Príručka pre začiatočníkov Trello: Kanban Can-Can

Správa úloh je nevyhnutnou súčasťou každého projektu. Náprava môže byť rozdielom medzi úspechom a neúspechom. Našťastie, ak sa potrebujete organizovať viac, máte k dispozícii množstvo pomoci. Existuje veľa dobrých bezplatných nástrojov na uľahčenie práce, medzi nimi aj Trello. Aj keď je to celkom jednoduché, zostavili sme tohto sprievodcu pre začiatočníkov Trella, aby bol prechod ešte plynulejší.


Ak je tento program pre vás lepšie, máme sprievodcu pre začiatočníkov Asany. Ak chcete vidieť, ako sa tieto dve skupiny skladieb nachádzajú, prečítajte si porovnávaciu recenziu na porovnanie Trello vs Asana.

Trello je jednoduchý a efektívny nástroj na správu a organizáciu úloh. Zameriava sa na tímy ako spôsob usporiadania položiek v rámci projektu, ale nie je dôvod, aby ste ich nemohli použiť sami. Je dosť univerzálny a má veľa možností prispôsobenia, ako si môžete prečítať v našej recenzii Trello.

To znamená, že ho môžete ľahko nastaviť na rôzne úlohy.

V prípade pokročilejších funkcií, ako je správa zdrojov a sledovanie nákladov, by ste sa mali pozrieť na zložitejšie nástroje. Náš zoznam najlepších softvérov na riadenie projektov je skvelým miestom na začiatok.

Používanie Trello je hračka. Používame ho na Cloudwards.net na riadenie nášho pracovného postupu a ak to nie je odporúčanie, nevieme, čo je.

Registrácia

Ak sa chcete zaregistrovať, stačí vyplniť jednoduchý formulár a odpovedať na potvrdzovací e-mail. Potom sa môžete priamo pustiť do nastavenia prvej dosky, ktorá už pre vás obsahuje niekoľko vzorových stĺpcov.

Trelly-sign-up

Základný účet Trello je bezplatný a umožňuje vám robiť to, čo potrebujete. Nie je to aplikácia, do ktorej sa prihlasujete len preto, aby ste zistili, že ste dosiahli svoje limity do niekoľkých hodín. Základný balík je vynikajúci a ani vás neuškodí inovácii.

Ak sa však chcete zaregistrovať pre svoj zlatý balík, je toho veľa. Váš limit príloh sa zvyšuje z 10 MB na 250 MB. Na svoje dosky si môžete pridať vlastné pozadie a existuje mnoho zábavných funkcií, ako sú nálepky, vlastné ikony emodži a vylepšenia.

Zlatý balík je 45 dolárov ročne, takže ani banku nezlomí. Okrem spustenia vo vašom prehliadači je Trello k dispozícii aj pre Android a iOS, takže môžete veci spravovať aj na cestách.

Čo môžete robiť s Trello?

Do Trello vás možno privedie pozvanie od tímu alebo spoločnosti. V takom prípade budete najskôr pracovať so svojou radou. Ak ho však spustíte prvýkrát, musíte si veci sami nastaviť.

Ak to chcete urobiť, začnite s predvolenou doskou, ktorá je vám k dispozícii, alebo kliknite na tlačidlo „dosky“ v ľavej hornej časti obrazovky. Ak už máte dosky, medzi nimi budete môcť prepínať. V každom prípade, ak chcete vytvoriť nový, jednoducho kliknite na položku „vytvoriť novú tabuľu“ a otvorí sa nový dialóg s tabuľkou uvedený nižšie.

Trelly vytvoriť-board

Tam môžete pomenovať svoju novú dosku, zvoliť jej farbu pozadia alebo obrázok a rozhodnúť sa, či ju zmeníte na súkromnú alebo verejnú. Verejná tabuľa bude viditeľná pre celý internet, čo je skvelé, ak prevádzkujete miesto konania alebo verejné zhromaždenie, ale menej, ak organizujete kancelársky zoznam čajovníkov.

Po výbere požadovaných možností kliknite na položku „vytvoriť tabuľu“ a voila. Vaša nová doska sa objaví v celej svojej kráse.

Trelly-board

Trello je vo svojom jadre kanbanová doska, ktorá vám umožňuje presunúť prácu zo stĺpca do stĺpca. Keď vytvoríte novú dosku, uvidíte tri stĺpce alebo zoznamy, ktoré už boli pridané: „urobiť“, „robiť“ a „urobiť“. To vám dá predstavu o tom, ako usporiadať svoje projekty Trello.

