одривий огляд

Хоча офіційно все ще триває робота, odrive є чудовим потужним інструментом управління багатьма хмарами, який пропонує найкращу синхронізацію у своєму роді. У деяких інших областях вона не вистачає, але для отримання повної картини найкраще прочитати наш детальний оглядний огляд.


Для тих, хто прагне краще керувати цифровими активами, що розповсюджуються на різні хмарні сервіси, odrive забезпечує керування багатьма хмарами, щоб допомогти вам зробити саме це. Сьогодні він підтримує безліч великих імен хмарного сховища, як-от Google Drive і Dropbox, на додаток до таких протоколів, як WebDAV та FTP, щоб розширити варіанти інтеграції.

У цьому оглядовому огляді ми опустимо деякі найбільші хіти інструменту, зокрема приватне шифрування в кінці, а також унікальний та потужний підхід до синхронізації.

Ми також обговоримо деякі неполадки щодо функцій, які можуть спричинити паузу, незважаючи на те, що одрив все ще входить до числа найкращих інструментів управління мульти хмарами сьогодні (поле залишається незавершеним).

Зауважте, що odrive не забезпечує жодного сховища. Якщо ви шукаєте самостійне хмарне сховище, а не інструмент управління, найкращим посібником із зберігання хмар є місце для початку.

Альтернативи відриву

Сильні сторони & Слабкі сторони

Особливості

З відривом, ви знайдете багато функцій, які вам потрібно від багатохмарної системи управління. Також є кілька несподіваних сюрпризів, але є і деякі нещасні промахи.

Основна мета цього програмного забезпечення та будь-якого інструменту управління мульти хмарами – звести всі ваші хмарні служби зберігання в одне місце, як ніби це все лише одна велика, щаслива хмара.

Щоб уніфікувати хмарні сервіси, odrive використовує поєднання веб-інтерфейсу та клієнта для синхронізації настільних ПК. Настільний клієнт доступний для Windows та Mac, з бета-версією для Linux. Одріве, начебто, вже кілька років використовував програми для Android та iOS, але поки нічого.

Ви можете створювати необмежені хмарні з’єднання, навіть якщо ви користуєтеся безкоштовним планом. Оптико-сервіс Otixo дозволяє лише десять підключень на безкоштовних акаунтах.

Ми розповімо, які хмарні служби підтримуються пізніше в цьому огляді. odrive також підтримує протоколи WebDAV, FTP та SFTP. Існує також інтерфейс командного рядка для роботи з серверами.

резервне резервне копіювання та передача

Otixo не пропонує синхронізацію хмари та хмари або резервне копіювання хмари, що є однією з нещасних помилок, про які ми згадали.

Насправді, існує навіть не простий спосіб одноразової передачі з однієї хмари в іншу. Вам доведеться використовувати настільний клієнт і переміщувати вміст туди. Для кращого зв’язку хмара-хмара, замовіть MultCloud (читайте наш огляд MultCloud).

З іншого боку, клієнт odrive sync дозволяє переглядати хмарний вміст з файлової системи настільного ПК, не зберігаючи цей вміст на своєму комп’ютері. Про це ми поговоримо більше, коли обговоримо досвід користувачів. Це досить корисна функція і не дуже поширена.

Ще одна така особливість – здатність odrive шифрувати файли приватно, те, що ви не отримаєте на самому місці з більшості хмарних служб зберігання даних. Ми розглянемо цю функцію детальніше, коли поговоримо про безпеку пізніше в цьому огляді. Ми також обговоримо стурбовану відсутність двофакторної автентифікації одріва.

odrive також дозволяє обмінюватися файлами, генеруючи посилання та створюючи спільні робочі області. Ви можете використовувати робочі простори для об’єднання декількох файлів з декількох хмарних платформ для роботи над проектом.

Хоча ще не доступний, веб-сайт odrive вказує, що незабаром він пропонує можливості резервного копіювання, що дозволяє створювати резервну копію локального вмісту в хмарній службі. Хоча ми не можемо уявити, що це розбиває ряди найкращих інструментів резервного копіювання в Інтернеті, ми будемо залишати рішення.

