CloudHQ İncelemesi – Güncellendi 2020

CloudHQ İncelemesi

Çok doğru olan bir bulut-bulut yönetim hizmeti, yüksek fiyat etiketi nedeniyle CloudHQ’yu gerçekten tavsiye etmekten çekinmeyin. Bununla birlikte, CloudHQ incelememizde okuyabileceğiniz gibi, genellikle üzücü bir lot arasında hala daha iyi hizmetlerden biri..


Buluta daha fazla güvenmeye başladığımızda, tüm bulut uygulamalarınızı yönetmek için tek bir bulut uygulaması aniden mantıklı geliyor (Hepsini Orta Dünya açısından yönetecek bir bulut). Çoklu bulut yönetim uygulamaları olarak adlandırılan bu tür hizmetlere ilişkin seçimler maalesef şu anda çok az ve çok uzak, bu da bizi bu CloudHQ incelemesinin konusuna getiriyor.

Öncelikle bir iş aracı olan (ancak ev kullanımı için iyi) CloudHQ, buluttan buluta aktarım hizmetleri sunar. Bu uygulamanın amacı, özellikle, buluttan buluta senkronizasyon ve buluttan buluta yedekleme için otomatik rutinler oluşturmaktır.

Bu, başka bir çoklu bulut yönetim hizmeti olan MultCloud’a çok benziyor (MultCloud incelememizi okuyun). Aslında MultCloud’u CloudHQ’dan çok daha iyi seviyoruz, ancak CloudHQ, rekabet eksikliği nedeniyle olsa bile hala mevcut en iyi çoklu bulut yönetim uygulamaları arasında yer alıyor.

Yararlı olsa da, CloudHQ arzulanan çok şey bırakıyor ve bu nedenle muhtemelen çok pahalı. Önümüzdeki incelemede özellikler, maliyetler ve kullanıcı deneyimini ele aldığımız için tüm artıları ve eksileri azaltacağız. CloudHQ’nun desteklediği bulut hizmetlerini de ele alacağız.

Yönetim yerine bulut depolama alanına ihtiyacınız varsa, en iyi bulut depolama kılavuzumuza göz atın. En iyi çevrimiçi yedekleme hizmetlerine de benzer bir genel bakışımız var. Şimdi iş hayatına.

CloudHQ için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

CloudHQ, buluttan buluta senkronizasyonda uzmanlaşmıştır. Tüm deneyim web tabanlıdır, yani Otixo ve odrive ile bulacağınız dosyalara erişmek için masaüstü veya mobil uygulama yoktur.

Adil olmak gerekirse, ne Otixo ne de odrive buluttan buluta senkronizasyon yeteneğine sahip değildir. Kendi incelemelerinde daha fazla bilgi edinebileceğiniz farklı türde çoklu bulut yönetim araçlarıdır (Otixo incelememizi ve odrive incelememizi okuyun).

Bunun yerine CloudHQ, iki veya daha fazla bulut hizmeti arasındaki otomatik dosya aktarımı ilişkilerine odaklanarak MultCloud’a daha çok benziyor. Dosya senkronizasyonu tek yönlü olabilir, bir bulutu diğerine yedeklemenizi sağlar veya iki yönlü.

Aşağıda desteklenen bulut uygulamalarını ele alacağız, ancak bunlar arasında çeşitli bulut depolama hizmetleri, e-posta hizmetleri ve diğer web tabanlı uygulamalar yer alıyor.

CloudHQ web uygulamasını basitliği nedeniyle beğenmekle birlikte, gelecekte görmek istediğimiz birkaç eksik özellik var. Bu eksiklerin başında dosya senkronizasyonunun programlanamaması gelir. Bunun yerine, sürekli senkronizasyona bağlı kalmak zorundasınız. Bunun da ötesinde, bir kerelik toplu dosya aktarımları desteklenmediğinden, veri taşıma için CloudHQ kullanmanızı önermiyoruz.

CloudHQ ile ilgili bir başka sorunumuz, bağlı bulut hesaplarında depolanan dosyalara gözatabilmenize rağmen, yalnızca meta verileri (dosya adı, boyut, oluşturma tarihi ve sahibi) görebilmenizdir..

MultCloud ile dosyaları bir dereceye kadar önizleme seçeneği yoktur. Ayrıca, MultCloud dosyaları e-postaların dışında paylaşmanıza izin verirken CloudHQ paylaşmaz.

Genel olarak, CloudHQ dosya aktarımlarını ayarlamak için yeterince iyi çalışıyor, ancak hepsi bu. Burada Cloudwards.net’te incelediğimiz hiçbir çoklu bulut yönetim aracı gerçekten “her şeyi yapıyor” olsa da, CloudHQ özelliklerin çoğundan daha sınırlıdır.

