Namecheap vs. GoDaddy: Bitka kedysi registrátorov v roku 2020

Ani Namecheap, ani GoDaddy sa nedostali do nášho najlepšieho sprievodcu webhostingom, ale jeden bol omnoho bližší ako druhý. Ako dvaja hostitelia registrátorov domén, ktorí sa obrátili na web, sa zdalo vhodné umiestniť ich proti sebe v zápase Namecheap vs. GoDaddy. Aj keď má GoDaddy výrazne väčší podiel na trhu, nie je to nevyhnutne najlepšia voľba. 


GoDaddy nie je cudzie našim porovnaniam, pričom prevzali niektoré z najväčších mien v tomto odvetví na našom serveri SiteGround vs. GoDaddy a HostGator vs. GoDaddy. Namecheap, na druhej strane, je nováčik, zriedka v našich sprievodcoch. Napriek tomu je to pôsobivý hostiteľ vzhľadom na cenu. 

Budeme sa snažiť, aby sme vám na konci tohto porovnania poskytli jasnú možnosť. Mali by ste sa však stále obrátiť na našu kontrolu GoDaddy a kontrolu Namecheap. Uvidíte, ako tieto dve služby jazdia na širšom trhu webhostingov, nielen izolovane.

Nastavenie boja: Namecheap vs. GoDaddy

Jednotlivé služby posudzujeme v ôsmich sekciách, z ktorých každá je súčasťou toho, čo považujeme za dôležité pre webhostingu. Porovnania si však nemôžu dovoliť úplných osem oddielov, pretože by ich zbytočne zdĺhavé a nespravodlivé. Aj keď budeme stále pokrývať všetko, čo robíme pri našich bežných recenziách, sekcie sme skomprimovali do piatich kôl. 

Ide o tieto kolá: vlastnosti, ceny, jednoduchosť použitia, rýchlosť a bezpečnosť. Každé kolo začína tým, že pripravujeme pódium tým, čo hľadáme. Potom si povieme niečo o každej službe a uvedieme niekoľko myšlienok o tom, ako sa tieto služby hromadia. Na konci každého kola vyhlásime víťaza a pridelíme bod.

Existuje celkom päť bodov a služba s najvyšším počtom bodov na konci bude korunovaná za majstra. Aj keď tento systém používame na uľahčenie určenia služby, ktorú uprednostňujeme, nejde o jediný dôvod. Ako sme už videli vo viacerých porovnaniach (napríklad porovnania našich stránok v porovnaní s DreamHost a A2 v porovnaní so stránkami SiteGround), nie je vždy jednoznačný víťaz. 

Z tohto dôvodu vám odporúčame prečítať si každé kolo, aby ste pochopili, prečo sme sa rozhodli. Niektoré kolá sú rezané a suché, ale iné majú trochu viac odtieňov.

1

Vlastnosti

S webhostingovými službami sú funkcie čoraz dôležitejšie. Napríklad niekoľko stoviek dolárov v reklamných kreditoch s iPage začína vyzerať nevýrazne v porovnaní so servermi LiteSpeed ​​spoločnosti Hostinger (prečítajte si naše recenzie na iPage a hostingerské recenzie). To znamená, že existuje veľa funkcií, ktoré je potrebné zvážiť (príklad si prečítajte náš prehľad o hostovaní A2), takže namiesto zamerania sa na špecifiká sa zameriavame na tri všeobecné oblasti. 

Dobrý hostingový servis by mal obsahovať nástroje, ktoré vám pomôžu pri vytváraní, optimalizácii a zabezpečení vašich stránok. Čokoľvek, čo spadne pod dáždniky, uspokojí to, čo hľadáme v tomto kole.

Namecheap

Namecheap, ako názov napovedá, je lacný. Pokiaľ ide o cenu, zoznam funkcií je pôsobivý, aj keď je ťažké ignorovať, že mu chýba niekoľko základov. S najväčšou pravdepodobnosťou môžete získať balík za menej ako konkurenciu, ale možno budete musieť loviť niektoré ďalšie služby, aby ste sa cítili plne nablízku. 

Našťastie však Namecheap pokrýva základy. Zahŕňa základný tvorca webových stránok s hrsťou dôstojných tém a možností pre elektronické obchody. „Rozsiahly“ je najlepším spôsobom, ako ho opísať. Aj keď môžete vytvoriť web, nebude taký funkčný alebo krásny ako web, ktorý vytvoril jeden z našich najlepších tvorcov webových stránok, napríklad Wix (prečítajte si našu recenziu Wix)..

