Cloud Backup Showdown: Azure vs Amazon S3 проти Google Cloud та Backblaze B2

Взагалі кажучи, тут на Cloudwards.net ми зосередили свою увагу на персональних рішеннях резервного копіювання хмари, таких як наші кращі обласні резервні копії хмар. Що стосується бізнесу, ми часто дивимося на ідеальні резервні рішення для малих та середніх підприємств та пропонуємо інструменти, розроблені для простоти, які дозволяють підприємцям займатися бізнесом як підприємцем.


Однак є набагато складніший клас хмарних платформ, орієнтований на розробників додатків, підприємства з жорсткими вимогами відповідності та інші з більш широкими технічними потребами. Ми будемо порівнювати чотири найкращих із цих рішень під час цього головного кола: Amazon S3, Microsoft Azure, Google Cloud Storage та Backblaze B2.

Якщо ви вирішите скористатися одним із перших двох у списку, ми зробили посібники для початківців для Azure та Amazon S3; у нас також є огляд Backblaze. Щоб дізнатися більше про додатки, спрямовані на підприємців, ознайомтеся з нашою найкращою програмою обліку програмного забезпечення для бухгалтерії або 30 статтями для малого бізнесу.

Для кого ці послуги

На відміну від спрощених інструментів резервного копіювання в Інтернеті, таких як IDrive та Carbonite, сховище бізнес-класу дозволяє розробникам створювати масштабні масштаби. API та зручні для користувачів портали розроблені для швидкої інтеграції пам’яті з прикладною інфраструктурою та інтерфейсами, тоді як багаторегіональні центри обробки даних зменшують затримку.

Це робить такі рішення більш оснащеними для роботи зі ЗМІ, фінансовими даними, науковими даними та подібними об’єктами високого попиту.

Платформи зберігання даних, як описано в цій статті, також забезпечують масштабність та контроль витрат, що дозволяє розробникам та підприємствам перенаправляти ресурси на інші потреби проекту.

Така гнучкість випливає з моделей ціноутворення за плату за те, що ви використовуєте. Замість того, щоб сплачувати встановлену плату за підписку, існує фіксований тариф, хоча багато гігабайт фактично зберігаються протягом даного місяця. Також часто є плата за використання для переміщення даних. Розуміння обох є ключовим для того, щоб тримати під контролем свої витрати на зберігання.

Ще одним ключовим аспектом служб зберігання даних, таких як Amazon S3 та Azure, є поширене використання “класів зберігання”. Класи зберігання дозволяють додатково контролювати витрати шляхом віднесення даних до активного або холодного зберігання. При холодному зберіганні ви зменшуєте витрати на один гігабайт, але збільшуєте витрати на використання. Це робить холодильне сховище краще придатним для архівного та аварійного відновлення.

Останнє повідомлення, перш ніж ми розпочнемо роботу, хоча кожна з цих служб призначена для великих проектів, ви можете використовувати їх і для резервного копіювання домашнього комп’ютера. Однак для цього вам потрібно отримати або технічну техніку, створивши власний додаток, або скориставшись інтерфейсом командного рядка, або придбати програмне забезпечення для резервного копіювання, розроблене для легкої інтеграції з вибором пам’яті.

Для цього ми рекомендуємо резервну копію CloudBerry, про яку ви можете прочитати все в нашому огляді CloudBerry Backup; сервіс – це також наш бажаний спосіб резервного копіювання Windows Server.

Битва: Лазурне проти Amazon S3 проти Google Cloud та Backblaze B2

Протягом п’яти раундів порівнянь ми торкнемось деяких основних витрат та можливостей, про які слід знати, перш ніж розвиватись із власним резервним рішенням.

Ми витратим два раунди на розкручування пов’язаних витрат і три раунди на швидкість, безпеку та підтримку. Незважаючи на те, що перед тим, як встановити потрібний для вас інструмент, слід розглянути набагато більше, цей збірник допоможе вам прийняти розумне рішення.

Перший раунд: витрати на зберігання та класи

Перший критичний крок у зважуванні послуг зберігання вимагає вивчення вартості зберігання. Ми знизимо ціни на використання в наступному раунді, але для більшості людей основна частина витрат буде виходити з базових зборів за зберігання..

Усі чотири пропоновані послуги пропонують велику масштабованість, дотримуючись викладеної раніше щомісячної моделі ціни за гігабайт, що робить порівняння досить простими. Різноманітність послуг залежить від складності класів зберігання та того, як зберігання даних у одному класі порівняно з іншим впливає на швидкість.

Лазурний

Швидкість зберігання Azure змінюється залежно від того, скільки місця вам потрібно, де ви знаходитесь, від того, як часто ви маєте намір отримати доступ до збереженого вмісту та якого виду надмірності даних. Незважаючи на складність, модель ціноутворення Azure дозволяє уважно контролювати витрати при правильному управлінні.

Немає авансових витрат або плати за припинення. Ви платите за те, що використовуєте протягом певного місяця.

Регіональні витрати є подібними для більшості районів світу, за винятком Південної Америки, де вони приблизно вдвічі перевищують середнє значення в усьому світі.

