Depolama Daha Kolay İnceleme – Güncellendi 2020

Depolama Kolaylaştırılmış İnceleme

Kolay Depolama Kolayca bulut depolamada yeni ve ilginç bir dosya alma ve kiminle depolayacağınızı seçelim. Arızaları olmasa da, depolama inekleri (yargılamıyoruz) muhtemelen hayatı kendileri için biraz daha kolay hale getirmek için bile KOBİ’leri sevecektir. Ayrıntılar için tüm Storage Made Easy incelememizi okuyun.


Bulut Depolama İncelemeleri
Kolay Depolama (KOBİ), Dropbox, Google Drive ve bulut depolama incelemeleri kitaplığında bulacağınız hizmetlerin çoğundan farklı bir yaklaşım gerektirir. KOBİ, kendi bulut sunucularını sağlamak yerine File Fabric yazılımı sayesinde elli farklı bulut sağlayıcısına bağlanmak için kullanılabilir.

Bu, Amazon S3 veya Rackspace gibi bir bulut IaaS hizmetine kaydolabileceğiniz, KOBİ’ye bağlanabileceğiniz ve sabit sürücü alanını temizleyebilen, cihazlar arasında dosyaları senkronize edebilen ve başkalarıyla dosya paylaşabilen eksiksiz bir bulut depolama çözümüne dönüştürebileceğiniz anlamına gelir. Bu sadece KOBİ’leri en iyi bulut depolama kılavuzumuzdaki seçimlerin birçoğu ile karşılaştırmakla kalmaz, aynı zamanda buzdağının yapabileceklerinin sadece ucu.

Bu Storage Made Easy incelemesinin geri kalanında güvenlik dahil tüm temel özellikleri çalıştırıyoruz, ayrıca maliyetlere ve temel kullanıcı deneyimine bir göz atıyoruz. KOBİ’nin sizin için bir bulut depolama aracı olarak anlamlı olup olmadığını görmek isterseniz, ücretsiz bir kişisel plana veya 14 günlük iş denemesine kaydolarak satın almadan önce deneyebilirsiniz..

Depolama Kolaylaştırılmış Alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Storage Made Easy’nin merkezinde, eksiksiz bir bulut depolama çözümü oluşturmak için bir bulut sağlayıcısı ile entegre olacak şekilde tasarlanmış File Fabric bulunmaktadır. Bu yazı yazılırken, File Fabric hem şirket içi hem de bulut sistemlerinde elli farklı konektörü destekliyor.

Dikkate değer bulut sağlayıcılarından bazıları Amazon S3, Egnyte Connect, Dropbox, Google, Microsoft Azure ve Rackspace.

Bağlayıcı seçeneklerinde özellikle eksik olan, Cloudwards.net’te oldukça sevdiğimiz düşük maliyetli bir bulut IaaS olan Backblaze B2. Bununla birlikte, KOBİ, gördüğümüz en iyi oranlardan bazılarına sahip daha yeni bir sıcak depolama girişi olan Wasabi ile birlikte çalışır (daha fazla bilgi için Wasabi incelememize bakın.)

Dosyalarla çalışmayı kolaylaştırmak için SME, Windows, Mac ve Linux için File Fabric ile entegre olan bir avuç masaüstü aracı sunar. Bu araçlar, daha kolay yönetim için tüm bulut hizmetlerinizi tek bir arayüzde bir araya getiren ücretsiz bir bulut kaşif istemcisi içerir..

Bazı bulut sağlayıcıları için ağ sürücüsü istemcilerinin yanı sıra yerel bir ağ sürücüsü uygulamasının kullanılamadığı WebDAV desteği de vardır. Senkronizasyon desteği gibi bu özellikler, File Fabric’in üstünde ek bir lisans maliyetine sahiptir (aşağıdaki fiyatlandırmaya bakın).

