Хвильовий огляд – оновлено 2020 рік

Хвильовий облік Огляд

Wave – це безкоштовна та зручна у користуванні програма онлайн-бухгалтерії. Це надзвичайно популярно, але, як ви можете прочитати у нашому повному огляді Wave, команда Cloudwards.net вважає, що його платні конкуренти просто мають таку невелику додаткову перевагу, коли справа доходить до розширеного бухгалтерії.


Best-Accounting-Software-Огляди

Wave – один з найкращих варіантів програмного забезпечення для бухгалтерського обліку, особливо для фрілансерів та малого бізнесу. Найбільша перевага Wave має перед своїми конкурентами те, що вона пропонує основні функції безкоштовно, за які платять інші платформи. Єдині послуги, за які ви платите, – це оплата заробітної плати та кредитні картки.

Wave пропонує безліч функцій, і більшість із них – це те, що ви очікували б на будь-якій платформі обліку. Його можливостей достатньо для малого бізнесу, але якщо вам потрібно щось більш потужне, його платні конкуренти QuickBooks Online або FreshBooks все ще варті ціни.

Хвиля проста у використанні, навіть для людей, які не знайомі з бухгалтерією чи бухгалтерією. Ви можете створити рахунок-фактуру за декілька хвилин, а ваші клієнти можуть оплатити вам прямо з їх рахунку, оскільки Wave має власну систему обробки платежів. Макет чистий і зрозумілий, і для кожного з функцій Wave чіткий потік.

Якщо ви фрілансер або власник бізнесу, якому потрібна лише проста, але надійна платформа бухгалтерії, ми закликаємо вас спробувати Wave. Вам нічого втрачати, тим більше, що майже всі його функції безкоштовні.

Сильні сторони & Слабкі сторони

Альтернативи для хвильового обліку

Особливості

Wave включає основні функції, якими повинні володіти всі облікові платформи, хоча вони не такі потужні, як те, що ви можете знайти на платних платформах. Однак функції Wave дуже прості у використанні та виконують роботу.

Подібно до функції «інвентар», що спостерігається в іншому програмному забезпеченні бухгалтерського обліку, наприклад Sage або Xero (читайте наш огляд Sage та огляд Xero, щоб дізнатися більше), Wave має сторінку «товари та послуги», на якій ви можете записувати все, що купуєте чи продаєте. Однак, ця функція більше нагадує список товарів, оскільки вона відстежує лише найменування товарів та ціни.

Зауважте, що Wave має два різні списки позицій, один для рахунків-фактур за продаж та один для ваших рахунків. Ви повинні додати товар до відповідного списку “товари та послуги”, перш ніж використовувати його у рахунку-фактурі чи рахунку. Сторінки “товари та послуги” можна знайти під категоріями “продажі” та “покупки”.

хвиля-новий продукт

На сторінці “товари та послуги” ви можете додати новий елемент або відредагувати існуючий. Щоб зробити товар доступним для виставлення рахунків-фактур, поставте прапорець “продати це”. Щоб зробити його корисним на рахунках, поставте прапорець “купити це”.

Ви також можете налаштувати банківський канал на Wave, підключивши свій банківський рахунок або кредитну карту. Wave отримує свої банківські виписки через ваш банківський рахунок в Інтернеті, щоб транзакції автоматично оновлювалися.

Підтверджуючи рахунок, ви можете знайти розрахунок у верхній частині вікна, який допоможе вам відстежувати відмінності між вашими хвилями та залишками на банківському рахунку. Потім ви можете прочитати свою заяву, додаючи або підтверджуючи транзакції на Wave, коли ви йдете.

хвиля-примирення-відповідність

На відміну від Xero, Wave не має функції банківського правила для автоматичного узгодження ваших транзакцій. Ви повинні робити все вручну, включаючи відповідні транзакції для кожного окремого облікового запису, а також додавати та видаляти транзакції, якщо ви ставите їх у неправильний обліковий запис. 

хвиля-примирення

Wave не пропонує багато варіантів інтеграції. Єдині програми, до яких Wave може інтегруватися, – це PayPal, Etsy, Shoeboxed, Zapier і Google Sheets. З цього приводу, Zapier може допомогти вам підключити декілька платформ до Wave.

Wave має надійний набір простих функцій, які прості у використанні, навіть якщо у вас немає досвіду ведення бухгалтерського обліку чи бухгалтерії. Він розроблений для людей, які не знайомі з управлінням своїми фінансами, тому якщо ви шукаєте щось більш просунуте, погляньте на його платних конкурентів.

Ціноутворення

Ціна хвилі – одна з її сильних сторін. За винятком систем оплати праці та систем обробки платежів, Wave безкоштовна у використанні, що робить її прекрасною платформою для підприємств, які тільки починають роботу.

