IDrive vs OneDrive: Битва 2020 року між Давидом та Голіафом

На поверхні OneDrive – чудовий інструмент. Веб-інтерфейс є чудовим, він дозволяє обмінюватися вмістом та синхронізувати пристрої, а також він інтегрований з надзвичайно популярними продуктами Microsoft, такими як Word, Excel, Powerpoint та OneNote. Однак, хоча OneDrive використовує їх, безпека ваших даних – це не одна з них; для цього йому потрібен партнер.


Завдяки багатофункціональним рішенням для резервного копіювання в Інтернеті IDrive є хорошим вибором для того, щоб надати руку допомоги не тільки завдяки можливостям резервного копіювання накопичувача, але і підходу до безпеки, якого OneDrive далеко не відповідає.

Під час цього побічного розбиття я вивчу переваги та недоліки використання кожної послуги. Це повинно дати вам уявлення про те, коли використовувати хмарну службу зберігання даних, як OneDrive, а коли спеціальне онлайн-резервне рішення, як IDrive, краща ставка.

Хмарне зберігання, резервне копіювання в Інтернеті … У чому різниця?

Поширене помилкове уявлення – плутати онлайн-резервне копіювання з хмарним сховищем. Ми розглядаємо основні відмінності в іншій статті, але мені подобається думати про це так:

 • Хмарне зберігання допомагає працювати продуктивніше
 • Онлайн резервне копіювання захищає вас від збоїв на жорсткому диску

Деякі постачальники одного типу трохи розмили лінії, пропонуючи функції, традиційно пов’язані з іншими. Сюди входить один із двох постачальників, представлених у цій статті, IDrive, онлайн-резервне рішення, яке також пакує можливості синхронізації та обміну.

Але здебільшого відмінність все-таки має місце. Давайте детальніше розглянемо.

Як хмарне зберігання робить вас більш продуктивними

У хмарному сховищі є два елементи, які ви зазвичай бачите в будь-якій службі:

 • Обмін вмістом
 • Синхронізація пристроїв

Обмін вмістом – це саме те, що, на вашу думку, є: можливість дозволити вашій родині, друзям, колегам чи ким-небудь доступ і навіть редагувати збережений вміст. Зазвичай це робиться або шляхом створення URL-скороченого посилання, яке вказує на вміст, або надсилання запрошення електронною поштою.

Синхронізація пристрою або просто “синхронізація” – це те, що у вас є папка, створена під час встановлення хмарного рішення для зберігання даних на пристрої. Це ваша папка синхронізації, і це точно дзеркало папки, що зберігається у хмарі.

Ось перегляд моєї папки Диска Google.

Будь-які зміни вмісту в цій папці автоматично завантажуються в хмару і навпаки. Маючи такі папки синхронізації на всіх своїх пристроях, ви з’єднуєте їх між собою; будь-які зміни, внесені в документ на одному, вносяться до копій того самого документа, що зберігаються на інших.

Це дуже корисно для людей, як я, які підстрибують на декількох пристроях. Зважаючи на те, що в глобальному масштабі середня людина використовує 2,9 цифрових пристроїв, згідно з опитуванням 2013 року, проведеним Sophos Labs, я підозрюю, що існує досить багато таких людей.

Ще одна грань, яку ви знайдете у деяких постачальників хмарних сховищ даних, – це те, що вони інтегрують рішення щодо продуктивності роботи, такі як офісні програми (текстові процесори, електронні таблиці тощо)..

Однак це не часто, тому такі інструменти залишаються, мабуть, єдиною справжньою перевагою Google Drive та OneDrive перед деякими меншими плеєрами, які роблять багато іншого краще, наприклад, пропонуючи велику кількість безкоштовного хмарного сховища та безпека (читайте наше порівняння Dropbox vs Google Drive vs One Drive).

Захист вашого жорсткого диска

Багато людей оминають варіант резервного копіювання в Інтернеті і вирішують захистити свої найцінніші файли своїм вибором для зберігання у хмарі. Це насправді малоздатне, якщо ви використовуєте захищеного постачальника.

Але насправді хмарні рішення для зберігання не дуже підходять для таких важливих обов’язків, і намагатися зробити це трохи схоже на спробу втиснути квадратний кілочок у круглий отвір.

Більшість призначених служб резервного копіювання в Інтернеті містять безліч функцій для впорядкування процесу резервного копіювання, якого просто немає у хмарних рішеннях зберігання, зокрема:

 • Інструменти робочого столу для нагляду за процесом резервного копіювання
 • Планувальники автоматично ініціюють резервні копії
 • Елементи управління дросельної заслінки для зміни кількості пропускної здатності
 • Можливість вмикати та вимикати резервне копіювання в режимі реального часу
 • Функції автоматичного відновлення системи
 • Контроль управління зовнішнім жорстким диском

Такі функції допомагають вам легко підтримувати безперервність даних у разі збоїв на жорсткому диску, пошкодження або втраченого або викраденого комп’ютера.