Váš pracovný postup by mal pokračovať zľava doprava, ale môžete pridať ľubovoľný počet prechodných fáz.

Práca so zoznamami

Poskytnuté zoznamy môžete použiť ako zoznam hotových úloh alebo, ak chcete, môžete ich premenovať tak, aby reprezentovali rôzne fázy vášho projektu..

Ak potrebujete viac ako tri kategórie, kliknite na „Pridať do zoznamu“ a vytvorte ďalšiu. Opäť ich môžete nazývať, čo chcete, takže existuje veľa priestoru pre kreativitu. Napríklad môžete pomenovať každý zoznam podľa člena tímu alebo inej skupiny vo vašej spoločnosti a uviesť, kto je k čomu priradený.

Vľavo môžete mať nepriradený stĺpec, z ktorého si členovia tímu môžu vybrať prácu, za ktorými nasledujú stĺpce, ktoré predstavujú fázu práce. Existuje mnoho spôsobov, ako ju používať. Premýšľajte o tom, ako rozdeliť úlohy, a potom pomenujte stĺpce.

Pridávanie kariet

Zoznamy sú najskôr prázdne, ale slúžia ako držiaky kariet. Môžete ich pridať kliknutím na možnosť „pridať kartu“. Potom pomenujte svoju kartu podľa úlohy, ktorú má reprezentovať, kliknite na „pridať kartu“ a máte hotovo.

Karty môžete presunúť z miesta na miesto ich presunutím myšou. Keď jednu presuniete, každý, kto pracuje na konkrétnej položke, dostane správu, ktorá hovorí, že bola presunutá, takže ktokoľvek sa na ňu musí pozrieť ďalej, môže sa v nej pokračovať, bez ohľadu na to, či si ich pamätáte..

Kliknutím na kartu sa otvorí dialógové okno, ktoré vám umožní komentovať, zobraziť predchádzajúcu aktivitu s ňou spojenú a priradiť k nej členov tímu. Môžete sledovať konkrétne karty, aby ste sa uistili, že ste informovaní o zmenách.

Trelly-card-detail

Môžete tiež pridať konečné termíny a nastaviť správy, ktoré ľuďom pripomínajú, keď sa blížia. Aj keď sa nám to nikdy nestane, počuli sme, že zmeškané termíny sú inde bežné.

Aby to vyzeralo lepšie

Ak chcete, aby karty vyzerali atraktívnejšie, môžete k nim pridať nálepky. Nálepky sú obrázky, ktoré nájdete kliknutím na „nálepky“ v ponuke napravo od obrazovky. Môžu byť pretiahnuté na karty a sú skvelým spôsobom, ako ich vizuálne rozlišovať.

Trelly-nálepky

Dvanásť je ponúkaných v bezplatnom balíku. K dispozícii je viac, ak prejdete na platený program. Aktualizácia vám tiež umožňuje použiť vlastné obrázky. Napríklad použitie návrhov vašej spoločnosti je vynikajúci spôsob, ako pridať vlastníctvo k vašim projektom.

Trelly-štítky

Môžete tiež priraďovať štítky kariet, ktoré sú v podstate iba farebné a môžu sa označovať voliteľným textom. To je ďalší užitočný spôsob, ako ich roztriediť a zjednodušiť vizuálne čítanie dosiek.

Ak chcete kartu ešte viac rozdeliť, môžete pridať kontrolný zoznam, ktorý ukazuje, čo je potrebné urobiť, aby sa karta dokončila. Kontrolné zoznamy obsahujú konkrétne čiastkové úlohy, ktoré môžete pri práci s nimi zaškrtnúť. Užitočný panel zobrazuje, ako blízko ste k dokončeniu, čo je užitočné najmä v prípade, že máte veľa položiek na dokončenie.

Trelly-kontrolný zoznam

Zaokrúhlenie nahor na základy

To sú základy používania Trello. Môžete dosiahnuť veľa iba so základnými funkciami a je toho veľa, čo môžete urobiť, aby ste ich naladili podľa svojich potrieb.

Je rýchly, intuitívny a pohotový. Používateľské rozhranie je ľahko čitateľné a väčšina z toho, čo sa dá zistiť, sa dá zistiť jeho prezeraním. Keď sme ich používali, nikdy sme sa nemuseli pozerať na stránky pomoci a nikdy predtým, ako sme napísali túto príručku.

