Огляд BrightBook – оновлено 2020 рік

Огляд яскравих книг

Brightbook – це бухгалтерське рішення, яке відрізняється функціями, лише на робочому столі, але все ще вдається справити враження. Хоча навряд чи це колись матиме широку привабливість, малий бізнес, а також фрілансери можуть цілком задовольнитись цим безкоштовним обліковим програмним забезпеченням.


Best-Accounting-Software-Огляди

Засновники Brightbook хотіли вибрати варіант онлайн-бухгалтерії, який обслуговував фрілансерів, підрядників та приватних підприємців. Вони створили рішення, яке більш точно можна назвати онлайн-програмою виставлення рахунків. Brightbook можна встановити лише на настільному комп’ютері, тому користувачі не зможуть отримати доступ до своїх книг через хмару.

Це не бухгалтерський пакет послуг. Він не здійснює ведення подвійного обліку, не дозволяє користувачам вводити записи журналу або включати фінансові звіти. Ви можете виконувати основні функції виставлення рахунків, оплати рахунків та узгодження вашого банківського рахунку.

Якщо це все, що вам потрібно, і доступ у хмару не є великою справою, то безкоштовне програмне забезпечення Brightbook може бути для вас. Якщо ви шукаєте більше, перегляньте наше найкраще програмне забезпечення для бухгалтерського обліку для деяких пропозицій, як-от QuickBooks Online.

Сильні сторони & Слабкі сторони

Альтернативи для Brightbook

Особливості

Brightbook має загальні функції бухгалтерського обліку, такі як виставлення рахунків та витрат. Служба стверджує, що пропонує “безпеку на рівні банку” та шифрування SSL, але не дає жодних деталей поза цим. Хвиля заглиблюється в більш детальну інформацію, щоб запевнити користувачів у їх захищеності даних, як ви можете прочитати в нашому огляді Wave.

І Wave, і Brightbook пропонують свої послуги безкоштовно.

Основні

Якщо все, що вам потрібно зробити, це надсилати рахунки-фактури та оплачувати та відстежувати рахунки, Brightbook вас охопив. Форми його рахунків-фактур та витрат займають лише кілька хвилин, але ви не можете їх повторити.

Brightbook не синхронізується з вашими банківськими рахунками. Натомість вам потрібно завантажити свої заяви. Після його імпортування вам доведеться проходити його по рядку, щоб відповідати транзакціям у програмі. Якщо ваш бізнес робить багато банківських операцій, це швидко стане трудомістким і дратівливим процесом.

При цьому, Brightbook дозволяє необмеженим користувачам, на відміну від Xero або QuickBooks Online.

Додатково

Хоча Brightbook виходить за рамки простого виставлення рахунків. Це дозволяє вам надсилати кошториси та конвертувати їх у рахунки-фактури після їх затвердження. Як і у Wave і Xero, рахунки-фактури також можуть надсилатися в декількох валютах.

Тільки платні функції Brightbook дозволяють вам вилучити її бренд із рахунків-фактур та заяв та створити власні шаблони.

Завдяки обмеженій функціональності, базовому веб-сайту та заплутаному дизайну, Brightbook не відрізняється від своїх конкурентів.

Ціноутворення

Як і Wave, Brightbook нічого не стягує за свій базовий обліковий пакет. Натомість заробляє гроші, стягуючи додаткові послуги.  

Єдиною обробкою платежів, яку пропонує Brightbook, є PayPal, яку ви налаштували в меню “Налаштування”. Це означає, що за нього ви будете сплачувати плату, якщо ви ним користуєтеся.

Зручність у користуванні

Після реєстрації в новому обліковому записі ви можете залишити прапорець, щоб додати демо-дані до свого облікового запису. Ось так Brightbook вчить користуватися програмним забезпеченням, і його можна буде видалити в будь-який час. На головному екрані немає підручника, також немає підказок, підказок чи спливаючих вікон, як ви отримуєте з FreshBooks або Zoho Books.

Прочитайте наш огляд FreshBooks та огляд книг Zoho Books, щоб дізнатися більше про це.

Кнопки вгорі приладової панелі переносять екрани, де ви можете додати нові витрати або рахунки.

Яскрава книга-приладова панель

На інформаційній панелі представлена ​​гістограма графіків рахунків, платежів та рахунків за визначений вами часовий період. Хоча приємно робити візуальний знімок вашого бізнесу, він не показує чистий дохід. Ви також можете встановити та відстежувати мету зростання для свого бізнесу, але ми вважаємо, що це менш важливо, ніж інші варіанти звітності, які ми хотіли б бачити, наприклад фінансові звіти.