Ось перегляньте ціни на сховища даних у центрі обробки даних на сході США:

LRS – КласноLRS – ГарячеGRS – КласноGRS – Гаряче
Перші 50 ТБ на місяць0,0152 дол0,0208 дол0,0334 дол0,0458 дол
Наступні 450 ТБ на місяць0,0152 дол0,0200 доларів США0,0334 дол0,0440 дол
Понад 500 ТБ на місяць0,0152 дол0,0192 дол0,0334 дол0,0422 дол

Вище наведена таблиця стосується чотирьох загальних класів зберігання.

LRS розшифровується як “локальне резервне зберігання”. У цьому класі кілька синхронних копій ваших даних зберігаються в одному центрі обробки даних.

GRS, тим часом, є коротким для “географічно надмірного сховища”. Якщо ви користуєтеся системою GRS, другий синхронізований набір ваших даних зберігається в іншому центрі обробки даних за сотні миль. GRS забезпечує додатковий рівень надмірності та означає швидший час доступу для людей у ​​різних куточках світу.

“Гаряче” сховище призначене для користувачів, які мають намір частіше отримувати доступ до своїх даних, тоді як “прохолодне” зберігання призначене для архівації та відновлення після аварій. Хоча витрати на зберігання на один гігабайт вищі при гарячому сховищі, ніж при крутому зберіганні, витрати на доступ та транзакції, про які ми поговоримо в наступному раунді, нижчі.

Amazon S3

Amazon S3 забезпечує майже таку ж гнучкість для масштабування потреб у сховищі, як Azure. З вас стягується плата за те, що ви використовуєте, і плата за попереднє припинення або припинення плати не стягується.

Найбільші відмінності між ними полягають у тому, що Amazon S3 не має мультирегіонального сховища, як Azure, але забезпечує середній рівень класу між стандартним та архівним сховищем, який називається “стандартним нечастого доступу”.

Ось перегляд витрат на зберігання для регіону США (Північна Вірджинія):

РівеньСтандарт на гігабайтСтандартний – нечастий доступ на гігабайт
Перші 50 ТБ / місяць$ 0,0230,0125 дол
Наступні 450 ТБ / місяць$ 0,0220,0125 дол
Понад 500 ТБ / місяць0,021 дол0,0125 дол

Збори дещо відрізняються залежно від регіону, навіть у межах однієї країни. Однак більшість різниць у витратах від одного регіону до іншого складаються протягом кількох копійок. Як і у Azure, єдиним винятком є ​​Південна Америка, яка коштує значно вище.

Амазонка S3 також має нижчий рівень цін для кожного з цих класів, що підпадає під те, що Amazon називає “зменшеним резервним сховищем” (RRS). Цей варіант призначений лише для некритичних даних, оскільки зменшення надмірності збільшує шанси на постійну втрату даних.

Стандартне зберігання – це дані, які потребують частого доступу. Для даних, які активно не торкаються – можливо, лише раз на місяць – ви можете перенести їх на “нечастий доступ”. Ставки доступу, як ми побачимо, вище, але витрати на зберігання нижчі. Зауважте, що для зберігання нечастого доступу є мінімальний розмір об’єкта 128 КБ. Ви можете зберігати менші об’єкти, але вам буде виставлено рахунок у 128 КБ.

Для даних, до яких вам не потрібен активний доступ, Amazon Glacier забезпечує деякі найнижчі ціни, які ви знайдете. За допомогою Glacier ви можете лише вносити дані та виносити їх (для отримання додаткової інформації про це перегляньте найкращі інструменти резервного копіювання для Amazo Glacier). Однак це буде добре для потреб архівів та відновлення після аварій.

Хмарне сховище Google

Google Cloud Storage надає чудовий поєднання параметрів класу зберігання, пропонованих Azure та Amazon, що робить його дещо масштабнішим за будь-який. Сюди входять мультирегіональні та регіональні варіанти, опція доступу середнього діапазону під назвою “майже лінія” та схожий на льодовик архівний варіант, що називається “холодна лінія”.

Мультирегіональний на ГБРегіональний на ГББлизька лінія на ГБColdline на ГБ
Загальне ціноутворення0,026 дол0,020 доларів$ 0,0100,007 дол
Ціно в ТокіоН / З$ 0,0230,016 дол$ 0,010

Варто зазначити, що Google Storage використовує простіший підхід, ніж Azure та S3, здебільшого знижуючи змінне ціноутворення за регіонами та багаторівневе ціноутворення, виходячи із загального числа збережених гігабайт. Є лише два варіанти: ціна в Токіо для Північно-Східної Азії та загальна ціна на всюди. З вас стягується однаковий тариф, незалежно від того, чи буде ваш магазин 50 Гб або 1000 ТБ.

Ми віддаємо перевагу простоті цього підходу, тим більше, що регіональні тарифи Google Cloud приблизно рівні регіональним тарифам як Azure, так і S3 для тих, хто зберігає понад 500 ТБ на місяць.

Мультирегіональний клас зберігання Google додає переваги геовідміни вашого вмісту. Це найкраще для вмісту, який активно використовуватиметься у всьому світі, як-от потокове відео.

Регіональне зберігання означає, що ваші дані зберігатимуться лише на серверах поблизу вас. Це найкраще для таких проектів, як аналітика даних.

Близьке сховище призначене для вмісту, до якого потрібно отримувати доступ нечасто, більше відповідно до традиційного резервного копіювання, тоді як зберігання холодної лінії найкраще для архівів та відновлення після аварій.

