Sprievodca pre Shopify: Ako predávať online v roku 2020

Ak ste položili ruky na službu Shopify – ak ste tak ešte neurobili, prečítajte si našu príručku pre začiatočníkov v službe Shopify – pravdepodobne ste narazili na nejakú chybu alebo problém, s ktorými vám bežné kanály nemusia pomôcť. Môže to byť aplikácia, ktorá sa správa vtipne, alebo nejaká funkčnosť, o ktorej nikto nikdy predtým nerozmýšľal. Získanie služby Shopify v týchto prípadoch môže byť skutočnou bolesťou.


Tieto scenáre sú frustrujúce, ale bohužiaľ, ak pracujete v prostredí Shopify, sú veľmi bolestivé. Nebojte sa, ale Cloudwards.net je tu, aby vám pomohol.

V tomto podrobnom sprievodcovi Shopify vás zoznámime s pokročilejšími vecami o službe Shopify. Vysvetlíme, ako zvoliť správnu tému a ako prispôsobiť jej štruktúru a vzhľad. Okrem toho vám ukážeme, ako zaobchádzať s produktmi správnym spôsobom a ktoré aplikácie by ste mali zvážiť inštaláciu. Začnime.

Ako si vybrať ten správny motív pre Shopify

Najprv vám vysvetlíme, čo je to téma. Myslite na to ako na fasádu svojho obchodu. Na základe vašej témy sa nerozhodnete, ako bude vyzerať váš obchod, ale budete ho usmerňovať určitým smerom.

Je dôležité, aby ste premýšľali o téme, ktorú použijete skôr, ako začnete s budovaním obchodu, pretože vám to ušetrí čas a peniaze neskôr. Ak napríklad téma obsahuje vstavanú funkciu bočného panela, nemusíte ju prispôsobiť neskôr, pretože ju môžete bez námahy pridať do svojho obchodu..

V službe Cloudwards.net sme vytvorili praktický kontrolný zoznam, ktorý vám uľahčí výber správnej témy.

Shopify-Theme-Store

Téma Kritérium 1: Obchodné požiadavky

Pri výbere témy sú požiadavky vašej firmy rovnako dôležité ako banálne. Ako sme uviedli v našom článku o tom, ako vytvoriť webovú stránku od nuly, všetko začína návrhom.

Najskôr premýšľajte o svojich požiadavkách a urobte si zoznam vecí, ktoré považujete za potrebné pre svoj obchod. Tu je krátky zoznam otázok, ktoré vám odporúčame položiť pri zvažovaní tém Shopify:

 • Ako chcete, aby vaši zákazníci prechádzali cez váš obchod
 • Mala by existovať funkcia vyhľadávania
 • Chceli by ste mať bočný panel s navigáciou
 • Potrebujete mega menu
 • Aké veľké je vaše produktové portfólio
 • Ako by ste chceli svoj obchod propagovať neskôr?
 • Potrebujete posúvač hornej stránky
 • Mal by byť obchod vybavený blogom

Obzvlášť dôležité je portfólio produktov. V závislosti od toho, koľko produktov chcete vo svojom obchode zobraziť, by vás vaše téma malo podporovať a neblokovať alebo brániť vám. Vo svete Shopify sú v zásade tri veľkosti portfólia: jeden produkt, malý katalóg a veľký katalóg.

Témy nájdete v obchode Shopify Theme Store a ak sa pozriete, nájdete ich príslušné vlastnosti vrátane veľkosti portfólia produktov v popise každej témy..

Shopify-Theme-Debut-Vlastnosti

Ak sa vám páči téma, ktorá nepokrýva všetky vaše požiadavky, uprednostnite. Je nepravdepodobné, že jedna téma splní všetky vaše potreby.

