Огляд MEGA – безкоштовне хмарне зберігання чи ні? – Оновлено 2020 рік

MEGA огляд

MEGA – це цікавий хмарний сервіс зберігання даних, який зазнав безліч змін. У своєму нинішньому втіленні він настільки ж безпечний, як це було завжди, але скоротив свій вільний простір для зберігання; обмін покращився, але все-таки міг бути кращим. Читайте далі для повного огляду MEGA.


Огляди хмарного зберігання

Хмарне сховище MEGA було засноване горезвісною Кім Дотком у 2013 році. Він більше не працює там, але компанія продовжувала працювати і зараз рекламується як “компанія конфіденційності”. Він не настільки здатний, як найкращі сервіси у нашому найкращому списку хмарних служб зберігання даних, але він має цікаві функції, зокрема шифрування нульових знань, про які ви дізнаєтесь більше у цьому огляді MEGA.

Хмарне сервісне зберігання – одне з найкращих сервісів з нульовим знанням. Захист поширюється і на те, чим ви ділитесь, оскільки ви можете використовувати приватне шифрування для захисту своїх файлів і папок, а також переконайтеся, що їх можуть читати лише ті особи, яких ви авторизуєте..

MEGA не світить у відділі співпраці, оскільки хмарний сервіс не має інтеграції та функцій редагування. Якщо вам це потрібно, зверніться до нашої кращої хмарної пам’яті для статті про співпрацю.

При цьому хмарний сервіс MEGA налічує 100 мільйонів користувачів, потужну безпеку, приємне користувацьке враження та здатні можливості спільного доступу до файлів. Якщо вам це потрібно, дотримуйтесь нас, обговорюючи MEGA більш докладно в розділах нижче.

Сильні сторони & Слабкі сторони

Альтернативи для MEGA

Особливості

Окрім стандартних функцій зберігання та обміну файлами у хмарі, які дозволяють перенести роботу в хмару та уникнути можливої ​​втрати даних через несправності на жорсткому диску, MEGA має цікаву функцію та пару доповнень.

мега-чат

Ця функція – це чат, який можна розпочати із контактів, яких ви додали до MEGA. Він використовує шифрування для забезпечення вашого спілкування в режимі реального часу.

мега-мега-птах

Додаток MEGAbird дозволяє обмінюватися великими файлами за допомогою Mozilla Thunderbird.

Для тих, хто хоче скористатися більш практичним підходом, MEGAcmd – це інструмент командного рядка, що дозволяє використовувати вашу ІТ-магію для роботи з файлами.

мега-мегасмд

Версія дозволяє вам мати кілька версій одного файлу та замінити поточну версію попередньою версією, якщо хтось помилився або видалив файл. Увімкнено як за замовчуванням у налаштуваннях MEGAsync. Якщо ви завантажите або синхронізуєте файл з тим самим іменем, що і існуючий файл в тому самому місці, буде створена нова його версія. Файли, які мають версії, позначаються піктограмою годинника.

мега-версія

Якщо ви думаєте, що сильні можливості версій вам принесуть користь, прочитайте наш кращий хмарний сховище для версій.

Хмарне сховище MEGA також може попередньо переглядати фотографії та відтворювати відео. Це приємний варіант для медіа, але це не дуже добре, щоб занести його до нашого списку найкращих хмарних сервісів зберігання фотографій та відео. Проте ця можливість не поширюється на документи, і MEGA не пропонує інтеграцію з Microsoft Office або G Suite через Google Drive.

Ціноутворення

Служба хмарного зберігання зазвичай пропонує кілька планів, що збільшує гнучкість і дозволяє отримати той, який найкраще відповідає вашим потребам. MEGA дотримується тієї ж логіки, надаючи вам вибір між одним вільним планом і чотирма планами преміум-класу.

Чим більше планів зберігання хмари пропонується за менші гроші, тим краща їх вартість. Якщо це ваш пріоритет, не забудьте прочитати наші найкращі пропозиції у хмарному сховищі.

Квотна передача – це кількість даних, яку ви можете переносити між своїми пристроями та хмарою MEGA на місяць.

MEGA рекламує програму Pro I як найпопулярнішу, і не важко зрозуміти чому. Він пропонує 1 Тб хмарного сховища, що є хорошою сумою, але він не може відповідати кращим пропозиціям на ринку, наприклад, хмарні плани зберігання 2TB від pCloud або Sync.com.

План pCloud дешевший, пропонує більше місця в хмарному сховищі та дає знижку, якщо ви платите за рік. Sync.com вимагає заплатити за рік заздалегідь, але вартість на місяць становить лише 8 доларів, що навіть краще, ніж pCloud. Для отримання додаткової інформації про ці хмарні програми зберігання даних читайте наш огляд pCloud та огляд Sync.com.