Windows, MacOS ve Linux istemcilerinin yanı sıra, KOBİ Android, iOS, Blackberry ve Windows Phone için ücretsiz mobil uygulamalara sahiptir. Tabii ki, dosya yüklemek ve dosyalara erişmek için bir web GUI de var.

Kolay Depolama ile Dosyaları Paylaşma

Kolay Depolama, dosyaları depolamaktan daha fazlasıdır. Ayrıca, Google Drive da dahil olmak üzere depolama alanındaki daha büyük isimlerin çoğu tarafından kaçırılan bağlantı şifreleri, son kullanma tarihleri ​​ve indirme sınırları gibi hayati güvenlik özellikleriyle dosya paylaşım özellikleri sağlar. Başkalarından dosya toplamak için açılan klasörler sevdiğimiz bir başka anahtar paylaşım özelliğidir.

İşbirliğini desteklemek için gruplar ve ekip klasörleri oluşturabilir veya işbirlikleri yanlış gittiğinde önceki dosya sürümlerine geri dönebilirsiniz. Silinen öğeler de dosya yöneticisinde bulunan bir çöp kutusuna yakalanır, böylece yanlışlıkla silme işlemlerini kurtarabilirsiniz.

KOBİ’nin, bir indirme işleminden sonra web GUI’sinden herhangi bir dosyayı açmanıza ve masaüstü yazılımını kullanarak düzenlemenize izin veren CloudEdit adlı bir entegrasyonu vardır. CloudEdit, indirilen dokümanın düzenlenip düzenlenmediğini görmek için birkaç saniyede bir kontrol eder ve değiştirilen dokümanı yüklüyse yükler.

Güvenlik kısmen dosyalarınızı depolamaya karar verdiğiniz şirkete (ör. Amazon, Google, Microsoft) bağlı olsa da, KOBİ yazılımı yüklemeden önce dosyalarınızı şifrelemek ve yetkisiz erişime ve kullanıma karşı korunmaya yardımcı olmak için kullanılabilir . Çalınan parolalara karşı korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneği de vardır.

Genel KOBİ ürünü hakkında daha iyi bir fikir edinmenize yardımcı olmak için bu incelemenin ilerleyen bölümlerinde bu özelliklerin çoğuna daha ayrıntılı bir şekilde bakacağız. Ancak, önce size ne kadara mal olacağını görelim.

Fiyatlandırma

KOBİ hem kişisel hem de kurumsal bulut depolama çözümleri sunar. Her ikisinin de kalıcı (ömür boyu) lisansı vardır, böylece KOBİ için yalnızca bir kez ödeme yapmanız gerekirken, işletmeler de aylık bir abonelik seçebilir.

Yazılımın kullanımıyla birlikte, KOBİ size Amazon S3 tarafından barındırılan biraz ücretsiz depolama alanı da sunuyor. Kişisel ve ticari kalıcı lisans hesapları için 5 GB alırsınız. İş abonelikleri için, kullanıcı başına 20 GB alırsınız ve bu da istediğiniz zaman hesaba dağıtılabilir.

Ek depolama alanı size elbette mal olacak ve bu maliyet hangi bulut IaaS’yi kullanmayı seçtiğinize bağlı olacaktır. Örneğin Rackspace Bulut Dosyaları, depolama için TB başına aylık 1,00 ABD doları, Wasabi’nin maliyeti ise yaklaşık 0,40 ABD dolarıdır. Unutmayın, çoğu bulut IaaS çözümünün depolamaya ek olarak küçük çıkış ücretleri de vardır (Rackspace yoktur).

Amazon S3 ile sadık kalmak istiyorsanız, dahil olan depolama alanınızı aylık bir ücret karşılığında doğrudan KOBİ aracılığıyla artırabilirsiniz. Ek bir gigabayt depolama alanı aylık 0,50 ABD dolarıdır, ancak S3’ü kendiniz kurarsanız ödeyeceğiniz tutarın neredeyse iki katıdır (eksi çıkış ücretleri).

