Trello vs Asana: Riadenie úloh a projektov v roku 2020

Ak hľadáte prácu v cloude, nikdy neexistovala širšia škála softvéru, ktorý by vám to pomohol. Tímy všetkých veľkostí prosperujú online. S rastom narastá aj úloha organizovať veci. Ak ste sa pýtali, s ktorým softvérom na správu svojich projektov sa zaoberáme, v tomto článku hľadáme dve z našich obľúbených položiek: Asana a Trello..


Služby sú obri v softvéri na správu úloh. Budeme porovnávať Trello vs Asanu, aby sme zistili, čo majú čo ponúknuť a ktorá z nich vyjde na vrchol.

Trello je digitálna tabuľa kanban, ktorá vám umožňuje ľahko sledovať úlohy (prečítajte si našu recenziu Trello). Asana tiež ponúka správu úloh, ale ide ďalej s funkciami riadenia projektov. Otázka, na ktorú budeme odpovedať, je, či bude Asanin plnohodnotný prístup lepší ako moderný dizajn spoločnosti Trello.

Kritériá

Na porovnanie platforiem sa pozrieme na niekoľko oblastí. Prvým z nich budú funkcie, na ktorých uvidíme, ako dobre zvládajú správu úloh a čo ďalej poskytujú. Taktiež zvážime, ako dobre uľahčujú zdieľanie a tímovú prácu.

Či už chcete softvér používať, je dôležité. Ak je príjemné použitie, tím bude s ním spokojnejší. Našťastie sa s oboma aplikáciami ľahko pracuje. Majú dobre navrhnuté používateľské rozhrania, ktoré jasne poskytujú informácie.

Trello má priamejšie usporiadanie, ale Asana má aj pekné UI dotyky.

Keďže pravdepodobne pracujete s niekoľkými online aplikáciami, preskúmame, ako sa integrujú s údajmi z iných platforiem. Skontrolujeme tiež cenu, aj keď ani jedna nie je zvlášť drahá.

Ako Asana a Trello porovnať

Trello a Asana majú veľa spoločného. Umožňujú vám vytvárať úlohy a usporiadať ich do zoznamov. Úlohy môžete tiež kategorizovať, čo uľahčuje ich správu. Umožňujú vám sledovať, kto je k čomu priradený, a vytvárať podúlohy. Môžete pozvať používateľov do svojho tímu a nechať každého automaticky aktualizovať zmeny, ktoré sa ich týkajú.

Trello je systém riadenia úloh, ktorý vám umožní sledovať tok práce pri pohybe zľava doprava. Je jednoduché a ľahké sa doňho dostať, väčšina jeho rozhraní je samovysvetľujúca.

Asana patrí medzi najlepší softvér na riadenie projektov a umožňuje vám kontrolovať závislosti. Lepšie to funguje pri väčších projektoch, v ktorých sú vzťahy medzi úlohami zložitejšie.

Trello je priamočiarejšie a ľahšie sa dá začať, ale Asana má viac funkcií. Ak Trello urobí všetko, čo potrebujete, jeho dostupnosť ho robí dobrou voľbou, ale ak začnete zasahovať do jeho obmedzení, Asana sa stane príťažlivejšou.

Aj keď nenájdete Trello obmedzujúce, možno by bolo dobré vyskúšať si Asanu, aby ste zistili, či jeho vlastnosti môžu uľahčiť váš pracovný deň..

Vlastnosti

Základným pracovným tokom spoločnosti Trello je pretiahnutie úloh zo stĺpca do stĺpca, aby sa zistilo, v akom štádiu je každá z nich. Je to v podstate tabuľa kanban a je dobrá v tom, čo robí. Môžete si ho prispôsobiť pomocou vlastných stĺpcov a menoviek a dostávať upozornenia, keď sa vyskytnú veci relevantné pre vás.

Obe platformy vám umožňujú komentovať konkrétne úlohy, takže konverzácie sa môžu uchovávať na jednom mieste. To vám umožní ľahko sledovať a znamená, že sa môžete zapájať do rôznych diskusií, keď sa zapojíte do každej úlohy. Môžete tiež vidieť, čo o tom povedali všetci, ak sa pripojíte k časti cesty.

Asana vám umožňuje usporiadať úlohy a zoskupovať ich tak, ako to robí Trello. Jedným rozdielom je spôsob, akým sú sekcie zoskupené, a tým ľahšie sledovať, kde sa nachádzate vo veľkých projektoch. Ak máte na palube veľa stĺpcov, môže byť ťažšie odfiltrovať, čo pre vás nie je relevantné.

Asana tiež umožňuje zobraziť všetko vo formáte kalendára a časovej osi. Každý z nich je užitočný svojim vlastným spôsobom, aby získal prehľad o tom, čo sa deje. Kalendár vám umožní naplánovať si čas a zistiť, čo treba robiť, keď. Časová os vám umožní lepšie sa pozrieť na postupnosť zostávajúcich úloh v projekte a na to, ako všetko zapadá do seba.

