Najlepšie účtovný softvér: Udržiavanie vlastných kníh online v roku 2020

Softvérový účtovný softvér typu cloud umožňuje malým podnikom a iným účtovníkom ľahko spravovať svoje vlastné knihy. Môže ušetriť peniaze – robiť knihy sami znamená, že nemusíte platiť účtovníkovi ani účtovníkovi – a vaše informácie udržiava aktuálne a dostupné na cestách. Pokrývame tieto a ďalšie dôvody na to, aby ste svoje knihy robili v cloude v prepojenom článku.


Keď sa rozhodnete, že je to správna voľba pre vaše podnikanie, stále musíte nájsť najlepší účtovný softvér, ktorý vyhovuje vašim potrebám. To bude závisieť od vášho odvetvia a od toho, ako chcete program používať.

Služba alebo firma založená na projekte musí preniesť náklady na klientov a účtovať hodinové sadzby za projekty. Ak však vaše podnikanie nesie veľa inventára, integrované sledovanie a správa je veľkým plusom. Funkcia, ktorú potrebuje jedna spoločnosť, by sa inej nikdy nemala dotknúť.

Zistili sme najbežnejšie funkcie, ktoré používatelia hľadajú v účtovnom softvéri, a pre každú funkciu sme vybrali najlepší program, ktorý vám pomôže urobiť informované rozhodnutie.

Po rozhodnutí o vašich prioritách si z nášho zoznamu môžete vybrať tú najlepšiu možnosť účtovníckeho softvéru. Chceme, aby bol proces výberu taký jednoduchý, ako je použitie účtovného softvéru založeného na cloude.

Vlastnosti

Vlastnosti: QuickBooks OnlineFreshBooksWaveXeroZoho BooksFree AgentSageOneUp
Opakujúce sa faktúry
Opakujúce sa účty
Integrované spracovanie platieb
Mobilná aplikácia
projekty
Sledovanie času
Mzda (Iba Veľká Británia)
inventár
Dlhodobý majetok

Najlepšie fakturačný softvér

Jedným z hlavných účelov účtovného softvéru je fakturácia zákazníkov. Odosielanie faktúr prostredníctvom e-mailu s odkazom na platbu vám ušetrí poštovné. Program na sledovanie faktúr vám pomôže zostať na vrchole pohľadávok po termíne splatnosti a zbierať dlžné peniaze. Vybratie toho správneho pre vás pomôže vašej firme zostať ziskovou.

Dobrá faktúra obsahuje polia, ako sú platobné podmienky, dátum splatnosti, množstvo fakturovanej položky alebo hodín, zľavy alebo dane a miesto, kde môžu zákazníci zanechať bankovky. Nie všetky štandardné faktúry v hlavných účtovných programoch ich majú.

Faktúry spoločnosti Xero nezahŕňajú podmienky, ako je napríklad sieť 30 alebo možnosti zliav, podmienky spoločnosti Sage sa musia zadávať ručne a nie je miesto, kde by zákazníci mohli pridávať poznámky k faktúram spoločnosti Wave. Žiadny z nich nie je obchodníkom s cennými papiermi, mali by ste ho však zohľadniť, najmä ak často ponúkate zákazníkom podmienky.

Prispôsobenie faktúr

Prispôsobenie faktúr vám umožňuje meniť písma, farby a polia, ako aj pridávať logá. Možnosti prispôsobenia sa líšia. Niektoré programy, napríklad FreshBooks a FreeAgent, vám umožňujú vybrať si z ponuky šablón a obmedziť vás na vykonávanie estetických zmien. Iní, ako napríklad Zoho Books, odovzdali ste šablónu faktúry a mapovali ju do svojich polí.

Custom-faktúry-Options

QuickBooks Online vyžaduje, aby ste urobili niekoľko krokov prostredníctvom ponuky nastavení a „vlastných štýlov formulárov“, aby ste mohli robiť jednoduché zmeny, ako je zmena farby alebo písma (viac informácií nájdete v našej recenzii QuickBooks Online). Aj keď môžete modifikovať dátové polia, široká škála možností môže byť pre používateľov účtovného softvéru, ktorí sa nachádzajú v počiatočnom období, mätúca.

Dokončené-faktúry

Na fakturačnom formulári QuickBooks Online sa zobrazia štandardné polia a možnosť odoslať e-mailom. QuickBooks Online a FreshBooks vám umožňujú posielať faktúry priamo zákazníkovi. Naše porovnanie FreshBooks vs QuickBooks Online poskytuje podrobný pohľad na podobnosti a rozdiely programov.