Wave пропонує свою послугу з оплати праці – яка включає щорічні форми оподаткування та прямий депозит для працівників – для користувачів, що базуються в США та Канаді. Ціна варіюється в залежності від вашого місцезнаходження. У більшості штатів США та Канади компанія Wave стягує 20 доларів на місяць за свою оплату праці плюс 4 долари на місяць за кожного працівника або незалежного підрядника.

Якщо ви знаходитесь в одному з дев’яти штатів, де доступна податкова служба Wave, ви можете отримати комбіновану службу оплати праці та податкову службу Wave за 35 доларів на місяць плюс 4 долари на місяць для кожного працівника або незалежного підрядника.

Wave також має власну систему обробки платежів, тому ваші клієнти можуть оплачувати рахунки в Інтернеті за допомогою кредитної картки або банківського переказу. Подібно до QuickBooks Online і FreshBooks (читайте наш огляд QuickBooks Online і огляд FreshBooks, щоб дізнатися більше), Wave стягне плату в розмірі 2,9 відсотка плюс 30 центів за трансакції кредитною карткою і 1 відсоток за банківські перекази.

Привітність до користувачів

Щоб зареєструватися у Wave, вам потрібно ввести свою електронну адресу, а також ім’я та категорію вашого бізнесу. Однак якщо ви хочете скористатися системою обробки платежів Wave та послугами з оплати праці, є додаткові форми, такі як дані вашого банківського рахунку, окрім вашого бізнесу та особистих даних.

хвиля-бізнес-деталі

Wave має чистий інтерфейс, і кількість інформації, що відображається, є абсолютно правильною, особливо для людей, які не знайомі з бухгалтерським обліком. Ви можете швидко отримати доступ до всього з панелі навігації з лівого боку вікна. Єдине, чого бракує панелі навігації – це кнопка швидкого додавання, яку ви можете знайти лише на приладовій панелі.

хвильова панель приладів

Зверху на панелі навігації ви знайдете кнопку, на якій розміщено назву вашої компанії. Це спосіб переходу на інший бізнес-рахунок або особистий рахунок.

У Wave також є додаток для Android та iOS, тому ви можете керувати своїми рахунками та квитанціями в дорозі. Замість того, щоб пропонувати одну програму для всього, як-от QuickBooks Online або Xero do, Wave поділяє її на дві програми: “квитанції”, щоб захоплювати та завантажувати ваші квитанції та “рахунки-фактури”, щоб надсилати та керувати своїми рахунками..

Хвиля – це хороша платформа для новачків у бухгалтерському обліку. Його функції прості у використанні, і він відображає все логічно. Налаштування все просте і займає менше 15 хвилин, якщо у вас є вся необхідна інформація.

Рахунок-фактура

Є два способи створення нової накладної. Перший – через панель приладів, натискаючи кнопку “створити нову”, а потім вибрати “рахунок-фактура”. 

Другий спосіб – через сторінку “рахунки-фактури”, яку ви можете знайти, перейшовши до категорії “продаж” на панелі навігації, а потім натисніть кнопку “створити рахунок” у верхньому правому куті сторінки.

Як видно з назви, на сторінці “рахунки-фактури” відображаються всі ваші рахунки-фактури та їхні статуси. Ви також можете фільтрувати та відображати рахунки-фактури за статусом, датою, номером або клієнтами, що допомагає швидше знаходити рахунки-фактури. 

У верхній частині сторінки “рахунки-фактури” ви можете знайти поле, де відображається огляд, у тому числі, скільки грошей прострочено або скільки потрібно сплатити протягом наступних 30 днів.

хвиля-рахунки-фактури

Створюючи новий рахунок-фактура, ви можете вибрати клієнта, натиснувши кнопку «додати клієнта». Ви можете додати наявного клієнта зі свого списку клієнтів, якого ви можете знайти на сторінці “Клієнти” у розділі “Продажі” на панелі навігації або додати нового клієнта..

Натиснувши кнопку “редагувати стовпці”, розташовану над описом елемента, ви перейдете до меню, де ви зможете вирішити, які стовпці ховати та як називати кожен стовпець.

Додавання рахунків-фактур у хвилі

Щоб додати товар-фактуру, натисніть кнопку «новий товар», щоб вибрати її зі списку «товари та послуги». Ви також можете додати новий елемент за допомогою кнопки “створити новий елемент”, яка з’явиться, коли ви введете поле, позначене “Назва елемента”. Ви можете налаштувати кількість, ціну та суму податку для кожного товару.

