Carbonite vs Backblaze vs IDrive: Nájdenie najlepšej zálohovacej služby

S CrashPlanom, ktorý je teraz mimo zálohovej online hry pre spotrebiteľa, sa spoločnosť rozhodla, že sa sústredí na svojich obchodných klientov a ich hlboké vrecká, a trh sa náhle ocitol v znamení gangu troch: karbonit, backblaze a IDrive. Každá z týchto troch služieb si z dobrých dôvodov získala dobré meno v online zálohovacích recenziách tu na Cloudwards.net. Nie všetky dobré dôvody sa však vytvárajú rovnocenné.


Predtým, ako sa zaregistrujete k odberu niektorého z nich, sa vyplatí nielen vedieť, čo získate, ale aj to, čo porovnávate s tým, čo možno nezískate. Pochop si to?

Keďže sme všetci v oblasti inteligentných rozhodnutí (počas pracovnej doby), rozhodli sme sa, že existuje iba jeden spôsob, ako vyriešiť otázku, ktoré z týchto troch riešení online zálohovania si zaslúžia najsilnejšie odporúčanie Cloudwards.net..  

V podstate ich necháme zviesť.

Najlepšie zálohovacie služby online 2020

Bitka: Karbonit vs Backblaze vs IDrive

Je tu bojový čas tu: Cloudwards.net. Každú z našich troch odporúčaných služieb otestujeme jednu po druhej a pozeráme sa na päť kľúčových kategórií, ktoré sú stredobodom každej dobrej služby zálohovania: hodnota, funkcie zálohovania, funkcie obnovy, bezpečnosť a podpora. Po každom kole zhrneme naše zistenia a vyhlásime víťaza kola. Po dokončení každého kola to všetko spojíme a na základe predložených dôkazov oznámime náš najlepší výber.

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o tom, čo hľadať v dobrom online nástroji na zálohovanie, náš najlepší online sprievodca zálohovaním to všetko pre vás vypracuje spolu s odporúčaniami. Tam nájdete karbonit, backblaze a IDrive, ktoré sú veľmi obľúbené. V prípade, že by ste chceli získať podrobnejší pohľad, sme venovali aj kontrolu každej z týchto troch služieb:

 • Preskúmanie karbonitu
 • Spätná kontrola
 • IDrive kontrola

To je dosť preambuly. Poďme k chaotickým bitom.

Prvé kolo: Cena

Začneme jednoduchým: spodným riadkom. Pozrime sa, koľko sa tieto tri služby účtujú, koľko zálohy online získate a koľko zariadení môžete zálohovať jedným odberom.

Carbonia

Karbonit má tri rôzne úrovne spotrebiteľských cien a každá z nich vám poskytuje neobmedzené zálohovanie pre jeden počítač (PC alebo Mac). Každé predplatné musí byť zakúpené a zaplatené ročne; neexistujú žiadne možnosti z mesiaca na mesiac. Môžete ušetriť päť percent s dvojročným predplatným a desať percent s trojročným predplatným, aj keď tieto úspory sa zdajú byť dosť dlhé pre taký dlhý záväzok.  

Vzhľadom na to, že každý plán vám poskytuje neobmedzený priestor na zálohovanie pevného disku, zjavnou otázkou je, prečo platiť za plán Plus alebo Prime? Navyše vám umožňuje zálohovať aj vaše externé pevné disky a toľko, koľko chcete. Pridáva tiež automatické zálohovanie videa. Prime dodáva službu na obnovenie kuriérskej služby, aj keď za Carbonite Basic sa cena za Carbonite Basic zvyšuje o 100 dolárov ročne, ale nestojí to za to, pretože túto službu môžete stále používať za poplatok 99 dolárov.

Carbonite má tiež mobilné aplikácie pre Android a iOS, ktoré je možné použiť na prístup k súborom zálohovaným do cloudu. Carbonite Mobile vám tiež umožňuje zálohovať fotografie, ktoré nasnímate na svojom mobilnom telefóne. Nie sú chránené žiadne ďalšie údaje telefónu.

