Огляд Google Chrome – оновлено 2020 рік

Google Chrome Review

Google Chrome – це фантастичний браузер, який був справжньою революцією, коли він вийшов. Однак з цим є деякі серйозні проблеми конфіденційності, і він їсть ОЗУ на сніданок. Прочитайте наш повний огляд Google Chrome для детальної інформації.


Кращі огляди браузера

Google Chrome – найпопулярніший веб-браузер на ринку, і це з поважних причин. Він забезпечує простий у використанні та чистий інтерфейс, міцне підключення між пристроями та велику бібліотеку розширень. Однак це стосується ресурсів і має чітку послугу щодо конфіденційності. Цей огляд Google Chrome дозволить вам ознайомитися з його функціями та недоліками.

Google Chrome працює майже на будь-що, з настільними версіями, сумісними з Windows 7, 8, 8.1 та 10, macOS OS X 10.10 та новіших версій, а також дистрибутивами Ubuntu, Debian, openSUSE та Fedora Linux. Існують також мобільні версії для iOS та Android. Для цього огляду ми використовували ноутбук Windows 10 та iPhone під управлінням iOS 12.3.

Сильні сторони & Слабкі сторони

Особливості

За замовчуванням Google Chrome не бомбардує вас функціями, замість цього вибираючи чистий та простий користувальницький інтерфейс, який складається лише з комбінованого рядка пошуку та адреси, який називається універсальним меню, навігаційними елементами та невеликим простором для ваших розширень..

Ця бібліотека розширень є однією з найбільших переваг браузера, оскільки жоден конкурент не пропонує стільки ж сторонніх функцій. Незалежно від того, хочете ви вбудовані нотатки, додаткові смужки закладок, автоматичне оновлення чи будь-яку іншу розширену функцію, можливо, є розширення, яке відповідає вашим потребам.

У веб-переглядачі також є вражаюча взаємозв’язок між пристроями. Якщо ви синхронізуєте свій обліковий запис Google, ваші налаштування, закладки та історія пошуку йдуть разом із вами під час встановлення браузера на новому комп’ютері чи пристрої. Через це налаштування веб-переглядача зробити швидко і просто.

Google Chrome Sync

Практично все, що ви робите в Google Chrome, можна створити резервну копію до хмари Google, аж до вкладок, які ви залишаєте відкритими, і це дає надійний набір варіантів вибору того, що ви хочете синхронізувати. Якщо ви хочете точно налаштувати ці налаштування, перегляньте наш посібник із резервного копіювання Google Chrome.

Передача закладок в інші веб-переглядачі однаково безболісна, оскільки ви просто входите в менеджер закладок і експортуєте їх у HTML-файл. Дізнайтеся більше про цей процес у нашому посібнику про те, як експортувати та імпортувати закладки Google Chrome.

Не дивно, що Google Chrome також добре інтегрований з іншими службами Google, із ярликами таких програм, як Google Документи та Gmail, що знаходяться всередині меню “Додатки” на панелі закладок. Ця інтеграція поширюється на Google Translate, що дозволяє вам перекладати будь-яку сторінку на іншу мову одним клацанням миші.

Google Chrome також постачає вбудований зчитувач .pdf, який приємно мати, хоча він відрізняється функціями порівняно з виділеним читачем, таким як Adobe Acrobat, не маючи підтримки для таких речей, як динамічні PDF-файли та віртуальні підписи.

Додаткові функції Google Chrome

Менша функція, яку легко пропустити, – це зручні параметри контекстного меню, надані в Google Chrome. Вони містять опцію для гуглінгу виділеного тексту, яку також пропонують інші браузери, такі як Mozilla Firefox, а також можливість пошуку зворотного пошуку зображення, що економить час завантаження та повторної завантаження зображення..

Google Chrome-ContextMenus

Google Chrome також підтримує декількох користувачів, разом із окремими ярликами до кожного екземпляра веб-переглядача. Це корисно для спільних комп’ютерів або для тих, кому потрібні окремі екземпляри браузера для роботи та особистого користування.

Можливості Chrome для мобільних пристроїв

У своїй мобільній версії Google Chrome зберігає простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс користувача. Не можна багато говорити з точки зору особливостей для мобільних пристроїв, але кнопка «запит на робочий стіл» підходить для роботи з веб-сайтами, які мають нижчі мобільні версії. Це обманює їх думати, що ви перебуваєте на настільному пристрої, і змушує вас надсилати настільну версію замість мобільної сторінки.