Ak chcete zhromažďovať vklady na projekty, faktúry FreshBooks majú túto funkciu.

OneUp vám poskytuje štandardné platobné podmienky, ako je Net 10 alebo Net 30, ako aj možnosť rozdeliť platby na splátky.

Knihy FreshBooks, QuickBooks Online, Sage a Zoho Books vám umožňujú vytiahnuť počet hodín odpracovaných na projekte do zákazníckej faktúry. V službe Zoho Books môžete dokonca klientovi poslať čas na jeho schválenie pred jeho fakturáciou.

Pridávanie-time-to-an-faktúra

Xero práve zavádzal projekty, ale nemôžete vyúčtovať za odpracované hodiny. Nebude to obchod s obchodmi na báze inventára, ale môže to pre vás záležať.

Opakujúce sa faktúry

Nastavenie opakujúcich sa faktúr vám umožňuje automatizovať fakturujúcich zákazníkov, ktorí pravidelne účtujú poplatky. Váš účtovný program odošle faktúru v stanovenom intervale. Mnoho služieb dokonca odosiela automatické pripomenutia platieb. Pre niektoré podniky je to sám osebe dostatočný dôvod na to, aby svoje knihy robili v cloude.

FreshBooks má jednu z najlepších opakujúcich sa fakturačných funkcií, ako to podrobne uvádzame v našej recenzii FreshBooks. Možnosť „opakovať“ sa objaví na každej faktúre, ktorú zadáte, a ako obrazovka po dokončení jednej. Frekvenciu môžete vybrať a pozastaviť, ak napríklad zákazník dočasne pozastaví službu.

Make-Opakujúce

Aj keď má Wave ľahko použiteľnú funkciu opakovanej fakturácie, nepridáva automaticky poplatky za oneskorenie, ako to robí FreshBooks. Musíte znova otvoriť faktúru a pridať ju ako riadkovú položku. Úplné porovnanie týchto dvoch programov nájdete v našom článku FreshBooks vs Wave.

QuickBooks Online vám umožňuje nastaviť opakujúce sa faktúry, je to však pracný proces. Namiesto toho, aby ste po zadaní faktúry zadali „opakujúce sa“ možnosti, ako to robí FreshBooks, umožní vám to prejsť do bankového registra. Potom musíte vyhľadať transakciu, ktorú chcete opakovať, a vyberte možnosť „zapamätať si“.

Opakujúce sa faktúry v FreshBooks a QuickBooks Online obsahujú odkazy, na ktoré zákazníci môžu kliknúť a zaplatiť svoje účty. FreshBooks tiež umožňuje zákazníkom vybrať si, aby mali v evidencii kreditnú kartu a aby ich faktúra bola automaticky zaplatená.

Xero, Wave a Brightbook dávajú používateľom možnosť posielať opakujúce sa faktúry, ale nie sú tak ľahko použiteľné ako nové knihy a majú menej možností. OneUp a Sage nemajú spôsob, ako nastaviť opakujúce sa faktúry, takže ak je vaša firma štruktúrovaná podľa mesačných služieb a paušálnych poplatkov, nebudú najlepšou voľbou.

Zber pohľadávok vo veku

Monitorovanie pohľadávok po termíne splatnosti má dopad na váš peňažný tok. Informačné panely, ktoré predstavujú sumy, ktoré dlhujú zákazníci a ako dlho je splatná, sú vynikajúcim nástrojom pre firmy, ktoré zápasia s problémami s peňažnými tokmi. V prehľadoch starnutia účtov sa zobrazujú sumy po termíne splatnosti, podľa ktorého ste dlžili peniaze.

Všetky hlavné účtovné softvérové ​​programy prezentujú na svojich hlavných dashboardoch niektoré verzie svojich pohľadávok po termíne splatnosti. Niektoré z nich, napríklad FreshBooks a QuickBooks Online, zobrazujú panel, ktorý beží zľava doprava po obrazovke a posúva sa ďalej doprava, keď máte dlhšiu sumu. Wave sa dobre darí aj s pekným priehľadným panelom.

