Огляд диска Yandex – оновлено 2020 рік

Огляд диска Яндекс

Російський дисковод Yandex був би чудовим сервісом завдяки добре реалізованому користувальницькому досвіду, але не вистачає безпеки для того, щоб пробитися до вершини нашого рейтингу. Крім того, підпадаючи під дію законів про конфіденційність Москви, це може бути великою проблемою для багатьох користувачів. Прочитайте наш повний огляд диска Yandex для деталей.


Огляди хмарного зберігання

Яндекс Диск – це хмарний сервіс для зберігання даних, що належить до групи “Яндекс”, яку часто називають “російською Google”. Служба запущена в 2012 році, що робить її молодшою ​​за послуги хмарного зберігання ветерана. Це не означає, що він недостатній, але у нього є багато можливостей для вдосконалення, перш ніж скористатися послугами на нашому найкращому хмарному порівнянні пам’яті.

Якщо ви не знаєте багато про хмарне сховище і не знаєте, з чого почати, загляньте в нашу бібліотеку хмарних сховищ.

У той час як Yandex Disk пропонує хороший досвід користування та гідні плани преміум-класу, він не має критичних особливостей, має слабку безпеку та дотримується російських законів про конфіденційність. Дотримуйтесь нас, тому що ми будемо детальніше розповідати про службу в цьому огляді Яндекс Диска.

Сильні сторони & Слабкі сторони

Альтернативи для диска Яндекс

Особливості

Основна особливість Яндекс Диска – це зберігання вмісту у хмарі. Це допоможе вам уникнути несправностей жорсткого диска та дасть змогу синхронізувати та ділитися своїми файлами на різних пристроях. Для цього ви можете використовувати для завантаження файлів настільний, мобільний або веб-додаток. Ми детальніше поговоримо про синхронізацію файлів у розділі «Обмін файлами та синхронізація».

yandex-disk-версія

На Яндекс-диску раніше не вистачало версій, але тепер ця функція доступна навіть для користувачів, які мають безкоштовні акаунти. Версія допомагає вам, коли вам потрібно скасувати небажані зміни, а Yandex Disk зберігає версії за останні 90 днів, не займаючи додаткового місця. Це означає, що якщо ви не підписалися на платний план, ви маєте доступ лише до попередніх двох тижнів.

Зверніться до кращого хмарного сховища щодо статті про версії щодо альтернативних служб, які дозволять вам перемотати час та відновити файли.

yandex-disk-версія

Yandex Disk інтегрується з Microsoft Office Online, тому користувачі, яким потрібно співпрацювати над документами, будуть задоволені. Ви можете використовувати його для відкриття, редагування та створення файлів Word, Excel та PowerPoint. Це не допомогло Yandex Disk зробити найкраще хмарне сховище для списку співпраці. Dropbox Business – найкращий вибір. Детальніше про це читайте в нашому огляді Dropbox Business.

yandex-zip-preview

Веб-додаток Yandex Disk дозволяє відтворювати музичні та відеофайли. У програвачі є голі кістки, тому, якщо вам потрібно більше, ви можете проконсультуватися у нашому кращому хмарному сховищі музики та кращому хмарному сховищі для фотографій та відео-статей. Однак, варіанти її фотографії є ​​кращими, оскільки ви можете створювати альбоми та завантажувати фотографії в оригінальному розмірі.

Він також дозволяє переглядати .pdf файли та навіть .zip архіви. Під час попереднього перегляду архіву є можливість вилучення окремих файлів.

Користувачі енергії будуть раді дізнатись, що сервіс підтримує доступ до WebDAV. Якщо ви не знайомі з цим протоколом, прочитайте наше пояснення WebDAV.

Настільний додаток Yandex Disk дозволяє отримувати доступ до файлів із хмари, не зберігаючи їх на комп’ютері. Це корисно, якщо вам потрібно заощадити місце, але зауважте, що ви не зможете отримати доступ до своїх файлів, якщо ви не в режимі офлайн. Під час встановлення настільного додатку також встановлюється супутнє додаток під назвою “Яндекс Нотатки”. Ви можете отримати доступ до нього за допомогою значка робочого столу або натискаючи клавіші ctrl + alt + b.

