Огляд Safari – Стандартний браузер Apple – оновлено 2020 рік

Огляд сафарі

Safari – це вбудований веб-переглядач Apple для Mac і iOS, і це добре, як і будь-який стандартний браузер. Ми рекомендуємо використовувати його здебільшого для завантаження кращої альтернативи, як ви можете прочитати в цьому повному огляді Safari.


Кращі огляди браузера

Safari – фірмовий веб-переглядач Apple, який служив опцією за замовчуванням для доступу до Інтернету на всіх пристроях компанії з моменту випуску в 2003 році. Цей огляд браузера Safari дасть вам уявлення, чи варто дотримуватися браузера чи якщо вам краще завантаження чогось іншого, як-от Chrome чи Firefox (читайте наш огляд Firefox).

Веб-браузер Safari існує вже давно, але він все ще має чітку відсутність включених функцій. Основи, звичайно, є, але це про це. Інтерфейс також незграбний, що викликає у веб-переглядача біль. Однак, його продуктивність відмінна, і Apple має дивовижну послугу щодо конфіденційності порівняно з іншими технічними гігантами.

На жаль, Safari доступний лише на macOS та iOS. Раніше існувала версія браузера, сумісна з Windows, але її було припинено у 2012 році. Для тестування ми використовували MacBook під керуванням OS X 10.13.6 (High Sierra) та iPhone під управлінням iOS 12.3.

Сильні сторони & Слабкі сторони

Альтернативи для Safari

Особливості

Замість того, щоб синхронізувати безпосередньо через браузер, дані Safari включаються в звичайну синхронізацію iCloud, доступну в OS X та iOS. На жаль, ви можете синхронізувати історію перегляду та закладки лише за допомогою цієї функції. 

Більшість інших веб-переглядачів дозволяють синхронізувати додаткові елементи, такі як ваші налаштування та відкриті вкладки. Паролі також не зберігаються і не синхронізуються із самим Safari, оскільки це робиться замість програмного забезпечення KeyChain від Apple.

Особливості на Mac

Якщо говорити про функції для Safari на Mac, то не так вже й багато чого говорити. Хоча те саме можна сказати і для багатьох інших браузерів, вони, як правило, це компенсують, пропонуючи багаті бібліотеки розширень, повні додаткової функціональності. Хоча деякі додатки доступні для Safari, вибір надзвичайно обмежений, що є величезним недоліком для веб-переглядача настільки рідкісних функцій.

Сафарі-розширення

Замість того, щоб додати будь-яку потрібну пошукову систему, ви обмежені Google, Bing, Yahoo та DuckDuckGo. Хоча відбір, безумовно, може бути гіршим, але це безглузде обмеження.

Це стає ще гірше, коли ви дивитесь на налаштування, оскільки Safari пропонує дуже мало контролю над тим, як виглядає інтерфейс. Це не дуже дивно, оскільки обмеження рівня контролю користувачів над його програмним забезпеченням є основоположною частиною того, як Apple розробляє всі свої продукти та програмне забезпечення, і чи не надаєте ви перевагу цьому більш відкритому підходу, є дуже суб’єктивним..

Однією з дуже зручних функцій, особливо для розробників, є можливість емуляції iOS у веб-переглядачі. Це по суті маскує ваш Mac як пристрій iOS і дозволяє вам отримувати доступ до веб-сайтів або служб, які працюють набагато краще на мобільних пристроях або є ексклюзивними для мобільних пристроїв.

Особливості на iOS

Safari коштує трохи краще з точки зору функцій, якщо мова йде про його версію для iOS. По-перше, якщо вам потрібен автономний доступ до веб-сайту або ви просто хочете запам’ятати статтю на потім, можете зберегти його у своєму списку читання.

Ви також можете створити PDF-файл з будь-якого веб-сайту, і конверсія насправді напрочуд хороша, що значно перевершує репутацію Brave (читайте наш огляд Brave), який також пропонує цю функцію.

