MultCloud İncelemesi – Güncellendi 2020

MultCloud İncelemesi

Bazı rakipleri kadar çok yönlü olmasa da, MultCloud, iyi bir fiyatı dost bir arayüzle birleştiren harika bir set-ve-unut-çoklu bulut yönetim aracıdır. Ayrıntılar için MultCloud incelememizin tamamını okuyun.


Çoklu bulut yönetimi, bulut depolamadaki bir sonraki büyük şeylerden biri olabilir, ancak şu anda olduğu gibi, seçimler oldukça zayıftır. Dosyaları bir bulut sürücüsünden diğerine taşımak ana endişenizse, MultCloud şu anda mevcut olan en iyi seçeneklerden biridir, en azından daha karmaşık bir araç gelene kadar.

Buluttan buluta aktarım, buluttan buluta yedekleme ve buluttan buluta senkronizasyon için mükemmel olan MultCloud, birden fazla bulut sürücüsünü hokkabazlık yapmak için oldukça sınırlı bir araçtır. Otixo’nun aksine (Otixo incelememizi okuyun) MultCloud’un herhangi bir masaüstü veya mobil uygulaması yok; tamamen web tabanlıdır. MultCloud ile dosya paylaşabilmenize rağmen, bu da müthiş bir verimlilik aracı değil.

Yine de, bulut hizmetleri arasında set-and-unut ilişkileri oluşturmak isteyenler için, MultCloud işi yapar ve en iyi bulut depolama hizmetlerinin çoğunu da destekler.

Bu MultCloud incelemesi boyunca, bu hizmetlerden bazıları hakkında konuşacağız, MultCloud’un tam özellik setine bakacağız, fiyatlandırmayı konuşacağız ve kullanıcı deneyiminde size yol göstereceğiz.

MultCloud için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

MultCloud, buluttan buluta dosya aktarımları konusunda uzmandır ve tek seferlik dosya geçişleri gerçekleştirmenize veya hizmetler arasında otomatik yedekleme ve senkronizasyon ilişkileri oluşturmanıza olanak tanır. Hangi bulut depolama hizmetlerinin entegre edilebileceğini öğrenmek için aşağıya bakın.

Süreç tamamen bir web arayüzü üzerinden yönetilir. Kullanılabilir bir masaüstü istemcisi yok, ancak oturum açmış olsanız da olmasanız da ayarladığınız buluttan buluta kadar işlemler devam ediyor. Şaşırtıcı bir şekilde, MultCloud’un Android veya iOS için uygulamaları yok.

İster tek yönlü ister iki yönlü senkronizasyon ilişkisi kurun, bu işlemin sürekli çalışmasına izin verebilir veya bir gecede büyük geçişler gerçekleştirmek için yararlı olan bant genişliğini (bir aboneyseniz) korumak için bir programa koyabilirsiniz. . Yedekleme için kullanılan tek yönlü senkronizasyonlar da aşamalı olarak çalışacak şekilde ayarlanabilir.

MultCloud aynı anda birden fazla dosya kopyası yapabilir. Aboneler için, bu tür 10 işlem aynı anda çalıştırılabilir. Ücretsiz kullanıcılar için ikiyle sınırlısınız. Ayrıca, ücretli kullanıcılar birden çok bulut hedefinde tek yönlü senkronizasyonlar oluşturabilir.

MultCloud Paylaşımı

MultCloud, bağlı herhangi bir bulut sürücüsünde depolanan dosyaları paylaşmanıza ve önizlemenize olanak tanır, ancak her iki özellik de oldukça sınırlıdır. Örneğin, dosya paylaşım bağlantılarına son kullanma tarihleri ​​eklemenin bir yolu yoktur ve Microsoft Office veya Google Dokümanlar dosyalarını önizleyemezsiniz.

Özelliklerin yanı sıra, masaüstü ve mobil uygulamaların yanı sıra, çoğu kullanıcı için büyük olan, muhtemelen daha sonra konuştuğumuzda daha fazla konuşacağımız iki faktörlü kimlik doğrulama ve özel şifreleme eksikliği olacaktır..

Öne çıkan özellikler için gerçekten hepsi bu kadar. Bakalım hepsi ne kadar.

Fiyatlandırma

MultCloud ile iki plan seçeneği vardır: ücretsiz bir sürüm ve MultCloud Premium.

