Огляд Microsoft Edge – покращений браузер – оновлено 2020 рік

Огляд Microsoft Edge

Microsoft Edge нещодавно пройшов повний ремонт, і ми повинні сказати, що нам подобається те, що ми бачимо. Він має кращу функціональність, ніж раніше, залишаючись таким же швидким. Однак проблеми з конфіденційністю залишаються. Докладніше читайте наш повний огляд Microsoft Edge.


Слайдер1

Слайдер2

Слайдер3

Слайдер4

Слайдер5

Попередній

Далі

Microsoft Edge мертвий, давно живе Microsoft Edge. Незважаючи на те, що старий Edge давно не вніс його в список найкращих браузерів, Microsoft повністю оновила свій веб-браузер, спираючись на Chromium, що покращило його продуктивність, створило приємніший досвід роботи та відкрило двері до бібліотеки Chrome розширення.

Продовжуйте читати цей огляд Microsoft Edge, щоб дізнатися більше про останні новини компанії на ринок браузера.

Історія корпорації Майкрософт із веб-браузерами, в останню чергу, надзвичайно бурхлива. Незважаючи на те, що його оригінальний браузер – Internet Explorer – колись був домінуючим, він втратив свою корону Google Chrome у середині 2000-х. Тож не без іронії, що Microsoft вирішила покласти свої сподівання на рамки Chromium, щоб відновити інтерес до свого борючого браузера. 

Ви можете завантажити Microsoft Edge для Windows 7, Windows 8 / 8.1, Windows 10 та macOS. Крім того, браузер сумісний як з Android 4.4, так і пізнішими версіями, а також з iOS 10.0 та новішими версіями. Для цього огляду ми використовували для тестування ноутбук Acer під управлінням Windows 10 та iPhone під управлінням iOS 12.3.

Сильні сторони & Слабкі сторони

Альтернативи для Microsoft Edge

Особливості

Найбільша перевага, яку отримує новий браузер Edge від переходу до рамки Chromium (читайте наш огляд Chromium), – це те, що він тепер сумісний з великою бібліотекою розширень Chrome. Хоча Microsoft також має власний магазин для виділених додатків Edge, він оснащений веб-магазином Chrome, який містить десятки тисяч розширень.

Розширення краю-попередження

Хоча не всі розширення будуть працювати з Edge, більшість буде, за винятком тих, що безпосередньо змінюють користувальницький інтерфейс. Це означає, що безцінні веб-програми – такі як розширення менеджера паролів, блокатори оголошень та розширення безпеки – доступні для браузера, що значно розширює його список потенційних нових функцій.

Розширення по краях

Edge також має функцію синхронізації, подібну до функції Chrome. На даний момент ви можете синхронізувати вибране, налаштування, формувати вміст та паролі за допомогою свого облікового запису Microsoft. Хоча вона ще не була впроваджена, Microsoft також планує додати до цього списку елементів, що синхронізуються, історію, відкриті вкладки, розширення та колекції..

Edge-Sync

Ще одна схожість з Chrome – це параметри контекстного меню. Ви можете вибрати та натиснути правою кнопкою миші будь-який текст – і що ще важливіше – зображення – та вибрати “пошук в Інтернеті”, щоб миттєво здійснити пошук тексту чи зворотного зображення у вибраній пошуковій системі. За замовчуванням це Bing, але ви можете змінити його на Google, Yahoo або DuckDuckGo.

Крайові пошукові системи

Як і більшість браузерів, Edge має режим читання – званий “занурюючий читач” – який знімає все, крім тексту на веб-сторінці, щоб полегшити читання. 

Існує також функція “читання вголос”, яка бере виділений текст і, як ви здогадалися, читає його вголос. Це досить добре працює для англійського тексту, але не так сильно для будь-якої іншої мови (це трохи нагадує нам програмне забезпечення для мовлення в тексті).

Рідер-занурення-читання

Мобільні функції

Microsoft створила новий Edge не лише для настільних ПК, але й для пристроїв Android та iOS. Хоча на мобільному телефоні не існує чимало функцій, про які ми ще не зверталися, коли говорили про версію для настільних ПК, є кілька помітних винятків, які виділяються.

По-перше, це функція “NewsGuard”. Це база даних, яка аналізує випуски новин та оцінює їх на основі сприйнятої довіри. Щоразу, коли ви відвідуєте сайт новин, в адресному рядку з’явиться невеликий значок.

Edge-Newsguard-надійний

Публікації, як відомо, як правило, надійні – такі як The New York Times або BBC News – матимуть зелений щит, на якому написано, що “цей веб-сайт загалом підтримує основні стандарти точності та підзвітності”. 

Тим часом, на інших новинних сайтах, таких як InfoWars, буде червоний щит, на якому написано: «діяти обережно: цей веб-сайт, як правило, не підтримує базові стандарти точності та підзвітності».