Backblaze

Rovnako ako uhlik, aj funkcia Backblaze vám umožňuje zálohovať neobmedzené množstvo údajov na jeden počítač. Zjednodušuje to však nákupný proces tým, že ponúka iba jeden cenový plán. Backblaze vám tiež dáva možnosť platiť za predplatné mesačne alebo ročne. Jednoročné predplatné ušetrí 10 dolárov, zatiaľ čo dvojročné predplatné ušetrí 25 dolárov.

K dispozícii sú záložní klienti pre PC aj Mac. Aj keď zálohovanie môže byť obmedzené na jeden počítač, pomocou Backblaze môžete zálohovať všetky svoje externé pevné disky bez ďalších nákladov. Aplikácie pre iOS a Android sú k dispozícii, ale slúžia iba na prístup k súborom; nemôžu byť použité na zálohovanie mobilných súborov, dokonca ani fotografií.

Šoférujem

IDrive zaujíma odlišný prístup k prilákaniu zákazníkov. Namiesto ponúkania neobmedzeného priestoru na zálohovanie ponúka spoločnosť zálohu pre neobmedzené množstvo zariadení. Klienti sú k dispozícii pre PC a Mac a skripty pre zálohovanie Linuxu. Zahrnuté je aj externé zálohovanie pevného disku. Existujú aj aplikácie pre zariadenia so systémom Android a iOS.

Až donedávna vám základný plán IDrive poskytoval 1 TB záložného priestoru na ochranu všetkých vašich zariadení. Teraz získate 2 TB záložného priestoru. IDrive nezvýšil svoje ceny spolu s pridelením úložiska.

Pre väčšinu používateľov by 2TB online zálohovania malo mať dostatok úložného priestoru. Ak však urobíte veľa fotografií vo vysokom rozlíšení, máte rozsiahlu zbierku filmov alebo sami vytvoríte videá, možno budete potrebovať viac. Na tento účel má IDrive tiež plán 5TB, ktorý je za veľmi priaznivú cenu.

Medzimesačná tvorba cien však nie je možná. Môžete sa zaregistrovať na jeden rok alebo dva roky služby naraz.  

Za prvý rok získate IDrive so zľavou. Potom sa cena vyšplhá až na 69,95 dolárov. Výhodou dvojročného plánu je, že predĺžite zľavu.

O ďalšom sa budeme baviť v ďalšom kole, ale predplatné IDrive zahŕňa aj samostatné, ale rovnaké pridelenie synchronizačného priestoru, čo z neho robí ešte lepšie riešenie. Tiež uvádza, že prvých pár GB je zadarmo. Viac informácií nájdete v našom najlepšom článku o bezplatnom ukladaní v cloude.  

Okolo jednej myšlienky

Medzi karbonitom, backblaze a IDrive, teraz musíme povedať, že karbonit ponúka najmenšiu hodnotu. Dôvodom sú jednoducho náklady. Carbonite Basic aj Backblaze vám umožňujú zálohovať neobmedzené dáta na jeden počítač, ale Backblaze vám umožňuje robiť to za 10 dolárov menej ročne. Tiež Backblaze má mesačný plán 5 dolárov a karbonit nie. Carbonite Basic navyše neobsahuje zálohu externej jednotky.  

Pre nás toto kolo príde na to, či chcete neobmedzené miesto pre jedno zariadenie s Backblaze alebo 2TB miesta pre neobmedzené zariadenia s IDrive. Pre väčšinu používateľov by mala stačiť podpora jedného počítača, najmä vzhľadom na to, že Android (Disk Google) a iPhone (iCloud) poskytujú určitú ochranu súborov zadarmo. Po vypršaní pôvodnej záložnej zľavy budete platiť ročne o 20 dolárov viac ako IDrive ako Backblaze.

Víťaz prvého kola: Backblaze

Druhé kolo: Funkcie

V tomto kole sa pozrieme na to, aké funkcie každá služba prináša a do akej miery sa tieto funkcie vykonávajú. Bežné možnosti zálohovania online zahŕňajú napríklad plánovanie zálohovania, vzdialený prístup a vytváranie verzií.   

Carbonia

V prvom kole sme uviedli, že Carbonite má stolových klientov pre PC a Mac. Desktopový klient je to, čo budete používať na správu plánu zálohovania. Z tohto dôvodu môžete spoločnosti Carbonite dať pokyn na spustenie nepretržitých alebo plánovaných záloh. Výhodou nepretržitého zálohovania je to, že sa súbory pri ich zmene zálohujú. To znamená, že ak váš počítač zlyhá v poludnie, je menej pravdepodobné, že natrvalo stratíte akékoľvek súbory.

