Wrike vs Basecamp: Dva veľké mená Trade Blow v roku 2020

V histórii boli zaznamenané epické zúčtovania: Ali vs. Frazier, McEnroe vs. Connors, Cardi B vs. Nicki Minaj. Do tohto porovnania Wrike vs Basecamp pridáme ďalší súboj, ktorého víťaza bude najviac zaujímať projektových manažérov..


Spoločnosť Wrike bola uvedená na trh v roku 2006 a má vo svojich knihách viac ako 18 000 spoločností vrátane významných klientov, ako sú Google, L’Oreal a Mars. Je to platforma bohatá na funkcie, ktorá patrí medzi najlepší softvér na správu projektov.

Basecamp je veľké meno a môže sa pochváliť ohromujúcimi 3 miliónmi prihlásení. Bol vytvorený v roku 2004 tímom za aplikačným rámcom Ruby on Rails.

Obidva nástroje sa v našich osobných článkoch predtým objavili. Wrike vyhral náš zápas Wrike vs. Asana, ale prehral v monday.com vs. Wrike. To je však sotva hanba, pretože monday.com je to najlepšie, čo existuje. Basecamp prišiel o našu bitku v hre Asana vs. Basecamp, takže sa bude chcieť odraziť.

V našich recenziách sme sa dôkladne zamerali aj na obe služby, takže ak sa o nich chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu Wrike recenziu a Basecamp recenziu.

Nastavenie boja: Wrike vs. Basecamp

Wrike a Basecamp nebudú bojovať s päsťami alebo zbraňami, ale s prvkami, možnosťami a kvalitou dizajnu. Porovnávame ich počas štyroch kôl a v každom z nich bude vyhlásený víťaz. Celkovým víťazom bude nástroj, ktorý zaberá najviac kôl.

Otvoríme ich porovnaním funkcií, aby sme zistili, ktorý nástroj je najlepší. Funkcie sú v centre toho, čo softvér môže priniesť vášmu tímu. Potom sa pozrieme na cenu, aby sme zistili, ktorá má najlepšiu hodnotu. Mnoho platforiem ponúka niekoľko možností, preto je dôležité zistiť, ktorá je najlepšia.

V jednoduchosti používania posúdime, ktoré fungujú s najmenšími rozruchmi a urobia maximum, aby sme vám pomohli začať. V rámci zabezpečenia a ochrany osobných údajov sa pozrieme na to, ktorým dôverujete svojim údajom s najväčšou pravdepodobnosťou a ktoré ponúkajú najviac možností riadenia prístupu k vašim projektom..

1

Vlastnosti

V tomto kole porovnáme nástroje týkajúce sa funkčnosti, aby sme zistili, ktoré možnosti sú pre váš tím najvhodnejšie. Okrem spôsobu, akým sú úlohy prezentované, radi vidíme aj množstvo ukladacieho priestoru, integrácie s inými platformami a komunikačné funkcie. Zaujímavé doplnky budú tiež dobre hodnotené.

Ak chcete nástroj, ktorý má nezvyčajné rozšírenia, pozrite si našu recenziu Airtable. Zahŕňa prieskumníka 3D modelov, automatický preklad a dokonca aj návrhára stránok.

Wrike

Wrike vám umožňuje vytvárať úlohy a priraďovať ich členom tímu. Úlohy je možné rozdeliť do podúloh a pridať ďalšie závislosti, aby ste sa ubezpečili, že je váš plán projektu uskutočniteľný. V závislosti od toho môžete zistiť úzke miesta a zistiť, aký bude efekt, ak dôjde k oneskoreniu jednej úlohy.

Ak sa chcete dozvedieť viac o ďalšej možnosti, ktorá uľahčuje prácu so závislosťami, pozrite si prehľad našich jednoduchých projektov.

Wrike je dobrá platforma na zdieľanie súborov, s 2 GB voľného miesta na svojom bezplatnom pláne. Pre podnikových používateľov to predstavuje až 100 GB. Ak potrebujete viac, prečítajte si článok o najlepšom online úložisku pre tímy.

Môžete zanechať komentáre k súborom, a to aj uprostred videí. To je užitočné, ak chcete organizovať svoje vlastné video projekty. Videá však zaberajú veľa miesta, takže možno budete potrebovať aj nášho najlepšieho cloudového úložiska pre sprievodcu veľkými súbormi.

wrike-integrácia

Wrike sa integruje s množstvom služieb. Môžete ho použiť s Adobe Creative Cloud, Slack, Salesforce, Dropbox a mnohými ďalšími. Jeho nová funkcia „Wrike Integrate“, ktorú sme ešte neskúšali, vám umožňuje vytvárať vlastné integrácie.

