Огляд хмарних ігор Vortex – оновлено 2020 рік

Огляд Vortex

Vortex – це цікавий хмарний ігровий сервіс тим, що пропонує дуже доступне вступ до нього. Однак продуктивність трохи відстає, і простота використання може також використовувати деякі роботи. Прочитайте наш повний огляд Vortex для всіх деталей.


Що таке Vortex Cloud Games?

Vortex – це “група людей, що захоплюються комп’ютерними іграми”, що є звичним твердженням, якщо ви коли-небудь переглядали хмарні сервіси ігор. Що стосується найкращих хмарних ігрових сервісів, то класифікувати їх на вершині складно, тим більше, що ця технологія ще знаходиться в зародковому стані. У цьому огляді Vortex ми дізнаємось, чи не зробить він це надріз.

Коротка відповідь – «вид». Вихрець недорогий і через це доступний. Це чудовий спосіб познайомитись із хмарними іграми та недоліками, які супроводжують його, але це не те, на що здатні хмарні ігри. Напівзапечений дизайн речей на робочому столі призводить до незграбного досвіду, як і обмежена бібліотека ігор. 

Тим не менш, за ціною важко звинуватити Vortex. Він пропонує велику цінність для ваших грошей, не маючи прихильності. Хоча ви не зможете відтворювати всю свою бібліотеку Steam, ви маєте змогу відтворювати більшість із них на робочому столі та мобільних пристроях.

вихровий-слайдер1

вихровий-слайдер2

вихровий-слайдер3

вихровий-слайдер4

вихровий-слайдер5

Попередній

Далі

Сильні сторони & Слабкі сторони

Особливості

Vortex досить безплідний з точки зору можливостей, зосереджуючись на наданні основної хмарної гри. У розділі поширених запитань веб-сайту Vortex каже, що впровадить VIP-акаунт з “безліччю нових преміум-функцій” в “найближчому майбутньому”. Наразі, хоча, є лише один план.

Цей план підтримує Windows, macOS та Android. Однак ви можете використовувати будь-яку платформу, яка має доступ до Google Chrome (читайте наш огляд Google Chrome). Зважаючи на це, ми перевірили інші веб-переглядачі на базі хрому, такі як Opera, і вони теж справно працювали (читайте наш огляд Chromium та огляд Opera).

Більшість функцій надаються за допомогою програми Android. Ви можете використовувати контролер зі своїм пристроєм Android, і ми радимо це зробити, але Vortex вас охопив, якщо у вас його немає. У додатку Android є екранні елементи керування. Хоча це не нова концепція, Vortex дозволяє переробляти їх.

Ви можете додати на екран скільки завгодно елементів і перетягнути їх куди завгодно. Vortex надасть макет за замовчуванням для кожної гри, деякі з яких простіші за інші, але ви можете налаштувати її, поки схема управління не стане зручною.

Крім того, ви можете додати кнопки для клавіатури та миші або для геймпада Xbox. Це включає додавання виділених кнопок для певних клацань миші, цілі кола для певних клавіш та розширений рух ескізи. Якщо ви почнете налаштовувати і трапиться щось зламати, ви завжди можете повернутися до макета контролера за замовчуванням, не перериваючи сеанс.

vortex-review-android-controller-customization

Крім налаштування екранного контролера, ви також можете налаштувати взаємодію вашого сенсорного екрану з грою. Це включає перемикання для прискорення руху, DPI, по якому рухається курсор, і яка клавіша спрацьовує при натисканні та подвійному натисканні. 

vortex-огляд-android-touch-control

Ці функції вітаються в додатку Android, але, схоже, Vortex надає перевагу доданню їх там у настільний додаток. Як ми ввійдемо в розділ «простота використання» нижче, настільні та браузерні версії Vortex відчувають себе безрезультатно з точки зору настроюваності, що шкода, вважаючи, що додаток для Android є таким гнучким.

Огляд можливостей хмарних ігор Vortex

Підтримувані ігри

На відміну від Shadow (читайте наш огляд Shadow), Vortex не працює на таких платформах DRM, як Steam, Origin та Battle.net. Натомість є бібліотека ігор, в які можна пограти за допомогою платформи. На ці ігри все ще потрібна ліцензія, незалежно від того, хто керує цією ліцензією, але ваша повна бібліотека Steam недоступна.

