Огляд криптовалюта – оновлено 2020 рік

Огляд криптоматора

Cryptomator – одна з найкращих програм безкоштовного шифрування там, але ретельне вивчення її особливостей показує, що вона відстає від своїх платних конкурентів. І все-таки, це чудовий інструмент для тих, хто хоче отримати дешеву безпеку, про що ви можете прочитати в нашому повному огляді Cryptomator.


криптоматор-слайдер1

криптоматор-слайдер2

криптоматор-слайдер3

криптоматор-слайдер4

криптоматор-слайдер5

Попередній

Далі

Cryptomator – це безкоштовна програма з шифруванням з відкритим кодом, яка входить до числа наших найкращих альтернатив TrueCrypt. Він також заробив кивок у нашому найкращому посібнику із програмного забезпечення для шифрування завдяки простому для розуміння інтерфейсу. У більшості областей він відмінний, але Cryptomator все ще відстає в декількох місцях порівняно з платними послугами шифрування. 

У цьому огляді Cryptomator ми будемо глибоко занурюватися в сервіс, розповідаючи про його особливості, безпеку та користувацький досвід. Окрім визначення надійності Cryptomator, ми також побачимо, наскільки це просто у використанні, що для програмного забезпечення з відкритим кодом важливо. 

Ми серйозно вражені Cryptomator як безкоштовний програмний продукт. Це напрочуд простий у використанні і забезпечує високу безпеку для завантаження. Однак її вільна природа переливається в інші райони. У Cryptomator бракує таких функцій, як обмін та пряма інтеграція в хмарне сховище, які можуть бути для вас вимикачами.

Сильні сторони & Слабкі сторони

Особливості

Cryptomator – це цілеспрямований додаток, і через це він освітлює функції. Спільний доступ не є варіантом, і є лише кілька налаштувань, з якими можна повозитися. Крім того, Cryptomator не може шифрувати цілі диски, що пропонується деякими платними конкурентами. 

Параметри в основному орієнтовані на організацію. Ви можете змінити місце, де встановлений ваш диск, перейменувати ім’я та призначити його власною точкою кріплення, але це стосується цього. Якщо ви досвідчений користувач, ви також можете вказати спеціальні прапори монтажу, які можуть змінити спосіб монтажу віртуального диска. Незважаючи на те, що добре бачити, ми не уявляємо, що багато людей скористаються цією функцією. 

Використання Cryptomator на iOS та Android

Cryptomator пропонує додаток для iOS та Android, а також установку на Linux через консоль. Як і багато інших служб шифрування файлів, ви також можете запустити Cryptomator у своєрідному “портативному” режимі, хоча це не так просто, як деякі платні аналоги. 

Наприклад, Boxcryptor пропонує програму без встановлення, яку можна запустити на будь-якій машині. Просто завантажте файл на USB-накопичувач, підключіть його до комп’ютера і зробіть все, що вам потрібно зробити. 

Cryptomator може розпізнавати наявні сховища, але він не пропонує програму, яка не встановлює встановлення. Однак, за дрібницю ви можете перезавантажити Crytomator і все одно отримати доступ до своїх сховищ на іншому комп’ютері. 

Мобільні програми насправді пропонують більше функціональних можливостей, ніж настільні додатки, оскільки вони інтегруються безпосередньо в сервіси хмарного зберігання на основі Dropbox, Google Drive, OneDrive та WebDAV (читайте наш огляд Dropbox та огляд Google Drive). 

Крім того, ви можете зберігати локальну копію зашифрованої інформації, якщо ви використовуєте іншу хмарну службу, наприклад Sync.com (читайте наш огляд Sync.com). 

Кріптоматорний дезінфікуючий засіб

Єдина реальна функція, яку пропонує Cryptomator – це Sanitizer, хоча це і є набагато менш захоплюючим, ніж це звучить. Sanitizer – консольний інструмент, створений для усунення несправностей. Якщо з будь-якої причини у вашому сховищі є пошкоджені файли або ви не можете розшифрувати за допомогою свого головного пароля, ви можете використовувати Sanitizer для виявлення проблем у зашифрованій папці. 

