Смерть, податки та збої на жорсткому диску: нічого іншого точно не відомо. Принаймні, так би сказав Бенджамін Франклін, якби і він жив як ІТ-хлопець. Ми ще не можемо допомогти вам із першим. Хмарне сховище для свідомості все-таки як пару років. Що стосується податків, наші огляди програмного забезпечення бухгалтерського програмного забезпечення можуть допомогти зменшити біль додавання та віднімання. Ця стаття, однак, стосується розбризкування жорстких дисків.


Невдача реальність полягає в тому, що прогнозувати аварію на жорсткому диску – це марення. Найвірніша річ, яку ми можемо вам сказати, – це те, що всі жорсткі диски з часом йдуть kerplooey. Як би ви не думали, що новий SSD нерозривний, реальність полягає в тому, що час не на вашій стороні (а також ніколи, як ви можете прочитати в нашій історії жорсткого диска).

Підійшовши, ми дамо вам статистику, а потім запропонуємо кілька корисних порад про те, як розпізнати неминуче виверження вашого жорсткого диска до полум’я (сподіваємось гіперболічно). Ми також дізнаємося про важливість створення резервної копії ваших даних, перш ніж все стане так далеко.

Ви можете перейти до нашого кращого онлайнового резервного копіювання, якщо ви вже вирішили, що удача – це не найкраща модель резервного копіювання для вас. Якщо ви граєте в азартні ігри, ми також поговоримо про відновлення даних, якщо ваш жорсткий диск вийде з ладу, спираючись на натхнення в нашому найкращому посібнику з програмного забезпечення для відновлення даних..

Тарифи відмов жорсткого диска

Існує не так багато способів, які доступні там, про коефіцієнти відмов жорсткого диска. Найбільш вичерпні дані, на які всі люблять посилатися, зібрані Backblaze. Результати дослідження, хоча і акуратні, дають дуже обмежену відповідь на питання про те, як довго буде тривати ваш жорсткий диск.

Дослідження Backblaze розпочалося у 2013 році, а останні результати було повідомлено у лютому 2018 року. Аналітики відстежують показники відмов декількох різних марок та моделей, загалом – понад 90 000 приводів..

Протягом дослідження, починаючи з квітня 2013 року до кінця 2017 року, середньорічний рівень відмов для HDD виявляється до двох відсотків. Коефіцієнти відмов були непослідовними в різних моделях, і HGST, дочірня компанія Western Digital, представила найкращі номери з приводом 4 ТБ: 130 відмов за 8,7 мільйона днів роботи за мінімум 0,54 відсотка відмов.

Про найгірші показники було зареєстровано у двох моделей Seagate – 15,34% та 29,08% (інші моделі Seagate діють значно краще).

Є кілька проблем із дослідженням, коли мова йде про прогнозування потенціалу виходу з ладу вашого власного жорсткого диска. Для одного, накопичувачі Backblaze обертаються в захищених центрах передачі даних з піднятими підлогами, захищеними стелажами, системами кондиціонування та кліматичним контролем. Це дещо інакше, ніж робочий стіл, забитий під вашим столом, поглинаючи ваші ноги і дихаючи пластівцями вашої мертвої шкіри.

Інша проблема полягає в тому, що Backblaze використовує лише жорсткі диски у своїх центрах обробки даних, тоді як сьогоднішні ноутбуки та смартфони, а також дедалі більше настільних комп’ютерів, використовують SSD. SSD використовують мікросхеми для зберігання даних, роблячи їх набагато надійнішими, ніж жорсткі диски, які використовують прядильні тарілки та механічні зброї, схильні до поломки.

Проведено декілька досліджень на SSD-дисках, але, на жаль, більшість з них ґрунтуються на тестах центру обробки даних. Одне з найбільш відомих було проведено Університетом Торонто та Google, в якому дослідники виявили, що жорсткі диски повинні замінюватися приблизно на 25 відсотків рідше, ніж жорсткі диски. Однак, хоч тривало довше, дослідження виявило, що SSD страждають від більш високих частот помилок даних.