Víťaz: Asana

Správa závislosti

Jednou z oblastí, v ktorej Asana robí lepšie ako Trello, je riadenie závislosti. To znamená, že môžete určiť, ktoré úlohy je potrebné vykonať skôr, ako môžu ostatní začať. Takto môžete zistiť potenciálne prekážky a vyhnúť sa situáciám, keď ľudia čakajú na dokončenie pred tým, ako môžu urobiť čokoľvek..

Asana vám umožňuje manipulovať s týmito vzťahmi na časovej osi a vidieť, ako spolu zapadajú.

Asan-závislosťou

Verzia správy závislostí spoločnosti Trello prichádza prostredníctvom aktivácie vzťahov medzi kartami „Hello Epics“. Umožňuje vám pridať do vzťahov vzťahy medzi rodičmi a deťmi a zobraziť, koľko podriadených úloh bolo dokončených pri pohľade na rodiča.

Trelly-závislosťou

Prístup Asany je výkonnejší a predvolene dostupný, takže je v tejto kategórii víťazom.

Víťaz: Asana

Zdieľanie a tímová práca

Bezplatná verzia Trello vám umožní mať v tíme toľko ľudí, koľko chcete. Asana vás vo svojej bezplatnej verzii obmedzuje na 15 členov tímu, avšak platiaci zákazníci takéto obmedzenia nemajú.

Trello vám umožňuje zdieľať prílohy s inými ľuďmi, s limitmi 10 MB alebo 250 MB v závislosti od plánu, ktorý máte. Limit Asany je 100 MB, takže tu získa body Trello.

Obe služby vám umožňujú pripojiť ľubovoľný počet súborov, vďaka čomu sú skvelým spôsobom zdieľania súborov online.

Víťaz: Trelly

Jednoduchosť použitia

Obe aplikácie sú navrhnuté dobre, s používateľským rozhraním je jasné, ako robiť väčšinu vecí. Zistili sme, že Asanin rafinovaný prístup je príťažlivejší ako veľké bloky farieb Trella, ale môžete sa cítiť inak. Pozrite sa na snímky obrazovky a sami sa rozhodnite.

Oslavy Asany vždy prinesú na tvár úsmev a, kto vie, môžu dať členom tímu ďalšiu motiváciu, aby veci urobili. Nikdy to neuškodí, aby sa humdrová práca organizácie stala zábavnejšou.

Asan-oslava

Dizajn spoločnosti Trello je intuitívny. Veľa z toho, čo je v rozhraní, je samovysvetľujúce a jasne označené tlačidlá fungujú podľa očakávaní. Úlohy presúvania myšou fungujú dobre. Ako je uvedené v našej príručke pre začiatočníkov Trello, používame ju tu na Cloudwards.net a väčšina z nás si túto príručku nemusí prečítať..

Trelly-stĺpca

S rastúcou veľkosťou projektu môže byť s jednoduchým rozložením Trello ťažšie pracovať. Možno budete musieť rolovať okolo, aby ste našli stĺpec, ktorý potrebujete, a musíte presunúť úlohy z niekoľkých neprepojených stĺpcov na požadované miesto.

Asanský prístup založený na sekciách je v tomto ohľade lepší, čo vám umožní ľahko nájsť oblasť, o ktorú sa zaujímate, aj keď je projekt rozdelený do mnohých etáp..

Asan-agenda-template

Trellovi dávame prikývnutie pre ľahké použitie, aj keď na žiadnej platforme nie je ťažké prísť. Asana je naša obľúbená konštrukcia. Okrem hladšieho vzhľadu predstavuje množstvo zreteľne označených tlačidiel a ovládacích prvkov, ktoré vám poskytujú veľa možností bez toho, aby bolo ťažké navigovať sa.

Obidve platformy sa ľahko používajú, ale ak potrebujete podporu, máte dobré podmienky. Trello má vo svojom systéme pomoci stovky článkov a fórum plné ďalších používateľov, ktoré vám majú pomôcť. Ak potrebujete ďalšiu pomoc, existuje aj kontaktný formulár.

Asana vám ponúka vynikajúcu prehliadku jeho funkcií pri prvom použití, vďaka čomu sa rýchlo dostanete k rýchlosti. Ponuka pomocníka ponúka veľa dobrých návodov na text a video. K dispozícii je aj praktický sprievodca klávesovými skratkami. Rovnako ako Trello má Asana aktívne fórum, na ktoré sa rýchlo odpovedajú na otázky.

Asan-help

Aj keď podpora je v oboch prípadoch dobrá, hlasujeme pre Asanu, pretože jej tlačidlo pomoci je ľahšie nájsť a jeho pokročilé tipy sú ľahšie dostupné. Tiež sme zistili, že jej stránky pomocníka sú prehľadnejšie a rýchlejšie prehľadávať.

Víťaz: Asana

cena

Každá platforma vám umožňuje začať zadarmo a má čo ponúknuť neplatiacim používateľom. Asana vás žiada, aby ste pri registrácii uviedli podrobnosti o kreditnej karte, ale ak sa budete pozorne pozerať, tento krok môžete preskočiť.

Ak sa zaregistrujete na odber plateného balíka, obaja ponúkajú mnoho ďalších funkcií.

