Cloud Music Backup: problém s iTunes Match

Hľadáte pre svoju hudbu službu vzdialeného zálohovania? Ak používate produkty Apple, môžete zvážiť iTunes Match. Ale tu je problém. iTunes Match nie je služba ukladania súborov typu cloud. A mnohí z jeho používateľov si jednoducho neuvedomujú, že nejde o skutočné zálohovacie riešenie iTunes.


Všetci vieme, že zálohy v cloude majú zmysel a všetci sa chceme ubezpečiť, že naše najdôležitejšie údaje sa replikujú aspoň na jednom inom mieste. Cloud ponúka obrovské množstvo cenovo dostupného úložného priestoru, ktorý je ideálny na tento presný účel.

Prečo zálohovať hudbu?

V priebehu času väčšina z nás zhromaždila obrovské hudobné zbierky na našich prenosných počítačoch, smartfónoch, hudobných prehrávačoch a tabletoch. Ak ste strávili hodiny konverziou CD do MP3 alebo dokonca nahrávaním cenných vinylových záznamov do svojho počítača, mali by ste zabezpečiť, aby sa tieto súbory duplikovali v cloude v prípade, že je váš hudobný prehrávač stratený alebo ak dôjde k zlyhaniu pevného disku..

Apple Music
Apple Music

Zálohovanie hudby je však zvláštna zvláštnosť. Má obmedzenia, vďaka ktorým je veľmi zlá voľba. Vlastne cloudová služba spoločnosti Apple, iTunes Match, jednoducho nie je vhodná na skutočné vzdialené zálohovanie vašich hudobných súborov. Je dôležité, aby ste pochopili jeho obmedzenia. Po registrácii do služby iTunes Match už nedostanete žiadnu náhradu. A ak tomu úplne nerozumiete, môžete skončiť stratou hudby navždy.

iTunes Match: Čo to je

Spoločnosť Apple predstavila zápas iTunes ako spôsob synchronizácie hudby na viacerých zariadeniach v cloude. Analyzuje súbory na každom zariadení a sprístupňuje ich na všetkých ostatných. Využíva online ukladanie súborov v cloude ako centrálne úložisko..

Jeho najväčším predajným bodom je automatická aktualizácia 128 kb / s súborov na kvalitu 256 kb / s. Aplikácia iTunes Match vám tiež umožňuje prístup k akémukoľvek súboru v knižnici iTunes odkiaľkoľvek za predpokladu, že máte pripojenie k cloudu a zariadenie iOS zaregistrované vo vašom účte.

iTunes Match: Čo to nie je

Tu je dôležitá časť: iTunes Match môže ponúknuť typ ukladania súborov online, nie je to služba vzdialeného zálohovania cloudu pre hudbu. Program iTunes Match nevytvára podobné kópie svojich súborov v cloude typu „za podobnú“. Rozhoduje o spôsobe spracovania vašej knižnice bez vášho zásahu.

Keď sa hudba synchronizuje s cloudom az cloudu, iTunes Match kombinuje kópie svojich vlastných knižníc s vlastnými a importovanými súbormi a niekedy vytvára nepríjemný mix. Môžete stratiť skladby s rovnakým názvom alebo metadátami ako verzia spoločnosti Apple. Napríklad živá nahrávka môže byť nesprávne priradená k verzii albumu v cloude. Keď sa pokúsite súbor stiahnuť, originál je preč.


© FutUndBeidl

Piesne s explicitnými textami sa pri sťahovaní z cloudu občas nahradia cenzurovanými verziami. 

Ak hudbu zo svojich zariadení odstránite, neexistuje žiadna záruka, že v budúcnosti budete môcť túto hudbu načítať z cloudu. Ak spoločnosť Apple z nejakého dôvodu vypne funkciu iTunes Match alebo z nejakého dôvodu deaktivuje váš účet, hudba bude navždy preč. Znie to nepravdepodobne, však? Jeden používateľ Amazon Kindle však pri deaktivácii účtu stratil všetok zakúpený obsah. Tieto veci sa, bohužiaľ, stávajú.

Alternatívy k zápasu iTunes

Keď porozumieme obmedzeniam iTunes Match, ľahko uvidíme, že nejde o službu zálohovania hudby. Trvá to niekoľko skratiek a nemusíte byť spokojní s kompromismi, ktoré robí z dôvodu pohodlia.

Aké sú teda alternatívy? Tu sú naozaj dve možnosti. Riešenie na ukladanie súborov v cloude, ako je Dropbox, ktoré ponúka vzdialené zálohovanie a synchronizáciu súborov. A Backblaze, ktorý ponúka. jednosmerná záloha do cloudu. 

Online úložisko

Obidva spôsoby riešenia zálohy sú bežné. A na prvý pohľad ich možno nebudete považovať za vhodné pre danú prácu. Ale v skutočnosti vám ponúkajú oveľa viac ako iTunes Match. CrashPlan Pro je tradičnejší, dostupnejší, ale pravdepodobne menej univerzálny. Môže však zálohovať súbory z externých pevných diskov do cloudu, čo z neho robí veľmi dobré riešenie pre veľké knižnice iTunes.

Služby, ako je Dropbox, ponúkajú niekoľko ďalších výhod, ktoré vás pomocou niekoľkých rozšírení priblížia k zážitku z iTunes Match: máte väčšiu kontrolu nad procesom zálohovania. Napríklad môžete vylúčiť súbory, ktoré s nikým nechcete zdieľať, napríklad vaše osobné osobné záznamy.

Nie ste viazaní na ekosystém spoločnosti Google alebo Apple. Ak nechcete používať službu iTunes, je to samo o sebe veľkým plusom. Neexistujú žiadne obmedzenia pre zariadenia: aplikácie môžete nainštalovať na akékoľvek zariadenie a na akúkoľvek platformu. Neexistujú žiadne obmedzenia veľkosti súborov za predpokladu, že si zakúpite dostatok úložného priestoru v cloude na umiestnenie vašej hudby.

záver

Hudbu môžete prenášať z Dropboxu pomocou služieb tretích strán, ako je Tunebox (iOS) alebo MusicDropNPlayLite (Android). Kompromis je samozrejme cena. Aj keď iTunes Match stojí 25,99 dolárov ročne za 25 000 skladieb, Dropbox poskytuje na svojom bezplatnom pláne 2 GB dosť pre 480 skladieb. Pokiaľ nezaplatíte 0,99 dolárov za 200 GB (čo má zhruba 20 000 kvalitných skladieb)

Výhody služby, ako je Dropbox alebo Backblaze, sú jasné a ďalšie peniaze môžu byť tiež vhodné na výdavky za skutočné zálohovanie cloudovej hudby. Chcete sa dozvedieť viac o zálohovaní knižnice iTunes? Obráťte sa na nášho praktického sprievodcu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me