Safari-iOSPDFConversion

Існує можливість запитувати настільну версію веб-сайту, але на відміну від інших мобільних браузерів, таких як Opera (читайте наш огляд на Opera), налаштування не зберігається. Це означає, що якщо ви віддаєте перевагу сайтам настільних комп’ютерів перед звичайними мобільними, вам потрібно буде натиснути цей запит на кожну сторінку, яку ви відвідуєте.

На жаль, ви обмежені тими ж чотирма пошуковими системами, що й на Mac: Google, Yahoo, Bing та DuckDuckGo. Як ми вже згадували вище, це не страшні варіанти, але в цей день і вік ви можете додати будь-яку пошукову систему, яку ви хочете.

Safari-iOSSearchEngines

Ви також можете встановити блокатори вмісту, які є розширеннями, які блокують різні елементи веб-сайту, наприклад рекламу, спливаючі вікна, HTTP-з’єднання та специфічні CSS. Це чудово, тому що багато інших браузерів на iOS, наприклад Chrome (читайте наш огляд Chrome), не мають можливості встановлювати рекламні блокатори чи інші розширення безпеки на платформі.

Safari-iOSContentBlockers

Простота використання

Інтерфейс Safari пристойний, але, незважаючи на те, що в ньому дуже мало функцій, що засмічують інтерфейс користувача, він все ще є трохи незграбним і громіздким для використання, як на Mac, так і на iOS.

Простота використання на Mac

Сам базовий інтерфейс є досить стандартним, з адресною панеллю та елементами навігації зверху, за ними вкладені вкладки. Панель вкладок залишається прихованою, коли відкрита лише одна вкладка. Ми вважаємо це заплутаним і непотрібним, оскільки ви часто не знаєте, ви відключили панель вкладок випадково чи закрили всі вкладки, збережіть одну.

Safari-TabScrolling

Це не все погано, оскільки управління вкладками на Mac просте, але надійне. Щойно ви відкриєте безліч вкладок, Safari дозволяє вам прокручувати їх, а не нескінченно мінімізувати їх. Існує також огляд вкладок, який представляє кожну вкладку як більшу плитку, що робить ще простіше знайти ту, яку ви шукаєте. Крім того, ви також можете відключити звук та закріпити окремі вкладки.

Safari-TabOverview

Простота використання на iOS

Користувацький інтерфейс Safari на iOS навіть більш рідкий, ніж на Mac. Адресна панель розташована у верхній частині екрана, а внизу ви можете знайти елементи навігації, меню вкладки, меню спільного доступу та ярлики до списку читання. Доволі заплутано, меню спільного використання також містить деякі інші функції, наприклад перетворення PDF та режим настільних ПК.

Safari-iOSShareMenu

Меню вкладок досить дратує справу. Замість того, щоб чітко демонструвати відкриті вкладки, воно, здається, бере натхнення з колоди карт і показує їх під кутом. Це означає, що ви можете бачити лише верхню частину вкладок у меню, за винятком останньої вкладки, що значно ускладнює пошук конкретного веб-сайту.

Safari-iOSTabMenu

Крім того, всі налаштування розташовані поза браузером. Щоб отримати доступ до них, потрібно зайти в додаток для налаштувань iPhone або iPad. Це навмисний стандарт, який Apple хоче заохочувати для додатків iOS, проте більшість браузерів все ще зберігає налаштування всередині самого браузера, що робить більш швидким доступ до них.

Налаштування Safari-iOS

Продуктивність

Продуктивність Safari відмінна для всіх облікових записів. На iOS це надзвичайно швидко, швидше, ніж у більшості інших браузерів. На Mac, однак, це трохи повільніше, відстаючи від подібних Chrome, Firefox та Vivaldi (читайте наш огляд Vivaldi).

Швидкість як і раніше хороша, тільки не серед найшвидших. Споживання оперативної пам’яті також низьке, особливо порівняно з Chrome та іншими браузерами на основі Chromium (читайте наш огляд Chromium).

Безпека

Як і багато інших браузерів, Safari використовує безпечний перегляд Google для блокування шкідливих веб-сайтів, захищаючи користувачів від зловмисного програмного забезпечення та схем фішингу. Ви також можете увімкнути блокування JavaScript, і блокувальник спливаючих вікон за умовчанням увімкнено. Незважаючи на це, ви захочете перевірити наші найкращі блокатори спливаючих вікон, щоб переконатися, що ви захищені максимально надійно..