Однак, найбільші хіти доступні. Vortex підтримує нові титри, такі як римейк Resident Evil 2, Risk of Rain 2 та Cuphead, а нові ігри додаються до списку щотижня. Хоча бібліотека велика, вона в основному орієнтована на основні випуски, причому багато популярних заголовків інді потрапляють у сторону.

вихро-гра-бібліотека

Дещо новіші хіти Інді, такі як Селесте, зрозуміло відсутні, але класичні назви, такі як Super Meat Boy, Darkest Dungeon та Terraria, відсутні. Ці ігри не потребують багато апаратного забезпечення для запуску, так що ви, ймовірно, можете обійтись за допомогою скромної установки.

Однак, підтримуючи Android, було б непогано мати кілька найкращих інді-назв на ходу. 

Хоча для більшості ігор потрібна ліцензія на запуск, Vortex також включає кілька безкоштовних ігор. Звичайні безкоштовні назви, такі як Fortnite, Apex Legends та Counter-Strike: Global Offtack, звичайно, включені, але ви також маєте доступ до інших ігор. Зазначимо, Vortex Cloud Gaming надає вам доступ до Guild Wars 2, Bendy та Ink Machine та Batman: The Telltale Series. 

Ми хотіли б, якби Vortex працював на платформах DRM, але бібліотека, яку він пропонує, є великою. Якщо ви більше стурбовані запуском останніх релізів, ніж ви граєте зі старими фаворитами Інді, бібліотека чудово.

Ціна

У Vortex є деякі проблеми – ми розберемося в них у наступних розділах – але їх легко не помітити, враховуючи ціну. Немає декількох планів чи тривалостей на вибір.

Скільки коштують хмарні ігри Vortex?

Vortex відвертий у своїх тарифах: ви платите 9,99 дол. США на місяць стільки місяців, скільки бажаєте послуги.

Характер безглуздя привабливий, як і низька ціна. Однак Vortex точно не дає зрозуміти, що ви купуєте. Це просто говорить про те, що ви купуєте комп’ютер з “графікою Nvidia”, що не говорить про те, наскільки добре буде працювати машина (перевірте власну службу хмарних ігор Nvidia в нашому огляді GeForce Now).

У розділі поширених запитань веб-сайту йдеться про те, що в якийсь момент вона запустить VIP-програму з більшою кількістю функцій, імовірно, з більш високою ціною, але наразі існує лише базовий план. 

За ці гроші ви насправді не купуєте жодної гри, а лише саму послугу. Порівняно з PlayStation Now, який коштує менше 10 доларів на місяць, якщо ви купуєте рік заздалегідь, це невтішно. PS Now постачається з більш ніж 800 ігор, 300 з яких – назви PS4, як ви можете прочитати в нашому огляді PlayStation Now.

Переваги полягають у тому, що ви можете будь-коли скасувати програму Vortex. Вам стягується плата в розмірі 10 доларів на місяць щомісяця, поки ви не вирішите інше, що приємно змінить темп. Більшість хмарних ігрових сервісів намагаються зв’язати користувачів з надією на трансляцію будь-якої гри на своїх мобільних пристроях, змушуючи користувачів передплачувати підписку на рік. За допомогою Vortex ви платите лише стільки, скільки хочете. 

Що стосується оплати, ви можете використовувати PayPal, кредитну карту або банківський переказ, якщо зареєструєтесь через веб-сайт. Якщо ви купуєте додаток, ви можете скористатися Google Pay або, для Windows, опцією покупки через програму Windows 10. 

Це сказало, щойно ви заплатите, цих грошей більше немає. Технічно Vortex пропонує період повернення коштів, але важко це назвати. Якщо ви граєте менше 15 хвилин, ви можете подати запит на відшкодування. Якщо ви виходите за рамки цього, вам не пощастить.

Простота використання

Підписання з Vortex – вітер. Кілька пунктів на веб-сайті просять вас увійти, і натиснувши будь-яку з них, ви перейдете на сторінку входу / реєстрації. Там все, що вам потрібно зробити, – це ввести свою електронну пошту, встановити пароль і вибрати, чи потрібно підписатися на список розсилки. 