Це, в основному, узгоджується з тим, що в цьому питанні Network World говорить про те, що споживчі SSD мають щорічні показники відмов у розмірі менше одного відсотка. Якщо ви користуєтесь домашнім комп’ютером, мабуть, більше, ніж 99 відсотків шансів, що ваш SSD не вийде з ладу, мабуть, добре.

Якщо ви ІТ-професіонал, відповідальний за захист цінних бізнес-даних, то ваша ціль, ймовірно, становить п’ять дев’ять (99,999 відсотків) часу роботи. У такому випадку частка відсоткового відсотка відмов, ймовірно, здається кінцем світу.

Коротка відповідь полягає в тому, що ми не знаємо, скільки триватиме ваш жорсткий диск. Як правило, спостерігається, що якщо ваш жорсткий диск вийде з ладу, такий збій відбудеться або в перші дні життя жорсткого диска, або приблизно через чотири роки. Ранні збої пов’язані з дефектами виробника, які іноді змушують його пройти тести якості. Пізні збої виникають через нормального зносу.

Для більшості користувачів домашніх комп’ютерів набагато ймовірніше, що ви закінчите замінювати весь комп’ютер до того, як ваш диск накопичиться. Тоді знову ви могли бути одним із нещасливих.

Щоб переконатися, що ви цього не зробите, ви можете зробити кілька кроків, включаючи розпізнавання ознак того, що ваш жорсткий диск знаходиться в кінці дороги..

Ознаки та причини відмови жорсткого диска

Зоряний Фенікс, виробники відновлення даних Stellar Phoenix, зібрали зручну таблицю з семи ранніх ознак відмови жорсткого диска, яка допоможе вам уникнути проблемних вод.

Ознака: Можлива причина: кроки захисту даних:
Збої системи (часто або при сильному використанні)Перегрівання процесора або пам’яті.
Погані сектори на жорсткому диску.
Створіть резервну копію даних негайно.
Запустіть діагностику за допомогою комп’ютера, пам’яті чи жорсткого диска.
Перевірте, як накопичується пил на вентиляційних ділянках комп’ютера.
Для завантаження системи потрібно більше часу, ніж передбачалосяПоломка обладнання.
Поломка жорсткого диска.
Невдалі розділи на жорсткому диску.
Створіть резервну копію накопичувача на зовнішньому диску.
Виконати діагностику системи.
Файли відсутніПошкодження файлової системи.
Вірусна атака.
Поломка жорсткого диска.
Резервне копіювання даних.
Провідник файлів потребує тривалого часу для відображення вмісту папкиПошкодження файлової системи.Резервне копіювання даних.
SMART помилки, показані діагностикою на жорсткому дискуЛогічні, а також фізичні помилки.Резервне копіювання даних.
Скопіюйте дані на диск.
Синій екран смертіПроблеми з програмним чи апаратним забезпеченням.Використовуйте інструмент відновлення операційної системи Windows.
Видаліть поганий драйвер пристрою.
BIOS не вдалося виявити жорсткий дискВикористання ненадійного джерела живлення.
Занадто високий або занадто низький блок живлення для ДБЖ.
Використовуйте фірмовий ДБЖ.
Вимкніть систему, коли вона не використовується.

Хоча багато з перерахованих вище симптомів можуть означати інші речі, вони загалом свідчать про те, що з вашим комп’ютером щось не так. Якщо ви ще не створили резервну копію свого комп’ютера, можливо, ви, можливо, захочете перейти до цього.

Резервне копіювання на жорсткому диску: профілактика – найкращі ліки

Резервне копіювання жорсткого диска – це розумна річ, навіть якщо невеликий відсоток шансів, що ваш жорсткий диск може вийти з ладу, не злякає вас. Існує багато інших способів втрати даних, крім збоїв на диску, включаючи помилки людини, стихійні лиха, зловмисне програмне забезпечення та пошкодження програмного забезпечення..

Інструменти резервного копіювання копіюють не тільки ваші файли, але і вашу файлову систему. Таким чином, якщо вам доведеться перейти на інший жорсткий диск, ви зможете відновити все, як було, лише за допомогою декількох клацань миші.