хвиля-нова-рахунок-фактура

Клацніть на «Зберегти та продовжити», щоб зберегти рахунки-фактури у вигляді чернетки. На наступній сторінці ви можете знайти сторінку статусу рахунка-фактури, яка заповнена його деталями. Ви можете затвердити проект, надіслати рахунок-фактуру та налаштувати нагадування через цю сторінку. Ви також можете зайти на цю сторінку, натиснувши на конкретний рахунок-фактуру на сторінці “рахунки-фактури”.

Після схвалення проекту, ви можете надіслати рахунок замовнику, натиснувши кнопку «надіслати рахунок». Ви можете налаштувати електронну пошту, якщо хочете. Wave надішле електронну пошту через вашу підключену електронну адресу.

Нагадування про видачу рахунків-фактур

Щоб налаштувати нагадування, після надсилання рахунку ви можете обрати до трьох варіантів: три дні, сім днів та 14 днів після дати платежу. На жаль, ці параметри встановлені Wave і їх неможливо змінити. 

Нагадування встановлюються для кожного рахунку-фактури, а не від клієнта, тому вам доведеться відмічати їх щоразу, коли ви надсилаєте рахунок-фактуру, що може бути незручно, якщо ви надсилаєте їх багато.

хвиля-рахунок-нагадування

Ви можете зробити рахунок-фактуру, що повторюється, або на інформаційній панелі, на сторінці “періодичні рахунки-фактури” або на сторінці статусу рахунка-фактури..

На сторінці стану рахунків-фактур можна вибрати кнопку «інші дії» та натиснути «зробити повторювані». Потім Wave переведе вас на сторінку статусу, що повторюється, де ви зможете налаштувати графік повторення рахунків-фактур, варіантів оплати та варіантів відправлення..

хвиля-повторення-рахунок-рахунок

Ви можете дізнатися про статус вашої повторної накладної на сторінці “періодичні рахунки-фактури” у розділі “Продажі”. На цій сторінці ви можете переглянути минулі рахунки-фактури, дізнатися, які повторювані рахунки-фактури активні, і побачити, коли дати для майбутніх та попередніх рахунків-фактур.

На відміну від Xero, який дозволяє вільно налаштовувати шаблони рахунків-фактур за допомогою аркушів Excel, у Wave існує лише три шаблони рахунків-фактур, які ви можете використовувати. На щастя, ви все одно можете додати свій логотип і вибрати акцентний колір, щоб персоналізувати рахунок-фактуру.

хвиля-рахунок-рахунок-шаблон

Створити рахунок-фактуру за допомогою Wave легко і має чіткий потік. Сторінка “рахунків-фактур” Wave також полегшує відстеження рахунків. Ваш клієнт також може оплачувати свої рахунки за допомогою процесора оплати за допомогою кредитної картки Wave. На жаль, Wave обмежує автоматичні нагадування як за кількістю, так і за часом.

Витрати

Як і рахунки-фактури, існує два способи створення рахунків у Wave. Перший – через панель приладів, натиснувши кнопку “створити нову”, а потім вибрати “рахунок”. Другий спосіб – через сторінку “рахунки”, яку ви можете знайти на інформаційній панелі під категорією “покупки”, а потім натиснути кнопку “створити новий рахунок”..

Створюючи новий рахунок, ви можете вибрати постачальника зі свого списку або додати нового. Як і у рахунках-фактурах, ви можете додавати елементи зі свого списку “послуги та продукти” або створювати новий товар. Закінчивши, натисніть кнопку «Зберегти», і ви повернетесь до сторінки «рахунки». Створювати рахунки набагато простіше, ніж створювати рахунки-фактури, оскільки не потрібно надсилати їх постачальникам.

хвиля-новинка

На сторінці “Рахунки” ви можете записувати свої платежі та бачити їхні статуси платежів. Ви також можете фільтрувати рахунки за продавцем або за датою, що корисно, коли ви шукаєте певні рахунки.

хвильові рахунки

На жаль, Wave не дозволяє створювати повторюваний рахунок, тому якщо у вас є періодичні витрати, вам доведеться створювати новий рахунок щоразу.

Ще один спосіб додати витрати – через квитанції. Ви можете додати квитанцію через iOS, Android або веб-додаток Wave. Ви також можете надіслати свою квитанцію на адресу [захищено електронною поштою]. Wave обробить завантажені квитанції для отримання інформації. Потім ви можете переглянути ці квитанції, а ті, що затверджені, зберігаються як витрати.

Звітність

Wave має лише 12 шаблонів звітів, включаючи основні звіти, такі як грошовий потік, застаріла дебіторська заборгованість та прибутки та збитки. У порівнянні зі QuickBooks Online або Xero, шаблони звітів Wave явно втрачають з точки зору кількості. 

