Огляд книг Zoho – оновлений 2020 рік

Zoho Books Review

Zoho Books – це надійний інструмент бухгалтерського обліку, якому не вистачає блиску в порівнянні з конкурентами. Хоча важко по-справжньому сказати нічого поганого про це, ми вважаємо, що інше програмне забезпечення для бухгалтерського обліку просто робить кращу роботу. Перегляньте наш повний огляд книг Zoho Books, щоб дізнатися, чому.


Zoho Books – це програмне забезпечення для бухгалтерського обліку в Інтернеті, розроблене компанією із програмного забезпечення на базі Каліфорнії. Zoho також створює інші платформи, такі як Zoho Analytics та Zoho Payroll, які ви можете інтегрувати зі своїм обліковим записом Zoho Books, щоб покращити свій досвід.

Zoho Books – це надійний фрагмент бухгалтерського програмного забезпечення, який дозволяє керувати своїм бізнесом з одного місця. Як і QuickBooks Online, він пропонує цілий ряд функцій, придатних як для продуктів, так і для сервісних підприємств. Це за ціною конкурентоспроможною, і якщо все, що ви хочете зробити, це стежити за своїм фінансовим станом, він робить свою роботу ідеально.

Однак, порівняно з використанням інших платформ, Zoho Books може бути трохи нудним. Функції, які ви бачите, – це переважно базові, які доступні в будь-якій іншій бухгалтерській службі. У функції звіту є лише кілька параметрів налаштування. Крім того, якщо ви великий шанувальник ілюстрацій, на графічній панелі є лише графіки та графіки.

Тим не менш, Zoho Books легко вивчити, і це дешево, якщо врахувати функції, які ви отримуєте. Якщо ви вважаєте, що він підходить для вашого бізнесу, прочитайте цей огляд Zoho Books або починайте 14-денну пробну версію прямо зараз.

Сильні сторони & Слабкі сторони

Альтернативи для книг Zoho

Особливості

Zoho Books надає безліч функцій, починаючи від трекера часу до інструменту управління запасами. Цей спектр функцій робить його відмінним пристосуванням для будь-якого виду бізнесу. Однак цей загальний підхід робить його робочий процес більш заплутаним, ніж інші платформи, які мають налаштовані функції, такі як FreshBooks, як ми згадували в нашому огляді FreshBooks.

Інвентаризація книг Zoho

Натиснувши на категорію “елементи” на панелі навігації, буде показано три варіанти. Сторінка «предмети» – це місце, де ви можете знайти список свого інвентарю та створити запис. 

На сторінці “прейскурант” відображаються всі ваші спеціальні ціни, які будуть корисні, якщо у вас є знижки або пропозиції, які ви часто використовуєте. На сторінці “Коригування запасів” ви можете відслідковувати зміни кількості товару, на які не потрібні рахунки-фактури, наприклад, пошкоджені товари.

зохокниги-інвентар

Zoho Books Time Tracker

Розділ “Відстеження часу” книг Zoho Books складається з “проекту” та “таблиці”. На сторінці “проект” ви можете створити новий проект. На сторінці «проект» ви також можете побачити деталі, завдання та час входу, натиснувши назву проекту.

“Таблиця” дозволяє відстежувати весь час, який ви зареєстрували, включаючи стан платежів і перегляд календаря, щоб ви могли відслідковувати, скільки годин ви працювали в день або тиждень.

Ви можете записати свій час або запустити таймер на сторінках у категорії “Відстеження часу” на інформаційній панелі. Однак можливість запуску таймера недоступна як кнопка швидкого додавання, тому вам доведеться переходити до сторінок у категорії «Відстеження часу»..

Весь зареєстрований час також потрібно віднести до проекту, який буде тримати все організовано, але це не дуже практично. 

Автоматизовані функції

Автоматизовані функції Zoho Books важче налаштувати, ніж інші платформи. Це змушує вас перейти на сторінку “налаштування”, щоб налаштувати будь-які нагадування про автоматичні платежі, в тому числі для рахунків-фактур та рахунків. Ви можете налаштувати нагадування про оплату за допомогою параметра «нагадування» на сторінці «налаштування».

