Existuje celý rad softvéru zameraného na pomoc pri organizácii. Môžete ho použiť na plánovanie všetkého od nákupu až po veľké projekty. Pozrime sa na dva typy softvéru porovnaním správy úloh a riadenia projektov.


Kategórie majú spoločné črty, ale softvér na riadenie projektov ide ďalej ako nástroje na správu úloh. Poďme sa porozprávať o tom, čo môžu jednotlivé typy softvéru urobiť, a potom si pozrite príklady. Dúfajme, že vám to pomôže zistiť, ktoré je vhodnejšie pre vaše potreby.

Čo robí softvér na správu úloh??

Softvér na správu úloh prekvapivo umožňuje vytvárať úlohy. Tieto úlohy môžete často zoskupiť do zoznamov. Po dokončení úloh ich môžete označiť ako také a možno získať uspokojivý zvuk „ding“, ako to robíte s programom Wunderlist (prečítajte si našu recenziu Wunderlistu)..

Wunderlist-intro

Okrem toho môžete často zdieľať úlohy s priateľmi alebo kolegami. Môžete nastaviť termíny a dostávať upozornenia, keď sú blízko.

Spravidla môžete zdieľať údaje s inými aplikáciami, hoci softvér na riadenie projektov s tým často ide ďalej, takže zdieľanie údajov s mnohými inými platformami.

veci-review-kontrolný zoznam

Výhodou softvéru na správu úloh je to, že vám umožňuje zistiť, čo musíte urobiť, a podľa toho plánovať veci. Softvér na správu úloh je často tak jednoduchý, že ho možno jednoducho zavrhnúť ako triviálne, ale v skutočnosti je to iba úkon, ktorý stanoví, čo musíte urobiť, aby sa veci zjednodušili.. 

Pre niektorých to bude stačiť a pretože správa úloh je jednoduchšia, je to pravdepodobne najlepší spôsob, ako začať. Ak sa však chcete hlbšie venovať veciam, budete potrebovať softvér na riadenie projektov.

Čo robí softvér pre riadenie projektov?

Softvér pre riadenie projektov spravidla robí všetko, čo môže softvér pre správu úloh, a ďalšie. To však nevyhnutne nemusí zlepšiť. Ak potrebujete iba správu úloh, špeciálne aplikácie s rýchlymi a jasnými rozhraniami urobia to, čo chcete, bez problémov.

Okrem toho, že vám umožňuje vytvárať zoznamy úloh, softvér na správu projektov vám umožňuje vytvárať vzťahy medzi nimi. To by mohlo znamenať len ich presunutie zo stĺpca na stĺp v kanbanovej doske, ale mohlo by to znamenať vytvorenie závislosti medzi nimi v Ganttovom diagrame.. 

Ak tak urobíte, budete vedieť, ako môže oneskorenie na jednu úlohu ovplyvniť celý projekt. Ak to znie užitočné, prečítajte si náš návod na používanie Ganttovho grafu.

od pondelka do časovej osi

Získate tiež niekoľko spôsobov, ako zobraziť úlohy v softvéri na správu projektov. Zvyčajne sa zobrazuje zoznam, ktorý sa najviac podobá tomu, čo ukazujú nástroje na správu úloh. Často existuje aj tabuľa kanban spolu s kalendárom a časovou osou.

Integrácie sú bežné a takmer všetky nástroje na správu projektov vám umožňujú zdieľať údaje s inými platformami. Môžu obsahovať komunikačné platformy, napríklad Slack alebo úložné platformy, aby ste mohli nahrávať súbory.

Aj keď väčšina nástrojov vám umožňuje nahrávať súbory ako prílohy, môže vám pomôcť riešenie vyhradeného úložiska. Prečítajte si náš najlepší článok o úložisku v cloude, kde nájdete príručku, čo je k dispozícii.

wrike-integrácia

Nástroje môžete často zdieľať s inými platformami riadenia projektov, takže môžete využívať ich rôzne funkcie. Integrácia so službou Zapier, ktorá vám umožňuje zdieľať údaje s potenciálne tisíckami platforiem, je populárna.

