Огляд Google Stadia – майбутнє ігор? – Оновлено 2020 рік

Огляд Google Stadia

Багато розрекламований Stadia, хмарний сервіс Google, показує багато обіцянок, але на сьогоднішній день відстає від конкурентів. Прочитайте наш повний огляд Google Stadia, щоб побачити, чому це майбутнє ігор, але поки що.


Попередній

Далі

Плачевна ігрова платформа Google Stadia має на меті детронізувати навіть найкращі хмарні ігрові сервіси. Замість того, щоб вирішити проблему хмарних ігор із кількома серверами та встановленням Steam, Google вирішив створити цілу екосистему для Stadia, яка може переходити на ноги з консолями Sony та Microsoft. 

Принаймні, це і є мета. У цьому огляді Google Stadia ми подивимось на прем’єрне видання, щоб побачити, де надається послуга та де вона відстає. 

Ми ставимо Stadia – самопроголошене майбутнє ігор – під суворий тестування, порівнюючи все від контролера до інтерфейсу до вхідного відставання, щоб ми могли побачити, як він складається проти традиційного ігрового досвіду. 

Стадія може бути цілком майбутнім, але лише в майбутньому. Поточний випуск відчуває себе як бета-тест більше, ніж будь-що інше, сильно не вистачаючи функцій та має певні проблеми із затримкою для завантаження. Погляд Google у майбутнє ігор не має жодної цінності, але зараз не варто запитувати ціну в 130 доларів. 

Сильні сторони & Слабкі сторони

Особливості

Stadia була оголошена довгим переліком функцій, включаючи спільний доступ до сім’ї, поглиблену систему досягнень та 4K / HDR ігри на ПК. Однак після запуску більшість цих функцій відсутні, завдяки чому Stadia відчуває, що вона в бета-версії, а не повністю випущена. 

Що стосується раніше оголошених функцій, ну а досягнення, сімейний обмін, 4K / HDR-ігри на ПК та сумісність із старими Chromecast Ultras не встигають. Працюватимуть лише Chromecast Ultras, що постачаються разом із Прем’єрними виданнями Stadia, оскільки вони мають найновішу прошивку. 

Ви все ще можете грати в 4K з HDR, але тільки на Chromecast Ultra. Інші раніше оголошені функції з’являться через деякий час у 2020 році. Наприклад, Google каже, що досягнення активно відслідковуються, хоча ви не можете бачити свій прогрес у грі. 

Єдина особливість, яка, здається, застрягла навколо – кнопка захоплення. Контролер Stadia має спеціальну кнопку зйомки, яка дозволяє легко робити знімки екрана та відеокліпи, хоча вони доступні лише в додатку Stadia. 

Однак ви не можете легко ділитися або завантажувати свої скріншоти, що робить їх безглуздими. Користувач Reddit виявив, що ви можете завантажувати свої кліпи за допомогою Google Takeout, але, найменше, це боляче. 

Порівняння контролера Stadia з Xbox One та DualShock 4

Хоча Stadia підтримує Xbox One та провідний DualShock 4 під час відтворення через браузер, контролер Stadia є невід’ємною частиною досвіду. Замість того, щоб використовувати Bluetooth або щось на зразок стандартного контролера, контролер Stadia фактично спілкується по WiFi. Це повинно означати менший відставання вхідних даних, що підтверджує наше тестування. 

stadia-wifi-з'єднання

Сам контролер коштує $ 69,99, що дорожче, ніж контролери DualShock 4 та Xbox One. Ми порівнювали його зі стандартним контролером Xbox One, контролером Dualshock 4, контролером Nintendo Switch Pro та контролером Xbox Elite Series 2. Хоча всі вони виглядають краще, ніж контролер Stadia, він все ще може мати власне. 

Він відчуває себе більшим, ніж інші провідні контролери, оскільки вершина не звужується як контролер Xbox One. Через це контролер насправді опирається на ваші середні пальці, завдяки чому він відчуває себе геймпадом, схожим на Super Nintendo. Це не суттєво погано, але щось зауважити. 

