Хоробрий огляд браузера – безпечний серфінг – оновлений 2020 рік

Хоробрий огляд браузера

Браузер Brave – це порівняно новий вихід на ринок, і ми повинні сказати, що це просто чудово. Це безпечно, швидко і навіть має новий спосіб нагородити вас за його використання. Є деякі недоліки, але нічого важливого, як ви можете прочитати в нашому повному огляді Brave.


Кращі огляди браузера

Brave запущений у січні 2016 року. На основі Chromium він підкреслює безпеку та конфіденційність, не приносячи шкоди особливостям та продуктивності. Цей огляд “Хоробрий” дасть вам уявлення, чи досягає цих цілей.

Веб-переглядач набирає вражаючий перелік функцій, а його продуктивність найкраща, з великими швидкостями та низьким споживанням оперативної пам’яті. Ми згадували Brave у нашому анонімному посібнику веб-переглядачів і з поважної причини. Існує багато зручних функцій безпеки та конфіденційності, включаючи вбудований адблокер, “щити”, що блокують файли cookie та трекери та відбитки пальців, і навіть режим Tor.

Brave доступний на робочому столі для Windows 7 та новіших версій та macOS X 10.10 та новіших версій, а також дистрибутивів Ubuntu, Debian, openSUSE та Fedora Linux. У мобільному пристрої для браузера потрібен принаймні Android 4.1 або iOS 12.0. Для тестування ми використовували ноутбук під управлінням Windows 10 та iPhone з iOS 12.3.

Сильні сторони & Слабкі сторони

Альтернативи для хороброго браузера

Особливості

Мобільна та настільна версії Brave містять вбудований адблокер, який позбавить вас від проблеми встановлення сторонніх розширень. Ви також можете встановити “ланцюг синхронізації” між своїми пристроями, щоб вони ділилися вашими закладками між собою. 

Замість того, щоб змусити вас створити обліковий запис, як у більшості браузерів, Brave домагається цього за допомогою одноразових кодів підтвердження, які доступні у текстовій та QR-формі. На жаль, “ланцюг синхронізації” обмежений закладками.

Brave-SyncChain

“Хоробрі нагороди” – це, мабуть, найцікавіша особливість у Brave. Ініціатива компанії змінити те, як працює реклама в Інтернеті, і це думка, що викликає думку. Він платить користувачам, які відмовляються переглядати рекламу, 70 відсотків доходу, отриманого за допомогою криптовалюти на основі Ethereum під назвою Основні маркери уваги, які можна використовувати для підказки творців вмісту, зареєстрованих у Brave. 

Ви також можете налаштувати автоматичні пожертви на відвідувані вами веб-сайти, вказати кількість оголошень, які ви хочете бачити за годину, і налаштувати, скільки часу сторінка вважається відвідуванням.

Оскільки користувачі беруть участь, оголошення налаштовуються за допомогою місцевих даних, усуваючи потребу в сторонніх трекерах та покращуючи вашу конфіденційність у рекламній сфері. Система відключена за замовчуванням, тому якщо вам не подобається ідея, не потрібно брати участь.

Особливості на робочому столі

Оскільки Brave заснований на Chromium (читайте наш огляд Chromium), він може використовувати свою велику бібліотеку розширень. Не всі вони працюватимуть, але зазвичай, якщо розширення нічого не зробить з інтерфейсом, воно буде функціонувати. Це експоненціально збільшує роботу браузера, оскільки ви можете додавати безліч функцій через розширення.

Також є розширення, вбудовані в браузер. WebTorrent дозволяє браузеру завантажувати торрент без використання окремого клієнта. Це зручно, якщо ви завантажуєте торренти лише час від часу, але частіші завантажувачі віддають перевагу щось на зразок uTorrent, оскільки функціональність WebTorrent є основною, лише дозволяє запускати та зупиняти торрент.

Хоробрий-WebTorrent

Інші вбудовані розширення – це Google Hangouts та IPFS Companion. 

Розширення Hangouts дозволяє отримувати сповіщення на вкладках із платформи та продовжувати розмови на інших пристроях. 

IPFS Companion дозволяє завантажувати вміст через міжплатневу файлову систему, яка є одноранговим протоколом даних, призначеним для більш завантаженого завантаження великих файлів.

