Wrike vs Trello: Bitka o dva veľké mená v roku 2020

V tomto článku porovnávame dva nástroje riadenia projektov: Wrike a Trello. Obaja sú medzi našimi obľúbenými. Wrike sa v našich skladbách vždy darí dobre a my používame Trella v zákulisí tu na Cloudwards.net. Uvidíme, čo vyjde na vrchole v tomto porovnaní Wrike vs. Trello.


Trello je veľký hráč a Atlassian ho dostal pred pár rokmi za 425 miliónov dolárov. Je to na hranici riadenia úloh a projektov, pričom jeho jednoduchý súbor funkcií a jednoduchosť použitia sú hlavnými plusy (prečítajte si našu recenziu Trellu)..

Wrike je sofistikovaný nástroj, ktorý ponúka manažérom množstvo funkcií a je určený na podrobnejšie plánovanie. Nárokuje viac ako 18 000 spokojných zákazníkov, medzi ktoré patria významné značky, ako sú Mars, L’Oreal a Tiffany, ako aj bývalý zlý supergiant Google (prečítajte si stĺpec Stav cloudu, v ktorom sa dozviete, ako sa spoločnosť Google stala zlou).

Wrike a Trello majú rôzne prístupy, pričom Wrike sa viac zameriava na podnikanie a Trello je jednoduchý a priamy. 

Viac o tom, čo sme si mysleli o Wrike, si môžete prečítať v našej recenzii Wrike. Ak uvažujete o tom, že sa Trello otočí, prečítajte si príručku nášho začiatočníka pre Trello, ktorá vám pomôže začať.

Zostavenie boja: Wrike vs. Trello

Wrike a Trello budeme porovnávať v niekoľkých kolách, pričom každé z nich sa bude zaoberať inou oblasťou. Ten, kto vyhrá najviac kôl, bude ocenený bojom. Ak je to dokonca na konci, bude to bodové rozhodnutie, na základe ktorého vyhrala svoje kolá širšími maržami.

Najprv porovnáme funkcie, keď sa pozrieme na to, čo nástroje robia, pretože je to také dôležité. Potom ich porovnáme s cenou, aby sme zistili, čo je pre vašu peňaženku jednoduchšie. Ak nechcete veľa utrácať, prečítajte si našu recenziu Freedcamp, kde nájdete ďalšiu dobrú voľbu.

Potom zvážime jednoduchosť použitia, pretože to bude mať veľký vplyv na užitočnosť tohto nástroja pre vás v praxi. Nakoniec sa pozrieme na bezpečnosť a súkromie, ktoré sú hlavnými hľadiskami pri práci v cloude.

Trello je ľahko použiteľný nástroj, preto očakávame, že bude mať silné kolo tri, ale tešíme sa na to, čo sa stane inde. Wrike je technicky silná, ale nedochádza k tomu, aby sa vlastnosti alebo zabezpečenie a ochrana súkromia vzdali záverov.

Napriek tomu musí byť Wrike trochu obľúbený. Je to jeden z našich najlepších nástrojov a získal porovnanie v porovnaní Wrike vs. Asana. Poďme a začneme prvé kolo.

Vlastnosti

Funkcie hovoria o tom, čo softvér robí a čo môže priniesť do vášho projektu. Väčšina softvérov na riadenie projektov je založená na úlohách, ale okrem toho môžu byť veci veľmi odlišné a so všetkými možnými spôsobmi usporiadania a zobrazenia položiek, ktoré musíte urobiť..

Okrem štruktúry projektu a spôsobov, ako si môžete prezerať svoje údaje, sa pozrieme na možnosti komunikácie, podporované platformy a doplnky, ako napríklad na sledovanie času alebo automatizáciu..

Pre dobrý príklad nástroja s neobvyklými funkciami sa pozrite na našu recenziu Airtable. Zatiaľ sa však na Wrike pozrieme podrobnejšie.

Wrike

Wrike vám umožňuje vytvárať úlohy a podúlohy. Môžete ich priradiť ľuďom a vytvoriť závislosti, aby ste sa uistili, že váš projekt je dokončený včas. Závislosti sú užitočným spôsobom, ako udržiavať svoj projekt na dobrej ceste a umožňujú vám ľahko vyriešiť problémy súvisiace s harmonogramom.

wrike-závislosťou

Má vlastný systém generovania prehľadov a funkciu kontroly pravopisu, ktorá vám umožňuje komentovať súbory, a to aj v konkrétnych bodoch vo videách. Ak robíte veľa práce s videom, bude pre vás užitočný náš najlepší cloudový ukladací priestor pre video.