NameCheap-review-web-staviteľ

Ak sa o staviteľa nestaráte, môžete vždy použiť Weeblyho alebo nápadne, ktoré sú k dispozícii prostredníctvom obchodu s aplikáciami (prečítajte si naše Weeblyho hodnotenie a prekvapivo). Namecheap ďalej ponúka ochranu súkromia domény, denné zálohy, množstvo bezplatných certifikátov SSL / TLS a integráciu so službou Google Apps. 

Tento zoznam funkcií by bol aj na program SiteGround hrdý (prečítajte si našu recenziu programu SiteGround). Namecheap má však jedno zvláštne opomenutie. S plánom získate bezplatnú doménu, ale musí to byť doména „.website“. Takmer všetci hostitelia ponúkajú bezplatnú doménu „.com“, takže je zvláštne vidieť, ako sa Namecheap preskočí.

Choď oci

GoDaddy je nepochybne jedným z najbohatších poskytovateľov webhostingov v okolí, ale na získanie prístupu k týmto funkciám budete musieť veľa minúť. Ako jeden z najväčších hostiteľov ponúka GoDaddy všetko od firemných telefónnych čísel po viac tvorcov webových stránok, ale väčšina z týchto funkcií je a la carte. 

To je uvedené v zdieľaných plánoch GoDaddy. Prvé dva napríklad nemajú bezplatný certifikát SSL / TLS. Ani jeden zo zdieľaných plánov nemá denné zálohy ani skenovanie škodlivého softvéru. Aj keď niektorí hostitelia nahradia tieto kritické funkcie honosnými (prečítajte si napríklad našu recenziu webu 5), GoDaddy. 

Keď si kúpite hostingový balíček, dostanete, dobre, hostingový balík. Je to v poriadku, ale systém GoDaddy vám poskytuje holé minimum a účtuje zaň viac, čo je niečo, čo v nasledujúcom kole preskúmame. Jedinou výnimkou sú plány WordPress, ktoré sú vybavené dostatočným počtom funkcií, aby boli hodné nášho najlepšieho webhostingu pre sprievodcu WordPress.. 

Nezískate ani bezplatného tvorcu webových stránok, čo je obzvlášť otravné vzhľadom na to, že spoločnosť GoDaddy má k dispozícii proprietárny nástroj (prečítajte si naše názory na zariadenie GoDaddy GoCentral, kde nájdete naše myšlienky). Asi za rohom sa zdá, že GoDaddy chce viac peňazí. Poskytuje všetko, ale inde môžete získať omnoho viac funkcií za oveľa menej peňazí. 

Okolo jednej myšlienky

Pokiaľ ide o funkcie, chýbajú Namecheap a GoDady. Jedno však zjavne chýba viac ako druhé. Namecheap má niektoré podivné opomenutia zo svojich zdieľaných plánov, ale balík funkcií je celkovo solídny. GoDaddy, na druhej strane, zahŕňa takmer nič, pokiaľ si nezakúpite nákladný program WordPress. Z tohto dôvodu udelíme Namecheapu bod za toto kolo.

Kolo: Funkcie poukazujú na Namecheap

Logo Namecheap
Logo GoDaddy

2

cena

Ceny sú pre väčšinu webových hostiteľov zložité. Bohužiaľ to tak je. Aj keď to nie je také klamlivé ako Arvixe (prečítajte si našu recenziu spoločnosti Arvixe), jeden z našich konkurentov má zložitý a mätúci systém stanovovania cien. V tomto kole sa pozrieme na to, ako jasne Namecheap a GoDaddy sprostredkujú cenu v priebehu procesu platby, ako aj samotnú sadzbu..

Namecheap

Meno Namecheap sa nerozpráva. Je to zďaleka jedna z najlacnejších služieb webhostingu. Zatiaľ čo Hosting24 vám prinesie nižšiu úvodnú sadzbu (prečítajte si našu recenziu Hosting24), Namecheap je v porovnaní s inými službami bezkonkurenčná cena – vrátane veľmi lacného 1&1 IONOS (prečítajte si náš 1&1 recenzia IONOS).