Dashboard-of-Wave

Wave zobrazuje oneskorené faktúry ako celkovú sumu v dolároch v poli na ľavej strane obrazovky, zatiaľ čo Sage zobrazuje číslo nižšie na obrazovke (prečítajte si našu recenziu pre Sage). Uprednostňujeme informačný panel, ktorý zobrazuje celkové sumy po termíne splatnosti ako grafický a číselný údaj pre ľudí, ktorí prijímajú informácie rôznymi spôsobmi. QuickBooks Online to dosahuje.

FreshBooks, QuickBooks Online a Wave budú posielať pripomenutia automatických platieb na faktúry po termíne splatnosti. Existujú rôzne možnosti dátumu, od odoslania pripomenutia jeden týždeň až jeden mesiac, ale iba FreshBooks prispôsobuje pripomenutia zákazníkom. Ak si v QuickBooks Online vyberiete pripomienku „sedem dní“, všetkým zákazníkom sa zobrazí pripomienka, aby zaplatili do siedmich dní.

Až do tohto momentu mohli byť FreshBooks víťazom v tejto kategórii. Bohužiaľ, hoci jej návrhári venovali veľkú pozornosť racionalizácii a zjednodušeniu fakturačného procesu, jej správy chýbajú. Poskytuje jednu správu týkajúcu sa fakturácie: starnutie účtov. Nie je možné ju prispôsobiť, ani sa do údajov nemôžete vŕtať. Správy Wave sú rovnako jednoduché.

Zisk a strata

Prehľady aplikácie QuickBooks Online majú najviac prispôsobiteľné možnosti. Okrem zmeny rozsahu dátumov môžete zmeniť aj zoskupenia účtov, zobrazenia a podrobné údaje. Poskytuje používateľom sedem správ týkajúcich sa faktúr: starnutie účtov, inkasá, zostatky splatné zákazníkom, zoznam faktúr a zoznam výpisov, otvorené faktúry a faktúry a prijaté platby..

4sync-sync-zložka

Ak máte zákazníkov, ktorí uskutočňujú čiastočné platby, budú nápomocné faktúry a prehľady prijatých platieb. Sledovanie zostatkov splatných zákazníkom pomáha identifikovať problémových zákazníkov. Správa o inkasných súhrnoch sumarizuje úspech vášho úsilia o inkasovanie súm po splatnosti.

Spoločnosť Xero tiež počíta pre používateľov mnoho faktúr a zákazníckych prehľadov a poskytuje im veľa možností prispôsobenia. Prečítajte si viac v našej recenzii spoločnosti Xero. QuickBooks Online má takmer príliš veľa možností, ktoré by mohli byť ohromujúce pre menšie podniky, ktoré sú nové vo vytváraní vlastných kníh. Xero môže byť dobrou voľbou, ak chcete pozorne sledovať pohľadávky.

New-faktúry-Form

V oblasti fakturácie a fakturácie je víťazom FreshBooks. Ak sú správy zahrnuté do analýzy, QuickBooks Online vyhrá.

Najlepšie pre platenie účtov

Po skontrolovaní fakturácie a inkasovaní dlžných peňazí mnohí majitelia malých firiem preskúmajú účtovný softvér založený na cloude, ktorý im pomôže spravovať ich účty. Dodržiavanie dobrých podmienok s dodávateľmi a veriteľmi je dôležité pre dlhodobý úspech firmy. Aj keď pri platení účtov existuje menej možností, medzi programami sú rozdiely.

Ťažko nájsť, kam vložiť nový účet v QuickBooks Online. Po prechode na obrazovku „výdavky“ ju nájdete pod položkou „nové transakcie“. V softvéri chýba užívateľská prívetivosť, najmä pre nováčikov.

Platenie účtov prostredníctvom účtovného softvéru

Po zadaní účtov v službe QuickBooks online ich môžete vytlačiť ako šarža alebo ich zaplatiť online v dávke. Platba viacerých účtov naraz je príjemná funkcia šetriaca čas. Výdavky sú zobrazené v koláčovom grafe na hlavnom paneli vedľa výnosov. Zakaždým, keď sa prihlásite, uvidíte záznam o minulých platbách.

Platba faktúry FreshBooks vám umožňuje označiť výdavky ako fakturovateľné a pridať označenie, čo je užitočné pre podniky, ktoré často prenášajú náklady na zákazníkov. V prípade potreby môžete ako dôkaz priložiť aj potvrdenie. Účty sa zobrazujú v koláčovom grafe na hlavnom paneli a informujú vás, kde míňate peniaze.

prístrojová doska

Na ovládacom paneli spoločnosti Xero sa zobrazujú ďalšie informácie. Blížiace sa účty, účty čakajúce na schválenie, platby a faktúry po splatnosti sa zobrazia po prihlásení. Radi by sme mali komplexný prehľad o činnosti s platbami faktúr. Okrem toho budú účty účtovať dane a môžete kódovať viac riadkových položiek z jedného účtu na rôzne účty.