Для випадкового користувача така безперервність іноді є просто приємною зручністю. Для бізнес-користувача це важливо.

Об’єднавши це все разом

Тепер, коли ви трохи зрозуміли основну різницю між хмарним сховищем та онлайн-резервним копієм, я хотів би використати OneDrive та IDrive, щоб визначити головну справу.

Жоден з них не може бути найкращим у своєму класі, але вони обоє роблять дуже добре, обидва досить популярні, і, схоже, компліменти один одному досить приємно. Останній момент особливо стосується використання багатьох продуктів Microsoft, таких як Windows, MS Office, Sharepoint та MS SQL Server.

Протягом наступних кількох сегментів я розбиваю хмарні інструменти та їх набори функцій, щоб допомогти вам зрозуміти, що вони роблять добре та де вони випадають.

Користувацький інтерфейс

Перш за все, давайте познайомимося з основними інтерфейсами. Це повинно допомогти вам візуалізувати та зрозуміти відмінності, так що ви можете почати уявляти, як їх впровадити у своє цифрове життя.

OneDrive

Як і у більшості хмарних рішень для зберігання даних, встановлення OneDrive на комп’ютері створює папку синхронізації, яка працює як звичайна папка – за винятком того, що вона підключена до хмари. Будь-які файли, поміщені в цю папку, залишаться на вашому жорсткому диску та завантажуються в центр обробки даних Microsoft.

Взагалі кажучи, більшу частину роботи з OneDrive ви виконаєте через їх веб-додаток.

Інтерфейс чистий, простий і, на мою думку, дуже приємний для ока, що робить навігацію легким вітром.

Він включає в себе панель пошуку для швидкого пошуку документів і дозволяє налаштувати спосіб сортування та відображення вмісту, подібно до того, як ви можете в папці Windows (тобто, сортувати за датою, підніматися / спускатися, переглядати як список чи піктограми).

В лівій частині інтерфейсу розташоване навігаційне меню з наступними параметрами:

 • Файли
 • Останні
 • Фотографії
 • Спільний
 • Сміттєва корзина
 • ПК

Пізніше я торкнуся вкладки “загальний доступ”. Більшість інших вкладок є досить зрозумілими, за винятком “ПК”, що насправді є однією з моїх улюблених функцій OneDrive..

Ця вкладка дозволяє вам не тільки бачити, на яких комп’ютерах встановлено додаток OneDrive, але й фактично отримувати доступ до цих комп’ютерів віддалено, щоб отримати файли, доки вони увімкнено.

Щоб було зрозуміло, я кажу не просто про доступ до вашої папки синхронізації, а про весь ваш жорсткий диск.

Я не вірю, що жоден інший хмарний сервіс зберігання даних дозволяє вам це робити, хоча слід зазначити, що він працює лише на комп’ютерах під керуванням Windows 10.

Я їду

У IDrive, можливо, є один із найпоширеніших інтерфейсів робочого столу будь-якої служби резервного копіювання в Інтернеті. Хоча це може не сподобатися користувачам, які віддають перевагу простоті (для цього перевірте Backblaze), технічно досвідченим – не кажучи вже про контрольних виродків та мікроменеджерам – це сподобається..

Праворуч ви знайдете асортимент навігаційних вкладок:

 • Резервне копіювання
 • Відновлювати
 • Планувальник
 • Синхронізація
 • Резервне копіювання сервера
 • Налаштування

На вкладці “Резервне копіювання” ви можете вибрати та вибрати те, які папки / файли потрібно розмістити для резервного копіювання.

Це своєрідний виснажливий процес, особливо якщо ви такі ж випадкові, як і я, щодо того, де ви зберігаєте вміст на своєму комп’ютері.

У верхній частині інтерфейсу ви можете вибрати резервну копію в акаунті IDrive або пристрої, підключеному до Wi-Fi. Це допомагає одночасно керувати обома резервними каналами (надмірність хороша).

На вкладці “відновлення” також є вікно зі структурою файлів, але воно відображає, що зберігається у вашому обліковому записі IDrive або зовнішньому диску (ви можете перемикатися між цими двома), а не на жорсткому диску.

На вкладці “Планувальник” ви зможете встановити параметри дати та часу, коли запускається ваша основна резервна копія. Більшість користувачів налаштовує це на ночі, але ви можете обмежити його також, залежно від дня тижня.

