Огляд хрому – кращий за Chrome? – Оновлено квітень 2020 року

Огляд хрому

Відкрита платформа розробки Google, Chromium, – це те, що побудувало бегемот, відомий сьогодні як Google Chrome. У цьому огляді Chromium ми повернемося до основ і побачимо, наскільки хорошим є основний браузер.


Кращі огляди браузера

Chromium був запущений у 2008 році разом із Google Chrome. Це програмне забезпечення з відкритим кодом, яке служить базою для Chrome та декількох інших браузерів, таких як Opera, Vivaldi та Brave (читайте наш огляд Opera). Цей огляд Chromium дозволить вам дізнатися, як він порівнюється з іншими браузерами на ринку.

Хоча Chromium може використовуватися як звичайний веб-переглядач, він в першу чергу існує, щоб дозволити розробникам перевірити майбутні версії Chrome або створити власний веб-браузер, використовуючи основну структуру Chromium. 

Chromium – це швидкий веб-переглядач, який може використовувати величезну бібліотеку розширень, створених для Google Chrome, але він страждає від високого споживання оперативної пам’яті, відсутності автоматичних оновлень та проблем конфіденційності.

На робочому столі Chromium доступний у Windows 7 та новіших версіях, macOS X 10.10 та новіших версій та Linux. Сумісність на мобільних пристроях обмежена, оскільки веб-переглядач доступний лише на Android 4.4 та новіших версіях, і зовсім не на iOS. Для тестування в цьому огляді ми використовували ноутбук Windows 10 та Nexus 5X під управлінням Android 8.1.

Сильні сторони & Слабкі сторони

Альтернативи хрому

Особливості

Здебільшого функції Chromium ідентичні характеристикам Chrome (читайте наш огляд Chrome). Однак є кілька винятків. Ви можете увійти до свого облікового запису Google на мобільному та на робочому столі, щоб синхронізувати налаштування, історію, закладки та збережені входи. Оскільки він використовує ту саму інфраструктуру облікового запису, що і Chrome, усі ці дані синхронізуються в обох браузерах.

Google-Sync

Це означає, що ви можете синхронізувати все між Android та настільними пристроями, а також створити резервну копію всього в хмарі Google. Якщо ви хочете більше контролювати, що створює резервну копію, прочитайте наш посібник щодо резервного копіювання Google Chrome, оскільки ви можете виконувати ті ж кроки, що й для Chromium.

Chromium також дозволяє імпортувати та експортувати закладки як стандартний .html файл. Це працює так само, як і в Chrome, тому ви можете дотримуватися нашого посібника щодо експорту та імпорту закладки Chrome для отримання детальної інформації.

Особливості хрому на робочому столі

У Chromium є така ж бібліотека розширень, що і в Chrome. Величезна кількість розширень означає, що ви можете додати майже будь-яку функцію, яку вам не вистачає, до браузера, від блокувальників оголошень до більш глибокої інтеграції з платформами соціальних мереж. Якщо це можливо зробити у веб-переглядачі, можливо, для Chromium це розширення.

Існує вбудована підтримка Google Translate, яка дозволяє перекладати будь-який веб-сайт іноземною мовою лише двома клацаннями миші.

Google-Translate

Що стосується Chromium vs. Chrome, то деякі функції останнього відсутні у Chromium. Немає ліцензованих кодеків для медіа-файлів, таких як .aac, .h264 та .mp3, тому, якщо ви хочете використовувати браузер для потокового передавання Netflix, вам доведеться їх установити окремо вручну. Немає жодної підтримки Adobe Flash, яка не така вже й велика справа, як це було б 10 років тому, але це може бути проблемою.

З іншого боку, Chromium дозволяє використовувати розширення, які не надходять із Веб-магазину Google, які ви в іншому випадку заблоковані під час використання Chrome.

Хоча параметр контекстного меню для вибраного Google тексту став стандартним у більшості веб-браузерів, Chromium також дає можливість миттєво здійснити зворотний пошук по зображенню, клацнувши правою кнопкою миші та вибравши «пошук Google для зображення».

Контекстне меню

Особливості хрому на мобільному пристрої

Мобільні особливості на Chromium не так вже й багато. Ви можете ввімкнути режим настільного ПК, щоб веб-сайти не могли обслуговувати їх мобільні версії, і він залишатиметься вимкненим, поки ви не вирішите його вимкнути вручну.

Настільний режим

Ви також можете змусити веб-сайти для завантаження веб-переглядача, щоб потім ви могли їх читати, незалежно від того, підключено ви до Інтернету. Вони зберігаються з рештою завантажень, а не з використанням окремого “списку читання” Chrome на iOS.

Мобільні завантаження

Простота використання

У Chromium є елегантний інтерфейс, який легко переміщувати та розуміти. На перший погляд, важко буде визначити різницю між ним та Chrome, оскільки два браузери виглядають однаково на поверхні.

Простота використання на робочому столі

Найбільшим ударом від простоти використання Chromium є процес встановлення та оновлення. Оскільки браузер не призначений для публічного використання, Google використовує треті сторони, щоб упакувати його складові та випустити їх як виконувані файли, що може зробити завантаження та встановлення браузера заплутаним. Найпростіший спосіб оновити це – видалити його та завантажити ще раз.