Wrike má tiež rozhranie API, takže tí z vás, ktorí ho kódujú, ho môžu prepojiť s vašimi vlastnými aplikáciami alebo webovými stránkami. Ak chcete vytvoriť svoj vlastný web, môže vám tiež pomôcť naše porovnanie staviteľov webových stránok Wix vs. Weebly.

wrike-kalendár

Wrike má niekoľko zobrazení, ako napríklad jeho stream, Ganttov diagram a kalendár. Ďalšou užitočnou funkciou je vytváranie prehľadov. Existujú rôzne typy prehľadov, napríklad tie, ktoré vám ukazujú, ktoré úlohy sú oneskorené alebo nepridelené. Wrike uľahčuje ich vytváranie.

Medzinárodní používatelia ocenia výber jazykov. K dispozícii je vyše tucet, ktorý zahŕňa deväť úradných prekladov a niekoľko prispeli používateľmi.

Okrem spustenia v prehliadači má spoločnosť Wrike aj stolových a mobilných klientov pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS, takže ich možno použiť na väčšine zariadení.

Základný tábor

Basecamp má dobré funkcie na zdieľanie súborov a komunikáciu a jednoduché vytváranie úloh. Je to silná voľba pre bežné kancelárske použitie.

To vám umožní vytvárať zoznamy úloh plnené úlohami. Môžete ľuďom priradiť úlohy, zanechať poznámky a dať im termíny. Na rozdiel od Wrike nemá podúlohy ani závislosti. Ak ich však nepotrebujete, prečítajte si našu recenziu Podia, aby ste sa dozvedeli viac o ďalšom nástroji, ktorý udržuje veci jednoduché.

K dispozícii je kalendár, ktorý vám pomôže naplánovať rozvrh a integruje sa s kalendárnymi službami od spoločností Apple, Microsoft a Google.

Basecamp, táborák

Jeho rozhovory s „ohňom“ sú vynikajúcim spôsobom, ako udržať komunikáciu medzi sebou. Zvuky a video môžete zdieľať, aj keď sme pri testovaní mali problémy s videom. Okrem Campfire môžete chatovať so spoluhráčmi prostredníctvom nástenky spoločnosti Basecamp.

Basecamp upozorňuje ľudí na zmeny, ktoré robia ostatní, takže je dobré, aby si každý uvedomoval, čo tím robí.

Má slušný výber integrácií, vrátane technológie Zapier, ktorá vám umožňuje zdieľať údaje so stovkami aplikácií. Existujú tiež integrácie na vytváranie správ, vývoj softvéru, sledovanie času a účtovníctvo. Ak ste po nástroji na riadenie projektov, ktorý sa zameriava na finančnú stránku, prečítajte si našu recenziu na Mavenlink.

Získate tým dostatok priestoru. Jeho 500 GB úložného priestoru v cloude je omnoho viac, ako ponúka Wrike, dokonca aj v pláne Enterprise. Ak však potrebujete viac, možnosti nášho najlepšieho cloudového úložiska sú možnosti.

Rovnako ako Wrike, aj Basecamp obsahuje aplikácie pre Windows, MacOS, Android a iOS, ktoré dopĺňajú jeho verziu prehliadača.

Okolo jednej myšlienky

Basecamp má veľa úložného priestoru a táborák je vhodný pre tímové rozhovory. Wrike je vážnejší nástroj, ktorého riadenie závislosti je užitočné pre pokročilé plánovanie projektu.

Aj keď zistíme, že je Basecamp priateľskejší a nie je v ňom nedostatok funkcií, Wrike sa cíti podrobnejšie a ponúka vám viac možností vo väčšine oblastí. Má tiež vyspelejšiu štruktúru so subtaskami a závislosťami. Vďaka svojim jazykovým možnostiam je užitočný aj pre medzinárodných používateľov.

Kolo: Vlastnosti poukazujú na Wrike

Logo Wrike
Logo Basecamp

2

cena

Ďalej sa pozrieme na cenu, aby sme zistili, ktorý nástroj ponúka najlepšiu hodnotu. Okrem nízkych cien by sme radi videli dlhé bezplatné skúšobné obdobie, veľa spôsobov, ako platiť, zľavy a rôzne plány. Basecamp v poslednom kole urobil niekoľko ťažkých úderov, takže sa bude chcieť vrátiť do súťaže. Pozrime sa, čo Wrike ponúka ako prvé.