Kritérium témy 2: Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja

Pretože pravdepodobne nebudete chcieť umiestňovať platené reklamy, mali by ste dlhodobo uvažovať aj o ekologickom marketingu. Je rozumné vopred skontrolovať niektoré z najdôležitejších kritérií optimalizácie technického vyhľadávača, ako napríklad:

 • Čas načítania pri prvom zobrazení
 • Rýchlosť stránky pre mobilné zariadenia
 • Rýchlosť pracovnej plochy
 • Kompatibilita naprieč prehliadačmi

Rýchlosť stránky môžete otestovať pomocou PageSpeedInsights od spoločnosti Google. To však znamená, že je to časovo náročné a nemusí byť možné pre všetky témy – niektoré si musíte kúpiť – môžete si urobiť prieskum na internete vopred..

Google-Page-Speed-Index

Kritérium kritéria 3: Cena

Bohužiaľ, peniaze nerastú na stromoch a ako podnikateľ musíte dohliadať na svoje náklady. Preto vyvstáva stará otázka: bezplatná alebo kúpená?

Radi by sme vám poradili, aby ste pracovali s platenými témami, ale to by bola len polovica pravdy. Väčšina platených tém je z hľadiska funkčnosti lepšia. Bodka. Musíte sa sami rozhodnúť, či stojí za to kúpiť si platené tému na základe toho, čo plánujete so svojím obchodom.

Ak sa prikláňate k bezplatnému dizajnu, je to tiež v poriadku. Mali by ste si však položiť otázku, koľko aplikácií, ktoré sú podobné doplnkom vo formáte WordPress, budete musieť nainštalovať neskôr, pretože väčšina stojí peniaze a zhoršuje čas načítania vášho obchodu. Možno má zmysel začať s platenou témou ako s bezplatnou témou, ktorú musíte vybaviť aplikáciami.

Najlepším postupom, najmä pre začiatočníkov, je držať sa bezplatných tém, pretože je ľahšie získať podporu od spoločnosti Shopify ako od tretích strán. Vysvetlíme, čo to znamená dopredu.

Téma kritéria 4: Podpora

Podpora a dokumentácia sú dôležitým kritériom pri výbere optimálnej témy Shopify. Služba Shopify ponúka podporu pre nasledujúce témy:

 • neobmedzený
 • minimálna
 • Jumpstart
 • dodávka
 • pop
 • debut
 • prostý
 • Trúfať si
 • Brooklyn
 • príbeh

Ak vyberiete inú tému, ako je uvedená, budete závisieť od vývojárov tretích strán. To znamená, že služba Shopify nemôže poskytnúť veľkú podporu, pokiaľ ide o podrobnosti témy.

To znamená, že musíte skontrolovať, koľko podpory služba Shopify vo všeobecnosti poskytuje. Zvyčajne, pokiaľ ide o technické problémy a zásadné prispôsobenie, čo je rýchly prípad v prípade systému Shopify, služba, podobne ako poskytovatelia tretích strán, vám naúčtuje poplatok alebo vás odošle tretej strane, ktorá vám opäť umožní zaplatiť za svoju prácu.

Dôležitá je aj dokumentácia. Pozrite sa, ako sú tieto témy zdokumentované. Budete prekvapení, aká rôznorodá je kvalita tematickej dokumentácie. Najmä pri platených témach sa kvalita veľmi líši. Odkaz na dokumentáciu k jednotlivým témam nájdete v obchode Store Theme Theme Store.

Shopify-Theme-Supply-Dokumentácia

Kritérium témy 5: Recenzie

V neposlednom rade: dôverujte davu. Nie ste prvý, kto otvoril obchod Shopify. Nájdite si čas a prečítajte si recenzie.

Nedovoľte, aby vám zlé recenzie príliš odrádzali od používania určitej témy. V mnohých prípadoch nie sú komentáre používateľov ignorované alebo vyjadrené frustráciou, ktorá je vynechaná v sekcii recenzie, ako vidíme na obrázku nižšie.

