Огляд Firefox – Швидкість, захист та конфіденційність – оновлено 2020 рік

Огляд Firefox

Firefox – один з найшвидших браузерів, а також пропонує велику безпеку та конфіденційність. Хоча інтерфейс – не всі чашки чаю, він все ще є чудовим варіантом для більшості людей і варто спробувати. Детальніше про це читайте в нашому повному огляді Firefox.


Кращі огляди браузера

Mozilla Firefox існує вже давно, і це означає, що він пройшов багато ітерацій з різноманітним успіхом. У 2017 році він запустив своє квантове оновлення, що покращило швидкість та капітальний ремонт конструкції. Цей огляд Firefox дасть вам уявлення про те, як він поєднується з іншими браузерами.

Firefox – один з найшвидших браузерів. Він пропонує безліч чудових функцій, а також надійну бібліотеку доповнень та широкі можливості налаштування. Крім того, він забезпечує сильний захист конфіденційності, і оскільки Mozilla є некомерційною організацією, він мало стимулів збирати та продавати ваші дані.

Firefox доступний на більшості пристроїв та операційних систем, включаючи Windows 7, 8, 8.1 та 10, macOS X 10.9 та новіших версій, Android Jelly Bean та новіших версій та iOS 11.0 та новіших версій. Для цього огляду ми використовували ноутбук під управлінням Windows 10 та iPhone на iOS 12.3.

Сильні сторони & Слабкі сторони

Альтернативи для Firefox

Особливості

За замовчуванням Firefox має чистий та простий інтерфейс, який не сильно відрізняється від інших основних браузерів, таких як Google Chrome. Вкладки, адреса / панель пошуку та панель закладок розташовані вгорі, а ліворуч – простір для елементів керування навігацією.

Однак, на відміну від Chrome, Firefox поставляється з великою кількістю параметрів налаштування інтерфейсу. Кожен елемент основного інтерфейсу можна переміщувати, а декілька кнопок можна додавати куди завгодно, за допомогою простого перетягування.

Firefox-UICавтоматизація

Firefox був першим головним браузером, який пропонував зовнішні додатки, і хоча його бібліотека з тих пір затьмарила Chrome, вона все ще пропонує широкий спектр функціональних можливостей, таких як групи вкладок, менеджери паролів, вбудовані нотатки та багато іншого.

Налаштування та синхронізація веб-переглядача на різних пристроях – це швидко та просто. Поки ви створюєте обліковий запис Firefox, ваші закладки, налаштування, історія пошуку, входи, додатки та навіть відкриті вкладки будуть синхронізуватися між вашими пристроями. Перегляньте наш посібник щодо резервного копіювання закладок Firefox, щоб дізнатися більше про процес.

Налаштування Firefox-SyncSettings

З цього приводу Firefox попереджає, що це не резервна служба, тому якщо ви не синхронізуєте більше ніж один пристрій, нічого не збережеться, якщо цей пристрій зламається або ви видалите веб-переглядач. Перегляньте наш список найкращих хмарних сервісів резервного копіювання, якщо ви шукаєте спосіб подолати це.

Це може здатися обмеженням, але це означає, що Mozilla не веде гігантські записи синхронізованих даних своїх користувачів, що чудово підходить для конфіденційності, особливо порівняно з Chrome, де Google збиратиме будь-яку інформацію про вас, яку він може..

У правій частині адресного рядка є невеликі, але корисні функції. Натискаючи стрілку вниз, адресний рядок розширюється, щоб показати вам останні 10 пошукових запитів, а також альтернативні пошукові системи, такі як Вікіпедія, Амазонка чи Twitter. Ви також можете налаштувати ці додаткові пошукові системи. Firefox пропонує безліч варіантів, щоб зробити їх легко доступними.

Firefox-HistoryAndSearchEngines

Ще одна фантастична особливість – це інструмент захоплення екрану. Розташоване в меню з трьома крапками поруч із адресним рядком, воно дозволяє робити знімок екрана всієї веб-сторінки без прокрутки. Ви також можете вибрати конкретні частини сторінки для захоплення екрану, що заощадить ваші зусилля щодо ручного вибору та обрізання лише тоді, коли ви хочете поділитися лише частиною сторінки..