Edge-Newsguard-Ненадійний

Ще однією чудовою мобільною функцією є налаштування “плаваючого відео”. Це ми дуже хотіли б бачити в інших веб-переглядачах, таких як Chrome або Mozilla Firefox, і це дозволяє переміщувати відео у своєрідний кадр «картинка на малюнку», щоб ви могли продовжувати перегляд під час переходу на іншу веб-сторінку або вкладку.

Edge-Floating-Video

Microsoft Edge оснащений власним механізмом перекладу – Bing Translator – вбудованим на мобільний телефон. Це чудово, якщо ви часто відвідуєте веб-сайти мовами, які ви не можете прочитати. Однак, порівняно з Google Translate, сервіс дещо не вистачає. 

Bing Translator на даний момент може обробити 69 мов, тоді як Google Translate включає до завантаження 103 та кращу точність. Ця функція також доступна на робочому столі, але її потрібно додати вручну з магазину Microsoft.

Прочитання по краях

Нарешті, Edge for mobile має список читання, куди ви можете додавати веб-сайти та статті для подальшого читання. Це відрізняється від збереження закладок тим, що ви отримуєте доступ в автономному режимі до збереженої сторінки, що відмінно підходить для користувачів, які мають обмеження мобільних даних або якщо ви їдете кудись без прийому.

Простота використання

Новий браузер Edge оснащений гладким та простим у використанні дизайном, який, без сумніву, буде відомий всім, хто користувався веб-переглядачами Chrome чи іншими веб-браузерами Chromium.

Edge-Intro-Import

Коли ви вперше встановите Edge, ви ознайомитесь із вступом, який допоможе вам налаштувати браузер. Спочатку ви можете імпортувати закладки з Chrome або Internet Explorer, але якщо ви бажаєте імпортувати з будь-якого іншого веб-переглядача, вам потрібно спочатку експортувати свої закладки у файл HTML та імпортувати звідти. Перегляньте наш посібник щодо резервного копіювання закладок Firefox на прикладі того, як це зробити.

Edge-Intro-Sync

Потім вам буде запропоновано налаштувати процес синхронізації, а також вибрати “стиль вкладки”, який підходить саме вам. Цей “стиль вкладки” – це в основному те, що ви побачите, коли відкриєте нову вкладку. Ви можете вибрати між “зосередженим”, “натхненним”, “інформаційним” та “користувацьким”.

Стиль Edge-Intro-Tab

Різниця між ними не велика, оскільки в основному це зводиться до того, хочете ви чи не хочете персоналізовану стрічку новин на своїй домашній сторінці, а також вмикаєте або вимикаєте “зображення дня” як шпалери для Microsoft. Ви можете вибрати країну для стрічки новин, яка потім покаже заголовки дня, що стосуються вашого місцезнаходження.

Edge-News-Feed

Окрім нової сторінки вкладок, доступна не велика кількість налаштувань. Ви можете перемикатися між світлою та темною темою, а також завантажувати та встановлювати додаткові шрифти, але обидва ці функції є функціями, які зазвичай містяться в більшості веб-браузерів за ці дні.

Edge-Customize-New-Tab

Простота використання на мобільному пристрої

На мобільному пристрої додаток Microsoft Edge має типовий макет браузера. Ваші основні елементи керування – включаючи елементи навігації, меню вкладки, кнопку спільного доступу та меню “Пуск” – розташовані внизу екрана та адресному рядку вгорі.

Edge-Mobile-додаток

Меню запуску містить улюблені файли, історію, список читання та налаштування, а також більш досконалі елементи керування, включаючи пошук, функцію читання вголос та режим робочого столу. Ви можете переставити це меню будь-яким способом, який вважаєте за потрібне. Це приємний штрих, який ви часто не бачите в мобільних браузерах..

Edge-Mobile-Налаштувати меню

Продуктивність

Без сумніву, продуктивність була найбільшою слабкістю старого Edge, і саме область, де Edge стояла, щоб отримати найбільше, перейшовши на рамку Chromium.

Це безумовно окупилося, оскільки новий Edge досягає приблизно однакових швидкостей – як на настільних, так і мобільних – як Chrome, навіть трохи перевершуючи останні. Хоча інші браузери, такі як Vivaldi або Firefox, все ще швидші, це цілком прийнятний результат, особливо порівняно зі старим Edge, який був болісно повільним.

Високе використання оперативної пам’яті, як правило, є однією з підводних камень браузерів на основі хрому, але в наших тестах Edge вдалося виконати ту ж роботу, що і Chrome, використовуючи приблизно 30 відсотків менше пам’яті.

Якщо вам цікаво, як ми виконуємо ці тести або який веб-браузер є найшвидшим, ви можете прочитати наш список найшвидших браузерів для отримання додаткової інформації.