Shopify-Theme-Debut-Review

„Swagger Boutique“ sa sťažuje na tému Debut. Vyhlásenie, že sa obrázky na telefóne neupravujú, je nezmysel. Všetky témy Shopify reagujú na súčasné štandardy. Preto by ste sa mali pred prijatím rozhodnutia riadiť našimi radami a bližšie sa pozrieť na recenzie.

Prispôsobenie: tlačenie pixelov pomocou kvapaliny

Teraz, keď ste si vybrali tému, ktorú chcete, vám povieme, ako môžete pomocou aplikácie Liquid prispôsobiť ju vašim potrebám. Je dôležité si uvedomiť, že ak začnete s prispôsobovaním, mali by ste sa držať svojho motívu, pretože pri zmene motívov sa stratia všetky vykonané zmeny, prispôsobenia a práce na dizajne, ktoré ste vykonali..

Jednoducho povedané, budete musieť znova vykonať vývojové práce. Skúste od začiatku používať iba jednu tému a zabezpečte tak ochranu heslom.

Dôležité rady: nezabudnite si vytvoriť viac kópií témy. V ideálnom prípade by ste mali pravidelne zálohovať a podľa toho ich pomenovať, najmä ak inštalujete aplikácie.

Aby sme vás zachránili pred možnou katastrofou, ukážeme vám, ako sa vyvíjať v službe Shopify pomocou kvapaliny. V nasledujúcich niekoľkých častiach sa bližšie pozrieme na najdôležitejšie súčasti vývojového prostredia Shopify.

Ak potrebujete viac informácií o kódovaní tekutín, pozrite si oficiálnu referenciu tekutín alebo kontaktujte vývojára.

Základy prispôsobenia

Začnime s niektorými základmi.

Ak chcete otvoriť ponuku prispôsobenia svojho obchodu, kliknite na možnosť „online obchod“. Mala by sa zobraziť ponuka s nasledujúcimi položkami: „témy“, „príspevky blogu“, „stránky“, „navigácia“, „domény“ a „preferencie“. Pokračujte kliknutím na „témy“.

Na pravej strane obrazovky sa zobrazia dve veľké oblasti: „aktuálna téma“ a „ďalšie témy“. V oblasti „aktuálna téma“ nájdete aj aktuálne aktívnu tému. Druhá oblasť zobrazuje témy, ktoré ste stiahli z obchodu s témami.

Shopify-Theme-Vlastné-Basics

Napravo od témy je „prispôsobiť“. Kliknutím na toto tlačidlo otvoríte ponuku prispôsobenia.

Shopify-Theme-Vlastné-Základy-Upraviť

Nachádzate sa v ponuke prispôsobenia, kde môžete vykonať požadované zmeny vo svojej téme. Na ľavej strane sa zobrazuje ovládací panel, pomocou ktorého môžete upravovať jednotlivé sekcie aktívnej stránky.

Shopify-Theme-Vlastné-Základy-Upraviť-Control-Panel

Vedľa sekcií nájdete oblasť nastavení témy, kde môžete upraviť všeobecné nastavenia témy, napríklad písmo, farby a ikony..

Shopify-Theme-Vlastné-Základy-Upraviť-Control-panel-theme-Nastavenia

Nájdete tu aj dokumentáciu k téme a kontaktné údaje na podporu.

Shopify-Theme-Vlastné-Základy-Upraviť-Dokumentácia

Môžete tiež ponoriť do tekutinového kódu témy v časti „akcie akcií“ > „Upraviť kód“ pre hlbšie prispôsobenie. O tom si povieme neskôr.

Shopify-Theme-Vlastné-Základy-Edit-Code

Na hornom paneli sa zobrazuje názov témy, ktorú upravujete. Zobrazí sa ponuka, v ktorej môžete preskočiť medzi stránkami, ktoré chcete prispôsobiť.

Shopify-Theme-Vlastné-Základy-Upraviť-Change-Page

Vedľa tejto ponuky si môžete vybrať medzi verziou pre počítač a verziou pre mobil.

