SiteGround vs Bluehost: Ísť na matrace v roku 2020

V tomto porovnávaní SiteGround vs Bluehost sa chystáme postaviť tieto dve služby powerhouse proti sebe, aby sme zistili, ktorá z nich je najlepšia. Počas piatich kôl sa pokúsime zistiť, či vynikajúci zoznam funkcií programu SiteGround môže prekonať neporovnateľnú použiteľnosť spoločnosti Bluehost, aby ste pre vás našli tú najlepšiu službu.. 


SiteGround sa umiestnil na našom zozname najlepších poskytovateľov webhostingu az dobrého dôvodu. Vďaka cenám za nezmysel, vynikajúcej rýchlosti a mnohým funkciám je ideálnou voľbou pre takmer všetky webové stránky. To znamená, že Bluehost bol takmer vyradený zo sporu Bluehost v našom najlepšom webhostingu pre sprievodcu WordPress. 

Toto porovnanie sa však uskutočňuje vo vákuu. V rámci celého seriálu pritiahneme ďalších poskytovateľov, ale zameriavame sa na to, ako sa konkurenti stavajú proti sebe. Ak chcete vidieť, ako sa darí v reálnom svete, prečítajte si našu recenziu SiteGround a recenziu Bluehost. 

Nastavenie boja: SiteGround vs. Bluehost

Porovnanie sa uskutoční v piatich kolách: vlastnosti, ceny, ľahké používanie, rýchlosť a dostupnosť, bezpečnosť a ochrana osobných údajov. Na začiatku každého kola určíme, čo hľadáme, a potom uvidíme, ako dobre každý poskytovateľ spĺňa naše kritériá. Nakoniec poskytneme svoje myšlienky a vyhlásime víťaza. 

Bez ohľadu na to, ktorá služba vyhrá tri alebo viac kôl, vezme korunu celkovo. To však zvyčajne nie je také jednoduché, ako vidíte v našom porovnaní DreamHost vs. Bluehost. Aj keď sa snažíme v našich silách nájsť optimálnu voľbu pre väčšinu situácií, nemôžeme nájsť najlepšiu voľbu pre všetky situácie. 

Služba, s ktorou idete, bude závisieť od toho, čo vaše webové stránky potrebujú. Z tohto dôvodu vám odporúčame prečítať si každú časť úplne, aby ste pochopili, prečo sme vyhlásili víťaza, ktorého sme dosiahli. V niektorých kolách je jasnejšia lepšia voľba, iné sú však jemnejšie.

1

Vlastnosti

Funkcie sú základným kameňom každej dobrej webhostingovej služby. Pri výbere medzi poskytovateľmi často záleží na výhodách, ktoré získate, pretože rozdiely v cenách a rýchlosti sú minimálne. Toto kolo sa zameria na to, ktoré funkcie sú súčasťou vášho plánu, ako aj na to, aké užitočné sú tieto funkcie pre rast vašej webovej stránky. 

SiteGround

Pokiaľ ide o dobroty, žiadna služba nie je celkom podobná službe SiteGround. Hostinger ju síce ohýba vlasom, ale takmer všetci ostatní poskytovatelia zaostávajú (prečítajte si našu recenziu hostingera). Bez ohľadu na to, aký typ alebo úroveň hostenia si zakúpite, služba SiteGround zabezpečí, aby ste mali základné predpoklady na to, aby vaše webové stránky zostali funkčné, pričom pre konkrétnu službu, ktorú používate, pridáte pár doplnkov.. 

Napríklad spravované plány WordPress majú dlhý zoznam funkcií špecifických pre WordPress vrátane stagingu, Jetpack, SuperCacher a spravovaných aktualizácií. Aj keď pre webového hostiteľa zameraného na WordPress nie je nič zvláštne, ako napríklad Kinsta (prečítajte si našu recenziu v Kinsta), nízka cena systému SiteGround prináša lesk funkcií systému WordPress.

Siteground-review-supercacher

Používatelia, ktorí nepoužívajú program WordPress, však nenechávajú chlad. SiteGround, rovnako ako mnoho webových hostiteľov, zahŕňa aj tvorcu webových stránok, ale nejde o priemerný dodatok, ako sme videli s 1&1 IONOS (prečítajte si náš 1&1 recenzia IONOS). Skôr máte prístup k Weebly, čo je pravdepodobne najlepší tvorca webových stránok, ktorý si môžete kúpiť, ako si môžete prečítať v našej recenzii Weebly.. 