KOBİ’nin temel masaüstü dosya yöneticisi istemcisi ücretsiz olsa da, ağ sürücüsü istemcileri size ek 49 $ lisans ücreti ödeyecektir. Aynı şey, 39 $ eklentisiyle paketlenmiş olarak gelen KOBİ senkronizasyonu özelliği için de geçerlidir.

KOBİ’nin iş modelinde normal bulut depolama ürününden biraz farklı olduğu düşünüldüğünde, göreceli değerinin biraz zor olması.

Kendi açımızdan, sürekli depolama lisansını, bulut depolamadaki en iyi fırsatlardan biri olarak atamaya hazır olmasak bile, en azından makul bir pazarlık olduğunu düşünüyoruz. Senkronizasyon klasörü özelliği temel lisans maliyetine dahil edilmişse, bu duruşu tekrar düşünebiliriz.

Bütçe dostu bir iş aracı arıyorsanız, daha iyi bir aylık değer (kullanıcı başına 8 ABD doları için 5 TB paylaşılan depolama alanı) için Egnyte Connect’e göz atın. Genel olarak iş aracı için en iyi bulut depolama alanı olarak sıraladık.

Kullanım kolaylığı

Yarasa hakkında net olmamız gereken bir şey, harika bir fikir olsa da, KOBİ’nin örneğin pCloud gibi çoğu all-in-one çözüm kadar cilalı veya kullanıcı dostu hissetmemesi (pCloud incelememize bakın).

Yine de, bulut KOBİ’lere bağlanma ve dosyaları yönetme süreci nispeten basittir. Bunun için bir web GUI kullanabilir veya KOBİ’nin dosya yönetimi istemcisini indirebilirsiniz.

Hizmete kaydolduktan ve kimlik bilgilerinizi ayarladıktan sonra, şeyleri başlatmak için web’de oturum açabilirsiniz. Bir bulut sağlayıcı eklemek, dosya yöneticisini başlatmak ve bulut uygulamaları indirmek gibi şeyler yapmak için bir dizi bağlantı sunulacak.

Bir bulut hizmetine kaydolduysanız, büyük olasılıkla bir bulut hizmeti bağlayarak başlamak istersiniz. Değilse, Rackspace’e veya bunu ayarlamak için kullanmak istediğiniz herhangi bir servise gitmeniz gerekir. Bununla birlikte, KOBİ’lerin herhangi bir lisansla içerdiği Amazon S3 alanına erişmenizi sağlayacak bir “KOBİ” varsayılan seçeneği de olmalıdır..

API anahtarını kaydettikten ve kopyaladıktan sonra yeni bir hizmet eklemek kolaydır. “Bir bulut sağlayıcı ekle” bağlantısını tıklayın, seçiminizi yapmak için açılır bir menü sunulur.

İstediğinizi bulduğunuzda “sağlayıcı ekle” düğmesini tıklayın. Bir sonraki ekranda, bu sağlayıcı için bağlantı ayrıntılarını eklemeniz gerekir. Rackspace kılavuzuna başlarken bunu nasıl yapacağınızla ilgili temel adımlarda size yol gösteriyoruz.

Bağlandı, içerik yüklemeye başlamak için dosya yöneticisini kullanabilirsiniz.

Arayüzün üst kısmındaki “dosyaları yükle” düğmesinin hem tek dosya hem de toplu iş seçenekleri vardır. Ayrıca dosyaları paylaşabilir ve oradan klasörler oluşturabilirsiniz. Ayrıca, yüklenen içerikte arama yapmanın yanı sıra grup oluşturma ve görev atama seçenekleri de vardır.

Daha önce de belirtildiği gibi, Storage Made Easy, dosyalarla çalışmayı daha kolay hale getirmek için bir avuç masaüstü ve mobil araç geliştirdi. Hepsinden geçmeyeceğiz, ancak bulut gezgini istemcisine ve ağ sürücüsü seçeneklerine bakacağız.