Softvér na riadenie projektov sa často zdá byť zložitejší a vizuálnejší. Pokročilejšie nástroje majú výučbovú krivku, ale tie najjednoduchšie sa dajú ľahko vyzdvihnúť.

Je tu aj kríženie. Niektoré nástroje označujú niekoľko polí pre správu úloh a niekoľko polí pre riadenie projektov. Existuje veľa možností.

Najlepšie softvér pre správu úloh

Wunderlist

Wunderlist je nástroj na správu úloh, ktorý vám umožňuje vytvárať úlohy a odškrtávať ich pri ich práci. Zoraďte ich do zoznamov a môžete ich zdieľať s ostatnými, ak pracujete na skupinovom projekte.

Wunderlist-main

Je k dispozícii takmer kdekoľvek. Môžete ho spustiť v prehliadači alebo si stiahnuť aplikácie pre Windows, MacOS, Android, iOS a Chrome OS. Má aj rozšírenia prehliadača.

Jeho základné vlastnosti sú vynikajúce, umožňujú vám vytvárať úlohy a pridávať ich do menovaných zoznamov. Keď ich začiarknete, ozve sa zvuk „ding“, ktorý vás odmení za dobre vykonanú prácu. Rovnako ako väčšina aplikácií na správu úloh sa zameriava na základnú funkčnosť a uľahčuje a spríjemňuje plánovanie.

Môžete tiež vytvárať podúlohy, nastaviť termíny a dostávať upozornenia, keď je potrebné niečo urobiť. Môžete si vybrať z veselého výberu fotografií na pozadí a nahrávať súbory, ako aj nahrávať hlasové nahrávky, keď vás už nebaví písať..

Ak potrebujete ukladať zvukové súbory mimo programu Wunderlist, prečítajte si článok nášho najlepšieho úložiska v cloude pre veľké súbory.

Existuje aj niekoľko ďalších funkcií. Úlohy môžete zdieľať s inými platformami, ako sú Trello a Slack. Zapier je tiež k dispozícii na pripojenie k mnohým iným platformám. Ak máte technické sekcie, môžete ich pomocou svojho rozhrania API prepojiť s vlastným webom alebo aplikáciou. 

Wunderlist je rýchly a pohotový, vďaka čomu s ním môžete pracovať, pretože po vykonaní zmien naň nečakáte. Obsahuje pekné funkcie použiteľnosti, ako napríklad klávesové skratky, ktoré ich umožňujú používať ešte rýchlejšie. 

Aj keď je to jednoduché, má vedomostnú základňu a podporný tím, ktorý vám môže odpovedať na otázky, ak uviaznete, čo by sa mohlo stať, ak sa pustíte do používania jeho pokročilejších funkcií..

Jeho bezpečnosť je tiež vysoko kvalitná a 256-bitové šifrovanie SSL chráni vaše dáta. Prečítajte si náš článok o počítačovej kriminalite, kde nájdete viac informácií o online nebezpečenstvách.

Môžete ho používať zadarmo, musíte sa však prihlásiť pomocou účtu Microsoft. Spoločnosť Microsoft by ju mala postupne ukončiť v prospech svojej inej aplikácie, Todoist, ale zatiaľ je Wunderlist vynikajúcou aplikáciou zoznamu úloh, ktorú môžete zadarmo používať..

Užívali sme si Wunderlist a odporúčame ho každému, kto chce začať so softvérom na správu úloh. Ďalšie podrobnosti nájdete v našej recenzii Wunderlist.

veci

Veci sú ďalším jednoduchým nástrojom, ktorý má niekoľko základných funkcií, ktoré sa mu daria dobre. Je k dispozícii iba pre systémy MacOS a iOS. Fanúšikovia spoločnosti Apple sa možno budú chcieť pozrieť aj na našu najlepšiu správu projektov v príručke pre systém Mac. Ak chcete získať viac informácií o softvéri, prečítajte si našu recenziu veci.