Wrike

Spoločnosť Wrike má bezplatný plán až pre päť používateľov. Ak chcete vyskúšať ďalšie funkcie bez ponorenia do svojho rozpočtu, máte k dispozícii 14dennú skúšobnú verziu bez karty. Ak chcete využiť svoje ďalšie plány, budete platiť mesačný poplatok za užívateľa, ktorý sa zvyšuje s vaším pohybom po úrovniach.

Ceny sú obchodovateľné na podnikovej úrovni, ale ak sa spýtate pekne, môžete získať jednorazovú platbu na celý život..

Nie je to príliš drahé, ale nie je to ani najlacnejší nástroj na trhu. S obmedzením používateľov na lacnejšie plány vás bude stáť viac, pretože sa zvyšuje veľkosť vášho tímu..

Základný tábor

Tímy Basecampu platia paušálny poplatok vo výške 99 dolárov mesačne, bez ohľadu na veľkosť tímu. To je veľká hodnota, ak je váš tím veľký, ale menej, ak je malý.

Basecamp je pre pedagógov zadarmo, takže ak chcete, aby bola vaša trieda alebo spoluobčania viac organizovaná, je to tá, o ktorú ide. Neziskové organizácie tiež dostanú zľavu 10%. Študenti si možno budú chcieť prečítať aj našu recenziu FunctionFox, pretože k nej majú prístup bezplatne.

Basecamp má dlhotrvajúcu 30-dňovú skúšobnú verziu, ktorá vám dáva čas na to, aby ste si do nej zazubili zuby a zistili, či je pre váš tím vhodná. Basecamp je jednoduchý a ponúka veľa pre každého, s výnimkou tímov s hrsťou personálu, pre ktorých je to drahšie ako iné možnosti..

Druhé myšlienky

Wrike je lacnejšia ako Basecamp, ale iba ak máte malý tím. Jeho voľná úroveň je fantastická pre malé tímy, ktoré sa o to pokúšajú, a jej profesionálny plán je lacný. Ak máte vo svojom tíme viac ako 10 ľudí alebo ak chcete použiť pokročilejšie plány, program Basecamp je lacnejší. Jeho plochý platobný systém je tiež oveľa ľahšie zistiť a spravovať.

Potenciálne úspory s Basecampom sú väčšie. Má tiež veľkorysú bezplatnú skúšobnú verziu a je zadarmo pre pedagógov, takže vyhráva toto kolo.

Kolo: Cenový bod pre Basecamp

Logo Wrike
Logo Basecamp

3

Jednoduchosť použitia

V tomto kole sa zameriame na to, ktorý nástroj je najjednoduchšie použiteľný a ktorý najviac sprístupňuje. Pomôže to silné rozhranie, nedostatok chýb a dobrá pomoc a možnosti podpory.

Ak chcete jednoduchý nástroj, pozrite sa na našu recenziu Trella, kde sa dozviete viac o možnostiach založených na kanbanoch.

Wrike

Wrike je jedným z najpokročilejších nástrojov v kategórii riadenia projektov, ale je ľahké sa zaregistrovať a začať s tým. Proces spustenia umožňuje pozvať spoluhráčov a prevedie vás nastavením pracovného priestoru.

wrike-templates

Vytváranie pracovného priestoru je rýchle a ľahké. Wrike obsahuje veľa kategorizovaných šablón, ktoré vám pomôžu ísť ďalej. Môžu to byť jednoduché dosky pre kanban, systémy na predaj lístkov, správu udalostí alebo mnoho ďalších vecí. Šablóny obsahujú vlastné videá, ktoré vám ukážu, ako ich používať, čo je pekné.

Potom môžete ľahko pridávať úlohy. Hlavné zobrazenie Wrike ukazuje vaše úlohy vľavo a podrobnosti o úlohách vpravo.

wrike-závislosťou

Správa závislosti je niekedy zložitá, ale Wrike ju zvládne dobre. Má špeciálne tlačidlo na vytváranie vzťahov medzi úlohami. Rozhranie Wrike obsahuje množstvo možností a ovládacích prvkov. S tým môžete urobiť veľa, ale treba to zistiť. Navigácia nie je vždy priamočiara a je možné sa najskôr stratiť.

Keď uviaznete, spoločnosť Wrike vám poskytne veľa pomoci s podrobnou informačnou základňou a rýchlou a pohotovou zákazníckou podporou..