Xero-Dashboard

Platby faktúr spoločnosti Xero majú, žiaľ, jednu významnú nevýhodu. Všetky platby, či už prostredníctvom ACH, šekom alebo kreditnou kartou, musia byť zaznamenané manuálne. Na rozdiel od QuickBooks Online sa automaticky neprirovnávajú.

Zoho Books je jedným z mála programov, ktoré vám umožňujú zaznamenávať počet najazdených kilometrov. Keď poviete, či chcete zaznamenať v míľach alebo kilometroch a poskytnúť najazdenú vzdialenosť, vypočíta celkové dlžné sumy. Má tiež možnosť hromadne pridávať výdavky, čo ušetrí čas, ak platíte veľa účtov naraz.

Record-Najazdené

OneUp má štandardné možnosti platenia faktúr a jednu jedinečnú funkciu. Ak vaša firma plánuje veľký projekt, môžete na porovnanie zadať viac ponúk dodávateľov. Zobrazia sa vedľa seba, neexistuje však spôsob, ako ich filtrovať alebo triediť.

Formulár fakturácie spoločnosti Sage vám nedovolí zaplatiť dane zaplatené za samostatnú riadkovú položku, aby ste ju mohli sledovať kvôli presnému vykazovaniu výdavkov. Prostredníctvom nej nie je možné platiť faktúry, ani sa nebude odosielať pripomenutie, keď je splatný účet. Z týchto dôvodov ich nemôžeme odporučiť na platenie účtov.

dodávateľa poukážok-dashboard

Pokiaľ ide o bezplatný program, Wave odvádza dobrú prácu s funkciami ponúkanými konkurentmi. Aj keď k účtom nemôžete pridať dane, filtrovanie a triedenie minulých transakcií s cieľom analyzovať odliv hotovosti je lepšie ako pri QuickBooks Online. Vytiahne to aj náklady zo synchronizovaných bankových účtov. Viac informácií nájdete v našej Wave recenzii.

Opakujúce sa účty

Každý program online účtovníctva vám umožní platiť faktúry, ale nie všetky zahŕňajú opakovanú fakturáciu. Opakujúci sa účet je ten, ktorý prichádza v stanovenom časovom rámci, zvyčajne mesačne, a je vždy v rovnakej výške. Bežnými príkladmi sú nájomné a služby.

Šetrí čas na nastavenie opakujúcich sa platieb za tieto účty. Opakovaná fakturácia tiež zaisťuje, že dôležité faktúry budú vyplatené, aj keď váš účtovník zavolá chorým alebo niekto zabudne vložiť šek do pošty.

OneUp, Sage a Wave neponúkajú opakovanú fakturáciu.

Vo FreeAgente je proces nastavenia opakujúcej sa faktúry k dispozícii, ale je to možné iba na konci zadania faktúry. Nemôžete naznačiť, že chcete, aby sa faktúra na začiatku opakovala, ani sa nemôžete vrátiť a urobiť predtým zadaný účet, ktorý sa bude opakovať po uložení. Podrobnejšie to riešime v našej recenzii FreeAgent.

Poukážky, hlavné obrazovkou

Pri nastavovaní opakujúcich sa faktúr v QuickBooks Online sa postupuje podobne ako pri nastavovaní opakujúcich sa faktúr. Musíte ísť do hlavného registra, kliknite na predchádzajúcu platbu dodávateľovi a vyberte možnosť „zapamätať si“. Tento proces je menej ako ideálny, hlavne preto, že jediný spôsob, ako nastaviť opakujúci sa účet, je, ak ste už niekomu zaplatili..

Proces Zoho Books je tiež namáhavý. Po zadaní výdavkov môžete vybrať možnosť „opakovať“, ale ak ste ešte dodávateľovi nezaplatili faktúru, musíte prejsť na „nastavenia“ a nastaviť automatizovaný pracovný postup. Z týchto dôvodov ani QuickBooks Online, ani Zoho Books neboli v tejto kategórii na prvom mieste.