Як і у Azure та Amazon S3, плата за використання або скасування послуги не стягується. З вас стягується плата лише за кількість збережених даних.

Backblaze B2

Backblaze відома своєю простотою, і компанія дотримується відповідності своїм цінам хмарного зберігання B2. Загальні витрати набагато простіше проаналізувати, ніж інші три послуги, охоплені цією статтею.

Є лише один клас пам’яті, і це коштує лише 0,005 копійок долара за гігабайт на місяць. Це лише копійка більше на гігабайт, ніж льодовик Amazon, і значно дешевше, ніж будь-який інший клас, який ми розглянули досі.

Окрім дешевого забруднення, ще однією перевагою цієї моделі ціноутворення є те, що вам не потрібно керувати даними, щоб зменшити витрати; немає потреби, наприклад, переносити дані з активного класу зберігання в архівний клас.

Також немає передових витрат. Як і в інших службах, ви можете розпочати роботу з безкоштовного рахунку та додати інформацію про свою кредитну карту, коли ви затьмарите 10 Гб безкоштовного місця для зберігання..

Недоліком роботи з B2 є те, що немає регіональних варіантів. Завантажені дані зберігаються в декількох копіях та на декількох серверах, але всі в одному центрі обробки даних в Сакраменто, Каліфорнія.

Це, мабуть, означає повільніші швидкості передачі файлів для людей в інших частинах світу, особливо за межами США.

Думки круглі

Backblaze не має варіантів класу для масштабованості, але він не потрібен, оскільки це так дешево. Хоча є причини, щоб звернутися до інших трьох служб, якщо ви розробляєте додаток або співробітники отримують доступ до ваших даних по всьому світу, доступність B2 отримує виграш у першому раунді.

Тим, хто потребує більш потужного, регіонального сховища, давайте давайте поглянемо на ціноутворення інших трьох послуг знову, на цей раз пліч-о-пліч.

Ми звузимо погляд, просто взявши тарифи на менше 50 ТБ пам’яті (не те, що це має значення для Google Cloud Storage). Майте на увазі, що для Azure та Amazon S3 це американські витрати на Східне узбережжя, а для Google Cloud – це загальні витрати.

БагаторегіональнийРегіональнийХолодне зберігання
Лазурний0,0458 дол0,0208 дол0,0152 дол
Amazon S3Н / З$ 0,0230,004 дол
Google Cloud0,026 дол0,020 доларів0,007 дол
Backblaze B2Н / З0,005 долН / З

Спрощення в стороні, ця таблиця повинна дати вам краще уявлення про порівняння цих служб. Загалом, Azure є найдорожчим через високу вартість архівного варіанту.

Хоча варіант льодовика Amazon S3 на 0,003 доларів менше, ніж холодна лінія Google Cloud, його стандартний варіант на 0,03 долара більше. Крім того, Amazon S3 не має мультирегіональної опції, а Google Cloud – лише 0,026 долара за гігабайт.

Виходячи з цих міркувань, для користувачів, яким потрібно більше ніж те, що ви отримуєте з Backblaze B2, Google Cloud – це наш перший тур.

Переможець першого туру: Backblaze B2

Другий раунд: витрати на використання

Для багатьох основна частина витрат, пов’язаних із зберіганням хмар, буде майже повністю віднесена до витрат на зберігання за гігабайт. Однак кожна з цих послуг також стягує плату за використання, що включає операції з маніпулювання даними (тобто, PUT, COPY, POST, LIST) та рух даних (тобто завантаження, завантаження та передачу).

Якщо ви маєте намір часто отримувати доступ до збереженого вмісту, який, ймовірно, включає в себе створення програми, яка отримує доступ та обробляє збережені дані, вам потрібно ознайомитись з цими витратами.

Лазурний

Використання рахунків Azure для операцій, запису та пошуку даних. Операції тарифікуються на 10000 транзакцій, а записування та отримання – за гігабайт.

Гарячі (LRS): гарячі (GRS): круті (LRS): круті (GRS): архіви (LRS): архіви (GRS):
Прочитайте:БезкоштовноБезкоштовно0,01 дол0,01 дол0,02 дол0,02 дол
Написати:БезкоштовноБезкоштовноБезкоштовноБезкоштовноБезкоштовноБезкоштовно

Як бачите, і запис, і вилучення безкоштовні для зберігання LRS-HOT та GRS-HOT. Особливо варто звернути увагу на безкоштовне завантаження, оскільки більшість інших послуг стягують плату.

Ось інші операційні витрати під час використання Azure.

LRS-CoolLRS-HotGRS-CoolGRS-Hot
PUT Blob / Block, LIST, Створення операцій з контейнером$ 0,100$ 0,050$ 0.200$ 0,100
Всі інші операції, крім Видалення, які безкоштовні$ 0,0100,004 дол$ 0,0100,004 дол
Передача даних про геореплікацію (на ГБ)Н / ЗН / З0,020 доларів0,020 доларів

Витрати на використання прохолодного сховища приблизно вдвічі перевищують витрати на гаряче зберігання, тому для активних проектів зберігання потрібно зберігати свої дані гарячими.