Google Chrome для мобільних пристроїв також має список читання, який дозволяє додавати будь-яку URL-адресу для подальшого читання. Потім веб-сайти, додані до списку, доступні в режимі офлайн, що є прекрасним способом організації читання матеріалів для перельотів або інших ситуацій, у яких у вас, можливо, немає доступу до Інтернету..

Google Chrome-ReadingList

Біля адресного рядка також є кнопка спільного доступу, яка дозволяє вам ділитися веб-сайтом практично будь-яким способом, про який ви думаєте.

Простота використання

Google Chrome – це чистий та простий інтерфейс, який легко використовувати на робочому столі та мобільних пристроях.

Chrome на робочому столі

У своїх версіях для настільних ПК Google Chrome легко переміщуватися. Все, що вам потрібно для перегляду, стискається на гладкій панелі завдань у верхній частині екрана, де ви знайдете універсальний рядок, свої закладки та елементи керування навігацією.

Google Chrome-BasicDesktopUI

Вкладки розділені з чіткою зміною відтінку і відкриття багатьох вкладок одночасно змушує їх масштабувати горизонтально. Навіть коли у вас відкриті десятки вкладок, легко зрозуміти, що таке кожна вкладка, завдяки чітко відображеним зображенням, які залишаються видимими. 

Вищезазначені параметри контекстного меню «пошук у Google» та «пошук Google для зображення» ще більше спрощують використання, а також стандартний варіант «вставити та перейти / шукати» під час вставки тексту в універсальний рядок.

Chrome на мобільному пристрої

Мобільні версії Google Chrome також спрямовані на простоту в їх дизайні, що робить їх таким же простим у використанні, як їх еквіваленти на робочому столі. Омнібар розташований вгорі, а елементи керування навігацією, меню вкладки та налаштування розташовані внизу екрана.

Google Chrome-MobileTabs

Відкриваючи меню вкладок на мобільному пристрої, ви отримуєте три чисті огляди своїх звичайних вкладок, анонімних вкладок та останніх вкладок на всіх своїх пристроях. Це дозволяє легко запустити вкладку, яку ви відкрили на робочому столі на мобільному пристрої, якщо вам це потрібно.

Продуктивність

Що стосується продуктивності, Google Chrome – це змішаний мішок. Він залишається одним з найшвидших веб-браузерів на ринку, і наші тести випереджають Mozilla Firefox, Opera та Microsoft Edge (читайте наш огляд Microsoft Edge). Однак це стосується мобільних пристроїв повільніше, ніж Mozilla Firefox та Safari, хоча різниця невелика.

Настільна версія браузера є голодною на ресурси, однак споживає набагато більше оперативної пам’яті, ніж будь-який з її конкурентів. Це може швидко стати проблемою, якщо вам потрібно буде одночасно тримати багато вкладок або вікон, а машини з низькою кількістю оперативної пам’яті намагатимуться забезпечити Google Chrome необхідними ресурсами..

Безпека

Google Chrome робить хорошу роботу, захищаючи своїх користувачів від потенційно небезпечних веб-сайтів, як ми продемонстрували в нашій статті про те, який веб-браузер є найбільш безпечним. Колись єдиний браузер використовував пісочницю, тобто окремі вкладки були розділені на окремі процеси, обмежуючи їх доступ один до одного та до вашої операційної системи.

Якщо ви відвідуєте веб-сайт з недійсним сертифікатом безпеки або стандартним протоколом HTTP, на відміну від більш захищеного HTTPS, Google Chrome поставить попередження поруч із універсальним меню, щоб повідомити, що веб-сайт може бути небезпечним. Більше попередження, яке заповнює вікно браузера, заблокує веб-сайти з відомими схемами зловмисного програмного забезпечення або фішингу, використовуючи службу Google “безпечного перегляду”..

Google Chrome-NotSecure

Крім того, Google Chrome за замовчуванням блокує спливаючі вікна, а також оголошення, які, як відомо, містять зловмисне програмне забезпечення, захищаючи користувачів, що задовольняють кліки, від відкриття реклами, яка заразить їх пристрій.

Ще одним важливим аспектом безпеки браузера є оновлення. Оскільки помилки в коді швидко експлуатуються кіберзлочинцями, розробникам потрібно постійно висувати оновлення безпеки браузера та заохочувати користувачів оновлюватись якнайшвидше. Google Chrome робить це добре, оскільки він оновлюється кожні кілька днів, а браузер перевіряє нове оновлення кожні п’ять годин.

