Sage Business Cloud Muhasebe İncelemesi – Güncellendi 2020

Sage Business Cloud Muhasebe İncelemesi

Sage Business Cloud Accounting, işi yapan, ancak gerçekten kalabalığın arasından sıyrılmayan iyi bir yazılım parçasıdır. İnsanların bundan çok memnun olduklarını kesinlikle görsek de, rakiplerin tatlı noktaya daha iyi çarpacağından şüphemiz var. Ayrıntılar için Sage Muhasebe incelememizin tamamını okuyun.


Best-Muhasebe-Yazılım-Yorumlar

Sage Accounting, stok listelerini düzenli olarak yöneten işletmeler için mükemmel bir platformdur. Ürün miktarınızı yönetmek için uygun bir envanter özelliğine ve bir izleyiciye sahiptir. Sage Accounting’in ücretsiz eklentilerinden Sage Intelligence, raporlarını renk ve grafiklerle zenginleştirmesi gereken işletmeler için de uygundur.

Kullanımı kolay ve diğer platformların sahip olduğu standart özelliklerin çoğunu içermesine rağmen, sınırlı otomasyon seçeneklerine sahiptir. Buna ek olarak, en ucuz planı olan Accounting Start’taki özellikler fiyatına değmez, çünkü rakibi Wave Accounting ile çoğunu ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Adaçayı Muhasebesi sizin için en iyi platform gibi geliyorsa, 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü inceleyin veya daha fazla bilgi için bu Adaçayı Muhasebe yazılımı incelemesini okumaya devam edin.

Ancak, Adaçayı Muhasebesi sizin için uygun değilse, işletmeniz için en uygun olanı bulmak için en iyi muhasebe yazılımı makalemize göz atabilirsiniz..

Adaçayı Nedir?

Sage, işletmelerin kaynaklarını yönetmelerine yardımcı olacak yazılım sağlayan bir şirkettir. Sage Business Cloud Accounting veya Sage Accounting, küçük işletmelerin finansmanlarını yönetmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bulut tabanlı muhasebe platformudur. 

Sage Accounting’in yanı sıra Sage, hizmetleri için destek araçları ve daha büyük işletmeler için platformlar da sunmaktadır. Şimdilik Sage’nin en uygun fiyatlı platformu olan Sage Accounting’den bahsedelim..

Güçlü & Zayıf Yönler

Sage Business Cloud Accounting için alternatifler

Özellikleri

Sage’in özelliklerinin kullanımı kolaydır ve envanter izleyicisi çok faydalıdır. Bununla birlikte, bordro ve yinelenen faturalar gibi bazı temel özelliklerden yoksundur, bu da Sage’nin rakipleriyle eşleşmesi için ekstra yumruk atmamasına neden olur..  

Sage’in otomasyon seçenekleri neredeyse yok, bu da verimliliği artırmak istiyorsanız Sage’yi kötü bir seçenek haline getiriyor. Sage’in eklentileri ve entegrasyonları ile daha fazla özellik ekleyebilirsiniz.

Sage ile en dikkat çeken özellik, envanter izleyicisidir. Sage, envanterinizde üç tür öğeyi saklamanızı sağlar: stok, stok dışı ve hizmet. Envanterinize bir öğe eklemek için, Sage’nin “hizmetlerindeki” yeni öğe “düğmesini tıklayabilirsiniz. & ürünler “sayfasına gidin veya hızlı ekleme menüsünü açmak için gezinme çubuğunun sağ tarafındaki” + “düğmesini tıklayın.

Sage, oluşturduğunuz faturalar ve faturalar aracılığıyla ürün miktarınızı izler. Ayrıca “ürünler aracılığıyla envanterinizin genel durumunu da izleyebilirsiniz. & hizmetleri ”sayfasında, öğelerinizin ayrıntılı bir tablosunu görüntüler.

adaçayı-envanter

Yeni bir envanter öğesi oluştururken veya eklerken, Adaçayı menüsü faturalarınıza ve faturalarınıza eklenecek ayrıntıları seçmenizi sağlar. Bir ürün için en fazla üç satış fiyatı ekleyebilirsiniz, böylece yeni bir fatura oluştururken tek tıklamayla fiyatlar arasında geçiş yapabilirsiniz..

adaçayı-new-envanter

Ayrıca bir yeniden sipariş noktası da ayarlayabilirsiniz. “Ürünlerin üstünde bir özet var & hizmetleri ”sayfasına gidip envanterinizin durumunu gösterir. Ancak, QuickBooks Online’ın aksine, Sage bu sayfadan yeniden stok yapmanıza izin vermez. Bir öğeyi “giderler” sayfasından faturalayarak manuel olarak yeniden stoklamanız gerekir.

