Wrike vs. Asana: Čo je lepšie v roku 2020?

Výber nástroja na riadenie projektov je rozhodujúcou voľbou, ktorá zmení efektívnosť vášho tímu. Existuje veľa dobrých nástrojov, a hoci medzi nimi môže byť ťažké vybrať, hospodárska súťaž znamená, že existuje veľa silných možností. Pozeráme sa na dve z našich obľúbených v tomto porovnaní Wrike vs Asana.


Sú to vynikajúce platformy, preto by mala ísť o blízku súťaž. Poďme diskutovať o tom, ako ich oddelíme.

Zostavenie boja: Wrike vs Asana

Wrike je jedným z najsilnejších nástrojov a v našom poslednom kole najlepšieho softvéru na riadenie projektov úzko zaujal druhé miesto. Je to profesionálne vyzerajúce, so širokou sadou funkcií a prísnym zabezpečením.

Asana je priateľský nástroj, ktorý sme vysoko ohodnotili na použiteľnosť, ako to môžete prečítať v našej recenzii Asana. Asana má vo svojich knihách klientov ako NASA a New York Times, zatiaľ čo Wrike má Google, Mars a Tiffany..

Sú to špičkové nástroje, ktoré sa im veľmi páčia, ale keď príde na to, prihlásite sa iba jeden. Dnes im ich pomôžeme, aby sme zistili, ktoré si vaše doláre najviac zaslúžia.

Zameriame sa na niekoľko kľúčových oblastí, ktoré ovplyvňujú výber nástroja pre vašu firmu, vrátane funkcií, ktoré definujú, čo softvér dokáže, a ceny, ktoré by sme radšej znížili, ak by bolo všetko ostatné rovnaké.

Jednoduché použitie je tiež dôležité, pretože funkcie nie sú dobré, ak nedokážete zistiť, ako fungujú. Pozrime sa aj na bezpečnosť, pretože nechcete, aby vaši konkurenti vnikli na vaše webové stránky a nechali si na svoje plány dostať mastné tlapky..

Začnime s funkciami, aby sme zistili, ktorá služba ponúka najširšiu škálu funkcií.

1

Vlastnosti

Funkcie sú pri výbere nástroja riadenia projektu kritické. Funkcia, ktorá vám ušetrí čas, môže byť omnoho vyššia ako cena služby, takže venovanie pozornosti tomu, čo je tam, môže výrazne zmeniť váš spodný riadok..

Jedným z dôvodov, prečo sú nástroje na riadenie projektov také efektívne, je to, že umožňujú ľuďom prezerať si kľúčové informácie podľa potreby, bez toho, aby museli prekonávať problémy so zavolaním schôdzky. Každý má prístup k tomu, čo je tam, v rámci stanovených limitov a manažéri môžu získať prehľad o tom, ako sa všetko v projekte deje.

Môžete tiež plánovať a ľahko skontrolovať, či sa zmestia do každého plánu. Ak sa váš rozvrh zmení, dobrý nástroj vám pomôže aktualizovať všetko bez toho, aby ste museli zostúpiť do papierového pekla.

Pokiaľ ide o Wrike vs. Asanu, nie je ich čo robiť. Obaja v našich hodnoteniach získali 90 percent v našich hodnoteniach, takže prvé kolo sa blíži.

Wrike

Wrike má silný výber funkcií, počnúc základnou štruktúrou založenou na úlohách, ktorá zahŕňa čiastkové úlohy a správu závislostí. Týmto spôsobom uvidíte, čo treba dokončiť v každom kroku.

wrike-kalendár

Rôzne názory vám pomôžu zistiť, ako sa veci vyvíjajú. K dispozícii je stream v štýle blogu, ako aj kalendár. Môžete tiež vytvárať formuláre, ktoré umožňujú členom tímu vytvárať úlohy ich vyplňovaním.

Wrike vám umožňuje nahrávať súbory a komentovať ich. Komentáre môžete dokonca nechať na konkrétnych miestach vo videách, čo z nich robí skvelú voľbu, ak s nimi pracujete.

Má generátor zostáv s niekoľkými predvoľbami, ale tiež priestor na jeho prispôsobenie tak, aby poskytoval to, čo potrebujete. Má funkcie na sledovanie času a správu zdrojov. Môžete vidieť, koľko času sa trávi a či sa veci robia efektívne.