Ви також можете сказати, що резервне копіювання починається негайно, якщо потрібно, або встановити його для погодинних резервних копій. Зауважте, що погодинне резервне копіювання – це не те саме, що “постійне резервне копіювання”.

Постійне резервне копіювання, яке доступне в IDrive через вкладку “Налаштування”, наближається до реального часу.

Файли з обмеженими коштами IDrive, які можна завантажувати з постійною резервною копією до 500 Мб. Більші файли зберігаються для запланованої резервної копії.

Більшість користувачів керують процесами резервного копіювання за допомогою інструмента «Настільний комп’ютер», але веб-інтерфейс дозволяє отримувати збережені дані з будь-якого браузера, не завантажуючи додаток.

Це зручно в тому випадку, коли ви не знаходитесь поза комп’ютером або коли виходить з ладу жорсткий диск, і вам дуже потрібен файл або два негайно.

Є кілька інших зручних можливостей, про які я незабаром ознайомлюсь.

Підтримка платформи

Ми обговорили основні інтерфейси, тепер поговоримо про сферу застосування. Які настільні та мобільні платформи підтримуються? А як щодо забезпечення вашої бази даних? Сервери? Як щодо ваших облікових записів у соціальних мережах та списків контактів?

OneDrive

OneDrive поставляється передзавантаженим на пристроях Windows 10 і є досить невід’ємною частиною досвіду.

Але ви також можете встановити OneDrive на свій Mac, що зручно для тих, хто підтримує MS Office, але не є фанатами ОС Windows. Мобільні додатки доступні для всіх поширених ОС.

Microsoft не робить вбудовану програму OneDrive для резервного копіювання персональних комп’ютерів під управлінням Linux. Однак ви можете отримати доступ до файлів OneDrive на машині Linux через веб-браузер і також завантажувати файли.

Насправді можна створити резервні копії баз даних та локальних файлів в OneDrive, але для цього потрібно багато майстерності та спеціальних сценаріїв, або посередницької послуги, наприклад, хмарний з’єднувач Layer2.

Як ви збираєтеся з’ясувати, IDrive набагато краще підходить до цього завдання.

Я їду

IDrive не тільки дозволяє створювати резервні копії необмежених пристроїв, він підтримує настільки ж хороший набір платформ, як і будь-який онлайн-сервіс резервного копіювання..

Настільний додаток, який я виділив у першому сегменті, доступний як для ПК з Windows, так і для Mac. Мобільні додатки входять у смак Android, iOS та Windows Phone.

Додатки для мобільних телефонів не лише дозволяють вам отримувати доступ до хмарних даних – саме там зупиняються багато онлайн-резервних мобільних додатків, але і дозволяють створювати резервні дані. Сюди входять відео, фотографії, списки контактів та події календаря. Користувачі Android також можуть створювати резервні копії текстових повідомлень, журналів викликів та додатків.

Особливо зручно в функціях мобільного резервного копіювання, що ви можете створити резервну копію одного пристрою та легко відновити ці дані на інший пристрій – навіть якщо ви переходите з Android на iOS або навпаки.

Крім того, одна з причин, чому IDrive є вподобаним рішенням резервного копіювання для власників малого бізнесу, полягає в тому, що IDrive for Business підтримує резервне копіювання для серверів Linux / Unix.

Для допитливих є два способи впровадити IDrive для резервного копіювання вашого сервера:

 • Утиліта командного рядка
 • Сценарії резервного копіювання

Я не висвітлю всі цікаві деталі тут, але впевнений, що у тих, хто вас зацікавив, виникає багато питань, ось ось сторінка FAQ щодо IDrive Linux.

Продуктивність праці

Думаю, вам важко буде стверджувати, що OneDrive не є кращим інструментом продуктивності, ніж IDrive. Хмарні рішення для зберігання даних, як правило, створюють резервне копіювання в Інтернеті, коли мова йде про продуктивність роботи. Однак, на відміну від більшості резервних рішень, IDrive пропонує декілька функцій продуктивності, традиційно пов’язаних з хмарною нішею.

OneDrive

Ми переглянули інтерфейс браузера OneDrive, але не говорили про всю цю утиліту, вкладену в нього. Ви можете вибрати один або кілька предметів, що зберігаються в OneDrive, і швидко поділитися ним з друзями, родиною, колегами чи ким-небудь ще.

Це робиться шляхом генерування URL-скороченого посилання, яке можна поширити електронною поштою або поділитися в соціальних мережах. Будь-який спільний вміст можна виправити за допомогою дозволів, які або обмежують користувачів із посиланням для перегляду доступу, або дозволяють їм редагувати його.