MultCloud’un ücretsiz sürümü deneme değildir, yani yaşam için iyidir. Bununla birlikte, yetenekleri ve özellikleri sınırlıdır, bu da onu sadece SOHO kullanımı için uygun hale getirir. Sınırlamalar arasında aylık transferlerde 2 TB sınır, dosya kopyalama için maksimum iki iş parçacığı, daha az tek yönlü senkronizasyon seçenekleri ve daha az duyarlı müşteri desteği bulunur. Ayrıca, ücretsiz bir hesapta dosya hareketini planlayamazsınız.

Birden çok bulut deposuna ve birlikte çalışacak çok fazla veriye sahip KOBİ’ler ve daha büyük işletmeler, aylık bant genişliği sınırını kaldıran ve aynı anda 10 iş parçacığı çalıştıran MultCloud Premium ile gitmek isteyeceklerdir.

Hizmet maliyeti, genel olarak, oldukça iyidir. Örneğin Mover.io, kullanıcı başına aylık 20 ABD dolarına mal oluyor ve yalnızca 20 GB’lık transfer bant genişliği elde ediyorsunuz, bu da karşılaştırıldığında oldukça korkunç bir anlaşma. Bununla birlikte, Mover ayrıca sürekli senkronizasyonlardan ziyade bir kerelik taşıma işlemleri için de geçerlidir.

Desteklenen Bulutlar & Protokoller

MultCloud çoğunlukla yetenekli bir araç olabilir, ancak bu yalnızca seçtiğiniz bulut sürücünüzü destekliyorsa önemlidir. Neyse ki, liste bu yazı yazıldığı sırada yaklaşık 30 bulut seçeneği içeriyor. Bu seçenekler arasında pCloud ve Egnyte Connect dahil olmak üzere favori sağlayıcılarımızdan bazıları ve Dropbox, Google Drive ve OneDrive’daki büyük üç.

Google sürücüDropboxDropbox İşletmeEgnyte Connect
onedriveOneDrive İşAmazon DriveAmazon S3
KutupCloudMediaFireSürüş
HubicSugarSyncHiDriveBackblaze B2
CloudMeowncloudMEGAYandex.Disk

Amazon S3 ve Backblaze B2, notla desteklenen tek bulut altyapı hizmetleridir; Azure, Google Cloud ve Rackspace Bulut Dosyaları listede yok. Ancak, MultCloud, olasılıkları önemli ölçüde genişleten FTP ve WebDAV’ı destekliyor.

Google Fotoğraflar ve Flickr inklüzyonları, fotoğraflarınızı yedeklemenize izin verirken, en iyi not alma uygulaması için seçtiğimiz Evernote, araştırma notlarınızı yedeklemenizi ve başka bir bulut hizmetiyle senkronize etmenizi sağlar..

OwnCloud, kişisel bir bulut depolama ağı kuranlar için de güzel bir ektir.

Kullanıcı deneyimi

MultCloud, bir hesap oluşturduktan sonra oturum açabileceğiniz tarayıcı tabanlı bir kullanıcı arayüzü üzerinden çalışır. Arayüz çok fazla görünmüyor, ancak buna gerek yok. Ana ekran, bağladığınız bulut hesaplarını, her birinde ne kadar veri depoladığınızı ve ne kadar alan kaldığını gösteren bir “bulut gezgini”.

Tüm bunları görmeden önce, elbette, bulut depolama hesaplarınızı MultCloud’a bağlamanız gerekir. Neyse ki, fazla bir şey yok.

Sağ üst köşeye yakın “bulut sürücüleri ekle” düğmesini tıklayın. Bu, merkezi bölmenin MultCloud tarafından desteklenen tüm bulut hizmetleriyle doldurulmasına neden olur.

Bir bulut hizmeti eklemek için simgesini “kontrol etmek” için tıklayın.

“Next” e basın ve sonraki sayfa, bulut hizmetini oturum açma kimlik bilgilerinizi kullanarak bağlamanızı sağlar.

MultCloud yazılımının bulut depolama hizmetinizden veri almasına izin verdikten sonra, bulut gezgininin sol tarafında görünür. Orada listelenen herhangi bir bulut hizmetini tıkladığınızda, içinde depolanan klasörlere ve dosyalara erişebilirsiniz.

“Yükle” düğmesini tıklayarak bulut sağlayıcınıza doğrudan MultCloud’dan dosya ekleyebilirsiniz. Arayüz, aynı anda birden fazla dosya ve klasör eklemenizi sağlayan sürükle ve bırak özelliğini destekler.

Çok miktarda veri ekliyorsanız, arayüz ilerlemesinden haberdar olmanızı sağlar ve işinize devam edebilirsiniz. MultCloud Premium ile veri aktarımı için eşzamanlı olarak çalışan 10 iş parçacığı alacağınızdan, aktarımların ücretsiz sürüme göre daha hızlı gerçekleşmesi gerekir.