Ak máte záujem o používanie platformy s funkciami sledovania času, prečítajte si našu FunctionFox kontrolu a získajte informácie o inej službe, ktorá im ponúka.

wrike-integrácia

Spoločnosť Wrike sprístupňuje mnoho integrácií vrátane služieb Salesforce, Slack, Adobe Creative Cloud a niekoľkých služieb úložiska. Úložný priestor sa pohybuje od 2 GB do 50 GB v závislosti od plánu, ktorý je veľkorysý, ale nie taký veľký ako Asana, čo vám poskytuje neobmedzený priestor.

Ak chcete použiť externú službu, prečítajte si článok nášho najlepšieho online úložiska pre tímy, kde nájdete informácie o tom, čo je tam vonku.

Spoločnosť Wrike má aplikácie pre stolné počítače pre systémy Windows a MacOS, takže ak uprednostňujete prehľadnosť a spoľahlivosť týchto aplikácií pred rozhraním založeným na prehľadávači, máte o to záujem. Existujú aj mobilné aplikácie, takže môžete vo vlaku plánovať veci tak, aby fungovali.

Nie je toho veľa, čo nerobia, čo z nich robí skvelú voľbu pri riešení vašich projektov. Asana má prerušenú prácu.

Asan

Asana vyzerá pestrofarebne a priateľsky, ale nie je jej málo funkcií. Rovnako ako v prípade programu Wrike, aj tu môžete vytvárať úlohy a podúlohy, ako aj závislosti, ktoré ukazujú, ako sa navzájom hodia. Asana má tiež neobmedzené úložisko s veľkorysým limitom veľkosti 100 MB.

Asan-závislosťou

Asana organizuje úlohy v zobrazení zoznamu alebo v zobrazení kanban, ktoré vám umožňuje presúvať úlohy zo stĺpca do stĺpca. K dispozícii sú aj zobrazenia kalendára a časovej osi, takže si môžete naplánovať všetko ľahko.

Má veľa integrácií, vrátane spoločnosti Zapier, ktorá pôsobí ako sprostredkovateľ mnohých aplikácií. Údaje môžete zdieľať aj so spoločnosťami Salesforce, Jira a Trello. Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si našu príručku pre začiatočníkov Trello.

Svojmu tímu môžete dať vedieť, ako projekt prebieha, a to nastavením jeho stavu a generovaním správ. To je dobré pre udržanie každého na tej istej stránke.

Asan-status

Jeho verziu prehľadávača dopĺňajú mobilné aplikácie pre Android a iOS, ale na rozdiel od Wrike nemá stolnú aplikáciu..

Farebný exteriér Asany neznamená, že má neobmedzené možnosti, pretože má neobmedzený úložný priestor. Ponúka veľa, s úplnými závislosťami a niekoľkými užitočnými pohľadmi na plánovanie vašich projektov.

Okolo jednej myšlienky

Keď príde na to, funkcie sú tým, čo platíte za softvér na riadenie projektov. Toto kolo je blízkou výzvou, pretože Wrike a Asana sú v tejto oblasti silní.

S časovým sledovaním a správou zdrojov však myslíme, že Wrike má výhodu. Vyzerá to, že Wrike ide ďalej a ponúka viac hĺbky aj v iných oblastiach. Asana má však neobmedzený úložný priestor, čo je veľké plus.

Celkovo sa Wrike vyhýba okolo prvého kola, ale Asana vyzerá presvedčivo, že mieri do ďalšieho kola.

Kolo: Vlastnosti poukazujú na Wrike

Logo Wrike
Logo Asana

2

Jednoduchosť použitia

Užívateľsky príjemný softvér pomôže minimalizovať vaše náklady na školenie tým, že umožní ľuďom rýchlo sa prispôsobiť. Jednoduché používanie je vždy cenné, ale s rastúcou veľkosťou vášho tímu je to dôležitejšie, najmä ak máte veľa používateľov, ktorí s technológiou neveria.

Asana je krajší na pohľad ako Wrike a má zábavné funkcie, ale to neznamená, že je ľahšie sa používať. Aj keď sa zdá, že Wrike je zložitejší, dá sa mu dobre, ak dokáže túto zložitosť dodať bez problémov.

