Огляд Opera Neon – Тестувальні майданчики – Оновлено 2020 рік

Оперний неоновий огляд

Цікавитесь переглядом Інтернету способами, які ви ніколи не уявляли? Потім спробуйте Neon, Opera, доказ браузера концепції, з деякими дуже дивними ідеями. Однак це є і деякі цікаві функції, як ви можете прочитати в нашому повному огляді Opera Neon.


Кращі огляди браузера

Opera Neon – це доказ концепції, опублікованої в січні 2017 року, створеної для вивчення нових способів перегляду Інтернету. Хоча він ніколи не мав наміру замінити флагманський продукт Opera (читайте наш огляд Opera тут), він послужив полігоном для тестування функцій, деякі з яких пізніше були перенесені на головний продукт компанії. 

У цьому огляді Opera Neon ми розглянемо сильні та слабкі сторони цього експериментального браузера.

Хоча загальний дизайн та верстка веб-переглядача, безумовно, цікаві, але йому також не вистачає певних важливих функцій, таких як синхронізація між пристроями та сторонні додатки. Крім того, є деякі значні занепокоєння щодо безпеки та конфіденційності, про які слід пам’ятати, перш ніж вирішувати використовувати веб-переглядач концепції Opera.

Opera Neon доступний лише на робочому столі та сумісний з Windows 7 та новіших версій, а також macOS X 10.9 та новіших версій. Для цього огляду ми використовували ноутбук під управлінням Windows 10 для тестування браузера.

Сильні сторони & Слабкі сторони

Альтернативи для Opera Neon

Особливості

Неон постачається з чудовими незначними функціями. У лівій частині екрана вбудований відеоплеєр, який дозволяє відтворювати відео з YouTube або Vimeo під час перегляду інших вкладок або навіть після переходу на іншу програму.

Opera-Neon-VideoPlayer

Інструмент скріншотів також включений до того ж меню, але він менш гнучкий, ніж інструменти, що використовуються звичайним браузером Opera або Firefox (читайте наш огляд Firefox), оскільки він дозволяє лише обрізати та робити вибір веб-сайту, а не вся справа.

Коли ви робите знімок екрана за допомогою інструменту, він автоматично зберігається в папці галереї, до якої ви можете легко отримати доступ через те саме меню зліва на екрані. Перегляд зображення через галерею також говорить вам про те, що таке вихідна URL-адреса скріншота, що є прекрасним способом відстеження, де ви захопили зображення.

Опера-Неон-Галерея

Як і звичайний браузер Opera, Neon базується на Chromium (читайте наш огляд Chromium), але завдяки способу побудови браузера він не сумісний з будь-якими розширеннями Chrome, на відміну від інших браузерів, які мають таку ж архітектуру, як Brave (читайте наш хоробрий огляд). 

Що ще гірше, він також не сумісний з будь-якими спеціалізованими додатками для Opera, а це означає, що ви обмежені нативною функцією браузера..

Основний переглядач PDF передається у спадок від Chromium, але він не має вдосконалених функцій, як-от підписи та підтримка динамічних файлів PDF.

Також немає мобільної версії веб-переглядача, і Neon не може синхронізуватися з іншими мобільними браузерами Opera, наприклад Touch або Mini. Насправді синхронізація між пристроями взагалі не відбувається, тому, якщо ви використовуєте кілька комп’ютерів і хочете, щоб перегляд веб-сторінок передавався між ними, вам потрібно буде шукати в іншому місці.

Простота використання

Найцікавішою частиною Opera Neon є її інноваційний дизайн інтерфейсу. Вкладки перераховані уздовж правого краю екрана в меню, що прокручується, і кожна представлена ​​у вигляді міхура, який показує, як виглядає веб-сайт, що полегшує їх ідентифікацію. 

Браузер також використовує алгоритм, який Opera називає «гравітація», який визначає, які вкладки ви використовуєте найбільше, і перетягує їх у верхню частину списку.

Opera-Neon-Tabs

Замість того, щоб використовувати традиційну початкову сторінку, Neon має налаштований домашній екран, який копіює фон робочого столу вашого комп’ютера, завдяки чому він відчуває себе більш інтегрованим із пристроєм. 

Тут ви знайдете всі веб-сторінки, які ви найчастіше відвідуєте, а також свої закладки. Ви можете легко відкрити будь-яку з цих веб-сторінок, натиснувши відповідний міхур або перетягнувши його на панель вкладок.

Opera-Neon-HomeScreen

Ще одна велика зручність у Neon – це розділений екран. Це розділяє екран між двома окремими вкладками, що значно полегшує багатозадачність. На жаль, через те, як браузер відображає веб-сторінки, вони ніколи не є повністю повноекранними, тому вони здаються дещо меншими, ніж зазвичай.

Opera-Neon-Splitscreen

Коли вкладка відтворює звук, у верхній частині значка вкладки з’являється зелений значок динаміка, який також виконує функцію відключення звуку. Крім того, Neon дозволяє вам додавати будь-яку пошукову систему, а не обмежувати вас певним заздалегідь визначеним списком.

Opera-Neon-SearchEngines

Під час налаштування браузера у вас є можливість імпортувати налаштування з Internet Explorer (читайте наш огляд Internet Explorer) або Firefox, але, як не дивно, не Chrome або Opera.

