Огляд NordLocker – шифрування від NordVPN – оновлено 2020 рік

Огляд NordLocker

NordLocker – це програмне забезпечення для шифрування з тієї самої компанії, яка принесла нам NordVPN, і ми загалом вражені цим. Це, однак, дуже дорого, особливо, враховуючи решту ринку. Ознайомтеся з нашими думками в цьому повному огляді NordLocker.


nordlocker-slider1

nordlocker-slider2

nordlocker-slider3

nordlocker-slider4

nordlocker-slider5

Попередній

Далі

Наразі NordVPN вважається одним з найкращих постачальників VPN навколо, незважаючи на деякі останні проблеми щодо безпеки (докладнішу інформацію читайте в нашому огляді NordVPN). Однак Tefincom, компанія, що стоїть за гігантом VPN, починає свою філію. Його перший набір в інші ніші кібербезпеки – це програмне забезпечення для шифрування файлів NordLocker. 

У цьому огляді NordLocker ми дізнаємось, чи є у нового малюка в блоці відбивні номери, що можуть відповідати встановленим службам шифрування файлів. Провівши деякий час із програмою, ми тут, щоб розповісти вам про її функції, ціну, простоту використання, безпеку, підтримку та обмін файлами. Врешті-решт ми зробимо висновок, чи варто NordLocker ціна чи ні. 

На його запитувальну ціну, відповідь – це завжди неоднозначне “можливо”. NordLocker вимагає високої ціни, але робить вартість вартішою. Інтерфейс та зручність користування не є другим, як і безпека. Незважаючи на те, немає причин не спробувати це, бо існує щедрий безкоштовний план і 30-денна гарантія повернення грошей.

Сильні та слабкі сторони

Особливості

NordLocker – це зовсім нова послуга, тому не дивно, що під час написання не існує тонни функцій. Це служба шифрування, але це в основному це. Основна функція – це спільний доступ, який вам дозволяється робити неважливо, використовуєте ви безкоштовну послугу або підписуєтеся на преміальний план. 

Перш ніж перейти до цього, давайте поговоримо про інтеграцію. Технічно NordLocker працює з будь-яким сервісом зберігання хмар. Як стверджує NordLocker, він «чудово грає» з усіма постачальниками, але це тому, що він не пропонує прямої інтеграції. NordLocker – це суто локальний досвід, тобто вам потрібно встановити на вашій машині службу зберігання хмар. 

Наприклад, якщо у вас є підписка на Sync.com – що ми рекомендуємо, як ви бачите в нашому огляді Sync.com – ви можете зберігати свій «шафку» (назва для вашої зашифрованої папки) локально у папці синхронізації.. 

Оскільки ця локальна папка синхронізації добре синхронізується на ваших пристроях, ви можете отримати доступ до свого шафки де завгодно, доки машина, на якій ви відкриваєте, працює під управлінням macOS або Windows. 

NordLocker, як і більшість служб шифрування, орієнтований на хмарне сховище більше, ніж резервне копіювання, що дозволяє вам або співробітникам працювати над файлом, що зберігається у спільній хмарі. Через файлову систему накладення, яку вона використовує – докладніше про це в розділі “безпека” нижче – NordLocker не може шифрувати цілі диски для цілей онлайн-резервного копіювання.. 

При цьому він може зашифрувати папку з усіма вашими файлами в ній. NordLocker не встановлює обмеження розміру чи розширення у вашому обліковому записі. Поки у вас є преміум-план, ваші файли можуть бути будь-якого розміру з будь-яким розширенням, з необмеженою кількістю даних для завантаження. 

Ділення NordLocker

Обмін у програмі простий, що дозволяє запросити нових користувачів завантажити NordLocker та розблокувати шафку, якою ви поділилися. Однак ви не можете ділитися шафкою через додаток. Скоріше, ви скажете NordLocker, хто може отримати доступ до певного шафки, ви можете надіслати це зашифроване шафка будь-яким способом, який вважаєте за потрібне.. 

nordlocker-огляд-папка-спільний доступ

Проблема виникає – як зазвичай це стосується послуг шифрування – якщо одержувач не має облікового запису NordLocker. Хоча є безкоштовний план, він обмежений 5 Гб, тобто якщо ваш шафка більший за нього, одержувач не зможе відкрити його з безкоштовним планом. Однак, вільний план має переваги в інших сферах, як ми побачимо в наступному розділі.

Огляд NordLocker

Ціноутворення

NordLocker трохи дорожче, ніж інші параметри шифрування файлів, але як особиста орієнтована послуга, ціна має сенс. Порівняно з Boxcryptor ціна є орієнтовною, але ця послуга бачить найбільшу знижку при покупці для команди, а не для окремого користувача, як ви бачите в нашому огляді Boxcryptor.