Veci vám umožňujú vytvárať úlohy, triediť ich do zoznamov a rozdeľovať ich do projektov, ktoré môžete zoskupiť. Umožňuje tiež vytvárať opakujúce sa úlohy. Je to dobrá voľba, ak chcete byť o veciach systematickí, pretože úlohy, ktoré pravidelne vykonávate, sa dajú vytvárať automaticky. 

To môže byť veľkým časovým sporom, ak máte dlhý zoznam úloh, ktoré sa opakujú každý týždeň alebo mesiac. To znamená, že môžete nastaviť úplný rozvrh bez toho, aby ste museli robiť viac práce. Môže vám tiež poslať pripomenutie, aby ste si udržali predsavzatia alebo dosiahli osobné ciele.

Možno chcete napríklad bežať každý týždeň alebo variť nový druh jedla. Veci vám môžu pomôcť pripomenúť, čo musíte urobiť.

veci-review-sample

Veci je staromódna aplikácia, ktorú si kúpite priamo, a potom dostanete všetko, vrátane funkcií cloudu, zadarmo. Verzia pre počítače nie je lacná za 49,99 dolárov, ale verzia pre iPhone s 9,99 dolárov je oveľa lepšia hodnota. Tieto ceny sa dobre porovnávajú so softvérom aj s mesačnými poplatkami.

Ak potrebujete pomoc s pokročilejšími funkciami, má dôkladnú vedomostnú základňu a tím podpory poskytol podrobnú a užitočnú odpoveď na náš dotaz..

Má niekoľko chýb a v jeho rozhraní sme videli menšie chyby, ktoré trochu odstraňujú lesk. Je to dobrá voľba, ak chcete používať jednoduchú aplikáciu, ktorú za používanie nemusíte platiť predplatné.

Todoist

Todoist ide ďalej ako jeho súperi o správu úloh a obsahuje mnoho šablón, ktoré vám pomôžu pri prvom použití.

Okrem zdieľania úloh s Kalendárom Google vám umožňuje používať program Zapier na prístup k mnohým ďalším aplikáciám a má viac ako 50 priamych integrácií.

Jeho systém karmy vám umožňuje zhromažďovať body za odškrtávacie úlohy. Získate bonusy za robenie rôznych vecí a ak dôjde k oneskoreniu úloh, môžete stratiť karmu. Ak chcete hrať svoju prácu alebo život, je Todoist vynikajúcou voľbou a bude motivovať tých, ktorí radi súťažia proti sebe alebo iným..

Todoist-templates

Umožňuje vám vybrať si vlastnú tému z niekoľkých dobre pomenovaných farieb vrátane mandarínky a ďateliny. K dispozícii sú aj súbory na odovzdávanie súborov, komentáre a analytické funkcie.

Jeho plány zahŕňajú bezplatnú ponuku, ktorá vám umožní používať jej základné funkcie a dva platené programy, ktoré vám poskytujú pokročilejšie funkcie za pár dolárov mesačne. Jeho prémiové funkcie môžete vyskúšať aj s dvojmesačnou skúšobnou lehotou, ak uvediete podrobnosti o kreditnej karte. Pedagógovia a neziskové organizácie získajú zľavy. Získate prioritnú podporu v oblasti prémiových plánov a tímovej fakturácie.

Todoist je jedným z najkomplexnejších systémov riadenia úloh. Využite všetko, čo ponúka, a ocitnete sa plaviť sa z pokojných vôd správy úloh do choppierského oceánu softvéru na riadenie projektov.. 

Schopnosť zväčšiť sa tak nemusí byť nevyhnutne zlá a todoista môže vyhovovať tým, ktorí chcú začať s jednoduchosťou a mať priestor na neskorší rast..