приладова панель-гістограма

Під час навігації по програмі вам майже завжди доведеться повернутися на головну панель інструментів або параметри меню, щоб переглянути додаткові пов’язані звіти. Можливе поліпшення зв’язку між рахунками-фактурами, звітами та витратами. Незважаючи на те, що можна розібратися, де натиснути, щоб виконати такі завдання, як виставлення рахунків та реєстрація рахунків, Brightbook не настільки інтуїтивно зрозумілий, як інше програмне забезпечення для обліку. Прочитайте наш огляд FreeAgent щодо іншого програмного забезпечення бухгалтерського обліку, якому не вистачає зручності в користуванні.

Рахунок-фактура

Щоб додати новий рахунок-фактура, натисніть “новий рахунок-фактура” вгорі панелі інструментів. Це єдиний спосіб додати рахунок-фактуру. У Brightbook немає випадаючих меню. Якщо ви перебуваєте на пов’язаному екрані, наприклад, додаючи клієнта, ви не можете отримати рахунок-фактуру. Ви повинні повернутися на головний екран.

Brightbook просить вас вибрати клієнта, перш ніж перенести вас на головний екран рахунків-фактур, що здається непотрібним кроком.

Екран першого-нового-рахунка-фактури

Процес введення рахунку інтуїтивно зрозумілий. Ви можете вибрати будь-які потрібні вам терміни, додати примітки або вкладення та деталі предмета. Існує можливість вибору податкової ставки, але ви не можете застосовувати знижки.

Рахунок-фактура

Закінчивши, ви можете зберегти рахунок-фактуру, зберегти його та надіслати електронною поштою чи роздрукувати. Натиснувши на кнопку “Зберегти та надрукувати накладну доставки”, завантажується на робочий стіл .pdf, який ви можете роздрукувати. Пакетного друку немає. Якщо ви збережете рахунок-фактуру, замість того, щоб переглядати резюме всіх непогашених рахунків-фактур, вам буде показано виписку про всі непогашені рахунки-фактури для цього клієнта..

Виписка-фактура для клієнта

У заяві ви можете вказати, чи отримано платіж, додати кредитну нотатку або повернути гроші та надіслати електронною поштою, роздрукувати або дублювати її. Ви можете зробити рахунок-фактуру, повторюючи, встановивши прапорець у головній формі рахунку-фактури, після чого ваш єдиний варіант – вибрати, скільки днів ви хочете його надсилати.

Неможливо встановити дату закінчення або обмеження її повторення.

повторювати

Хоча Brightbook пропонує надійний процес оцінки. Форма кошторису підтримує додавання знижок та податків, декілька позицій та приміток. У спадному меню для “статусу котирування” ви можете вибрати, чи цитата була підготовлена, чи ведуться переговори, затверджена чи знаходиться в іншому штаті. Якщо встановити прапорець “перетворити кошторис у рахунок-фактуру”, ви заощадите ваш час.

Кошторис-форма

На відміну від більшості своїх конкурентів, у Brightbook немає інформаційної панелі рахунків-фактур, яка б відображала непогашені рахунки-фактури з першого погляду на екрані рахунків-фактур. Якщо ви перебуваєте на головній інформаційній панелі та натискаєте на маленьку кнопку “переглянути всі продажі” над “гроші належать”, вам буде надіслано список рахунків та платежів.

бачити всі продажі

Крім того, на екрані “клієнти” перераховані ваші клієнти та те, що вони зобов’язані. Однак це не показує, скільки клієнтів заборгували за простроченою сумою. Він також не включає в себе нагадування про оплату електронною поштою, прострочені сповіщення або не додає автоматичні запізнілі платежі.

У нижній частині головної інформаційної панелі розміщена “вкладка з оплатою рахунків”, яка також містить інформацію. Якщо ви звикли бачити знімок дебіторської заборгованості у розділі рахунків-фактур свого бухгалтерського програмного забезпечення, як ви можете за допомогою QuickBooks Online або Wave, презентація Brightbook може бути заплутаною (читайте наш огляд QuickBooks Online).

рахунок-рахунок-вкладка

Існує не обробка заробітної плати, і немає сторонніх додатків, щоб додати її. Brightbook не відстежує інвентар, тому ви не можете вибрати його на рахунку-фактурі. Загалом, функція виставлення рахунків дозволяє надсилати чи друкувати рахунки-фактури, і це стосується цього.

Витрати

Ви можете ввести рахунки, натиснувши на панелі приладів «новий рахунок». Однак ми не змогли знайти спосіб додати рахунок із профілю чи меню клієнта. У новій формі рахунку є вікна із випадаючими параметрами або ви можете вводити деталі вручну.