MEGA не дає знижку, але вона пропонує два місяці безкоштовного хмарного зберігання, якщо ви придбаєте однорічний план Pro.

План безкоштовного хмарного зберігання раніше був величезною принадою для нових користувачів, оскільки він пропонував 50 Гб. Це змінилося в 2017 році, і тепер хмарний сервіс зберігання забирає 35 Гб через один місяць. Незважаючи на непродуманий крок, MEGA все ще є одним з найкращих безкоштовних хмарних сервісів зберігання.

Ви можете завершити досягнення, наприклад, встановити настільний клієнт і мобільний додаток, але хмарне сховище, яке ви отримаєте таким чином, зникне через 180 днів. Навіть якщо ви запрошуєте друзів, ви отримуєте хмарне сховище, яке зникає через рік, що є великою контрастом до служб, які не встановлюють таких часових обмежень.

Простота використання

Настільний клієнт MEGA має привабливий інтерфейс, який складається з папки синхронізації та піктограми системного трея, який управляє вашою синхронізацією та дозволяє отримувати доступ до налаштувань.

мега-робочий стіл

Додаток для настільних ПК чітко представляє інформацію і не збиває вас з тобою. Він працює в Windows, macOS та Linux.

мега-веб-інтерфейс

Веб-інтерфейс простий у використанні, швидкий і простий. Ви можете переміщатися по файлах і папках, використовуючи меню хмарного диска зліва або на сторінці “вступ”, до якої ви можете отримати доступ, використовуючи меню зліва. Окрім останніх файлів, ви можете скористатися меню, щоб переглянути свої контакти та вміст, яким ви ділитесь, відкрити чат та перейти на панель приладів.

Вторинні функції розміщені в меню в правому верхньому куті екрана. Ви можете виконувати загальні дії, використовуючи верхнє меню, тоді як окремі дії вимагають правої кнопки миші на файл.

мега-смартфон-інтерфейс

Мобільний додаток, який доступний для Android та iOS, також простий у використанні. Веб-переглядач файлів займає більшу частину екрана, а нижнє меню дозволяє переглядати завантаження камери, доступ до чату, перегляд спільних папок та файлів офлайн..

Ви також можете встановити мобільний додаток для автоматичного завантаження фотографій та відео. Функція чату використовує переваги шифрування MEGA для захисту ваших повідомлень. Це цікаве доповнення, але, мабуть, це зайве, враховуючи безліч спеціалізованих додатків для чату на ринку. Якщо зашифровані повідомлення вас цікавлять, прочитайте наш посібник із шифрування текстових повідомлень.

Синхронізація файлів & Обмін

Встановлюючи настільний додаток, ви можете синхронізувати все з вашого веб-акаунта або вибрати конкретні файли. Якщо ви вирішите вибрати файли, вам доведеться створити нову синхронізацію, яка буде включати кореневу папку в Інтернеті, щоб синхронізувати все.

У такому випадку вам доведеться створити синхронізацію, націлену на кореневу папку, щоб синхронізувати все з хмари. Це громіздко, і ми вважаємо за краще рішення в один клік.

mega-sync-папка

Ви можете додати будь-яку папку до хмари MEGA, клацнувши правою кнопкою миші та вибравши “Завантажити в MEGA”. Це скопіює файл у папку синхронізації та у ваш веб-простір. Це можна зробити, скопіювавши файл вручну в папку синхронізації або скориставшись опцією “Завантажити” з системного трея.

мега-синхронізації

Кращим підходом було б дозволити контекстному меню додати вибрану папку безпосередньо як нову синхронізацію. На сьогоднішній день вам потрібно зайти в меню налаштувань, щоб досягти того ж результату. Зауважте, що вона працюватиме лише тоді, коли ви не вибрали все для синхронізації.

Цікавою особливістю, яку пропонує хмара MEGA, є можливість потокового передавання файлів, які не синхронізовані з вашим комп’ютером.

мега-акція

Веб-додаток MEGA дозволяє обмінюватися файлами, створюючи посилання, яке ви можете захистити ключем. Це робить їх нульовими знаннями, тому лише люди, яким ви даєте ключ, можуть їх читати. Ви можете приєднати ключ до свого посилання, а це означає, що кожен, хто має посилання, може отримати доступ до нього або надіслати ключ окремо. Ви також можете прикріпити дати подій або паролі до посилань.

На ньому є сторінка “Спільно зі мною”, але в ній немає тієї, яка показує, чим ви поділилися з іншими.