Безпека

Хоча Edge зараз має багато подібностей з Google Chrome, безпека – це місце, де Edge найбільше відрізняється. Замість того, щоб використовувати безпечний веб-перегляд Google для захисту від шкідливих веб-сайтів, Edge замість цього використовує систему Microsoft Defender SmartScreen, яка перевершує систему Google з точки зору захисту вас від зловмисних програм та фішинг-схем.

Під час доступу до веб-сайту через звичайний HTTP замість HTTPS Edge надає чітке попередження у вигляді символу та тексту, що говорить “не захищено”. Це добре, оскільки дозволяє користувачам легко бачити, коли вони потенційно загрожують атаками людини в середині. Для отримання додаткової інформації про те, що це все пов’язано, ознайомтеся з нашою розбиткою HTTP проти HTTPS.

Edge-HTTP-попередження

Як і більшість браузерів, новий Edge включає базовий менеджер паролів, який зберігає ваші паролі. Вони захищені за допомогою облікових даних вашої системи, що добре, оскільки це рятує вас від встановлення головного пароля, але також залишає вас вразливими, якщо ви не встановили пароль для всього свого пристрою.

Edge-паролі

Для більш поглибленої обробки паролів, включаючи потужне генерування паролів, рекомендуємо переглянути наш список найкращих менеджерів паролів. Якщо ви краще пропустите право до нашого переможця, ви можете прочитати наш огляд Dashlane.

Нова версія Edge ще досить молода, тому важко точно сказати, як часто вона буде оновлюватися. При цьому бета-версія отримує оновлення кожні шість тижнів, що рідше, ніж ми хотіли, оскільки кіберзлочинці завжди працюють над тим, щоб знайти нові лазівки та помилки, які можна використовувати.

Хоча за замовчуванням не існує блокатора оголошень, його можна легко завантажити через веб-магазин Chrome. uBlock Origin – наш улюблений, але ви можете ознайомитись з нашим списком найкращих блокаторів оголошень для повного пропуску. Хоча він не блокує рекламу прямо за воротами, Edge блокує спливаючі вікна, що добре, оскільки вони є одним із найпоширеніших векторів зловмисного програмного забезпечення.

Edge-Popup-Blocker

Якщо безпека викликає серйозне занепокоєння, коли ви вибираєте веб-переглядач за замовчуванням, переконайтеся, що читайте наш найбезпечніший рейтинг веб-браузерів.

Конфіденційність

Конфіденційність – це найбільша слабкість нового Edge. Хоча це не так вже й погано, як Chrome у цьому плані, все ж залишається бажати багато.

Політика конфіденційності Microsoft – це безлад, оскільки часто незрозуміло, про які конкретні продукти йдеться. Не йдеться про продаж персональних даних рекламодавцям, що залишає у нас враження, що це практика, якою займається Microsoft.

Однак, ви можете відключити багато інформації, що збирається в самому Edge. Однак якщо ви використовуєте Windows, Microsoft, мабуть, збирає більшість цих даних у будь-якому випадку.

Захист краю - Режими

Якщо ви вимкнете такі сервіси, як SmartScreen, персоналізація та передбачення навігації, можна зробити Edge хоча б дещо приватним, хоча ціною безпеки та простотою використання. Це означає, що якщо ви особливо переймаєтесь конфіденційністю, обов’язково прочитайте наш анонімний посібник для перегляду.

Крайові послуги

Щодо запобігання відстеженню, Edge пропонує три режими: “базовий”, “збалансований” та “суворий”. Ви також можете переглянути список заблокованих трекерів, а також встановити окремі винятки з правила блокування, яке ви вирішите перейти.

Edge-Tracking-Винятки

Ви також можете змусити Edge стирати певні дані щоразу, коли ви закриваєте веб-переглядач, наприклад історію перегляду, файли cookie чи паролі..

Edge-Wipe-Data

Дозволами так само просто керувати, оскільки Edge надає перелік усіх дозволів та спосіб доступу до них на веб-сайтах.

Вирок

На цьому ми закінчуємо наш огляд нового Edge. Браузер, безумовно, є величезним кроком від старого Edge завдяки веб-магазину Chrome. Він також має покращену продуктивність та простоту використання, чинники, які можуть заробити його новою тягою з користувачами. 

Однак конфіденційність все ще не велика, тому користувачі, стурбовані цим, можуть захотіти переглянути кращі альтернативи, такі як Vivaldi, Brave або Tenta.

Оскільки новий Edge заснований на Chromium – і, таким чином, дуже схожий як на нього, так і на Google Chrome – ви можете перевірити наші статті Firefox vs. Chrome і Chromium vs. Chrome, щоб отримати якийсь цінний контекст. Якщо ви хочете більш прямого порівняння для Edge, не забудьте прочитати нашу статтю Microsoft Edge vs. Chrome.

Що ви думали про наш огляд? Чи погоджуєтесь ви з тим, що нова версія Edge – це величезне вдосконалення попередника, або вас менше цікавлять розширення Chrome і більше стосуєтесь конфіденційності? Повідомте нас у коментарях нижче. Дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map