Okrem stavebných nástrojov sa účtuje základ, vrátane automatických denných záloh, bezplatného certifikátu SSL / TLS, integrácie cloudflare a neobmedzeného počtu e-mailových adries vo vašej doméne. SiteGround obsahuje všetko a zahŕňa ho do všetkých plánov. Aj keď sú na určitých úrovniach prítomné špecifické vlastnosti, rozsah preklenuje rozsah.

Bluehost

Bluehost je vynikajúci, pokiaľ ide o funkcie. Z webhostingov, ktoré vlastní spoločnosť Endurance International Group, je Bluehost najbohatší na funkcie, na rozdiel od povedzme iPage (prečítajte si našu recenziu na iPage). To však znamená, že za tieto funkcie musíte často platiť navyše, čo Bluehosta v tomto kole spôsobuje malú nevýhodu. 

Existuje však veľa rovnakých funkcií. S Bluehostom môžete Weebly stále používať so svojou doménou zadarmo a používatelia WordPressu budú naďalej pracovať. Ovládací panel je navyše vytvorený pre WordPress, čo uľahčuje správu vašich webových stránok ako kedykoľvek predtým. 

weebly editor

Dobroty sú si rovné, ale základy nie sú. Hoci Bluehost ponúka denné zálohy, ochranu súkromia domény, certifikát SSL / TLS a prevenciu proti spamu, nenabízí všetky tieto funkcie v rámci plánov. Ak chcete získať CodeGuard, ktorý je denným nástrojom na zálohovanie, ochranu súkromia domény a SpamExperts, budete musieť upgradovať na najdrahší zdieľaný plán.. 

To znamená, že mnohé základné prvky sú obsiahnuté v rôznych úrovniach, ktoré sa väčšina z bratov EIG Bluehostinu nemôže pochváliť (príklad si pozrite v našej recenzii FatCow). Všetci používatelia dostávajú denné zálohy a bezplatný certifikát SSL / TLS, čo je viac ako dosť na uspokojenie nás v tomto kole.

Okolo jednej myšlienky

Toto kolo je jedným z najbližších, ktoré sme mali v našich porovnávacích článkoch, pretože Bluehost a SiteGround sa svojimi funkciami ranu. Bluehost predstavuje prekážku pre niektoré funkcie, ale nie je nevyhnutná na prevádzkovanie webových stránok. Aj keď sme sa v našich silách snažili vyhnúť, toto kolo bude musieť byť kravatu.

Kolo: Funkcie Žiadny jasný víťaz, body za všetkých

2

stanovenie ceny

Web hosting je neobvyklý, pokiaľ ide o ceny. Aj keď napríklad v našich recenziách VPN sa zaoberáme iba cenou, pri webhostingu je potrebné zvážiť viac faktorov, a to transparentnosť. Odvetvie je známe zavádzajúcim a klamlivým určovaním cien, čo znamená, že toto kolo nebude pozostávať iba z ceny, ktorú zaplatíte, ale aj z toho, ako je táto cena jasná prostredníctvom platby. 

SiteGround

SiteGround nie je tak priehľadný ako povedzme DreamHost, pokiaľ ide o tvorbu cien, ale je lepší ako väčšina (prečítajte si našu recenziu DreamHost). Podobne ako v prípade takmer všetkých webových hostiteľov platí úvodná sadzba, ktorú zaplatíte za počiatočné obdobie, čo znamená, že keď príde čas na obnovenie, vaša mesačná cena vyskočí..

Bohužiaľ, nedá sa to vyhnúť, ale funkcia SiteGround pomáha zmierňovať záťaž. Na rozdiel od Arvixe sa vaša mesačná sadzba nemení v závislosti od trvania (prečítajte si našu recenziu pre Arvixe). To znamená, že bez ohľadu na to, či si kúpite jeden, dva alebo tri roky zdieľaného hostingu, získate rovnakú zľavnenú sadzbu za počiatočné obdobie. 