Fiyatlandırma

CloudHQ’nun ücretsiz bir planı ve abonelik seçenekleri vardır. Ücretsiz plan, ücretsiz bulut hesaplarını senkronize etmenizi sağlar, ancak premium hesapları değil, bu ilginç bir sınırlamadır. Bu, örneğin, 15 GB’lık ücretsiz bir Google Drive hesabınız varsa, bunu CloudHQ ile ücretsiz olarak entegre edebileceğiniz anlamına gelir. Ancak, bir Google Drive aboneliğiniz varsa, yeni sürüme geçmeniz gerekir.

Üç CloudHQ abonelik planı vardır: Premium, Business ve Enterprise.

CloudHQ Enterprise için bir fiyat karşılığında satış departmanıyla iletişime geçmeniz gerekir. Premium ve Business için çevrimiçi olarak kaydolabilir ve bir yıl önceden ödeme yapabilir veya aydan aya gidebilirsiniz. Temel İş planı üç kullanıcı tarafından kullanılabilir; bundan sonra ek kullanıcı başına ödeme yapmanız gerekir.

MultCloud ile karşılaştırıldığında, CloudHQ tek kullanıcılar için çok pahalı. MultCloud Premium, yıllık 70 ABD doları olup CloudHQ’dan 50 ABD dolarına yakındır. Diğer yandan, MultCloud’un çok kullanıcılı bir planı yoktur. İlk üç kullanıcı için yılda 300 $ ve bundan sonra ek kullanıcı başına 70 $ ile CloudHQ Business, Premium planından genel olarak daha fazla değer sağlar.

Bir abonelik planına gitmeye karar verirseniz ve memnun kalmazsanız, 30 gün içinde hizmeti iptal ettiğiniz sürece CloudHQ para iade garantisi kapsamında geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz.

Desteklenen Bulutlar ve Protokoller

CloudHQ, çeşitli bulut depolama seçeneklerini, web tabanlı e-posta hizmetlerini ve diğer bulut uygulamalarını destekler. Bunları bir bulut-bulut planına entegre etmek oldukça basittir, yalnızca kimlik bilgilerinizi gerektirir ve kullanıcı deneyiminden bahsettiğimizde daha ayrıntılı olarak bakacağımız bir şeydir.

Desteklenen adlar, evler ve işletmeler için tüm popüler bulut depolama seçenekleri olan Google Drive, Dropbox ve OneDrive’ı içerir. Egnyte Connect incelememizde okuyabileceğiniz gibi CloudHQ’nun düzenleme ekibimiz arasında favori olan Egnyte Connect’i desteklediğini görmek bizi çok mutlu etti..

Google sürücüonedriveDropboxEgnyte Connect
KutuPaylaşım NoktasıAmazon DriveAmazon S3
WebDAVYandex.DiskSugarSyncGmail
Outlook.comiCloud MailYahoo eFastMail
Satış ekibiBasecampGevşekEvernote
Bir notPodioAsanaGoogle Takvim

En iyi bulut IaaS hizmetlerinden yalnızca Amazon S3 doğrudan desteklenir. Ancak, bu da S3 ile yüzde 100 uyumlu Wasabi’ye bağlanmanıza izin vermelidir (Wasabi incelememizi okuyun).

Desteklenen web tabanlı e-posta hizmetleri arasında Gmail, Outlook.com, Yahoo Mail ve iCloud Mail bulunur. Desteklenen diğer not bulut uygulamalarından bazıları Salesforce, Basecamp, Slack, Asana ve Evernote ve OneNote’taki en iyi bulut not alma uygulamalarından ikisidir..

WebDAV protokolü, yazılım tarafından tam olarak desteklenmeyen bulut hizmetlerini de bağlamanıza izin veren CloudHQ tarafından da desteklenir, bu hizmetler WebDAV’ı desteklediği sürece.

Neyse ki, en sevdiğimiz bulut depolama hizmetlerimizden pCloud’u içerir (pCloud incelememizi okuyun).

CloudHQ tarafından desteklenen hizmetlerin genel listesi kötü değildir. MultCloud, pCloud, Mediafire, HiDrive, OwnCloud ve Google Fotoğraflar ve Flickr gibi fotoğraflar için seçenekler de dahil olmak üzere birkaç tane daha sunuyor. Ancak, fark özellikle WebDAV desteği ile önemsizdir..

Kullanıcı deneyimi

Daha fazla özellik içeren bir aracı tercih etsek de, CloudHQ gibi çok dar bir odağa sahip çoklu bulut yönetim uygulaması kullanmanın gümüş kaplamalarından biri öğrenilecek çok şey olmaması. Bu, en azından kullanım kolaylığı açısından genel olarak kullanıcı deneyimine fayda sağlar.