Amazon S3

Ціни на використання Amazon S3 надзвичайно складні в залежності від того, що ви робите, і з типом класу зберігання, з яким ви працюєте. Ми не будемо охоплювати кожен аспект, а натомість зосередимось на найбільш відповідних тарифах, щоб спростити порівняння з іншими службами.

Однак ви можете знайти повний облік витрат на сторінці ціноутворення Amazon S3.

Витрати, які ми будемо розглядати, стосуються регіону США (Північна Вірджинія), але схожі для більшості серверів по всьому світу..

Почнемо з витрат на записування та вилучення даних для стандартного зберігання. Завантаження на Amazon S3 безкоштовні. Завантаження з Amazon S3 Standard Storage залежить від того, скільки ви отримуєте щомісяця.

Перший 1 Гб на місяць безкоштовно
До 10 ТБ на місяць$ 0,090 за ГБ
Наступні 40 ТБ на місяць$ 0,085 за ГБ
Наступні 100 ТБ на місяць$ 0,070 за ГБ
Наступні 350 ТБ на місяць$ 0,050 за ГБ

Витрати на пошук даних для стандартних – нечастого доступу та льодовика оцінюються по-різному. Отримання даних з нечастого доступу коштує $ 0,01 за гігабайт на місяць.

Обробка льодовика, як правило, займає більше часу і стягує додаткові кошти за прискорене пошуку.

Рівень пошукуЧас обробкиВартість за Гб
Прискорений15 хвилин$ 0,03 за ГБ
Стандартний3 – 5 годин0,01 долара за ГБ
Навальний5 – 12 годин0,0025 доларів за ГБ

Операційні витрати на маніпулювання даними та передачу між класами (наприклад, від стандартного зберігання до льодовика) в основному виставляються на 1000 запитів.

СтандартнийСтандартний – нечастий доступАмазонський льодовик
Запити PUT, COPY, POST, LIST0,005 дол. США на 1000 запитів0,01 долара за 1000 запитівН / З
GET, усі інші запити0,004 дол. США на 1000 запитів0,01 долара за 10000 запитівН / З
Перехід життєвого циклуН / З0,01 долара за 1000 запитів0,05 долара за 1000 запитів

У таблиці вище “перехід життєвого циклу” означає перехід з одного класу в інший. Так, наприклад, коштує 0,05 долара на 1000 запитів для передачі даних у льодовик. За запит може бути переміщена будь-яка кількість гігабайт.

Як бачимо, витрати на транзакції при роботі з даними, що зберігаються в стандартному – нечастому доступі, є дещо вищими, ніж робота з даними в стандарті. Тим часом у льодовику більшість транзакцій заборонені.

Хмарне сховище Google

Google Cloud Storage компенсує відносну простоту базового цінового сховища з транзакційною ціною, що випереджає Amazon S3 за складністю. Таким чином, ви можете краще зрозуміти витрати, що стосуються конкуренції, ми розбимо все так просто, як тільки можемо.

Google називає запис або завантаження даних як “вхід” та отримання даних або завантаження, як “вихід” у своїй ціновій моделі. Витрати в таблиці нижче припадають на багаторегіональне та регіональне зберігання для американських клієнтів. Зауважте, що “вхідні” витрати застосовуються у всьому світі, за винятком Австралії та Китаю (за винятком ГБК), ці двоє мають спеціальні ціни.

Вхід до мережіВихід з мережіВихід з мережі (Китай)Вихід з мережі (Австралія)
0-1 ТББезкоштовно0,12 долара за ГБ0,23 дол0,19 дол
1-10 ТББезкоштовно0,11 долара за ГБ0,22 дол0,18 дол
10+ туберкульозуБезкоштовно$ 0,08 за ГБ$ 0,200,15 дол

Витрати на пошук для зберігання в межах прямої лінії нараховуються в розмірі 0,01 долара за гігабайт. Записи по лінії Coldline коштують 0,05 долара за гігабайт.

Інші операції з користування стягуються зі змінними тарифами та на 10000 операцій. Існує дві різні класифікації групування зборів: “Клас А” та “Клас Б.” Також є невеликий підмножина безкоштовних операцій, як-от видалення.

Клас А (на 10000 операцій)Клас В (на 10000 операцій)
Багаторегіональний та регіональний0,05 дол0,004 дол
Близький напрямок0,10 дол0,01 дол
Холодна лінія0,10 дол0,05 дол

Операції коштують трохи дорожче для прямолінійної та холодної ліній, хоча ви можете виконувати їх на зберіганні холодної лінії, чого не можна з Amazon Glacier. Розбивка на те, які операції підпадають під який клас, можна знайти на цій сторінці.

Backblaze B2

Як і в платі за базове зберігання, Backblaze B2 забезпечує прості речі щодо того, як стягується використання.

Ось усе, що потрібно знати в двох словах:

ЗавантажитиЗавантажитиОперації
0,05 долара за ГББезкоштовно0,004 доларів за 10000 завантажень 0,004 долара за 1000 інших транзакцій

0,004 доларів за 10 000 завантажень – це додатково до плати за 0,05 долара за гігабайт, але це не повинно значно збільшувати загальну вартість. Перші 1 ГБ даних, що завантажуються щодня за допомогою Backblaze B2, безкоштовно. Крім цього, насправді нічого пояснити не можна.