Aj keď sadzby služby SiteGround nie sú také nízke ako hodnoty Hosting24 (prečítajte si našu recenziu Hosting24), sú v súlade s tým, čo by sme očakávali. To znamená, že plány WordPress sú pri spravovaní rovnaké ako bežné zdieľané plány, vďaka čomu je program SiteGround oveľa atraktívnejší ako drahý webový hostiteľ WordPress, ako je napríklad Pagely (prečítajte si našu recenziu v Pagely)..

Ak službu vyskúšate a rozhodnete sa, že nie je pre vás, je tu 30-dňové okno na vrátenie platby, ale vzťahuje sa iba na zdieľaný hosting a jeho varianty, ako sú WordPress a WooCommerce. Cloudové plány majú iba 15-dňové okno a vyhradený hosting ho nedostane. Kratšie obdobie predstavuje pokles v porovnaní s 90-dňovými pravidlami vrátenia platby od spoločnosti InMotion Hosting (prečítajte si našu recenziu o hostení hostingu InMotion).

Bluehost

Pri pohľade na obidve stránky produktu by vám malo byť odpustené, že si myslia, že Bluehost a SiteGround sú rovnaké. Aj keď sú niektoré plány usporiadané, klamlivý model oceňovania spoločnosti Bluehost znamená, že často nakoniec zaplatíte viac. Podobne ako v prípade programu SiteGround je tu úvodná sadzba, ktorá vám ušetrí peniaze v počiatočnom období, ale táto sadzba nie je statická.

Čím kratšie trváte, tým vyššia je cena. Inzerovaná sadzba a vyššie uvedená sadzba sú iba v prípade, ak si zakúpite tri roky hosťovania. Zdieľané balíky sa ponúkajú iba v jednom, dvoj a trojročnom trvaní a k mesačnej cene sa pripočítava dolár pri odstúpení. 

Pri pokladni je navyše vybratých viac doplnkov, vďaka čomu je váš hostingový balík ešte drahší. Ani konečná sadzba nebude vymazaná, kým nedôjde k platbe. Keď dáte dokopy, často platíte oveľa viac ako konkurencia, aj napriek tomu, že inzerovaná mesačná sadzba vyzerá podobne ako pri iných hostiteľoch webu.. 

Pokiaľ ide o okno na vrátenie platby, Bluehost vám ponúka 30 dní ako SiteGround. Nie je to pôsobivé v porovnaní s InMotion Hosting alebo A2 Hosting (prečítajte si našu recenziu s hostingom A2), ale je ťažké sťažovať sa, keď SiteGround ponúka rovnaké trvanie. 

Druhé myšlienky

Sadzby, vrátené okná a trvanie sú pre Bluehost a SiteGround rovnomerne zladené. Rozdiel spočíva v tom, ako jasná je cena. Bluehost vás zaväzuje k pokladni skôr, ako objasní, že kratšie trvanie je drahšie, zatiaľ čo SiteGround je počas celého procesu jasný, takže toto kolo je jednoduché.

Kolo: Cenový bod pre SiteGround

3

Jednoduchosť použitia

Aj keď je potrebné vykonať určitú konfiguráciu, nebudete mať prístup k ovládaciemu panelu webhostingu každý deň. Často to funguje na pozadí, aj keď je to pravda, neospravedlňuje zle navrhnuté rozhranie. V tomto kole sa pozrieme na to, aké ľahké je spravovať váš hostingový balík, a tiež aké ľahké je prejsť platbou.. 

SiteGround

Ako už bolo spomenuté, služba SiteGround je pri platbe jasná o cene, ktorú platíte, čo veľa uľahčuje používanie. Výber hostingového balíka je tiež jednoduchý, s porovnaním funkcií vedľa seba pre každú úroveň hostenia. To znamená, že datovaný ovládací panel kladie klapku na inak plynulý zážitok. 

Proces platby je jednoduchý, na rozdiel od Namecheap’s, ktorý vás vystavuje bolestivo dlhej platbe (prečítajte si recenziu Namecheap). Po dokončení budete mať prístup k ovládaciemu panelu, ktorý vám umožní zobraziť podrobnosti o vašom účte, aktualizovať informácie o fakturácii a nakupovať ďalšie služby.. 