Під час створення резервної копії вашого жорсткого диска ви можете скористатися локальним варіантом резервного копіювання, наприклад зовнішнім жорстким диском або мережевим пристроєм зберігання даних (NAS). Якщо зберігання даних локально здається поганою ідеєю, існують також варіанти резервного копіювання в Інтернеті, а це означає, що ваші файли зберігатимуться на серверах у захищених центрах обробки даних.

Однак підхід, який пропонує більшість гуру резервного копіювання даних, полягає у дотриманні правила резервного копіювання 3-2-1, яке закликає зберігати дані резервного копіювання як локально, так і в хмарі, щоб отримати переваги обох.

Якщо ви шукаєте доступне рішення для резервного копіювання в Інтернеті, яке потребує невеликих зусиль для впровадження, Backblaze – хороший вибір. Мало того, що компанія має найпростіший інструмент резервного копіювання, який ми перевірили, ви отримуєте необмежену кількість резервних копій всього за 5 доларів на місяць, що є найкращою угодою щодо резервного копіювання..

Збої на жорсткому диску та відновлення даних

Якщо не вдалося створити резервну копію вашого жорсткого диска і він вийде з ладу, все одно є можливість відновити свої файли. Ви можете взяти свій привід до фахівця з ремонту комп’ютера, хоча відновлення в такому випадку може коштувати вам сотні доларів і більше.

Кращий перший крок – спробувати відновити його самостійно, і ви можете спробувати скористатися багатьма інструментами, згаданими в посібнику нашого покупця, для найкращого програмного забезпечення для відновлення даних. Після того, як ми запропонували всі найкращі варіанти через тестування, ніж ми пам’ятаємо, ми особисто рекомендуємо відновити дані Stellar Phoenix..

Щоб відновити дані з збійного накопичувача за допомогою Stellar Phoenix, потрібно приєднати цей привід як підлеглий до робочого комп’ютера із встановленим програмним забезпеченням для відновлення, після чого виконати сканування. Якщо ви маєте справу з пошкодженнями файлів на накопичувачі на виході, ви можете запустити програму відновлення на несправному комп’ютері, хоча ви хочете, щоб інший диск був готовий перенести його на відновлене відновлення.

У нас є повний огляд відновлення даних Stellar Phoenix, який ви можете перевірити, але ось короткий огляд процесу у відео, створеному самою компанією.

Загалом, Зоряний Фенікс – досить простий інструмент у використанні. Незважаючи на те, що призначений для ІТ-фахівців, він підходить і для менш досвідчених користувачів. Компанія також виготовляє спеціалізований інструмент для відновлення видалених або пошкоджених зображень, який вважається нашим вибором найкращого програмного забезпечення для відновлення фотографій.

Фінальні думки

Існує не простий спосіб розрахувати термін експлуатації вашого жорсткого диска. Це залежить від того, ви використовуєте SSD або HDD, скільки зловживань переживає ваш комп’ютер і везе. Як правило, коли ви потрапили на чотирирічну позначку, вважайте себе небезпечною територією, хоча насправді ви завжди повинні знаходитись у пошуку ознак майбутньої кончини.

Якщо ви відчуваєте втрату даних через збій або пошкодження накопичувача, відновлення даних Stellar Phoenix часто працюватиме на допомогу. Однак це не дурно, і жоден з них не доставляє комп’ютер до дорогого фахівця з відновлення даних.

Ваша найкраща ставка – це бути готовим так, що вам ніколи не потрібно буде котити кістки для відновлення даних, а це означає реалізувати план резервного копіювання, використовуючи комбінацію локального резервного копіювання та хмарного програмного забезпечення, як одне з нашої онлайн-бібліотеки оглядів резервних копій.

У нас є окремі рекомендації щодо найкращого резервного копіювання в Інтернеті для домашніх комп’ютерів та найкращого резервного копіювання в Інтернеті для бізнесу, тому ви можете вибрати варіант, який найкраще відповідає вашим потребам. У нас навіть є найкраща онлайн-резервна копія для мобільних областей.

Це все, що ми маємо сказати з приводу збоїв на жорсткому диску. Якщо ви знаєте будь-які інші цікаві дослідження щодо рівня відмов, маєте поділитися історією або задати питання, повідомте нас у коментарях нижче. Дякуємо за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me