Круглі дві думки

Щоб визначити, яка послуга пропонує найбільшу цінність, почнемо із витрат на завантаження та завантаження та просто переглянемо основний варіант зберігання кожної служби..

ЗавантажитиЗавантажити
ЛазурнийБезкоштовноБезкоштовно
Amazon S3Безкоштовно0,09 дол. США за ГБ (нижче 10 ТБ)
Хмарне сховище GoogleБезкоштовно0,11 дол. США за ГБ (нижче 10 ТБ)
Backblaze B2Безкоштовно0,05 долара за ГБ

Безкоштовне пошуку даних Azure виділяється та допомагає компенсувати високі витрати на архівне зберігання, які ми побачили в першому раунді. Хоча безкоштовно – найкраще, нам також подобається той факт, що Backblaze B2 стягує половину тієї плати, яку стягують Amazon та Google.

Ми не будемо порівнювати кожну плату за ці чотири послуги, але розглянемо деякі базові тарифи за стандартне зберігання.

Діапазон швидкостейНа суму запиту
Лазурний0,04 дол. – 0,05 дол10000
Amazon S30,004 – 0,005 дол1000
Хмарне сховище Google0,04 дол. – 0,05 дол10000
Backblaze B20,00 дол1000

Як бачите, експлуатаційні витрати в основному однакові для кожної послуги. Більше нічого не можна додати до розмови, безкоштовне завантаження Azure виграє цей раунд.

Переможець другого раунду: Лазурний

Третій раунд: швидкість резервного копіювання

Коли ви працюєте з повною резервною копією або працюєте з великими файлами, передача файлів у хмару може зайняти багато часу. Якщо швидкість є для вас суттєвою, ви хочете звернути увагу на наступний раунд.

Тести порівняння швидкості

Ми проведемо всі чотири служби за допомогою декількох базових тестів на швидкість, щоб побачити, як кожен працює проти інших. Ці випробування проводились із стиснутою папкою 496 МБ, що складається з декількох типів файлів.

Наше тестове розташування було просто за межами Бостона, штат Массачусетс. Тести виконувались через мережу WiFi зі швидкістю завантаження Інтернету 39 Гбіт / с та завантаженням 12 Мбіт / с на момент запуску..

Оскільки Amazon S3, Azure, Google Cloud і B2 не розроблені для завантаження та завантаження файлів без допомоги, спершу ми інтегрували їх із резервною копією CloudBerry.

Під час кожної інтеграції ми зберігали однакові налаштування під час процесу майстра резервного копіювання CloudBerry. Ми вирішили створити резервне копіювання на рівні блоку та стиснення файлів для максимальної швидкості, але в іншому випадку залишили все в спокої.

Крім того, ми помітили лише тестовий файл для резервного копіювання. Цей підхід допоміг усунути шум від інших резервних дій, щоб переконатися, що цифри, які ми відстежували, були лише для нашого тестового файла.

Після налаштування ми негайно розпочали резервне копіювання та використали вкладку «плани резервного копіювання» CloudBerry Backup для контролю за ходом. На наступному зображенні ви можете побачити, як програмне забезпечення відображає швидкість завантаження файлів у МБ / с та Мбіт / с.

Незважаючи на те, що він також відображає минулий час, це число трохи неточне, оскільки CloudBerry Backup витратив близько хвилини на підготовку знімка VSS розділу та аналізуючи наш тестовий файл у кожному випадку до початку резервного копіювання..

Таким чином, ми дочекалися, поки стисла папка, яку ми підготували, “cloudspeedtest (2) .zip”, почала завантажувати. Ось результати:

Amazon S3ЛазурнийGoogle CloudBackBlaze B2
Завантажити5:307:007:306:30
Мб / с1.51.31.21.4
Мбіт / с11.611.110.911.4

Три круглі думки

Усі чотири сервіси працювали добре, особливо в порівнянні зі службами резервного копіювання споживачів, такими як IDrive та CrashPlan, або хмарними службами, такими як Dropbox та Google Drive, які зазвичай завантажуються зі швидкістю 1 Мб / с.

Однак для наших тестів на перший план вийшов Amazon S3, а потім BackBlaze B2.

Слід зазначити, що в будь-який момент ці тести могли вийти по-різному. Цифри були настільки близькими, що перемога Amazon S3, мабуть, не повинна бути вирішальним фактором при виборі її за інший сервіс.

Переможець третього туру: Amazon S3

Четвертий раунд: підтримка

Під час четвертого раунду ми торкнемось ресурсів підтримки клієнтів, пропонованих нашими функціональними послугами. Усі чотири розглянуті послуги пропонують базову підтримку безкоштовної та преміальної підтримки для розробників та виробничих середовищ.

Ми порівняємо витрати та вивчимо доступність, канали та інтернет-ресурси для кожного.

Лазурний

Окрім основної, безкоштовної підтримки, Azure надає можливість оплати одного з чотирьох рівнів розширеної підтримки.

Безкоштовна підтримка надає вам доступ до цілодобової допомоги щодо виставлення рахунків та онлайн-ресурсів для всього іншого. Додані пільги на три рівні оплачуваної підтримки розбиті в таблиці нижче.