Після цього ви можете фактично придбати передплату. Як було сказано вище, Vortex пропонує лише щомісячний план, тобто вам не потрібно вибирати між декількома ярусами перед виїздом. Просто введіть платіжну інформацію, свої платіжні дані та натисніть “оплатити зараз”. Після цього вас буде привітано екраном, який прийняв платіж, з кнопкою “грати зараз”.

vortex-огляд-оплата-підтвердження

Звідти ви перейдете на браузерну версію програми, де відображається бібліотека ігор. Як уже згадувалося, вам буде потрібна ліцензія, щоб грати в більшість ігор на платформі. На щастя, це не обмежується певним DRM, або, принаймні, так стверджує Vortex. 

vortex-огляд-гра-сторінка

Щоразу, коли ви завантажуєте гру, вам потрібно буде входити в Steam, що стає дуже дратує, особливо якщо у вас включена двофакторна автентифікація (прочитайте наш посібник з двофакторної автентифікації). Є деякі винятки – Apex Legends просить вас увійти, наприклад, до Origin, – але здебільшого ви використовуєте Steam. 

Це може поставити кілька питань. Наприклад, у нас є ліцензія на The Witcher 3, придбану у GOG. Під час запуску гри Vortex сказав, що нам потрібна ліцензія, і навіть згадував GOG як опцію. Однак після входу в гру гру не завантажуватимуться. Ми не отримали екран помилок чи пояснення, просто чорну сторінку.

vortex-review-браузер-додаток

Досить сказати, якщо ви хочете пограти в гру з Vortex, вам потрібно буде володіти цією грою спеціально на Steam, незважаючи на те, що Vortex стверджує інакше.  

Запуск гри – досить безболісний процес, хоча вам доведеться боротися з довгими часом завантаження. Вибравши потрібну назву, незалежно від того, чи це вона з локальної програми чи з інтерфейсу браузера, вам буде запропоновано увійти в систему Steam або DRM, на якій гра ексклюзивна. Тоді ви просто дочекаєтесь запуску гри. 

vortex-огляд-гра-запуск

Це може зайняти кілька хвилин, але завантаження не надто погане. Єдиним винятком є ​​настільний додаток, який, як ми поговоримо в наступному розділі, є непридатним. 

В іншому випадку ігри можуть бути зручні для легшої організації, і Vortex показує всі деталі кожного заголовка, який він підтримує, включаючи підтримувані входи контролера, категорії, в які підходить гра та рейтинг. 

Єдине роздратування, коли ви закінчуєте сеанс. Vortex попросить вас оцінити свій досвід та надати відгуки. Ви можете легко закрити це вікно, але немає можливості вимкнути подальші спливаючі вікна. 

Ярлики із вихровими каналами

Запускаючи гру з Vortex, ви фактично входите у віртуальну машину, тобто все, що ви робите на машині, виключно для неї. Наприклад, ви не можете перевести мишу за межі вікна гри, попередньо не перервавшись із цього сеансу. 

Щоб вирішити цю проблему, Vortex має ряд ярликів, які ви можете використовувати. Наприклад, використовуючи браузер, ви можете використовувати “ALT” плюс клавішу зі стрілкою вліво, щоб закрити сеанс. Однак жодна із цих комбінацій клавіш не пояснюється. Ви будете час від часу бачити спливаюче вікно, яке говорить вам, що робити, але ми не змогли знайти умови, за яких спливаюче вікно з’явилося. 

Однак це лише у версії браузера. На Android Vortex показує всі ярлики, і навіть йде настільки далеко, що дозволяє перезавантажувати клавіші на віртуальному контролері. 

З наших розділів «простота використання» та «продуктивність» зрозуміло, що Vortex присвячений додатку Android. Хоча це чудово для мобільних геймерів, тим, хто шукає традиційнішого досвіду роботи з клавіатурою та мишею, доведеться складати лозунг через вивчення ярликів.. 

Відсутність думки про те, як керує програма на комп’ютері, відображається і іншими способами. Наприклад, натискання клавіші евакуації порушить синхронізацію миші, що дозволить використовувати мишу на локальному сеансі. Однак майже всі комп’ютерні ігри використовують клавішу “евакуація”, щоб призупинити гру. 

У деяких випадках можна обійти цю проблему. Наприклад, повертаючись через меню в DOOM, ми могли використовувати задній перемикач в інтерфейсі користувача. 

Однак в інших, відсутність функціональності для клавіші втечі означає, що частини гри були недоступні без перестановки. Це величезний нагляд, і це робить вже незграбний досвід хмарних ігор ще більш громіздким.

