Огляд браузера Puffin – Перегляд на стороні сервера – оновлено 2020 рік

Огляд браузера Puffin

Браузер Puffin – це цікава птаха тим, що робить серверну сторону, роблячи її більш захищеною, але часом трохи повільніше. Це також коштує грошей, що робить його справді rara avis. Прочитайте нашу повну думку в цьому огляді браузера Puffin.


Кращі огляди браузера

Puffin – це веб-браузер, запущений у 2010 році CloudMosa, компанією, що має на меті переосмислити підхід користувачів до веб-перегляду, надавши веб-сайти на стороні сервера. Хоча це цікавий підхід до перегляду, який приносить користь як безпеці, так і конфіденційності, існує величезна різниця у якості між настільною та мобільною версіями. Цей огляд Puffin розповість вам, як він порівнюється з іншими браузерами.

Версія для настільних комп’ютерів Puffin вимагає платної підписки, яка приноситиме вам або 2 долари на місяць, або 12 доларів на рік, але ви можете зареєструватися на одномісячну безкоштовну пробну версію. На мобільних пристроях є безкоштовна версія та професійна версія (яка коштує близько 5 доларів залежно від вашого регіону), головна відмінність полягає в тому, що перша підтримується рекламою і не має вбудованого адблокера.

Puffin сумісний із Windows 7 та 10, macOS X 10.12 та новіших версій, а також Android 4.1 та новіших версій. Браузер також доступний на iOS 8.0 та новіших версіях, але ця версія буде скасована в жовтні 2019 року. Для цього огляду ми використовували ноутбук під управлінням Windows 10 та Nexus 5X з Android 8.1.

Сильні сторони & Слабкі сторони

Альтернативи для браузера Puffin

Особливості

Найбільш примітною особливістю Puffin є те, що веб-сайт працює і відображається на хмарі. Хоча це забезпечує чудову безпеку та конфіденційність, це також помітно впливає на продуктивність на настільних пристроях, про що ми торкнемося пізніше в цьому огляді.

Поки Puffin працює на Chromium’s Blink Engine (читайте наш огляд Chromium), браузер не сумісний з будь-якими розширеннями Chrome, а також не має власних. Це неабиякий мінус для веб-переглядача в сьогоднішньому віці, оскільки такі альтернативи, як Firefox (читайте наш огляд Firefox) або Chrome, дуже корисні від додаткових функцій, які ви можете додати за допомогою розширень.

Також немає можливості синхронізувати між пристроями, що можна очікувати від браузера як з мобільною, так і з настільною версією. Puffin постачається з вбудованим рекламним блокером, але він доступний лише в платній версії мобільного додатка або в настільній версії, для якої потрібна підписка.

Особливості на робочому столі

У настільному варіанті Puffin бракує багатьох загальних особливостей, які є стандартними в сучасних веб-браузерах. Ви можете вибирати лише чотири пошукові системи за замовчуванням – Google, Bing, NAVER та Yandex – і немає ніякого способу відключити вкладки або керувати налаштуваннями автозаповнення, крім їх очищення..

Puffin-SearchEngines

Щоразу, коли ви завантажуєте файл через Puffin, у вас є можливість зберегти його безпосередньо у хмарі. Ця функція підтримує Dropbox, Google Drive та OneDrive, і ви можете встановити типовий для завантаження будь-який із них або вибрати один при кожному завантаженні.

Puffin-SaveToCloudDesktop

Особливості на мобільному пристрої

Puffin набагато краще за рахунок мобільних функцій. Є вбудований геймпад, який при ввімкненні включає в себе віртуальний джойстик і чотири кнопки, що відображаються, накладені на інтерфейс браузера. Ви також можете увімкнути режим курсору, який відображатиме віртуальний курсор, де ви востаннє торкалися екрана.

Puffin-GamePad

Мобільний Puffin також має театральний режим, який є відеоплеєром, який може обійти часто жахливих гравців, знайдених у Інтернеті. Програвач є основним, але функціональним і дозволяє легко регулювати гучність і прокручувати відео, перетягуючи вгору / вниз або вправо / вліво під час перегляду. 

