použitie prírastkových prenosov z neho robí lepšiu voľbu pre synchronizáciu ako Disk Google.

Kruh: Synchronizácia súborov smeruje na IDrive

Logo Disku Google
Logo IDrive

4

Bezpečnosť a súkromie

V neposlednom rade je to bezpečnosť a súkromie; koniec koncov nechcete, aby boli vaše súbory voľne prístupné iba pre kohokoľvek.

disk Google

Pretože kybernetické útoky a iné nebezpečenstvá odpočúvania sú v súčasnosti také bežné, treba sa vyhnúť akejkoľvek cloudovej službe, ktorá nezahŕňa šifrované prenosy údajov. Našťastie Disk Google nie je jednou z týchto služieb.

Údaje prenášané medzi zariadením a servermi Disku Google sú chránené v bezpečnom 256-bitovom tuneli AES TLS / SSL pomocou 2048-bitových šifrovacích kľúčov RSA a dokonalého utajenia vpred. Nazýva sa to „šifrovanie počas prepravy“.

Disk Google tiež šifruje váš obsah v pokoji. Uložené súbory sa kódujú pomocou 128-bitového alebo 256-bitového AES, čo je metóda šifrovania odporúčaná Národným inštitútom pre normy a technológie USA..

Vaše metadáta obsahu sú však na serveroch Disku Google ponechané ako obyčajný text. Metaúdaje zahŕňajú názvy súborov, veľkosti a časové značky. Ponechanie čitateľnosti metadát v cloude môže pre niektorých používateľov predstavovať problém.

Väčší problém so zabezpečením služby Disk Google je v tom, že spoločnosť Google neponúka používateľom možnosť zvoliť si šifrovanie s nulovými vedomosťami (alebo miestne)..

Disk Google si zachováva úplnú kontrolu nad vašimi šifrovacími kľúčmi, čo znamená, že zamestnanec Disku Google môže váš obsah dešifrovať a prečítať. Znamená to tiež, že spoločnosť Google môže podnikom a vládnym organizáciám tretích strán poskytnúť čitateľné kópie vašich súborov.

Ak je spoločnosť Google napadnutá, je technicky možné, aby ostatní získali kontrolu nad svojím používateľským menom a heslom a potom sa prihlásili do svojho účtu, aby získali prístup k vášmu obsahu. Skutočnosť, že spoločnosť Google šifruje váš obsah v kľude, tým, že neponúka šifrovanie s nulovými znalosťami, ešte neznamená toľko.

Spoločnosť Google podporuje voliteľné dvojfázové overenie, čo je obzvlášť odporúčané použitie s touto službou. Verifikácia v dvoch krokoch znamená, že sa budete musieť prihlásiť do svojho účtu pomocou hesla a náhodne vygenerovaného verifikačného kódu odoslaného na váš telefón. Výhodou je, že hackeri, ktorí si prelomia vaše heslo (alebo ho ukradnú od spoločnosti Google), stále nebudú mať prístup k vašim cloudovým údajom.

Ďalším plusom so spoločnosťou Google je to, že chodia do značnej miery, aby chránili svoje dátové centrá. Medzi bezpečnostné opatrenia patrí:

 • Servery postavené na mieru pre úplnú kontrolu
 • Zhromaždené a distribuované užívateľské dáta na viacerých počítačoch
 • Hliadky na mieste a video dohľad
 • Biometrické a laserové zabezpečenie alarmu
 • Nezávislé certifikácie tretích strán (ISO, SOC, FedRAMP)

Ak potrebujete viac informácií o tom, či bezpečnostné opatrenia spoločnosti Google v oblasti cloudu vyhovujú vašim potrebám, je potrebné prečítať si ich bezpečnostnú listinu..

Šoférujem

IDrive šifruje dáta v tranzite aj v pokoji. Keď je obsah uložený v cloude IDrive, kóduje sa pomocou 256-bitového AES, aby sa zabránilo jeho čítaniu ostatným. Šifrovanie počas prepravy je zabezpečené pomocou TLS / SSL. Keď sa prihlásite do IDrive, vaše používateľské poverenia sa budú tiež prenášať pomocou 256-bitového AES.