Попередній

Далі

Вага – це те, що найбільше виділялося для нас. У Stadia є важкий контролер, що добре змінить темп порівняно з DualShock 4. Незважаючи на це, контролер все ще відчуває себе дешево. Губчасті кнопки і надмірно клацаючий D-pad контрастують з здоровенною вагою, що робить контролер, який одночасно відчуває себе преміальним і неприємним. 

Кістки контролера суцільні, але шкіра – ні. Утримуючи контролер, пластик має дивну текстуру, і натискання кнопки видає порожню відповідь. По суті, це не поганий контролер, але погано за запитувану ціну. Якщо Google продав його ближче до $ 40 до $ 50, ми будемо задоволені. 

Гра на будь-якому екрані або в кращому випадку

Один із принципів Stadia – це можливість грати у свої ігри на будь-якому екрані, де б ви не знаходилися. Хоча це чудово як маркетингова куля, але це не вся історія. Після запуску Stadia обмежив функціональні можливості, обмежені екосистемою Google. Хоча програма доступна на всіх пристроях Android, ви можете грати в ігри лише на останніх телефонах Pixel. 

stadia-mobile-додаток

Для відтворення на телевізорі вам знадобиться Chromecast Ultra. Інші смарт-телевізори та пристрої для лиття на базі Android не сумісні, хоча вони можуть дозволяти завантажувати додаток Stadia. Так само ви можете грати за допомогою клавіатури та миші на своєму ПК, але лише через Google Chrome, а не на інших браузерах на основі хрому, таких як Opera (читайте наш огляд Opera). 

стадійна лиття

У списку Google Store йдеться про те, що в 2020 році Stadia підтримуватиме бездротову гру на ноутбуках, настільних комп’ютерах, а також вибиратиме телефони та планшети. Це має сенс, якщо Stadia була в бета-періоді, але це не так. Як повністю запущений продукт, Stadia має меншу підтримку, ніж деякі додатки, які все ще знаходяться в бета-версії, наприклад, GeForce Now та Project Cloud (читайте наше порівняння Google Stadia vs GeForce Now).  

Огляд функцій Google Stadia

Підтримувані ігри

Оновлення 18.12.2019: Додано Borderlands 3, Dragon Ball Xenoverse 2 та точку відключення привидів Тома Клансі.

Stadia не схожа на інші хмарні ігрові платформи, оскільки вона не інтегрується з DRM, такими як Steam або Origin. Замість того, щоб принести наявну бібліотеку ігор, як це було б із Shadow (читайте наш огляд Shadow та порівняння Google Stadia vs Shadow), Stadia набагато більше схожий на такий сервіс, як PlayStation Now, де бібліотека ігор куратора для вас (читайте наш огляд PlayStation Now). 

На цьому порівняння закінчуються. Краще вважати про Stadia як про нову консоль, де потрібно купувати ігри, як для Xbox One або PS4. Ці ігри працюють лише на Стадіа та Стадіа, і при запуску не існує великого вибору. Задекларовано трохи більше 40 ігор, а хороший шматок їх ще не вийшов. 

Більшість назв – великі ігри AAA, включаючи Shadow of the Tomb Raider, Red Dead Redemption 2 та Final Fantasy XV. Багато очікуваних випусків планується запустити і на Stadia, зокрема Watch Watch: Legion, Doom Eternal та Cyberpunk 2077. 

Але все-таки бракує різноманітності. Доступно лише декілька інді-заголовків, зокрема Windjammers 2 (ще не випущено) та Thumper, але ось про це. 

Хоча обмежена лінійка має сенс для запуску консолі, Stadia – це не консоль. Це у невигідному стані порівняно з хмарними ігровими послугами, які інтегруються з іншими платформами, такими як GeForce Now (читайте наш огляд GeForce Now).

Ціна

У своєму теперішньому вигляді Stadia – це дорога послуга, яка потребує великих передових витрат, щоб почати роботу. Хоча Google стверджує, що зміниться у 2020 році, модель цифрових вітрин, яку Стадія запускає, залишається лише помітною. На момент написання вам знадобиться вкласти близько 200 доларів, щоб налаштуватись на пару ігор. 