V Xero je ľahké nájsť a nastaviť opakujúci sa účet. Na informačnom paneli sa v časti „nový“ zobrazuje „opakujúca sa faktúra“. Je to tiež možnosť po tom, čo ste zadali nový účet. Ceníme si jednoduchosť po neintuitívnom procese QuickBooks Online.

Keď začnete do FreshBooks vkladať nové výdavky, napravo sa zobrazí text „make recurring“. Naše knihy FreshBooks verzus Xero sa hlbšie zaoberajú porovnaním týchto dvoch softvérových programov.

Celkovo uprednostňujeme, aké ľahké je nájsť a zadávať opakujúce sa účty v Xero, ako aj jeho schopnosť sledovať počet najazdených kilometrov a podrobnejšiu palubnú dosku..

Hoci opakovaná fakturácia pravdepodobne nebude rozhodujúcim faktorom pri výbere cloudovej účtovnej služby pre vašu firmu, ak máte ťažký výber medzi programami, mohlo by vás to tipovať v prospech jedného.

To znamená, že ak budete trvať na tom, aby ste mohli platiť účty prostredníctvom účtovného softvéru, sú knihy FreshBooks a QuickBooks Online zviazané ako prvé..

Najlepšie integrované spracovanie platieb

Čím jednoduchšie je pre zákazníka zaplatiť faktúru, tým menšie sú problémy s inkasom. Niekoľko poskytovateľov účtovného softvéru založeného na cloudu má integrované spracovanie platieb. To znamená, že zákazníci môžu kliknúť na odkaz vo vašej faktúre a zaplatiť alebo ponechať si kreditnú kartu v evidencii a nastaviť automatické platby.

Podniky, ktoré tiež zápasia so zhromažďovaním faktúr, by mali zvážiť čo najjednoduchšie zaplatenie zákazníkov. Pred výberom účtovníckeho programu však budete chcieť odhadnúť náklady na poplatky za spracovanie platby a posúdiť, ako budú mať vplyv na vaše podnikanie.

QuickBooks Online a FreshBooks majú integrované spracovanie platieb. Hoci si berú percento z každej transakcie plus poplatok za transakciu, zákazníci zvyčajne ocenia pohodlie platenia prostredníctvom vloženého odkazu vo vašej faktúre. FreshBooks účtuje 2,9 percenta plus 30 centov a QuickBooks Online účtuje 2,4 alebo 2,9 percenta plus 25 centov.

FreshBooks je jediný program, ktorý ponúka možnosť ukladať kreditné karty zákazníkov do súboru. To dáva zákazníkom možnosť prihlásiť sa aj na automatické fakturovanie. Ak vaša firma účtuje pravidelné poplatky za svoje služby, bolo by to skvelé.

Na spracovanie platieb v knihách Xero, OneUp, Sage a Zoho si musíte zaregistrovať aplikáciu tretej strany. Wave spolupracuje s billpay.com, čo vyžaduje, aby si zákazníci založili iný účet alebo zaplatili na inom webe. Ak máte veľa zákazníkov, ktorí radi platia svoje faktúry kreditnou kartou, možno budete chcieť držať program, ktorý integruje platby.

FreshBooks vyhrávajú v tejto kategórii, ak potrebujete pravidelne fakturovať a chcete mať uložené kreditné karty. To však znamená, že poplatky za platby American Express sú omnoho vyššie ako v prípade QuickBooks Online. Ak nepotrebujete automatickú fakturáciu zákazníkov, odporúčame QuickBooks online.

Najlepšie integrované riadenie projektov

Majitelia firiem, ktorí hľadajú účtovný softvér, nemusia vedieť, že niektoré programy zahŕňajú schopnosti projektov. Aj keď zvyčajne neponúkajú úplné funkcie najlepšieho softvéru na riadenie projektov, môže to viesť k tomu, že účtovníctvo bude súčasťou balíka. Ak hľadáte program na správu úloh, ktorý obsahuje funkcie účtovníctva, pozrite si našu recenziu na odkaz Mavenlink.

FreshBooks a OneUp majú dve z najlepších možností projektu. FreshBooks vytvára prostredie na spoluprácu, v ktorom môžete pozvať zamestnancov, externých kontaktov a klientov, aby prispievali a zdieľali zložky. V rámci projektu môžete spravovať úlohy, priradiť termíny splatnosti a účtovať rôzne hodinové sadzby pre rôzne úlohy.