To všetko je v súlade s tým, ako Disk Google a väčšina ďalších cloudových služieb podnikajú o svojej firme. Čo odlišuje IDrive je, že vám tiež dáva možnosť zvoliť si šifrovanie s nulovými znalosťami.

IDrive to nazýva „súkromné ​​šifrovanie“, ale je to to isté. Pri súkromnom šifrovaní nastavíte vlastný šifrovací kľúč a IDrive nikdy nevie, čo to je.

Pred prenosom do IDrive sú vaše dáta šifrované v počítači a zostávajú šifrované prostredníctvom prenosu a ukladania. Jediný čas, keď je váš obsah nezakódovaný, je opätovný prístup k vášmu zariadeniu.

Pretože IDrive nedokáže dekódovať a čítať vaše údaje, nemôžu vládne agentúry ani hackeri. Preto sú riešenia s nulovou znalosťou najlepším spôsobom, ako zabezpečiť svoje údaje v cloude.

Je to tak, že ak zabudnete šifrovací kľúč, stratíte tiež prístup k svojmu obsahu. Preto je inteligentné používať správcu hesiel typu cloud, napríklad Lastpass.

Cloud IDrive je postavený na viacerých dátových centrách po celom svete, aby sa zaistilo, že vaše údaje budú vždy k dispozícii. Dátové centrá sú sprísnené, aby chránili pred katastrofami spôsobenými človekom, ako aj pred prírodnými katastrofami. Medzi kľúčové vlastnosti patrí:

 • Vyvýšené podlahy
 • Systémy na reguláciu teploty HVAC
 • Stojany vystužené na ochranu proti seizmickej aktivite.
 • Najmodernejšie protipožiarne systémy
 • Senzory pohybu a alarmy narušenia bezpečnosti
 • Kamerové sledovanie
 • Recenzie zraniteľnosti tretích strán

IDrive tiež pravidelne kontroluje zraniteľné miesta svojej sieťovej infraštruktúry od tretích strán.

Štvrté kolo Recenzie

Google aj IDrive ponúkajú silnú bezpečnosť dátového centra, aby zabezpečili, že vaše údaje nebudú ohrozené fyzickými hrozbami. Šifrovaním údajov v pokoji a počas prepravy prijímajú obe služby aj vhodné opatrenia na zabezpečenie obsahu pred počítačovými hrozbami.

Ak však hľadáte úplnú bezpečnosť údajov, stojí za to vážne zvážiť služby cloudového úložiska, ktoré používajú šifrovanie s nulovými znalosťami. Disk Google nie je jednou z týchto služieb, a preto je pravdepodobne najlepším dôvodom na obmedzenie vášho používania na prebiehajúcu spoluprácu.

IDrive je zároveň dokonalým nástrojom na zaistenie bezpečnosti obsahu na dlhých cestách.

Kolo: Miesto bezpečnosti a ochrany osobných údajov pre IDrive

Logo Disku Google
Logo IDrive

5

Verdikt

Disk Google si získal svoju popularitu, pretože je to lacný, ale výkonný spôsob výroby pracovného produktu. Druhy nástrojov, ktoré sú k dispozícii zadarmo s Diskom Google, v skutočnosti stáli dosť peňazí. Takže je v poriadku, keď sa trochu rozprávam o možnostiach.

Nedovoľte, aby vás vaša eufória oklamala. IDrive je rovnako dobrý ako Disk Google, ale robí oveľa lepšie veci. To zahŕňa zálohovanie pevného disku v cloude, synchronizáciu zariadení a ochranu obsahu pred zvedavými očami.

Ak sa pokúšate vybrať medzi týmito dvoma službami pre odber 1 TB, jasným víťazom je IDrive. Je to preto, že najväčšie výhody Disku Google môžu byť zadarmo. Úplné zálohovanie pevného disku vyžaduje medzeru na úrovni predplatného.

Obe služby by však mali mať miesto v budúcnosti vášho zariadenia. Výber správneho cloudového nástroja pre tú správnu prácu môže viesť k zvýšeniu vašej produktivity a zároveň k bezpečnosti.

Konečný víťaz: IDrive

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map