Відважно-вбудовані розширення

Приємна, але незвичайна особливість Brave – це можливість блокувати вміст соціальних медіа, вбудований на інші веб-сайти. Це включає в себе індивідуальні налаштування кнопок входу в Google та Facebook, а також вбудовані публікації з Facebook, Twitter та LinkedIn. Це особливо добре, якщо ви налаштовуєте браузер на роботу і хочете усунути відволікання.

Хоробрий-SocialMediaBlock

Існує також функція режиму читання під назвою “сторінка перегонки”, яка знімає весь вміст, окрім тексту, та представляє його в чистому та читаному вигляді.

Відважна-дистильована сторінка

Особливості на мобільному пристрої

Класна особливість мобільної версії Brave – це можливість перетворити будь-який веб-сайт у .pdf-файл. Хоча більшість веб-сторінок погано перекладаються у формат .pdf, перехід у режим «читання» перед перетворенням значно покращує конверсію. Ви навіть можете виконати основне редагування .pdf у браузері, включаючи додавання підпису.

Хоробрий-PDF

Існує також режим настільного комп’ютера, який не дозволяє веб-сайтам надавати оптимізовану для мобільних пристроїв версію. 

Хоча ви можете додавати будь-яку пошукову систему на робочому столі, на мобільних пристроях ви обмежені Google, Bing, DuckDuckGo, Qwant і StartPage, але це не дуже поганий вибір.

Хоробрі-пошукEngines

Простота використання

На робочому столі та мобільних пристроях Brave має гладкий та чуйний інтерфейс, який легко зрозуміти та орієнтуватися. Все логічно розміщено, і нічого не надто незнайоме, але Хоробрий все ж втягується в деякі нововведення, особливо на мобільний.

Простота використання на робочому столі

Немає нічого надто незвичайного в інтерфейсі робочого столу, і кожен, хто використовував браузери на основі хрому, такі як Chrome або Opera (читайте наш огляд Opera), знайде Хороброго знайомим. 

Вкладки знаходяться вгорі, а потім адресний рядок, на якому розташовані елементи навігації з одного боку та кнопки для налаштувань, ваш профіль, відважні нагороди та щити (докладніше про ті, що в розділі безпеки) з іншого. Немає прокрутки вкладок, і хоч ви можете закріплювати вкладки, ви не можете розміщувати їх у групах.

Ви можете налаштувати частини того, як виглядає і виглядає веб-переглядач, оскільки ви можете використовувати безліч тем Chrome (читайте наш огляд Chrome), а також змінювати кольорову гаму браузера між світлим і темним або зробити його таким, як ваша операційна система.

Відважні налаштування

Простота використання на мобільному пристрої

На мобільному пристрої ваші закладки, історія та налаштування знаходяться у верхньому лівому меню поруч із адресним рядком. У порівнянні з іншими мобільними веб-переглядачами легко керувати, редагувати та видаляти закладки, а також створювати папки для них.

Хоробрі-мобільні закладки

Меню “екрани” знаходиться з іншого боку адресного рядка і надає вам таку ж інформацію, як і на робочому столі, включаючи рекламу, трекери та сценарії, заблоковані, а також можливість вмикати та вимикати налаштування безпеки..

Хоробрі-MobileShields

Ви можете ввімкнути панель вкладок, яка відображається під адресним рядком, що є чудовою функцією, якої не вистачає в інших мобільних браузерах. Це означає, що вам не потрібно входити в меню вкладок для навігації, що чудово. Ви також можете встановити панель вкладок, щоб вона відображалася лише тоді, коли ваш пристрій знаходиться в альбомному режимі. Крім того, ви можете закрити всі вкладки, утримуючи кнопку звичайної вкладки кілька секунд.

Хоробрий-TabBar

Продуктивність

Хоробрий – швидкий браузер. На робочому столі він досягає більшої швидкості, ніж Chrome і Mozilla Firefox, але він повільніше, ніж Вівальді (читайте наш огляд Вівальді). З іншого боку, мобільний Brave такий же швидкий, як і будь-яка його конкуренція, працює лише на крихітку повільніше, ніж Firefox на iOS (читайте наш огляд Firefox).