Паролі, які зберігаються локально у веб-переглядачі, захищаються за допомогою системної безпеки, наприклад, вашого імені користувача та пароля Windows або іншого аналога на інших пристроях. Якщо ви вирішите синхронізувати ці паролі, вони будуть зашифровані за допомогою вашого облікового запису Google, або ви можете створити “парольну фразу синхронізації”, яка також не дозволяє Google отримувати доступ до ваших синхронізованих даних.

Тим не менш, вам краще використовувати один з наших найкращих менеджерів паролів.

Конфіденційність

У Google Chrome є властива проблема конфіденційності, оскільки основний бізнес Google обертається навколо реклами. Хоча Google не продає ваші дані прямо, він використовує їх для адаптації оголошень до вас. Хоча це може сприйматись як користь, і Google хоче, щоб ви думали, що це так, якщо ви переймаєтесь конфіденційністю, ви можете скористатися іншим браузером, наприклад Firefox Mozilla.

Теоретично ви можете обмежити дані, які Google Chrome збирає на вас, відключивши кілька функцій. Якщо вимкнути “автозавершені пошукові запити та URL-адреси” та “показати пропозиції щодо подібних сторінок, коли сторінки не знайти”, зупиняє їх збирати пошукові терміни під час їх введення, а відключення оманливого назви “покращити пошук та перегляд веб-сторінок” зупиняє його ділитися своєю історією перегляду з Google.

Налаштування Google Chrome-SyncSettings

Втім, усі ці функції увімкнено за замовчуванням, а їх вимкнення впливає на актуальність пошуку та пропозицій веб-сайту, які ви отримуєте. Окрім їх вимкнення, існує кілька хитрощів поза налаштуваннями веб-переглядача, які ви можете використовувати для покращення конфіденційності, як це описано в нашому посібнику з анонімного перегляду..

Існує також питання про те, наскільки вимкнено ці функції, як ми з’ясували минулого року, що, незважаючи на вимкнення історії місцезнаходжень, багато додатків Google все ще мали доступ до даних про місце з печаткою часу.

На щастя, у вас є можливість вручну видалити частину інформації, яку Google збирає про вас, відвідавши її сторінку “Моя активність”, як це детально описано в нашому посібнику про те, як видалити історію Google..

Налаштування файлів cookie Google Chrome

Окрім властивої проблеми конфіденційності Google як компанії, Google Chrome пропонує вам надійний вибір налаштувань конфіденційності. Ви можете обмежити відстежувачі та файли cookie взагалі або на веб-сайті, а також сказати веб-переглядачу надсилати запит “не відстежувати” на всі веб-сайти, але це ефективно лише до тих пір, поки веб-сайти не ігнорують його..

Загалом, ми рекомендуємо при використанні одного з наших найкращих VPN для Chrome. Google, безумовно, пішов на злий шлях в останні роки, і ми не маємо уявлення, де ваші дані опиняться. Прочитайте наш щомісячний стовпець “Хмара” для прикладів.

Вирок

Якщо ви готові не помітити його проблеми з конфіденційністю та використанням оперативної пам’яті, Google Chrome – це фантастичний браузер. Його гладкий і простий дизайн робить його простим у використанні, а завдяки його величезній бібліотеці розширень ви можете додати майже будь-яку функціональність, яку ви хочете отримати від браузера.

Перехресне підключення на різних пристроях полегшує налаштування та використання на робочому столі та мобільних пристроях, а також існує програма Google Chrome для кожної основної операційної системи.

Однак, користувачі, яким незручно користуватися кількістю особистих даних, які Google любить мати про них, можливо, захочуть розглянути веб-переглядач, який не має прибуткового мотиву збирати свою інформацію, наприклад, Mozilla Firefox або Vivaldi. Ті, у кого старі настільні комп’ютери з низькою оперативною пам’яттю, також захочуть шукати в іншому місці, оскільки Google Chrome швидко перетворюється на ресурси.

Що ви думаєте про Google Chrome? Чи достатньо гладкого та простого у користуванні інтерфейсу та вражаючої бібліотеки розширень, щоб ви ігнорували найважливіші проблеми конфіденційності? Повідомте нас у коментарях нижче. Дякую за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me