Plánované zálohy sú dobré na zabránenie tomu, aby procesy zálohy zasahovali do vašej ďalšej práce. Klient Carbonite vám umožňuje vybrať čas na spustenie zálohovania alebo definovať hodiny, medzi ktorými sa zálohovanie nespustí.

Zálohovanie karbonitu prebieha hladko vďaka použitiu prírastkových prenosov súborov na úrovni blokov. To znamená, že sa zálohujú iba nové súbory alebo zmenené súbory a skutočne sa prenášajú iba časti (bloky) existujúcich súborov, ktoré sa zmenili. Šetrí to čas a šírku pásma.

Karbonit podporuje aj vytváranie verzií, ale iba pre počítače so systémom Windows. Aspoň predchádzajúce tri verzie ktoréhokoľvek daného súboru sa udržiavajú (pokiaľ je ich veľa) neurčito. Okrem toho sa uchováva jedna verzia každého súboru, ak je k dispozícii, pre každý z predchádzajúcich siedmich dní, jeden pre každý z predchádzajúcich troch týždňov a jeden pre každý z predchádzajúcich dvoch mesiacov..  

Backblaze

Rovnako ako Carbonite, aj Backblaze má stolových klientov pre PC a Mac, ktoré sú nevyhnutné pre základný proces zálohovania. V predvolenom nastavení zálohovanie prebieha nepretržite. Ak by ste však radšej naplánovali zálohy, je to v rámci klienta k dispozícii možnosť. Backblaze môžete povedať, kedy sa má spustiť zálohovanie a kedy sa má zastaviť.

Odporúča sa však nepretržité zálohovanie a nemalo by to mať príliš veľký vplyv na systémové prostriedky. Je to preto, že Backblaze spúšťa aj prírastkové zálohovania na úrovni blokov. V skutočnosti sme pri rôznych rýchlostných testoch, ktoré sme vykonali v posledných rokoch, všeobecne zistili, že základná batéria beží rýchlejšie ako karbonit.

Jednou z veľkých funkcií, ktorú v prípade Backblaze chýba, je to, že zatiaľ čo neobmedzuje počet zostávajúcich verzií súborov, zachováva ich iba 30 dní. To robí Backblaze zlou voľbou, pokiaľ ide o ochranu ransomware.

Ako už bolo spomenuté, Backblaze má tiež kuriérsku službu obnovy. Za zariadenie budete musieť zaplatiť vopred, ale ak ho odošlete, Backblaze vám vráti platbu. Môžete sa rozhodnúť pre 128 GB flash disk alebo 4 TB externú jednotku. Toto je dobrý spôsob, ako urýchliť obnovenie, ak máte veľa údajov.

Šoférujem

IDrive má pravdepodobne najlepšiu platformovú podporu akéhokoľvek riešenia online zálohovania pre zákazníkov, ktoré je dnes k dispozícii. Pokryli sme, čo to je, keď sme diskutovali o cenách. Nespomenuli sme ani to, že mobilné aplikácie IDrive, ktoré sú k dispozícii pre Android a iOS, nie sú určené iba na prístup k súborom, ako sú v prípade karbonitu a backblaze: obe mobilné aplikácie sa dajú použiť na zálohovanie kontaktov, médií a udalostí kalendára. Aplikácia pre Android dokáže zálohovať aj textové správy, denníky hovorov a údaje aplikácií.

IDrive má tiež jeden z najviac prispôsobiteľných plánovačov záloh, aký sme kedy skontrolovali. Môžete nastaviť počiatočný čas zálohy, nastaviť čas zálohy zálohy a vybrať, v ktoré dni v týždni sa spustí. Môžete tiež povedať IDrive, aby spúšťal hodinové zálohy.

Ak by ste radšej mali zálohovanie IDrive spúšťať nepretržite, je to tiež možnosť. Z nastavení môžete dokonca nastaviť určitý čas, ktorý chcete počkať na zálohovanie zmenených súborov. IDrive tiež kopíruje súbory po blokoch a zálohuje sa postupne, rovnako ako karbonit a backblaze. To by malo zaistiť hladký chod vecí aj pri zapnutom nepretržitom zálohovaní.