KOBİ Bulut Gezgini

Tarayıcı istemcileri üzerinden masaüstünü tercih edenler için Cloud Explorer, posta yedekleme, bulut senkronizasyonu ve bir WebDAV aracı için bulut araçlarına erişmenin yanı sıra çevrimiçi arayüzle aynı eylemlerin çoğunu gerçekleştirmenize izin verir..

KOBİ web sitesi gibi, araç da tasarımında biraz meh hissediyor. Bununla çalışırken de oldukça fazla gecikmeyle karşılaştık, ancak adil olmak için testlerimizi Bangkok’tan yaptık, bu tamamen beklenmedik değil.

Bulut senkronizasyonu özelliğine dosya paylaşımıyla birlikte biraz daha bakacağız.

KOBİ Bulut Sürücüsü

KOBİ, Amazon S3, Google Cloud, Microsoft Azure ve Rackspace dahil olmak üzere birkaç bulut hizmeti için bir ağ sürücüsü istemcisi sağlar. Bu, pCloud ve müthiş pCloud Drive özelliği gibi birkaç geleneksel bulut depolama sağlayıcısı tarafından sunulan, ancak çok fazla olmayan bir şey.

Geleneksel bir eşitleme klasörü üzerinde ağ sürücüsü kullanmanın avantajlarından biri, eşitlemenin çalışması için bulutun yanı sıra sabit diskinizde de dosya depolaması gerektiğidir. Klasörler için genellikle senkronizasyonu kapatabilirsiniz, ancak bunu yaparken dosyalarınıza artık bilgisayar dosya sisteminizden erişemezsiniz..

Bir ağ sürücüsünde durum böyle değildir. Her şey bulutta depolanır, ancak dosya sisteminizdeki bu dosyalara yerel olarak depolanmış gibi göz atabilirsiniz. Sabit disk alanından tasarruf etmenin daha iyi ve daha uygun bir yoludur.

CloudDav

KOBİ’lerin yerel bulut sürücü araçları serin olsa da, her bulut hizmeti için kullanılamaz. Ancak hizmet, CloudDav adını verdiği bir uygulamada WebDAV’ı da destekleyerek ağ sürücüsü erişimini herhangi bir sağlayıcıya kolayca ayarlamanıza olanak tanır.

Kısacası, KOBİ, dosyalarla, çoğu geleneksel bulut depolama hizmetinden alacağınızdan çok daha fazla esneklik sunarak, istediğiniz şekilde dosyalarla çalışmanıza olanak tanır. Bu araç grubunun genel görünümü ve hissi modern bir makyaj kullanabilir, ancak bu, genel deneyimi engellemek için fazla bir şey yapmayan sadece küçük (ve biraz öznel) bir endişedir..

Dosya paylaşımı & Senkronize ediliyor

Bundan sonra, dosya paylaşımına ve senkronizasyonuna, kendine saygılı herhangi bir bulut depolama hizmetinin iki temel özelliği olarak daha yakından bakacağız. Paylaşmak istediğiniz dosyayı veya klasörü işaret eden veya e-posta ile paylaşan bir URL oluşturarak web GUI’sini veya masaüstü istemcisini kullanarak içerik paylaşabilirsiniz.

Bağlantı paylaşımı yaygın olsa da, çoğu bulut hizmeti içeriği kontrol etmenize yardımcı olmak için tasarlanmış özelliklerden yoksundur. KOBİ yapmaz: bağlantıları şifre ile koruyabilir, indirme sınırlarını ayarlayabilir ve bağlantıların otomatik olarak devre dışı bırakılacağı son kullanma tarihlerini ayarlayabilirsiniz.

