Xero vs. Quickbooks online – aktualizované 2020

Ak ste na trhu s cloudovým účtovným softvérom na podporu svojho rastúceho podnikania, môže sa zdať, že existuje nespočetné množstvo možností. Tu na Cloudwards.net vám chceme pomôcť vybrať ten správny účtovný softvér pre vaše podnikanie. V tomto článku sa chystáme porovnávať Xero a QuickBooks online, aby sme zistili, čo vyniká dvoma najlepšími poskytovateľmi v tomto odvetví..


Ak ste si prečítali našu individuálnu recenziu Xero a QuickBooks Online, viete, že sú silnými konkurentmi a obaja vytvorili náš zoznam najlepších účtovných softvérových programov. Xero a QuickBooks Online vykonávajú mnoho rovnakých funkcií vrátane fakturácie, platenia účtov a bankového vyrovnania, takže rozdiel môže byť v tom, ako ľahké tieto úlohy vykonávajú..

1

fakturácia

Jednou z prvých oblastí tohto porovnania Xero vs QuickBooks Online, ktorú preskúmame, je fakturácia. Koniec koncov, fakturácia zákazníkov a vyberanie dlžných peňazí vás udržia v podnikaní. Nižšie je uvedená tabuľka porovnávajúca možnosti fakturácie Xero a QuickBooks Online.

SlužbyRýchly knihy online: Xero:
Poslať opakujúce sa faktúryÁnoÁno
Automaticky pridať oneskorené poplatkyžiadnyžiadny
Poslať pripomenutie platbyÁnoÁno
Integrujte sa s inventáromÁno (náklady navyše)Áno (v cene)
Účet za odpracované hodinyÁno (pri najvyššom pláne)Áno (pri najvyššom pláne)
Prispôsobte faktúryÁno (v rámci softvéru)Áno (odovzdaním šablón)

Tieto účtovné softvérové ​​programy na báze cloudu ponúkajú svojim používateľom podobné funkcie. Ak sa však ponoríte hlbšie, nájdete medzi kľúčmi Xero a QuickBooks online kľúčové rozdiely.

Ak chcete prispôsobiť faktúru v službe Xero, musíte odovzdať šablónu prostredníctvom ponuky „Nastavenia“. Aj keď je to užitočné, ak už máte v Exceli formulár faktúry, ktorý chcete naďalej používať, QuickBooks Online vám tiež umožňuje prispôsobiť faktúry v jeho softvéri. Umožňuje vám vybrať farby, nahrať logo a tiež usporiadať faktúru.

Niekedy budete musieť k faktúre pridať poznámky, ktoré odkážu na prácu, podmienky alebo jednoducho vyslovia poďakovanie. QuickBooks Online poskytuje políčka pre tieto poznámky, ktoré sa objavia, keď sa faktúra pošle e-mailom alebo vytlačí, zatiaľ čo Xero sa nikdy nezobrazí. Spoločnosť Xero nemá na štandardných faktúrach ani miesto na pridávanie výrazov. Ak vaša firma často ponúka podmienky, môže to byť obchod s dohodami a mali by ste sa namiesto toho pozrieť na našu novú knihu kníh.

New-faktúry-Form

Xero aj QuickBooks Online odošlú automatické pripomenutia platieb na faktúry po termíne splatnosti. V Xero sa však nastavenia pripomenutia vzťahujú na všetkých zákazníkov. Každému klientovi, ktorý nezaplatil faktúru, sa pošle upomienka do siedmich dní po splatnosti. V QuickBooks Online je možné pripomenutie platby vyberať a používať individuálne.

Aj keď sa Xero a QuickBooks Online integrujú do vášho existujúceho inventára – aktualizácia množstiev po ruke, keď ťaháte položky do faktúr – za funkcie zásob je za službu QuickBooks Online účtovaný poplatok. Xero zahŕňa sledovanie inventára na každej úrovni predplatného (pozrite si našu recenziu služby OneUp pre inú službu, ktorá to tiež robí).

Nie všetok účtovný softvér je vytvorený pre podniky, ktoré fakturujú svojim zákazníkom hodinovú sadzbu. Projektový manažment v QuickBooks Online sleduje aj čas, je to však proces nastavenia a pridávania faktúr.