Існує також “робочий процес”, функція, схожа на “підпрограми QuickBooks Online”, про які ви можете прочитати в нашому огляді QuickBooks Online. 

Робочий процес дозволяє створювати автоматичні функції з нуля – функцію, яка може бути корисною людям, які розуміють, що вони роблять. Людям, які не мають бухгалтерського обліку, складніше і не знають, які функції можуть підвищити ефективність їх роботи.

Інтеграції

Якщо ви вже використовуєте деякі інші платформи Zoho, наприклад Zoho CRM або Zoho Inventory, це легко інтегруватися з наявним обліковим записом. Однак якщо ви сподіваєтесь інтегруватися з іншими сторонніми платформами, це може бути не найкращим для вас.

Zoho Books має багато платформ, з якими можна інтегруватися, але більшість із них належать до тієї ж категорії, як онлайн-платежі чи подання податків.

Ще одне, що потрібно зауважити, якщо ви плануєте використовувати Zoho Books як платформу бухгалтерського обліку, – це те, що нещодавно запустили платформу нарахування заробітної плати Zoho Payroll. Однак станом на січень 2020 року він доступний лише в Індії та двох американських штатах, Каліфорнії та Техасі.

На відміну від інших платформ, таких як Wave або Sage, Zoho Books не пропонує інтеграцію із сторонніми службами оплати праці. Якщо вам потрібна доступна платформа з функцією оплати праці, прочитайте наш огляд Xero.

Одним із недоліків розширених особливостей Zoho Books є те, що він відчуває себе загальним і не особливо пристосованим до типу бізнесу. Це надійна платформа обліку, але інші платформи з чіткою ціллю, такі як FreshBooks, пропонують кращий досвід в цілому. 

Огляд функцій книг Zoho Books

Zoho Книги логотипwww.zoho.com

Починається від 900 доларів за місяцьВсі плани

Особливості

Рахунок-фактура

Рахунки

A / R

А / П

Банківські канали

КК

Оплачувати рахунки

Мультивалюта

Мобільний додаток

Відстеження часу

Інвентар

Оплата праці

Ціноутворення

Якщо ви вважаєте, що Zoho Books найкраще підходить для вашого бізнесу – можливо, спробувавши його безкоштовну 14-денну пробну версію – у вас є три плани на вибір.

Основний план, який коштує 9 доларів на місяць, пропонує основні функції, включаючи рахунки-фактури, узгодження банків та проекти. Цей план обмежує потужність облікового програмного забезпечення на 50 контактів, двох користувачів та п’ять автоматизованих робочих процесів. Однак деякі найкращі функції, такі як рахунки та управління запасами, доступні лише у більш дорогих планах.

Основний план Zoho Books має той самий цінник, що і ранній план Xero, що буде чудовим варіантом, якщо вам потрібні функції інвентаризації Xero і рідко створюються транзакції. Однак базовий план Zoho Books краще для вашого бізнесу, якщо вам не потрібні інвентар чи рахунки, оскільки він не обмежує кількість ваших транзакцій, як це робить Xero.

Стандартний план коштує 19 доларів на місяць. Цей план збільшує вашу кількість контактів, користувачів та автоматизованих робочих процесів. Це також дозволяє функцію рахунків. Якщо вам не потрібна функція інвентаризації, Стандартний план – хороший варіант для власників малого бізнесу.

Професійний план Zoho Books, який коштує 29 доларів на місяць, надає вам доступ до функції інвентаризації. Це справедлива ціна, якщо вам потрібно все, що вона пропонує, враховуючи, що конкуренти, такі як QuickBooks Online і Xero, коштують дорожче за аналогічний спектр функцій. 

Окрім цих планів, ви також можете інтегруватися з іншими платформами Zoho, такими як Zoho Payroll, Zoho Analytics та Zoho Inventory. 