мега-папка-спільний доступ

Ви можете поділитися папкою, створивши посилання, яке працює так само, як і для файлів, або запросивши інших через свою електронну адресу. Якщо ви це зробите, ви можете встановити дозволи “лише для читання”, “читання і запис” та “повний доступ”. Щоб запросити інших завантажувати у вашу папку, включаючи користувачів, які не є MEGA, ви можете перетворити її у папку “MEGAdrop”..

Додаток для настільних ПК також дозволяє вам ділитися також, але лише створивши посилання, і це не дозволяє вам ділитися з іншими людьми за їх електронною адресою. Ви не можете запрошувати інших до папок або створювати посилання для завантаження.

Швидкість

В середньому на завантаження папки з блискавкою 1 Гб в середньому пішло близько 36 хвилин, що на 10 хвилин повільніше, ніж ми могли очікувати. З трьох спроб MEGA завантажила наші файли приблизно за 25 хвилин, але в іншій пішло більше години. Зважаючи на це, MEGA має проблеми з підтримкою постійних швидкостей, не досягаючи швидких.

мега-веб-інтерфейс

Ми використовували WiFi-з’єднання в Белграді, Сербія, зі швидкістю завантаження 6 мегабіт в секунду та швидкістю завантаження 102 Мбіт / с. Користувачі повідомили, що досягли більшої швидкості, коли вимкнули налаштування «використовувати http» на вкладці пропускної здатності програми для настільних ПК.

Майте на увазі, що ви можете побачити різні результати, якщо ви ближче до серверів MEGA в Європі, Канаді та Новій Зеландії.

Хоча MEGA не має синхронізації на рівні блоку, яка прискорює передачу в хмару, лише переміщуючи зміни, які відбулися у завантажених файлах, представник компанії повідомив нам в електронному листі, що ця функція працює.

Безпека & Конфіденційність

Використання хмарного сервісу зберігання може становити ризик, якщо він не має належної безпеки, оскільки в Інтернеті існує чимало небезпек, наприклад, хакери, які не вагаються, щоб націлити свої дані за допомогою викупового програмного забезпечення або “людиною в середині” напади. Вони можуть спробувати вкрасти ваші дані для входу, щоб отримати повний доступ.

Хмарна безпека використовує багато протоколів і шифрів для захисту ваших файлів під час перевезення та в спокої. Вони включають протокол TLS для зупинки атаки “людина-посеред”, двофакторну автентифікацію для запобігання доступу до вашого облікового запису, якщо хтось викраде ваші облікові дані та приватне, шифрування в кінці для забезпечення вашої конфіденційності, зберігаючи кого-небудь, крім вас від повного доступу до читання файлів і папок.

мегабезпека

Оскільки хмара MEGA підкреслює її конфіденційність, недарма вона використовує приватне шифрування для шифрування файлів на стороні клієнта.

Рівень шифрування в спокої – це 128-розрядний AES, який не настільки сильний, як 256-бітний AES, але це не має значення, тому що зламування може зайняти мільйони років. Протокол TLS додає ще один рівень захисту файлам, які перебувають у дорозі. MEGA також пропонує двофакторну аутентифікацію.

Його вихідний код також є загальнодоступним, тому кожен, хто хоче перевірити безпеку MEGA, може це зробити.

Конфіденційність MEGA

Хмарні центри зберігання даних MEGA знаходяться в Люксембурзі, Німеччині, Франції, Нідерландах, Канаді та Новій Зеландії, які визнали Європейською Комісією адекватний рівень захисту відповідно до статті 45 Загального регламенту захисту даних.

Щоб дізнатися більше про закони, що регулюють дані, прочитайте, що вам потрібно знати про хмарні закони та правила, наш путівник по GDPR та нашу статтю про те, які країни мають найкращі закони про конфіденційність у світі..

MEGA навіть розповсюджує регламенти GDPR щодо даних щодо всіх своїх користувачів, а не лише тих, хто з ЄС. Стаття 16 в політиці конфіденційності зазначає, що MEGA не буде продавати ваші файли, дані облікових записів або метадані третій стороні, якщо це не дозволить її політика, тому у вас не буде скандалу Cambridge Analytica..

Ви можете знайти те, що ця політика дозволяє та вважає “законною та доцільною” у статті 14, де сказано, що MEGA має право надавати ваші файли, чати, дані використання облікових записів та веб-сайтів правоохоронним органам, якщо цього вимагає законодавство в будь-якій юрисдикції. Це не буде багато, зважаючи на шифрування нульових знань, але є метадані, які залишаються в незашифрованому вигляді.