Belirli kişilere e-posta adresleri aracılığıyla dosya erişimi verirken aynı seçenekler kullanılabilir. Bir bağlantı paylaşımı oluştururken, bunu diğer kullanıcıların bulut depolama alanınıza dosya yüklemesine izin veren bir “dropfolder” olarak da ayarlayabilirsiniz. Bu, müşterilerin gereksinimlerini toplamak veya serbest çalışanlardan iş ürünü gibi işler için yararlıdır.

Ekip işbirliği için, klasörleri ve dosyaları aynı anda birden fazla kişiyle paylaşmak üzere gruplar oluşturabilirsiniz. Bir çalışma grubuna davet edilen kişilere paylaşılan dosyalara katkıda bulunmak için yükleme erişimi verilebilir.

Paylaşım klasörlerinde alt klasörler oluşturma, dosya yükleme ve paylaşılan bağlantılar oluşturma gibi ayrı ayrı izinler vermenize veya iptal etmenize olanak tanıyan özelleştirilebilir ayarlar bulunur.

Paylaşım özelliklerinden hareket eden KOBİ, sabit diskinizdeki klasörleri senkronize etmenizi sağlar. Belirtildiği gibi, bu, Windows bulut araçları paketinin 39,99 $ (veya Mac veya Linux için ilgili araçların) satın alınmasını gerektirir. Satın alındıktan sonra, istemcinin “bulut araçları” başlığının altındaki “bulut senkronizasyonu” nu tıklayarak senkronizasyon klasörleri oluşturabilirsiniz..

Oradan, yerel sürücünüzdeki bir klasör ile buluttaki bir klasör arasında bir senkronizasyon ilişkisi yapılandırabilirsiniz.

Ayrıca, silinen dosyalar ve sürüm oluşturma için saklama politikanızı ayarlayabilir, senkronize edilebilecek dosyaların boyutuna bir sınır koyabilir ve senkronizasyon zamanlamanızı ayarlayabilirsiniz. KOBİ ayrıca senkronizasyonu geleneksel iki yönlü senkronizasyon caddesi yerine yukarı (bilgisayardan buluta) veya aşağı (buluttan bilgisayara) sınırlamanızı sağlar.

Bulut depolama endüstrisinde yaygın olarak “seçici senkronizasyon” olarak bilinen şeyi etkin bir şekilde sağlayarak, ayarladığınız senkronizasyon klasörlerindeki herhangi bir alt klasör için senkronizasyonu kapatabilir ve açabilirsiniz. Bunu yapmak için bulut senkronizasyon aracında adının yanındaki onay kutusunun işaretini kaldırın.

Senkronizasyon işlemi ile ilgili tek sığır eti hakkında, görev çubuğu simgesi aracılığıyla senkronizasyon durumunun hızlı bir şekilde görüntülenmesini diliyoruz. Örneğin Google Drive’da devam eden ve yakın zamanda tamamlanan senkronizasyonları gösteren bir açılır pencere vardır.

hız

Genellikle, Cloudwards.net’te bulut depolama hizmetlerinin incelemelerini yürüttüğümüzde, senkronizasyon hızını ölçmek için birkaç dosya yükleme ve indirme denemesi yaparız. Depolama Kolaylaştırıldığında, hız faktörü şirketin elinden biraz uzaktır, çünkü bu özellik, teknolojiyi eşleştirdiğiniz bulut sağlayıcısına daha fazla bağlıdır..

Örneğin Amazon S3, bilgisayarınız ve veri merkezi arasındaki mesafeyi azaltmaya ve daha da önemlisi sunucu tıkanıklığını azaltmaya yardımcı olan küresel altyapı sayesinde büyük hızlar koyma eğilimindedir. Bu arada Wasabi, daha uygun fiyatlı olsa da, daha sınırlı veri merkezi konumlarına sahip ve daha düşük hızlara neden oluyor.