РозробникСтандартнийProfessional Direct
Щомісячна вартість29 доларів300 доларів США1000 доларів
Технічна підтримкаРобочий час24/724/7
Час відповіді на критичні питання< 8 годин< 2 години< 1 година
Управління рахункамиНемаєНемаєТак
Консультаційні послугиНемаєНемаєТак

Технічна підтримка також стосується технологій, що не належать Microsoft, що працюють на Azure.

Існує також пакет «прем’єр-підтримка», який охоплює всі продукти Microsoft, має швидку реакцію (нижче 15 хвилин) та послуги з управління персональними обліковими записами та консультаційні послуги. Ціни на основну підтримку доступні лише через котирування.

Незалежно від того, який план підтримки ви обрали, доступ до підтримки Azure проходить через портал Azure. Центр підтримки добре розроблений з такими ресурсами, як навчальні посібники та статті з інструкціями, щоб розпочати роботу над основними питаннями.

Центр підтримки також надає вам прямий доступ до виділеного простору на форумах MSDN, Stackoverflow.com та Serverfault.com, де ви можете надати базу з ІТ-професіоналами та розробниками..

У правій частині порталу ви можете натиснути «новий запит на підтримку», щоб відкрити квиток.

Вся підтримка починається з квитка. Azure не пропонує чат або підтримку по телефону. Однак, зважаючи на гостроту вашої проблеми, підтримка може перейти до прямої розмови, якщо вона допоможе вирішити речі швидше.

Також є розділ для перевірки здоров’я ресурсів та послуг, а також посилання під назвою «консультант», за яким ви можете отримати рекомендації.

Amazon S3

Amazon S3 також пропонує базовий, безкоштовний план підтримки та три платні рівні.

Безкоштовна підтримка надає вам цілодобовий доступ до служби підтримки клієнтів щодо основних запитів та питань оплати. Ви також можете відвідати портал підтримки Amazon для доступу до документації, довідок та форумів.

Ви також отримуєте доступ до стану здоров’я та служб сповіщень, щоб зберігати вкладки на своєму сховищі плюс чотири основні перевірки “Довірений консультант” AWS Trusted Advisor інтелектуально сканує вашу інфраструктуру та дає рекомендації щодо вдосконалення процесів.

Три платні рівні пропонують ряд додаткових переваг підтримки. У наступній таблиці детально описані деякі важливіші.

РозробникБізнесПідприємство
Щомісячна вартістьВід 29 доларівВід 100 доларівВід 15 000 доларів
Технічна підтримкаРобочий час24х724х7
Час відповіді на критичні питання< 12 годин< 1 година< 15 хвилин
Архітектурна підтримкаНайкраща практикаКорпус-кейсКонсультації
Підтримка програмного забезпечення сторонніх виробниківНемаєТакТак
Підтримка операційНемаєНемаєРецензії та звітування
Охорона здоров’яІнформаційна панель особистого здоров’яПерсональні інформаційні панелі та API охорони здоров’яПерсональні інформаційні панелі та API охорони здоров’я
Довіри чекових радниківЧетвероДоступ до всіх чеківДоступ до всіх чеків

Технічна підтримка плану підтримки розробника доступна лише електронною поштою та надає вам зв’язок із партнером із хмарної підтримки. Технічна підтримка бізнесу та підприємств включає також підтримку в чаті та телефонії. Крім того, ви матимете справу з більш досвідченими інженерами, які підтримують хмару, а не партнерами.

Зауважте, що час технічної підтримки залежить від суворості. Так, наприклад, загальні запити знань завжди мають 24 години відповіді.

Підтримка Amazon S3 здійснюється через центральний портал підтримки. Там ви знайдете нотатки про актуальні проблеми та зможете створювати та відстежувати квитки довідкової служби.

Праворуч на порталі підтримки розміщені посилання на документацію, технічні поширені запитання, форуми та базу знань, серед інших варіантів.

Центр знань – це більше портал поширених запитань, що охоплює всі теми AWS. Перейдіть до документації, якщо ви хочете більш детально ознайомитись з Amazon S3 та іншими службами AWS.

Форуми, тим часом, є хорошим ресурсом для консультацій щодо розробки завдяки підрозділам, присвяченим Java, Python, .NET, PHP та іншим мовам. Іноді найкраща порада надходить через краудсорсинг.

Хмарне сховище Google

Підтримка Google Cloud Storage слідує шляху Azure та Amazon S3: Ви отримуєте безкоштовну (бронзову) підтримку для отримання рахунків, але для технічної підтримки потрібні певні гроші.

Ви також можете безкоштовно отримати доступ до центру підтримки Google, де ви знайдете основні поширені запитання, детальну документацію, підручники та форуми спільноти. Однією з переваг спілкування з Google Cloud є те, що Google залишається дуже популярним продуктом серед розробників і має одну з найактивніших баз спільноти будь-якої хмарної служби.

Google також чудово справляється зі створенням надійних підручникових бібліотек. І, звичайно, ці бібліотеки можна шукати.