Nastavenia sú tiež miestom, kde budete konfigurovať vynikajúce možnosti upozornení spoločnosti IDrive, aby vás upozornili na aktivitu zálohy, napríklad na zlyhanie. K dispozícii je tiež mnoho ďalších nastavení – v skutočnosti je príliš veľa na pokrytie tohto priestoru.

IDrive okrem zálohovania súborov podporuje aj zálohovanie založené na obrázkoch. Toto je funkcia, ktorú Carbonite Home ponúkala až donedávna, skôr ako ju vytiahla z mätúcich dôvodov (spoločnosť tvrdí, že záloha založená na obraze nie je taká silná ako záloha založená na súboroch na ochranu pred ransomware; môže to byť pravda, ale existuje veľa ďalšie dôvody, prečo chcete zálohovanie založené na obrázkoch).

Pokiaľ ide o vytváranie verzií, IDrive udržuje posledných desať verzií daného súboru bez ohľadu na vek. To by malo stačiť na ochranu pred väčšinou chýb pri zmene súborov, poškodením a útokmi s ransomware.

IDrive Express je názov kuriérskej služby spoločnosti IDrive, ktorú na rozdiel od Carbonite a Backblaze môžete použiť na obnovenie aj na počiatočné zálohovanie. To je veľká výhoda v prospech IDrive. IDrive Express je pre používateľov IDrive Personal bezplatný raz ročne.  

Jednou z najvýraznejších funkcií IDrive je to, že nejde iba o službu zálohovania. Môže sa tiež použiť na synchronizáciu súborov, čo je tradične schopnosť spojená s úložiskom v cloude. IDrive vám namiesto toho, aby ste vyrovnali svoje 2TB 5TB priestoru medzi zálohovaním a synchronizáciou, v skutočnosti poskytuje samostatné pridelenie úložiska pre každý.

Druhé myšlienky

V tomto kole nie je naozaj veľa priestoru na diskusiu. Na základe skutočnosti, že ponúka zálohovanie smartfónov a synchronizáciu zariadení, IDrive vychádza na prvé miesto. IDrive má tiež lepšie možnosti plánovania a oznamovania a IDrive Express je obrovská výhoda, pokiaľ ide o počiatočnú zálohu, ktorá cez internet môže trvať týždne.

Aj keď máme radi veľa funkcií IDrive, všetko to stojí za cenu: komplexnosť. To sa však bude hrať v ďalšom kole, keď budeme diskutovať o ľahkom používaní.  

Víťaz druhého kola: IDrive

Tretie kolo: Jednoduché použitie

Problém s nastavením plánu zálohovania počítača je ten, že v minulosti to bola bolesť. Posun od externých jednotiek k cloudu veci trochu uľahčil, aj keď niektoré služby tento proces zbytočne sťažujú. Počas tohto kola sa pozrieme na skúsenosti používateľov a na to, čo robia Carbonite, Backblaze a IDrive, aby používateľom uľahčili život.

Carbonia

Karbonit využíva skutočnosť, že je to neobmedzený poskytovateľ zálohovania, aby bol zálohovanie relatívne bezproblémové. Robí to tak, že zálohuje skôr typ súboru než umiestnenie súboru.

Po stiahnutí klienta sa prehľadá váš pevný disk a automaticky sa zálohujú súbory. Tento proces zahŕňa najbežnejšie typy súborov vrátane dokumentov, videí, fotografií, hudby a e-mailov. Jediné, čo v skutočnosti nie je zahrnuté, sú systémové a dočasné súbory.

Tým, že Carbonite neoznačíte priečinky a súbory, ktoré chcete zálohovať, vám ušetrí drahocenný čas. Tento prístup tiež pomáha zabezpečiť, aby ste nestratili žiadne súbory. Ak chcete byť obzvlášť opatrní, Carbonite môže vo vašom systéme súborov tiež farebné súbory s kódom informovať o stave ich zálohy..