Shopify-Theme-Vlastné-Základy-Upraviť-Mobile-Version

Je dôležité si uvedomiť, že ak ste v procese prispôsobovania, prehľadávania dokumentácie a uvedomovania si, že ste urobili všetko správne, ale táto funkcia stále nefunguje, môže to byť preto, že niektoré funkcie v aplikácii Shopify, najmä aplikácie, fungujú, iba ak téma je uverejnená.

Sekcie: Kus po kuse do krásneho obchodu

„Sekcie“ sú opakovane použiteľné stavebné prvky, pomocou ktorých môžete zostaviť a navrhnúť svoju domovskú stránku Shopify. Neexistuje však spôsob, ako ich použiť na iných stránkach ako na vstupnej stránke. Ak sa chcete dozvedieť, aká dôležitá je vstupná stránka, prečítajte si našu príručku o používaní Instapage.

Služba Shopify v zásade rozlišuje medzi statickou a dynamickou časťou. Ako už názov napovedá, statické časti sú staticky zabudované do témy. Hlavička a päta sú dobrými príkladmi statických častí. Nedajú sa pridať do ponuky prispôsobenia. Môžete ich vložiť iba prostredníctvom programovania.

Shopify-theme-Úprava-Basics-Úprava-Static-Oddiely

Na druhej strane dynamické sekcie sú stavebné prvky, ktoré môžete dynamicky pridávať do editora prispôsobenia. Urobíte tak výberom možnosti „pridať sekciu“.

Shopify-theme-Úprava-Basics-Úprava-Dynamic-Oddiely

Potom by ste mali vidieť zoznam dostupných sekcií pre svoju tému.

Shopify-theme-Úprava-Basics-Úprava-Dynamic-sekcie-List

Nebuďte prekvapení, ak váš zoznam vyzerá inak ako náš. Existuje niekoľko sekcií, ktoré má väčšina tém spoločné, ale mnoho z nich má aj svoje vlastné špeciálne sekcie.

Vyberte správnu časť a vyberte ju. Vedľa názvu by sa malo zobraziť tlačidlo „pridať“. Táto časť sa zobrazí aj vo funkcii ukážky.

Shopify-theme-Úprava-Základy-Upraviť-Add-sekcia

Ak chcete vložiť časť, stlačte tlačidlo „pridať“.

Otázka je, prečo služba Shopify rozlišuje medzi statickými a dynamickými sekciami, ak môžeme použiť iba sekcie na domovskej stránke. Máme podozrenie, že služba Shopify pracuje aj na používaní funkcií sekcie na iných stránkach.

Theme.scss.liquid: Srdce vášho vzhľadu a pocitu

Teraz, keď viete, ako zmeniť štruktúru vstupnej stránky, vám ukážeme, ako zmeniť jej vzhľad. Ak to chcete urobiť, kliknite na položku „tematické akcie“ a potom vyberte možnosť „upraviť kód“.

Potom by ste mali vidieť nasledujúce rozhranie:

Shopify-Development-IDE

Tam môžete vidieť veľa súborov rozdelených do siedmich veľkých priečinkov:

 • dispozície
 • šablóny
 • oddiely
 • úryvky
 • Aktíva
 • config
 • locales

Zložka „diela“ je pre nás obzvlášť zaujímavá.

Shopify-Development-Folder

Otvorte súbor „theme.scss.liquid“.

Shopify-Development-SCSS

Vo väčšine prípadov má súbor niekoľko tisíc riadkov kódu. V našom príklade je 7 098 riadkov kódu. Je to preto, že sa v tom všetko robí. Ak chcete vykonať zmeny CSS, urobte si láskavosť a urobte to tam.

Produkty Shopify: Manipulácia s výrobkami ako profesionál

Teraz, keď viete, ako zmeniť vzhľad svojho obchodu, budeme hovoriť o tom, čo je v ňom: produktoch. V našej príručke pre začiatočníkov sme vysvetlili, ako vytvárať produkty. Teraz pôjdeme hlbšie a hovoríme o variantoch a možnostiach.