Trellov zlatý balíček je 45 dolárov ročne, čo je rozumné. Za to získate zvýšený limit príloh o 250 MB. Môžete tiež využívať celú škálu vylepšení spoločnosti Trello, ktoré sú nevyhnutné, ak chcete používať svoje údaje na iných platformách.

K dispozícii sú tiež kozmetické bonusy pre vaše dosky, ako sú nálepky navyše a vlastné zázemie. Umožnia vám prispôsobiť si Trello svojou vlastnou značkou, ktorá môže vášmu tímu pomôcť cítiť sa ako doma a poskytnúť pocit identity.

Trelly-nálepky

Prémiová ponuka spoločnosti Asana je drahšia za 9,99 dolárov mesačne, ale banku nezlomí. Poskytuje vám ďalšie funkcie vrátane časovej osi a závislosti od úloh.

Odstráni tiež limit veľkosti tímu 15 používateľov, vďaka čomu môžete pozvať na svoje projekty toľko ľudí, koľko chcete. Tí, ktorí riadia veľké tímy, ocenia tiež prioritnú zákaznícku podporu poskytovanú s plánom.

Prémiová ponuka spoločnosti Asana je drahšia za 9,99 dolárov mesačne, ale banku nezlomí. Poskytuje vám ďalšie funkcie vrátane časovej osi a závislosti od úloh.

Odstráni tiež limit veľkosti tímu 15 používateľov, vďaka čomu môžete pozvať na svoje projekty toľko ľudí, koľko chcete. Tí, ktorí riadia veľké tímy, ocenia tiež prioritnú zákaznícku podporu poskytovanú s plánom.

Víťaz: Asana

Integrácie aplikácií tretích strán

Asana a Trello ponúkajú veľa možností, ak chcete pracovať s inými službami a aplikáciami. Umožňujú vám zdieľať údaje a robiť rôzne veci so softvérom. Schopnosť pracovať s takýmito existujúcimi údajmi vám môže ušetriť veľa času pri začatí služby.

Umožňuje vám tiež využívať funkcie mnohých cloudových služieb a využívať výhody každej z nich.

Prístup spoločnosti Trello k integrácii je jej moc. K dispozícii je viac ako 30 a umožňujú vám priamo pracovať s údajmi, ktoré ste uložili v službách od Twitteru po Jiru. Ak ich chcete plne využiť, musíte sa prihlásiť na odber. Sú k dispozícii pre neplatiacich používateľov, ale naraz sa dá použiť iba jeden, čo je dosť reštriktívne.

Asana ponúka aj veľa možností. Jeho integrácia vám umožní pripojiť sa k mnohým aplikáciám. Niektoré z nich zahŕňajú využívanie služieb ako Zapier a Dossier ako sprostredkovateľov. Ostatné sú v Asane zabudované, napríklad podpora Dropboxu a Disku Google. K dispozícii je tiež rozšírenie prehliadača Chrome, ktoré vám umožňuje pridávať adresy URL ako úlohy.

Ak je pre vás ťažké vybrať si medzi Asanou a Trellom, integrácia Zapierovej bývalej vám umožní pracovať s oboma z nich a získať to najlepšie z oboch svetov. Ak nastavujete Asanu prvýkrát, prečítajte si našu začiatočnú príručku Asany, kde nájdete tipy, ako začať.

Nie je tu jasný víťaz. Oba nástroje podporujú mnoho aplikácií tretích strán, takže uprednostňované položky budú pravdepodobne závisieť od služieb, ktoré s nimi chcete používať. Vo väčšine prípadov zistíte, že sú k dispozícii.

Víťaz: Tie

Verdikt

Trello a Asana sú skvelé nástroje. Ak sa pozeráte na používanie jedného z nich, nie je ani zlá voľba. Môžete ich dokonca použiť spolu, ak budete chcieť (ak to budete chcieť, môžete použiť Zapier alebo IFTTT). Pre ľahšie použitie je Trello našou preferovanou možnosťou. Odporúčame, ak potrebujete iba základy.

Ak však potrebujete viac funkcií, Asana je správna cesta. Trello nie je schopný urobiť pár vecí. Ak potrebujete niektorú z nich, Asana je jasná voľba. Cítime, že je to lepšie aj pre väčšie projekty.

Asana je náš celkový víťaz, pretože dávame prednosť jej estetike a tešíme sa z nej viac práce. Jeho ďalšie vlastnosti ho robia všestrannejším.

Ak však organizujete projekt online, stojí za to vyskúšať oba nástroje. Ak vytvárate virtuálny tím, alebo ho už máte a chcete ho vylepšiť, pozrite si naše najlepšie softvérové ​​nástroje pre virtuálny tím. Aplikácie, o ktorých hovoríme, vám môžu pomôcť.

Dúfame, že sme vám dali dobrý prehľad o tom, ktorá platforma najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Ak ste už nejaké použili, radi by sme sa dozvedeli o vašich zážitkoch. Ak ste vyskúšali obe možnosti, dajte nám vedieť, ktoré preferujete a prečo. Ak majú pozitívny vplyv na váš pracovný postup alebo máte pocit, že existujú veci, ktoré by mohli urobiť lepšie, oznámte nám to v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me