криптоматор-огляд-санітор

Все, що вам потрібно, це Java 9 або новіша версія та файл JAR Sanitizer, який ви можете завантажити з веб-сайту Cryptomator. Після вказівки шляху та введення пароля Santizer перевірить вашу скарбницю на наявність будь-яких проблем та повідомить про кількість критичних помилок, загальних помилок та попереджень.

Однак Sanitizer не виправить ваш оберіг. Це просто інструмент пошуку помилок, а не їх усунення. На щастя, він випиває кілька файлів, які ви можете надіслати в Cryptomator для подальшого усунення неполадок. 

Огляд криптоматора

Ціноутворення

Cryptomator – це пожертвування, це означає, що хоча програмне забезпечення технічно безкоштовне, пожертви приймаються та заохочуються. На відміну від VeraCrypt, Cryptomator трохи більше чекає на прохання про пожертви (читайте наш огляд VeraCrypt). Попри те, наскільки простий у користуванні веб-сайт, ми не проти.

Це вперед, так, але не дратує Веб-сайт Cryptomator має розділ про пожертви на першій сторінці, і якщо ви вирішите не пожертвувати, вони запитають ще раз. Однак, коли ви завантажуєте програму, жодних дозволів не виникає. Ми дуже цінуємо такий підхід; Криптоматор запитує, що йому потрібно, не перетворюючись на жебрацтво. 

Якщо ви вирішили пожертвувати, ви можете оплатити PayPal, кредитними картками, банківським переказом або криптовалютою. На веб-сайті ви можете вказати свою пожертву в фунтах, євро або в доларах США, тож якщо ви використовуєте іншу валюту, вам доведеться зробити конвертацію самостійно. 

Крім того, ви можете залишити повідомлення зі своєю пожертвою, якщо вам захочеться передати певне заохочення команді розробників.

Безпека

Cryptomator, як програмне забезпечення для шифрування, орієнтованого на хмару, робить усе можливе, щоб захистити ваші файли. Замість того, щоб захистити вашу інформацію від крадіжок, вона більше зосереджена на захисті від служб онлайн-сховищ, які хочуть втрутитися у ваші файли. У Cryptomator ставки нижчі, але він все одно може переходити до найкращих з них, коли справа стосується безпеки. 

Cryptomator дає зрозуміти, що в центрі уваги не місцевий захист. Натомість він зосереджений на шифруванні файлів, що зберігаються в Інтернеті. Через це певна інформація залишається незашифрованою, включаючи метадані про те, коли були створені файли та папки, розмір збережених файлів та кількість файлів та / або папок у сховищі. 

Хоча фокус не локальний, Cryptomator – це локальний додаток. Пароль, який ви встановили для свого сховища, ніколи не надсилається через Інтернет. Скоріше, він використовується для створення ключових файлів, які автентифікують вас локально. Cryptomator ніколи не синхронізує ваші файли і, таким чином, не має знань про ваш головний пароль або вміст сховища.

Шифрування криптоматора та дешифрування на ходу

Cryptomator використовує AES-256 для шифрування імен файлів, заголовків та вмісту на віртуальному диску. Він використовує Dokany в Windows та FUSE на macOS та Linux як передній, хоча він буде резервним для WebDAV у випадку, якщо один із цих фронтів не буде доступний. 

Якщо вас цікавлять технічні аспекти безпеки Cryptomator, не забудьте прочитати її опис, а також наш опис шифрування.. 

Під час використання Cryptomator ваші файли шифруються та розшифровуються на льоту, що відображається з графіком, коли ви змонтуєте віртуальний диск. Навіть при встановленні Cryptomator ніколи не використовує і не залишає незашифровані копії ваших файлів на вашому жорсткому диску. Натомість, інформація розшифровується в режимі реального часу за необхідності та повторно шифрується після цього.