Bir CloudHQ hesabı oluşturduktan sonra, bir senkronizasyon ilişkisi kurarken tek bir kullanıcı veya BT yöneticisi adımlarını yürütmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır..

Dosya aktarımı işleminde uç nokta olarak kullanmayı düşündüğünüz her iki bulut uygulaması için oturum açma kimlik bilgileriniz varsa tek kullanıcılı kurulum kullanılabilir. İkinci seçenek, birden çok bulut hesabını bir kuruluşa entegre etmesi gereken BT uzmanları için tasarlanmıştır.

Tek kullanıcılı kurulum seçeneğini belirlediğinizde, bir bulut hesabını diğerine senkronize etmek veya yedeklemek isteyip istemediğiniz veya birden fazla bulut hesabını tek bir bulut hesabına yedeklemek isteyip istemediğiniz sorulacaktır..

Genel olarak CloudHQ sürecini açıklamak için basit tutmaya ve sadece bire bir bulut ilişkisi kurmaya karar verdik. Bir sonraki adım, aslında bu iki bulut hizmetini seçmek ve bir ilişki seçmek (tek yönlü veya iki yönlü senkronizasyon).

CloudHQ bunu oldukça basitleştiriyor: Ekranın üst kısmına yakın bulut uç noktaları için iki boş kare var. Aşağıda, CloudHQ tarafından desteklenen tüm bulut hizmetlerinin listelerini göreceksiniz.

İlk uç noktayı, ardından eklemek istediğiniz bulut hizmetini tıklayın. Giriş yapmanız ve CloudHQ’ya erişim izni vermeniz istenir.

Ardından, seçtiğiniz Google Drive gibi bir bulut depolama hizmetiyse, şunları yapmak isteyip istemediğiniz sorulacaktır:

 • Tüm bulut hesabınızı senkronize edin
 • Yeni bir klasör oluşturma ve senkronize etme
 • Mevcut bir klasörü seçin ve senkronize edin

“CloudwardsTest” adlı bir klasör oluşturarak ikinci seçeneği seçtik.

Bu yapıldıktan sonra, aynı adımları izleyerek ikinci bitiş noktasını ayarlayabilirsiniz.

Bir sonraki adım, iki uç nokta arasındaki küçük düğmeyi tıklayarak değiştirebileceğiniz tek yönlü veya iki yönlü senkronizasyon isteyip istemediğinize karar vermektir. Evernote’tan Egnyte gibi bir bulut hizmetini diğerine yedeklemek istiyorsanız tek yönlü senkronizasyonu kullanın.

Her iki bitiş noktasıyla işiniz bittiğinde, belirli klasörleri senkronizasyondan hariç tutma, dosyaları değiştirilmeden veya silinmeden önce arşivleme ve favori seçeneğimiz, dokümanları Google Drive’a taşındığında otomatik olarak Google Doküman biçimine dönüştürme (Google Drive’ımızı okuyun) gibi değişiklikler yapabilirsiniz. gözden geçirmek).

Memnun kalırsanız ve ikinci bir senkronizasyon ilişkisi kurmak istemiyorsanız, sürekli dosya aktarımlarını etkinleştirmek için “senkronizasyonu başlat” ı tıklayın. Daha önce de belirttiğimiz gibi, özellikler hakkında konuştuğumuzda, CloudHQ senkronizasyonu planlamanıza izin vermez.

Bununla birlikte, “kullanıcılar” ı tıklayarak bağlı hesaplardaki dosyalara göz atabilirsiniz. & arayüzüne gidin ve ardından “dosyalara ve klasörlere gözat” ı tıklayın. Ancak, bağlı bulut hizmetini başlatarak dosya paylaşma, dosyaları önizleme, dosya arama veya hatta dosyalara erişme seçeneği yoktur.

Genel olarak, daha önce de belirttiğimiz gibi, CloudHQ’nun kullanımı kolaydır. Bununla birlikte, daha fazla esneklik karşılığında biraz daha zor bir öğrenme eğrisinden memnun oluruz.

Güvenlik

Şimdi, CloudHQ güvenliğine bir göz atacağız.

Güçlü noktalardan bazıları, Google ve Dropbox’a bağlanırken OAuth’un kullanılmasını içerir; bu, CloudHQ’nun bu iki hizmet için şifrelerinizi asla bilmediği anlamına gelir. Ancak, diğer hizmetler CloudHQ’ya hizmetin kendi veri merkezlerinde depoladığı kimlik bilgilerinizi vermenizi gerektirir. Saklanan kimlik bilgileri en azından 256 bit AES kullanılarak beklemede şifrelenir.

CloudHQ dosyaları kalıcı olarak depolamaz, ancak içeriğe erişirken içeriği geçici olarak önbelleğe alabilir. CloudHQ tarafından depolanan tüm meta veriler AES kullanılarak beklemede şifrelenir.