V OneUp je funkcia „projekty“ skrytá v ponuke „predaj“, ale akonáhle ju nájdete, získate mnoho rovnakých funkcií ako v službe FreshBooks. Po vytvorení projektu môžete priradiť úlohy s dátumami splatnosti, na ktorý účet služby chcete vyúčtovať a kontakt so zákazníkom otázky. Faktúry a výdavky môžu byť spojené s projektom pre lepšie sledovanie.

Projektové a úlohy

OneUp má tiež to, čo nazýva „príležitostné úlohy“ pre projekt a protokol uskutočnených telefonických hovorov, ktoré sa automaticky kategorizujú ako nefakturovateľné. Je to užitočná funkcia, ak sa po zadaní nechcete obťažovať klasifikáciou úloh ako zúčtovateľné alebo nezúčtovateľné. Prečítajte si našu úplnú recenziu OneUp, kde nájdete ďalšie podrobnosti.

FreeAgent’s sa nerozlišuje v ponukách svojich projektov od FreshBooks alebo OneUp. Činnosť a úlohy súvisiace s účtovníctvom je možné začleniť do projektu. Projekty je možné nastaviť ako pevnú cenu alebo hodinovú fakturáciu. Môžete tiež pridať všeobecné poznámky.

Ako zvyčajne v QuickBooks Online, povolenie funkcie „projekty“ vyžaduje zbytočné kroky cez menu nastavení namiesto toho, aby sa zapínala, keď sa prihlásite. Služba je menej užívateľsky prívetivá ako ostatní, najmä pre nových používateľov online účtovníctva..

Na rozdiel od projektov FreshBooks a OneUp, projekty QuickBooks Online vám umožňujú sledovať a priradiť položky súvisiace s účtovníctvom k projektu. Nemôže zdieľať súbory, pozývať iných používateľov, aby prispievali alebo nastavovali projektové úlohy, termíny alebo míľniky. Z tohto dôvodu nepovažujeme implementáciu QuickBooks Online za skutočnú funkciu „projektov“.

FreshBooks a FreeAgent nemajú správy týkajúce sa projektov, ako sú ziskovosť alebo fakturovateľné hodiny. OneUp sleduje „aktuálne úlohy“ v správe a uchováva obmedzený zoznam aktuálnych projektov. V QuickBooks Online prehľady týkajúce sa projektov vypočítavajú ziskovosť projektu a zobrazujú nezúčtovateľný čas a nevyfakturovaný čas a výdavky..

Aj keď program QuickBooks Online poskytuje lepšie správy o projektoch, nemá toľko funkcií ako iné možnosti. Aplikácia FreshBooks a OneUp sú podobné, ale OneUp má nepatrnú výhodu v schopnosti rozlišovať medzi úlohami pri ich nastavovaní a niekoľkými úlohami súvisiacimi s projektmi. Je víťazom v tejto kategórii.

Najlepšie aplikácie na sledovanie času

Firmy, ktoré vykonávajú prácu na projekte, či už ide o reklamnú kampaň alebo nový dizajn kancelárie, často potrebujú, aby ich zamestnanci sledovali hodiny, ktoré odpracovali na projektoch. Hodiny sa môžu preniesť na klienta. Aj keď podnik účtuje paušálny poplatok, pri výpočte ziskovosti pomáhajú hodiny sledovania.

Programy Sage a OneUp majú vo svojom softvéri vynikajúce funkcie pre projekty, ale samozrejme nezahŕňajú sledovanie času ani zabudované stopky. „Hodiny“ sú jednou z možností na faktúrach spoločnosti Sage, ale vaši zamestnanci alebo dodávatelia by museli sledovať svoju hodinu inde. Wave tiež nemá možnosti sledovania času.

Aj keď v nastaveniach aplikácie QuickBooks Online môžete zapnúť sledovanie času, zadávanie času je dlhý proces. Zamestnanci musia vyplniť týždenný rozpis v režime offline, ktorý potom musíte zadať ručne ako predajca a odovzdať ho zákazníkovi. Sledovanie času online nie je podporované, pokiaľ si za doplnok nestiahnete a nezaplatíte.

Zoho Books má sledovanie času, ktoré môže byť zaznamenávané denne alebo týždenne a spojené s projektom a úlohou v projekte. Miniaplikácia časovača sleduje čas, ak chcete, aby bol spustený na pozadí. Ak chcete, aby sa jeho časový rozvrh zobrazil iba dodávateľovi, je ľahké obmedziť prístup k modulu časového rozvrhu. Jeho mobilná aplikácia tiež podporuje sledovanie času.