Загалом, набір функцій – це змішаний мішок, але, здається, це стосується більшості доступних інструментів управління хмарою. Ми ще не знайшли той, який справді вражає всіх навколо. Сподіваємось, odrive виправить свої помилки, оскільки, безумовно, має потенціал бути такою послугою.

Ціноутворення

Ви можете отримати обмежену функцію безкоштовну версію odrive або передплатити послугу щорічно.

Якщо ви вирішили підписатися, вам доведеться платити за рік наперед, не існує жодного варіанту щомісяця. Вартість, що становить 99 доларів на рік, складе трохи більше 8 доларів на місяць. Це приблизно на 20 відсотків більше, ніж ви заплатите за послугу з Otixo (читайте наш огляд Otixo), послугу, яка також має можливість щомісяця.

Безкоштовна версія odrive здається щедрою, враховуючи, що ви можете встановити необмежене з’єднання та використовувати багато доступних функцій. Функції, які ви не можете використовувати, на жаль, справді виганяють ноги від досвіду.

Один з них, про який ми поговоримо пізніше, включає неможливість синхронізувати файли на настільному клієнті після їх завантаження на ваш жорсткий диск. Більш розумно, лише користувачі Premium отримують доступ до функції шифрування.

Якщо ви вважаєте, що хочете підписатися, ви можете спробувати план Premium спершу з семиденною пробною версією, яку отримують усі користувачі, коли підписуються на безкоштовний план. Крім того, якщо ви підписалися і вирішите, що ви зробили жахливу помилку, ви можете скасувати відшкодування протягом 30 днів.

Підтримувані хмари & Протоколи

Ви можете використовувати odrive для підключення різноманітних хмарних служб зберігання даних, але є декілька, які не підтримуються. Опції включають великі імена, такі як Dropbox, Google Drive, OneDrive та Amazon Drive, а також менш відомі записи, такі як Yandex Disk та HiDrive.

Велика сума – Egnyte Connect, найкраща послуга синхронізації та спільного використання, яку ми ще не розглядали.

DropboxOneDriveGoogle ДискКоробка
Amazon DriveЯндекс дискHiDriveAmazon S3
Backblaze B2Google Cloud4 спільнийАдріав
FacebookInstagramHipChatПосип
GmailWebDAVFTPSFTP

Для інтеграції включені три послуги хмарної інфраструктури: Amazon S3, Google Cloud та Backblaze B2. Однак це залишає хмарні файли Rackspace, Azure, Wasabi та кілька інших гідних варіантів на морозі.

Хороша новина полягає в тому, що odrive підтримує WebDAV, що дозволить вам реалізовувати хмарні сховища не в списку, якщо вони підтримують WebDAV. Це включає pCloud (читайте наш огляд pCloud), давнього улюбленого тут на Cloudwards.net.

odrive також підтримує протоколи FTP та SFTP для підключення ваших персональних хмарних серверів зберігання даних.

Нарешті, сервіс підтримує кілька додатків. До них належать Facebook, Gmail, HipChat, Instagram та Slack. Їх включення дозволяє робити такі речі, як автоматичне завантаження фотографій та відео в соціальних мережах, збереження вкладень електронної пошти (Gmail) та обмін файлами (Slack).

Досвід користувача

Після того як ви зареєструвались на одриві та ввійшли, ви знайдете інтерфейс, де можна почати додавати хмарні облікові записи.

Натисніть “Посилання на сховище”, щоб почати це робити. Ви зможете вибрати потрібний обсяг пам’яті зі списку популярних постачальників. Якщо ви не бачите того, що шукаєте, натисніть, де написано “каталог зберігання”, щоб дізнатися більше варіантів.

Якщо ви підключаєте обліковий запис хмарного сховища, вам потрібно буде дозволити odrive отримати доступ до цього облікового запису, який вимагає ваших облікових даних користувачів. Процес займає близько десяти секунд, після чого ви зможете побачити його, перелічене на вкладці сховища веб-інтерфейсу odrive..

Ви можете натиснути будь-який перерахований там диск, щоб отримати доступ до його вмісту безпосередньо з odrive.