Простота використання

Cryptomator дивно простий у використанні. Зазвичай ми очікуємо, що програмне забезпечення з відкритим кодом буде складним, тоді як платні варіанти підкреслюють зручність використання (читайте наш огляд NordLocker для прикладу). Cryptomator робить те і інше, пропонуючи легкий процес налаштування, не вимагаючи ні копійки. 

Як уже згадувалося, Cryptomator просить пожертвувати на домашній сторінці свого веб-сайту, але ви можете пропустити повз це і безпосередньо перейти до завантаження. Cryptomator підтримує Windows, macOS, Linux, Android та iOS, і коли ми встановили на ПК з Windows 10, все вийшло з ладу. Ви також можете переглянути суму SHA256 для усунення будь-яких проблем з установкою. 

cryptomator-огляд-завантаження

Установка приголомшливо проста. Можливо, передова природа Cryptomator піддається більш комфортній команді розробників. Незважаючи на те, що Cryptomator є вільним програмним забезпеченням близько до конкуренції за зручністю використання. Це посилюється лише тоді, коли настане час шифрувати ваші файли.

Шифрування файлів за допомогою Cryptomator

Інтерфейс Cryptomator такий же простий, наскільки вони приходять. Після встановлення вас вітають порожній список та стрілка, яка повідомляє вам додати сховище. Cryptomator працює, створюючи на комп’ютері віртуальні накопичувачі, які ви можете відкрити та розшифрувати за допомогою програмного забезпечення Cryptomator. 

cryptomator-огляд-інтерфейс

Не потрібно занадто глибоко вказувати деталі свого сховища. Все, що вам потрібно зробити, це натиснути значок плюс, вибрати ім’я, вибрати місце розташування та додати свої файли. 

Після цього ви можете встановити пароль для свого сховища. Cryptomator дає зрозуміти, що важливо запам’ятати свій пароль. Через модель нульових знань неможливо відновити свої дані, якщо ви забудете свій пароль.

cryptomator-огляд-створення пароля

Cryptomator автоматично заблокує оберіг. У Windows, введення пароля, змонтує сховище, як жорсткий диск, і відкриє Провідник Windows. Звідти шифрування файлів складається з перетягування їх на змонтований диск та натискання кнопки “заблокувати сховище”, коли ви закінчите. Cryptomator покаже графік ваших файлів під час їх шифрування та розшифрування. 

cryptomator-review-encrypted-folder

Після блокування сховища є кілька варіантів, з якими можна зіпсуватись. Cryptomator дозволяє перейменовувати накопичувач і призначити йому іншу літеру, встановити його у спеціальній точці та автоматично розблокувати при запуску. Жоден із варіантів не надто інтенсивний, але Cryptomator все ж дає кілька варіантів способу настройки. 

cryptomator-review-drive-options

Варто зазначити, що Cryptomator може виявити сховища, що зберігаються на інших машинах. Якщо ви переходите на інший комп’ютер, наприклад, ви можете перенести зашифровану папку і розблокувати її з будь-якою установкою Cryptomator. Нижче ви можете побачити приклад того, як виглядають папки, коли вони зашифровані. 

криптоматор-огляд-шифрування-задіяний

Файлообмінник & Зберігання

Cryptomator безпосередньо не інтегрується з такими хмарними службами зберігання, як Boxcryptor (читайте наш огляд Boxcryptor). Зберегти зашифровані файли у хмарних службах зберігання не важко, хоча відсутність одного зашифрованого файлу може ускладнити налаштування. 

Створюючи зашифровану ієрархію папок, ви генеруєте кілька папок і підпапок, де б ви хотіли зберігати сховище. Незважаючи на те, що Cryptomator може легко зрозуміти химерність, розповсюджену на кожному файлі та імені папки, вам все одно доведеться мати справу з ієрархією. 