Bir API ile iletişim 256-bit SSL kullanılarak şifrelenir. Aynı şey tarayıcınız ve CloudHQ sunucuları arasındaki iletişim için de geçerlidir..

Hizmet, İşletme ve Kurumsal plan aboneleri için kullanımı yönetmek ve izlemek için yönetici araçları sağlar. Yetenekler, hangi bulut uygulamalarını kimlerin kullanabileceğini kontrol etme ve hangi verilerin paylaşılıp depolanacağını izleme yeteneklerini içerir. Ayrıca tüm hesap etkinliklerinin denetim günlüklerine erişebilirsiniz.

CloudHQ, bulut dosyalarını bulut hizmetlerinin sağladığının ötesinde şifrelemek için herhangi bir yöntem sağlamaz. Bu, CloudHQ’nun sınırlı amacı göz önüne alındığında sürpriz olmayan özel şifreleme uygulama seçeneği olmadığı anlamına gelir. Özel şifreleme gerekiyorsa, Otixo veya Boxcryptor gibi sıfır bilgili bir hizmet düşünün (Boxcryptor incelememizi okuyun).

Daha endişe verici olan, CloudHQ’nun iki faktörlü kimlik doğrulama için bir seçenek sunmamasıdır. Bununla birlikte, bu, çoklu bulut yönetim sistemlerinin ortak bir eğilimi gibi görünüyor ve hizmet içeriği indirmenize, paylaşmanıza veya önizlemenize izin vermediğinden, CloudHQ ile muhtemelen daha az endişe duyuyor.

Destek

Ücretsiz hesap kullanıcılarına, en azından CloudHQ abonelik planı sayfasına göre doğrudan destek sağlanmamaktadır. CloudHQ Premium aboneleri e-posta desteği alırken, Business ve Enterprise aboneleri e-posta ve telefon desteği alır.

Ancak, hizmetin ücretsiz hesap teklifini test ederek CloudHQ desteğine e-posta gönderdik ve yaklaşık iki gün sonra bir yanıt aldık. Belki şanslıyız ya da belki iş kullanıcıları daha hızlı cevap alıyor.

DIY yardımı için herkes CloudHQ destek sayfasını kullanabilir. Burada, desteklenen her bulut uygulaması için özel talimatlar bulacaksınız. Kategorilere göre göz atabilir veya makaleleri hızlı bir şekilde bulmak için bir arama özelliğini kullanabilirsiniz.

Destek makaleleri basittir ve bazı durumlarda ekran görüntülerinden yararlanarak kullanıcılara yardımcı olur. CloudHQ’nun çevrimiçi bilgi tabanı, aslında MultCloud’a göre belirgin bir avantaj olduğunu düşündüğümüz birkaç alandan biridir. Daha sonra, hizmetin kullanımı o kadar kolaydır ki, buna hiç ihtiyacınız yoktur.

Karar

CloudHQ ile ilgili son değerlendirmemiz, özelliklerin asıl getirilmesinin gerçekten basit ama çok kısa olmasıdır. Bulut – bulut senkronizasyonu oluşturmak dakikalar alır ve uygun bir dizi bulut depolama hizmeti desteklenir. Bununla birlikte, en azından buluttan buluta senkronize rakip MultCloud ile elde ettiğinize benzer şekilde bir kerelik dosya aktarımlarının, dosya önizlemelerinin ve daha iyi dosya paylaşım seçeneklerinin eklendiğini görmek istiyoruz.

Hizmeti gerçekten göze çarpan şey, özel, uçtan uca şifreleme seçeneği ile desteklenen tüm bulut depolama eşitleme klasörlerinizi bir araya getiren bir masaüstü istemcisi olacaktır. Bununla birlikte, bu ihtiyaçlar için şimdilik en iyi ikinci bir hizmet ile gidiyorsunuz, Otixo muhtemelen en iyi seçenek.

CloudHQ’nun yaptığı şey için de oldukça pahalı. Yalnız kullanıcılar için CloudHQ’dan yaklaşık yüzde 40 daha ucuz olmasına rağmen, MultCloud pahalı görünüyor.

Aslında CloudHQ’yu seviyoruz. Daha ne olabileceğini görmek zor. Umarım, çoklu bulut yönetimi piyasası önümüzdeki yıllarda olgunlaştıkça, CloudHQ, bulut uygulamalarının daha eksiksiz gözetimini sağlamak için adımlar atacak veya bunu yapan bir hizmet.

Aşağıdaki CloudHQ hakkında kendi düşüncelerinizi ve tercih edip etmediğinizi, Çoklu Bulut veya buluttan buluta senkronizasyon için başka bir seçenek verin. Her zamanki gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map