Ви можете завантажувати, видаляти, перейменовувати та ділитися з інтерфейсу браузера. Функція спільного використання файлів створює посилання на папку чи файл, який може бути захищений паролем та датою закінчення терміну дії, більший захист, ніж ви отримуватимете вміст безпосередньо з Диска Google та кількох інших служб.

Файли зображень можуть бути попередньо переглянуті, але ніякі інші типи файлів не можуть, навіть .pdfs. Ви також можете створювати папки та завантажувати файли. Зручно, що відроджений інтерфейс користувача підтримує перетягування та перетягування, що дозволяє завантажувати декілька файлів одночасно.

Як не дивно, немає можливості шукати файли. Це означає, що якщо ви не згадуєте, з якою службою ви зберегли файл, вам доведеться шукати. Ми також не знайшли можливість відкривати файли, запустивши хмарну службу зберігання, в якій вони зберігаються, що здається функцією, яка не вимагає створення мульти хмарного інструменту управління.

Нам подобається функція «пробілів» odrive, яка дозволяє створювати спільні робочі середовища, які можуть інтегрувати вміст із різних служб зберігання хмар. Це полегшує співпрацю над проектами, що включають файли, що зберігаються у кількох постачальників.

Однак для робочого простору немає робочого чату або навіть функції коментування, тому все відчуває себе дещо недостатнім. У Otixo є аналогічна функція, яка називається “робочі простори”, яка набагато відшліфована.

Це майже все, що є у веб-інтерфейсі, окрім вкладки шифрування, про яку ми поговоримо пізніше. Це простий у використанні і є кілька приємних функцій, але ми хотіли б побачити більше.

Odrive Клієнт синхронізації на робочому столі

Ви можете завантажити клієнта синхронізації відриву з веб-браузера. Установка займає лише хвилину, і після того, як клієнт відкриє ваш веб-переглядач, ви пройдете вас по короткому підручнику. Суть його полягає в тому, що будь-яка хмарна служба або додаток, до якого ви підключаєтесь до odrive, з’являться у папці настільного комп’ютера odrive.

Папка працює як головна папка синхронізації для всіх ваших хмарних служб зберігання даних, але з уловкою: за замовчуванням папки та файли в папці фактично не синхронізовані. Швидше за все, що ви бачите – це заповнювачі, що забезпечує величезну перевагу.

Ця перевага полягає в тому, що ви все одно можете бачити, який вміст зберігається у хмарі з файлового менеджера комп’ютера, але цей вміст не займає місця на вашому жорсткому диску. Це працює як чітка функція “розумної синхронізації” Dropbox (доступ до якої вимагає досить дорогого Dropbox Pro, про що ви можете прочитати в нашому огляді Dropbox).

Ви можете увімкнути синхронізацію будь-якої папки чи файлу, клацнувши правою кнопкою миші та вибравши “синхронізацію”, яка завантажить її на ваш жорсткий диск. Щоб знову вимкнути синхронізацію, просто клацніть правою кнопкою миші та оберіть “синхронізувати”. Однак зауважте, що з причин, яких ми не можемо зрозуміти, синхронізація доступна лише для користувачів Premium.

Безкоштовні користувачі, які перетворюють заповнювачі у фактичні файли, просто повинні зберегти їх такими.

Ви матимете доступ до деяких налаштувань та інших параметрів за допомогою піктограми відкладного ряду завдань. Сюди можна віднести пропускну здатність пропускної здатності, розділити великі файли та встановити інтервали синхронізації (також усі функції Premium).

Ми хотіли б побачити можливість шифрування папок безпосередньо з настільного клієнта, а не використання веб-інтерфейсу, але загалом, ми повинні сказати, що настільний клієнт – це наша улюблена річ у odrive.

Це в основному пов’язано з використанням файлів-заповнювачів, а не тим, що потрібно фактично завантажувати вміст, щоб побачити його. Більше постачальників хмарного сховища потрібно реалізувати цю функцію.

Безпека

Параметр шифрування, доступний у веб-інтерфейсі (функція Premium), повинен подобатися тим, хто турбується про конфіденційність хмари. Якщо ви не обрали постачальника послуг хмарного зберігання даних з нульовими знаннями, хмарні компанії зберігання керують вашими ключами шифрування для вас.