Google дав зрозуміти, що Stadia не має бути службою передплати, хоча доступна підписка на Stadia Pro. Швидше, це мається на увазі сидіти поруч з фізичними консолями, як Xbox One. Натомість Stadia – це цифровий магазин, де ви можете придбати ігри на зразок Steam або PlayStation Network. 

На момент написання, це не так. Хоча Google планує в майбутньому збільшити підтримку Stadia, вона доступна лише на пристроях Android. Контролер Stadia – це єдиний контролер, яким ви також можете користуватися бездротово. Ваш контролер Xbox One або DualShock 4 працюватимуть на Mac, Chrome або ПК, але тільки якщо ви ввімкнено провідний контролер. 

У чому різниця між Стадією Засновником, Прем’єрою, Про та Базою?

Перш ніж перейти до обладнання, поговоримо про Стадію як про послугу. Є два апаратні пакети: Founder’s Edition і Premier Edition. 

Видання Засновника розпродане, хоча воно поставилося з ексклюзивним синім контролером та приятелем для Stadia Pro. Ви можете придбати Premiere Edition вже зараз за 130 доларів, що включає все, починаючи від видання засновника, але з білим контролером. Ми поговоримо про це ще за хвилину.

Незважаючи на те, обидва пакети включають три місяці Stadia Pro. Ця підписка на 10 доларів на місяць схожа на Xbox Live або PlayStation Plus. Учасники Pro отримають пару безкоштовних ігор, які потрібно грати кожен місяць, а також знижки на вибрані назви в магазині. Наприклад, Metro Exodus коштує 20 доларів з членством у Pro, на відміну від 40 доларів. 

Однак вам не потрібно, щоб членство в Pro грало в ігри. Stadia Base, яка буде запущена в 2020 році, безкоштовна у використанні, хоча вам потрібно буде придбати ігри. Google просить повну роздрібну ціну більшості ігор для своїх членів Бази, тому розраховуйте заплатити $ 59,99 за будь-які титри AAA, випущені в попередньому році. 

Придбання обладнання Stadia

Зараз апаратне обладнання Stadia є фактором при придбанні передплати. Є пакет, який включає три місяці Stadia Pro, білий контролер і Chromecast Ultra за 130 доларів. Вам знадобляться контролер та Chromecast, щоб безперервно відтворювати на телевізорі найближчим часом. На даний момент, однак, це єдиний спосіб зіграти на Стадіа. 

Технічно Stadia запускається, але ще не запущений повністю. Вам потрібен код запрошення для доступу до платформи, який надається лише тим, хто придбав пакет прем’єрного видання 130 доларів США. Три місяці преміум-сервісу постачаються з кількома безкоштовними іграми, включаючи Destiny 2, але вам потрібно буде придбати додаткові ігри.

Ці ігри теж дуже дорогі. Наприклад, якщо ви хотіли «Одісеї Creed Одіссея» та «Red Dead Redemption 2» Assassin’s Creed Premiere Edition, ви отримаєте 230 доларів у норі. Нещодавно “Одіссею” було відзначено лише 15 доларів за святкові пропозиції на Xbox One та PS4, і це фізична копія, яку ви зможете перепродати після завершення роботи..

Простота використання

Stadia запускається на вашому телефоні, але якщо у вас є Chromecast – який вам знадобиться для того, щоб користуватися ним зараз, у будь-якому разі – він може залишатися на вашому телевізорі. Після налаштування сервісу – ми зможемо це зробити за хвилину – все, що вам потрібно зробити, це увімкнути телевізор і контролер. Ваш Chromecast покаже комбінацію кнопок, яку вам потрібно буде ввести, щоб увімкнути Stadia. 

Розблокування стадіону прем’єрного видання

Перш ніж перейти до цього питання, поговоримо про те, що виходить у прем’єрному випуску. Google включає білий контролер Stadia, Chromecast Ultra з найновішою прошивкою та зарядними кабелями для обох. Кабель для Chromecast також має гніздо для Ethernet, тому ви можете підключити його до маршрутизатора. 

Google також повинен надіслати вам електронний лист із запрошенням, однак, як ми з’ясуємось за хвилину, ми не отримали наш. Було б більше сенсу включити код на карту в поле, щоб уникнути будь-яких випадків електронної пошти, але, на жаль, саме так Google вирішив впоратись із речами. 