Všetky výrobky môžu mať varianty, aj keď nemusia. Každý variant má iné možnosti, inak by varianty nemali zmysel. Bežným príkladom je farebný variant:

Shopify-Produkty-Varianty

Ako vidíte na obrázku vyššie, rovnaký výrobok môžete vybaviť rôznymi farbami bez toho, aby ste pre každý z nich museli vytvoriť nový produkt, ktorý je užitočný.

Ako importovať produkty v službe Shopify

Ak máte obchod s veľkým počtom produktov, možno nebudete chcieť každý produkt pridať do svojho obchodu individuálne. Preto ponúka služba Shopify funkciu hromadného importu.

V hlavnej ponuke služby Shopify kliknite vľavo na kartu „Produkty“ a vstúpte do ponuky produktov.

Shopify-Main-menu-Products

Hit „import“.

Shopify-Produkty-Import

Mali by ste vidieť okno, kde si môžete stiahnuť šablónu súboru CSV pre import. Naplňte ho svojimi produktmi a znova ho odovzdajte. Pretože polia v šablóne sú mätúce, odporúčame vám pri vypĺňaní použiť oficiálne vysvetlenie Shopify.

Shopify-Produkty-Import-Pop-up

Tu je viac odborných tipov na uľahčenie importu:

 • Ak importujete veľa produktov, najprv nahrajte obrázky produktov do služby Shopify. Zabezpečíte tým, že obrázky už majú adresu URL služby Shopify, ktorú musíte zapísať do odovzdaného súboru. Inak budete musieť produktom a variantom priradiť všetky obrázky manuálne.
 • V prípade produktov s variantmi musíte niektoré polia nechať prázdne, aby ich služba Shopify vytvorila ako varianty a nie ako samostatné produkty.
 • Dajte si pozor na pascu Excel. Excel v predvolenom nastavení používa oddeľovače pre oddeľovače súborov .csv, ale Shopify nie. Uistite sa, že súbor na odovzdanie je oddelený čiarkami a nie bodkočiarkami.
 • Je tiež dôležité, aby ste do úvodzoviek uvádzali zoznamy a sčítacie zoznamy a aby ste pri určovaní veľkosti a ceny používali radšej ako čiarky.

Aplikácie: Užitočné vylepšenia pre službu Shopify

Podobne ako doplnky vo WordPress, aj aplikácie v Shopify sú funkčné rozšírenia, ktoré musíte nainštalovať osobitne. Niektoré sú zadarmo a iné nie. Ak je pre vás WordPress všetko v gréčtine, pripravili sme niekoľko sprievodcov WordPress:

 1. Príručka pre začiatočníkov k používaniu WordPress
 2. Sprievodca prechodom na WordPress
 3. Sprievodca pokročilým používaním WordPress

Tu sú naše najlepšie aplikácie Shopify:

Kit: Spustite lepšie reklamy na Facebooku

Kit je aplikácia vyvinutá spoločnosťou Shopify, ktorá vám pomôže vylepšiť marketing na Facebooku. Používanie je nielen bezplatné, ale funguje aj ako virtuálny pomocník a pravidelne podáva návrhy služby Facebook Messenger na zvýšenie návštevnosti vášho online obchodu. Je to nevyhnutnosťou pre každého, kto robí Facebook marketing pre svoj obchod.

Oberlo: Nájsť produkty, ktoré sa dajú predávať na Shopify

Oberlo je dokonalým spoločníkom pre tých, ktorí chcú robiť dropshipping vo svojom internetovom obchode. Aplikácia je prepojená s niekoľkými dropshippingovými trhmi, ako je AliExpress, a umožňuje jednoduchý import produktu do vášho obchodu Shopify..