Якщо вам подобається додаток, що інтегрується з веб-клієнтом, ознайомтеся з нашим найкращим посібником із додатків для запису приміток. Microsoft OneNote – хороший приклад. Детальніше про послугу, що стоїть за ним, читайте в нашому огляді OneDrive.

yandex-диск-календар

Yandex Disk має список програм, які доступні для користувачів Яндекс, крім Disk. Він включає Календар, Карти та інше. Програми не інтегруються безпосередньо з диском Yandex, але вони доступні, коли ви реєструєтесь у програмі зберігання даних.

Огляд функцій диска Яндекс

Yandex Disk логотипdisk.yandex.com

Починає від 170 доларів на місяць за 100 планів GBAll

Синхронізація

Синхронізація папки

Синхронізація на рівні блоків

Вибірна синхронізація

Управління пропускною здатністю

Синхронізуйте будь-яку папку

Файлообмінник

Обмін посиланнями на файли

Посилання паролів

Посилання Терміни придатності

Обмін папками

Дозволи до папок

Ліміти завантаження посилань

Завантажити посилання

Продуктивність

Попередній перегляд файлів

Редагування файлів

Співпраця в додатках

Office Online

Документи Google

Додаток Примітки

Відтворення медіа

Мобільні програми

Збереження файлу видалено

Версія

WebDAV

Безпека

Шифрування на відпочинок

Шифрування в режимі транзиту

Протокол шифрування

Нульові знання

Двофакторна автентифікація

Місцезнаходження сервера
Європа

Підтримка

24/7 Підтримка

Підтримка чату в прямому ефірі

Підтримка телефону

Підтримка електронної пошти

Форум користувачів

База знань

Різне

Безкоштовний план

Ціноутворення

Реєструючись на Yandex Disk, ви отримуєте 10 Гб безкоштовного сховища. Це перемагає Dropbox, але не Google Drive, який пропонує 15 Гб безкоштовного сховища. Щоб дізнатися більше про цю послугу, прочитайте наш огляд Диска Google. Щоб дізнатися більше про послуги з хорошими планами безкоштовного зберігання, прочитайте нашу найкращу статтю безкоштовного хмарного зберігання.

Обидва плани видаляють рекламу, яка межує з нижньою частиною веб-клієнта. Вони також додають розширений журнал змін файлів, пріоритетну підтримку, яка реагує протягом трьох годин та необмежену кількість завантажень із загальнодоступних посилань.

План + 100 Гб – це гарна угода, оскільки багатьом користувачам не потрібно більше місця для зберігання, а це лише 2 долари на місяць. Існує знижка, якщо ви платите і за рік. Витрати відповідають Google Drive, який також має 100 Гб за 2 долари та диск “Яндекс”. Диск Yandex не відповідає гнучкості плану Google Диска, і він не вніс найкращі пропозиції у хмарному списку пам’яті.

Sync.com набагато вигідніше вирішити план на 2 ТБ, який коштує $ 99,60 на рік. Це на 3 долари дешевше, ніж план “Яндекс диска” на 1 ТБ. Якщо вам цікаво дізнатися більше про Sync.com, прочитайте наш огляд Sync.com. Щоб дізнатися, як ми оцінюємо послуги та побачити, куди підходить Sync.com, прочитайте наш фрагмент оглядів хмарного сховища.

Простота використання

yandex-disk-web-client

Ви можете отримати доступ до Диска Яндекс через веб-, настільний або мобільний додаток. Веб-додаток привабливий, зрозумілий і простий у навігації, тому у вас не виникне проблем із пошуком того, що вам потрібно. Меню зліва допомагає орієнтуватися по файлах, а праворуч – меню вашого облікового запису. Ви можете шукати файли за допомогою панелі пошуку вгорі. Це інтуїтивно та швидко.