Vytváranie úloh môžete uľahčiť nastavením formulárov, čo je užitočné, ak chcete, aby vaši zamestnanci vytvárali úlohy so stanovenou štruktúrou. Po vytvorení úlohy môžu všetci vidieť, čo je potrebné urobiť a kto je im priradený, ako aj relevantné informácie, ktoré sa rozhodnete zahrnúť. To všetko sa deje bez toho, aby niekto musel zvolať schôdzu alebo poslať správu ručne.

Úložný priestor začína na 2 GB a stúpa na 100 GB na svojom najvyššom pláne, s veľkým obmedzením veľkosti príloh na 4 GB. To by malo byť dosť, ale ak potrebujete viac, pozrite sa na naše najlepšie online úložisko pre tímových sprievodcov.

wrike-integrácia

Spoločnosť Wrike ponúka integráciu v rôznych kategóriách. Zahŕňajú možnosti komunikácie, ako sú Microsoft Outlook, Gmail a Slack, spolu s mnohými ďalšími.

Wrike má tiež aplikácie pre stolné a mobilné aplikácie, takže sa neobmedzujete iba na prácu v prehliadači.

Trelly

Trello je kanbanová doska. Umožňuje vám vytvárať úlohy a triediť ich do stĺpcov. Stĺpcom môžu byť priradené rôzne názvy na definovanie vášho pracovného postupu. Napríklad jednoduché nastavenie môže mať „čo robiť“, „robiť“ a „robiť“.

Trelly-card-detail

Môžete nastaviť, aby stĺpce predstavovali členov tímu, aby ste videli, kto sa zaoberá konkrétnou úlohou. Takto môže každý vo vašom tíme vidieť, kto je poverený robiť to, čo treba urobiť a čo je hotové. Je to vynikajúci spôsob, ako informovať všetkých o tom, čo sa deje.

Okrem toho, že je pre manažérov užitočný, dáva celému tímu prehľad o tom, čo každý robí.

Úlohy môžu zahŕňať kontrolný zoznam podúloh, ale neexistuje správa závislostí. Nie každý to však potrebuje. Úlohy môžu byť označené rôznymi farebnými kategóriami a nálepkami, ktoré si môžete prispôsobiť.

Trelly-nálepky

Aj keď sa to darí dobre, všetko je o Trello. To znamená, že existuje niekoľko zvončekov a píšťaliek.

Môžete nahrať súbory a pripojiť ich k úlohám, ale podľa bezplatného plánu môžu mať veľkosť iba 10 MB. To je celkom obmedzené, ale pri platbe za službu sa maximálna výška zvyšuje na 250 MB. Počet príloh, ktoré môžete mať, však nie je nijako obmedzený, takže získate neobmedzené celkové úložisko.

Trello sa môže integrovať s inými platformami prostredníctvom svojich „power-ups“. Existuje ich veľa a prichádzajú do kategórií, ako sú napríklad nástroje na správu súborov a vývojárske nástroje. Vývojári môžu na rozšírenie platformy využiť aj rozhranie Trello API.

Okrem verzie prehľadávača má spoločnosť Trello aj špeciálne aplikácie pre hlavné stolné a mobilné platformy. Ospravedlňujeme sa, Linux fanúšikovia.

Okolo jednej myšlienky

Wrike začal toto kolo s ranou, vyrazil príval údery a nechal Trello bojovať. Trello je vynikajúci v tom, čo robí, ale nerobí nič iné a široká škála funkcií spoločnosti Wrike ho stavia do inej ligy..

Trello má neobmedzené úložisko, ale väčšia veľkosť prílohy Wrike je lepšia, ak pracujete s veľkými súbormi a vy môžete upgradovať svoje úložisko. Náš najlepší článok o úložisku v cloude bude užitočný, ak to plánujete.

Toto kolo vidí Wrike urobiť pohodlný štart a mať čoskoro vedenie.