Налаштування Safari-Security

Не входить блокувальник реклами, але в магазині додатків є кілька варіантів. На жаль, як ми вже згадували раніше, вибір для розширень Safari набагато рідший, ніж для інших основних веб-переглядачів, а це означає, що ви вибираєте блокатор реклами більш обмежений, ніж зазвичай.

Хоча поруч із URL-адресою є символ замку, коли ви підключаєтесь через HTTPS, нічого, крім його відсутності, не дає користувачам знати, що їх зв’язок не захищений. Це менш ніж ідеально, оскільки користувачі можуть легко не помітити той факт, що немає замка, не знаючи про свою вразливість.

Safari-HTTPSPadlock

Частота оновлення Safari також жахлива, оскільки нові випуски, як правило, прив’язані до оновлень OS X. Навіть незначні патчі безпеки нечасті, оскільки Safari отримує в середньому лише один раз на місяць, що страшенно повільно. Це залишає користувачів, які піддаються дії кіберзлочинців, які мають достатньо часу, щоб виявити слабкі сторони веб-переглядача, які вони можуть використовувати.

Все це означає, що Safari не входить до числа найбільш захищених веб-браузерів, тому якщо ви переймаєтесь безпекою, рекомендуємо замість цього перейти на щось на зразок Puffin (читайте наш огляд Puffin).

Конфіденційність

Safari дозволяє користувачам блокувати файли cookie та трекери за допомогою налаштувань, але це простий перемикач “включення / вимкнення”. В ідеалі веб-переглядачі дозволяють користувачам більше контролювати процес, надаючи окремі налаштування для різних видів cookie та трекерів.

Налаштування Safari-Privacy

Порівняно з іншими технологічними гігантами, Apple порівняно непошкоджена з точки зору великих скандалів щодо конфіденційності. Навіть вдалося заробити собі хороший піар з цього питання ще в 2015 році, коли він відмовився надавати ФБР засобами розблокування зашифрованих телефонів..

Тим не менш, його політика конфіденційності далеко не ідеальна. Він тривалий і неохайний, а також розпливчастий щодо продукту, який стосується кожного абзацу. Хоча зрозуміло, що Apple збирає багато інформації через ваш обліковий запис Apple – такі як ваше ім’я, IP-адреса, фізична адреса та багато іншого – це не обов’язково пов’язано із Safari.

Пошукові запити також можуть збирати Apple, але компанія стверджує, що вони рідко асоціюються з іменем або конкретним користувачем. Apple також залишає за собою право ділитися вашою інформацією з третіми особами з безлічі різних причин, більшість з яких досить розпливчасті, щоб охопити майже все.

Хоча Apple, безумовно, не так погано, як у Chrome, ви все одно хочете прочитати наш анонімний посібник для перегляду, якщо ви користуєтесь Safari, враховуючи всі проблеми з його політикою конфіденційності.

Вирок

Для багатьох, відсутність функцій та незграбний досвід користування, Safari перебуває у таборі посередніх вбудованих браузерів разом із подібними до Microsoft Edge (читайте наш огляд Edge). Тим не менше, Apple в цьому плані краще, ніж Microsoft, оскільки продуктивність Safari принаймні найкраща.

Хоча безпека та конфіденційність Safari, безумовно, не страшні, вони також не особливо великі. Невеликий вибір блокаторів реклами та заява про конфіденційність, зокрема, є великими проблемами у цих категоріях.

Сафарі відзначився найкращими показниками продуктивності, і це сфера, де він відрізняється великою швидкістю як у iOS, так і на робочому столі в поєднанні з низьким рівнем використання ОЗУ.

Що ви думаєте про Safari? Чи погоджуєтесь ви з тим, що користувацька робота є громіздкою, а відсутність функцій та налаштування сильно шкодить браузеру, враховуючи обмежену кількість додаткових додатків? 

З іншого боку, можливо, ви прихильник мінімалістичного та контрольованого підходу Apple до дизайну, і не маєте цього іншого. Повідомте нас у коментарях нижче! Дякую за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me