Ak chcete sledovať čas pomocou služby Xero, musíte sa zaregistrovať v jednej z niekoľkých dostupných aplikácií, ale môžete fakturovať zákazníkom hodiny odpracované na vašich faktúrach (prečítajte si našu recenziu služby FreeAgent za službu, ktorá v tejto súvislosti skutočne vykonáva hviezdnu prácu). ).

Nestačí zaslať faktúru, musíte však tiež inkasovať platbu. QuickBooks Online hravo porazí Xero v tejto oblasti. QuickBooks Online má platobné odkazy a spracovanie platieb integrované do svojho fakturačného systému. Zákazníci musia jednoducho kliknúť a zadať informácie o svojej kreditnej karte, ale ak tak urobia, budete musieť zaplatiť poplatky za spracovanie obchodníkom.

Spracovanie platieb v Xero si vyžaduje registráciu u externého poskytovateľa, napríklad Stripe alebo PayPal. Aj keď vám to poskytne viac možností a mohlo by vám to ušetriť peniaze za poplatky, pre zákazníkov nie je také ľahké platiť. Platby prostredníctvom týchto aplikácií sa však synchronizujú s aktivitou v službe Xero.

Dobrý účtovný program neposiela faktúry iba. Pomáha tiež sledovať vaše pohľadávky. Keď sa prihlásite do služby Xero, v hornej časti obrazovky sa zobrazí „faktúry, ktoré vám dlhujú“. Pod súčtom je stĺpcový graf súm, ktoré vám dlhujú, zoskupené podľa toho, ako dlho boli dlžné.

QuickBooks Online zobrazuje podrobné informácie na obrazovke „fakturácia“, pričom hlavný panel zobrazuje iba „príjem“.

Vo svojich správach tiež obsahuje „zhrnutie starnutia pohľadávok“. Xero má „správu o pohľadávkach vo veku“.

Veku-Pohľadávky-Report

Fakturácia nie je komplikovaná ani s účtovnými službami, tak Xero aj QuickBooks Online majú veľa pokročilých funkcií. QuickBooks Online ponúka viac ako Xero pri prispôsobovaní vašej skúsenosti a často vám umožňuje vykonávať úlohy v menšom počte krokov.

Kolo: Fakturačný bod pre QuickBooks online

Logo Xero Accounting
Logo QuickBooks online

2

bankovky

Zhromažďovanie peňazí je oveľa zábavnejšie ako ich platenie, ale silný účtovný program vám umožní ľahšie robiť oboje. U väčšiny účtovníckeho softvéru je platenie účtov jednoduchšie ako fakturácia, ale v Xero považujeme za intuitívnejší.

Zaplatenie nového účtu je v Xero jednoduchšie ako v QuickBooks Online. Všetko, čo musíte urobiť, je prejsť na „nákupy“ v časti „účtovníctvo“, vybrať „nové“ a potom kliknúť na „faktúra“. QuickBooks Online obsahuje niekoľko ďalších krokov.

Xero Review

Oba platobné formuláre výdavkov zahŕňajú štandardné polia, ako je napríklad príjemca platby a dátum splatnosti, a vypočítajú celkovú splatnú sumu z množstva a ceny za jednotku. Objednávky je možné po splnení previesť na faktúry, čo je príjemná funkcia šetriaca čas, ktorú ponúkajú dvaja poskytovatelia účtovníctva.

Výdavky v Xero a QuickBooks Online je možné automatizovať, ale tie ponúkajú len to, že majú vyšší cenový plán. Platba pravidelných výdavkov – napríklad nájom, elektrina alebo internet – prostredníctvom opakovanej faktúry vám každý mesiac ušetrí čas.

Existuje niekoľko spôsobov, ako nastaviť opakujúci sa účet v Xero. V časti „účty“, „nákupy“ a „nové“ nájdete „opakujúci sa účet“. Xero automaticky ukladá účty, ktoré zadáte, ako opakujúce sa a umožňuje vám vybrať možnosti opakovania. Ak si uvedomíte, že sa faktúra po zadaní a uložení často opakuje, je potrebné kliknúť na políčko, aby sa opakovalo.

Nastavenie opakujúcich sa účtov v QuickBooks Online je oveľa bolestivejšie. Uskutočňuje sa to prostredníctvom bankového registra, kde nájdete a kliknete na poslednú platbu uskutočnenú dodávateľovi. Po kliknutí na tlačidlo „zapamätať si“ vyberiete, ako často sa má platiť rovnaká faktúra a koľko platieb zostáva.