Що стосується того, що в коробці, то це все. Google включає короткий посібник із налаштування, але жодної іншої документації. Бачити, як Stadia – це нова концепція і, можливо, це перше вступ для більшості людей у ​​хмарні ігри, додаткова документація про те, що підтримується, а що не було б непогано. 

Налаштування Stadia

Процес налаштування для Stadia повинен бути простим, але ми трапляємо безліч блокувань на дорозі. Підключення до апаратних засобів не потребує багато: підключіть до Chromecast джерело живлення та мережу, а потім підключіть їх до телевізора. Нашому Chromecast було потрібно близько п’яти хвилин, щоб оновити, але після цього він виявив Стадію відразу. 

стадіон-контролер-сполучення

Насправді ми не могли використати платформу. Google повинен надсилати код запрошення щоразу, коли ваш пакет Stadia надсилається, який ви використовуєте для розблокування програмного забезпечення. Ми ніколи не отримували код запрошення. 

Натомість нам довелося провести годину в чаті з підтримкою, де ми повторили номер замовлення та серійний номер контролера чотири рази та додаткові шість годин для зворотного дзвінка. 

Який мав бути 15-хвилинний процес, займав цілий день. Звичайно, ми можемо говорити лише зі своїм досвідом зі Стадіа. Однак, пройшовши процес як звичайний платний клієнт, недоцільно, що комусь доведеться чекати цілий день, щоб користуватися комплектом 130 доларів. 

stadia-запрошення-код

Після цього фіаско Стадія побігла гладко. Початкова настройка обробляється на вашому телефоні, де ви можете додавати ігри до своєї бібліотеки та передавати їх на телевізор через Chromecast. Однак ви можете прибрати телефон після цього. Стадія починається з введення комбінації кнопок на контролері, а після цього ви можете обробляти все, використовуючи контролер та телевізор. 

Додавання ігор

Додавання ігор до вашої бібліотеки – найкраща частина Stadia. Якщо ви щось бачите, можете відтворити це протягом декількох секунд. Заявивши про безкоштовні заголовки у Stadia Pro, додаток одразу запитав, з чого ми хочемо почати грати, і, напевне, після декількох секунд завантаження ігри почалися.

stadia-mobile-library

Ви додасте ігри через додаток Android (або ваш телефон Pixel, якщо хочете пройти весь гугл Google), де ви також можете керувати своєю бібліотекою та переглядати останні статті про платформу. Однак після їх додавання через ваш додаток ви можете відтворити їх на своєму телевізорі. Поки у вас є контролер Stadia, ви можете розблокувати Chromecast Ultra і почати програвати, телефон не потрібен. 

У цій системі Стадія виявляється найбільшою перспективою. Можливість негайно вибирати гру та грати в неї протягом декількох секунд – це те, що Google знижує, тому тривалий час установки на Xbox One та PS4 виглядає як жарт. Наприклад, Destiny 2, майже 100 Гб, і зазвичай потребує годин для повного завантаження. Зі Стадією все, що вам потрібно зробити, це завантажити його.

Продуктивність

Наш досвід роботи зі Stadia був несхожим на більшість інших торгових точок. Ми не стикалися з великим затримкою вхідних даних або, принаймні, не стільки, скільки з іншими хмарними послугами ігор (читайте наш огляд Vortex для прикладу цього). Затримка вводу не була проблемою, але відставання в аудіо було. 

Ми протестували чотири ігри, ті, які зараз доступні у програмі Stadia Pro: Tomb Raider, Destiny 2, Samurai Shodown та Farming Simulator. Кожна гра була протестована за допомогою дротового та бездротового з’єднання. Ми базуємо свій загальний бал на дротовому з’єднанні, але хотіли, щоб і Стадія працювала в бездротовій мережі. 

Гра Tomb Raider та Destiny 2 зі Стадією

Починаючи з Tomb Raider, все пішло без сучка. Стадія завантажила гру негайно, завантаження не потрібно. Було незначне відставання в меню, але як тільки ми були в грі, все було добре. 