Bu, KOBİ’leri senkronizasyon hızında derecelendirmeyi biraz zorlaştırır, ancak 50’den fazla farklı bulut sağlayıcısıyla eşleştirme yeteneğinin hız faktörünü elinize verdiği göz önüne alındığında, bunu bir başparmak veriyoruz.

Sadece kıkırdamalar için, bir lisansla birlikte verilen 5GB depolama alanını kullanarak birkaç test yaptık, ancak belirtildiği gibi Amazon S3 kullanıyor. Bu testler 1 GB’lık bir test klasörü kullanılarak Bangkok, Tayland’dan gerçekleştirildi. Referans noktası olarak, kullandığımız WiFi bağlantısının 12 Mbps yükleme ve 30 Mbps indirme hızları vardı.

Birinci Test: İkinci Test: Ortalama:
Yükle:18 dakika20 dakika19 dakika
İndir:5 dakika, 30 saniye5 dakika, 30 saniye5 dakika, 30 saniye

Bunlar, dünya çapında gönderilen bir gigabayt dosya için beklediğimiz gibi iyi sonuçlardır. Bu, Dropbox ile yaptığımız benzer testlerden biraz daha yavaş, OneDrive ve Google Drive’dan biraz daha hızlı.

Unutmayın, bunlar tam dosya yüklemelerinin sonuçlarıdır. Bir avuç bulut depolama sağlayıcısı, özellikle Dropbox, bir kez depolanmış olan dosyaların senkronizasyonlarını hızlandırmak için blok düzeyinde dosya kopyalama sağlar. Bu mekanizma yalnızca dosyanın değişen bölümlerini (delta) yeniden kopyalayarak çalışır.

SME File Fabric depolamanın kendisini kontrol etmediğinden, blok kopyalamayı kullanması bulut hizmetinin delta senkronizasyonları yapmak için bir API mekanizması sağlamasını gerektirir. Maalesef bu oldukça nadir bir durum. Özel şifrelemeyi seçerseniz (güvenliğe bakın), bu yine de bir seçenek olmaz.

Varsayılan olarak, KOBİ dosyaları senkronize etmek için mevcut olan bant genişliğini kullanır. Ancak isterseniz, kaynak atmalarını önlemek için yükleme ve indirme hızlarını kısabilirsiniz. Alternatif olarak, işleri kranklamak için çok iş parçacıklı indirmeler ayarlayabilirsiniz.

Genel olarak, çoğunlukla iyi haber. Yine de, bulut sağlayıcısı seçiminiz burada büyük faktör.

Güvenlik

Senkronizasyon hızlarında olduğu gibi, güvenlik de kısmen Depolama Alanı ile Kolaylaştırdığınız bulut sağlayıcısına bağlıdır. Farklı sağlayıcılar, beklemede şifreleme de dahil olmak üzere farklı düzeylerde veri merkezi güvenliğine sahiptir, bu nedenle bunları tek tek kontrol etmek isteyeceksiniz.

Ancak, KOBİ’leri sunucu tarafındaki dosyaları şifrelemeyen bir hizmetle eşleştirseniz bile, istemci senkronize ettiğiniz dosyaları özel olarak şifrelemenize izin verir.

Bazen sıfır bilgi şifrelemesi olarak adlandırılan özel şifreleme, yönetilen şifrelemeye göre büyük bir avantaj sağlar; bu, Dropbox ve Google Drive da dahil olmak üzere çoğu genel bulut depolama hizmetiyle elde edeceğiniz şeydir..

Özel şifreleme, telif hakkıyla korunan içerik taraması veya pazarlama için, hatta her gizlilik savunucusunun favori boks torbası PRISM gibi devlet gözetim programları için dosyalarınızı teslim etmek için bulut sağlayıcınız tarafından şifresinin çözülemeyeceği anlamına gelir..

KOBİ tarafından özel şifreleme için kullanılan yöntem, ABD Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü (NIST) tarafından kullanılması önerilen ve çoğu bulut hizmeti, finans enstitüsü ve askeri kuruluş tarafından kullanılan AES 256’dır..