Problém je v tom, že ste už museli zaplatiť faktúru dodávateľovi a ak chcete, aby sa opakoval, musíte prejsť registrom. Ak ste novým softvérom, nebudete môcť automatizovať svoje mesačné platby od začiatku, ako je to v spoločnosti Xero..

Nakoniec je dôležité zostať na vrchole účtov, ktoré dlhujete. Hlavný informačný panel spoločnosti Xero má na pravej strane obrazovky sekciu „účty za platbu“. Keď prejdete na obrazovku „účty“, súčty sa zobrazia v hornej časti v rámčekoch aj v stĺpcovom diagrame.

Xero-Dashboard

Prístrojová doska QuickBooks Online nezobrazuje nadchádzajúce účty, iba zaplatené výdavky. Má viac historickú perspektívu ako perspektívu do budúcnosti.

Dashboard-zachytenie

Ak vaša firma platí mesačne veľa rovnakých výdavkov, spoločnosť Xero môže byť najlepšou voľbou. Je jednoduchšie automatizovať platby a jeho ovládací panel sa ľahko používa a je navrhnutý tak, aby zostal na špičke súčasných a budúcich účtov..

Kolo: Účtovný bod pre účtovníctvo Xero

Logo Xero Accounting
Logo QuickBooks online

3

správy

Základné finančné výkazy v Xero a QuickBooks Online – zisk a strata, súvaha a cashflow – poskytujú informácie o rôznych aspektoch vášho podnikania a sú prispôsobiteľné. Je ľahké pridávať stĺpce, meniť zoskupenia účtov a zobrazovať časové obdobia vedľa seba.

Na rozdiel od softvéru QuickBooks Online vám spoločnosť Xero poskytuje vyhlásenie o vlastnom imaní, čo je užitočné, ak má vaša firma viacerých investorov. Zobrazuje investície vlastníkov a zisky z akcií, ako aj zisky alebo straty z podnikania. Ak sa obávate, že jeden vlastník môže brať príliš veľa z podnikania, kvantifikuje tieto obavy.

Vlastný kapitál majiteľa

Okrem základných účtovných výkazov sledujú základné účty pohľadávok a účty starnutia záväzkov, kto dlhuje vám a čo dlžíte podľa bežných vedier po termíne splatnosti. QuickBooks Online sa ponorí hlbšie do pohľadávok ako Xero.

QuickBooks Online ponúka správy o zisku a strate zo strany zákazníka, porovnanie odhadov pripravených pre zákazníka oproti predajom tomuto zákazníkovi a správy o inkasách. To sú neoceniteľné informácie pre podniky, ktoré vo svojich knihách nesú značné množstvo pohľadávok.

Správy-Who-dlhuje-You

Aj keď program QuickBooks Online integruje spracovanie miezd, poskytuje iba prehľady o celkových mzdách a daniach zo mzdy, kompenzáciách pracovníkovi a podrobnostiach zamestnancov. Xero má oveľa viac správ a má vstavané funkcie ľudských zdrojov, ako sú napríklad zostatky a žiadosti o voľno, exekúcie miezd a ďalšie.

Jednoduchšie podniky nájdu všetky potrebné správy v Xero. Uprednostňujeme možnosť použiť drag and drop na úpravu prehľadov pomocou služby v rámci zapojenejšieho procesu QuickBooks Online. QuickBooks Online zvíťazil v tejto kategórii z dôvodu rozmanitosti a užitočnosti svojich správ.

Kolo: Správy poukazujú na QuickBooks online

Logo Xero Accounting
Logo QuickBooks online

4

stanovenie ceny

Bežné medzi poskytovateľmi softvéru, ceny na základe úrovní sa zvyčajne začínajú nižšími cenami za menej funkcií. QuickBooks Online a Xero nasledujú tento model. Vykopajte však hlbšie a uvidíte, že spoločnosť Xero obmedzuje transakcie na najnižšiu úroveň, zatiaľ čo program QuickBooks Online pridáva prístup k softvérovým funkciám a používateľom s rastom vašej firmy..