Bu güzel bir avantaj olsa da, MultCloud’un bir masaüstü istemcisi olmasını diliyoruz. Biri olmadan, MultCloud tarayıcısını açık bırakmanız gerekir, aksi takdirde işlem durur.

Tek Seferlik Buluttan Buluta Transferler

Bir bulut sürücüsünden diğerine bir kerelik aktarım gerçekleştirmek için arayüzün üst kısmındaki “bulut aktarımı” bağlantısını tıklayın. Açılan sayfada kaynak ve hedef bulutlarınızı seçin.

Hem klasörleri hem de dosyaları aktarabilirsiniz. Aslında, isterseniz bulut depolama hesabınızdaki her şeyi bir seferde aktarabilirsiniz, bu da bir hizmetten diğerine geçiş yapmak için yararlıdır.

“Seçenekler” altında, MultCloud’a yalnızca daha büyükse hedef klasördeki yinelenen dosyaların üzerine yazmasını, aktarım tamamlandıktan sonra kaynak dosyayı silmesini, görev tamamlandıktan sonra bildirim göndermesini ve bir klasördeki her şeyi aktarmak istemezsiniz.

Daha sonra gerçekleşecek bir aktarım da planlayabilirsiniz.

Tek Yönlü ve İki Yönlü Senkronizasyon

Buluttan buluta yedekleme (tek yönlü senkronizasyon) veya iki yönlü senkronizasyon sistemi ayarlamak için bulut aktarımı yerine “bulut senkronizasyonu” nu tıklayın. Transferlerde olduğu gibi, bir kaynak bulut ve bir hedef bulut seçmeniz gerekir ve her biri için belirli klasörler seçebilirsiniz.

Kaynağınızı ve hedefinizi seçmeye ek olarak, sürece bir ad vermeniz, ardından tek yönlü mü yoksa iki yönlü senkronizasyon ilişkisi mi istediğinizi seçmeniz gerekir.

Tek yönlü senkronizasyon ayarlıyorsanız, seçenekler altında seçim yapabileceğiniz birkaç farklı tek yönlü senkronizasyon türü vardır:

 • Basit Senkronizasyon: kaynağa eklenen, düzenlenen ve silinen dosyalar hedefte çoğaltılacak
 • Ayna Senkronizasyonu: kaynak ve hedefteki dosyalar her zaman aynıdır; hedefteki fazladan dosyalar silinecek
 • Kümülatif Senkronizasyon: kaynaktaki silinen dosyalar hedefte silinmeyecek
 • Senkronizasyonu Güncelle: hedefteki dosyalar silinecek, ardından kaynaktaki eklenen / düzenlenen dosyalar hedefe kopyalanacaktır
 • Artımlı yedekleme: her senkronizasyonda, kaynaktan eklenen / düzenlenmiş dosyaların kopyalanacağı hedefte bir alt dizin oluşturulacaktır
 • Tam Yedekleme: her senkronizasyonda, kaynaktan kaynaktaki tüm dosyaların kopyalanacağı bir alt dizin oluşturulacaktır

Günlük, haftalık veya aylık çalıştırma seçenekleriyle tek yönlü ve iki yönlü senkronizasyon da zamanlanabilir. Planlanmadıysa, dosya kopyaları gerçek zamanlıya yakın çalışır ve sürekli senkronizasyon veya yedekleme sağlar.

Bulut gezgin, dosyaları taşımanın yanı sıra klasör oluşturmanıza ve dosyaları indirmenize, silmenize ve kopyalamanıza da olanak tanır. .Pdf, .txt ve resim dosyaları dahil olmak üzere belirli dosya türlerini MultCloud’da önizleyebilirsiniz, ancak Microsoft Office veya Google Dokümanlar dosyaları değil.

Dosyaları hızlı bir şekilde bulmak için arama özelliğini kullanın. Hem genel arama hem de hızlı arama seçenekleri ile dosyaları anahtar kelimeye göre tarayabilirsiniz (hızlı arama daha hızlı çalışır, ancak tüm sağlayıcılar bu özelliği desteklemez).

MultCloud gezgini, dosya bağlantılarını kullanarak, e-posta ile erişim sağlayan veya desteklenen sosyal medya ağlarına (Facebook, Twitter, Google+, Tumblr, Pinterest ve Linkedin) içerik göndererek dosyaları paylaşmanıza izin verir.