Найбільш помітною особливістю є кнопка завантаження, яка відкриває діалогове вікно завантаження, але ви можете завантажувати файли або папки, перетягуючи їх і впадаючи в будь-яке місце на сторінці. Під цією кнопкою знаходиться кнопка «створити», яка дозволяє створювати файли, альбоми або папки Office Online. Область «файли» може відображати ваші файли у малій чи великій сітці або у списку.

yandex-disk-desktop-client

Настільний додаток дотримується загальної моделі синхронізації, що означає, що в ньому є значок системного лотка та папка синхронізації. Він доступний для Windows, macOS та Linux. Клацання піктограми лотка відкриє додаток. Його дизайн чіткий, але не привабливий, а додаток простий у використанні. Швидкий доступ показує ваші часті папки та останні файли, тому ви швидко знайдете те, що вам потрібно.

Ви можете редагувати окремі файли, клацнувши правою кнопкою миші або вибираючи їх та скориставшись меню, яке з’явиться у верхній частині вікна.

Для завантаження файлів можна скористатися кнопкою завантаження, перетягнути файл у вікно програми або скопіювати та вставити його в папку синхронізації. Якщо вас не влаштовує розташування диска за замовчуванням, ви можете змінити його в меню налаштувань. Меню налаштувань також дозволяє налаштувати, як робити знімки екрана на робочому столі, а також можна включати необмежену кількість завантажень фотографій на мобільний телефон тощо.

yandex-disk-mobile-client

Окрім необмеженого завантаження фотографій, мобільний додаток дозволяє зберігати файли для доступу в режимі офлайн, переглядати свої дії на вкладці “feed” та переглядати фотографії з телефону. Ви можете захистити додаток, встановивши PIN-код або блокування відбитків пальців. Додаток має мінімальний дизайн, і його легко використовувати.

Обмін файлами & Синхронізація

обмін yandex-дисками

Веб-клієнт дозволяє обмінюватися файлами або папками, клацнувши правою кнопкою миші та вибираючи “Надіслати”. Відкриється меню, де відображатиметься ваше посилання, яке ви можете скопіювати та вставити або надіслати безпосередньо у Facebook чи Twitter. Ви можете також надіслати його електронною поштою за допомогою клієнта електронної пошти Яндекс. Також є можливість генерувати QR-код.

Однак, немає варіантів контролю вмісту. Служби в нашому найкращому хмарному сховищі для списку спільного доступу мають такі параметри, як захист паролем, термін придатності посилання, обмеження на завантаження посилань та інше.

спільний доступ до файлів yandex-disk-папки

Ви можете поділитися папкою, запросивши інших електронною поштою та надавши права “на перегляд” або “повний доступ”. Ви можете зробити те ж саме, коли створюєте спільну папку з нуля.

yandex-disk-shared-папка

Додаток для настільних комп’ютерів дозволяє вам ділитися даними, клацнувши правою кнопкою миші файл і вибравши “Скопіювати посилання на yandex.disk”, який скопіює посилання у буфер обміну, щоб ви могли вставити його. Ви можете зробити те ж саме з папками або файлами поза папкою синхронізації, що означає, що програма спочатку скопіює вміст у папку синхронізації, а потім створить посилання.

Ви також можете поділитися через мобільний додаток. Він дозволяє створити посилання та надіслати його через додатки, встановлені на телефоні. Ви можете поділитися, надіславши файл також.

Синхронізація дозволяє працювати з файлами на своїх пристроях та отримувати зміни, відображені у хмарі. Яндекс Диск дозволяє вибирати, які папки та файли потрібно синхронізувати з хмари. Це називається вибірковою синхронізацією, а версія Яндекс Диска навіть дозволяє переглядати файли з хмари в настільному додатку. Однак ви не можете синхронізувати папки з хмарою.

Загальний процес синхронізації проходить гладко, і у нас не було проблем під час тестування.

Швидкість

Yandex Disk зберігає свої сервери в центрах обробки даних в Росії та Фінляндії, тому ваша швидкість буде залежати від того, наскільки ви близькі до них. Ми провели тести, використовуючи Ethernet-з’єднання в Белграді, Сербія, зі швидкістю завантаження 6 мегабіт в секунду та швидкістю завантаження 100 Мбіт / с..