Pri najnižšom mesačnom poplatku je veľký rozdiel medzi Xero vs QuickBooks Online. Časný plán spoločnosti Xero je 9 dolárov mesačne, zatiaľ čo program Simple Start programu QuickBooks Online stojí 20 dolárov mesačne. Prvý z nich výrazne obmedzuje prístup používateľov k účtovnému softvéru. Podnik môže odoslať iba päť faktúr a ponúk, zadať päť účtov a zladiť 20 bankových transakcií.

Naproti tomu plán Simple Start obsahuje odhady, fakturáciu a sledovanie výdavkov, základné správy a daň z obratu. Zatiaľ čo k účtovnému softvéru má prístup iba jeden zamestnanec, v porovnaní s neobmedzeným počtom používateľov na Xero, nedostatok transakčných limitov z neho robí lepšie riešenie pre malé podniky.

Plán spoločnosti Xero v strednej vrstve nazvaný Growing stojí mesačne 30 dolárov a odstraňuje všetky obmedzenia používania bez pridávania funkcií. Program Essentials QuickBooks Online je 30 dolárov mesačne. Okrem všetkého, čo je v pláne Simple Start, vám poskytuje platbu faktúr, sledovanie času a zvyšuje počet používateľov, ktorým je povolený prístup k trom.

Stanovený plán je najdrahšou možnosťou spoločnosti Xero pri cene 60 dolárov mesačne. Pridáva viac mien a schopnosť vkladať alebo sledovať výdavky. Tá je v dolných vrstvách nepárne. Plány spoločnosti Xero sú jasne štruktúrované s myšlienkou, že budú rásť s vašou firmou, ale aj najmenší podnik musí platiť účty.

QuickBooks Online ani Xero vám neumožňujú sledovať čas a náklady spojené s projektmi, kým neuhradíte ich najdrahší plán. Plán QuickBooks Online Plus stojí rovnako ako najvyššia úroveň Xero, 60 dolárov mesačne, a pridáva sledovanie zásob a až päť používateľov.

Malé podniky často zápasia so spracovaním miezd. Je ľahšie zadať zákazku externe, ako sami počítať a vyberať dane. Funkcie spracovania miezd v QuickBooks Online stoja ďalších 19 dolárov alebo 49 dolárov mesačne, v závislosti od toho, čo potrebujete, plus 2 doláre na zamestnanca.

Xero nemá vstavané spracovanie miezd. Namiesto toho sa jeho softvér integruje do viacerých aplikácií, ktoré poskytujú účtovnícke služby. Poplatky sa líšia, ale spravidla účtujú mesačnú základňu a potom na zamestnanca. Možno budete chcieť mať pre výber miezd rad možností, ale porovnaním možností a poplatkov budete tráviť viac času.

Po najnižšom cenovom pláne majú Xero aj QuickBooks Online porovnateľné ceny. QuickBooks Online však ponúka spracovanie miezd, čo mu poskytuje nepatrnú výhodu.

Ak dávate prednosť jednoduchšiemu cenovému plánu, prečítajte si našu recenziu spoločnosti Sage. Ak nechcete platiť vôbec nič, náš postup pri kontrole vlny je spôsob, ako ísť.

Kolo: Cenový bod pre QuickBooks online

Logo Xero Accounting
Logo QuickBooks online

5

Užívateľská prívetivosť

Porovnanie užívateľskej prívetivosti QuickBooks Online a Xero je do istej miery situáciou jabĺk do pomarančov.

Aplikácia QuickBooks Online, aj keď je populárna, nie je známa ľahkým používaním. V účtovnom softvéri existuje krivka učenia sa, ale je to čiastočne preto, že to dokáže veľa. Vďaka viacerým funkciám a možnostiam sa naučiť, ako ich používať, trvá dlhšie.

Xero má užívateľsky prívetivejšie rozhranie s jasne označenými funkciami a jednoduchším pracovným tokom. Ak nepotrebujete pokročilejšie funkcie účtovníctva QuickBooks Online, uprednostňujeme dashboardy spoločnosti Xero a prijímanie menších krokov na zasielanie faktúr a platenie účtov.

Kolo: Bod užívateľskej prívetivosti pre účtovníctvo Xero

Logo Xero Accounting
Logo QuickBooks online

6

Pokročilé funkcie

Teraz, keď sme sa zaoberali základnými funkciami účtovníctva, ktoré každá firma potrebuje, sa pozrieme na niekoľko pokročilých účtovných funkcií, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere medzi Xero vs QuickBooks Online.