Adaçayı Bordro

Sage Muhasebe’de bulunan özelliklerin yanı sıra Sage, bordro ve ödeme işleme gibi diğer temel özellikleri de sunmaktadır. Ancak, bu özellikler hesabınız için eklentilerdir. Xero gibi diğer platformlar, Xero incelememizde daha fazla bilgi edinebileceğiniz bir abonelik planında bu özellikleri sunar.

Sage’nin kendi ödeme işleme servisi olmasına rağmen, Wave and FreshBooks gibi diğer platformların da yaptığı “ayarlar” sayfası üzerinden Sage Muhasebe planınızı Stripe ile bağlayarak kredi kartı ödemesini kabul edebilirsiniz. Stripe aracılığıyla kredi kartlarını işlemek için ek bir ücret olduğunu unutmayın.

adaçayı-settings

Fiyatlandırma

Sage Accounting’in fiyatı ilk bakışta düşük görünse de Sage’nin hizmeti diğer platformlardan daha az değer taşıyor. Muhasebe Başlangıç ​​planı yalnızca Sage’in faturalarını ve banka bağlantı özelliklerini kullanmanızı sağlar. Buna karşılık, Wave her iki özelliği de ücretsiz kullanmanızı sağlar (daha fazla bilgi edinmek için Wave incelememizi okuyun).

Ekstra özelliklerin fiyatını öğrenmek için Sage’nin desteğiyle iletişime geçmeniz gerekir, böylece Sage’nin tam hizmetini kullanmak için ne kadar para ödeyeceğinizi tahmin edemezsiniz..

Sage Accounting’in fiyatlandırması çoğu muhasebe platformundan daha düşüktür. İki fiyatlandırma planı vardır: Muhasebe Başlangıç ​​ve Muhasebe. Başlangıç ​​planları için daha düşük bir fiyatı olan tek muhasebe platformları, Başlangıç ​​planında ayda 9 $ ile Xero ve temel sürümü için ücretsiz olan Wave’dir..

Ancak, özelliklere odaklanırsanız, Sage’in diğer platformlara kıyasla o kadar ucuz olmadığını görürsünüz. Örneğin, aylık 10 ABD doları olan Muhasebe Başlangıç ​​planı, yalnızca Sage’in faturalandırma ve banka mutabakat özelliklerine erişmenizi sağlar. 

Adaçayı vs Xero

Buna karşılık, Xero’nun Başlangıç ​​planı, envanter ve raporlar dahil olmak üzere Xero’nun tüm özelliklerinin (bazı sınırlamalarla) kilidini açar. Sage ile, bu özellikler bir sonraki plan olan Muhasebe’de mevcuttur ve bu da aylık 25 ABD dolarıdır. Bu yükseltme, tahminler ve faturalar dahil ek özelliklerin kilidini açar. 

Sage, envanter takibi için en iyi yazılım seçeneklerinden biridir – QuickBooks Online ve Xero ile birlikte – bir envanter özelliğine ihtiyacınız varsa, fiyat adil. Aksi takdirde, Sage’in özelliklerinin çoğunu Wave aracılığıyla ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Sage’nin bordro ve ödeme işleme eklentisine erişmek için Sage’nin web sitesinden bir demo isteyin. Diğer muhasebe platformları da genellikle maaş bordrolarını ekstra olarak ekler. Bununla birlikte, Sage’nin müşteri desteğiyle iletişime geçmeniz gerektiğinden, Sage’nin tam potansiyeli için ne kadar para ödemeniz gerektiği açık değildir..

Kullanıcı dostu

Sage Accounting’in 30 günlük ücretsiz deneme sürümü ile bir hesap oluşturmak kolaydır; sadece e-posta adresinizi, kişisel bilgilerinizi ve işletme bilgilerinizi girmeniz gerekir. 

Ancak, Sage’yi ilk kez deniyorsanız, biraz kafa karıştırıcı çünkü aralarından seçim yapabileceğiniz birçok yazılım seçeneği var. Sage ekstra hizmetlerini ayrı ayrı sunar, bu nedenle daha fazla bilgi için Sage’nin müşteri desteğine başvurmanız gerekir.