Firefox-ScreenshotTool

Ще однією зручною функцією спільного доступу в тому ж меню є параметр “посилання електронної пошти”, який автоматично створює електронну пошту за допомогою постачальника електронної пошти за замовчуванням, яку ви можете налаштувати, щоб надіслати посилання. Також є кнопка для копіювання посилання, хоча це менш корисно, а також можливість надіслати посилання на один із інших ваших пристроїв.

Також є перегляд читача, який знімає статті незв’язаного вмісту та формує їх у легкозасвоюваному стилі, а також дає вам оцінку, скільки часу вони потребуватимуть для читання. Вбудований зчитувач .pdf також корисний, але він не має вдосконалених функцій, таких як підписання документів або підтримка динамічного .pdfs.

Firefox-ReaderView

Firefox також має вбудовану підтримку Pocket, це додаток, який дозволяє відкривати та зберігати статті на різних пристроях.

Мобільні функції Firefox

Firefox для мобільних пристроїв набагато менш важка, ніж настільна версія, але вона все ще постачається із зручними інструментами. У меню в нижньому правому куті ви можете відключити всі зображення, що чудово підходить для тих, хто має невеликі плани передачі даних або повільне з’єднання, а також увімкнути або вимкнути нічний режим і захист відстеження.

Відкривши меню поруч із адресним рядком, ви можете надіслати запит на настільну версію будь-якого веб-сайту, поділитися або скопіювати URL-адресу та додати поточну сторінку до свого списку читання, що дає вам доступ до неї в режимі офлайн. При натисканні на рядок пошуку меню замінюється сканером QR-коду.

Firefox-MobileMenus

Існує також версія браузера для iOS та Android під назвою Firefox Focus. Він розроблений як мінімум, оснащений значно меншими функціями та зосереджений на захисті конфіденційності. При цьому приватний режим у звичайному Firefox виконує ту саму роботу, тому його головна привабливість – це збитий інтерфейс та мінімалістичний підхід до перегляду.

Firefox-Focus

Простота використання

Firefox має елегантний і простий для розуміння інтерфейс, який робить перегляд простим і зручним для роботи. Однак, хоча старші веб-додатки іноді краще працюють з Firefox, ніж Chrome, але домінування останнього на ринку означає, що ви можете час від часу стикатися з помилками та проблемами із сучасними веб-програмами під час використання Firefox.

Простота використання на робочому столі

Настільна версія Firefox має стандартний макет. Рядок пошуку та закладки розміщуються у верхній частині екрана, а ліві елементи керування навігацією та меню праворуч. Спадне меню, що відображає попередні пошукові запити та альтернативні пошукові системи, також корисне, якщо вам потрібно скористатися кількома пошуковими провайдерами.

Вкладки чітко відокремлені, і замість того, щоб мінімізувати їх до того, що вони просто фаворити, Firefox вибирає підхід горизонтальної прокрутки, залишаючи вкладки досить великими, щоб ви могли прочитати частину заголовка.

Firefox-ScrollingTabs

Простота використання на мобільному пристрої

Firefox так само простий у використанні на мобільних пристроях. Адресна панель знаходиться у верхній частині екрана, біля неї кнопка для режиму читання та меню з опціями для спільного використання, розмітки закладок та запитів веб-сайтів на робочому столі.

Елементи керування навігацією та меню вкладки знаходяться внизу екрана, а вкладки відображаються у двох окремих оглядах звичайних та приватних вікон, на які можна перемикатися між.

Firefox-MobileTabs

Продуктивність

Firefox – один з найшвидших веб-переглядачів, який працює за Chrome на робочому столі та попереду Microsoft Edge та Opera (читайте наш огляд Microsoft Edge). На мобільних тестах наші тести показали, що це швидше, ніж Chrome та Safari, але не на величезний запас.