Z ikony na paneli úloh Carbonite môžete tiež rýchlo skontrolovať stav zálohy a vyhľadať zálohované súbory. Webové aj mobilné zážitky z karbonitu sú tiež vhodné na kontrolu stavu zálohy a prístup k uloženým súborom.

Pokiaľ ide o jednoduchosť použitia Carbonite, existuje veľmi málo negatív. V skutočnosti by sme to pravdepodobne považovali za perfektný dizajn, ak nie …

Backblaze

Backblaze používa rovnaký prístup ako karbonit pri jednoduchom zálohovaní súborov, o ktorých si klient myslí, že by mali byť chránené. Celý proces sa však zdá ešte jednoduchší vďaka klientovi, ktorý vyžaruje minimalizmus.

Mnoho služieb zálohovania online používa prístup „zabudni a zabudni“; žiadny z nich si to tak dobre, ako Backblaze. Počas inštalácie klienta vyhľadá na pevnom disku súbory na zálohovanie a vráti správu. Stačí kliknúť na „OK“ a proces sa rozbehne.

Jeho jednoduchosť by mala osloviť každého používateľa, ktorý chce chrániť svoj počítač, ale nechce naň príliš premýšľať. Ak chcete, môžete si zahrať niekoľko nastavení, vrátane možností pridať vylúčenia pre priečinky a typy súborov, ale inak nie je čo robiť.

Súčasťou toho, že klient vyzerá tak jednoducho, je to, že všetky procesy obnovy Backblaze sú vykonávané cez webové rozhranie. Aj keď je to o niečo zložitejšie ako desktopový klient, skúsenosť s webom je tiež dobre vykonaná. Navigačné karty nájdete vľavo tam, kde by ste ich očakávali, a zahrňte kartu „prehľad“ na kontrolu stavu účtu a kartu „zobraziť / obnoviť“ na prístup k súborom.

Šoférujem

Zálohovanie pomocou IDrive nie je celkom ťažké, ale je to určite zložitejšie ako prístupy založené na zabudnutí, ktoré použili Carbonite a Backblaze. Dôvodom je to, že ste obmedzení na 2 TB záložného priestoru. Bez neobmedzeného zálohovania nemôže IDrive jednoducho zálohovať každý jeden súbor na základe prípony.

Namiesto toho klient IDrive zálohuje súbory na základe umiestnenia vo vašom súborovom systéme. Po nainštalovaní klienta automaticky označí niekoľko priečinkov, ktoré sú bežne chránené, ale to je všetko. Zálohovanie si vyžaduje dlhšiu dobu, kým budete musieť prejsť systémom súborov a označiť priečinky a súbory. Okrem toho je veľmi ľahké prehliadať súbory.

Ako sa uvádza v kole funkcií, IDrive má tiež veľa nastavení, s ktorými si môžete zahrať. Aj keď to môže byť skvelé pre prispôsobenie, to tiež sťažuje používanie IDrive.

Webový zážitok IDrive je oveľa menej komplikovaný a v skutočnosti má niekoľko užitočných pohľadov na jednoduché sledovanie zdieľaného obsahu a prístup k zálohám spojeným s vašimi rôznymi zariadeniami..

Mobilný zážitok je tiež potešiteľný, čo pomáha využívať možnosti zálohovania mobilných zariadení IDrive.

Okrúhle tri myšlienky

IDrive bol v kategórii dva víťazom druhého kola, ale v treťom kole umiestnil vzdialenú tretinu. Carbonite aj Backblaze využívajú veľkú výhodu, že sú neobmedzenými poskytovateľmi záloh, čím sa používateľsky komfort stáva mimoriadne jednoduchým. Backblaze sa však dokáže lepšie. Backblaze klient je tak ľahko použiteľný a takmer robí tento proces zábavným, čo je zvláštne povedať o online zálohovaní.

Víťaz prvého kola: Backblaze

Štvrté kolo: Bezpečnosť

Bezpečnosť v cloude je horúcou témou od polovice 90-tych rokov s dobrým dôvodom: dôvera niekomu v ochranu vášho obsahu je veľká vec, najmä ak tento obsah zahŕňa finančné dokumenty, duševné vlastníctvo a sexy fotografie. Počas tohto kola teda preskúmame, ako dobre naše odporúčané služby chránia vaše súbory.