Через це шифрування файлів та переміщення їх у хмарне сховище може бути громіздким, оскільки тут відсутні важливий елемент або може зробити сховище нечитабельним. Найкращий сценарій – почати зберігання зашифрованих папок у хмарному сховищі з початку роботи. Таким чином, Cryptomator може створити та оновити ієрархію папок.

Перш ніж перейти до синхронізації, ми хочемо поговорити про спільний доступ. У Cryptomator немає функцій спільного використання. Хоча ви можете легко надіслати зашифровану папку комусь, для розблокування їм знадобиться копія Cryptomator та ваш головний пароль. Ви не можете поділитися так, як ви б з NordLocker або Boxcryptor. 

Синхронізується Cryptomator з Dropbox, Google Drive та OneDrive

Використовуючи Cryptomator, ви хочете створити свій віртуальний привід безпосередньо у вашому постачальнику послуг зберігання хмарних даних. Наприклад, використовуючи OneDrive, ми створили новий сейф всередині папки OneDrive в Windows (читайте наш огляд OneDrive). Таким чином, вам не доведеться турбуватися про те, щоб пропустити критичний файл, якщо ви переміщуєте сховище до хмарного сховища. 

криптоматор-огляд-синхронізація

Звідси просто перетягнути файли, які потрібно зашифрувати, і заблокувати сховище. Cryptomator одразу приступить до роботи, шифруючи ваші файли, і ваша служба хмарного зберігання повинна підбирати зміни.

Підтримка

Cryptomator має напрочуд гарну підтримку програмного забезпечення з відкритим кодом. Спільнота та документація є сильними, тому ви повинні знайти відповіді на більшість питань. Однак, немає жодних варіантів контактів. 

На відміну від більшості програмного забезпечення з відкритим кодом, Cryptomator має спеціальну сторінку підтримки, до якої можна отримати доступ із веб-сайту. Там ви знайдете посилання на документацію та форуми спільноти Cryptomator. Ви також можете надіслати запит на скасування періодичної пожертви на сторінці підтримки, якщо у вас є налаштування. 

Документація технічна, але Cryptomator не робить її універсальною. Встановлення та функціональність висвітлюються простими умовами для кожної платформи Cryptomator, підтримуючи більш складні теми, такі як шифрування, отримання технічної обробки. Сама по собі це не база знань. Скоріше, документація охоплює, що таке Cryptomator і як він функціонує, не більше того. 

криптоматор-огляд-документація

Пошук підтримки у спільноті Cryptomator

Якщо вам потрібна пряма підтримка, спільнота Cryptomator – ваш єдиний варіант. Немає жодних варіантів контактів, навіть не стільки, скільки електронної пошти. На щастя, члени команди Cryptomator активно працюють на форумах і, що ми можемо сказати, своєчасно відповідають на питання..

cryptomator-огляди-форуми

Переглядаючи останні теми, найчастіше технічні запитання отримали відповіді за лічені хвилини від членів команди Cryptomator. Деякі інші теми – наприклад, “boxcryptor vs. cryptomator” – складаються в основному з відповідей інших користувачів. 

Що таке Cryptomator, хороші варіанти підтримки. Однак, не маючи підтримки електронною поштою, вона не може йти на ноги зі своїми платними конкурентами. Однак, як програмне забезпечення з відкритим кодом, ми вражені активною спільнотою та технічною, але доступною документацією.

Вирок

Криптоматор – це подих свіжого повітря з відкритим кодом. Хоча це не єдине подібне програмне забезпечення, це єдине, що обробляє шифрування так легко. Він простий у використанні, і хоча у ньому відсутні функції, ми не можемо просити багато іншого від безкоштовного програмного забезпечення. Якщо ви хочете зашифрувати свої файли, що зберігаються в хмарі, Cryptomator – це прекрасний спосіб зробити це безкоштовно. 

Що ви думаєте про Cryptomator? Ви збираєтесь завантажити його? Повідомте про ваш досвід у коментарях нижче та, як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map