FreshBooks poskytuje najviac možností na sledovanie času. Môžete si vybrať „sledovanie času“ z hlavnej ponuky, vybrať si klienta alebo projekt a spustiť stopky. Má tiež rozšírenie prehliadača Chrome, ktoré môžete nainštalovať. Rovnako ako v prípade Zoho Books je v aplikácii možné sledovať čas a hodiny sú spojené so službami, ktoré poskytuje, takže klient vie, za čo ich fakturujete.

Time-Tracking

Možnosti sledovania času FreeAgentu sú podobné ako v prípade FreshBooks a Zoho Books. Má tiež manuálne zadávanie alebo stopky. Hodiny je možné vytiahnuť aj na faktúry. Jednou odlišujúcou vlastnosťou je, že klientom môžu byť zasielané správy o postupe a odpracované hodiny. Jeho aplikácia sleduje aj čas.

Aplikácia FreshBooks neposkytuje používateľom žiadne prehľady týkajúce sa sledovania času. Ako už bolo uvedené, v správach to vážne chýba. FreeAgent tiež nie. Zoho Books nemá prehľady projektov, pokiaľ ich neintegrujete so Zoho Projects, ale tento program je zadarmo až pre päť používateľov a dva projekty.

Akonáhle povolíte integráciu, dostanete plánované verzus reálne hodiny, správy o úlohách a problémoch a prehľady časového rozvrhu. S tým rozdielom, že nedokážeme rozlíšiť služby, stačí si vybrať Zoho Books ako víťaza v kategórii sledovania času. Ak chcete získať viac informácií, prečítajte si našu podrobnú recenziu zoo knihy.

Najlepšie riadenie zásob

Inventár integrovaný s účtovným softvérom poskytuje majiteľom malých firiem viac možností na zefektívnenie ich obchodných operácií. Umožňuje im sťahovať sa z množstiev po ruke pri vytváraní faktúr, udržiavať presné počty v ich systémoch a nastavovať poradie minimálnych hodnôt a upozornení..

QuickBooks Online ponúka správu a sledovanie zásob iba v najvyššej cenovej hladine Plus. Môžete pridávať obrázky do položiek inventára a automaticky vypočítať náklady pomocou metódy FIFO. Je možné nastaviť aj objednané minimá, ale nebude ich objednávať za vás.

QuickBooks Online ponúka správu a sledovanie zásob iba v najvyššej cenovej hladine Plus. Môžete pridávať obrázky do položiek inventára a automaticky vypočítať náklady pomocou metódy FIFO. Je možné nastaviť aj objednané minimá, ale nebude ich objednávať za vás.

V aplikácii OneUp môžete zmeniť poradie položiek s nízkym inventárom. Po zadaní objednávky a vygenerovaní zoznamu balenia sa inventár aktualizuje automaticky. V Xero môžete priradiť kódy jednotiek k sledovaniu inventára, ale môžete ísť ešte ďalej v OneUp a type sledovacej jednotky a fyzickom umiestnení inventára. Môžete tiež nastaviť poradie minimálnych množstiev a pracovné hárky s počtom zásob.

Systém inventára spoločnosti FreshBooks vám umožňuje pridávať položky a sťahovať ich do faktúr, ale každú položku musíte pridať ručne. S Xero a QuickBooks Online môžete nahrávať tabuľky položiek inventára. Množstvá po ruke sa automaticky aktualizujú pri predaji prostredníctvom faktúry a je ľahké nastaviť minimálnu veľkosť objednávky.

Aj keď sú knihy Sage a Zoho ďalšie možnosti inventára, zistili sme, že ich vlastnosti sú podradné tomu, čo ponúka OneUp. Ak vás zaujíma prvý, môžete si prečítať viac v našej komplexnej recenzii Sage.

Je zvláštne, že vzhľadom na všetky možnosti inventára OneUp nezahŕňa prehľady inventára. Inak by mohla vyhrať túto kategóriu. FreshBooks ich tiež nemajú. Xero vyniká v správach všeobecne a jeho inventárne správy sa nelíšia. Identifikujú, ktoré položky inventára sa najviac predávajú, sumarizujú aktivitu a zoznam všetkých položiek vo vašom inventári. Xero je tu víťazom.