Je k dispozícii pre mnoho zariadení s aplikáciami pre Windows, MacOS, Android a iOS. K dispozícii sú tiež rozšírenia prehliadača a e-mailové doplnky. Existujú tiež nositeľné aplikácie a aplikácie Linux od tretích strán. To jej dáva taký široký dosah, ako by ste mohli chcieť.

Niekde medzi

Musíte niekde nakresliť čiaru a hoci sa môžete hádať o tom, kam by to malo ísť, myslíme si, že Trello je nástroj, ktorý je najbližšie k nemu. Má cielený prístup založený na kanbanoch a niekoľko funkcií, ktoré vás posunú ďalej, ak sa tak rozhodnete.

Trelly

Trello je dobrým príkladom platformy, ktorá sedí na hranici riadenia projektov a riadenia úloh. Jeho základné vlastnosti sú skôr ako softvér na správu úloh, ale má niekoľko rozšírení, ktoré ho môžu zmeniť na pokročilejšiu platformu pre riadenie projektov.

Trello je nástroj založený na kanbane. Ak ste ho ešte predtým nepoužili, prečítajte si náš návod na používanie sprievodcu tabuľkou kanban. Úlohy, ktoré vytvoríte, sa pridajú do pomenovaných stĺpcov a presuniete ich zo stĺpca do stĺpca, aby odrážali ich stav. Ak sa to robí správne, mali by prúdiť zľava doprava. Stĺpce možno pomenovať tak, aby reprezentovali ľudí alebo rôzne štádiá výrobného procesu.

Trello, rovnako ako väčšina softvéru na správu úloh, je založená na jednom pohľade. Jeho tabuľa Kanban vám však dáva väčší priestor na kontrolu vecí ako jednoduchý zoznam. S rozšíreniami Trello môžete tiež pridať rôzne zobrazenia.

Má veľa z nich a ak ich používate, môžete ich previesť na nástroj, ktorý je ekvivalentný sofistikovanejšiemu softvéru na riadenie projektov. Má tiež jedinečné funkcie, ako napríklad „komorník“, ktorý vám umožňuje automatizovať pracovné postupy. 

Trelly-sluha

Môžete vytvoriť tlačidlá, ktoré automaticky upravujú úlohy, takže ak máte úlohy, ktoré je potrebné vykonávať pravidelne, môžete nastaviť, aby ich Trello vykonával okamžite..

Vďaka nastaviteľnému pozadiu, nálepkám a ikonám emoji máte dostatok priestoru na prispôsobenie a mnoho firiem používa spoločnosť Trello na verejne viditeľné zoznamy, ako sú ponuky alebo rozvrhy. Môžete ho použiť aj na usporiadanie sedení na akciách. Je to flexibilný systém.

Väčšina jeho funkcií je bezplatná, s extra úpravami, väčšími veľkosťami súborov a silnejšou bezpečnosťou svojich platených programov.

Prečítajte si o tom viac v našej recenzii Trello. Potom vám naša príručka pre začiatočníkov Trello pomôže zistiť, čo s tým môžete robiť.

Najlepšie softvér pre riadenie projektov

Existujú všetky druhy aplikácií na riadenie projektov, od závažnejších aplikácií zameraných na podnikanie, napríklad Wrike a Mavenlink, až po uvoľnenejšie nástroje, ako sú Asana a Podio.. 

monday.com

monday.com je náš obľúbený nástroj na riadenie projektov a vyšiel na vrchole nášho zoznamu najlepších softvérov na riadenie projektov. Kombinuje profesionálnu sadu funkcií s vynikajúcim rozhraním, ktoré uľahčuje zvládnutie jej pokročilejších funkcií.

monday.com nemá podúlohy alebo závislosti, ale je to voľba dizajnu. Považuje ich za zlých. Namiesto toho vám poskytuje obrovský priestor na prispôsobenie údajov vašich úloh. 