Víťaz: Wrike

cena

Ďalej sa pozrieme na tvorbu cien. Budete chcieť vedieť, že výhody vášho softvéru prevažujú nad nákladmi. Našťastie majú obe platformy bezplatné ponuky, takže ich môžete pred potvrdením vyskúšať. Ani to nie je príliš drahé, ale Wrike stojí vyššie na vyšších úrovniach.

Wrike

Wrike má bezplatnú úroveň až pre päť používateľov. Jeho platené plány začínajú na 9,80 dolárov na používateľa mesačne a odtiaľ sa zvyšujú. Má tiež doživotný plán, ktorý by sa mal oplatiť využiť, ak máte veľkú organizáciu a máte v pláne ju integrovať v celom rozsahu.

Pri zvyšovaní cenovej stupnice sa odomkne veľa zobrazení a pokročilejších funkcií spoločnosti Wrike, preto sa oplatí pozorne sledovať, čo potrebujete, a podľa toho zvoliť plán. Napríklad budete potrebovať aspoň profesionálny plán na získanie podúlohy a na používanie funkcií sledovania času Wrike budete potrebovať obchodnú úroveň alebo vyššiu..

Trelly

Trello má použiteľnú bezplatnú vrstvu, ktorá vám umožňuje prístup k jej základným funkciám. Jej obchodný plán pridáva funkcie a zvyšuje limit pripútanosti a vrstva Enterprise pridáva ďalšie funkcie vrátane širšieho výberu možností zabezpečenia..

Na bezplatnej vrstve získate iba jedno zapnutie. Keď však platíte, neexistujú žiadne limity, takže ak plánujete rozšírenie Trello a jeho integráciu s inými online službami, je to spôsob, ako ísť.

Úroveň: Cena za užívateľa a mesiac:
zadarmozadarmo
Biznis trieda$ 9,99
podnik20,83 USD (ale klesá s počtom používateľov)

Druhé myšlienky

Obe platformy ponúkajú bezplatnú úroveň, ale Wrike’s je pomerne obmedzená a hlavné funkcie sú rozmiestnené na každej úrovni. Trello vám poskytuje základy bezplatne, potom vám ponúka viac zo všetkého so svojimi platenými možnosťami, spolu so zlepšenou bezpečnosťou a podporou.

Dalo by sa to však zmeniť a poukázať na to, že to, čo za Wrike zaplatíte, presahuje rámec toho, čo ponúka Trello.

Radšej by sme uprednostnili bezplatnú ponuku spoločnosti Trello, ale Wrike je oveľa sofistikovanejší nástroj a ponúka viac, keď pôjdete hore. Aj keď Wrike je drahší, robí tak, keď ponúka viac ako Trello. Nie sme presvedčení, že obchodná úroveň spoločnosti Trello predstavuje zlepšenie oproti profesionálnemu plánu Wrike za podobné ceny.

Vyhlasujeme toto kolo za kravatu. Tí z vás, ktorí nepotrebujú pokročilé funkcie, by sa však mali rozhodnúť pre Trello. Ak ste ochotní zaplatiť najvyšší dolár, pozrite sa na náš posudok Aha, ktorý obsahuje ďalší vysoko kvalitný, ale drahý nástroj.

Výherca: Tie

Jednoduchosť použitia

Ďalej sa pozrieme na jednoduchosť použitia. Ak nedokážete zistiť, ako ich používať, všetky funkcie na svete vám nepomôžu, takže uvidíme, ktorý softvér robí lepšiu prácu tým, že sa sprístupníme a pomôžeme vám veci vyriešiť..

Najlepší softvér na riadenie projektov nenabízí iba energiu, poskytuje vám pomoc a pomáha vám naučiť sa jeho pokročilejšie funkcie. Prezrite si našu recenziu LeanKit, kde nájdete príklad nástroja, ktorý vám pomôže učiť sa prostredníctvom vynikajúceho vzorového projektu.

Wrike má silnú povesť všade okolo, ale ľahkosť použitia nie je jeho silnou stránkou, takže Trello je vďaka svojmu jednoduchému usporiadaniu a prívetivosti drag-and-drop obľúbený.