Jediné, čo musíte urobiť, je nainštalovať aplikáciu na prehliadanie tisícov a tisícov produktov a ich importovanie do internetového obchodu jediným kliknutím. Po tom, čo zákazníci zadajú objednávku v internetovom obchode, musíte urobiť iba objednávku v Oberle, aby ste mohli produkty poslať zákazníkovi priamo od dodávateľa..

Shopify-Apps-Oberlech

Hotjar: Naozaj pochopte, ako vaši návštevníci interagujú s vašimi webmi

Hotjar je užitočný nástroj, ktorý môžete použiť na vytvorenie tepelných máp pre váš internetový obchod. Umožňuje vám tiež prezerať záznamy vašich návštevníkov, ktorí navigujú vo vašom obchode.

Aplikácia dáva veľký zmysel, pretože vám umožňuje identifikovať časti webu, ktoré fungujú dobre, a tie, ktoré väčšina návštevníkov ignoruje. To je obzvlášť dôležité pre váš internetový obchod, pretože chcete zistiť, ktoré produkty sa napríklad prezerajú, ale nekúpia. Vďaka tomu je Hotjar jedným z najlepších nástrojov na generovanie potenciálnych zákazníkov na trhu.

Na webe Hotjar sa môžete dozvedieť, ako to funguje, a ako ho môžete integrovať do svojho obchodu.

Odvážne vlastné ceny: optimalizácia predaja a konverzií

Bold Custom Pricing vyvinula spoločnosť Bold Commerce, ktorá je veľkým hráčom v prostredí Shopify a vyvinula mnoho užitočných aplikácií. Zaujíma nás najmä Bold Custom Pricing, pretože vám umožňuje povoliť množstevné zľavy a ďalšie cenové triky. Predovšetkým si môžete vytvoriť skupiny zákazníkov a odmeniť verných zákazníkov príslušnými zľavami.

Jednou z veľkých nevýhod aplikácie je to, že funkcia Bold Commerce mení veľa vášho motívu tak, aby funkcia Bold Custom Pricing fungovala hladko. Mnoho súborov .liquid, ako napríklad product-template.liquid, bude vyzerať inak a bude ťažké ich udržiavať. Budete závislí od podpory Bold Commerce.

Viac rád o aplikáciách

Každá aplikácia zmení kód témy. Pred inštaláciou akejkoľvek aplikácie si nezabudnite vytvoriť zálohu. Ak neviete, kde hľadať dobrú službu zálohovania, prečítajte si naše recenzie online zálohovania.

Ak máte v obchode nainštalovaných niekoľko aplikácií, môže dôjsť k problémom s inštaláciou ďalších aplikácií. Vo väčšine prípadov je to preto, že témy a pravdepodobne už nainštalované aplikácie sa líšia v závislosti od obchodu a ukladania a menia kód takým spôsobom, že neexistuje štandardizovaný spôsob inštalácie ďalších aplikácií..

To je tiež dôvod, prečo by ste sa nemali pokúšať nainštalovať viac aplikácií naraz. Rýchlo stratíte prehľad o zmenách. Nájdite si čas a nainštalujte naraz jednu aplikáciu.

Mali by ste sa tiež vyhnúť okamžitému prístupu podporných tímov do vášho obchodu. V opačnom prípade nebudete vedieť, ktorá aplikácia je nainštalovaná a integrovaná a ktorá nie.

Záverečné myšlienky

Dúfame, že sme vám pomocou tohto podrobného sprievodcu službou Shopify poskytli užitočné tipy a triky. Služba Shopify je užitočná a dobrá platforma na spustenie internetového obchodu v mžiku, najmä ak neviete, ako kódovať.

To znamená, že ak máte pokročilé technické zručnosti, Shopify sa stáva silným a prispôsobiteľným spojencom, ktorý môže byť navrhnutý pre takmer akýkoľvek online obchod..

Ak máte viac základných otázok, pre vás je najlepšia príručka pre začiatočníkov, ktorá je uvedená v hornej časti tohto článku. Ak máte ďalšie otázky, môžete sa ich spýtať v komentároch. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map