Zoho Books надає основні функції для кожної платформи безкоштовно, але якщо ви хочете оновити для розширеної функціональності, ви можете це зробити, відвідавши веб-сайт кожної платформи. Ви також можете вручну додати додаткових користувачів за 2 долари на місяць на користувача або придбати 50 сканувань за 5 доларів на місяць.

Зручність у користуванні

Щоб зареєструватися у безкоштовній 14-денній пробній програмі Zoho Books, потрібно ввести свої дані для входу, такі як електронна адреса та пароль, та інформацію вашої організації, включаючи назву компанії, місцезнаходження та податкову інформацію.

Коли ви ввійдете в систему, у лівій частині сторінки ви побачите навігаційну панель. У верхній частині цього навігаційного меню ви можете перемикатися між платформами Zoho, такими як Zoho Expense та Zoho Inventory. 

На навігаційній панелі є вісім категорій: “інформаційна панель”, “елементи”, “банківська справа”, “продажі”, “покупки”, “відстеження часу”, “бухгалтер” та “звіти”. Ви також можете знайти кнопку швидкого додавання – синю кнопку зі знаком плюс – поруч із навігаційною панеллю, яку можна використовувати для додавання більшості транзакцій.

Zohobooks-швидко додати

Навчання та судно на книгах Zoho Books

Коли ви відвідуєте сторінку вперше, ви побачите короткий посібник, який розповість, що це за функція та як вона може допомогти вашому бізнесу.

Zoho Books пропонує безкоштовний майстер-клас з фінансових питань, який представляє собою серію вебінарів, що висвітлюють, як використовувати Zoho Books для моніторингу своїх фінансів. У Zoho Books також є канал YouTube, який наповнений навчальними посібниками, які допоможуть вам освоїти його платформу.

Рахунок-фактура

Є два способи вручну створити рахунок-фактуру. Перший – вибираючи в меню швидкого додавання опцію “рахунки-фактури”, яку ви можете знайти, натиснувши кнопку швидкого додавання у верхньому правому куті кожної сторінки в книзі Zoho Books.

Ви також можете створити рахунок-фактуру на сторінці “рахунки-фактури” під категорією “продаж” на панелі навігації. Натисніть кнопку «нова» у верхньому правому куті сторінки. Якщо у вас є кошторис або замовлення на продаж, ви можете конвертувати їх у рахунок-фактуру за кілька кліків.

Ви можете призначити рахунок-фактуру наявному клієнту або додати нового клієнта через спливаючу панель, коли ви вводите розділ “Ім’я клієнта”. Стовпці, які ви повинні заповнити, – це “ім’я клієнта”, “рахунок-фактура №”, “дата рахунка-фактури” та розділи з описом товару. Ви також можете вибрати шлюз платежів у розділі «Варіанти оплати» внизу сторінки «нові рахунки-фактури».

Оскільки ви можете підключитися з багатьма шлюзами платежів, ви зможете приймати платежі кредитною карткою від своїх клієнтів. Існує також клієнтський портал, який допоможе клієнтам управляти своїми рахунками та проектами.

зохокниги-нові-рахунки-фактури

Що-небудь, що має рахунки-фактури Zoho Books, які інші не є функцією продавця, де ви можете помітити, хто здійснив продаж. Ця функція може бути корисною, якщо вам потрібно слідкувати за досягненнями своїх працівників.

Щоб налаштувати рахунок-фактуру, що повторюється, перейдіть на сторінку “повторний рахунок-фактура” під категорією “продажі”. Ви також можете створити повторюваний рахунок-фактуру через меню швидкого додавання, натиснувши «Повторний рахунок-фактура». Вам потрібно встановити графік повторних рахунків-фактур, що можна зробити, заповнивши стовпці “повторити кожен” та “починати з”.

зохокниги-повторювані рахунки-фактури

Ви також можете встановити рахунок-фактуру зберігача. Однак, на відміну від накладних на рахунки, що зберігаються в FreshBooks, які пов’язані з управлінням проектами, рахунки на фіксатори Zoho Books є лише для того, щоб допомогти вам відслідковувати своїх утримувачів.