Wrike

Začíname s programom Wrike je jednoduchý a jednoduchý proces registrácie, po ktorom pozývate svojich kolegov, aby sa pripojili k vášmu tímu. Potom môžete nastaviť svoj pracovný priestor. Ak chcete, môžete začať prázdnou tabuľou, ale odporúčame vám použiť jednu zo šablón Wrike.

wrike pozvať

Umožňujú vám používať Wrike rôznymi spôsobmi. Odvádzajú dobrú prácu, aby vám ukázali, čo sa dá urobiť, takže sa oplatí preštudovať si niekoľko nápadov, keď začínate.

Ak chcete na urýchlenie práce využiť šablóny, prečítajte si našu recenziu v Podiu, kde sa dozviete viac o platforme, ktorá vám umožňuje prispôsobiť ich vašim potrebám..

Keď začnete používať Wrike, zistíte, že jeho rozhranie je silné a intuitívne a máte k dispozícii veľa informácií. Pri navigácii sa však môžete stratiť. Má vynikajúci systém pomoci, keď uviaznete, ale zistíte, že musíte veci najskôr vyriešiť.

Trelly

Trello príde na to niekoľko minút a je taká jednoduchá, že dokumentáciu nikdy nebudete potrebovať. Ak môžete veci presúvať myšou, môžete ich použiť.

Jeho dizajn je intuitívny a jeho ponuky a tlačidlá sa dajú ľahko nájsť. Väčšina z nich je samovysvetľujúca a mnohí majú text popisujúci, čo robia. Je dôležité, že je to rýchle, bez oneskorení rozhrania, ktoré niekedy vidíme v nástrojoch založených na prehliadači.

Ak sa dostanete do problémov, zistíte, že Trello ponúka veľa pomoci a podpory. Má stovky článkov vo svojej databáze znalostí a komunitnú stránku plnú otázok a odpovedí od ostatných používateľov. Ak potrebujete požiadať o pomoc, môžete tak urobiť alebo sa obrátiť na podporu spoločnosti Trello priamo prostredníctvom poskytnutého formulára.

Okrúhle tri myšlienky

Rovnako ako pri cenovom kole je to ťažké zavolať, pretože Wrike a Trello ponúkajú také rôzne veci. Trello sa ľahšie používa, ale porovnanie sa zdá nespravodlivé, keď Wrike urobí omnoho viac.

Toto kolo však musíme odovzdať Trellovi. Wrike je komplexný nástroj, ktorý má krivku učenia. Trello to tak nie je a je ťažké sa pozrieť okolo minulosti. Udržuje veci jednoduché a je to druh nástroja, ktorému môžete dôverovať každému, kto ho potrebuje, bez toho, aby ste potrebovali príliš veľa technickej podpory.

Vďaka tomu je každý z nich v konečnom kole. Trello si drží svoje vlastné veci a veci sa nemôžu blížiť.

Ak si ceníte ľahké použitie, ale nechcete robiť kompromisy pri výkone, pozrite si náš obľúbený nástroj na správu projektov v našej monday.com recenzii.

Víťaz: Trello

zabezpečenia & súkromia

Teraz, keď sme prešli jednoduchými vecami, kopáme hlbšie a hľadáme bezpečnosť a súkromie. Chceme vidieť silný výber užívateľských možností, ako aj certifikátov a spoľahlivých technológií používaných na poskytovanie služieb. Wrike v našej recenzii skóroval dobre, ale uvidíme, či ho Trello môže vyvrátiť a vyhrať súťaž.

Obe platformy robia veľa pre ochranu vášho online zabezpečenia. Čo je však najlepšie vidieť. Začnime.

Wrike

Spoločnosť Wrike má rozsiahlu sadu funkcií a možností používateľa, ktoré vás chránia pred počítačovou kriminalitou. Mnohé z nich sú však k dispozícii iba vo svojom pláne podnikania.

Na tejto úrovni sa ponúka dvojfaktorové overenie. Môžete tiež získať jednotné prihlásenie SAML 2.0, používateľské ovládacie prvky a prístupové oprávnenia, vlastné zásady pre heslá a správy o audite.

wrike-activity-správy

Pod kapotou je Wrike rovnako silný s protokolom TLS v1.2, ktorý sa používa na šifrovanie údajov pri prenose, a 256-bitovým AES pre ukladanie údajov. Ak si nie ste istí, čo to je, prečítajte si náš popis článku o šifrovaní.

Je v súlade s EU-U.S. Ochrana osobných údajov, ako aj všeobecné nariadenie o ochrane údajov. Má tiež certifikáty ISO a SOC.