Ücretsiz bir deneme sürümü ayarlamak için “fiyatlandırma” sayfasındaki “ücretsiz deneme” düğmesini seçin, ardından e-posta adresiniz, şifreniz, işletme ayrıntılarınız ve vergi bilgileriniz dahil bir dizi formu doldurmanız gerekir.

İlk kez giriş yaptığınızda, Sage’nin hesabınızı oluşturmak için ne yapmanız gerektiğini önerdiği bir karşılama sayfası görürsünüz. FreshBooks veya QuickBooks Online ile karşılaştırıldığında, Sage’nin karşılama sayfası kullanıcı dostu veya sezgisel değildir. Xero gibi, yeni bir kullanıcıyı bunaltabilecek çok fazla metin ve tıklanacak birçok bağlantı var.

adaçayı-karşılama

Karşılama sayfası kalabalık olsa da, diğer sayfaların anlaşılması daha kolaydır, daha temiz ve profesyonel görünür. Her sayfada bol miktarda yer vardır ve hepsi verilerinizin ayrıntılı bir tablosunu görüntüler. Tabloları sütun başlığının sol tarafındaki dişli çark simgesiyle özelleştirebilir, böylece her tablo için görmek istediğiniz sütunu seçebilirsiniz.

Pencerenin üstünde Sage’in tüm özelliklerini, yardım bağlantısını ve ayarlarını içeren Sage’in gezinme çubuğunu bulacaksınız. Sage, özellikler işlevlerine göre gruplandırılmış olarak gezinme çubuğunu düzgün bir şekilde düzenler. Gezinme çubuğunun sağ tarafındaki “+” düğmesi, faturalar veya faturalar gibi girişleri hızla eklemenizi sağlar.

adaçayı-quickadd

“Özet” sayfası, tek bir yerde tüm finansmanlarınızın bir özetini tutar. Bu sayfa verilerinizi birkaç kategoriye ayırır: “satışlar”, “giderler”, “nakit akışı tabloları” ve “nakit akışı tahminleri”. Özet, işletmenizin verilerini grafikler aracılığıyla sunarak anlaşılmasını kolaylaştırır.

adaçayı-özeti

Faturalama

Sage’in faturalandırma özelliğinin kullanımı kolaydır. “Faturalar” sayfasında, faturalarınızın ayrıntılı bir tablosu ve sol üst taraftaki “yeni fatura” düğmesi görüntülenir. Sage’nin kişiler listesinde ve envanterinde müşterileriniz ve öğeleriniz zaten varsa, fatura oluşturmak hızlı ve kolaydır. 

Sage’in “fatura” sayfasındaki tablo, müşterilerinizin telefon numaralarını gösterdiği için Xero’dan biraz daha ayrıntılıdır. Öncelikle müşterilerinizle telefonla iletişim kuruyorsanız, bu biçim kullanışlıdır, çünkü müşterinizin iletişim bilgilerini almak için her bir faturayı açmanız gerekmez.

adaçayı-fatura sayfalık

Ancak Sage, işletmenizi daha verimli bir şekilde yürütmenize yardımcı olacak fatura hatırlatıcıları veya yinelenen faturalar ayarlamanıza izin vermez.

Yeni bir fatura oluşturmak için, gezinme çubuğundaki “+” düğmesini tıklayabilir ve “satış faturası” seçeneğini belirleyebilir veya “faturalar” sayfasındaki “yeni fatura” düğmesini tıklayabilirsiniz. Teklifleri veya tahminleri kabul ettiyseniz, her bir teklifin veya tahminin durum sayfalarındaki “fatura oluştur” düğmesini kullanarak da hızlı bir şekilde fatura oluşturabilirsiniz..

adaçayı tırnak-statuspng

Sage, “+” menüsündeki “yeni fatura” seçeneğini veya “faturalar” sayfasını tıkladıktan sonra sizi “yeni faturalar” sayfasına götürecektir. Faturanızın ayrıntılarını öğeler, müşteri ve tarih dahil olmak üzere bu “yeni fatura” sayfasında doldurabilirsiniz. Mevcut kişilerinizden bir müşteri seçmek için “müşteri” formuna yazabilir veya “müşteri ekle” düğmesini kullanarak yeni bir müşteri oluşturabilirsiniz. 