Najlepšie aplikácie na spracovanie miezd

Spracovanie miezd je jedným z najbežnejších doplnkov pre cloudový účtovný softvér. Spoločnosti spravidla účtujú mesačný poplatok popri svojich pravidelných poplatkoch za predplatné. Mnohé účtujú poplatok za zamestnanca. Mesačný poplatok za spracovanie miezd sa líši v závislosti od toho, či potrebujete úplnú mzdovú daň a registráciu štátnej dane.

QuickBooks Online ponúka spracovanie miezd na všetkých úrovniach za paušálnu mesačnú sadzbu plus poplatok za zamestnanca. Spoločnosť Wave účtuje poplatky za mzdové služby a tvrdí, že generované príjmy mu umožňujú bezplatne ponúkať ďalšie služby. Xero poskytuje používateľom spracovanie miezd až pre päť zamestnancov vo svojom pláne tvorby cien na strednej úrovni.

Ak používate nové knihy, musíte sa zaregistrovať a zaplatiť za samostatnú aplikáciu, aby ste získali funkcie na spracovanie miezd. Zoho Books a OneUp neponúkajú spracovanie miezd a neexistujú žiadne doplnky ani aplikácie, ktoré by ste s nimi mohli použiť..

FreeAgent zahŕňa mzdy, ale iba pre spoločnosti založené v Spojenom kráľovstve. Hoci spoločnosť Sage ponúka samostatnú službu, podrobnosti a ceny nie sú jasné.

Je ťažké vybrať víťaza v tejto kategórii, pretože žiadna zo služieb neponúka bezplatnú skúšobnú verziu spracovania miezd. Môžeme vám povedať, že poplatky sa rýchlo sčítavajú, najmä v službe QuickBooks Online, a bolo by rozumné starostlivo vypočítať mesačné poplatky, ktoré zaplatíte pred výberom služby..

Najlepšie na sledovanie dlhodobého majetku

Investičný majetok sú veľké fyzické položky, ako sú vozidlá, vybavenie alebo budovy, ktoré sa môžu prenášať v súvahe. Podniky, ktoré ich majú, budú musieť vypočítať odpisy a účtovať o vyradení.

Zoznam programov bez zabudovaných funkcií fixných aktív je dlhší ako dva s nimi. QuickBooks Online, FreshBooks, Zoho Books, Wave a Sage nemajú funkcie fixných aktív. Existujú však zástupné riešenia, ako sú manuálne zápisy do denníka v QuickBooks Online alebo doplnky, za ktoré budete musieť zaplatiť viac peňazí..

Vzhľadom na silné zameranie spoločnosti Xero na zásoby nie je prekvapením, že je tiež silná v oblasti fixných aktív. Zdá sa, že jeho cieľovým trhom sú skôr podniky založené na produktoch ako podniky založené na službách. Fixné diela v Xero je možné pridať ručne alebo nahrať hromadne z tabuľky. Softvér počíta odpisy automaticky.

Fixnými aktívami Recon-Nastavenia

Poskytuje tiež správy o dlhodobom majetku. Odpisový plán, plán vyradenia a odsúhlasenie dlhodobého majetku nájdete v sekcii správ.

OneUp je ďalší program, ktorý ponúka možnosti dlhodobého majetku. Fixné aktíva môžu byť pridané naraz, cez „nové fixné aktíva“. Vo vašich knihách zobrazí zoznam fixných aktív a počíta odpisy, ale nemá k nim žiadne prehľady.

Xero je víťazom v kategórii, ktorá neponúka veľkú konkurenciu.

Záverečné myšlienky

Víťaz a spoločnosť, ktorá získa vaše podnikanie, sa najlepšie hodia pre vaše individuálne potreby. Spoločnosti nie sú vhodné pre všetky veľkosti a nie je ani účtovný softvér. Odporúčame zostaviť zoznam vašich najlepších požiadaviek a vybrať program, ktorý v týchto kategóriách získa najviac. Ak ste stále uviazli, prečítajte si naše hĺbkové recenzie pre každý program.

Novší používatelia by sa mali pri rozhodovaní blížiť k užívateľskej prívetivosti. Najkomplexnejší program, QuickBooks Online, je známy aj tým, že má zložité procesy a príliš komplikované kroky na vykonávanie úloh. Novší používatelia a malé podniky by boli šťastnejší s programom, ktorý má menej funkcií, ale ľahšie sa používa, napríklad Xero alebo FreshBooks..

Ktorý z týchto softvérových programov ste použili? Skúsili ste viac ako jeden, a ak áno, máte prednosť? Dajte nám vedieť v komentároch a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me