Це означає, що ці компанії можуть розшифрувати ваші файли, щоб відсканувати їх на предмет піратського контенту або подати урядові програми нагляду, такі як PRISM. Якщо ви використовуєте Google Диск, Google також може сканувати ваші дані для використання в маркетингу, про що ви можете дізнатися більше в нашому огляді Диска Google.

Функція шифрування odrive забирає цю силу. Це дозволяє створювати зашифровані папки на хмарних дисках. Файли, що зберігаються в цих папках, мають імена файлів, і вміст, прошиті таким чином, що вони є приватними, і це означає, що ніхто, окрім вас, не може розшифрувати їх.

Вам буде запропоновано створити пароль, який використовується для створення ключів шифрування. Не втрачайте цей пароль, оскільки odrive не зберігає його, оскільки в основному це перешкоджатиме цілі функції. Якщо ви втратите його, ви втратите доступ до всіх файлів у зашифрованій папці.

До речі, рівень шифрування – AES-256, той самий протокол, який використовує служба шифрування нульових знань Boxcryptor, що відповідає аналогічному призначенню (читайте наш огляд Boxcryptor).

Хоча ми любимо варіант шифрування, ми зовсім не в захваті від того, що odrive не пропонує двофакторне шифрування. Без цієї функції, якщо пароль вашого облікового запису невдалий буде викрадений або зламаний, той, хто його має, зможе легко отримати доступ до всіх ваших хмарних файлів (ну, крім тих, що в зашифрованих папках, завдяки додатковому паролю шифрування).

При двофакторній автентифікації потрібен секретний код, який зазвичай надсилається на ваш телефон, під час входу з незнайомої машини. Більшість хмарних сервісів зберігання сьогодні пропонують двофакторну автентифікацію. Той факт, що odrive не знижує цієї вигоди і, мабуть, є найбільшою причиною триматися подалі від цієї послуги.

Якщо ви перейдете в глухий кут, не забудьте вжити заходів для створення надійного пароля, який важко зламати.

Підтримка

odrive має посібник користувача, до якого можна отримати доступ через веб-інтерфейс. Це пошук і пройде вас через кілька основних кроків. У посібнику також є категорія усунення несправностей, але як не дивно, ця категорія має лише одну статтю, і вона не стосується усунення несправностей (“як перевірити версію програми синхронізації”).

Існує також форум користувачів, який здається досить активним, де ви можете ставити запитання та досліджувати минулі відповіді. Odrive веде блог і має коротку сторінку FAQ.

Якщо ви не можете знайти відповіді на свої запитання там, є “контактна служба обслуговування клієнтів”. Однак єдиними варіантами прямого контакту є адреси електронної пошти для відділу продажів та виставлення рахунків (звичайно). odrive перенаправляє технічні питання на форум користувача.

Коротше кажучи, ми не вражені підходом odrive до підтримки клієнтів.

Фінальні думки

Ми були дуже схвильовані на самому початку процесу огляду на відродження, тому що думали, що нарешті знайшли ідеальну систему управління хмарою. Ми грунтувались на тому, що насамперед на виявленні використання заповнювачів, а не на завантажених файлах, і що одрив можна використовувати для шифрування хмарного вмісту.

Обидва ці чудові риси. Однак вони є єдиними переконливими причинами користуватися послугою, і ми не впевнені, що вони достатньо переконливі для деяких наших читачів.

Хоча вартість трохи вище, ніж ми хотіли, наші реальні проблеми – відсутність двофакторної автентифікації та можливостей синхронізації хмара в хмару. Ми також хотіли б бачити додаток інтеграції для ще декількох хмарних сервісів, на додаток до кращої підтримки клієнтів.

Кінцевий результат полягає в тому, що, як і більшість змагань, одріве як блискуче, так і невдало провалюється. На жаль, цей перший біт робиться досить просто, що він все ще є одним з найкращих інструментів управління мульти хмарами, доступними сьогодні.

Повідомте нам ваші думки про одріве в коментарях нижче. Дякуємо за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me