Ось перегляньте, які додаткові переваги ви отримуєте, оплачуючи підтримку:

СріблоЗолотоПлатина
Щомісячна вартість150 доларівПочинається від 400 доларівЛише цитатами
Технічна підтримкаРобочий час24/7 (лише критичні питання)24/7
Час відповіді на критичні питання4 робочі години1 година15 хвилин
Підтримка телефонуНемаєТакТак
Підтримка архітектуриНайкраща практикаКорпус-кейсКорпус-кейс
КонсультаціїНемаєТакТак
Технічне управління рахункамиНемаєНемаєТак

Витрати на підтримку золота та платини – це мінімальні витрати. Існують ставки на основі використання, які є відсотком від того, скільки ви витрачаєте на хмарне зберігання Google, з якого вам стягуватиметься плата, якщо ця цифра перевищує мінімальну ціну. Це може становити від трьох до дев’яти відсотків залежно від витрат.

Backblaze B2

Backblaze B2 насправді має два безкоштовні плани підтримки: “mega” та “giga”. Коли ви додасте інформацію про свою кредитну картку до свого облікового запису, ви автоматично переходите на гіга. Різниця між ними полягає в тому, що Backblaze зменшує цільовий час реакції з двох робочих днів до одного.

Однією з переваг Backblaze B2 є те, що ви отримуєте підтримку електронною поштою як для виставлення рахунків, так і для технічних запитів із безкоштовним обліковим записом. Завдяки всім рівням підтримки ви також отримуєте доступ до документації щодо продукту, зразкового коду та бази знань Backblaze.

Єдиними перевагами платної підтримки є доступ для більшої кількості людей, час відповіді та телефонна підтримка найвищого рівня.

ТераПета
Щомісячна вартість150 доларів400 доларів
Час реакції< дві робочі години< дві робочі години
Цілодобова підтримка телефонуНемаєТак
Особи з доступомДваП’ять

Проблема Backblaze полягає в тому, що не існує варіантів більш персоналізованої підтримки щодо архітектурної підтримки, управління операціями та підтримки сторонніх інструментів за допомогою Backblaze B2.

У виробничих умовах це критичний недолік і вагомий привід розглянути натомість три інші служби, якщо ви ведете бізнес.

Круглі чотири думки

Хоча нам подобається те, що B2 пропонує безкоштовну технічну підтримку та підтримку по телефону для свого найвищого рівня оплачуваного плану, порівняно з іншими трьома послугами, те, що ви отримуєте, є досить рідким. Інтернет-ресурси не є надто глибокими і не розроблені для підтримки побудови складних виробничих середовищ.

Azure, S3 та Google Cloud пропонують певний ступінь технічного управління обліковими записами та консультації, якщо ви готові платити.

Підтримка розробникаПідтримка бізнесу
Лазурний29 доларів300 доларів США
Amazon S329 доларів100 доларів
Google Cloud150 доларівПочинається від 400 доларів
Backblaze B2150 доларів400 доларів

Хоча Google Cloud пропонує глибокі ресурси, але витрати на підтримку перевищують Azure або S3.

Між Azure та S3, ми віддаємо перевагу дизайну порталу підтримки Azure. Однак, завдяки підтримці бізнесу S3, ви отримуєте швидший час повороту, спілкування в чаті та підтримку по телефону. Найближча підтримка Azure – це Twitter.

Переможець четвертого туру: Amazon S3

П’ятий раунд: Безпека

Під час нашого п’ятого та останнього раунду ми розглядаємо, як наші чотири представлені послуги шифрують ваші дані.

Більшість варіантів хмарного зберігання принаймні пропонують шифрування на стороні сервера (SSE). Це означає, що постачальник переглядає ваші дані перед тим, як записати їх на диск. Якщо ваші дані зашифровані на сервері, той, хто випадково порушує цей сервер, насправді не зможе їх прочитати.

Деякі хмарні служби зберігання також дозволяють вам надавати ключі, які використовуються для шифрування даних. Це називається шифрування на стороні сервера за допомогою наданих клієнтом ключів (SSE-C). У цьому випадку постачальник не знає ключ. Це забезпечує більшу безпеку, але якщо ви втратите ключ, постачальник не може скинути ваш пароль. Значить, ви втрачаєте доступ до свого вмісту.

Крім того, ви можете перейти до системи управління ключами (KMS), якщо служба пропонує її. За допомогою цього налаштування вами все ще керуються ключами, але вони зберігаються у хмарі для зберігання. Технології KMS допомагають підприємствам контролювати доступ до сховищ та дотримуватися вказівок щодо відповідності галузі.

Лазурний

Azure підтримує SSE, який ви можете налаштувати з порталу Azure.

Для цього, потрапивши у свій обліковий запис пам’яті, натисніть кнопку шифрування в меню зліва. Це дозволить натиснути кнопку “увімкнено” на правій панелі, щоб увімкнути шифрування. Вперед, будь-які файли, надіслані до хмари Azure, будуть зашифровані.

Протокол шифрування, використовуваний Azure, – це AES-256, протокол, рекомендований Національним інститутом стандартів і технологій США. Ключі шифрування створюються та зберігаються Microsoft.

У Azure ще немає KMS для створення ключів та керування ними. Microsoft, як повідомляється, працює над цією функцією.

Azure підтримує шифрування на стороні клієнта. Отже, ви можете зашифрувати свої файли самостійно до того, як надсилати їх у хмару. Якщо ви використовуєте резервну копію CloudBerry для управління процесом передачі файлів, ви можете встановити протокол шифрування (AES-128, AES-192 або AES-256) та пароль із цього програмного забезпечення.