Stručne povedané, Namecheap je stelesnením lacného webhostingu, ale viac ako to je stelesnením čistého webhostingu. Cenová schéma je ľahko zrozumiteľná a Namecheap ponúka všetky svoje plány v jednomesačnom alebo jednoročnom trvaní. Do ročného obdobia získate zľavu 6 až 7 percent a túto cenu môžete skontrolovať priamo na každej stránke produktu. 

Zdieľané plány a plány WordPress používajú túto štruktúru, zatiaľ čo VPS a špecializovaní používatelia môžu platiť aj štvrťročne. Plány distribútorov, ktoré sú iba zväzkami zdieľaných plánov, môžu pokračovať až do dvoch rokov. Najpôsobivejšie zo všetkého sú však servery určené na odbavenie. Aj keď je server LunarPages menej moderný ako dedikovaný server (prečítajte si našu recenziu v službe LunarPages), klírovacie servery spoločnosti Namecheap vám umožnia vyhradený hosting za menej ako 50 dolárov mesačne.. 

Ak službu vyskúšate a rozhodnete sa, že sa vám nepáči, máte 30 dní na vrátenie peňazí za všetky služby okrem služby VPS, ktorá poskytuje iba dva týždne. Videli sme oveľa dlhšie okná na vrátenie platby (prečítajte si našu recenziu týkajúcu sa hostenia InMotion), ale Namecheap je v súlade s väčšinou trhu so svojou 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí..

Choď oci

Ako jeden z najväčších dostupných webových hostiteľov by malo byť prekvapením, že GoDaddy má veľmi hustý zoznam plánov. Samotný objem môže spôsobiť, že hľadanie plánu bude mätúce, ale systém GoDaddy nepomôže s jeho mätúcim cenovým systémom.. 

Napríklad najvýhodnejší zdieľaný plán sa začína na úrovni približne 3 USD mesačne a obnovuje sa na 8 USD mesačne. Toto je štandard pre väčšinu hostiteľov, ale GoDaddy to nevysvetľuje, že ak sa prihlásite na odber na menej ako rok, bude stáť 11 dolárov mesačne. Na porovnanie, DreamHost ponúka zdieľaný program bohatší na funkcie, ktorý je po obnovení iba 6 dolárov mesačne, bez ohľadu na trvanie (prečítajte si našu recenziu Dreamhost).. 

GoDaddy nie je najdrahšou webhostingovou službou, akú sme kedy videli (prečítajte si našu Pagely recenziu), ale s tým, ako málo získate pri každom pláne, je ťažké dôverovať inzerovanej cene vôbec. Ak chcete získať rovnaké funkcie, aké by ste dosiahli s DreamHost alebo SiteGround, platíte dvojnásobok alebo trojnásobok s GoDaddy.. 

Záruka vrátenia peňazí tiež veľa nezaručuje. Na vrátenie peňazí máte štandardných 30 dní, ale iba v prípade, ak ste si zakúpili jeden alebo viac rokov hostenia. Ak sa rozhodnete pre trojmesačnú možnosť – ktorá je jedinou voľbou mimo roka alebo vyššou – máte len 48 hodín na to, aby ste zmenili názor. 

Druhé myšlienky

GoDaddy je nákladný, mätúci a zložitý, zatiaľ čo Namecheap jasne zobrazuje cenu, ktorú zaplatíte. Aj keby náklady na služby boli rovnaké, Namecheap by vyhral toto kolo. Pôsobí to tak, že Namecheap je taký jasný, zatiaľ čo udržuje tak nízku cenu.

Kolo: Cena pre Namecheap

Logo Namecheap
Logo GoDaddy

3

Jednoduchosť použitia

Existuje veľa vecí, ktoré sa zameriavajú na nastavenie lokality s webovým hostiteľom, od výberu vhodného plánu až po migráciu súborov lokality až po naučenie sa po ovládacom paneli. Aj keď to môže byť ťažké, videli sme niekoľko hostiteľov, vďaka ktorým je tento proces príťažlivý a vzrušujúci, napríklad Kinsta (prečítajte si našu recenziu Kinsta). V tomto kole sa chystáme podrobne opísať naše skúsenosti s Namecheap a GoDaddy. 