Як і більшість мобільних браузерів, він оснащений режимом робочого столу. Якщо ви хочете ніколи не отримувати мобільну версію веб-сайту, ви можете встановити режим робочого столу як типовий, що позбавляє вас від увімкнення цього випадку кожного разу, коли браузер закриється.

Puffin-WebsitePreference

Мобільний варіант Puffin також пропонує можливість збереження безпосередньо у хмарі, з додатковими опціями для збереження на локальному сховищі або SD-картці. Ви також обмежені тими ж чотирма пошуковими системами за замовчуванням, що й на робочому столі, що шкода.

Puffin-DownloadToCloudMobile

Простота використання

Завдяки тому, як Puffin функціонує, певні веб-сайти ідентифікують його як проксі-сервер, який може залишати вас заблокованими на деяких сайтах. Кілька країн блокують Пуффіна прямо, включаючи Китай, Іран, Катар та ОАЕ. Більшість Інтернет-провайдерів у Великобританії також частково блокують її через сумнозвісне вікове обмеження, але ви можете відмовитися від цього, звернувшись до свого провайдера..

Puffin-китайський веб-сайт

Простота використання на робочому столі

Хоча інтерфейс робочого столу Puffin буде відомий, якщо ви використовували інші браузери, побудовані на двигуні Blink, як-от Opera (читайте наш огляд Opera), йому також не вистачає трохи функціональних можливостей. Немає можливості групувати вкладки, і ви не можете вибрати кілька вкладок одночасно. Крім того, ви не можете закріпити вкладки, а також не випадає історія, коли ви клацніть правою кнопкою миші кнопку назад.

Puffin-BasicDesktopUI

Існують також практично нульові варіанти налаштування зовнішнього вигляду браузера. Puffin на робочому столі навіть не дозволяє встановлювати теми. У поєднанні з відсутністю сторонніх розширень це означає, що ви майже застрягли в тому, як виглядає браузер. Ви можете лише змінити мову та не показувати кнопку будинку, чи ні.

Puffin-Настроювання

Простота використання на мобільному пристрої

Мобільна версія набагато простіша у використанні, ніж Puffin для ПК. Він має досить стандартний інтерфейс користувача із кнопкою “Назад”, адресним рядком, меню вкладки та загальним меню, розміщеним у верхній частині екрана зліва направо.

Puffin-BasicMobileUI

Відкривши загальне меню, ви зможете побачити ваші заощадження даних та надаєте доступ до налаштувань, закладок, завантажень та історії. Тут ви можете знайти швидкий набір, а також зчитувач новин, хоча ви не можете налаштувати джерела.

Puffin-GeneralMenuandSpeedDial

На відміну від версії для настільних комп’ютерів, Puffin надає вам дві теми – світлу та темну – на вибір на мобільних пристроях, що дозволяє принаймні деякий контроль над тим, як виглядає та відчувається браузер..

Пуфи-теми

Єдиний пристрій із зручністю роботи браузера на мобільних пристроях – це інструмент вибору. Спроба виділити текст, особливо якщо ви хочете лише кілька слів або букв, може бути досить вибагливою. Крім того, браузер мляво реагує на утримування пальця на екрані.

Продуктивність

Це ще одна категорія, де є значна різниця між настільною та мобільною версіями Puffin. На мобільному пристрої Puffin неймовірно швидкий – швидше, ніж будь-який інший браузер, який ми розглянули. Однак на робочому столі він болісно повільний: лише Edge (читайте наш огляд Edge) та Internet Explorer працюють гірше.

Ще одна проблема в роботі продуктової версії – це тенденція до відставання під час взаємодії з вмістом веб-сайту, наприклад кнопками чи посиланнями. Особливо це стосується повільних зв’язків, коли затримка між вашими клацаннями або рухами курсору та реакцією веб-сайту дуже помітна..

Puffin також економить значну кількість даних. Стискаючи веб-сайт і видаляючи непотрібний вміст і роздуття, ви в кінцевому підсумку використовуєте набагато меншу пропускну здатність, ніж зазвичай. Крім того, ви можете вибрати, чи застосовувати це стиснення лише до мобільних мережевих з’єднань або для Wi-Fi. 