Один із моїх вихованців із спільним доступом до користувачів, коли хмарні провайдери не дозволяють встановлювати паролі чи термін придатності на цих посиланнях. OneDrive не робить жодного. Немає паролів означає, що кожен, хто має ваше посилання, може отримати доступ до вашого вмісту.

Перевага налаштувань дати закінчення терміну дії полягає в тому, що це допомагає пом’якшити той факт, що так легко втратити інформацію про те, яким вмістом ви поділилися. Але, на відміну від Microsoft, інтерфейс OneDrive надає вкладку “Спільний доступ”, яка дозволяє вам перевіряти спільний вміст, і це працює так само добре, якщо не краще, як закінчення терміну дії посилань.

OneDrive також інтегрується з набором інструментів для підвищення продуктивності Microsoft, що ще більше сприяє співпраці завдяки таким функціям, як коментування в документі та редагування пропозицій щодо спільного вмісту.

Будь-який користувач OneDrive може використовувати безкоштовну версію MS Office, Microsoft Office Online, а також більш потужну платну версію Office 365.

Більшість хмарних сервісів зберігання не мають розкоші безлічі рідних офісних інструментів для створення. OneDrive робить та використовує цю перевагу для отримання великого ефекту.

OneDrive дуже добре обробляє синхронізацію вмісту на пристроях. Пристрої, на яких працює будь-яка з розглянутих вище платформ, можна синхронізувати, а час синхронізації досить хороший.

Часи синхронізації пристойні. Я провів тест, використовуючи стиснуту тестову папку в 258 МБ, щоб оцінити час завантаження та завантаження.

Час завантаженняЧас завантаження
Я їду4:360:16
OneDrive3:493:03

Тестові файли, які я використовував набагато більше, ніж більшість файлів, які ви, мабуть, синхронізуєте, так що це непогано.

Я їду

Як інтернет-рішення для резервного копіювання, IDrive в першу чергу стосується захисту вашого жорсткого диска.

Однак, на відміну від більшості хмарних постачальників послуг, він має кілька хитрощів роботи, які традиційно асоціюються з хмарним сховищем.

Сюди входить можливість:

 • Ділитися папками / файлами
 • Синхронізувати пристрої

Частки можна виконати з робочого столу чи веб-інтерфейсу.

Спільний доступ автоматично створює посилання. Ви можете надати це іншим вручну (наприклад, під час сеансу Slack chat), опублікувати його у Facebook чи Twitter або надіслати електронною поштою.

Як і в OneDrive, IDrive не надає можливості закінчення терміну дії посилання. Але ви можете захистити паролем спільні посилання для вмісту, що те, що OneDrive не дозволяє вам зробити.

І, як OneDrive, IDrive пропонує вкладку веб-інтерфейсу, яку ви можете використовувати для аудиту того вмісту, яким ви поділилися, який називається, “наданий мені”.

Вкладка “Спільно зі мною” дозволяє вам бачити, які інші користувачі IDrive відправили ваш шлях. Можливості синхронізації IDrive гідні завдяки підтримці декількох платформ та необмежених пристроїв.

Я провів ті ж тести, що і для OneDrive, використовуючи той самий файл, і отримав наступні рази:

Час завантаженняЧас завантаження
Я їду4:360:16
OneDrive3:493:03

Я не впевнений, чому час завантаження зайняв так багато часу, але я б припустив, що це пов’язане з тим, що я використовую локальне шифрування / розшифрування з моїм обліковим записом IDrive, і це уповільнює процес. (Далі ми поговоримо про безпеку).

Підсумкове зауваження, одним з переваг IDrive є те, що ви є відро для зберігання синхронізації, яке є окремим, але рівним вашому онлайн-резервній пам’яті. Це означає, що базовий план IDrive на 1 ТБ дійсно дає 2 ТБ: один для резервного копіювання та синхронізація, що дуже зручно.

Безпека

Незалежно від того, чи спілкуєтесь ви в хмарному сховищі чи в режимі онлайн-резервного копіювання, розуміння того, наскільки захищені ваші дані, є невід’ємним, особливо під час зберігання конфіденційного особистого чи ділового вмісту. Часто споживачі не помічають цей аспект на користь зручності. Однак це може виявитися критичною помилкою у вашому плані управління даними.

Давайте подивимось, як OneDrive та IDrive обробляють безпеку, і я думаю, ви зрозумієте, чому це досить швидко.

OneDrive

Що стосується безпеки файлів, OneDrive, безумовно, не найкращий вибір хмарного сховища, особливо в порівнянні з фаворитами, які захищають конфіденційність, такими як Sync.com та pCloud.