Základný tábor

Basecamp je sympatický nástroj s jemnou paletou farieb a veselými obrázkami, ktoré sa používajú v celom texte. Jeho dizajn je jasný a môžete ho použiť bez uviaznutia.

Basecamp-signup

Videli sme občasné problémy s rozbaľovacími prvkami, ktoré nezmizli a kontroly však nereagujú. To znamená, že by sme ich vo všeobecnosti mohli vyriešiť prihlásením alebo klikaním a neboli príliš často.

Basecamp vám poskytuje veľa pomoci. Sprievodcovia vás krok za krokom prevedú úlohami a automaticky pre vás vytvoria správy. To by vám mohlo ušetriť čas, ak správy hovoria, čo chcete. Existuje tiež veľa oznámení a e-mailov. Ak ich máte príliš veľa, môžete ich vypnúť, ale ak potrebujete byť informovaní, Basecamp určite pomôže.

Basecamp-team

Zistili sme, že jeho jednotlivé aplikácie sú dobre navrhnuté, atraktívne a ľahko použiteľné, ale na hornom displeji sme neboli takí nadšení, čo vyzeralo datované oproti zvyšku platformy. Ak opakovane vytvárate podobné projekty, môžete si vytvoriť vlastné šablóny tak, aby obsahovali všetko, čo vaše projekty majú spoločné, a použite ich ako východiskový bod..

Basecamp-boost

Basecamp má pekné dotyky, ako napríklad „vylepšenia“. Kliknutím na raketu zobrazíte ocenenie svojich spoluhráčov. Je to dobrý spôsob, ako budovať morálku. Prečítajte si našu recenziu spoločnosti Asana, kde nájdete príklad iného nástroja, ktorý sa snaží rozjasniť váš deň pomocou roztomilých „osláv“. Príručka pre začiatočníkov Asany vám tiež pomôže začať s tým.

Ak uviaznete, Basecamp má na svojej stránke pomocníka dostatok návodov a návodov. Jeho trojminútová podpora je spoločná najlepšie v triede, napríklad, Wrike.

Okrúhle tri myšlienky

Basecamp je priateľský a príjemný, ale jeho chyby ho v tomto kole držia. Wrike má strmšiu krivku učenia, ale je tu dobrý výber šablón. Obaja majú vynikajúcu podporu a stránky pomoci pre prípad, keď uviaznete. Celkovo je však Basecamp prístupnejší, takže vyhráva toto kolo.

Obidva tieto nástroje sú použiteľné, ale ak je to pre vás kľúčová oblasť, pozrite si nástroj, ktorý ho pribije v našej monday.com recenzii..

Kruh: Jednoduchý bod použitia pre Basecamp

Logo Wrike
Logo Basecamp

4

zabezpečenia & súkromia

Ďalej sa pozrieme na bezpečnosť a súkromie. Keďže vlády a technologickí nadšenci robia všetko, čo je v ich silách, aby špehovali vaše údaje, je dôležité použiť nástroj, ktorý zaistí bezpečnosť vašich údajov. Kľúčom v tomto kole je šifrovanie, certifikácia a možnosti.

Pozrime sa, ktorý nástroj vás najviac chráni pred počítačovou kriminalitou.

Wrike

Wrike je jedným z najlepších nástrojov, pokiaľ ide o bezpečnosť. Má silný výber funkcií, používa vysoko kvalitné šifrovanie a poskytuje mnoho užitočných možností na riadenie prístupu k vašim projektom.

Má dvojfaktorové overenie pomocou aplikácie Google Authenticator, ktorá vám umožňuje bezpečnejšie prihlásenie. V našom článku o najlepších dvojfaktorových overovacích aplikáciách sa o tom hovorí viac.

Spoločnosť Wrike má niekoľko bezpečnostných certifikátov vrátane ISO 27001, SOC 1 a SOC 2. Má samostatné dátové centrum pre zákazníkov z EÚ, ktoré spĺňa požiadavky normy ISAE 3402..

Využíva najnovšie šifrovacie technológie. Dáta v tranzite získajú TLS v1.2 s dĺžkou kľúča servera AES 256 bitov a 2048 bitov servera. Dáta v pokoji, ako napríklad prílohy, sú chránené 256-bitovým šifrovaním AES. Ak chcete vedieť, aké sú výhody a nedostatky, prečítajte si náš popis šifrovania.

Wrike vám umožňuje nastaviť pravidlá prístupu do siete, aby ste zabránili ľuďom v rozpoznávaní IP adries v prístupe k vašim projektom. Preto je ťažké sa do nich zapojiť niekto mimo vašej organizácie. Môže to tiež zabrániť svojim zamestnancom v prístupe k údajom z domu, ak tomu chcete zabrániť..