Softvér na správu úloh vám umožňuje vytvárať úlohy, ktoré často pozostávajú z niečoho viac ako len z riadku textu. Softvér na riadenie projektov vám ponúka niekoľko polí, ale na stránkach monday.com si môžete vybrať, ktoré údaje chcete do každej položky zahrnúť. To znamená, že ak ho nastavíte správne, môžete ho použiť na všetky druhy vecí.

Pondelok-board

monday.com poskytuje šablóny, ktoré vám pomôžu začať a nasmeruje vás k tomu správnemu, ktoré chcete použiť.

Má veľa pohľadov, vrátane tabule kanban a denníka aktivít. K dispozícii je Ganttov časová os a kalendár. Zahrnuté je aj zobrazenie mapy, sledovanie času a zobrazenie mapy.

monday.com sa integruje s mnohými platformami, ako sú Slack a Trello, a pomocou služby Zapier môžete zdieľať údaje s inými aplikáciami..

Jeho rozhranie je vynikajúce, so všetkými možnými malými animáciami, ktoré vám pomôžu s ním pracovať a pochopiť, čo sa zmení po kliknutí na veci.

Jeho bezpečnostné funkcie sú vynikajúce, používa 256 bitové šifrovanie AES a je k dispozícii dvojfaktorové overenie. Svoju bezpečnosť môžete zvýšiť aj pomocou registrácií s obmedzením domény, autentifikácie Google a vlastných nastavení hesla.

Získate fantastickú podporu. Otázky sme zaslali prostredníctvom kontaktného formulára a odpoveď sme dostali iba za štyri minúty. Má veľkú vedomostnú základňu a účinnú funkciu okamžitej pomoci, ktorá vám pomôže rýchlo nájsť články.

Najväčšou nevýhodou je absencia bezplatného plánu, ale jeho vstupný bod 25 dolárov mesačne pre tímy piatich je vynikajúca hodnota.

Celkovo je monday.com našim najlepším výberom nástroja na správu projektov a jeho kombinácia použiteľnosti a sily ho robí hitom.

Prečítajte si viac o tom v našej monday.com recenzii a získajte tipy na začatie s tým v našej príručke pre začiatočníkov monday.com.

Asan

Asana je skvelá voľba, ak sa chcete ponoriť do sveta riadenia projektov. Jeho rozhranie je jasné a veselé a vie, ako vás motivovať. Zaškrtnite úlohu a existuje šanca, že spustíte jednu z jej osláv, ktorá pošle roztomilé, farebné zviera lietajúce cez obrazovku.

Asan-oslava

Okrem toho, že je zábavné používať, Asana dostáva vážne veci do poriadku. To vám umožní vytvoriť toľko projektov, koľko chcete na svojom bezplatnom pláne. Môžete tiež bezplatne používať jeho tabuľku kanban, zoznam a zobrazenie kalendára. Môžete tiež sledovať priebeh projektu, viesť rozhovory so spoluhráčmi a nahrávať súbory.

Aj keď je jeho bezplatný program dobrý, jeho platené programy, ktoré začínajú na 9,99 dolárov mesačne, ponúkajú aj pekné funkcie. Na nich môžete použiť zobrazenie Ganttovho časového prehľadu a vytvárať formuláre na zaznamenávanie informácií. Ak dávate prednosť špecializovanému nástroju založenému na Ganttovi, namiesto toho sa pozrite na našu recenziu tímu TeamGantt.

Časová os vám umožňuje vytvárať závislosti vzťahov medzi úlohami, čo je oblasť, v ktorej sa projektový manažment z hľadiska užitočnosti začína presúvať pred správu úloh, ale pridáva vrstvu zložitosti, ktorá by sa vám mohla dostať do cesty, ak ju nechcete..