Збереження даних включає зменшення масштабу зображення. Коли ви хочете побачити повну якість зображення в режимі збереження даних, ви можете натиснути кнопку «Уточнити зображення» у загальному меню. Однак ця функція недоступна на робочому столі.

Puffin-DataSavings

Споживання оперативної пам’яті також надзвичайно низьке. Це не дивно, адже сервери Puffin у хмарі роблять більшу частину важкого підйому. Що стосується обмеження споживання ресурсів на вашому комп’ютері, ця функція, безумовно, окупається, оскільки браузер використовує лише 25 відсотків ресурсів, якими користується Chrome (читайте наш огляд Google Chrome).

Безпека

Хмарний підхід Puffin до перегляду надає вам безпрецедентну безпеку та захист від зловмисного програмного забезпечення та іншого шкідливого вмісту. Оскільки на вашому пристрої насправді нічого не завантажується, немає ризику щось заразити його.

Ваш трафік все ще вразливий, якщо ви не захищені HTTP-з’єднанням. Це тому, що після того, як він покине сервер Puffin, треті сторони все ще можуть забрати та проаналізувати ваш трафік. На жаль, Puffin мало що сповіщає користувачів про це. 

Ззовні немає жодного попередження про відсутність зеленого замка на адресному рядку. Крім того, ви не можете натиснути замок, щоб переглянути деталі сертифікатів безпеки веб-сайту.

Puffin-HTTPSPadlock

Як завжди, вбудований adblocker – це ще один плюс для безпеки, захищаючи користувачів від себе та сценаріїв та відслідковувачів, захованих у рекламі. Це особливо важливо для браузера на зразок Puffin, де немає сторонніх розширень, щоб заповнити цю потребу.

Конфіденційність

Оскільки Puffin шифрує ваш трафік і здійснює маршрутизацію його через власні сервери, він повинен функціонувати як VPN, хоча саме для вашого браузера, а не для всього пристрою. Однак, як Puffin передає вашу IP-інформацію на той веб-сайт, з яким ви спілкуєтесь, вам все одно потрібно використовувати один з кращих VPN-провайдерів, якщо ви хочете анонімності під час серфінгу..

Як і всі VPN, ви повинні мати можливість довіряти постачальнику обробку ваших даних. Теоретично CloudMosa міг збирати всілякі дані про вас, оскільки весь ваш перегляд відбувається на його серверах, але це справедливо для будь-якого VPN чи проксі.

Однак у політиці конфіденційності CloudMosa зазначено, що вона зберігає журнали, включаючи джерела (ваша IP-адреса), цільові адреси та URL-адреси. Ці журнали допомагають створювати сукупні звіти, які CloudMosa очищають кожні 100 днів. Хоча звіти тримаються навколо, CloudMosa стверджує, що немає нічого, що могло б ідентифікувати користувачів індивідуально, і що звіти призначені виключно для внутрішнього аналізу.

Вирок

Якщо ваша головна проблема при перегляді Інтернету – це ваша безпека та конфіденційність, то Puffin – це відмінний вибір, оскільки інноваційний підхід веб-переглядача щодо візуалізації веб-сайтів на власних серверах захищає вас як від проникнення, так і від шкідливого вмісту. Якщо ви просто шукаєте мобільний веб-переглядач, ви не можете дійсно помилитися з Puffin, оскільки на Android він працює добре у всіх категоріях. 

Однак настільною версією Puffin є його ахілесова п’ята, оскільки вона бореться як зі страшною продуктивністю, так і з відсутністю функцій. Це особливо прикро, тому що ця частина браузера вимагає платної підписки, на відміну від мобільних, де у вас є дві версії, одна безкоштовна і одна доступна за разову плату.

Що ви думаєте про Пуффіна? Чи заслуговує на це найвища безпека та конфіденційність, або недостатня продуктивність та дефіцит функцій на робочому столі достатньо, щоб відвернути вас? Повідомте нас у коментарях нижче. Як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map