Як ми виявили, його інтеграція з додатками для офісної продуктивності дає йому таке захоплююче перевагу у багатьох хмарних сервісах, які вам пробачать за те, що вони не помітили того, що він не пропонує шифрування нульових знань.

Більш занепокоєння полягає в тому, що наразі Microsoft не шифрує ваші дані в спокої, якщо у вас немає облікового запису OneDrive for Business. Це означає, що коли ваші дані сидять у хмарі, кожен, кому вдається отримати доступ до серверів Microsoft, на яких вони зберігаються, може прочитати їх.

З огляду на зростаючу кількість порушень даних у всьому світі та те, що хакери з чорною шапочкою, схоже, люблять орієнтуватися на продукти Microsoft, це, здається, трохи загрожує тимчасовою бомбою.

Нібито це проблема, над якою Microsoft працює. Однак той факт, що вони цього не роблять, мабуть, має підняти червоний прапор чи два, якщо конфіденційність для вас важлива.

Для користувачів OneDrive for Business шифрування в спокої відбувається як на диску, так і на рівні файлів. Для шифрування на рівні диска використовується BitLocker, тоді як шифрування на рівні файлів захищено 256-бітним AES.

Незалежно від того, чи є ви бізнес-користувачем чи звичайним користувачем, будь-які дані, що передаються до та з центрів даних Microsoft через Інтернет, шифруються за допомогою SSL. Отже, ви, принаймні, будете захищені від нападів посередників (тобто Інтернет-підслуховувачів).

Відповідно до їх внутрішньої політики, захищені авторським правом матеріали, такі як фільми, не будуть видалені, якщо на них не буде подано повідомлення про порушення авторських прав. Крім того, вони заявляють, що не використовують такі сканування в маркетингових цілях.

Проте, зважаючи на їхні в’ялі правила шифрування та те, що вони сканують ваші дані, в першу чергу, я радимо використовувати OneDrive лише для поточних робочих проектів, які не є чутливими за своєю природою..

Я їду

На відміну від OneDrive, IDrive пропонує дуже хороший захист даних, що робить його ідеальним довготривалим сховищем для чутливих робочих проектів та особистих файлів.

Усі дані, надіслані IDrive, захищені транзитом за допомогою SSL, як і очікувалося. Дані, що перебувають на захищених RAID серверах IDrive, також шифруються, незалежно від типу плану, 256-бітним AES.

Те, що IDrive зашифровує ваші дані як під час транзиту, так і в спокої, дуже добре.

Але що робить IDrive чудовим, це те, що він пропонує користувачам вибір будь-якого:

 • Ключ шифрування за замовчуванням
 • Створений користувачем ключ шифрування


Тестування

За допомогою параметра за замовчуванням ключ IDrive зберігає ключ для вас.

Якщо ви вирішите створити свій власний ключ, у вас є лише його копія. Це означає, що все шифрування та дешифрування відбувається локально, на вашій машині. Ніхто, навіть працівник IDrive, не може прочитати те, що ви зберегли у хмарі.

Основний мінус створення власного ключа полягає в тому, що якщо ви втратите свій пароль, ви також не зможете отримати доступ до своїх хмарних даних. Крім того, створення створеного користувачем ключа відключає вас від функцій спільного використання IDrive.

Якщо ви хочете як локального, нульового шифрування знань, так і можливості ділитися вмістом, перегляньте вищезгадані Sync.com та pCloud. Вони не онлайн-сервіси резервного копіювання, але вони чудово підходять для безпечної співпраці.

Але що стосується рішень для резервного копіювання, IDrive виконує так само приємну роботу з шифруванням, як ніхто.

Фінальні думки

Мораль цієї історії полягає в тому, щоб захистити свої дані за допомогою інструментів, які найкраще розроблені для цього.

Якщо ви використовуєте OneDrive як основну резервну копію, ви не тільки створюєте більше роботи для себе, ніж потрібно, але налаштовуєте себе на невтішну перевірку реальності найближчим часом..

Як і кілька інших авторитетних онлайн-сервісів резервного копіювання, IDrive дозволяє зображати ваш жорсткий диск з утилітами, розробленими для того, щоб зробити процес прогулянки по парку. Крім того, вона пропонує приголомшливу архітектуру шифрування, щоб переконатися, що єдиний погляд на ваш конфіденційний вміст – ваш власний.

Ви користувач OneDrive? Ви задоволені сервісом чи вважаєте, що вам варто перейти на IDrive? Повідомте нас у коментарях нижче, дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map