Bağlantı oluştururken, herkesin kullanabileceği bir genel bağlantı veya şifreli özel bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Ancak, şifreler otomatik olarak oluşturulur ve yalnızca dört karakter uzunluğundadır. Ayrıca, Sync.com ve pCloud gibi daha güvenli bulut depolama hizmetlerinden bazılarında yapabileceğiniz gibi otomatik bağlantı sona erme özelliğini ayarlama seçeneği yoktur.

Bulut gezginindeki herhangi bir dosya veya klasörü sağ tıklayıp “resmi siteye git” seçeneğini belirlediğinizde, doğrudan bulut depolama hesabınıza yönlendirilirsiniz; bu, dosyayı düzenlemek için Google Dokümanlar’ı veya başka bir entegre uygulamayı kullanmanız gerektiğinde yararlıdır.

Genel olarak, bulut gezgini, tüm bulut depolama çözümlerinizi erişim kolaylığı için tek bir yerde toplamak için kullanışlıdır ve kurulumu da kolaydır. Bununla birlikte, MultCloud’un gerçek kullanıcı avantajı buluttan buluta özelliklerinde yatmaktadır.

Güvenlik

MultCloud, 256 bit AES ile SSL şifrelemesi kullanarak bulut sürücüleri arasında kopyalanan dosyaları şifreler. Bu, ortadaki adam saldırıları gibi çevrimiçi gizlice dinleme girişimlerine karşı bolca koruma olmalıdır..

Ne yazık ki, MultCloud bulut sürücülerinize yüklenen dosyaları şifrelemek için bir araç sağlamaz. Özel, uçtan uca şifreleme, özellikle sizin için şifreleme anahtarlarınızı yönetmekte ısrar eden veya daha da kötüsü, beklemedeki dosyaları şifrelemeyenler için aksi takdirde sızan bulut hizmetlerini güvence altına almak için uzun bir yol kat edecektir. Bu bir ihtiyaçsa, Boxcryptor’a bakın.

Bir başka güvenlik özü ise iki faktörlü kimlik doğrulamadır (2FA). 2FA, tanımadığınız bir makineden giriş yaparken genellikle mobil cihazınıza gönderilen ek bir güvenlik kodu gerektirerek çalınan bir şifrenin neden olabileceği potansiyel hasarı sınırlamanın bir yoludur.

Destek

Multcloud, ortaya çıkabilecek daha yaygın soruların çoğuna yanıt bulabileceğiniz bir destek merkezi veya çevrimiçi bilgi tabanı sağlar. Merkez, eğitimler ve bir SSS sayfası içerir.

Hemen fark ettiğimiz bir şey, destek merkezinin makaleleri daha hızlı bulmak için herhangi bir arama özelliği sağlamadığıdır. Eğitim portalı da çok iyi organize edilmemiştir, makaleler üç geniş kategoride gelişigüzel bir şekilde listelenmiştir: bulut aktarımı, bulut senkronizasyonu ve bulut gezgini.

İstediğinizi bulmanın kolay bir yolu olmadan sayfalar ve öğretici makalelerin sayfaları mevcut olsa da, MultCloud’un destek merkezi muhtemelen cevaplardan daha fazla hayal kırıklığı sağlayacaktır.

Doğrudan desteğe ihtiyacınız varsa, MultCloud ile bir yolunuz var: e-posta desteği. Ücretli kullanıcılara daha yüksek öncelikli yanıtlar verilir, ancak canlı sohbet veya telefon desteği gibi alternatif iletişim yöntemleri yoktur.

Destek yanıt süresini ölçmek için MultCloud’a bir test e-postası gönderdik ve yaklaşık 48 saat içinde bir yanıt aldık. Tam olarak mükemmel bir geri dönüş değil, gördüğümüz en kötü şey de değil.

Son düşünceler

MultCloud, bulut depolama hizmetleriniz arasında otomatik dosya yönetimi ilişkilerini ayarlamak için bir cazibe gibi çalışır. Ücretsiz hesabı ev kullanımı için harikadır, ancak MultCloud Premium, masaüstü ve mobil istemciler, iki faktörlü kimlik doğrulama, özel, uçtan uca şifreleme ve daha iyi işbirliği özellikleri ile birlikte gelmesini diliyoruz..

Ayrıca, MultCloud’un ayrı incelemelerde öğrenebileceğiniz iki Cloudwards.net favorisi olan pCloud ve Egnyte Connect’i desteklediğini de seviyoruz:

 • pCloud incelemesi
 • Egnyte Connect incelemesi

Bir MultCloud hayranı mısınız, yoksa geliştirme için biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyor musunuz? Aşağıda düşüncelerinizi bizimle paylaşın ve okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map