Ви також можете створити новий рахунок-фактура на сторінці «проект». Для цього натисніть на проект і виберіть «нову кнопку транзакцій», розташовану у верхньому правому куті. Вибравши “створити рахунок-фактуру”, ви зможете автоматично виставити рахунок-фактуру за будь-які незареєстровані товари, включаючи оплачувані витрати та неоплачені години.

зоокниги-оплачувані

Витрати

Відстеження витрат Zoho Books розділено на два розділи: витрати та рахунки. Ви можете знайти обидві категорії “покупки” на панелі навігації.

Як і виставлення рахунків, є два способи вручну створити новий рахунок, за допомогою кнопки швидкого додавання або через сторінку “витрати”..

Створюючи новий рахунок, заповніть дату придбання, суму, рахунок рахунку та платіжний рахунок. Якщо ви хочете, ви також можете деталізувати витрати для більшої чіткості. Ви також можете завантажити квитанцію, щоб організувати свої витрати.

zohobooks-new-exp

Якщо ви хочете призначити витрати клієнту чи проекту, ви також можете зробити це через колонку “ім’я клієнта” внизу сторінки “нові витрати”. Якщо ви позначите витрату як оплату, вона відображатиметься в реквізитах вашого проекту на вкладці “покупки”.

Ви також можете створювати рахунки, якщо у вас є майбутні витрати, які потрібно відстежувати. Ви генеруєте новий рахунок за допомогою кнопки швидкого додавання або на сторінці “Витрати”. Ви можете скористатись сторінкою «Рахунки», щоб відстежувати, скільки грошей ви ще зобов’язані своїм постачальникам.

зоокниги-рахунки

Як і у випадку виставлення рахунків, стовпці, які потрібно заповнити при створенні нового рахунку – це ваші продавці, номери рахунків, описи предметів та дата виставлення рахунку..

Ви можете створити новий повторюваний рахунок або рахунок за допомогою кнопки швидкого додавання. Ви також можете це зробити через сторінку “повторювані витрати” або “повторювані рахунки”. Як і в періодичних рахунках-фактурах, встановіть періодичність і дату початку повторної покупки.

Використання заробітної плати Zoho Books

Розрахунковий фонд Zoho – це новий варіант інтеграції книг Zoho. Станом на січень 2020 року ця послуга доступна лише в Індії та двох штатах США: Каліфорнії та Техасі. Якщо ви перебуваєте в його діапазоні послуг, ви можете підключити свій обліковий запис Zoho Books із Zoho Payroll, перейшовши в “налаштування” через кнопку шестерні в правому верхньому куті сторінки та вибравши “інтеграції”.

Щоб підключити свої рахунки, натисніть “Zoho Payroll”, щоб налаштувати свій рахунок, а потім заповніть реквізити своєї компанії, податкову інформацію та графік оплати. Після цього ви побачите платформу заробітної плати Zoho, де ви зможете керувати своїми працівниками, виплачувати кошти та податки.

Як і додаток до заробітної плати QuickBooks, платформа заробітної плати Zoho Books також допомагає заповнити свої форми, так що ви можете перейти безпосередньо до їх оформлення..

Звітність

Ви можете знайти шаблони звітів, натиснувши “звіти” на панелі навігації. У Zoho Books є багато шаблонів звітів, що нормально, враховуючи, що вона також має багато можливостей. Він має стандартні звіти, включаючи “покупки”, “продажі”, “дебіторська заборгованість”, “кредиторська заборгованість”, “огляд бізнесу”, “товарно-матеріальних цінностей” і “податки”.

зохокниги-звітності

Звіти в розділі “покупки” та “продажі” в основному сортують ваші продажі чи покупки на основі певних категорій, наприклад, за предметом, проектом чи замовником. Ці звіти будуть важливими для прийняття певних рішень, однак видавати ці звіти на різні шаблони видається непотрібним.

Фільтрів у цих шаблонах звітів не так багато, оскільки вони вже дуже конкретні, але все ще є діапазон дат та фільтр облікових записів. Ви також можете налаштувати колонки, які ви хочете бачити в цих звітах.