Carbonia  

Karbonit šifruje vaše súbory v pokoji aj počas prepravy pomocou protokolu AES. Toto je protokol, ktorý väčšina cloudových služieb používa, a protokol odporúčaný Národným inštitútom pre normy a technológie USA (NIST)..

Všeobecne je hladina AES, ktorú používa uhličitan, 128-bitová. Karbonit vám však tiež umožňuje aktivovať súkromné ​​šifrovanie a pri zapnutej funkcii prepína až 256-bitové AES.

Súkromné ​​šifrovanie znamená, že k šifrovaciemu kľúču vašich súborov máte prístup iba vy, čo poskytuje výhodu, ktorá sa niekedy označuje ako šifrovanie s nulovými znalosťami. Nevýhodou je, že nikto v Carbonite nemôže vytvárať čitateľné kópie vašich súborov a vládne programy dohľadu, ako napríklad projekt PRISM NSA, sú od vašich údajov odrezané. Nevýhodou je, že ak zabudnete svoje heslo, Carbonite ho nemôže obnoviť a stratíte prístup k zálohe..

Karbonit vám tiež umožňuje povoliť dvojfaktorové overenie (2FA), čo znamená, že pri prístupe k zálohe z neznámeho zariadenia budete okrem vašich bežných používateľských oprávnení potrebovať špeciálny kód. Výhodou 2FA je, že aj keď niekto ukradne alebo hackne heslo k vášmu účtu, nebude mať prístup k vašim údajom bez odcudzenia počítača alebo mobilného zariadenia..

Backblaze

Backblaze šifruje údaje uložené na jeho serveroch aj pomocou AES. Úroveň použitého šifrovania je 128-bitová. Dáta sú zabezpečené aj pri tranzite.

Spätná väzba vám tiež umožňuje zvoliť si súkromné ​​šifrovanie, aby ste nemuseli vedieť, či máte obavy z porušenia údajov, nepoctivých zamestnancov alebo špiónov preosievajúcich cez vaše osobné súbory. Nemení sa však na 256-bitové šifrovanie, ako to robí karbonit, keď je povolený.

Odporúčame vám využiť túto funkciu, ale určite si svoje heslo uchovajte niekde v bezpečí. Existuje niekoľko vynikajúcich možností ukladania v cloude pre heslá, ktoré by mali stačiť.

Backblaze vám tiež umožňuje povoliť dvojfaktorové overenie, aby ste chránili svoju zálohu pred hackermi s heslami. Môžete sa rozhodnúť pre prijímanie bezpečnostného kódu pri prihlásení z neznámych zariadení prostredníctvom mobilného zariadenia alebo aplikácie Google Authenticator.

Bonusom je Backblaze funkcia určovania polohy, ktorá nájde váš prenosný počítač v prípade straty alebo krádeže.

Šoférujem

IDrive šifruje všetky súbory uložené v jeho dátových zariadeniach pomocou 256-bitového AES, čo mu poskytuje silnejší predvolený šifrovací protokol ako Carbonite alebo Backblaze. Aj keď 128-bitová AES nie je taká silná ako 256-bitová AES, jej rozpadu by to ešte trvalo niekoľko miliárd rokov. V tomto okamihu je rozdiel skôr marketingovým bonusom ako čokoľvek iné. O desať rokov by sme mohli spievať inú melódiu.

IDrive podporuje voliteľné súkromné ​​šifrovanie, čo z neho robí bezpečnostnú funkciu, ktorú majú všetky tri služby spoločné.

To je všetko v poriadku a dobré, ale IDrive neponúka možnosť dvojfaktorovej autentifikácie, a to je problém. Aj keď 256-bitový šifrovací kľúč môže trvať neuskutočniteľné množstvo času, crack je slabý. Bez dvojfaktorovej autentifikácie bude mať každý, kto získa vaše heslo, prístup k vašim údajom bez obmedzení.

Ceníme si skutočnosť, že IDrive vám umožňuje odpojiť synchronizované zariadenia. Vďaka tejto funkcii, ak niekto ukradne váš počítač alebo mobilný telefón, môžete aspoň prerušiť prístup k svojim súborom.