Integrácie Asany vám umožňujú ich použitie s ďalšími službami, vrátane Trello a Jira, o ktorých si môžete prečítať v našej recenzii z Jira. Môžete nahrať súbory až do veľkosti 100 MB. Ak to nestačí, naše najlepšie online úložisko pre tímy vám pomôže.

Naša recenzia Asana podrobne popisuje tento nástroj a príručka pre začiatočníkov Asany pomôže nováčikom v tomto softvéri. Je to skvelá voľba pre začiatočníkov, ale ponúka tiež silu vďaka svojej správe závislostí.

Prečítajte si, ako sa porovnáva s niektorými našimi obľúbenými nástrojmi v našich porovnaniach monday.com vs. Asana a Wrike vs. Asana..

Wrike

Wrike je ďalší veľký hitter, ktorý sa dobre darí v našich zoznamoch a porovnaniach. Vyšlo napríklad na vrchole nášho zoznamu najlepších softvérov na riadenie projektov pre malé podniky. V našich zápasoch Wrike vs. Trello a Wrike vs. Basecamp môžete tiež vidieť, ako sa porovnáva priamo s konkurenciou..

Má správu závislostí a podúlohy, ktoré vám umožňujú nastaviť vzťahy medzi vašimi úlohami. To znamená, že môžete zabezpečiť, aby bol váš rozvrh uskutočniteľný, a tiež sledovať dopad oneskorení.

wrike-závislosťou

Pracovný priestor si môžete prispôsobiť výberom tém, ako aj prekrývaním kalendárov z rôznych projektov, aby ste videli, ako sa plány zhodujú..

Má funkciu kontroly pravopisu, ktorá vám umožňuje komentovať súbory, a to aj počas videí. Ak uložíte veľa súborov, jeho integrácia s Dropbox a Disk Google bude užitočná. Integruje sa tiež s inými službami, ako sú Salesforce, Slack a Adobe Creative Cloud.

Ak chcete rozvrhnúť svoj plán, závislosti vám to umožnia bez toho, aby ste omylom urobili veci nemožnými. Ak sú úlohy navzájom závislé, Wrike vám oznámi, či je naplánované niečo začať ešte pred dokončením predchádzajúcich úloh.

Generovanie prehľadov spoločnosti Wrike vám umožňuje produkovať informácie o častiach vášho podnikania. Môžete skontrolovať oneskorené a nepridelené úlohy, aby ste sa uistili, že každý v tíme má čo robiť.

Spoločnosť Wrike má použiteľnú bezplatnú vrstvu, ale jej najlepšie vlastnosti sú na jej platených plánoch, ktoré začínajú od 9,80 dolárov na používateľa mesačne. Okrem prehliadača je k dispozícii pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS.

Wrike je jedným z najsilnejších nástrojov v oblasti online bezpečnosti. Má dvojfaktorové overenie, o ktorom sa môžete dozvedieť viac v našom článku o dvojfaktorovom overovaní.

Ak sa chystáte získať plnohodnotnú aplikáciu na riadenie projektov, ktorá vám môže pomôcť pri veľkých projektoch, Wrike je skvelá voľba. Prečítajte si viac o tom v našej recenzii Wrike.

Záverečné myšlienky

Nástroje na riadenie úloh a projektov sú serióznou záležitosťou a výber správneho môže pomôcť vašej produktivite. Existuje veľa možností a môže to byť zarážajúce. Rôzne kategórie softvéru robia rôzne veci, aj keď medzi nimi existuje veľa krížení.

Najlepším spôsobom, ako sa o softvéri dozvedieť viac, je jeho používanie. Takmer všetky nástroje, na ktoré sa vzťahuje, majú bezplatnú skúšobnú verziu a mnohé z nich majú aj bezplatný plán. Príklady nájdete v našom zozname najlepšieho bezplatného softvéru na riadenie projektov.

Ak ste vyskúšali niektorý zo softvérov uvedených v tomto zozname alebo máte čo odporúčať, dajte nám vedieť v komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me