Тим не менш, високу ціну не можна відмовити. Хоча NordLocker близький до Boxcryptor щорічно, це набагато дорожче, ніж AxCrypt, який за щорічний план стягує лише $ 35 (читайте наш огляд AxCrypt).  

Ціна приносить із собою зручність використання, хоча, як ми побачимо в наступному розділі. Він також не містить обмежень щодо даних або файлів. NordLocker підтримує будь-який файл будь-якого розміру, тобто ви можете зашифрувати все, починаючи з документів Microsoft Word до файлів 4K MKV до сеансів інструментів Pro. Крім того, існує необмежений обмін навіть у вільному плані. 

NordLocker безкоштовно

Як і більшість послуг шифрування, у NordLocker доступний безкоштовний план. Вам все одно потрібно буде зареєструватися в обліковому записі, але це дозволить вам зашифрувати 5 ГБ даних безкоштовно. З нашого тестування, схоже, немає жодних обмежень для файлів, ні за типом, ні за розміром. Поки ви залишаєтесь обмеженням 5 Гб, ви золоті. 

Тут важливо зазначити, що безпека не змінюється, якщо ви користуєтеся безкоштовним планом. AxCrypt дозволяє лише 128-бітний ключ у вільному плані, а Boxcryptor не підтримує шифрування імен файлів. Однак NordLocker надає вам повну безпеку у своєму вільному плані. 

Крім того, безкоштовний сервіс можна використовувати на будь-якій кількості пристроїв, наскільки ви хочете, доки цей пристрій підтримує NordLocker і ви пам’ятаєте свій головний пароль. На відміну від безкоштовних планів Boxcryptor та AxCrypt, NordLocker не несе ризиків для безпеки та обмеженого доступу до хмарного сховища. Вірніше, ваші дані обмежені. 

Однак, існують безкоштовні варіанти з відкритим кодом. Прочитайте наш огляд VeraCrypt та огляд Cryptomator на двох прикладах.

Якщо ви вирішили заплатити, NordLocker пропонує 30-денну гарантію повернення грошей, що приємно бачити. Є аргумент щодо не пропонування політики повернення коштів, оскільки існує безкоштовний план, тому нам подобається, що NordLocker пропонує політику повернення коштів, незважаючи на безкоштовний план. 

Що стосується способів оплати, пропонуються варіанти, які ви очікуєте від будь-якої послуги шифрування VPN, включаючи кредитні картки, Amazon Pay та bitcoin, хоча як не дивно PayPal.

Безпека

NordLocker побудований навколо GoCryptFS, який шифрує файли та папки за допомогою AES і є сумісним між платформами, що робить його ідеальним для обміну зашифрованими файлами та папками. Замість шифрування на весь диск GoCryptFS дозволяє NordLocker шифрувати окремі файли, тобто не потрібно повторно шифрувати кожен раз, коли ви створюєте нові файли. 

GoCryptFS – це також накладання файлової системи, це означає, що ви можете безпосередньо редагувати зашифровані файли. Наприклад, якщо у вас є документ Word, який знаходиться у вашому шафці, ви можете розшифрувати його за допомогою NordLocker, відредагувати його та закрити, не потребуючи повторного шифрування файлу..

Що стосується шифрування ваших файлів, NordLocker покладається на асиметричну криптографію, яка, як ви можете прочитати в нашому описі шифрування, означає, що для шифрування та розшифрування файлу потрібні державний та приватний ключ.. 

NordLocker створює 256-розрядний ключ ECC при першому налаштуванні облікового запису, який забезпечує переваги безпеки RSA, але з меншим розміром ключа (це означає швидше шифрування та більшу підтримку старих машин). 

Однак, ECC – еліптична крива – це суперечливий алгоритм використання. На основі записів, викладених Едвардом Сноуденом, можливо, АНБ розмістило задній простір на одному або декількох випадкових генераторах на основі еліптичної кривої. 

Tinfoil капелюхи вимкнено, NordLocker шифрує ваш секретний ключ за допомогою шифру XChaCha20-Poly1305-IETF на вашому пристрої. Цей ключ ніколи не залишає ваш пристрій без попереднього зашифрування. Під час створення шафки створюється 256-бітний ключ, який відомий як ваш ключ шафки. Цей ключ шафки потім шифрується. 

Нарешті, у своїх файлах NordLocker використовує AES-GCM для шифрування вмісту файлів, як нав’язує GoCryptFS. Щойно ви розшифруєте файл, весь цей захист падає, як ряд доміно. 