Kolo štyri myšlienky

Sme radi, že vám všetky tri tieto služby poskytujú možnosť súkromného šifrovania. Ak máte obavy z uchovávania osobných súborov v cloude, mali by ste si to oddýchnuť. Ak je povolené súkromné ​​šifrovanie, nikto nebude môcť dešifrovať vaše súbory bez vášho hesla, ktoré sa neuloží kdekoľvek, kde ho nechcete..

Vzhľadom na to, že heslá môžu byť ukradnuté alebo hrubou silou prelomené oveľa ľahšie ako dešifrovací kľúč, je rovnako dôležité pridanie dvojfaktorovej autentifikácie. Nedostatok tejto bezpečnostnej funkcie spoločnosti IDrive ju vyradí z tohto kola.

Výber medzi karbonitom a backblaze nie je jednoduchý vzhľadom na to, že obidve ponúkajú podobné nastavenia zabezpečenia. Páčilo sa nám, že Backblaze vám poskytuje službu určovania polohy zariadení, ale existujú tu lepšie a špecializované možnosti pre také veci, ako je napríklad Prey..

Naozaj jediné, na čo poukazujeme, je skutočnosť, že keď je zapnutá dvojfaktorová autentifikácia, karbonit zvyšuje úroveň šifrovania zo 128 bitov na 256 bitov AES. Skutočnosť, že Backblaze používa 128-bitové AES, nie je v skutočnosti problémom … ale nenávidíme väzby.  

Víťaz štvrtého kola: Karbonit

Piate kolo: Podpora

Je ťažké nájsť dobrú zákaznícku podporu, najmä pokiaľ ide o cloudové technológie pre spotrebiteľov. Firemní používatelia dostanú všetky výhody, rovnako ako v lietadlách. To však neznamená, že tam nie sú dobré podporné siete. Karbonit, Backblaze a IDrive sú tri z najlepších, čím sa pridáva k dlhému zoznamu dôvodov, prečo sa nám naozaj páči pri obnove po katastrofe. Ktorý z nich však poskytuje najlepšiu podporu? Poďme zistiť.

Carbonia

Karbonit získal niekoľko ocenení za svoju sieť zákazníckej podpory, ktorá závisí predovšetkým od jeho silnej telefonickej podpory v USA.

Telefonická podpora je ponúkaná sedem dní v týždni, od 8:30 do 22:00 EST. Aj keď by sme radi videli nepretržitú podporu, hodiny sú stále veľmi dobré, najmä preto, že toľko zálohovacích služieb online vôbec neposkytuje telefonickú podporu.  

Karbonit poskytuje aj nepretržitú e-mailovú podporu. Túto sieť sme otestovali pri zostavovaní našej najnovšej správy o karbonite a zvyčajne sme dostali e-mailovú odpoveď späť do šiestich hodín.

Karbonit neponúka podporu živého chatu. To je nešťastné pre tých, ktorí nenávidia riešenie problémov po telefóne. Chat je opäť funkciou, ktorú mnohé zálohovacie služby neponúkajú, ale v tomto prípade to zahŕňa aj karbonit.

Pre tých, ktorí dávajú prednosť samotnému, má karbonit dôstojné vedomostné centrum. Nájdete tu návody, často kladené otázky a články o riešení problémov. Centrum podpory obsahuje možnosť vyhľadávania na rýchlejšie vyhľadanie obsahu.

Backblaze

Na rozdiel od karbonitu, Backblaze skutočne podporuje live chat a je to celkom dobré. Hodiny chatu sú, žiaľ, veľmi obmedzené: pondelok až piatok, 9:00 až 17:00. PST. Zástupcovia podpory chatu si tiež zrejme berú hodinu na obed, pretože nie sú k dispozícii medzi poludním a 13:00.

Backblaze neponúka žiadnu formu telefonickej podpory pre domácich používateľov. Preferovaný spôsob kontaktu technickej podpory je prostredníctvom e-mailu. Našťastie je e-mailová podpora vynikajúca. Technici pracujú nepretržite a Backblaze zaručuje reakciu do 24 hodín. Počas nášho posledného preskúmania Backblaze sme dostali odpovede na naše otázky do dvoch hodín.