Відповідно до статті 7.3, незашифровані метадані, які залишаються, це:

 • Тип браузера та операційна система пристроїв, з яких ви ввійшли в систему MEGA
 • Інформація про IP-адресу та порт для входу, використання API, завантаження файлів, створення папок та експорту посилань
 • Країна, від якої MEGA очікує, що ви отримаєте доступ до її послуг, про що можна зробити висновок, порівнюючи вашу IP-адресу з загальнодоступною базою даних
 • Розміри файлів, порядок версій, часові позначки та відносини файлів батько-дитина
 • Видалення міток часу
 • Адреса електронної пошти всіх, з ким ви спеціально зв’язалися за допомогою систем MEGA

Зауважте, що ваші файли та папки можна спільно використовувати приватним шляхом запрошенням на вказану адресу електронної пошти або загальним доступом, створивши посилання на файл чи папку та ключ розшифрування.

 • Контактна електронна адреса кожного учасника чату, час початку чату та тривалість чату та активність модерації
 • Вилучення та призупинення облікових записів
 • Зв’язок з вами MEGA
 • Ваші особисті налаштування облікового запису, включаючи зображення аватарів

Навіть маючи ваші метадані в незашифрованому вигляді, MEGA робить хорошу роботу щодо захисту вашої конфіденційності, враховуючи її приватне шифрування, прихильність до GDPR, що поширюється на всіх користувачів та зашифрований обмін посиланнями. Ви можете знайти більше інформації про те, як MEGA реалізує їх у своїй політиці конфіденційності.

Його центри обробки даних використовують RAID для захисту від втрати даних. Плюс до цього, MEGA зберігає дані користувачів, розповсюджені в декількох географічних місцях, щоб гарантувати, що навіть масштабні ДТП не зможуть його порушити.

Підтримка клієнтів

мегапідтримка

Довідковий центр добре організований. Він розділений на категорії, які дозволяють легко знайти відповідь, яку ви шукаєте, а вгорі є корисна панель пошуку.

Ви можете скористатися списком поширених запитань для швидкого пошуку питання, але якщо ви не можете знайти відповідь, ви можете зв’язатися із службою підтримки клієнтів за допомогою форми повідомлення.

Ми використовували його, щоб задати питання, і отримали відповідь всього за 20 хвилин. Це найменший вражаючий час для підтримки клієнтів, якщо не сказати, що корисно, враховуючи, що немає варіанту чату. Команда з обслуговування клієнтів запевнила нас у електронному листі, що вона працює цілодобово. Крім того, користувачі Pro отримують пріоритетну підтримку.

Вирок

MEGA не приймає вашу конфіденційність як належне, тому гарантує, що ніхто, крім вас, не може читати ваші дані. Основними ресурсами, які він використовує для цього, є шифрування нульових знань та сильна політика конфіденційності, яка поширює правила GDPR на всіх користувачів MEGA.

Додавши потужні функції безпеки, приємну роботу користувачів та здатні параметри синхронізації та обміну, ви отримаєте хороший хмарний сервіс зберігання даних. Це може бути ще краще, якби у нього були більш конкурентоспроможні ціни, продуктивність та стабільна швидкість. Тим не менш, у нього є безкоштовний план зберігання хмари з 15 Гб пам’яті, що робить його привабливим перевірити послугу і побачити, чи працює вона для вас.

Що ви думаєте про MEGA? Чи чітке дотримання конфіденційності є вагомою причиною для того, щоб спробувати його чи перейти з хмарної служби зберігання, яку ви зараз використовуєте? Повідомте нас у коментарях нижче та подивіться, як воно порівнюється з іншим великим іменем у нашому порівнянні Dropbox та MEGA. Дякую за прочитане.

Поширені запитання про MEGA

 • Чи безпечно зберігання MEGA Cloud зберігання?

  Так, використовуване шифрування та його політика конфіденційності означають, що ваші файли захищені від шкоди сторонніми особами. Але майте на увазі, що ваші файли можуть бути видалені самим MEGA, коли у вас вільних 35 ГБ місця.

 • Безкоштовно MEGA?

  Так, 15 Гб місця безкоштовно. 35 Гб з 50 Гб, який ви запропонували, закінчується через півроку, тому не розраховуйте на те, що він назавжди залишатиметься.

 • Чи законний MEGA?

  Так, абсолютно. Первісний засновник Кім Дотком був і знаходиться в тісному місці з правоохоронними органами, але він більше не в команді MEGA. Служба така ж чиста, як свист.

 • MEGA є надійним?

  Залежить від того, кого ви запитуєте. У нас були лише незначні проблеми, коли ми користувалися ним самим, але деякі коментатори під цим оглядом розповідають іншу історію. Здається, це випадок малювання короткої соломки.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map