Je však v zúfalej potrebe faceliftu. Dokonca aj hostitelia rozpočtu webov, ako je WebHostingBuzz, spravujú intuitívne a príjemné rozhranie, zatiaľ čo server SiteGround sa cíti nudne a fádne (prečítajte si našu recenziu WebHostingBuzz). Funkcia je tam, ale pekná tvár to neublíži.

Siteground-review-cpanel

Akonáhle nájdete cPanel – je to trochu proces, ako si môžete prečítať v našej recenzii – skúsenosť stúpa, ale iba nepatrne. cPanel je rovnako starý, aj keď je rovnako použiteľný ako akákoľvek iná implementácia. Platí to pre to isté rozhodnutie: SiteGround neobmedzuje vašu funkčnosť, ale väčšie úsilie pri návrhu by pomohlo.

Bluehost

Bluehost bojuje viac, pokiaľ ide o pokladňu kvôli zavádzajúcim cenotvorbám a vopred vybraným doplnkom, ale ovládací panel je taký vynikajúci, že proces vyčerpania je viac, ako len vynahradený. Po zaplatení za účet nastavíte svoje heslo a prejdete na ovládací panel. 

Ak však používate jedného z našich najlepších správcov hesiel, máte problémy. LastPass sme použili na vygenerovanie bezpečného hesla, ale jeho kopírovanie a vloženie by nefungovalo (prečítajte si našu recenziu LastPass). Zdá sa, že na obrazovke vytvorenia hesla môžete zadať iba svoje heslo, čo je smiešne vzhľadom na to, aké užitočné a rozšírené sú správcovia hesiel.. 

Našťastie tieto problémy sa rýchlo zabudnú, keď narazíte na ovládací panel. Bluehost používa upravený cPanel na zmiešanie správy fakturácie a hostingu do jedného rozhrania a funguje to tak dobre, že Bluehost získal miesto na našom najlepšom webhostingu pomocou sprievodcu cPanel..

Bluehost-review-control-panel

Používatelia WordPress však považujú tento ovládací panel za najužitočnejší. Bluehost vám umožňuje spravovať mnoho aspektov vašich webových stránok WordPress z ovládacieho panela vrátane doplnkov a tém. Navyše môžete pre svoje webové stránky WordPress nastaviť inscenáciu bez prihlásenia sa k backendu WordPress.

Okrúhle tri myšlienky

Bluehost zakopne o pokladňu, zatiaľ čo server SiteGround je pevný. Platbu však budete musieť znášať iba raz a po spracovaní platby bude mať spoločnosť Bluehost jasnú výhodu. Napriek tomu, že SiteGround má rovnakú funkcionalitu, Bluehost ukazuje, že moderné rozhranie môže byť v použiteľnosti dlhé.

Kolo: Jednoduchosť použitia pre Bluehost

4

Rýchlosť a dostupnosť

Zo všetkých oblastí, na ktoré sa pozeráme s poskytovateľmi webhostingu, je pravdepodobne najdôležitejšia rýchlosť a dostupnosť. Na meranie rýchlosti webového hostiteľa používame dva nástroje: Test rýchlosti pingdomu a dopad na zaťaženie. Medzi nimi vidíme nielen to, ako rýchlo sa web načíta, ale aj to, ako dobre funguje, keď sa viacerí používatelia snažia o prístup k nemu súčasne..

SiteGround

SiteGround je jedným z najrýchlejších webových hostiteľov, ktorých sme testovali. Z testu Pingdom Speed ​​Test získal 96 zo 100, a to najmä vďaka programu SuperCacher. Tento interný nástroj na ukladanie do vyrovnávacej pamäte výrazne skracuje čas načítania, čo je užitočné najmä pre webové stránky riadené databázami, napríklad pre tie, ktoré používajú WordPress.

Siteground-review-speed-test

Ako vidíte z vyššie uvedeného grafu, server SiteGround mal dlhú dobu načítania, ale väčšinou to bolo kvôli rozlíšeniu DNS, čo znamená, že poskytovateľ domény, ktorý sme používali – v tomto prípade bol GoDaddy (prečítajte si našu kontrolu GoDaddy) – pomalý , Metrika „čakať“, ktorá je najdôležitejšia, sa započítavala len málo času. 