стадійна гра-слайдер1

стадійна гра-слайдер2

стадійна гра-слайдер3

стадійна гра-слайдер4

Попередній

Далі

Доля 2 була грубою, що дивно, враховуючи, що вона виглядала краще, ніж Tomb Raider. Хоча рух почував чуйність, щойно ми вистрілили з пістолета, все розвалилось. При стрільбі з пістолета в Destiny 2 за допомогою Stadia є три фактори: вібрація контролера, екранна анімація та звук. 

Жодна з цих речей не синхронізувалася. Одразу після введення почалася анімація, що добре. Якщо вимкнути звук, буде відчуватися, що ви грали на локальній консолі. Однак незабаром після анімації приходить вібрація, а через деякий час приходить звук. Це дезорієнтуючий досвід, який наочно демонструє дірки в ігровій системі, лише для хмар. 

Ймовірно, десинсування всіх цих елементів відбувається через те, що контролер поєднується через WiFi. Вхід реєструється одразу, але звук надходить пізніше. Коротше кажучи, є вхідне відставання, але лише в певних іграх і в деяких дивних аспектах цих ігор. 

Гра Стадія за допомогою клавіатури та миші

Наше провідне тестування було виконано за допомогою Chromecast, який вийшов у Premiere Edition. Однак ми також протестували на Wi-Fi за допомогою клавіатури та миші зі Stadia, завантаженою всередині Google Chrome. Як не дивно, виступ був кращим у Destiny 2, коли грали таким чином, хоча візуальні фільми зазнали значного удару. 

Здається, що зі Стадією ви повинні мати це так чи інакше. Або ви користуєтеся дротовим підключенням до Інтернету, і вам належить значне відставання, залежно від гри, в яку ви граєте, або ви переходите в бездротовий зв’язок і відчуваєте безперебійний досвід, хоча зі зниженою візуальною вірністю.

Покриття

Незважаючи на те, що є новою послугою, Stadia доступний у багатьох країнах. Послуга доступна в Бельгії, Канаді, Данії, Фінляндії, Франції, Німеччині, Ірландії, Італії, Нідерландах, Норвегії, Іспанії, Швеції, Великобританії та США. Це не так просто, як просто жити в одній з цих країн , хоча. 

Google визначає вашу придатність на основі різних факторів, включаючи попередні платіжні адреси в Payments Google і ваше поточне місцезнаходження. Як уже згадувалося, ми намагаємося зареєструватися, коли Google ніколи не надсилав запрошений код. Гроші все-таки були вилучені з нашої віртуальної кредитної картки, і пакет все-таки прийшов, але нам довелося поговорити з підтримкою коду. 

Імовірно, це тому, що ми заплатили за віртуальну кредитну карту, зареєстровану в країні, в якій Стадіа не підтримується, незважаючи на доставку пакета на адресу США. Однак це не може підтвердити. 

Незважаючи на те, що покриття є надійним, існує ряд перешкод, що поставляються із моделлю Stadia, а саме, коли мова йде про ліцензування. Виходячи з вашого місцезнаходження, ви, можливо, не зможете грати в придбані ігри. Наприклад, якщо ви подорожуєте і хочете грати в свої ігри Stadia, вам доведеться мати ліцензію на гру в будь-якій країні, в яку ви їдете.. 

Ви можете подолати цю проблему за допомогою найкращого VPN або, ще краще, найкращого VPN для ігор, але це проблема у більшості хмарних ігрових сервісів.. 

Оскільки ігри ліцензовані на Stadia, а не на платформу, наприклад, Steam або Origin, то місце, де ви знаходитесь, має значення. Це не стосується інших платформ, на яких ви все ще можете отримати доступ до, скажімо, свого американського парового рахунку через хмарний ігровий сервер.

Вирок

“Стадіа” – це крок у правильному напрямку для хмарних ігор, але Google не є великим опусом. Проблеми все ще залишаються проблемами, зокрема слабким аудіо, роз’єднаною підтримкою платформи та обмеженою бібліотекою ігор. Однак, якщо Google дотримується Stadia, це буде вражаюча платформа на довгі роки. 

Що ви думаєте про Стадію? Ви збираєтесь придбати прем’єрне видання чи дочекатися запуску Base? Повідомте нас у коментарях нижче та, як завжди, дякую за прочитане. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map