Wrike

Spoločnosť Wrike, ktorá je veľká, bohatá na funkcie a zastrašuje nováčikov, má v tejto oblasti prerušené práce. Ľahké používanie komplexných funkcií je však znakom silného dizajnérskeho tímu a Wrike si zaslúži uznanie za to, že využil svoje množstvo funkcií a pretočil ich do použiteľného rozhrania..

Je ľahké vytvoriť závislosti, čo je dobré, pretože to niekedy môže byť zložité na platformách, ktoré túto funkciu obsahujú. Ak chcete vidieť, ako sa úlohy navzájom ovplyvnia, Wrike vám to pomôže.

wrike-závislosťou

Ak je usporiadanie vášho rozvrhu a odstránenie prekážok dôvodom, ktorý hľadáte nástroj na riadenie projektov, pozrite si našu recenziu TeamGantt a získajte informácie o inej platforme, ktorá to robí dobre.

Navigácia Wrike môže byť zložitá a pri hľadaní nôh sa ľahko stratíte. Zistili sme, že premýšľame, ako robiť veci, keď začíname. Nikdy sme neboli uviaznutí na dlho, ale je tu krivka učenia.

Jedným zo spôsobov, ktoré vám Wrike pomôže dostať sa cez šablóny. Umožní vám to nakonfigurovať napríklad na uvedenie produktu na trh, správu projektu alebo systém technickej podpory. Prezretie šablón vám pomôže získať pocit, ako nastaviť veci, aj keď máte v pláne ísť sami neskôr.

wrike-templates

Wrike sa celkovo nedá ťažko používať, ale musíte o tom občas premýšľať a občas sa budete musieť obrátiť na stránky pomocníka. Sú však vynikajúce, takže by vás nemali používať.

Asan

Asana vychádza z cesty, aby sa príjemne používala. Jeho oslavy sú pre nás veľkým hitom a sme si istí, že to bude na mnohých pracoviskách po celom svete. Nie každý nástroj označuje vaše úspechy odoslaním farebných zvierat lietajúcich cez obrazovku.

Asan-oslava

Asana vás víta dobrou prehliadkou, ktorá vám ukáže, čo je tam a ako ho používať. Potom, rovnako ako Wrike, má mnoho šablón, ktoré vám pomôžu začať.

Asan-project-templates

Používa jemné farby a rozhranie je jasné a do značnej miery samozrejmé. Pretože neexistuje učebná krivka, zdá sa, že bola navrhnutá s ohľadom na každého.

Nejde však iba o vystúpenia. Vynikajúca konštrukcia spoločnosti Asana umožňuje zistiť, čo ďalej, bez premýšľania. Väčšina z nich je samovysvetľujúca, takže ak budete chcieť vyskúšať niečo nové, budete zriedka potrebovať jej stránky pomocníka.

Druhé myšlienky

Wrike je fantastický nástroj, ktorý sa dá použiť, ale nemôže ho poraziť kvôli použitelnosti. Rozhranie Asany je jednoduché a efektívne, s navigáciou, ktorá vás dostane tam, kam chcete, a ovládacími prvkami, ktoré robia to, čo očakávate, a umožňujú ľahko nájsť, čo potrebujete. Asana toto kolo preberá a veci zostávajú na jednej úrovni.

Ak je použiteľnosť pre vás hlavným predajným bodom, pozrite si náš obľúbený nástroj na riadenie projektov v našej recenzii na monday.com.

Kolo: Ľahké miesto použitia pre Asanu

Logo Wrike
Logo Asana

3

cena

Ceny sú vždy faktorom, najmä ak máte vo svojom tíme veľa ľudí. Nástroj, ktorý zlepšuje váš pracovný postup, môže byť oveľa cennejší ako to, čo zaň platíte. Ak vám to ušetrí čas, šetrí vám to peniaze, ale je len na vás, aby ste využili jeho funkcie a získali z nich čo najväčšiu hodnotu..

Ak nemáte obavy o cenu a chcete zistiť, čo ponúka prémiový nástroj, prečítajte si našu recenziu Aha.

Asana a Wrike majú voľné a lacné nižšie úrovne, takže ich oddelia od nich to, čo sa ponúka na každej úrovni. Najlepšie plány spoločnosti Wrike sú drahšie, ale ak ponúknu viac, nebude to problém. Ak nie, potom Asana prikývne.

