Online účtovníctvo: Prečo by ste mali robiť svoje knihy v cloude v roku 2020

Online účtovníctvo prevzalo trh s účtovným softvérom a jeho riešenia vyhovujú každému odvetviu a typu podnikania. Spoločnosti zjednodušili registráciu a import údajov z vášho aktuálneho programu. Automatizované procesy skracujú čas strávený vykonávaním bežných účtovných úloh a pripomenutia vás udržia na špičke vášho podnikania.


Existuje veľa presvedčivých dôvodov, prečo robiť svoje knihy v cloude pomocou ktoréhokoľvek z poskytovateľov v našom výbere najlepšieho účtovného softvéru. Ak potrebujete presvedčiť, sme tu, aby sme vám ich rozobrali.

Dáta v reálnom čase

online účtovníctvo

Robiť svoje knihy v cloude znamená, že už nikdy nebudete musieť čakať, až účtovník vstúpi do vašich transakcií, aby vedel, koľko peňazí máte v banke. Softvérové ​​programy pre cloudové účtovníctvo sa synchronizujú s bankovými účtami, aby bolo možné získať transakcie. Po nastavení pravidiel na priradenie transakcií k typu výdavkov budú peniaze, ktoré tečú cez vašu banku, kategorizované podľa vás.

Údaje v reálnom čase vám umožňujú zostať na vrchole svojich obchodných financií, aj keď váš účtovník volá chorý.

Vstavané zálohy

Okrem silného šifrovania a ochrany údajov ponúkajú poskytovatelia účtovného softvéru v cloude bezplatné zálohovanie. Vďaka viacerým serverom na obnovu údajov, šifrovaniu SSL a plánom obnovy po katastrofe môžu lepšie chrániť vaše údaje, ako by ste boli schopní sami..

Ak si však myslíte, že je rozumné zaregistrovať sa online služba zálohovania, mali by ste sa pozrieť na nášho najlepšieho poskytovateľa online zálohovania pre malé podniky..

Vždy prístupné údaje

Prístupné údaje

Mnoho z väčších hráčov na trhu cloudového účtovníctva, napríklad QuickBooks Online a FreshBooks, investovalo do aplikácií. Po stiahnutí aplikácie do telefónu a prihlásení sa vaše údaje môžu aktualizovať v reálnom čase, pretože k nim môžete kedykoľvek a kdekoľvek pristupovať.

Táto dostupnosť má veľa výhod. Ak ste na pracovnom mieste a klient sa pýta, či majú faktúry po termíne splatnosti, môžete aplikáciu skontrolovať namiesto toho, aby ste zavolali účtovníkovi do kancelárie. Niektoré aplikácie zahŕňajú vstavané spracovanie platieb, takže ak majú faktúru po termíne splatnosti, môžete si ju vyzdvihnúť tu.

Zamestnanci firiem založených na projektoch, ktorí používajú programy so zabudovanými funkciami projektov, ako sú napríklad FreshBooks alebo Xero, môžu označiť úlohu za dokončenú v klientovi alebo si prezrieť dôležitý súbor. Viac informácií o týchto službách nájdete v našom článku FreshBooks vs. Xero.

Automatizované procesy

Mnoho účtovníkov vykonáva rovnaké úlohy týždenne alebo mesačne. Platenie nájomného alebo elektrickej energie, fakturácia klientom a zladenie kníh sú príkladmi úloh, ktoré sa môžu stať bezduché a opakujúce sa, čo znamená, že na ne možno zabudnúť..

Bez ohľadu na to, aký dobrý je váš účtovník, zoberú si dni choroby alebo sa zaneprázdnia dôležitým projektom a prehliadnu vám zasielanie faktúr. Väčšina účtovných programov typu cloud umožňuje používateľom automatizovať tieto platby v niekoľkých krokoch. Ak chcete získať viac informácií o programe, ktorý ponúka veľa automatizovaných funkcií, prečítajte si našu recenziu v knihe FreshBooks.

Účtovný softvér v cloude bude posielať aj opakujúce sa faktúry a automatické pripomenutia oneskorených platieb, ako aj priraďovať transakcie na bankových účtoch podľa vami definovaných pravidiel. Automatizačné procesy znižujú chyby a zabudnutia používateľov.

Šetrí čas

online účtovníctvo

Účtovnícke a účtovnícke funkcie sú nákladovými strediskami, pretože neprinášajú pre podnikanie žiadny príjem. Zníženie času a zdrojov, ktoré sú im venované, uvoľňuje zdroje na použitie inde. Aj keď automatizované procesy vo väčšine účtovného softvéru založeného na cloudu šetria čas, programy vám poskytujú oveľa viac.

Podniky, ktoré účtujú každú hodinu, nebudú musieť zhromažďovať papierové časové rozvrhy a ručne zadávať údaje, ak sa prihlásia k projektovým funkciám FreshBooks. Sledovanie času v softvéri, ku ktorému majú zamestnanci prístup prostredníctvom aplikácie, sa zaúčtuje do faktúr.

Funkcie projektov ponúkajú aj dvaja konkurenti, Sage a Xero. Ak sa o nich chcete dozvedieť viac, prečítajte si naše hodnotenie Sage a Xero.

Nastavením minimálneho počtu objednávok dôležitej položky inventára v softvéri spoločnosti Xero zaistíte, že vám nikdy nedôjde predaj a nezmeškate predaj, a navyše nebudete musieť bežať do skladu, aby ste skontrolovali množstvo. Správy o obrate zásob a najpredávanejších položkách vylučujú aj dohady pri rozhodovaní o tom, čo na sklade.

Vďaka vstavaným opakujúcim sa procesom, porovnávaniu transakcií s bankovými výpismi a výkazmi, ktoré sa generujú automaticky z vašich údajov, môže vaše knihy v cloude ušetriť veľa času.