Середній час завантаження 23 хвилини та 10 секунд був близьким до того, що ми очікували, враховуючи нашу швидкість завантаження, тому Yandex Disk не входить до тих повільних послуг, які ми перевіряли. Час завантаження в середньому становило одну хвилину та 47 секунд, тож це теж було на позначці.

Перша спроба: Друга спроба: Середня:
Час завантаження00:23:0500:23:1000:23:10
Час завантаження00:01:5100:01:4200:01:47

Yandex Disk не використовує алгоритм синхронізації на рівні блоку, який би прискорив передачу вже завантажених файлів, завантажуючи лише змінені частини. Ви також не можете зменшити пропускну здатність, як це можливо, для більшості сервісів.

Безпека

З’ясувати, які методи Yandex використовує для захисту вашого контенту, виявилося складним завданням. Компанія не надає інформацію про те, чи шифрує вони файли в стані спокою на своїх серверах. Ми намагалися отримати інформацію від Яндекса про це, але ми не отримали відповіді.

У цьому випадку найкраще припустити, що ваші файли не шифруються під час зберігання у хмарі. Служби зберігання хмари нечасто не шифрують файли у спокої, але Amazon Drive також робить це. Ви можете прочитати більше про цю послугу в нашому огляді Amazon Drive.

Це не робить його прийнятним, особливо, враховуючи зростання кіберзлочинності за останні роки та той факт, що значна частина цієї кіберзлочинності походить з Росії, домашньої бази Яндекса.

Yandex Disk у поширених запитаннях зазначає, що файли зашифровані під час транзиту, але не деталізує, які методи використовуються. Хороша новина полягає в тому, що він сумісний з Boxcryptor, тому ви можете взяти під контроль свою конфіденційність. Детальніше про цей корисний додаток читайте в нашому огляді Boxcryptor.

Yandex Disk також не дає вам можливості ввімкнути двофакторну автентифікацію, яка забезпечує засіб захисту у випадку, якщо ваш пароль буде вкрадений.

Ми виявили, що Яндекс Диск сканує всі файли розміром до 1 ГБ на віруси, тож це плюс. Це сказав, що це єдиний Поки Yandex не стане більш прозорим щодо того, що потрібно робити для захисту ваших файлів, радимо скористатися більш захищеним варіантом зберігання хмар, наприклад, на найкращому огляді хмарного сховища з нульовими знаннями.

Якщо нульові знання не є вашою основною проблемою, прочитайте статтю про найбезпечніші служби хмарного зберігання, щоб отримати загальний рейтинг.

Конфіденційність

Росія не належить до країн, які мають найкращі закони про конфіденційність у світі. Уряд там має змогу блокувати вміст завдяки законам, які він застосував для його дозволу. У 2017 році багато веб-сайтів було заблоковано, оскільки вони були “небажаними”. Того ж року місцевим постачальникам послуг Інтернету було наказано заблокувати 8000 піратських веб-сайтів.

Тоді існує Закон Ярової, російський контртерористичний закон, який надає владам доступ до даних користувачів. Будь-який веб-сайт або платформа, додана до Реєстру організаторів розповсюдження інформації, повинна збирати, зберігати та надавати метадані користувачів користувачам російських властей..

Якщо у вас є місце на краю вашого місця, вам слід використовувати VPN для захисту конфіденційності, і наша найкраща стаття VPN для Росії має рейтинг, який допоможе вам вибрати один.

Зважаючи на це, для користувачів в Європейському економічному просторі чи Швейцарії «Яндекс» представляє фінська фірма – «Яндекс Ой» – компанія, зареєстрована згідно фінського законодавства з офісом, зареєстрованим у Фінляндії. Це означає, що особиста інформація громадян ЄС обробляється згідно з діючими правилами захисту даних ЄС.

Яндекс Диск збирає ваші персональні дані під час реєстрації в сервісі, а також дані, що представляють ваше використання послуги. Підхід поширений серед хмарних служб зберігання даних. Yandex Disk не збирає конфіденційні особисті дані, такі як раса, політична думка, здоров’я чи біометричні дані.

