Огляд Tenta – безпечний браузер – оновлено 2020 рік

Огляд Tenta

Tenta – це порівняно новий браузер, який зосереджується на безпеці. Хоча це дуже безпечно, швидкість страждає і розширені функції блокуються, поки ви не заплатите. Це означає, що для потрібної людини це чудовий веб-переглядач, як ви можете прочитати в нашому повному огляді Tenta.


Кращі огляди браузера

Запущений у 2016 році, Tenta є порівняно новим доповненням до сцени браузера. Його фокус – надання користувачам широкої конфіденційності та безпеки, і це в цьому добре. У цьому огляді Tenta ми дамо вам огляд того, як він працює в порівнянні з іншими браузерами.

Хоча швидкість перегляду Tenta посередня, вбудований VPN та інноваційний інтерфейс компенсують те, що йому не вистачає в продуктивності. На жаль, немає можливості синхронізувати свої дані між пристроями, а більш досконалі функції VPN закриваються за платною підпискою.

Tenta доступний лише для Android 5.5 та новіших версій, але версії Windows та iOS працюють, і очікується, що вийде у 2019 році. Для цього огляду ми використовували для тестування Nexus 5x під управлінням Android 8.1..

Сильні сторони & Слабкі сторони

Альтернативи для Tenta

Особливості

Найбільшою особливістю Tenta є те, що він постачається із вбудованим VPN. Ви можете підключитися через 22 сервери, розповсюджені на кожному континенті та розташовані в 17 країнах, включаючи Південну Корею, Австралію, Нову Зеландію, Південну Африку. Є декілька в США та Європі. Крім того, він не встановлює обмеження пропускної здатності або обмеження для користувачів, що відмінно підходить для безкоштовного VPN.

Tenta-VPNServers

На жаль, якщо ви не оновите до платної версії Pro, ви матимете доступ лише до сервера, який пропонує вам найшвидше з’єднання. Це означає, що якщо ви хочете використовувати VPN, щоб подолати обмеження щодо розташування таких служб, як Netflix, ви будете обмежені у доступності без оновлення. Якщо вам потрібно вийти з VPN, прочитайте нашу кращу статтю VPN для Netflix.

Для постійних користувачів VPN захищає лише трафік, що надходить з браузера, тому, якщо ви хочете використовувати Tenta як VPN на всі пристрої, вам потрібно оновити до Pro. Хоча ціна в 1 долар на місяць пристойна, для захисту на декількох пристроях радимо ознайомитися з нашим керівництвом кращих постачальників VPN.

Tenta не вистачає перемикача на знищення, що є функцією, яка захищає вашу безпеку та анонімність, автоматично зупиняючи ваш інтернет-трафік, якщо зв’язок із VPN падає. Ви також можете вимкнути VPN, як і будь-який інший.

Tenta Media Vault

Ще одна чудова особливість Tenta – це медіа-склепіння. Там ви можете завантажувати та зберігати не лише медіа, а й усілякі файли. Все, що зберігається у сховищі, шифрується вашим приватним ключем, тобто лише ви можете отримати доступ до нього, незалежно від того, що відбувається. Сейф автоматично сортує завантаження у папки, організовані за типом файлів, але ви також можете створювати власні папки.

Tenta-MediaVault

Коли ви відкриваєте сторінку з відео на ній, Tenta автоматично розпізнає це і відображає кнопку завантаження поруч із адресним рядком, що полегшує завантаження онлайн-відеороликів у вашій медіа-сховищі чи локальному сховищі. На жаль, функція вимкнена для YouTube, оскільки Google застосовує це обмеження на додатки в Google Play Store.

Tenta-VideoDownload

Є вбудований блокатор оголошень, що чудово, оскільки Tenta все ще є новим браузером, тобто він не може розраховувати на розширення блокування реклами, створені третіми сторонами, такими як Mozilla Firefox або Google Chrome (читайте наш огляд Google Chrome).

Tenta також поставляється з кнопкою “nuke history”, що є незвичайною функцією, яка дозволяє миттєво видалити всю історію, пов’язану з одним сайтом або доменом. Якщо ви опинитесь на веб-сайті, про який у вашому веб-переглядачі немає жодних слідів, ви можете просто натиснути кнопку nuke і вона зникне.

Також є вбудований зчитувач QR-кодів, до якого можна отримати доступ, торкнувшись символу QR на адресному рядку.

Простота використання

Tenta розбиває ваш перегляд на зони. Кожна зона має групу вкладок і налаштувань, які можна регулювати на основі зони, а не для браузера. Ви можете обрати свій сервер VPN (якщо у вас є Pro) та постачальник DNS, увімкнути не слідкувати, увімкнути чи вимкнути блокатор оголошень, вибрати пошукову систему за замовчуванням та повідомити веб-переглядачу, чи слід закривати вкладки при виході.

Це дає вам великий контроль над тим, як ви хочете вести браузер, дозволяючи створювати зони з різним рівнем анонімності та конфіденційності залежно від їх призначення.

Налаштування Tenta-Zone

Адресна панель розташована у верхній частині екрана, поряд із читачем QR, меню розширень та прапором, який показує, до якого VPN-сервера ви підключені. Якщо натиснути прапор, ви отримаєте доступ до налаштувань у зоні та можливість увімкнути або вимкнути VPN.