Wrike

Bezplatná úroveň spoločnosti Wrike je dobrá, má však obmedzujúci limit veľkosti tímu na päť používateľov. Môžete ho však použiť ako zoznam úloh, čo je slušný spôsob, ako sa pre to cítiť. Táto služba ponúka aj 14-dňovú skúšobnú verziu, ak si chcete vyskúšať vlastnosti svojich platených programov.

Ak sa chcete zaregistrovať pre jedného z nich, stojí to až 9,80 dolárov mesačne až pre 15 používateľov, pričom cena sa zvyšuje v každej vyššej úrovni..

Asan

Asana má tiež bezplatný plán, ale môžete ho použiť pre väčšie tímy ako Wrike s limitom 15 používateľov. Okrem toho má prémiový plán za 9,99 dolárov mesačne a obchodný plán za 19,99 dolárov. Jeho bezplatný plán je použiteľný, umožňuje toľko projektov, koľko chcete, a je to skvelý spôsob, ako ponoriť vaše prsty do vody. Svoje prémiové funkcie môžete vyskúšať aj niekoľko dní, ak požiadate o bezplatnú skúšobnú verziu.

Platby sa zvyčajne uskutočňujú kreditnou kartou, ale ponúkajú nákupy faktúr tímom nad 20 rokov, čo im umožňuje platiť bankovým prevodom alebo šekom..

Väčšina jej názorov je na bezplatnej skúšobnej verzii, jej časová os, míľniky a závislosti od úloh sú k dispozícii na prémiovej úrovni. Dôkaz, vylepšená integrácia a bezpečnostné prvky sú na vyšších úrovniach.

3. kolo myšlienok

Aj keď najvyššia úroveň Wrike je najdrahšia z dvoch platforiem, služba má bezplatnú ponuku a dve úrovne, ktoré úzko zodpovedajú cene Asany. Asanove úrovne však umožňujú väčšiu veľkosť tímu, čo mu dáva výhodu.

Hoci Wrike má vo všeobecnosti širší výber funkcií, Asana ponúka veci na nižších úrovniach. Napríklad, korektúry sú ponúkané na úrovni spoločnosti Asana Business, ale Wrike ich nezahrňuje, kým nebude úroveň obchodníkov..

Najlacnejšia možnosť Wrike je o 19 centov mesačne menej ako Asana, ale ďalšia úroveň je o 5 USD lacnejšia ako Asana. To len dostane Asanov nos do predu.

Je to však blízko. Pretože Asana je o niečo lacnejšia a má na spodných úrovniach jednu alebo dve veci, ktoré Wrike nemá, vyhráva okolo troch. To znamená, že Wrike stále hľadá silný smer do nášho posledného kola.

Ak máte rozpočet, pozrite sa na našu recenziu Freedcamp a pozrite si službu, ktorá ponúka veľa za nízku cenu.

Kolo: Cena pre Asanu

Logo Wrike
Logo Asana

4

zabezpečenia & súkromia

Bezpečnosť a ochrana osobných údajov sú dôležité pri používaní nástroja na riadenie projektov. Ak svoje obchodné údaje prenášate online, musíte si byť istí, že môžete dôverovať službe, ktorá ich spravuje.

Našťastie väčšina softvérov na správu projektov, ktorých sa zaoberáme, obsahuje funkcie, ktoré vás upokojia v tejto oblasti. Môžu zahŕňať šifrovanie, dodržiavanie predpisov o ochrane osobných údajov a funkcie, ktoré vám pomôžu kontrolovať prístup k vášmu účtu.

Wrike je v tejto oblasti najobľúbenejší, keď v našej recenzii Wrike dosiahol 94 percent v oblasti bezpečnosti a ochrany osobných údajov, ale uvidíme, ako sa darí v priamom porovnaní s Asanou..

Wrike

Wrike má niektoré z najlepších bezpečnostných funkcií v okolí. Okrem dvojfaktorovej autentifikácie, o ktorej sa môžete dočítať v našom sprievodcovi dvojfaktorovou autentifikáciou, má veľa možností pre tých, ktorí sú jej najlepšími plánmi.

