Každý z nás si uvedomuje dôležitosť pravidelných záloh. Nie je tam veľa technicky zdatných ľudí, ktorí by mohli úprimne povedať, že nikdy nečakane nestratili údaje. Robíme však všetko pre to, aby sme mohli svoju prácu zálohovať? A za predpokladu, že používate WordPress, môžete úprimne povedať, že máte prístup k nedávnej úplnej zálohe svojho blogu.?  


Obsah je investícia, napriek tomu sa veľa blogov WordPress nikdy nezálohuje vôbec, čo ich necháva doširoka otvorené pre stratu dát spôsobenú hackermi, zraniteľnými miestami a chybami v hostiteľskej spoločnosti. Pokiaľ ide o zálohovanie, mnohí z nás by mohli byť usilovnejší, ale usporiadanie záloh vyžaduje určitý čas.

Vďaka cloudovým nástrojom, ako je Dropbox a množstvu chytrých služieb a doplnkov, môže byť vytváranie záloh WordPress skutočne jednoduché a priame. Môžete použiť úložný priestor v cloude, ktorý je lacný a hojný, a pripojiť sa k službám, ktoré už využívate, pre úplné pohodlie.

V tomto článku si preberieme vaše možnosti zálohovania v cloude pre WordPress so zameraním konkrétne na Dropbox.

Výhody zálohovania Cloud WordPress

WordPress je možné zálohovať rôznymi spôsobmi. Môžete zálohovať cez FTP, stiahnuť kópiu svojej databázy cez phpMyAdmin alebo nechať zaslať zálohy e-mailom. Tak prečo používať cloud? Po prvé, cena. Dropbox ponúka zadarmo 2 GB, takže je to cenovo dostupný spôsob, ako získať zdravý kus úložného priestoru v cloude.

Po druhé, prístupnosť. Váš účet Dropbox je ľahko prístupný, takže môžete sledovať svoje zálohy pri ich vygenerovaní. Za tretie. pohodlie. Ak nainštalujete aplikáciu pre stolné počítače alebo mobilné aplikácie, máte prístup k záložným súborom WordPress rýchlo a pohodlne z prakticky ľubovoľného miesta.

Za predpokladu, že ste tlačení na čas (a nie ste si obzvlášť istí úlohami cron), cloud ponúka perfektné umiestnenie zálohy pre vaše súbory WordPress. A čo je dôležitejšie, je ľahké ho nastaviť a spravovať. Takže so zavedenými výhodami cloudového zálohovania sa pozrime, ako by ste zálohovali svoj obsah.

Anatómia WordPress

Skôr ako sa pozrieme na zálohovacie riešenia WordPress, rýchlo si pripomenieme, čo musíme zálohovať. WordPress má dve zložky: databázu MySQL a súbory na vašom serveri FTP. Ideálne riešenie zálohovania by nám malo poskytnúť možnosť zálohovania databázy, súborov alebo oboch. 

Čo by ste mali zálohovať s

Zálohovanie podmnožiny súborov môže byť lacnejšie, ak je úložný priestor v cloude vyšší. Koniec koncov, nie každý súbor v adresári WordPress sa musí zálohovať. Prioritou by mal byť adresár wp-content, kde je uložená väčšina vášho vlastného obsahu.

Okrem toho je dobré zálohovať súbor .htaccess, pretože pravidlá sú pravdepodobne pre váš web jedinečné a je ťažké ich presne obnoviť, ak boli poškodené. Možno by sme hľadali riešenie, ktoré ponúka prírastkové zálohy, aby sme ušetrili miesto v adresári cloudových úložísk. Všetky riešenia, ktoré sme preskúmali, sú hodnotené podľa týchto troch faktorov.

Zálohovacie riešenia WordPress Cloud

Takže s definovanými špecifikami sa pozrime na niektoré z doplnkov, ktoré môžeme použiť na zálohovanie v cloude WordPress.

1. Zálohovanie WordPress do Dropboxu

Doplnok WordPress Backup to Dropbox je zďaleka najznámejším doplnkom pre zálohovanie cloudu pre danú platformu; jeho meno priateľské k SEO určite pomôže prilákať ďalší záujem. Program WordPress Backup to Dropbox má inštalačný postup v troch krokoch a je podporovaný komplexnou podporou a veľmi dobrým webovým serverom.

2. BackWPup

BackWPup je dobre známy zálohovací doplnok WordPress, ktorý dokáže odosielať zálohy priamo do Dropboxu, Amazonu S3, Azure, RackSpace Cloud, SugarSync, e-mailu alebo FTP servera. Vďaka tomu je flexibilnejšou alternatívou pre používateľov, ktorí by mohli začať s FTP a neskôr sa presunúť do cloudu.

Existujú dve verzie – Free a Pro – s hlavným rozdielom v ponuke podpory. Databázové nástroje (oprava, optimalizácia atď.) Sú príjemné. 

3. Stroj času WP

Hosting WPEngine vs Traffic Planet - čas načítania stránky

Podobne ako v prípade programu BackWPup, stroj Time Machine spoločnosti WP archivuje váš blog WordPress do účtu Dropbox, Amazon S3 alebo FTP. Zálohuje sa iba adresár wp a váš súbor .htaccess; nie je to nevyhnutne prerušovač obchodov a vaše záložné súbory sa zmenšia, ale stojí za zmienku, len v prípade, že očakávate úplnú zálohu.

4. UpdraftPlus

Doplnok UpdraftPlus zálohuje súbory Dropbox, Amazon S3, Disk Google a rôzne ďalšie ciele; Disk je obzvlášť zaujímavý, pretože úložný priestor je veľmi cenovo dostupný (Disk Google ponúka zadarmo 15 GB). Veľmi sa nám páči nástroj pre migráciu stránok. K dispozícii je prémiová verzia doplnku s ďalšími funkciami a lepšou podporou.

Alternatívy zálohovania Dropboxu

Nie ste presvedčení? Existuje niekoľko alternatívnych spôsobov, ako zálohovať WordPress v cloude: VaultPress je vlastné riešenie Automattic: je to doplnok so sprievodnou službou cloudového ukladania. Za komponent úložiska sa platí mesačný poplatok.

Alternatívy k Dropboxu

ManageWP a InfiniteWP sú obozretný systém správy WordPress zameraný na správcov webových stránok s viacerými lokalitami na údržbu. Ak máte na zálohovanie veľa obsahu, môžete si užiť pohodlie viacerých záloh WordPress Dropbox z jedného správcovského panela.

Poznámka: zálohovanie do Dropboxu nie je zahrnuté v základnej cene na InfiniteWP; budete si musieť kúpiť dva ďalšie platené moduly. ManageWP ju ponúka ako súčasť svojej základnej služby.

záver

Ideálne riešenie zálohovania WordPress sa bude líšiť v závislosti od vášho obľúbeného cloudového nástroja, úložného priestoru, ktorý máte, a od času, ktorý musíte investovať..

Zálohovanie WordPress do Dropboxu a BackWPup sú solídne a dobre známe riešenia. Kvôli úplnému ľahkému použitiu môžete Dropbox úplne vynechať a namiesto toho zaplatiť za cloudovú službu VaultPress. Užite si ďalšie čítanie s: Ako zálohovať blog alebo webovú stránku WordPress

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me