Özel şifrelemenin dezavantajı, SME şifreleme parolanızı unutursanız şifreleme anahtarlarınızın kaydını tutmaması nedeniyle dosyalarınıza erişiminizi kaybetmenizdir. Ayrıca, yükleme ve indirme hızları şifrelenmemiş dosyalara çarpıyor.

Depolama Kolaylaştırılmış iş aboneleri için, beklemedeki tüm ekip dosyalarını şifreleyen hesap düzeyinde bir şifreleme seçeneği de vardır. Bu durumda, şifreleme anahtarı KOBİ tarafından yönetilir, bu nedenle kayıp şifre sorunuyla karşılaşmasanız da biraz daha az güvenlidir. Ekip şifrelemesi açıldığında, kişisel ve özel şifreleme seçeneğinin devre dışı bırakıldığını unutmayın.

KOBİ ayrıca çalınan parolaların depolama alanınıza erişmek için kolayca kullanılmasını önleyen 2FA seçeneği de sunar. 2FA çevrildiğinde, tanımadığınız bir makineden oturum açmak için kod biçiminde ek bir kimlik bilgisi gerekir. Bu kod mobil cihazınıza metin olarak teslim edilebilir veya Google Şifrematik’i kullanabilirsiniz.

Destek

Depolama Kolay, satışlarla canlı sohbet ve teknik yardım için e-posta da dahil olmak üzere çeşitli iletişim araçları sağlar. Sorununuz gerektiriyorsa Skype desteği de mevcuttur.

Maalesef doğrudan destek için saatler biraz sınırlı: Pazartesi’den Cuma’ya, Londra’dan Cuma’ya kadar saat 10’dan akşam 4’e kadar çalışıyorlar. Yanıt süresini ölçmek için teknik desteğe birkaç e-posta gönderdik ve aynı iş gününde yanıt aldık. KOBİ’deki ekip, işlerini gerçekten biliyor ve arkadaşça yardım sağlıyor, ancak çok büyük bir ekip değil. 

Destek saatlerini beklemek istemiyorsanız veya mesai saatleri dışında yardıma ihtiyacınız olursa, burada yanıt bulmaya çalışmak için KOBİ wiki veya SSS sayfasına erişebilirsiniz. Özellikle wiki kaynağı, çok sayıda makale ve ilgili materyali daha hızlı bulmak için bir arama özelliği ile güzelce yapılır..

Çok aktif görünmese de kullanabileceğiniz bir KOBİ forumu da var.

Son düşünceler

Genel olarak, hizmet bizim açılış incelemesi sırasında kolay depolama ile etkilendik. KOBİ’leri Rackspace ve Amazon S3 gibi çok çeşitli bulut hizmetleriyle eşleştirmeyi seviyoruz. Bağlantı parolaları ve özel şifreleme gibi nadir özellikler sayesinde dosya paylaşımı ve senkronizasyon gibi önemli özellikler güzelce yapılır.

Bahsettiğimiz gibi masaüstü ve web istemcileri, en iyi bulut depolama kulübünün bazı üyeleriyle aynı cilaya sahip değildir, ancak aradığımız özelliklerin çoğu, ağ sürücüsü istemcileri, WebDAV desteği, FTP desteği ve diğer bazı yararlı araçlar.

Sonuç olarak, Storage Made Easy, Dropbox ve birçok yaygın Dropbox alternatifinden daha güvenli ve yetenekli bir çözümdür. KOBİ’lerin en iyi EFSS araçlarıyla olumlu bir şekilde karşılaştırılmasına yardımcı olan işletme kullanıcıları için yönetişim araçları da dahil olmak üzere, kısalık için birkaç şeyi atladık..

Tabii ki, Depolama Kolaylaştırmak hakkındaki düşüncelerinizi de duymak isteriz. Aşağıdaki yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin ve okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map