Стратегії резервного копіювання для Mac OSX – Покроковий шаблон мого поточного плану резервного копіювання

Якщо ви щось схоже на мене, ви параноїчні щодо втрати даних, оскільки ви чули страхітливі історії друзів та членів родини, які буквально все це втратили. І з чиїмись даними може трапитися багато речей: 


Стратегія резервного копіювання для Mac OSX

  • Збої на жорсткому диску
  • Крадіжка
  • Віруси
  • Атаки викупу
  • Катастрофи

І список продовжується …

Однак якщо ти не такий, як я, і резервне копіювання даних – це те, про що ти мав сумлінну провину довгий час, то ця стаття для тебе, тому що я показую тобі за кілька простих кроків, як налаштувати резервну копію. стратегії на моєму комп’ютері Macintosh.

Ви можете скопіювати цю стратегію і на машині Windows, але інструменти можуть мати різні назви.

Contents

Як створити резервну копію файлів на Mac

Ця стратегія складається з двох частин. Часті читачі нашого веб-сайту та підписники нашого каналу YouTube вже знають це, але це дуже важливо, я просто не можу це повторити достатньо:

Перш ніж робити щось інше, оберіть місцеві резервні копії в порядку Клацніть, щоб твітнути

Будь-яка добра стратегія резервного копіювання повинна починатися з належної локальної резервної копії.

Чому локальні резервні копії? Добре, локальне перенесення файлів на зовнішній жорсткий диск, палець з накопичувачем або пристрій NAS – це найшвидший спосіб отримати повноцінне резервне копіювання зображень системи, тому ви готові в разі катастрофи.

Перемістіть ваші файли поза сайтом за допомогою хмарного резервного копіювання Клацніть, щоб твітнути

Другий крок моєї стратегії – це переміщення файлів за межами сайту. Це по суті означає, що ви повинні зберігати принаймні одну копію будь-якої резервної копії в окремому місці, ніж у тому, де працює ваша основна машина. Це особливо важливо для захисту даних від крадіжок або стихійних лих..

Хмарні резервні копії можуть працювати у фоновому режимі, навіть коли ваша локальна резервна копія ще не завершена. Тож вам не доведеться чекати, щоб почати підписуватися на хмарну службу резервного копіювання. У цій статті я покажу тобі провайдера, якого я особисто використовую Карбоніт (і ви бачите, чому всього за кілька секунд).

Два основні інструменти локального резервного копіювання

1. Запасні жорсткі диски (внутрішні або зовнішні)


Вам потрібен запасний зовнішній жорсткий диск з достатньою кількістю вільного місця, яке ви можете підключити через USB-адаптер або мережевий пристрій зберігання даних. У мене є обидва, але я використовую NAS для більшості своїх резервних завдань.

Насправді мій NAS в ньому два жорстких диска. Вони підключені в RAID, що по суті означає, що якщо один жорсткий диск вийшов з ладу всередині моєї NAS, інший все ще має повну копію цих даних, щоб я міг просто замінити зламаний жорсткий диск.

Використання NAS має ряд інших переваг, які не входять у рамки цієї статті. Досить сказати, що це інтелектуальний жорсткий диск, який ви також можете використовувати для доступу до даних, якщо ви не в офісі або в тій же мережі, що і на пристрої зберігання даних.

2. Машина часу (безкоштовно) або Cloner Copy Cloner (оплачується)

Найпростіший і найдешевший спосіб – використовувати вбудований інструмент резервного копіювання Apple під назвою Time Machine. Вам потрібно лише пару кліків, щоб налаштувати його:

Спочатку відкрийте налаштування Time Machine. Налаштування → Машина часу.

Виберіть диск з достатньою кількістю місця на жорсткому диску. У моєму випадку це спільна папка в моєму NAS.


Тепер Time Time автоматично створить резервну копію, коли побачить доступне місце призначення.

3. Вуглецева копія Cloner

Carbon Copy Cloner – це фактично машина часу на стероїди. Ви можете створити індивідуальні завдання для кожної задньої роботи. Наприклад, файли, до яких ви не маєте доступу або не змінюєте їх, можна часто переміщувати в завдання резервного копіювання, яке працює лише раз на тиждень.

У моєму випадку я створив щоденне завдання для резервного копіювання зображень цілої системи, яке я можу використовувати для відновлення всієї системи з уподобаннями, якщо щось трапиться на моєму головному комп’ютері.