Pohybovali sme sa pomocou nástroja Load Impact na odoslanie 50 virtuálnych používateľov na server v priebehu piatich minút. Keď sa používatelia hromadia, chceme, aby sa webový hostiteľ vracal málo k žiadnym chybám HTTP a aby sa udržiavala konzistentná doba odozvy. Ako vidíte na nasledujúcom grafe, funkcia SiteGround bola na tejto úlohe. 

Siteground-review-loadimpact

SiteGround má tiež najštedrejšiu záruku dostupnosti, akú sme videli. Máte záruku dostupnosti 99,9 percenta, až 99 percent. Ak spadnete do tohto rozsahu, dostanete mesiac bezplatného hostingu. Každý percentuálny bod nižšie, ktorý vám tiež udeľuje bezplatný mesiac hosťovania, čo je vynikajúce.

Bluehost

Bluehost si v našom rýchlostnom teste vedel dobre, ale nie tak dobre, ako SiteGround. Získal skóre 94 zo 100, pričom metrike „počkajte“ bolo dvakrát toľko času. Aj keď nie je taký dobrý ako SiteGround, Bluehost je rýchlejší ako väčšina poskytovateľov webhostingu, čo znamená, že s ním môžete dosiahnuť optimálny výkon, pokiaľ budete postupovať podľa nášho sprievodcu zlepšením doby načítania webových stránok.. 

Bluehost-review-speed-test

Rovnako ako SiteGround išlo o veľa ukladania do pamäte cache, aj keď sa zdá, že SuperCacher má lepšie výsledky, aj keď iba nepatrne. Doby načítania na platforme, ako je napríklad WordPress, môžete vylepšiť nainštalovaním ďalšieho doplnku pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte (informácie nájdete v našej príručke pre začiatočníkov o používaní programu WordPress).. 

Uskutočnili sme rovnaký test zaťaženia nárazom na Bluehost ako v prípade SiteGround, ale s oveľa odlišnými výsledkami. Bluehost mal v celom texte vysoký počet chýb HTTP, čo naznačuje, že na server je plnených príliš veľa používateľov. Náš web mal väčšinu času 0-milisekundovú dobu odozvy, čo znamená, že používateľ k nemu nemal prístup.

Bluehost-review-load-vplyv

To v kombinácii so zárukou dostupnosti alebo jej nedostatkom končí toto kolo nízkou notou. Bluehost cituje „zložitosť“ zdieľaného hostingu ako dôvod nezaručovania dostupnosti. Ako sme už uviedli v našej recenzii, ak iní hostitelia webových stránok môžu poskytnúť záruku dostupnosti, webový hostiteľ kalibru Bluehost by mal byť schopný tiež.

Kolo štyri myšlienky

Aj keď sú výsledky testu rýchlosti pingdomu pre oboch poskytovateľov rovnomerne zhodné, SiteGround má jednoznačnú výhodu, pokiaľ ide o záruku dostupnosti a náš test dopadu zaťaženia. S Bluehostom môžete dosiahnuť podobnú rýchlosť, ale pravdepodobne budete musieť prejsť na drahší plán, aby ste videli podobnú manipuláciu s nákladmi ako SiteGround..

Kolo: Rýchlosť a doba prevádzkyschopnosti pre SiteGround

5

Bezpečnosť a súkromie

Naše piate a posledné kolo sa zameria na bezpečnostné prvky SiteGround a Bluehost, ako aj na to, ako sa týkajú ochrany vášho súkromia. Medzi týmito dvoma oblasťami vidíme, ako dobre každý hostiteľ hostiteľa chráni váš web nielen pred hrozbami, ale tiež ako vás chráni..

SiteGround

SiteGround má vynikajúci zoznam bezpečnostných funkcií, najmä pre zdieľaných používateľov. Jedným z problémov spoločného zdieľania je to, že zlé jablko môže veľa nakaziť, pretože malware sa sťahuje na iné webové stránky na serveri. SiteGround však používa izolované adresáre pre každý zo svojich webových stránok, čo znamená, že jeden infikovaný web nezkazí zvyšok. 