Зважаючи на це, він використовуватиме вашу особисту інформацію, налаштування, історію пошуку та інші доступні дані для надання персоналізованої реклами та комерційних пропозицій. Це означає, що Yandex Disk може передавати особисту інформацію третім особам за межами групи «Яндекс», до яких можуть входити рекламні мережі, медіа-видавці та інші партнери.

Особиста інформація обробляється автоматично, і співробітники Яндекс не мають до неї доступу. Хоча співробітники Яндекс можуть отримати доступ до вашої інформації при необхідності. Вони повинні дотримуватися внутрішніх правил та дотримуватися протоколів для обробки цієї інформації, але це не означає, що вони не можуть їх порушувати.

Політика конфіденційності говорить, що «Яндекс також вжив адекватних технічних та організаційних заходів щодо захисту особистої інформації від несанкціонованого, випадкового чи незаконного знищення, втрати, зміни, неправильного використання, розкриття чи доступу та проти всіх інших незаконних форм обробки».

Це все ще не приватне шифрування, і вам доведеться взяти за нього слово Яндекса, яке може повернутися, щоб вкусити вас.

Яндекс погоджується зберігати ваші особисті дані стільки, скільки потрібно, і більше. За бажанням ви можете попросити службу видалити її.

Ви також маєте право:

 • Отримуйте доступ та змінюйте особисту інформацію.
 • Попросіть обмеження на обробку вашої особистої інформації.
 • Попросіть копію Стандартних договірних положень, що дозволяють передати вашу особисту інформацію до Росії.
 • Заперечуйте проти обробки вашої особистої інформації, якщо це передбачено чинним законодавством.

Яндекс не є оплотом конфіденційності. У ньому відсутнє шифрування знань із нульовим знанням і воно має відповідати сумнівним російським законам про конфіденційність. Якщо ви хочете, щоб сервіс, який застосовує більш жорсткий підхід до захисту конфіденційності, спробуйте Sync.com або Tresorit. Детальніше про останнє читайте в нашому огляді Tresorit.

Обслуговування клієнтів

Довідковий центр розділений на категорії, які посилаються на вирішення найбільш поширених питань. Якщо ви не можете знайти відповідь на своє запитання таким чином, ви можете скористатися панеллю пошуку вгорі.

Якщо це не допомагає, ви можете зв’язатися зі службою підтримки, натиснувши кнопку в кінці кожної статті. Кращим підходом було б розмістити його на домашній сторінці довідкового центру. Після натискання кнопки ви побачите форму, яка вимагає описати свою проблему, але, як не дивно, вона є російською, а решта довідкового центру – англійською.

Після надсилання запиту з’являється повідомлення, яке дякує вам за участь у опитуванні, що робить його ще більш заплутаним. Однак ви не зможете зв’язатися із службою підтримки клієнтів будь-яким іншим способом, оскільки немає чату чи телефонної підтримки. Ми намагалися зв’язатись із службою підтримки за допомогою контактної форми, але ми не отримали відповіді.

Вирок

Нам подобається користувацька робота Yandex Disks на всіх пристроях, а також можливість зберігати свої файли лише в Інтернеті. Крім того, у нього є цінові плани, які не є дорогими та інтегруються з Office Online, щоб збільшити продуктивність та варіанти співпраці.

Однак це має і багато недоліків. Немає приватного шифрування для захисту вашої конфіденційності, і ми маємо припустити, що інші параметри безпеки також відсутні. Це включає варіанти безпеки для ваших акцій. Яндекс Диск також повинен дотримуватися російських законів про конфіденційність.

Якщо вам потрібна інша послуга, зверніться до нашого кращого хмарного сховища, щоб переглянути список альтернатив.

Що ви думаєте про диск «Яндекс»? Чи використовуєте ви це, незважаючи на слабку безпеку? Ви живете в Росії та користуєтесь іншою послугою? Дайте нам знати, що ви думаєте в коментарях нижче. Дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map