Namecheap

Namecheap má jednoduchý proces výberu plánu, ale platba trvá dlhšie, ako je potrebné. Každý krok má svoju vlastnú vyhradenú stránku, čo znamená, že si vytvoríte účet na jednej stránke, zadáte svoje platobné údaje na druhej strane, vyplníte svoje fakturačné údaje na ďalšej strane atď. Celý proces sa tak cíti zbytočne dlhý, najmä preto, že ho Namecheap môže kondenzovať na jednu alebo dve stránky. 

Jednou z výhod je však to, že si môžete okamžite nastaviť svoje heslo, namiesto posúvania e-mailov, aby ste našli prihlasovacie údaje (príklad nájdete v recenzii hostgátora). Na svoj informačný panel sa môžete prihlásiť ihneď po zakúpení plánu.

NameCheap-review-account-dashboard

Prístrojová doska je však sklamaním. Je to očividne prežitok z obdobia, keď bol Namecheap jednoducho registrátorom domény, pričom takmer všetky karty smerovali k nákupu hostingu domén, ktoré ste si zaregistrovali. Preto je ťažké nájsť základné možnosti, ako je cPanel, pretože sú pochované pod obručou. 

Samotný cPanel je v poriadku a odráža všetky tipy v našom najlepšom webhostingu s sprievodcom cPanel. To však Namecheapa nevzdvihne. Namiesto toho, aby služba Namecheap prestavala službu tak, aby konkurovala moderným webovým hostiteľom, rozšírila svoje služby a zanechala za sebou ovládací panel, ktorý nie je takmer taký funkčný, ako by mal byť.. 

Choď oci

GoDaddy je podobný ako Namecheap, pokiaľ ide o jednoduché používanie. Výber plánu s GoDaddy je však oveľa ťažší. GoDaddy má nielen dlhší zoznam plánov, ale zobrazuje ich aj nekonzistentným spôsobom. Napríklad zdieľaný hosting má viacero podtypov, ale niektoré z týchto podtypov povedú k úplne odlišnej stránke produktu. 

Ako sme uviedli v našej recenzii, zdá sa, že spoločnosť GoDaddy navrhla všetky prvky svojho webu izolovane a po tom všetkom ich spojila. Dizajn je esteticky konzistentný, ale navigácia nie je nič iné ako. Pokladňa je priamočiara, našťastie, aj keď si GoDaddy vyberie niekoľko doplnkov. 

Godaddy-review-dashboard

Namecheap a GoDaddy sa stávajú oveľa podobnejšími, pokiaľ ide o ovládací panel. GoDaddy sa rovnako ako jeho konkurent jasne zameriava na registrácie domén. Ovládací panel GoDaddy však nie je tak preplnený ako Namecheap. Napriek obmedzenej funkcii umožňuje GoDaddy ľahšie nájsť cPanel. 

cPanel sám o sebe je v poriadku, aj keď nie tak hlboko integrovaný ako Bluehost (prečítajte si našu recenziu Bluehost). Zostava je taká, ako sa dodáva, bez rozhrania alebo aplikácií v rozhraní. To znamená, že dostať sa na cPanel nie je problém, ktorý je v tomto kole dôležitejší.

Okrúhle tri myšlienky

GoDaddy a Namecheap sa silne zameriavajú na registrácie domén. Obe ponúkajú tiež cPanel. GoDaddy je však pre svoj zefektívnený proces pokladnice a jednoduchší ovládací panel víťazom. Namecheap je počas pokladnice a správy hostingu príliš zaplnený. 

Kruh: Jednoduchosť použitia pre GoDaddy

Logo Namecheap
Logo GoDaddy

4

Rýchlosť a dostupnosť

V tomto kole porovnávame výsledky rýchlosti webového servera Namecheap a GoDaddy a jeho dostupnosti. Výkonnosť webhostingu otestujeme spustením stránky s najvýhodnejším zdieľaným plánom a inštaláciou prázdnej kópie WordPress.. 

Potom sme spustili web pomocou dvoch referenčných kritérií – testu rýchlosti pingdomu a dopadu zaťaženia – aby sme určili, akú výkonnosť dosahujú. Toto všetko robíme ako normálny zákazník, čo znamená, že nemáme server s čerešňami.