Tenta-VPNOnOff

Якщо ви натиснете кнопку зони у верхньому лівому куті екрана, вам з’явиться список усіх ваших зон та вкладки, розташовані в кожній з них. У нижній частині меню ви можете отримати доступ до глобальних налаштувань, де можна встановити свій PIN-код, увімкнути маскування браузера, скинути веб-переглядач і переглянути інформацію про ваш рахунок.

Tenta-GlobalSettings

У нижній частині екрана ви можете знайти елементи навігації, список вкладок у зоні, яку ви використовуєте, та меню швидкого доступу. У цьому меню ви отримуєте легкий доступ до своєї історії, закладок та медіа-сховища, а також кнопки для спільного використання, оновлення, історії нукерування, увімкнено режим робочого столу та відкрийте нову вкладку.

Tenta-QuickAccess

Продуктивність

Один з найбільших недоліків Tenta – його швидкість. Хоча це в жодному разі не так погано, як Tor Browser (читайте наш огляд Tor Browser), швидкість як і раніше посередня, і вона повільніше, ніж Chrome і Firefox (читайте наш огляд Firefox).

Браузер також використовує досить багато оперативної пам’яті вашого пристрою, і кеш-пам’ять, що зберігається локально, може швидко стати великою.

Безпека

У браузері є безліч чудових функцій безпеки. Як вже було сказано, блокування реклами є вбудованим, що може захистити вас від шкідливих сценаріїв, що маскуються під рекламу. HTTPS скрізь також встановлено. Він змушує браузер використовувати з’єднання HTTPS для будь-якого веб-сайту, який пропонує його.

Tenta-SecurityExtensions

Якщо ви все ще перебуваєте на небезпечному з’єднанні, що може статися навіть із HTTPS скрізь, якщо веб-сайт не пропонує HTTPS, попередження складається з чітко видимого оранжевого знака оклику.

Tenta-HTTPSПопередження

Tenta також є зашифрованим браузером. Вам потрібен кореневий доступ до вашого пристрою Android, щоб навіть побачити папку встановлення, і якщо ви це зробите, ви помітите, що дані зашифровані, що робить неможливим, щоб хтось, хто має доступ до вашого пристрою, не міг отримати інформацію про ваш перегляд без вашого PIN-коду.

Для додаткової безпеки PIN-код не зберігається на серверах Tenta, що захищає його від впливу через витік або напад на компанію. Якщо у вашому пристрої є датчик відбитків пальців, його можна замінити скануванням відбитків пальців. 

Ще одна особлива функція безпеки – це параметр “браузер масок”, який вимикає знімки екрана під час використання браузера.

Налаштування Tenta-MaskBrowser

Спочатку браузер використовував OpenVPN для VPN, але після скарг на повільну швидкість компанія розробила власний протокол під назвою «MimicVPN». Він забезпечує кращу швидкість і імітує регулярний трафік, що робить неможливим, щоб хтось, хто стежить за вами, виявив, що ви використовуєте VPN. Якщо вам цікаво дізнатися більше про протоколи VPN, ознайомтеся з нашою розбиткою протоколів VPN.

Ваші дані шифруються за допомогою 256-бітного шифрування AES, що є відмінним. Якщо ви хочете знати, як це працює, і чому це хороший шифрувальний шифр, перегляньте наш опис шифрування..

Конфіденційність

Немає журналів вашої фактичної історії перегляду. Єдині дані, які збирає Tenta, – це сукупна інформація про використання, включаючи статистику, таку як загальна кількість користувачів та рівні трафіку, але нічого, що прив’язане до окремих користувачів або не може бути використане для ідентифікації вас.

Це дає вам ще один рівень контролю над вашою конфіденційністю, дозволяючи вибирати між DNS-провайдерами, що дає змогу визначити пріоритетність швидкості та конфіденційності.

Вибір Tenta-DNS

Заява про конфіденційність компанії є чіткою та стислою та визначає, що вона збирає, що робить із зазначеними даними та що не збирає. Навіть якщо Tenta притягнуто до відповідальності правоохоронними органами, він не може передати ваші особисті дані, оскільки він зашифрований вашим приватним ключем, тобто компанія не може розшифрувати та передати її.

Крім того, більша частина коду для Tenta була опублікована публічно, що дозволяє експертам пройти її та перевірити претензії компанії щодо конфіденційності та безпеки. Порівняно з VPN браузера Opera (читайте наш огляд на Opera), Tenta здається набагато більше за бортом.

Вирок

Tenta – чудовий браузер для тих, хто зацікавлений у конфіденційності та безпеці через вбудований VPN браузера, блокувальник реклами та багато інших функцій, які захищають вас. Недостатня швидкість – це зворотний бік, але недостатньо поганий, щоб значно пошкодити простоту використання браузера. Особливістю зон є інноваційний підхід до налаштувань вкладок та перегляду, а браузер чистий і простий у використанні.

На сьогодні найбільша проблема веб-переглядача полягає в тому, що він доступний лише на Android, тобто ви не можете нічого синхронізувати між своїми пристроями, але це, сподіваємось, незабаром буде усунено випуском версій для Windows та iOS.

Що ти думаєш про Тента? Чи фантастична конфіденційність, безпека та інноваційний дизайн компенсують посередню швидкість та відсутність перехресної синхронізації пристроїв? Повідомте нас у коментарях нижче. Дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map