Новий рахунок

Хоча ви можете класифікувати витрати за допомогою спадних параметрів Brightbook, ви не можете додавати власні категорії. Якщо ви сплатили податки, виберіть ставку, і сервіс обчислить її за вас. Brightbook дозволяє завантажувати та додавати рахунок або квитанцію у форматі .pdf, що є хорошою функцією для підприємств, які передають витрати своїм клієнтам..

рахунок-фактура, що додається

Витрати відображаються внизу основної панелі інструментів на вкладці “Неоплачені рахунки”.

екран несплачених рахунків

Більшість підприємств мають рахунки, які вони сплачують щомісяця, наприклад, орендна плата чи електроенергія. У Brightbook вам доведеться вводити їх знову і знову, оскільки ви не можете автоматизувати витрати або платежі, як це можливо, використовуючи Xero (читайте наш огляд Xero).

Як і у випадку з функціями виставлення рахунків, параметри витрат не виходять за рамки основ.

Звіт про бізнес

У Brightbook є лише шість звітів, що менше, ніж у FreshBooks та Wave.

Перша вкладка звітів у розділі “звіти” – це інфографіка. Виберіть графік року або пиріг року, щоб переглянути рахунки-фактури, платежі та рахунки. Однак він не відображає чистого прибутку, і єдині діапазони дат – останні 12 місяців або накопичені.

Інфографіки

Наступна вкладка “Звіти про прибутки та збитки” містить звіт про прибутки та збитки та аналіз старіння дебіторської заборгованості. “Аналіз старого боржника” відкладає прострочену дебіторську заборгованість на 0-30, 30-60 60-90 і більше 90 днів. Це може бути експортовано, але ви не можете просвердлити ковші, щоб побачити інформацію, що стосується замовника.

аналіз старіння-боржника

На вкладці “Відкритий погляд” порівнюються продажі та витрати вашої компанії з іншими компаніями у вашій категорії бізнесу. Brightbook не каже вам, звідки беруться дані порівняння, і ми не бачимо значення надання їх замість інших, більш корисних звітів.

OpenInsight-вкладка

У розділі “Усі продажі” Brightbook показує ваші продажі та платежі, що в основному є різницею між грошовою або нарахувальною основою. Якщо навести курсор на номер рахунка-фактури, ви побачите його реквізити, що є приємним штрихом. Звіт обчислює чисту різницю між продажами та платежами, щоб показати вам непогашену суму.

Всі продажі

Замість того, щоб ставити його у форму, де ви вводите витрати, “усі рахунки та витрати”, що відображає рахунки від постачальників або витрати за товари, придбані від імені клієнтів, знаходиться в області звітів..

всі рахунки-витрати

Остання вкладка “Звіти” – це зовсім не звіт. На екрані потрібно ввести новий рахунок або рахунок. Це прекрасний приклад компонування підрозділів екранів, вкладок і меню Brightbook.

Фінансова звітність

Оскільки Brightbook не є програмним забезпеченням для бухгалтерського обліку, воно дає лише одну фінансову звітність. Звіт про прибутки та збитки може бути складений лише щотижня, щомісяця або щорічно, і його не можна експортувати. Ви не зможете порівнювати періоди поруч, щоб відстежувати ефективність вашого бізнесу, і він не обчислює відсоткові зміни.  

звіт про прибутки та збитки

На відміну від Wave, він не пропонує баланс або звіт про рух грошових коштів.

Підтримка

Ви не знайдете надійної підтримки для Brightbook. Сторінка FAQ відповідає на основні запитання щодо використання програмного забезпечення, але не має скріншотів і відео. Гірше, що він не оновлювався з 2017 року. Пошук на YouTube також не дав жодних результатів для навчальних відео..

У компанії є контактна форма та підтримка електронної пошти. Ми надіслали тестовий лист у робочий час та отримали відповідь протягом 20 хвилин.

Загалом у нас залишилося враження, що якщо ви користуєтеся Brightbook, ви самі.

Вирок

Програмне забезпечення бухгалтерського обліку Brightbook відчуває і функціонує більше як хобі для своїх засновників, ніж повноцінний бізнес. Не вистачає багатьох функцій, виявлених за його конкуренції, і навігація в програмному забезпеченні не є інтуїтивно зрозумілою. Майже відчувається, що служба почала його встановлювати, а потім пішла на півдорозі.

Зважаючи на те, що всі інші варіанти пропонують більше звітів, додатків, можливість доступу до своїх даних з будь-якого місця та кращу підтримку та допомогу в документах, ми не бачимо, чому бізнес зареєстрував би послугу Brightbook.

Ви використовуєте Brightbook? Що ви думаєте про це? Повідомте нас у коментарях нижче. Дякуємо за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map