Jednoduchosť použitia

Zatiaľ čo vaša organizácia môže byť dosť veľká na to, aby zamestnala tím na vykonávanie svojho účtovníctva, pre mnoho malých podnikov je majiteľ účastníkom všetkých obchodov a ich zručnosti nemusia obsahovať účtovníctvo. Dobrou správou je, že väčšina účtovných programov založených na cloude je vytvorená pre účtovníkov a je známa tým, že sa ľahko používajú.

Knižnica pomoci aplikácie QuickBooks Online obsahuje podrobné pokyny s obrázkami snímok. Aplikácia FreshBooks do nej vkladá tipy pri jej prvom použití a Zoho Books umožňuje vytváranie tipov na stránky prostredníctvom ikony žiarovky v softvéri. Zoho Books je menšia služba, ale má vynikajúce riešenia týkajúce sa výdavkov, ktoré stojí za prečítanie v našej recenzii Zoho Books.

Poskytovatelia cloudu ponúkajú tipy a návody, ktoré vás informujú o tom, že váš počítač je v prevádzke okamžite. Vložené odkazy na články pomocníka a podporu rozhovoru zaisťujú, že nemusíte klikať ďalej od zadávania údajov, aby ste dostali odpovede na svoje otázky. Ak v počítači používate tradičný program, ktorý už nie je v balení, získanie pomoci bude oveľa menej bezproblémový proces.

Sledovanie výkonnosti podniku

sledovanie výkonnosti podniku

Aby majiteľ malej firmy uspel, musí zostať na vrchole súčasných pohľadávok a záväzkov a žiť v budúcnosti, plánovanie rastu a príjmov na pokrytie výdavkov za mesiac alebo rok. S účtovným softvérom založeným na cloudu môžete robiť oboje.

Prihláste sa do ktoréhokoľvek z najlepších programov a nájdete informačný panel s prehľadom stavu svojej firmy. Pohľadávky po termíne splatnosti, čistý príjem alebo splatné účty sa uvedú v stĺpcových grafoch alebo grafoch a vykreslia jasný obraz o zdraví vašej firmy..

Finančné správy sa podrobnejšie zaoberajú kondenzáciou transakcií a ich uvádzaním v správach, ktoré je možné analyzovať pri usmerňovaní budúcich rozhodnutí. Či už ide o zákaznícku správu porovnávajúcu odhady s predajom alebo správu o inventári najpredávanejších položiek, kvantifikujú vašu firmu. Keď sa ich naučíte čítať, stanú sa vynikajúcimi nástrojmi na rozhodovanie.

Hĺbka ponúkaných správ sa však výrazne líši. Prispôsobené prehľady v QuickBooks Online lepšie odrážajú vašu firmu ako štandardné prehľady, ktoré nemožno zmeniť. FreshBooks má iba deväť štandardných správ, zatiaľ čo Zoho Books má širokú škálu. Viac informácií nájdete v našom článku FreshBooks verzus QuickBooks Online.

Účtovné programy založené na cloudu robia viac než len sledovanie prílevu a odlivu hotovosti. Berú vaše údaje a generujú nástroje na sledovanie výkonnosti vašej firmy a plánovanie vašej budúcnosti.

škálovateľnosť

Mnoho tradičných softvérových spoločností vyžaduje, aby podniky kupovali ďalšie licencie pre nových používateľov, čo sa rýchlo zvyšuje.

Cenové plány spoločností založených na cloudu zvyčajne umožňujú určitému počtu používateľov prístup k softvéru a ďalším zamestnancom účtujú paušálny poplatok na jedného používateľa. Napríklad FreshBooks prijíma až 500 používateľov vo svojej najvyššej úrovni. S rastom vášho účtovníckeho tímu bude pre vstup nových používateľov na palubu oveľa lacnejšie.

Rastúci podnik má tiež viac účtovných potrieb. Ak ste začali predávať cez štátne alebo medzinárodné trhy, možno budete musieť vyberať a registrovať daň z obratu v rôznych jurisdikciách alebo prevádzať transakcie medzi menami. Existujú účtovné programy, ktoré ponúkajú oboje.

Ak vyberiete správny účtovný program, rozšíri sa s vami.

lacný

účtovníctvo v cloude

Spoločný pre celé odvetvie bude s vami aj rast trojtýždňového mesačného cenového plánu. Najnižšia úroveň zvyčajne odomkne prístup iba k niekoľkým funkciám, ako je fakturácia a výdaj, pričom drahšie mesačné plány pridávajú ďalších používateľov, riadenie zásob alebo riadenie projektov..

Možnosti, ako je spracovanie miezd alebo obchodníkov, je možné pridať za ďalšie mesačné alebo transakčné poplatky. Na trhu existuje dostatočná konkurencia, že väčšina produktov a služieb sa oceňuje podobne.

S cenami začínajúcimi tak nízko ako Wave a rastúcimi na 60 – 70 dolárov, sú účtovnícke programy v cloude stále lacnejšie ako poplatky za softvér a licencie. Viac informácií o Wave nájdete v našej Wave recenzii.

Záverečné myšlienky

Ak ste malým a stredným podnikom, existuje veľa presvedčivých dôvodov, aby ste zvážili možnosť robiť svoje knihy v cloude. Vďaka rozmanitosti a šírke možností na trhu budete môcť nájsť softvér, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Ceny sú primerané a prispôsobujú sa vášmu rastu a bezpečnosť a prístupnosť vašich údajov sa nedá porovnať so softvérom na účtovanie v počítači..

Ak ste používali zabalený softvérový program, prečo uvažujete o prechode na vytváranie kníh v cloude? Ak ste urobili prechod, čo vidíte ako klady a zápory? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map