Звіти у розділах “Дебіторська заборгованість” та “Кредиторська заборгованість” надають детальну інформацію про всі ваші сформовані рахунки, рахунки та витрати..

Окрім реквізитів, є також підсумок старіння та детальна інформація про кожну категорію, яка дає змогу зрозуміти ваші неоплачені чи прострочені операції з часом. У цих звітах ви можете налаштувати інтервал старіння та діапазон дат, а також можете вибрати колонки для відображення.

Звіти “Інвентар” допоможуть вам відслідковувати товари в інвентарі. Звіти “Огляд бізнесу” допомагають вам відстежувати загальний стан фінансового стану вашого бізнесу, наприклад, звіт про рух грошових коштів. Є й інші розділи, такі як “діяльність”, “валюта” та “проекти”.

зоокниги-звіт

Шаблони звітів Zoho Books не дуже візуальні, оскільки не мають діаграм чи графіків, щоб полегшити перегляд даних. Для порівняння, макет звіту Wave набагато краще, якщо вам потрібно щось наочне.

Використання API Zoho Books

Якщо ви віддаєте перевагу тексту над графікою, ви також можете керувати своїми обліковими записами Zoho Books через API. Zoho Books має документацію API, яка допоможе вам керувати її API.

Підтримка

Якщо вам потрібно швидко оновити інформацію про те, що можна зробити Zoho Books, ви можете дізнатися більше про її функції, натиснувши кнопку знака питання, розташовану у верхньому лівому куті сторінки та вибравши «здійснити тур». 

Якщо вам потрібна допомога в чомусь, ви можете шукати в їхній базі знань відповіді, які ви можете знайти, натиснувши кнопку запитання і вибираючи „довідка & підтримка ».

зохокниги-довідка

Якщо у вас виникнуть проблеми, ви можете поспілкуватися в реальному часі із службою підтримки користувачів Zoho Books або надіслати їм електронний лист. Живий чат Zoho Books доступний цілодобово і може служити вам миттєво, тож це плюс для людей, які працюють неробочі години. 

Існують також номери телефонів для кількох округів, за якими можна телефонувати, і ви можете дізнатися його контактну сторінку підтримки клієнтів, щоб дізнатися більше.

Вирок

Загалом, Zoho Books – це міцна платформа бухгалтерського обліку для малого бізнесу. Це просто і за зовнішнім виглядом, і за функціональністю. Якщо ви шукаєте надійну платформу, яка допоможе вам керувати своїм бізнесом, Zoho Books варто спробувати.

Однак його недолік є також тим, що робить інші платформи цікавішими, наприклад, Wave з її візуальними зображеннями та QuickBooks Online із додатковими функціями (читайте наш огляд Wave).

Ще одне, що слід зазначити, – це варіанти інтеграції Zoho Books, особливо для оплати праці. Він має обмежені можливості, і більшість з них є також платформами, розробленими Zoho. Що стосується заробітної плати Zoho, вона доступна лише в Індії та двох штатах США, тож не ідеально, якщо ваш бізнес знаходиться за межами цих районів.

Ціни на Zoho Книги справедливі за те, що ви отримуєте. Його найдорожчий план становить 29 доларів на місяць, завдяки чому ви отримуєте інструмент відстеження запасів та функцію управління проектами. У порівнянні з іншими платформами з обома функціями, такими як QuickBooks Online і Xero, вона доступна.

Zoho Books пропонує досить багато шаблонів звітів, але вони мають обмежені фільтри та налаштування. Він відображає дані в стандартній таблиці. Інші платформи, такі як Wave, часто включають графіки та діаграми, щоб полегшити засвоєння даних.

Зв’язатись із службою підтримки Zoho Books досить просто, оскільки це одна з небагатьох платформ обліку з функцією чату в реальному часі 24/7. Існує також багато корисних статей та відеозаписів, які ви можете отримати з його бази знань, які допоможуть вам розпочати роботу із книгами Zoho Books.

Ви раніше пробували Zoho Books? Дайте нам знати, що ви думаєте про цей огляд у коментарях. Дякую за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me