Ak by ste to však vyžadovali, systém pomoci je komplexný a obsahuje viac ako 200 článkov vysvetľujúcich, ako to všetko funguje. K dispozícii je tiež aktívne komunitné fórum. Ak tu nenájdete odpoveď na svoju otázku, pravdepodobne ju dostanete do niekoľkých hodín. O pomoc môžete požiadať aj tím podpory spoločnosti Trello prostredníctvom kontaktného formulára.

Trelly-contact

Budovanie tímu Trello

V hornej časti hlavnej obrazovky sú malé kruhy, ktoré predstavujú ľudí, ktorí majú prístup ku každej tabuli. Ak ste ich nastavili alebo ich iniciály, v kruhoch sa zobrazia profilové fotky ľudí. Ak chcete pozvať ďalších ľudí, kliknite na malú postavičku s plusom vedľa nej vpravo od aktuálnych používateľov..

Trelly pozvať

Ak vaša firma používa niekoľko správnych rád, možno budete chcieť ísť ešte ďalej a založiť tím. Rovnako ako v prípade dosiek, môžete pozvať ľudí do tímov, ktoré vytvoríte.

Trelly-team

Akonáhle budete mať svojich členov tímu pripravených ísť, môžete vytvoriť rôzne dosky, ktoré potrebujete. Môžu byť spravované ako predtým. Jednou zo skvelých funkcií je, že môžete spojiť dosky Slack so svojím tímom. To vám umožní robiť veci, ako upozorňovať všetkých na zmeny Trella prostredníctvom Slacka.

Ak váš tím používa Slack na pravidelnú komunikáciu, je užitočné mať na jednom mieste viditeľné zmeny Trella. Ak hľadáte ďalšie spôsoby, ako využiť Slack v prospech svojho tímu, prečítajte si naše najlepšie cloudové úložisko pre článok Slack.

Trelly-team-management

Delving Deeper – Trello’s Advanced Functions

Keď sa zoznámite so základmi Trellu, existuje niekoľko užitočných trikov, ktoré vám pomôžu z toho viac vyťažiť. Môžete ich presunúť na karty a zdieľať ich. Zoznamy môžete vytvárať dvojitým kliknutím a zoznam klávesových skratiek môžete vyvolať stlačením klávesu „?“. na klávesnici.

Trello má tiež užitočné funkcie na svojich obrazovkách možností. K dispozícii je režim farebnej slepoty, takže ak ste farebne označili svoje karty, môžete si byť istí, že každý môže vidieť, čo je to. Ak chcete svoj účet chrániť pred počítačovou kriminalitou, môžete tiež nastaviť napríklad dvojfaktorové overenie.

Môžete si tiež stiahnuť osobné informácie, ktoré má spoločnosť Trello k dispozícii. Aj keď nemáme žiadne konkrétne obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov v súvislosti s Trello, je to pekná funkcia. Náš článok o tom, ako chrániť vaše súkromie, poskytuje rady o tom, čo môžete urobiť, aby boli vaše informácie na webe súkromné. Užitočnejšie tipy nájdete v dokumentácii k Trellu.

Apptastic Integrations

Ďalšou skvelou vlastnosťou, ktorú má Trello, sú power-ups. Umožňujú vám integrovať ho do mnohých ďalších aplikácií a služieb. Okolo 30 poskytuje spoločnosť Trello, ale sú k dispozícii ďalšie vylepšenia tretích strán. Existuje príliš veľa podporovaných služieb na to, aby boli podrobnosti, ale výber zahŕňa Twitter, Gmail, GitHub, Salesforce, SurveyMonkey a Jira..

K dispozícii je tiež kalendár, takže môžete získať prehľad o tom, čo treba robiť, keď. Budete však musieť upgradovať svoj účet, aby ste mohli využívať viac vylepšení.

Záverečné myšlienky

S miliónom používateľov denne je ľahké pochopiť, prečo bola spoločnosť Trello nedávno ohodnotená na 400 miliónov dolárov. Začať sa dá ľahko a bezplatne, preto stojí za to vyskúšať si, či ste na trhu nového softvéru na správu úloh. Aj keď to tak nie je, jeho zoznam úloh vám môže pomôcť pri organizácii.

Ak pracujete v tíme online a chcete zvýšiť jeho produktivitu, Trello je skvelý nástroj na to. Pokiaľ ide o ďalší užitočný softvér, pozrite si náš zoznam najlepších softvérových nástrojov virtuálneho tímu.

Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol vyrovnať sa s Trellom a ukázal vám niečo z toho, čo s ním môžete urobiť. Ak ste to vyskúšali a chcete nám povedať niečo o svojich skúsenostiach, informujte nás v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me