Rovnako ako vo väčšine oblastí, Wrike má čo ponúknuť, ale medzi plánmi sa líši. To znamená, že za pokročilejšie funkcie môžete platiť, ak ich potrebujete, ale musíte sa bližšie pozrieť na to, čo je k dispozícii na každej úrovni..

Trelly

Trello vám štandardne poskytuje dvojfaktorovú autentifikáciu, a to aj na základe bezplatného plánu. Jeho ďalšie platené programy zahŕňajú ďalšie funkcie, ako napríklad jednotné prihlásenie Google, pozvánky s obmedzením domény a nastavenia týkajúce sa povolení.

Trelly pozvať

Ak máte obavy, že niekto ukradol vaše prihlasovacie údaje, môžete si prezrieť zoznam relácií na stránke nastavení Trella. Môžete si tiež stiahnuť súbor, ktorý obsahuje informácie, ktoré o vás Trello ukladá. Náš spôsob ochrany vášho článku o ochrane osobných údajov má spôsoby, ako zaistiť, aby ste nevynechali viac informácií, ako máte v úmysle.

Trello je držiteľom certifikátu SOC 2 a spĺňa požiadavky EU-U.S. a Swiss-U.S. štíty na ochranu súkromia. Využíva Amazon Web Services ako chrbticu s 128-bitovým šifrovaním TLS a AES pre prenášané dáta. Prílohy sú šifrované 256-bitovým AES.

Má priebežný záložný systém a sľubuje obnoviť prístup k vašim údajom rýchlo v prípade výpadku. Ak chcete zálohovať sami, náš najlepší článok o online zálohovacích službách obsahuje množstvo užitočných informácií.

Kolo štyri myšlienky

Mysleli sme si, že toto kolo bude pre Wrike ľahké, ale pri bližšom preskúmaní ponúka Trello viac, ako sme očakávali. Dvojfaktorové overenie je príjemné napríklad pri jeho bezplatnej ponuke, aj keď spoločnosť Wrike túto funkciu ponúka, ak za ňu zaplatíte. Prečítajte si náš článok o dvojfaktorovom overovaní, aby ste sa o ňom dozvedeli viac.

Vďaka silnejšiemu výberu možností, ako majú používatelia kontrolovať spôsob, akým používajú túto službu, sa však Wrike celkovo stáva lepšou voľbou. Má tiež silnejšie šifrovanie a užitočné funkcie auditu, ktoré vám umožnia sledovať, čo váš tím dokáže.

Wrike absolvuje posledné kolo, pretože je to dobrá voľba pre tých, ktorí si uvedomujú bezpečnosť. Trello sa však nepustil.

Ak hľadáte alternatívy, ktoré sú tiež silné v oblasti zabezpečenia a ochrany osobných údajov, pozrite sa na našu kontrolu inteligentných listov.

víťaz: Wrike

Verdikt

Po dvoch kolách na Wrike a jednom na Trellovi, Wrike zvíťazí hneď na konci súťaže. Bolo to však blízko, keď Trello začal dobrý boj. Wrike má lepšie vlastnosti a vyššiu bezpečnosť, vďaka čomu získava víťazstvo nad prístupom, ktorý je pre užívateľa prívetivejší.

Oba nástroje majú svoje využitie, pričom široká škála funkcií spoločnosti Wrike je vhodná pre pokročilé riadenie projektov a tímy, ktoré chcú do nástroja investovať dlhodobo. Môže pomôcť s vecami, ako je sledovanie času a zlepšenie pracovných postupov.

Trello je lepší pre tých, ktorí potrebujú jednoduchý spôsob plánovania a prideľovania úloh, ako aj pre každého, kto dáva prehľad o tom, čo tím robí. Umožní vám to zistiť, kedy sú veci pripravené, a sledovať, čo zostáva.

Trelly vytvoriť-board

Wrike a Trello majú bezplatné plány a skúšky svojich platených funkcií, takže ak ich chcete vyskúšať, nič vás nebráni v tom, aby ste si ich vyskúšali, aby ste videli, čo ponúkajú..

Ak ste použili niektorý z týchto nástrojov, radi by sme počuli, čo ste si mysleli. Ak máte k nášmu posudku o porovnaní niečo iné, dajte nám vedieť. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me