Веб-переглядач забезпечує швидкість із значно меншим споживанням оперативної пам’яті, ніж більшість браузерів, що вражає, оскільки браузери на основі хрому сумно відомі тим, що користуються ресурсами.

Безпека

У веб-переглядачі є багато чудових функцій безпеки. Меню “екрани”, розташоване праворуч від адресного рядка, дає вам змогу повністю заблокувати або дозволити на відкритій сторінці, а також дозволяє контролювати основні налаштування безпеки, такі як захист відстеження, примушування HTTPS-з’єднань та блокування сценаріїв, файли cookie та розпізнавання пристрою.

Хоробрий щитМеню

За замовчуванням браузер використовує HTTPS Everywhere, щоб змусити веб-сайти використовувати захищені з’єднання, і якщо вимкнути його або ввійти на веб-сайт, який не пропонує протокол, вам надається чітке попередження, що включає символ і текст, що говорить ” не захищено ».

Хоробрий-HTTPSПопередження

Вбудований adblocker також чудово підходить для безпеки, оскільки схематичні оголошення часто можуть бути транспортними засобами для зловмисного програмного забезпечення або трекерами. Ви можете встановити пароль, щоб захистити збережені вхідні дані на мобільному телефоні, що захищає ваші дані у разі втрати чи викрадення телефону.

Хоробрий-LoginPasscode

Хоча хром оновлюється кожні два тижні, Brave отримує оновлення лише кожні три-чотири тижні. Це не погано, але це може бути і краще, оскільки тривалий час без оновлення дає кіберзлочинцям більше можливостей для компрометації веб-переглядача.

У веб-переглядачі також входить Google Safe Browsing, який сканує URL-адреси, які ви відвідуєте, на предмет можливих зловмисних програм або фішингових схем. Але це стосується конфіденційності, як ми торкнемось нижче.

Конфіденційність

Хоча Brave базується на Chromium, який надсилає дані в Google, розробники позбавили його функції, подібно до проекту “UnGoogled Chromium”.

Однак, у Brave є служби, які збирають ваші дані, але більшість вимкнено за замовчуванням, наприклад, служба передбачення пошуку та завантаження веб-сторінок. Як згадувалося, веб-переглядач використовує безпечний перегляд Google, який увімкнено за замовчуванням та надсилає частину даних ваших веб-переглядачів Google на аналіз.

Теоретично ця інформація анонімізована, але Google цілком можливо перехресне посилання на кілька запитів, щоб визначити, які веб-сайти ви відвідували. Таким чином, ви повинні вирішити, чи варто захищати втрату конфіденційності.

Налаштування хоробрих конфіденційності

Браузер підтримує Tor, що є рідкістю. На відміну від браузера Tor (читайте наш огляд браузера Tor), однак це не дозволяє вам бачити, де розташований кожен вузол у реле Tor, до якого ви підключені, або не дає вам однаковий рівень контролю над з’єднанням. І все-таки це приємна додаткова версія, і Хоробрий переглядає браузер Tor у більшості інших аспектів.

Хоробрий-Тор

Хоробрий захищає вас від трекерів і блокує сторонні файли cookie та відбитків пальців за замовчуванням, а зручне меню “екрани” дозволяє легко вмикати та вимикати захист та стежити за тим, як вони роблять.

Заява про конфіденційність компанії є чіткою та стислою. У ньому йдеться про те, що Brave ніколи не збирає ваші дані, за винятком послуг безпечного перегляду та прогнозування, які можна вимкнути. Навіть персоналізація реклами за допомогою програми Brave Rewards проводиться локально на вашому пристрої, не надсилаючи результати аналізу Brave або рекламодавцю.

Вирок

Brave – це відмінний веб-переглядач, який поєднує в собі широкі функції та простий у користуванні інтерфейс із великою продуктивністю та надійним контролем безпеки та конфіденційності. Окрім його повільної частоти оновлення, серйозних недоліків немає, і ми від щирого серця рекомендуємо хороброго будь-кому.

Що ви думаєте про Хороброго? Чи ми пропустили якісь суттєві недоліки для браузера? Повідомте нас у коментарях нижче! Дякую за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me