Amazon S3

Amazon S3 надає можливість шифрувати сторону вашого сервера даних за допомогою ключа, керованого S3 (SSE-S3), або ключа, керованого Amazon AWS KMS (SSE-KMS).

Незалежно від того, використовуєте ви SSE-S3 або SSE-KMS, ваші дані будуть зашифровані за допомогою AES-256.

Amazon також дозволяє шифрування на стороні клієнта, якщо ви хочете відстежувати свій ключ шифрування самостійно.

Якщо ви використовуєте CloudBerry Backup для надсилання даних на Amazon S3, ви зможете вибрати метод шифрування під час процесу налаштування (ви також можете повернутися та відредагувати план резервного копіювання пізніше).

Оскільки Amazon S3 дозволяє шифрувати на стороні клієнта, ви можете сказати CloudBerry Backup, щоб це обробити для вас. Або ви можете вибрати SSE-S3 або SSE-KMS (вам потрібно буде отримати та ввести свій ключ KMS, якщо ви перейдете з цим варіантом) під час створення плану резервного копіювання CloudBerry Backup..

Google Cloud

Будь-який вміст, що зберігається в Google Cloud, автоматично шифрується за допомогою AES-256 і залишається таким, перебуваючи в спокої. Кожен файл розбивається на шматки, і кожен фрагмент має свій індивідуальний ключ шифрування.

Google Cloud – це єдиний сервіс у цій групі, який шифрується за замовчуванням. З іншими вам потрібно включити шифрування. Цікаво, що ви також не можете вимкнути шифрування в режимі спокою за допомогою Google Cloud. Але це, мабуть, не хотіло б.

Хоча вам не потрібно налаштовувати шифрування за допомогою Google Cloud, сервіс дозволяє вам налаштувати підхід, який використовується, до певної міри.

Як і в Amazon, представлені варіанти включають хмарну систему управління ключами. Версія Google має “Cloud KMS”. Однак, хоча ця послуга доступна для більшості продуктів Google Cloud, інтеграція пам’яті ще не пропонується.

Але хоча ширший інструмент Cloud KMS недоступний, Google Cloud все ще дозволяє генерувати власні ключі шифрування. Мінус полягає в тому, що ви не можете робити такі речі, як автоматичне обертання та знищення ключів, що дозволяє хороший інструмент KMS.

Крім того, Google Cloud підтримує шифрування на стороні клієнта. Отже, створення ключа шифрування CloudBerry Backup – це знову ж таки варіант, якщо вам потрібна додаткова конфіденційність.

Backblaze B2

Backblaze B2 не шифрує ваші файли в спокої. Це означає, що залишити в спокої все, що там зберігається, є більш схильним до компромісів у разі порушення даних.

Отже, щоб убезпечити свої файли, вам потрібно буде зашифрувати їх самостійно, перш ніж надсилати їх у хмару. Існує багато способів зробити це. Вам не потрібно використовувати резервну копію CloudBerry, але ми, безумовно, рекомендуємо вирішити рішення перед виконанням резервних копій..

П’ять круглих думок

Не надаючи власного рішення для шифрування, B2 – явний програв у цьому раунді. Інші три служби пропонують шифрування AES-256.

Дійсно, вирізняти їх поза цим не так вже й багато. Усі три спрощують налаштування шифрування в режимі спокою. Google Cloud може отримати невеликий кивок для шифрування за замовчуванням, але це не є величезною перевагою, якщо ви будете обережні, щоб увімкнути це за допомогою S3 та Azure.

Отже, потребуючи рішення, цей раунд нахиляється до Amazon S3, який сповна реалізує рішення KMS. Google Cloud пропонує один, але його поки не можна використовувати для зберігання у хмарі. А KMS Azure тим часом, мабуть, все ще знаходиться в духовці.

Переможець п’ятого туру: Amazon S3

Фінальні думки

Незалежно від того, чи розробляєте ви програму чи керуєте бізнесом, вибір правильної хмарної платформи зберігання може допомогти вам контролювати витрати, розширювати варіанти розробки, надавати підтримку високого рівня та захищати ваш продукт. Одним словом, це може мати величезний вплив на успіх вашого підприємства.

У цьому поєдинку ми висвітлили велику основу, але правда – ми ледь не почухали поверхню того, що можна зробити з цими чотирма хмарними службами зберігання. Хоча у нас є фаворит, наш вибір не стане найкращим вибором для всіх.

Тому спробуйте ці послуги. Кожен з них може використовуватися на пробній основі, і якщо вам потрібен інструмент для швидкого запуску та запуску, можна також зробити резервну копію CloudBerry.

Поки що ми рекомендуємо почати з хорошого огляду Amazon S3. Хоча плата трохи вище, ніж ви отримуєте від Azure та Google Cloud, і набагато вища за B2, S3 має найкращу підтримку та найкращу настройку безпеки з чотирьох і вузько виграв наші тести на швидкість..

Якщо ви дбаєте лише про те, щоб мінімізувати бюджет і не заперечувати проблеми із затримкою, шифрування власного вмісту та підтримки, яка може не відповідати вимогам рівня виробництва B2, заощадить ваш пакет..

Думаєте, ми помилилися? Розкажіть нам, чому в коментарях нижче. Дякуємо за прочитане

Кінцевий переможець: Amazon S3

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me