Що стосується системних ресурсів, Firefox має високий початковий слід, використовуючи велику кількість оперативної пам’яті, коли у вас відкрито лише кілька вкладок. При цьому, чим більше відкритих вкладок, тим ефективніше його порівняно з конкурентами, використовуючи значно менше оперативної пам’яті, ніж Chrome, коли одночасно відкрито багато вкладок.

Безпека

Firefox отримує високі оцінки за безпеку, але, як ми дійшли висновку в нашій статті про те, який веб-браузер є найбільш захищеним, це не дуже добре, як Chrome.

Firefox постачається з блокувальником спливаючих вікон, а також блоком на відомих шкідливих веб-сайтах за допомогою бази даних безпечного перегляду Google. Він також попереджає вас, коли ви відвідуєте веб-сайт із використанням незахищеного HTTP-з’єднання, хоча попередження важче помітити, ніж це в Chrome.

Firefox-HTTPWarning

Іншим важливим аспектом безпеки програмного забезпечення є частота оновлень, і Mozilla також добре в цьому відношенні. Як правило, якщо виявлено недолік безпеки, він реагує та випускає виправлення протягом доби. За замовчуванням веб-переглядач використовує фонову службу, щоб автоматично перевіряти та завантажувати оновлення, тобто ви ненавмисно не продовжуєте використовувати небезпечну версію.

Паролі, що зберігаються локально, можна захистити головним паролем, хоча це вимкнено за замовчуванням, тому вам доведеться додати його вручну, щоб запобігти доступ ваших паролів для всіх, хто має фізичний доступ до вашої машини.

Конфіденційність

Конфіденційність – найбільша сила Firefox. Він оснащений суворими елементами контролю стеження, які дозволяють вам блокувати трекери у всіх вікнах і навіть налаштовувати те, що потрібно блокувати. Наприклад, ви можете заблокувати трекери та криптовалюти, але залишити файли cookie увімкненими. У приватному режимі всі вони заблоковані за замовчуванням.

Налаштування Firefox-Tracker

Firefox також має чудову політику збору даних. Він збирає дані для цілей розвитку, але це не включає історію перегляду чи пошуку, а дані прив’язані до випадкового числового ідентифікатора, а не до вашого імені чи облікового запису користувача. Якщо це все ще для вас занадто багато, браузер дозволяє вимкнути його, не впливаючи на продуктивність чи функціональність.

Налаштування Firefox -DataCollection

Оскільки Mozilla є некомерційною організацією, і її бізнес не орієнтований на збирання та продаж даних користувачів, набагато простіше довіряти їй щодо своїх заходів щодо конфіденційності. Компанія навіть випускає щорічний фінансовий звіт, в якому пояснює, звідки беруться його гроші та як вони витрачаються.

Хоча Firefox чудово підходить для конфіденційності, якщо ви хочете зробити більше для забезпечення анонімності, ознайомтеся з нашим анонімним посібником для перегляду..

Вирок

Firefox – це чудовий веб-переглядач, особливо якщо ви переймаєтеся конфіденційністю. Про вас за замовчуванням збирається мало інформації, і навіть її можна вимкнути. Ви також отримуєте надійний режим приватного перегляду із суворим відстеженням та захистом файлів cookie.

Браузер також простий у використанні, з великими невеликими функціями, такими як інструмент скріншоту та альтернативні пошукові системи, упаковані в браузер. Крім того, велика бібліотека доповнень дозволяє додавати всілякі функції, яких браузер відсутній.

Основні проблеми з Firefox – це випадкові проблеми сумісності з новими веб-додатками та високе використання оперативної пам’яті під час низького навантаження. Хоча це справді проблеми, відмінна конфіденційність, дизайн та функції більше, ніж компенсувати їх.

Що ви думаєте про Mozilla Firefox? Чи сильні функції конфіденційності переважують проблеми сумісності та високе використання оперативної пам’яті? Повідомте нам ваші думки в коментарях нижче. Дякуємо за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map