Faturanız için bir öğe seçmek üzere, “öğe” işaretli kutuya yazın ve envanterinizden bir öğe seçebilir veya “öğe oluştur” düğmesini kullanarak yeni bir öğe ekleyebilirsiniz.

adaçayı-new-faturalar

Öğe zaten envanterinizdeyse, Sage “indirim” sütunu hariç her şeyi otomatik olarak envanter ayrıntılarınıza göre dolduracaktır. Kilitli değil, bu nedenle belirli bir satış için özel bir koşulunuz varsa manuel olarak değiştirebilirsiniz.. 

Sage’in “fatura” özelliğinin bir dezavantajı, tekrarlayan faturalar veya fatura hatırlatıcıları yapamamanızdır. Bazı işletmeler için, özellikle ana hedefiniz işletmenizin finansmanının çoğunu otomatikleştirmekse bu özellikler önemlidir. Bununla birlikte, Sage, faturalarınız için ambalaj fişleri yazdırmanıza olanak tanır, bu da genellikle müşteri siparişlerinizi göndermeniz gerektiğinde yararlıdır.

adaçayı-fatura durumu

Masraflar

“Faturalar” özelliğine benzer şekilde, Sage’nin “faturalar” özelliğinin kullanımı kolaydır, ancak gider izlemenizi yönetmenize yardımcı olabilecek otomasyon işlevlerinden yoksundur.

Yeni bir fatura oluşturmanın iki yolu vardır: gezinme çubuğundaki “+” düğmesi veya sizi “yeni satıcı faturası” sayfasına götüren “yeni fatura” düğmesini tıklayarak “satıcı faturaları” sayfası. 

adaçayı-faturaları

Faturalarda olduğu gibi, “satıcı” kutusunu tıkladığınızda yeni bir satıcı oluşturabilir veya satıcı listenizden bir satıcı seçebilirsiniz. “Öğe” formunu yazdığınızda, envanterinizden formun altında görünecek bir öğe seçebilirsiniz. Envanterinizi kullanırsanız Sage öğenizin ayrıntılarını otomatik olarak doldurur.

adaçayı-new-faturaları

Maalesef, Sage’nin “giderler” özelliğinden alabileceğiniz tek şey bu. QuickBooks Online’da olduğu gibi tekrarlayan bir fatura veya fatura hatırlatıcısı ayarlayamaz veya faturalarınızı çevrimiçi olarak ödeyemezsiniz (daha fazla bilgi edinmek isterseniz QuickBooks Online incelememizi okuyun). 

Sage’in “faturaları” özelliği harcamalarınızı takip etmek için mükemmeldir, ancak QuickBooks Online veya Xero gibi benzer platformlar, faturaları veya fatura hatırlatıcılarını tekrarlama gibi otomasyon işlevlerini sağlayarak bir adım daha ileri götürür. Hangi platformun daha iyi olduğunu bulmak için Xero ve QuickBooks Online karşılaştırmamızı okuyun.

Raporlama

Sage, 23 rapor şablonu ve raporlama hizmeti olan Sage Intelligence’a erişim sunar. Sage Accounting’in raporlama özelliği tek başına özel bir şey değil. Rapor özelleştirme seçeneğini, çoğu rapor için tarih aralığı ve sıralama düzeniyle sınırlar. 

Ancak, Sage Intelligence eklentisi Sage’in raporlarının daha çekici görünmesini sağlar ve ayrıca özel bir rapor şablonu da oluşturabilirsiniz.

Sage’in 23 rapor şablonu yedi kategoriye ayrılmıştır: “temel raporlar”, “ayrıntılı raporlar”, “nakit raporları”, “vergi raporları”, “ürün & hizmet raporları, ”“ çevrimiçi ödeme raporları ”ve“ veri raporları ”.

adaçayı-raporlama

“Temel raporlar” kategorisi, işletmenizi izlemek için kullandığınız “kâr” gibi ana raporları içerir & zarar, ”“ bilanço ”ve“ alacak hesapları ”. 

“Ayrıntılı raporlar” seçeneği, “defteri kebir”, “kar analizi” ve “satış geliri” gibi mali durumunuz hakkında daha ayrıntılı bilgi sunar.

“Nakit raporlar”, nakit akışınız ve işlemleriniz hakkında paranızın nereye gittiğini görebilmeniz için “nakit akışı tablosu” gibi raporlar içerir.

“Vergi raporları” kategorisinde, ABD vergi sezonu geldiğinde yararlı olan “satış vergisi raporu” ve “1099 satıcı raporu” olmak üzere iki rapor bulunur..