Namecheap

Namecheap počas nášho testu Pingdom fungoval dobre, ale videli sme lepšie. Celkovo sa stránka načítala za menej ako sekundu. Napriek tomu to Pingdom hodnotil iba na 90 zo 100. Na základe toho, čo vidíme v grafe nižšie, nižšie skóre bolo pravdepodobne dôsledkom toho, že na serveri došlo k medzipamäte bez medzipamäte..

NameCheap-review-speed-test

Prvé dve úrovne zdieľaného hostingu nezahŕňajú ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Preto, pretože sme testovali prvú vrstvu, nemali sme na testovacom webe žiadne vyrovnávacie pamäte. V rámci celej škály možností hostenia budete mať prístup k eAccelerator a xCache, čo by malo výrazne zlepšiť výkon. 

Load Impact však priniesol vynikajúce výsledky. Pomocou tohto nástroja sme do piatich minút odoslali na web 50 virtuálnych používateľov, aby sme zistili, ako dobre dokáže zvládnuť nárast návštevnosti. Namecheap zvládal záťaž s ľahkosťou a počas testu udržiaval takmer priamu líniu. Na rozdiel od GreenGeekov sa nevyskytli žiadne chyby (prečítajte si našu recenziu GreenGeekov).

NameCheap-review-load-vplyv

Ak by vaše stránky niekedy prešli do režimu offline, Namecheap je zárukou dostupnosti za prevádzky, ktorá je podľa vášho plánu umiestnená na 99,9% alebo 100%. Za každú hodinu nečinnosti vašich stránok poskytne Namecheap dennú službu.

Choď oci

Načítanie GoDaddy trvalo menej času ako Namecheap, ale dostal rovnaké skóre od Pingdom. Ako vidíte v tabuľke nižšie, GoDaddy strávil menej času v metrike „wait“ ako Namecheap. To však znamenalo niekoľko blokovaných požiadaviek, ktoré nafúkli množstvo údajov, ktoré bolo potrebné preniesť medzi serverom a používateľom. 

Godaddy-review-speed-test

Počas testu vplyvu na zaťaženie sme však mali niekoľko problémov. Podmienky boli rovnaké – 50 používateľov do piatich minút -, ale GoDaddy nedokázal záťaž zvládnuť. Počas testu bol čas odozvy divoko nekonzistentný a pre niektorých virtuálnych používateľov klesol tak nízko ako nula milisekúnd..

Keď virtuálny používateľ vráti čas odozvy s nulovými milisekundami, znamená to, že server neodpovedal. Vo väčšine prípadov to naznačuje, že príliš veľa používateľov preťažuje server, čo nemôže splniť žiadne nové požiadavky. 

Godaddy-review-load-vplyv

Ak to nebolo dosť zlé, záruka prevádzkyschopnosti GoDaddy je priepastná. GoDaddy vám sľubuje 99,9-percentnú dostupnosť, a ak GoDaddy zlyhá, dostanete kredit vo výške 5 percent z vášho mesačného poplatku. Oprávnenosť je však určená výlučne spoločnosťou GoDaddy a nezahŕňa výpadky FTP, výpadky e-mailov ani údržbu. 

Kolo štyri myšlienky

Naši konkurenti sú vyrovnaní, pokiaľ ide o jednotlivé časy načítania, ale na zobrazenie všetkých aspektov hostiteľských služieb sme použili niekoľko testovacích nástrojov. Keď do rovnice prinesieme Load Impact, GoDaddy to nedrží. Namecheap dokázal zvládnuť dopravné prepätie bez problémov a prichádza s lepšou zárukou dostupnosti, vďaka čomu sa stal víťazom tohto kola..

Kolo: Rýchlosť a doba pohotovosti pre Namecheap

Logo Namecheap
Logo GoDaddy

5

Bezpečnosť a súkromie

Zabezpečenie webových stránok nemusí byť prvou vecou, ​​ktorá vás napadne pri nákupe hostingového balíka, ale je to nevyhnutné. V tomto poslednom kole sa pozrieme na to, ako dobre Namecheap a GoDaddy chránia vaše stránky a vaše údaje sú v bezpečí..

Namecheap

Namecheap obsahuje celú škálu bezpečnostných funkcií, vrátane 50 bezplatných certifikátov PositiveSSL, automatických denných záloh a skenovania škodlivého softvéru. Posledná funkcia je najviac prekvapujúca, pretože takmer všetci hostitelia účtujú poplatok za ochranu pred škodlivým softvérom. 