Zahrnutý je aj veľký balík zabezpečenia. K dispozícii je trifecta bezpečnostných funkcií, čo znamená, že získate denné zálohy, skenovanie škodlivého softvéru a bezplatný certifikát SSL / TLS. Je tu firewall webovej aplikácie, anti-botný systém poháňaný AI a tiež SpamExperts. 

Ochrana osobných údajov nie je tak dobrá, ale nie je to zlé. Aj keď služba SiteGround nezahŕňa bezplatné súkromie v doméne, napríklad Midphase a WestHost (prečítajte si naše recenzie Midphase a WestHost), za to vám naúčtujeme iba 1 $ mesačne. Nie sme jazzovaní v súvislosti s platením za ochranu súkromia domény, ale pravidlá ochrany osobných údajov sú zdravé. 

Spoločnosť SiteGround tvrdí, že „nebude akýmkoľvek spôsobom predávať, prenajímať, zdieľať alebo inak sprístupňovať informácie umožňujúce identifikáciu osôb na komerčné účely“. Nie je to oveľa jasnejšie. Aj keď program SiteGround od vás zhromažďuje štandardné informácie, tieto informácie sa nepoužívajú na zisk, čo mnohí weboví hostitelia nemôžu povedať (viac informácií nájdete v recenzii HostGator).

Bluehost

Bluehost má na rozdiel od svojich súrodencov EIG solídny zoznam bezpečnostných prvkov. Zahŕňa bezplatné denné zálohovanie cez plány, ako aj certifikát SSL / TLS. Mnohé z bezpečnostných prvkov na strane servera sú však nejasné napriek našim pokusom o objasnenie. 

Niekoľkokrát sme sa opýtali na bránu firewall pre webové aplikácie, distribuovanú prevenciu útokov typu odmietnutie služby a ochranu pred malvérom na strane servera. Hoci väčšina webových hostiteľov tieto funkcie obsahuje, Bluehost sa vyhol otázke. Chceli by sme veriť, že tieto funkcie sú k dispozícii, pretože sú zvyčajne, ale nemôžeme to s istotou povedať. 

Súkromie sa však týka oveľa viac. Ako už bolo spomenuté, spoločnosť Bluehost vlastní spoločnosť EIG, čo je zlé pre ochranu súkromia. Náklady na ochranu súkromia v doméne sú navyše a vaše osobné informácie sa považujú za aktívum a nie za citlivé údaje. 

Spoločnosť EIG môže zdieľať informácie so spoločnosťami Google, Facebook, Verizon, WP Beginner, Bing a ďalšími, čo je uvedené v jej rozsiahlej politike ochrany osobných údajov. Existuje veľa legálnych žargónov, ale žiadne množstvo dymu a zrkadiel nemôže maskovať, že spoločnosť EIG sa zaoberá predajom vašich údajov. Ak máte obavy o súkromie, Bluehost, ako aj všetky ostatné značky EIG, by mali byť vašou poslednou úvahou.

Kolo päť myšlienok

SiteGround má lepšie zabezpečenie a súkromie ako Bluehost, napriek tomu, že Bluehost zahŕňa viac ako svojich súrodencov EIG. Aj keď Bluehost nie je vo väčšine ohľadov zlý, jeho súkromie je priepastné a v tomto poslednom kole tlačí SiteGround do stoličky víťaza..

Kolo: Miesto zabezpečenia a ochrany osobných údajov pre SiteGround

6

Záverečné myšlienky

S tromi výhrami a jednou remízou je SiteGround naším šampiónom. V prvých niekoľkých kolách došlo k tesnej bitke medzi oboma, ale ako pokračovalo porovnávanie, ukázalo sa, že SiteGround bol vynikajúci. Aj keď nie skoky a hranice lepšie, má dosť ľahkých výhod, aby sa celkovo lepší webhostingu. 

víťaz: SiteGround

Bluehost však zabil jej súkromie. Všetky značky EIG strácajú masívne body za ochranu súkromia, čo je zbytočné vzhľadom na to, že Bluehost je solídna alternatíva. 

Súhlasíte s tým, že funkcia SiteGround je lepšou možnosťou? Ak nie, prečo sa vám páči Bluehost? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map