Що стосується спільного доступу, NordLocker покладається на обмін ключами ECC, де ваш шафку шифрується за допомогою приватного ключа та відкритого ключа одержувача, а потім розшифровується за допомогою вашого відкритого ключа та приватного ключа одержувача.. 

NordLocker Master Password та нульові знання

Ключ, який містить все разом, – ваш головний пароль, і це єдиний спосіб отримати доступ до зашифрованих файлів. Ваш головний пароль ніколи не бачить і не зберігає NordLocker, що робить послугу нульовими знаннями щодо доступу та вмісту. Як ми бачимо з нашими кращими менеджерами паролів, ваш головний пароль відомий вам і вам самим.

Натомість NordLocker бачить похідний пароль, згенерований за допомогою алгоритму Argon2 та сіль – фактично додані додаткові випадкові дані для додаткової безпеки – це означає, що NordLocker не може знати, що таке ваш головний пароль. Потім, підтвердивши, що результат Argon2 та сіль відповідає тому, що очікує NordLocker, ваш головний пароль може розшифрувати ваш секретний ключ. 

Коротше кажучи, NordLocker робить все необхідне, коли йдеться про безпеку ваших файлів. ECC – найімовірніший вибір, навіть якщо навколо нього є суперечки. Крім цього, NordLocker використовує найновіші криптографії, щоб переконатися, що ваші файли можуть бачити лише ви та вибрані вами одержувачі.

Простота використання

Не дивно, що NordLocker дуже простий у використанні. Він відображає веб-сайт диспетчера паролів NordPass з простою, безглуздою компонуванням (читайте наш огляд NordPass). Єдина відмінність полягає в тому, що NordLocker доступний для завантаження.

nordlocker-огляд-веб-сайт

Ви можете завантажити додаток NordLocker без реєстрації в обліковому записі, але для його використання вам знадобляться облікові дані. Якщо ви користуєтеся безкоштовним планом, процес налаштування може швидко заплутатися, оскільки вас ніколи не заносили на сторінку реєстрації. Вам потрібно спочатку завантажити додаток, у якому у верхньому лівому куті є невеликий “створити обліковий запис”. 

Якщо ви є або користуєтесь NordVPN, ви не можете створити новий обліковий запис. З будь-якої причини, схоже, що NordVPN та NordLocker діляться однаковою базою паролів, тому вам потрібно буде ввести електронну пошту та пароль для підписки на NordVPN, щоб увійти, навіть якщо вона не активна. 

Але це не те, що ви використовуєте для входу. Після введення облікових даних NordVPN вам буде запропоновано створити головний пароль для NordLocker. Тоді вам видадуть ключ для відновлення. Це єдиний спосіб відновлення файлів, якщо ви забудете головний пароль. Збереження його за допомогою такої послуги, як 1Password, може стати хорошою ідеєю (читайте наш огляд 1Password).

nordlocker-огляд-шафка-поділитися

Нарешті, NordLocker запитає, де ви хочете зберігати свій перший шафку. Ви можете зберігати його у папці документів, вибирати інше місцеположення або, якщо у вас є Windows, зберігати його у своєму OneDrive (читайте наш огляд OneDrive). Після цього ми зіткнулися з проблемами. 

На момент написання .NET Framework 4.8 є абсолютно новою для Windows, а NordLocker вимагає її роботи. Протягом декількох тижнів більшість користувачів Windows мають встановити оновлення, але NordLocker не буде працювати без нього. Через це ми постійно стикалися з помилками при спробі налаштування нашого першого шафки.

Це з’ясовується під час встановлення, але варто зауважити, що вам потрібен .NET Framework 4.8 перед встановленням NordLocker. Помилки все ще зберігатимуться, якщо встановити NordLocker та запустити оновлення Windows.

Використання NordLocker

Інтерфейс NordLocker нагадує Провідник файлів Windows. Ви побачите вибране шафку, файли та папки всередині, розмір шафки та користувачів, які мають доступ до неї. Додавання файлів і папок просте як завжди; просто перетягніть їх у інтерфейс NordLocker. 

nordlocker-огляд-windows

Під час копіювання тестової папки 204 Мб NordLocker негайно зашифрував файли. Наша папка містила різноманітні типи файлів, включаючи текстові, торрент, відео та аудіофайли, всі вони зберігалися в нашому шафі за замовчуванням. NordLocker, однак, може підтримувати стільки шаф, скільки вам потрібно. 