Коли ви відкриєте сторінку “звітів” Wave на панелі навігації, ви знайдете 12 шаблонів звітів, розділених на п’ять розділів. У кожному розділі та шаблоні є коротке пояснення, що це таке і що він може зробити для вашого бізнесу. Цей вид форматування дуже корисний для тих, хто не звик до бухгалтерського обліку.

хвильові звіти

Розділ «Отримати велику картину» складається з «прибутку та збитку», «балансу» та «грошового потоку». За допомогою цих звітів ви можете отримати огляд фінансового стану вашого бізнесу, а також куди переходять ваші гроші та з них.

хвильовий баланс

У розділі “залишайтеся на вершині податків” відображаються податки, які ви сплачували за рахунками та рахунками. Звіт “Податок з продажу” допомагає зібрати податки, зібрані з продажів та сплачені за покупки. Звіт про «зарплату та заробітну плату» допомагає вам відстежувати гроші, витрачені на заробітну плату та податки працівників.

хвиля-податок-звіт

У розділі “фокус на клієнтах” містяться звіти “дохід клієнта” та “застаріла дебіторська заборгованість”, які допомагають відстежувати взаємозв’язок між вашими грошима та клієнтами. Використовуючи “дохід від замовника”, ви можете побачити, які клієнти є найбільш прибутковими. “Застаріла дебіторська заборгованість” дозволяє відстежувати прострочені рахунки та неоплачені рахунки.

дебіторська заборгованість за віком

Подібно до “зосередження на клієнтах”, розділ “фокус на постачальниках” дозволяє бачити взаємозв’язок між вашими постачальниками та грошима. Цей розділ складається з звітів про “заборгованість за віком” та “закупівля від продавця”.

хвиля-звіт-постачальник

У розділі «копати глибше» ви знайдете детальну інформацію про ваші транзакції. Звіт “Баланси рахунків” підсумовує ваші транзакції. Звіт пробного балансу дає загальний баланс ваших рахунків на конкретну дату. Нарешті, звіт “трансакції рахунку” – це детальний перелік усіх ваших транзакцій та загальної суми за рахунком.

хвильовий звіт-рахунок

Функція звітування Wave не настільки налаштована, як QuickBooks Online або Xero. Єдине, що можна скорегувати – це звітний період. Фільтрів немає, і ви не можете змінювати стовпці звітів.

З іншого боку, шаблони звітів Wave дуже зручні для користувачів. Кожен шаблон звіту у програмі Wave оптимізований для того, щоб виглядати чистим і зрозумілим, навіть для людей, які не звикли бачити ці звіти.

Підтримка

Ви можете отримати доступ до центру підтримки Wave за допомогою кнопки “довідка” внизу панелі навігації. Клацніть на “підтримка”, і з’явиться вікно, яке дозволяє шукати свою проблему в довідковому центрі Wave.

хвильова підтримка

Окрім довідкового центру, у Wave також є форум спільноти, де ви можете задавати питання колегам. Перш ніж зв’язатися з командою підтримки Wave, радимо перевірити спільноту на наявність подібних проблем, якщо хочете швидше дійти до свого рішення..

Якщо ви не можете знайти рішення, ви можете зв’язатися з командою підтримки компанії Wave електронною поштою, натиснувши кнопку “надіслати нам електронну пошту” внизу вікна “довідковий центр”. Користувачі, які платять, також можуть натиснути кнопку “чат в прямому ефірі” на панелі навігації, щоб отримати миттєву відповідь від служби підтримки Wave. Зауважте, що чат в реальному часі також доступний для всіх користувачів протягом перших 60 днів.

Вирок

У порівнянні зі своїми платними конкурентами, Wave є більш зручним для користувачів, навіть для тих, хто не знайомий з бухгалтерським обліком. У ньому є всі функції, необхідні для організації фінансів. Ці функції також прості у використанні, що робить їх більш простими, ніж більшість інших платформ обліку. Її макет чистий і легкий для розуміння.

Його простота в поєднанні з тим, що вона безкоштовна, робить Wave ідеальним вибором для нових власників бізнесу або фрілансерів, яким не потрібні потужні функції, які має інше програмне забезпечення бухгалтерського обліку, наприклад відстеження часу або відстеження інвентарю.

Однак цих можливостей може бути недостатньо для великих підприємств, яким потрібен більше, ніж простий менеджер грошей. Якщо вам потрібні більш потужні функції – такі як повторення рахунків, відстеження часу або більше шаблонів звітності – варто поглянути на платних конкурентів Wave..

В цілому компанія Wave надає надійний набір простих інструментів, які допоможуть вам керувати своїми фінансами, навіть якщо ви не бухгалтер. А ще краще – це безкоштовно, так що не шкода намагатися.

Ви раніше пробували Wave? Ми хотіли б почути, що ви думаєте, в розділі коментарів нижче. Дякую за прочитане. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map