Tento nástroj nájdete pod názvom „antivírusový program“ v programe cPanel. Aj keď k nemu máte prístup kedykoľvek, máte obmedzené jedno skenovanie za deň. Je potrebné poznamenať, že nástroj vaše stránky nevyčistí. Ak identifikujete škodlivý softvér, sami hľadáte riešenie na jeho odstránenie.

NameCheap-review-vírusov

Pokiaľ ide o ochranu súkromia, Namecheap je jednou z lepších možností v okolí. Každá doména, ktorú si zaregistrujete u spoločnosti Namecheap, je dodávaná s ochranou súkromia domény zadarmo, ktorá nahrádza osobné informácie, s ktorými zvyčajne doménu registrujete. Namecheap navyše poskytuje ochranu osobných údajov pri prevodoch domén, ktoré sme nikdy nevideli. 

Zásady ochrany osobných údajov sú tiež pevné. Namecheap zhromažďuje niektoré údaje o vás – rovnako ako všetci ostatní weboví hostitelia -, ale takmer všetko uchováva iba na interné použitie. Namecheap zdieľa s inzerentmi iba niektoré informácie, ktoré neumožňujú identifikáciu osôb, ale všetko ostatné je mimo limitov.

Choď oci

GoDaddy má veľa bezpečnostných funkcií, ale tu sú tie isté problémy, ktoré sa vyskytli v prvom kole. Takmer všetky bezpečnostné funkcie sú k dispozícii iba ako doplnky k odberu, čo znamená, že za ochranu svojho webu budete platiť dvojnásobok alebo viac.. 

Certifikáty SSL / TLS, denné zálohy, skenovanie škodlivého softvéru a odstránenie škodlivého softvéru sú k dispozícii – ale za cenu. Tieto funkcie tiež nie sú vynikajúce z hľadiska ceny. Napríklad zálohy webových stránok začínajú iba 5 GB úložného priestoru, čo je vtip v porovnaní s manuálnym zálohovaním s našimi najlepšími online zálohovacími službami.. 

Ochrana osobných údajov je podobne sklamaním. Nie je divu, že GoDaddy nezahŕňa do vášho plánu bezplatné súkromie v doméne (prečítajte si naše recenzie WestHost alebo Midphase, ak to chcete). To sa však netýka. Rovnako ako spoločnosť Endurance International Group si spoločnosť GoDaddy vyhradzuje právo predať vaše osobné informácie inzerentom.

To znamená, že GoDaddy je o tom veľmi otvorený, čo sa nedá povedať pre väčšinu hostiteľov. Centrum ochrany osobných údajov obsahuje podrobnosti o tom, čo presne zhromažďujú a na čo údaje používajú. Aj keď stále odsudzujeme GoDaddy za predaj osobných údajov, transparentnosť je krok správnym smerom.

Kolo päť myšlienok

Trochu sklamanie, GoDaddy v tomto kole neúčinkoval. Plány sú takmer úplne zbavené bezpečnostných prvkov a politika ochrany osobných údajov dáva spoločnosti GoDaddy právo predávať vaše osobné údaje. Namecheap však uchováva vaše údaje v bezpečí a zároveň ponúka pôsobivé rozšírenie bezpečnostných funkcií. Z tohto dôvodu Namecheap vyhrá toto kolo.

Kolo: Miesto bezpečnosti a ochrany osobných údajov pre Namecheap

Logo Namecheap
Logo GoDaddy

6

Záverečné myšlienky

Namecheap získal v tomto porovnaní štyri výhry, ale mohol ľahko vziať päť. Pokiaľ ide o použiteľnosť, má niekoľko problémov, ale tieto obavy sú celkovo menšie. Vzhľadom na to, ako veľa služby môže ponúknuť, pokiaľ ide o vlastnosti, cenu a výkon, je ťažké naraziť na Namecheap.. 

Víťaz: Namecheap

GoDaddy má niekoľko silných stránok, vrátane hustej zostavy typov hostenia a vyladeného ovládacieho panela, ale všetko ostatné o službe je čiastkové. V každom rohu sa zdá, že GoDaddy požaduje viac peňazí, čo vedie k nedostatočným a predraženým balíkom webhostingu.. 

Súhlasíte s tým, že Namecheap je oprávneným víťazom? Čo sa vám na GoDaddy páči? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me