Jeho vlastné nastavenie hesla vám umožní uistiť sa, že členovia vášho tímu vyberajú silné heslá. Pozrite sa na náš najlepší článok o správcoch hesiel, ak sa ich sledovanie ukáže ako fuška.

Existujú pravidlá prístupu do siete a rozsah ovládacích prvkov prístupu k ukladaniu súborov a pozvánkam. Tiež vyžaduje úplné denné zálohovanie a používa servery na rôznych miestach, aby sa zabránilo strate údajov.

Má certifikáty SOC a ISO a špeciálne dátové centrum pre zákazníkov z EÚ. Používa TLS 1.2 s 256-bitovým šifrovaním AES na prenos údajov a 256-bitovým šifrovaním AES na ukladanie údajov, takže vaše údaje by mali byť pred počítačovou kriminalitou mimoriadne bezpečné.

Je v súlade s EU-U.S. Ochrana osobných údajov a jej servery EÚ sú v súlade so všeobecným nariadením o ochrane údajov. Znie to komplexne.

Asan

Asana ponúka dostatok ubezpečenia o ochrane súkromia a je v súlade s GDPR a EU-U.S. Ochrana osobných údajov.

Bezpečnosť nie je ani príliš zlá, šifrovanie TLS 1.1 sa používa na prenos údajov. Má certifikáciu SOC a zúčastňuje sa aj na programoch odmeňovania, čo umožňuje odborníkom pomáhať pri hľadaní problémov a zvyšovaní jeho bezpečnosti. Prezrite si náš článok o zabezpečení webových stránok a zistite, ako najlepšie zabezpečiť svoje vlastné webové stránky.

Rovnako ako Wrike získate kontrolu nad nastaveniami hesla používateľa. Môžete si vybrať kritériá sily hesla a požadovať od používateľov, aby sa prihlásili pomocou služieb Google alebo SAML. Údaje môžete tiež exportovať, ak ich chcete dostať z platformy, takže nie ste uzamknutí.

Používatelia Asany sa nemusia príliš zaujímať o bezpečnosť, ale Wrike celkovo vyzerá silnejšie.

Kolo štyri myšlienky

S Asanou hranou vpredu, Wrike išiel do finálového kola, kde musel dať všetko. Je doručená. Asana nie je v tejto oblasti nijaká škvára, ale hoci začiarkava všetky políčka, Wrike ide ďalej.

Asana je pevne zameraná na bezpečnosť a súkromie, ale širšia škála funkcií spoločnosti Wrike vidí v tomto kole ťažšie údery. Wrike má jasnú výhru, keď zvoní Asana, keď kolená Asany začnú vyzerať neisto.

Obe tieto platformy sú dobré pre online bezpečnosť. V prípade iného nástroja, ktorý v tejto oblasti dosahuje dobré skóre, sa pozrite na našu kontrolu inteligentných listov.

Kolo: Bezpečnosť & Ochrana osobných údajov pre Wrike

Logo Wrike
Logo Asana

5

Verdikt

Na dve kolá za kus sa rozhodnutie dostane na drôt. S väčšími rozpätiami víťazstva vo víťazných kolách zdvihá rozhodca Wrikeovu ruku do vzduchu a dav ide do banánov (pokojne to urobte v sekcii komentárov dole).

Wrike má vynikajúcu sadu funkcií a niektoré z najlepších možností zabezpečenia v okolí. Ľahký prístup Asany osloví mnohých a stojí za zváženie (je to obľúbený nástroj vášho autora pre osobné projekty). Na obchodné použitie však Wrike vyhráva.

Aj keď Asana ohraničila cenu, nie je medzi nimi veľa na výber a ani nie je dosť drahá na to, aby sa vyhýbala. Výhodou Asany je to, že je jednoduchšie začať s ňou a tí, ktorí chcú platformu používať náhodnejšie, bez toho, aby sa museli venovať pokročilým funkciám, môžu ju uprednostniť..

Pretože obaja majú voľné úrovne a bezplatné skúšky svojich drahších plánov, nič vám nebráni v ich testovaní. Môžete si ich nastaviť buď pomocou jednej šablóny a experimentovať s ich šablónami do pol hodiny, zvládnutie každej funkcie však bude trvať dlhšie.

Ak ste vyskúšali jeden alebo obidva tieto nástroje, radi by sme sa o nich vyjadrili v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map