Я б сказав, що CCC – це щось для людей, які піклуються про деталі та дійсно хочуть остаточного контролю над своїми резервними копіями. Машина часу – це Apple-схоже рішення, що працює більш-менш тихо у фоновому режимі.

Ace Up My Sleve: Хмарне резервне копіювання з карбонітом

Тепер нам потрібно вирішити найважливіший крок нашої стратегії резервного копіювання: переміщення файлів за межі сайту. У цьому випадку я не говорю про те, щоб перевезти жорсткий диск від офісу до вашого будинку чи до безпечного сховища, а зручніше через хмару.

Огляд хмарного резервного копіювання хмарного інформаційного центру карбоніту

Я ілюструю хмарні резервні копії за допомогою Carbonite, тому що я випадково сам користуюся цією послугою і можу порекомендувати її людям, які шукають практичне рішення.

Карбоніт – одна з послуг, яка пропонує необмежену кількість резервних копій хмар за $ 59 на рік. Carbonite робить сканування вашої системи для створення резервних копій файлів та завантаження їх на свої сервери. Залежно від вашого Інтернету, це може бути повільним або швидким, але в середньому ви можете розраховувати на передачу декількох гігабайт на день.

Якщо вам подобається, ви можете переглянути мій поглиблений огляд карбоніту тут:

КРОК 1

Виберіть файли чи папки, які потрібно створити для резервного копіювання, у додатку Carbonite. Зауважте, що підписавшись на основний план, файли розміром понад 4 Гб не створюються резервними копіями. Ви повинні вибрати більші файли вручну з контекстного меню.


Примітка: початкове резервне копіювання може зайняти деякий час, поки не буде завершено Однак ви можете отримати доступ до файлів перед початковою резервною копією. 

КРОК 2

Зачекайте, коли початкова резервна копія завершиться, після чого Carbonite піклується про подальші резервні копії кожного разу, коли ви зберігаєте файл або щось нове у папці, що резервується. Мені подобається те, що вам не потрібно пам’ятати, щоб натискати будь-які кнопки для резервного копіювання файлів. Карбоніт працює у фоновому режимі, чекаючи змін.


Примітка: Ви не можете використовувати Carbonite як жорсткий диск у хмарі. Для цього потрібна локальна копія будь-якого файлу на комп’ютері. Ви не можете “звільнити” місце на жорсткому диску, завантаживши файли на “Карбоніт” та потім видаливши їх зі свого комп’ютера. Однак, Карбоніт зберігатиме видалені файли протягом 30 днів, якщо ви передумаєте.. 

КРОК 3 – Відновлення файлів

Файли можна легко відновити на вкладці «Відновити», де ви можете шукати окремі файли або робити повне відновлення. Я безліч разів використовував пошук окремих файлів на своєму мобільному телефоні, щоб отримати доступ до презентації, яку я забув вдома.


Примітка: Ви можете вибрати нову папку для відновлення файлів або відновити їх у тому ж місці призначення.

Слово про безпеку

Тепер є ще одна головна перевага хмарних резервних копій і зокрема карбоніту.

Ви можете налаштувати Carbonite таким чином, щоб він шифрував файли перед тим, як вони надсилаються в хмару. Це захищає файли від сторонніх очей або хакерів, оскільки тільки у вас є приватний ключ.

Хоча в цьому є і один недолік: втрата ключа означає втрату доступу до своїх файлів – у тому, що полягає у цілі цільового шифрування. Тому переконайтеся, що зберігати ключ десь зберегти.

Використовуючи локальну резервну копію без хмари, вам слід подбати про шифрування самостійно. Що робити, якщо хтось отримає доступ до вашої резервної копії жорсткого диска, і ви зберегли конфіденційну інформацію, наприклад контракти або банківські реквізити?

Суцільне рішення щодо резервного копіювання хмари робить це за вас.

Сподіваюсь, я міг би показати, чому мати гарну стратегію резервного копіювання не потрібно.

Якщо ви могли б зробити лише одне, я б запропонував спробувати Карбоніт, тому що це найбільше рук з двох рішень, описаних у цій статті.

Однак я думаю, що для найкращого захисту використовуйте місцеві резервні копії та хмарні резервні копії завжди спільно.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me