Краще думати про шафки, як про папки, тим більше, що ви не можете додати нову в інтерфейсі NordLocker. У Windows можна створити нову шафку, перейшовши до файлу чи папки, яку потрібно зашифрувати, клацнувши правою кнопкою миші та вибравши «створити шафку». Це створить файл шафки в каталозі, в якому знаходився вихідний файл або папка. 

nordlocker-огляд-створення-шафка

Ці файли з шафками – які, звичайно, читаються лише NordLocker – можна переміщати у вільний час. Вони займають таку ж кількість місця, як папка чи файл, який ви шифруєте, але їх також можна відкрити з будь-якої машини чи каталогу, якщо вони знаходяться на комп’ютері з ОС Windows або macOS. 

Щоразу, коли ви закриєте та повторно відкриєте програму, відкриється ваша шафа за замовчуванням (та, яку ви створили під час налаштування). У додатку немає способу перейти до інших шаф, але це дратує. Натомість вам доведеться використовувати Провідник файлів, якщо ви хочете відкрити інші шафки.

Файлообмінник & Зберігання

Ви можете ділитися файлами та папками NordLocker з якоюсь кількістю одержувачів, але кожна людина, з якою ви поділитесь, потребуватиме облікового запису NordLocker, щоб розшифрувати інформацію. Процес спільного використання шафки простий. Після відкриття шафки просто натисніть «додати доступ користувача» та введіть електронну пошту одержувача. 

nordlocker-огляд-шафка-поділитися

Якщо у користувача вже є обліковий запис NordLocker, все, що вам потрібно зробити, – це надіслати їм файл, що надається спільним доступом, який NordLocker показує у File Explorer після додавання нового користувача. Якщо ні, NordLocker надішле електронний лист із проханням зареєструватися в акаунті та завантажити програму. 

Для обміну файлами чи папками в шафці потрібно вибрати файли, якими ви хочете поділитися, клацніть правою кнопкою миші та виберіть “Підготуватися до спільного доступу”. NordLocker створить експортну версію файлів або папок, якими ви хочете поділитися, і вам знову доведеться додати адреси електронної пошти інших користувачів. 

Якщо ви хочете поділитися з сервісом хмарного зберігання, ви можете, хоча процес стає безладним. NordLocker не може експортувати безпосередньо до постачальника хмарних сховищ даних, таких як Boxcryptor. Натомість вам знадобиться локальна папка для зберігання хмари, як-от ті, які пропонують Google Drive та Dropbox (читайте наш огляд Google Диска та огляд Dropbox). 

Можна також завантажити зашифрований файл і завантажити при необхідності, але це більше клопоту, ніж варто.

Підтримка

Як нова послуга, NordLocker має мало матеріалів для підтримки. База знань присутня під час написання, але вона містить лише кілька статей. Такі речі, як завантаження програми та оновлення платіжної інформації, охоплюються та детально висвітлюються в цьому. Однак існує не так багато статей про усунення несправностей.

nordlocker-огляд-база знань

Наразі існує лише три статті з усунення несправностей, дві для Windows та одна для macOS. У кожній ОС є стаття про перевстановлення, а Windows має про необхідні умови неправильної установки. Зважаючи на те, що у нас виникли проблеми з установкою через недавнє оновлення .NET Framework, було б доцільно також мати статтю про це, але, на жаль, не було жодної.

Коротше кажучи, база знань не має такої великої кількості знань у своєму нинішньому стані. Виходячи з того, що ми бачили від NordVPN, ми очікуємо, що в майбутньому буде додано більше статей, коли з’являться проблеми. Наразі це, в кращому випадку, це елементарний ресурс. 

Якщо у вас є якісь реальні проблеми, краще звернутися до команди підтримки. NordLocker пропонує лише підтримку електронною поштою через контактну форму. Користувачі, які платять та не платять, можуть скористатися формою, хоча абоненти преміум-класу отримують пріоритетну підтримку. NordLocker каже, що підтримка працює цілодобово, але враховуючи, що це електронна пошта, важко сказати про це.

Щоб оцінити час відповіді, ми звернулися до безкоштовного облікового запису з питанням про використання ключів ECC замість RSA. Через 24 години на кінці NordLocker настала радіо тиша. Звичайно, ми спробували безкоштовний акаунт, але якщо час відповіді більше 24 годин, то підтримка 24/7 не пропонується. Немає цього способу.

Вирок

NordLocker – це проста у використанні та ефективна програма шифрування. Однак це приходить за ціною. Незважаючи на те, що додаток чудово розроблений і сервіс дотримується найновіших криптовалют, він вимагає високої запитуваної ціни. Однак, якщо ви можете собі це дозволити, це одна з найкращих. 

Що ви думаєте про NordLocker? Ви збираєтесь скористатися його 30-денною гарантією повернення грошей? Повідомте нас у коментарях нижче та, як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map