Podnikoví používatelia získajú viac bezpečnostných funkcií. Môžete upraviť povolenia, aby ste sa rozhodli, kto môže so súbormi robiť, ako aj určiť, ako sú členovia tímu pozvaní do vašich projektov.

Získate tiež kontrolu nad pravidlami hesla vášho tímu. Môžete požadovať silné heslá a prinútiť ľudí, aby ich pravidelne menili, takže rovnováhu medzi pohodlím a bezpečnosťou zvládnete vy.

Ak členovia tímu zápasia s heslami, ukážte im, ako nastaviť silný článok o heslách pre niekoľko ukazovateľov.

Základný tábor

Okrem vlastných serverov používa Basecamp na ukladanie vašich súborov Amazon Web Services a Google Cloud Storage. Možno budete chcieť prečítať jeden z našich článkov o stave cloudu, aby ste mohli posúdiť, či veľkým hráčom možno dôverovať pri riešení vašich projektov.

Dáta v tranzite sa odosielajú cez HTTPS s AES-128-CBC. Verzia TLS nie je na jej webových stránkach uvedená, ale inde TLS 1.2 sme videli inde. Používa silné šifrovanie AES-256 / SHA-256 pre súbory. Nikto to neprelomí v zhone.

Basecamp tiež vyhovuje predpisom EU-U.S. Ochrana osobných údajov a tvrdí, že vaše údaje nebudú zdieľať, pokiaľ k tomu nebude zo zákona nútení. O tom vás bude informovať, ak to bude v súlade so zákonom. Ak vás znepokojuje snooping, môžete sa tiež pozrieť na našu najlepšiu funkciu VPN.

Basecamp je kompatibilný s PCI, ale aj keď jeho dátové centrá sú auditované SOC, nie je.

Jeho servery sú fyzicky chránené biometrickými zámkami a personál je prítomný 24 hodín denne. Vytvára sa hodinové zálohy, takže v prípade, že dôjde k nehode v jednom z jej dátových stredísk, nestratíte svoje súbory. Vaše údaje sa odstránia 30 dní po zrušení účtu.

Basecamp sa zúčastňuje na programoch odmeňovania bugov, čo hackerom s bielym klobúkom pomáha zlepšovať jeho bezpečnosť a otvárať otvory skôr, ako ich niekto nájde..

Dvojfaktorová autentifikácia je dostupná prostredníctvom Google, rovnako ako v prípade Wrike, takže sa môžete bezpečne prihlásiť aj pomocou Basecampu.

Kolo štyri myšlienky

Oba nástroje robia veľa v oblasti bezpečnosti so silným šifrovaním, dodržiavaním rámcov ochrany osobných údajov a systémov, aby boli vaše údaje v bezpečí. Wrike však ide ďalej a ponúka klientom množstvo možností na kontrolu, ako ich používatelia interagujú s webovou stránkou. Toto kolo vyhráva pohodlne.

Kolo: Bezpečnosť & Ochrana osobných údajov pre Wrike

Logo Wrike
Logo Basecamp

5

Verdikt

Na dve kolá za kus sa musíme rozhodnúť. Ľahkosť použitia a cenové kolá išli do Basecampu, ale v tom nebolo veľa. Okolo funkcií sa pohodlne ujal Wrike a ešte viac o bezpečnosť a súkromie. Wrike absolvuje celkovú súťaž.

Víťaz: Wrike

Wrike a Basecamp sú rôzne nástroje s rôznymi prístupmi. Wrike je podrobnejšia a podobná obchodom a bude vyhovovať manažérom, ktorí chcú analyzovať výkonnosť tímu a zefektívniť pracovné postupy.

Basecamp je skvelý ako miesto stretnutí a komunikačný nástroj. Dobre sa snaží udržiavať vaše informácie na jednom mieste a uľahčuje ich zdieľanie a prístup pre všetkých. Má uvoľnenejší pocit a bude to vyhovovať niektorým tímom.

Celkovo je však Wrike náš obľúbený nástroj, ktorý vďaka svojim extra funkciám vyčnieva z davu riadenia projektov.

Obe platformy ponúkajú bezplatnú skúšobnú verziu, takže ich vyskúšajte, aby ste zistili, či s nami súhlasíte. Ak ste už tiež niečo použili a chcete nám o nich niečo povedať, urobte to v komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me