Продуктивність

За словами Vortex, пінг, з яким ми протестували, був “хорошим”, що, за стандартами Vortex, означає, що він забезпечить найкращу якість. Щоб зменшити деякі цифри, ми перевірили нашу швидкість Інтернету за допомогою speedtest.net, набравши 9-мілісекундний пінг, швидкість завантаження 54,6 Мбіт / с і швидкість завантаження 10,45 Мбіт / с..

Хоча це не найшвидша швидкість, це набагато вище того, що рекомендує Vortex. У ньому йдеться про те, що ви повинні мати принаймні 10-Мбіт / с підключення до Інтернету за допомогою локальної мережі без будь-яких інших програм. Ми дотримувались цих стандартів під час нашого тестування. 

Ми спробували протестувати якомога більше платформ, але це викликало кілька питань. Використовуючи додаток в Windows 10, ми навіть не змогли запустити гру. Ми намагалися багато разів, кожен випробування вимагав чергової перевірки на Steam. Однак після введення наших облікових даних віртуальна машина сповільниться. 

Реєстрація натискання клавіш потребуватиме до 15 секунд, а на завантаження гри потрібно було від п’яти до 10 хвилин. Все було поза млявим; це було непридатним. Місцевий додаток – це жарт у порівнянні з версією браузера, яка, незважаючи на проблеми, швидко завантажувала ігри.

Версія браузера була набагато кращою. Ми протестували ряд ігор, включаючи DOOM 2016, Borderlands 2 та Cuphead. У всіх цих назвах наша резолюція була зафіксована трохи більше 720p. Здається, Vortex надає перевагу частоті кадрів над роздільною здатністю, що в деяких випадках є нормальним. Однак якщо у вас дисплей з високою роздільною здатністю, ігри стають каламутними дуже швидко.

Однак рішення не в цьому полягає: відставання вводу є. Ігри, які ми протестували, вимагають певної точності, і в цьому контексті Vortex розпадається. Рух миші має дивний ефект ковзання, як погано запрограмований платформер, і натискання клавіш потребує значної кількості часу для реєстрації. 

Ігри все ще граються, але не в ідеальній формі. Ваша найкраща ставка для ігор, які вимагають будь-якої точності, – знизити труднощі.

Шокуюче, найкращий досвід отримав додаток Android. Як уже згадувалося вище, додаток Android відчуває себе найбільш повно, і, здається, там також була зосереджена вся оптимізація продуктивності Vortex. Ігри, орієнтовані на точність, все ще мають пристойну кількість введення, але майже не так, як грають у браузері.

Покриття

Vortex – одна з небагатьох хмарних ігрових сервісів, яка розпочала свою послугу на міжнародному рівні. Замість того, щоб зосередитись на одному регіоні, Vortex має сервери по всьому світу, включаючи центри обробки даних в США, Європі, Центральній Америці та Південній Азії. Це означає, що загальної кількості серверів не так багато, тож вам, можливо, доведеться пройти розумну відстань, щоб грати в свої ігри. 

Всього існує 15 центрів обробки даних, п’ять з яких є в Європі, ще чотири в США Канада отримує один, хоча канадські користувачі також можуть скористатися Східним центром США. Центральна Америка отримує іншу, а Південна Америка – ще одну. Також є центр обробки даних поблизу Індонезії.

Ті, хто стежив за цим, можуть помітити, що це лише 13 центрів обробки даних. Vortex стверджує, що їх 15, але карта, яку він надає для довідки, показує лише 13 балів. Щодо двох інших центрів обробки даних, там не сказано, де вони розташовані. 

Вирок

Vortex – це не погана послуга хмарних ігор, особливо за запитуваною ціною. Однак, наскільки обмежена ця технологія, різання будь-яких кутів виявляється занадто багато, і Vortex є демонстрацією цього. Платформери, шутери і навіть деякі RPG не підлягають відшкодуванню з величиною відставання на вході. Незважаючи на те, що Vortex виправдовує свої вимоги до ігор на 60 кадрів в секунду, це робить це ціною затримки. 

Це означає, що ігри, яким не потрібна точкова роздільна секунда, грають добре, і наскільки дешевий Vortex, варто лише ціна вступу. У поєднанні з відмінною підтримкою Android Vortex виглядає не надто погано.

Що ви думаєте про Vortex? Ви плануєте спробувати це? Повідомте нас про ваш досвід у коментарях нижче. Як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map