Stredisko technickej podpory Backblaze je tiež veľmi dobré a má špeciálne kategórie určené na inštaláciu, riešenie problémov, zálohovanie a často kladené otázky. Je tiež vyhľadávateľný.

Šoférujem

IDrive zasahuje podporu trifecta: poskytuje telefonickú podporu, live chat a e-mailovú podporu. Telefonická podpora je k dispozícii od 6:00 do 18:00. PST počas pracovných dní, ale pôsobivo je k dispozícii živý chat 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Ešte lepšie je, že zástupcovia podpory chatu rýchlo odpovedajú a sú veľmi užitočné. Aj keď sa zdá, že podpora je v Indii prinajmenšom čiastočne offshorová, nemali sme žiadne problémy s komunikáciou, keď sme počas našej poslednej kontroly testovali IDrive podporu..

E-mailová podpora je tiež veľmi dobrá, aj keď to nie je nevyhnutné najmä v prípade, že je k dispozícii nepretržitý priamy rozhovor.

Na vrchole svojej vynikajúcej priamej podpory má IDrive výborné centrum podpory pre dav domácich majstrov. Nájdete tu časté otázky, príručky a dokonca aj videá s návodmi.

Kolo päť myšlienok

Všetky tri služby môžu poskytovať lepšiu než priemernú podporu v porovnaní s väčšinou poskytovateľov zálohy, ale podľa nás je to skôr IDrive ako karbonit, ktorý by mal ocenenia získavať domov. Je to jediný z troch, ktorý poskytuje telefonickú podporu aj live chat, a skutočnosť, že live chat je k dispozícii 24 hodín denne, je obrovskou výhodou.

Víťaz prvého kola: IDrive

Konečné rozhodnutie

S niektorou z týchto troch služieb nemôžete naozaj pokaziť. Podľa nášho názoru však jeden z nich je vzdialený tretina od ostatných dvoch.

Vo väčšine prípadov je karbonit dobrým riešením na obnovu po katastrofe. Zálohovanie je relatívne bezbolestné a poskytuje kľúčové bezpečnostné možnosti, ako napríklad súkromné ​​šifrovanie a dvojfaktorové overenie. Skutočnosť, že váš počítač poskytuje neobmedzený priestor na zálohovanie, pritiahne veľa ľudí.

Problém je v tom, že Backblaze tiež poskytuje neobmedzené zálohovanie, súkromné ​​šifrovanie a dvojfaktorové overenie a je ľahšie použiteľný a lacnejší ako karbonit. Ak chcete zahrnúť externú zálohu pevného disku, ročné predplatné Carbonite vás bude stáť takmer o 40 percent viac ako ročné predplatné Backblaze.  

Vzhľadom na tieto skutočnosti je ťažké nevidieť súčasný trh so zálohami pre spotrebiteľa ako konečne závod s dvoma koňmi medzi Backblaze a IDrive..

Keď už hovoríme o IDrive, zatiaľ čo to neposkytuje neobmedzené zálohovanie ako Carbonite alebo Backblaze, poskytuje zálohovanie pre neobmedzené zariadenia. Jeho plán 2TB by mal stačiť pre väčšinu používateľov a pôvodne by mal stáť len o 12 dolárov ročne viac ako Backblaze (pred skokom na 69,99 dolárov po 12 alebo 24 mesiacoch, v závislosti od toho, s akou možnosťou predplatného začnete).

Páči sa nám skutočnosť, že IDrive obsahuje množstvo vynikajúcich funkcií vrátane zálohovania smartfónov a bezplatnej služby IDrive Express. Niektorí používatelia tiež uprednostnia praktický prístup pred používaním IDrive, vrátane jeho pokročilých možností plánovania.

Väčšina používateľov však pravdepodobne nebude. Aj keď nemáme žiadne tvrdé dôkazy na to, aby sme to podporovali, uvedomili sme si, že veľkým dôvodom, prečo sa mnohí ľudia so zálohou počítača vôbec neobťažujú, je to, že celý proces sa javí ako viac problémov, ako sa oplatí. IDrive toto vnímanie nemení. Ak by však tí istí ľudia vyskúšali Backblaze, máme podozrenie, že by si online zálohu prezerali v oveľa priaznivejšom svetle.

Konečný víťaz: Backblaze (za to, že je lacný a ľahký)

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map