Investičný majetok zahŕňa pozemky, budovy alebo vybavenie, ktoré vlastní vaša firma. Pre niektoré podniky by mohli predstavovať významné investície. Ak váš účtovný softvér nesleduje odpisy a odchody do dôchodku, musíte ich uchovávať v samostatných tabuľkách a zadávať manuálne zápisy do denníka..

Pretože môžete importovať existujúcu tabuľku, funkčnosť fixných prostriedkov spoločnosti Xero vám ušetrí čas pri ich nastavovaní. Jeho softvér počíta odpisy a umožňuje vám nakladať s nimi. V jej prehľadoch nájdete harmonogramy odpisov a vyradenia, ako aj vyrovnania dlhodobého majetku.

QuickBooks Online nemá zabudované moduly fixných aktív do svojho účtovníckeho softvéru, takže so všetkým musíte zaobchádzať manuálne.

Fixnými majetok-Reports

Spoločnosť Xero práve spustila modul projektov, ktorý je súčasťou všetkých cenových plánov. Pomocou neho môžete sledovať ponuky a požadovať vklady na projekt. Umožňuje vám tiež sledovať strávený čas a peniaze a vypočítať ziskovosť projektu.

QuickBooks Online sleduje projekty iba podľa najvyššieho cenového plánu. Ak platíte za plán Plus, budete môcť k projektu priradiť výdavky, čas a faktúry. Prehľady počítajú ziskovosť, nevyfakturovaný čas a náklady, takže môžete zostať na špičke zdravia projektu.

Xero má v QuickBooks Online v oblasti riadenia zásob miernu výhodu. Zásoby v QuickBooks Online sú sledované podľa cien, obrázkov a kategórií. V oboch účtovných programoch sa aktualizujú množstvá po výbere položky inventára na faktúre. QuickBooks Online počíta náklady na produkt pomocou FIFO, zatiaľ čo Xero používa metódu priemerných nákladov.

Xero ponúka správy na nájdenie najpredávanejších a najziskovejších položiek. Navyše získate v každom pláne až 4 000 sledovaných položiek a neobmedzené množstvo nevysledovaných položiek. S programom QuickBooks Online opäť platíte za najdrahší plán na získanie funkcií inventára.

Kolo: Pokročilé funkcie pre účtovníctvo Xero

Logo Xero Accounting
Logo QuickBooks online

7

Verdikt

Ak ste novým softvérom na vytváranie účtov v cloude, odporúčame spoločnosť Xero. Vďaka jeho jednoduchému a priamemu rozhraniu budete môcť začať v kratšom čase, ako by ste mali s QuickBooks Online. Prístrojová doska Xero a domovské obrazovky pre každú funkciu navyše pomáhajú firmám zameraným na každodenné operácie, aby všetko fungovalo hladko.

Celkovo je Xero vynikajúcou voľbou pre menej skúsených účtovníkov a malé podniky, ktoré neplánujú príliš veľký rast.

Ak však potrebujete niečo o niečo viac, QuickBooks Online je lepšou voľbou a celkovo lepšou voľbou, čím sa stáva víťazom tohto článku, aj keď iba vlasmi.. 

Ak potrebujete spracovanie miezd a integrované spracovanie obchodníkov, QuickBooks Online bude určite lepšie vyhovovať potrebám vašej firmy. Zákazníci uprednostňujú možnosť kliknutia na odkaz vo faktúre a priame platby, ale viac času trávite nastavením opakujúcich sa faktúr. Podniky, ktoré sa musia rozhodovať o pokračujúcich vzťahoch so zákazníkmi, ocenia jej hĺbkové správy.

Víťaz: QuickBooks

Nakoniec, ak ste nútení zvoliť si medzi Xero vs QuickBooks Online, odporúčame Xero pre malé podniky, ktoré začínajú, a QuickBooks Online pre väčšie, alebo ak ich prevádzkujú ľudia, ktorí majú trochu viac skúseností s účtovným softvérom..

Už ste vyskúšali niektorú z účtovníckych služieb? Ktoré uprednostňuješ? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujeme za prečítanie tohto porovnania Xero vs QuickBooks Online.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map