Ви також можете легко встановити та змінити дозволи веб-сайту – такі як служби локації, JavaScript, спливаючі вікна та зображення – натиснувши зелений замок у верхньому правому куті. На жаль, замок зникає під час підключення через HTTP, тому ці налаштування не завжди доступні.

Продуктивність

Неон – не особливо швидкий браузер. У наших тестах на швидкість він набрав нижче, ніж у більшості інших основних браузерів, включаючи стандартні Opera, Chrome та Firefox. Це також трохи швидше, ніж Edge (читайте наш огляд Edge), який є одним із найповільніших браузерів, про які ми переглядали.

Однак браузер також використовує дуже мало оперативної пам’яті, приблизно з половиною споживання пам’яті Google Chrome (читайте наш огляд Chrome). На жаль, використання процесора надзвичайно велике, незалежно від того, скільки вкладок у вас відкрито.

Як і всі веб-переглядачі, засновані на Chromium, Opera має спеціалізований менеджер завдань, завдяки якому значно простіше визначити, які вкладки використовують найбільше ресурсів, якщо вам потрібно обмежити слід браузера. Ви також можете відключити всі зображення, що це чудовий спосіб заощадити на використанні даних, якщо у вас обмежена пропускна здатність.

Opera-Neon-Taskmanager

Безпека

Безпека – найбільша проблема Неона. Оскільки браузер в першу чергу був задуманий як доказ концепції, він не отримав жодних оновлень з моменту виходу в 2017 році, що робить його надзвичайно вразливим до експлуатації, зловмисного програмного забезпечення та інших видів кіберзлочинності. 

Як ми зазначали в нашій статті, в якій веб-браузер є найбільш захищеним, частота оновлення є одним з найважливіших аспектів безпеки браузера, тому це велика проблема.

На відміну від стандартної Opera, Neon не постачається із вбудованим рекламним блокатором. Хоча це в основному не є проблемою для більшості браузерів, оскільки сторонні рекламоблокатори легко знайти, повна відсутність додатків у Неоні означає, що взагалі немає можливості блокувати оголошення. 

Оскільки реклама є поширеним вектором для зловмисного програмного забезпечення, це викликає велике занепокоєння щодо безпеки. Хоча входить блокувальник спливаючих вікон, тож це щось.

Крім того, Neon робить дуже погану роботу, попереджаючи користувачів про те, що вони підключаються до веб-сайту через незахищене з’єднання HTTP. Хоча на ньому відображається зелений замок для з’єднань HTTPS, відсутність цього значка є єдиним показником того, що ваше з’єднання не захищено, що менше ідеального.

Opera-Neon-HTTPSPadlock

Хоча більшість браузерів використовують базу даних Google Safe Safe Browsing для захисту користувачів від зловмисних програм та фішинг-схем, натомість Neon вибирає бази даних Yandex та PhishTank. Хоча це краще, ніж нічого, вони не настільки ефективні, як альтернатива Google.

Конфіденційність

Neon поділяє ті самі проблеми конфіденційності, що і звичайний браузер Opera. Китайські інвестори придбали компанію в 2016 році, що надзвичайно стурбовано, враховуючи готовність уряду Китаю посилити озброєння приватних компаній у наданні їм задніх куточків та даних користувачів.

Політика конфіденційності також жахлива, оскільки чітко вказується, що Opera залишає за собою право збирати будь-яку та всю інформацію про користувачів – від імен до IP-адрес та історії перегляду – та ділитися або продавати її будь-кому, кого хоче.

Крім того, існує безліч сервісів, включених за замовчуванням, які загрожують конфіденційності, такі як прогнозування пошуку, автоматичне завершення URL-адреси та багато іншого. Теоретично їх можна вимкнути, але важко сказати напевно, наскільки приватний це робить браузер.

Opera-Neon-PrivacyServices

З огляду на всі ці проблеми конфіденційності, пов’язані з Neon, ми настійно рекомендуємо ознайомитись з нашим анонімним посібником для перегляду, щоб переконатися, що ви настільки захищені, як ви можете користуватися веб-переглядачем. Ви також захочете скористатися VPN, тому перейдіть до нашого найкращого списку VPN, якщо у вас його ще немає або ви думаєте, що вам може знадобитися оновлення.

Вирок

Неон – це, безумовно, цікава концепція, але, хоча дизайн інтерфейсу є глиткою свіжого повітря на ринку, який часто застійний у браузері, є деякі серйозні недоліки, які важко ігнорувати. Відсутність оновлень веб-переглядача є величезною проблемою, як і різні інші проблеми безпеки, як-от відсутність блокатора реклами або попередження про незахищені з’єднання.

Конфіденційність також є основною проблемою, але це не відрізняється від багатьох інших браузерів, як-от традиційний браузер Opera чи Chrome. Незважаючи на це, незначні функції – як підтримка розділеного екрана, галерея зображень та відеоплеєр – все це чудові ідеї, які ми б дуже хотіли бачити, щоб їх переглядали належним чином підтримувані браузери..

Що ви думаєте про Opera Neon? Чи достатньо продуманого та інноваційного інтерфейсу та корисних другорядних функцій, щоб не помітити серйозні проблеми з конфіденційністю та безпекою, а також повну відсутність доповнень та синхронізацію між пристроями? Повідомте нас у коментарях нижче. Дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map