Вкладки, елементи керування навігацією, універсальний набір – назва Google для комбінованого рядка пошуку та адреси – та закладки розташовані у верхній частині екрана. Управління вкладками є основним, тому що ви не можете групувати вкладки, а під час наведення курсору на них немає попереднього перегляду. 

Немає також горизонтального прокручування, щоб запобігти занадто сильному скороченню, коли їх багато відкрито. Однак, ви можете закріпити вкладки, щоб запобігти їх закриттю.

Настільний інтерфейс

Простота використання на мобільному пристрої

Як і на робочому столі, встановлення Chromium на мобільному – це біль. Ви не можете знайти веб-переглядач у магазині Google Play, тому єдиний спосіб його встановити – це завантажити вручну файл .apk.

Якщо у вас встановлений браузер, його можна легко використовувати, і оскільки макет такий подібний до інших браузерів, до нього легко звикнути. 

Універсальне меню, меню вкладки та налаштування розташовано у верхній частині екрана, а елементи керування навігацією, закладки, історія та завантаження знаходяться у меню налаштувань.

Мобільний інтерфейс користувача

Продуктивність

Chromium – це швидкий браузер для мобільних пристроїв та настільних ПК. Настільна версія навіть швидша, ніж звичайний Chrome, і приблизно еквівалентна Вівальді (читайте наш огляд Vivaldi). Тим часом версія Android є дещо повільнішою за Chrome, яка вже повільніше, ніж Firefox (читайте наш огляд Firefox).

Chromium також споживає досить багато оперативної пам’яті, що не дивно, тому що інші веб-переглядачі на базі Chromium, включаючи Chrome, страждають від тієї ж проблеми. Якщо ви хочете одночасно відкривати багато вкладок або використовуєте машину з обмеженою оперативною пам’яттю, це може швидко стати проблемою..

Оскільки браузер призначений насамперед для розробки та тестування, він також страждає від проблем зі стабільністю. Остання версія випуску в будь-який момент може включати ряд помилок та проблем із роботою, оскільки вона не призначена для широкого загальнодоступного використання.

Хром-стійкість-попередження

Безпека

Найбільша слабкість безпеки Chromium – це відсутність автоматичних оновлень. Якщо ви не будете пильні та не оновлюєте веб-переглядач вручну через регулярні проміжки часу, що є громіздким, ви ризикуєте залишатися відомими недоліками безпеки довгий час, коли Google не виправить їх..

Веб-переглядач відображає попередження, коли ви переходите на веб-сайт через незахищене з’єднання HTTP, і це попередження зрозуміле та зрозуміле, оскільки воно містить трикутник попередження та текст із текстом “не захищено”.

HTTPS-попередження

Безпечний перегляд Google увімкнено за замовчуванням, що чудово підходить для безпеки, оскільки це найкраща система захисту вас від веб-сайтів, які, як відомо, містять зловмисне програмне забезпечення або схеми фішингу. Як завжди, це компенсація конфіденційності, оскільки служба надсилає ваші дані веб-перегляду в Google для аналізу.

Конфіденційність

Часто вважають, що, оскільки Chromium є відкритим кодом, він не надсилає дані в Google. Однак розмір вихідного коду та періодичність оновлень важко підтвердити, і є суперечливі звіти. Якщо ви переймаєтесь конфіденційністю свого веб-перегляду, ви повинні припустити, що Chromium збирає про вас стільки ж даних, скільки Chrome.

Chromium потрапляє під те саме твердження про конфіденційність, що і Chrome, яке, навмисно, неясне, щоб омертвити, які дані збираються з якої послуги чи продукту. Зрозуміло, що дані, зібрані Google, незалежно від джерела, будуть використовуватися для персоналізації ваших оголошень.

Крім того, кілька служб Google, для функціонування яких потрібен збір даних, такі як прогнозування пошуку, автоматичне завершення та безпечний перегляд, увімкнено за замовчуванням, що є черговим ударом проти конфіденційності веб-переглядача..

Ви можете видалити частину інформації, яку Google зібрав про вас, переглянувши наш посібник щодо видалення вашої історії Google.

Служби Google

З цього приводу, можна завантажити “неукручену” версію Chromium, яка позбавляє браузера зворотних дзвінків до Google та її служб. Щоб отримати докладніші поради щодо збереження вашого веб-перегляду максимально приватним, перегляньте наш анонімний посібник із перегляду.

Вирок

Як і Chrome, Chromium – це надійний веб-переглядач, який має основні проблеми конфіденційності. Крім того, відсутність автоматичних оновлень є потенційною проблемою безпеки для менш пильних користувачів, які можуть опинитися небезпечно піддаються кібератакам, коли вони дозволять браузеру досить відставати від останнього випуску.

Оскільки він не може бути набагато кращим, ніж Chrome, окрім незначного збільшення швидкості, немає переконливих причин використовувати Chromium. Chrome оснащений додатковими функціями, кращою безпекою та кращою стабільністю.

Що ви думаєте про Хром? Чи є достатньо швидкісні швидкості, щоб використовувати його через браузер Chrome, незважаючи на відсутність автоматичних оновлень? Повідомте нас у коментарях нижче. Дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map