Ürünler & hizmetleri “seçeneğinde yalnızca belirli bir dönemdeki envanterinizin durumunu görmenizi sağlayan bir” stok hareketleri “raporu bulunur.

“Online ödeme raporları” nın sadece bir şablonu var, “Paya”, Paya kullanılarak yapılan ödemeleri görmek için Sage ile kullanılabilecek bir ödeme hizmeti.. 

Son kategori olan “veri raporları”, artık ihtiyacınız olmayan kişileri kaldırmanıza olanak tanıyan “kişi kişisel verileri” raporunu içerir.

adaçayı-muhasebe-stok

Sage Accounting’in raporlama işlevinin yanı sıra, Sage Intelligence’a “raporlama” sayfasının sağ üst kısmındaki “sage istihbarat” bağlantısını kullanarak da erişebilirsiniz. Sage Intelligence’in rapor formatları Sage Accounting’in standart raporlarından daha çekici.

Sage Intelligence’ın şablonlarındaki renkler ve grafikler, Sage Accounting’in standart raporuna kıyasla daha iyi görünmesini sağlar. Sage Intelligence ayrıca raporlarınızı bir XLSX dosyasına veya PDF dosyasına aktarmanıza olanak tanır.

adaçayı-istihbarat stok

Aralık 2019 itibariyle, kullanabileceğiniz 20’den az rapor şablonu vardır. Ancak, “raporlarım” sekmesine gidip “özel rapor oluştur” düğmesini tıklayarak özel bir rapor oluşturabilirsiniz..

adaçayı-istihbarat stok

Destek

Sage, kullanıcılarına bir blog, yardım sayfaları ve ücretli kurslar dahil olmak üzere keşfedecekleri zengin bilgiler sunar.

Sage’in desteğine ulaşmak için, gezinme çubuğunun sağ tarafındaki “Sage Müşteri Topluluğu” nda profilinizi açacak olan “yardım” düğmesini tıklayın. En üstteki çubukta, Sage Müşteri Topluluğunda hem tartışmaları hem de makaleleri arayabileceğiniz bir arama kutusu görürsünüz..

adaçayı-support-toplum

Sage Müşteri Topluluğu aracılığıyla Sage’nin yardım makalelerine, tartışmalarına ve Sage tarafından sunulan kursları satın alabileceğiniz Sage Üniversitesi’ne erişebilirsiniz. Sage’nin ürünleri ile ilgili kurslar var, ancak muhasebe ve defter tutma gibi genel becerilerle ilgili kurslar da var..

Sage’nin desteğine ulaşmak istiyorsanız, profil sayfasının sağ tarafındaki yeşil renkli “çevrimdışı sohbet oluştur” düğmesini tıklayın. Ardından, sorununuzu açıklığa kavuşturmak için bir form doldurun ve Sage’in müşteri desteği 48 saat içinde size geri dönecektir.

adaçayı destek

Karar

Sage, rakiplerini yenmek için gereken ekstra özelliklerden yoksundur. Hatırlatmaların olmaması ve yinelenen faturalar veya faturalar, özellikle verimliliğini artırmak isteyen işletmeler için bir anlaşma kırıcı olabilir.. 

Ancak, envanter özelliği mükemmeldir ve diğer platformların nadiren sahip olduğu bir izleme işlevine sahiptir. Sage Intelligence – raporlama eklentisi – harika görünen raporlar üretir ve özel raporlar oluşturabilirsiniz.

Sage’in fiyatı başlangıçta ucuz gibi görünebilir, ancak 10 ABD doları için çok fazla özellik sunmuyor. Bu fiyata sunulan özelliklerin çoğu, ücretsiz, küçük işletme muhasebe aracı Wave ile de mevcuttur.. 

Sage’nin sayfalarında gezinmek kolay olan temiz bir arayüz bulunur. Bununla birlikte, bazı sayfalar, kullanıcıların bunalmasına neden olabilecek bağlantılar ile aşırı kalabalıktır. Sage Accounting’in desteği ücretli kurslar, yardım makaleleri ve tartışma forumu dahil birçok içerik sunar.

Şimdiye kadar okuduklarınızı beğendiyseniz, Sage’nin işletmeniz için uygun olup olmadığını kendiniz görmek için Sage’nin 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü deneyin.

Daha önce Sage kullandınız mı? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde duymak isteriz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map